OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. június 9., szerda 14:44

Én Nordvpnt használtam mikor Ázsiából el akartam érni a magyar tartalmakat illetve az európai NFL gamepasst amire előfizettem.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. június 9., szerda 9:50

Hasznal itt valaki fizetos VPN-t? Regebben f1 meg bl donto miatt mar hasznaltam, de mar nem tudom melyik oldal volt. Igy az EB miatt elofizetnek egy magyarra, hogy tudjak nezni M4-et.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 8., kedd 19:51

Donát írta: Nem tudom mennyi fórumozónak van már gyerkőc otthon, bár igazából nem csak szülők véleménye érdekel, én is előtte vagyok még. Viszont van a családban több 10 körüli srác, és látom, hogy szinte állandóan nyomják a telefonokat, tableteket, ritkább esetben laptopot, konzolokat. Egyelőre náluk csak a játékok és youtube megy, más nem igazán, közösségi média felületek sem. Elmondásuk alapján a barátaik is hasonlóan nyomják. Tudom, ilyen generáció ez, nem boomerkedni akarok, bár talán mégis, mert aggaszt a jelenség. Szóval mindenki véleménye érdekel. Titeket aggaszt a túlzott kütyüzés, tiltjátok, tiltanátok, előny, hátrány, bármi. Ha nem csak nekem érdekes ez a téma, írjatok!
Mit várunk a srácoktól, mikor már a felnőttek is ilyenek? Nyilván nem mindenki, de rengeteg helyen látom ezt. Már az én generációmban (huszon eleje) is sok olyan van, hogy nem bírok velük beszélgetni, mert nyomkodják a telefont, oda sem figyelnek arra, hogy mit beszél nekik az ember. Mondjuk ez egyben bunkóság is. Szerintem sokat számít az is, hogy hol nő fel a gyerek. Én vidéken lakom (nem kisváros, echte falu :D ), itt azért még sokszor látom ezt a 10 év körüli korosztályt bandázgatni, bringáznak, rollereznek, van vízpart is a közelben... Lehet városban könnyebben bennragadnak a 4 fal között, és marad a gép meg a telefon, de nyilván rengeteg múlik a szülőn is.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. június 8., kedd 19:45

Donát írta: Nem tudom mennyi fórumozónak van már gyerkőc otthon, bár igazából nem csak szülők véleménye érdekel, én is előtte vagyok még. Viszont van a családban több 10 körüli srác, és látom, hogy szinte állandóan nyomják a telefonokat, tableteket, ritkább esetben laptopot, konzolokat. Egyelőre náluk csak a játékok és youtube megy, más nem igazán, közösségi média felületek sem. Elmondásuk alapján a barátaik is hasonlóan nyomják. Tudom, ilyen generáció ez, nem boomerkedni akarok, bár talán mégis, mert aggaszt a jelenség. Szóval mindenki véleménye érdekel. Titeket aggaszt a túlzott kütyüzés, tiltjátok, tiltanátok, előny, hátrány, bármi. Ha nem csak nekem érdekes ez a téma, írjatok!
Szerintem ameddig olyan contentet fogyaszt, ami a korosztalyanak valo es nem kerulhet kapcsolatba olyan emberekkel, akikkel nem kene, addig ezzel nincs baj. A jol beallitott szuloi felugyelet a kulcs.
Amikor gyerek voltam, az volt a divatszoveg, hogy ne nezzen a gyerek TV-t, mikozben en az angoltudasom alapjait a kodolatlanul foghato angol Cartoon Networknek koszonhetem :)
Egyelore a gyerek tema meg nincs kepben, de szeretnem a gyerekemet koran beavatni a techbe, ahogy anno engem is beavatott apukam/nagypapam.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 8., kedd 19:38

Dupla D írta:
Donát írta: Nem tudom mennyi fórumozónak van már gyerkőc otthon, bár igazából nem csak szülők véleménye érdekel, én is előtte vagyok még. Viszont van a családban több 10 körüli srác, és látom, hogy szinte állandóan nyomják a telefonokat, tableteket, ritkább esetben laptopot, konzolokat. Egyelőre náluk csak a játékok és youtube megy, más nem igazán, közösségi média felületek sem. Elmondásuk alapján a barátaik is hasonlóan nyomják. Tudom, ilyen generáció ez, nem boomerkedni akarok, bár talán mégis, mert aggaszt a jelenség. Szóval mindenki véleménye érdekel. Titeket aggaszt a túlzott kütyüzés, tiltjátok, tiltanátok, előny, hátrány, bármi. Ha nem csak nekem érdekes ez a téma, írjatok!
10 éves öcsém is ugyanez. Állandóan youtube videók, csak tabletes játékok. Egy meccs nem köti le.
10 éves lesz a fiam.
Az Xbox nem köti le. Havonta egyszer ha nyomunk rajta pár meccset.
Tableten megy a Brawl Starts vagy mi a szar, mellette csapatja a tiktokot, bár meglepő módon onnan néha tanul pár értelmes dolgot is :lol:

Hétköznap suli, hazajön, heti öt edzés, péntek a pihenőnapja. Suli után ha megvan a lecke, nyomhatja a tabletet, amíg el nem indulunk, illetve edzés után, ha megjöttünk, fürdés, kaja, pakolás és ha marad idő, még egy kicsit.

Hétvégén csak reggel van ideje szinte, mert próbáljuk úgy szervezni a programot, hogy ne a négy fal között üljön. Ha utazunk, akkor kocsiban néha csapatja, de ott is sokszor mást játszunk.

Szóval, ha tehetné, szerintem nyomná egész nap, bár párszor volt, hogy magától letette :lol: Függőnek nem nevezném, mert volt már, hogy elvettem tőle x napra, de kb. leszarta. Még mindig a legnagyobb motiváció az edzés, hála az égnek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. június 8., kedd 19:30

Donát írta: Nem tudom mennyi fórumozónak van már gyerkőc otthon, bár igazából nem csak szülők véleménye érdekel, én is előtte vagyok még. Viszont van a családban több 10 körüli srác, és látom, hogy szinte állandóan nyomják a telefonokat, tableteket, ritkább esetben laptopot, konzolokat. Egyelőre náluk csak a játékok és youtube megy, más nem igazán, közösségi média felületek sem. Elmondásuk alapján a barátaik is hasonlóan nyomják. Tudom, ilyen generáció ez, nem boomerkedni akarok, bár talán mégis, mert aggaszt a jelenség. Szóval mindenki véleménye érdekel. Titeket aggaszt a túlzott kütyüzés, tiltjátok, tiltanátok, előny, hátrány, bármi. Ha nem csak nekem érdekes ez a téma, írjatok!
10 éves öcsém is ugyanez. Állandóan youtube videók, csak tabletes játékok. Egy meccs nem köti le.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. június 8., kedd 19:29

Nem tudom mennyi fórumozónak van már gyerkőc otthon, bár igazából nem csak szülők véleménye érdekel, én is előtte vagyok még. Viszont van a családban több 10 körüli srác, és látom, hogy szinte állandóan nyomják a telefonokat, tableteket, ritkább esetben laptopot, konzolokat. Egyelőre náluk csak a játékok és youtube megy, más nem igazán, közösségi média felületek sem. Elmondásuk alapján a barátaik is hasonlóan nyomják. Tudom, ilyen generáció ez, nem boomerkedni akarok, bár talán mégis, mert aggaszt a jelenség. Szóval mindenki véleménye érdekel. Titeket aggaszt a túlzott kütyüzés, tiltjátok, tiltanátok, előny, hátrány, bármi. Ha nem csak nekem érdekes ez a téma, írjatok!

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2021. június 8., kedd 16:26

csababarca írta: Sziasztok.
Tipp arra, hogy az oltási igazolást (papir), angolul megszerezzem? Lengyelországba megyünk, védettségi kártyám hiába mutogatom…konzulátus mondta hogy kell angol nyelvű cucc.
Nekem azt mondta a háziorvos hogy tőlük lehet kérni annak, akit ő oltott. Oltopontnál nem tudom hogy van.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. június 8., kedd 16:19

csababarca írta: Angliából jött haza mostanában valaki repülővel?
mire kell számítani beléptetésnél?
gondolom az ottani oltást a hajukra kenhetik.

Ismerosomek elozo heten penteken jottek haza Londonbol. Bemutattak az igazolasukat arrol, hogy ket nappal korabban oltast kaptak es atengedtek oket karanten nelkul. Abban nem vagyok biztos, hogy hoztak-e magukkal negativ teszteredemenyt vagy sem.

Nem tudom, ez mennyire altalanos gyakorlat.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. június 8., kedd 16:06

Angliából jött haza mostanában valaki repülővel?
mire kell számítani beléptetésnél?
gondolom az ottani oltást a hajukra kenhetik.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 7., hétfő 18:40

Elég megnezni az utolsó öt válaszod. Csak a negatívum árad belőle.
Komoly depresszió gyötör.

Tudnál magadon is segíteni, de önsajnálatba menekülsz.
Keress fel valakit, első körben egy igazi barát is megtenne.

Dr. R24 ingyenes tanácsadásat olvashattatok.
[/quote]

Elhiszem, én nem látom magam kívülről igazából. :hmmm:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. június 7., hétfő 18:36

csababarca írta: Sziasztok.
Tipp arra, hogy az oltási igazolást (papir), angolul megszerezzem? Lengyelországba megyünk, védettségi kártyám hiába mutogatom…konzulátus mondta hogy kell angol nyelvű cucc.
Ha más nem hivatalos fordítóirodában lefordíttatod. Azt el kell fogadniuk.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 7., hétfő 18:25

alexoxladjackoxi írta:
impossible írta: Ezek a dolgok mindenkinél megvannak, mi is már lassan 1 éve próbálunk elmenni sörözni a haverral, de valami / valakik "asszonyok" általában közbeszólnak, sajnos ahogy az ember öregszik egyre több dolga lesz és egyre kevesebb ideje, 20-as években az ember még annyira nem értékeli ezeket az időket, mindenki később jön rá. Gyerek, munka, házasság, otthoni feladatok, edzés stb. sajnos ez a covid időszak is eléggé sok depressziót szült. Nehéz most a helyzet, de bízzunk benne, hogy hamarosan a szar alábbhagy és minden visszatér a régi kerékvágásba.
Igen, de én a 20-as éveim elején járok... :roll: Szó sincs asszonyról meg családról.
Elég megnezni az utolsó öt válaszod. Csak a negatívum árad belőle.
Komoly depresszió gyötör.

Tudnál magadon is segíteni, de önsajnálatba menekülsz.
Keress fel valakit, első körben egy igazi barát is megtenne.

Dr. R24 ingyenes tanácsadásat olvashattatok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. június 7., hétfő 17:42

Sziasztok.
Tipp arra, hogy az oltási igazolást (papir), angolul megszerezzem? Lengyelországba megyünk, védettségi kártyám hiába mutogatom…konzulátus mondta hogy kell angol nyelvű cucc.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
impossible
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:29
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Nír Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: impossible » 2021. június 7., hétfő 17:39

alexoxladjackoxi írta:
impossible írta: Ezek a dolgok mindenkinél megvannak, mi is már lassan 1 éve próbálunk elmenni sörözni a haverral, de valami / valakik "asszonyok" általában közbeszólnak, sajnos ahogy az ember öregszik egyre több dolga lesz és egyre kevesebb ideje, 20-as években az ember még annyira nem értékeli ezeket az időket, mindenki később jön rá. Gyerek, munka, házasság, otthoni feladatok, edzés stb. sajnos ez a covid időszak is eléggé sok depressziót szült. Nehéz most a helyzet, de bízzunk benne, hogy hamarosan a szar alábbhagy és minden visszatér a régi kerékvágásba.
Igen, de én a 20-as éveim elején járok... :roll: Szó sincs asszonyról meg családról.
Maga az érzésre gondoltam, hogy mindenkinél megvannak, hogy nem tudsz elmenni tetszés szerint, csak mindenkinél más az ok-okozat.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 7., hétfő 17:31

impossible írta: Ezek a dolgok mindenkinél megvannak, mi is már lassan 1 éve próbálunk elmenni sörözni a haverral, de valami / valakik "asszonyok" általában közbeszólnak, sajnos ahogy az ember öregszik egyre több dolga lesz és egyre kevesebb ideje, 20-as években az ember még annyira nem értékeli ezeket az időket, mindenki később jön rá. Gyerek, munka, házasság, otthoni feladatok, edzés stb. sajnos ez a covid időszak is eléggé sok depressziót szült. Nehéz most a helyzet, de bízzunk benne, hogy hamarosan a szar alábbhagy és minden visszatér a régi kerékvágásba.
Igen, de én a 20-as éveim elején járok... :roll: Szó sincs asszonyról meg családról.

Avatar
impossible
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:29
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Nír Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: impossible » 2021. június 7., hétfő 17:24

Ezek a dolgok mindenkinél megvannak, mi is már lassan 1 éve próbálunk elmenni sörözni a haverral, de valami / valakik "asszonyok" általában közbeszólnak, sajnos ahogy az ember öregszik egyre több dolga lesz és egyre kevesebb ideje, 20-as években az ember még annyira nem értékeli ezeket az időket, mindenki később jön rá. Gyerek, munka, házasság, otthoni feladatok, edzés stb. sajnos ez a covid időszak is eléggé sok depressziót szült. Nehéz most a helyzet, de bízzunk benne, hogy hamarosan a szar alábbhagy és minden visszatér a régi kerékvágásba.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 7., hétfő 16:42

Marky írta: Nincsen semmi baj veled, az emberek nagy resze ugyanugy megtapasztalja ezeket az erzeseket, de csak kevesen kepesek errol beszelni. Ha mar arra rajottel, hogy van valami gond es errol beszelni is tudsz, akkor lenyegeben a problema nagy reszet mar meg is oldottad, mert a negativ erzesek "nem tudnak blokkolni".
Keress egy szakembert es probald pozitiv dolgokkal korbevenni magadat. Itt a jo ido, vegre nem kell maszkot hordani, lehet talalkozni a baratokkal, a csajok is egyre rovidebb ruhakat hordanak :roll: szoval minden adott ahhoz, hogy most megtapasztald az elet derusebb oldalat is. :)
Mondjuk ja, nálam ez is eléggé gázos, mert nem vagyok nagy társaságember, 2-3 haverom van, de ők meg eléggé antiszociálisak. Covid előtt mindig mentünk iszogatni is pl. a már emlegetettel, de mostanában már nem vevő erre sem annyira. Mint mondtam változott ebben-abban az élete, meg szerintem ő is. Meg ugye azzal a másik 1-2-vel meg nem mindig összeegyeztethető a dolog, nem az van, mint régen, hogy hetente többször is összeültünk akár. Távolság, munka, stb...

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. június 7., hétfő 15:58

Nincsen semmi baj veled, az emberek nagy resze ugyanugy megtapasztalja ezeket az erzeseket, de csak kevesen kepesek errol beszelni. Ha mar arra rajottel, hogy van valami gond es errol beszelni is tudsz, akkor lenyegeben a problema nagy reszet mar meg is oldottad, mert a negativ erzesek "nem tudnak blokkolni".
Keress egy szakembert es probald pozitiv dolgokkal korbevenni magadat. Itt a jo ido, vegre nem kell maszkot hordani, lehet talalkozni a baratokkal, a csajok is egyre rovidebb ruhakat hordanak :roll: szoval minden adott ahhoz, hogy most megtapasztald az elet derusebb oldalat is. :)

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. június 7., hétfő 15:38

Engedd el az Arsenalt is, az sokat javít a közérzeten :agree:
"And my heart will leave you never."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég