OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. június 13., vasárnap 18:21

Ezzel csak az a baj, hogy nem old meg semmit. Mintha depressziós lennél és azzal áltatod magad, hogy majd a xanax segíteni fog.

Ha az egyéni terápia nem segít ( ami igazából hónapokban mérhető, hogy bármi hasznos eredményt elérj), akkor mindenképp pszichodrámára kell eljárni. De inkább kombinálni a kettőt.

Barátnőmnek szar gyerekkora volt és az elmúlt két évben meghalt mindenki a nagyanyján kívül akihez kötődött.
Emiatt múltév október óta 2x volt öngyilkossági kísérlete, ill majdnem +1 csak mentőt hívtam. Borderline személyiségzavara lett + anorexia.

Az ő esetében a bennfekvős rehabot fogja követni az egyéni terápia + csoportterápia + bodywork. és még így is évek munkája lesz. Ekkor sem fog kigyógyulni csak tudni fogja kezelni a helyzetet.

Pszichodrámára olyanok is szoktak járni akiket a szülei vertek vagy nők esetében akiket az apja rendszeresen erőszakolt. Eltudnak jutni arra a szintre, hogy elfogadják ami történt. Ezt pl úgy kell elképzelni, hogy párbeszéd játszódik le egy férfitag (idegen) és a nő között a terapeuta bevonásával.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. június 13., vasárnap 17:42

Atyavilag... :(

Egyetertek amugy Lacival. Menj minnel messzebb, ha csak egy rovid idore is.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. június 13., vasárnap 17:39

Realista24 írta: ha pl. nincs gyerek és olyan akiről gondoskodni kell, én fix pakolnek és mennek valahova messze, megprobalni teljesen elszakadni ettől az egésztől ami csak rosszat idéz fel.
Nincs gyermek. A feleségem áldott állapotban halt meg, 26 éves volt.

Viszont édesanyámról gondoskodnom kell, akit nem tehetek ki nagy változásnak, szóval maradnom kell.
De elgondolkodtam már azon, hogyha az idő múltával megváltozik a helyzetem, akkor elmegyek innen jó messzire, ez benne van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Swineherd 2021. június 13., vasárnap 17:44-kor.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
flori
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2021. június 12., szombat 21:04

Faust írta: Mit kell ezen a barmon csodalkozni, ha nem lenne az orszagban futball mar ehenhalt volna reg. Ostoba frater, szora sem erdemes. Persze kovetkezmenye nem lesz, minek van itthon.

Szomorú kórkép ez az országról és a médiaviszonyokról is. Majdnem meghalt egy ember, de menjen a biznisz, pörögjünk, majd lesz valami. Nulla empátia. Ne sajnáljuk a másikat, csak ha valami igazán populista dolog. Utáljuk az embertársainkat, a buzikat, a feketéket, cigányokat, vidékieket, pestieket, aki térdel, aki nem térdel, jobboldaliakat meg baloldaliakat is. Világszintű probléma az elidegenedés, de nálunk olyan méreteket ölt, hogy valami elképesztő. Még a kib.szott sportközvetítésben is ez csap pofán. Hol történt volna meg egy ilyen külföldön? Gyors reklám és már le is vették képernyőről az embert, és AZONNALI bocsánatkérés. Ez van akkor amikor nem szakemberek ülnek döntéshelyzetben, köztörvényes ember szakért stúdióban.
Nagyon rossz ezt látni.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. június 12., szombat 18:25

Nagyon szomorú és sajnállom ami veled történt, de adj magadnak időt és ne add fel. Kitartás és fel a fejjel.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. június 12., szombat 14:19

Swine...szembe kell fordulni a gyásszal. Közhellyel nyitok, de nem azzal folytatom. El kell fogadni, hogy a halál az élet része....ez nem azt jelenti, hogy ne fájjon az elvesztésük. Hanem, hogy meg kell tanulni a hiányukat pozitív értelemben felfogni. Nem kell őket elfelejteni, nem kell semmit lezárni. Ők nem az életed részei voltak, hanem az életed részei még most is, és azok lesznek amíg élsz. Erre büszkének kell lenni, és örülni, hogy veled voltak...és ki tudja mi történik az élet után. Hogy találkozunk e még valahol?

A feleséged mindig a feleséged marad, ez nem azt jelenti hogy mást már nem szerethetsz, hogy nem lesz még az életedben nő akit elveszel, akitől gyerekeid lesznek. Ő akkor is veled lesz, örökre. Élni kell, mert egy úton vagyunk mindannyian, arról letérni nem lehet. Sajnos ilyen dolgokat is meg kell tapasztalnunk, van aki nem ebben az életében, van akinek könnyebb, de neked valamiért ezt kellett megélned, ebből kell tapasztalnod, tanulnod. Szeretni kell őket, gondolni rájuk, emlékezni. Tudom hogy az ember magát sajnalja, hogy miért nem lehet már velük, de nekik ez volt megírva, ezen nem lehet változtatni. Meg kell érteni, hogy halandók vagyunk, a természet ilyen. De ebben is lehet boldognak lenni, sőt így lehet igazán. Hidd el ha halhatalanok lennénk sem lennénk boldogabbak, vagy nem szenvednénk kevesebbet. Folytasd az utad az életben, Ők mindig veled lesznek. A lelked nem veszhet el, dolgod van az életben. És én azt hiszem utána is. Megállni, visszafordulni nem lehet. Felállnod neked kell, segíteni fognak mások, de felállnod neked kell...és ha küzdesz ezért, akkor fogsz még újra őszintén mosolyogni. Velük a szívedben.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 12., szombat 12:57

Látom megy a közhely durrogtatas, amit nem rosszbol írok.

En az ilyet nem tudnám feldolgozni normális keretek között, ha pl. nincs gyerek és olyan akiről gondoskodni kell, én fix pakolnek és mennek valahova messze, megprobalni teljesen elszakadni ettől az egésztől ami csak rosszat idéz fel.

Sajnálom a tragediaid, amiket át kellett élned. Szörnyű meg olvasni is. :-(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4766
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2021. június 12., szombat 12:49

Swineherd írta: Mivel lehet biztatni, bátorítani egy olyan embert, akinek az édesanyja 2017-ben majdnem meghal a 43-as vércukra miatt (előjele nem volt, gyógyszerét szedte, aztán egyszer csak reggel majdnem kóma jött, a hasnyálmirigy nem termelt tovább inzulint) és egy budapesti professzor helyettesítése kellett ahhoz, hogy életben maradjon. Aztán, rá kettő évre az édesapja a portájuk előtt, az utcán nyírta a füvet, befejezte azt, majd jött egy bedrogozott, totál részeg gyilkos, aki halálra gázolta(többgenerációs házban élt együtt a család); ezután pedig, majdnem két év elteltével a teljes gyógyulással hitegetett felesége hirtelen lefolyásban meghal petefészekrákban?


Én vagyok ez az ember.

A pszichiáter barátom és a pszichológus barátném eddig nem igazán jártak sikerrel, pedig eléggé jók a szakmájukban...

ui.: bocsánat, hogy ezt beírtam ide, de eléggé rám jár a rúd mostanság...

Az sem zavar, ha nem reagál senki, igazából csak ki kell írnom magamból a dolgokat.
Először is, őszinte részvétem, így ismeretlenül is!

Az ilyen jellegű traumák után sajnos semmi nem lesz olyan mint előtte, viszont ahogy lentebb is írták az idő folyamatosan neked dolgozik. Lesz egy olyan nap, amikor azt fogod érezni, hogy eljött az áttörés. Természetesen fájni fog továbbra is, de megtanulsz ezzel együttélni és funkcionálni, hiszen a saját életedet ugyanúgy folytatnod kell.

Amíg ez a pont nem jön el, addig minél több beszélgetés, programozás barátokkak. Mindenféleképpen legyene új céljaid, amik miatt megéri felkelni mindennap, lehet ez karrier jellegű vagy egyszerűen csak egy új, egészséges életmóddal egybekötött élet. Az aktív sportolás sokat segíthet.

Kitartást kívánok mindenhez! :)

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. június 11., péntek 23:21

Ebben az esetben nem batoritas kell hanem megtanulni elfogadni a helyzetet. Illetve fontos, hogy sose nyomd el az erzelmeidet mert csak feszultseggel fog járni.

Ha jobarataid az ismeroseid akkor inkabb erdemes semleges szakembert keresni. Nem igazan szoktak ajanlani az ilyet. + Csoportterapia/pszichodrama is erosen ajanlatos lenne az esetedben.

Illetve olvass konyvet a temaban. Meg kell tanulnod valamilyen megkuzdesi strategiat. Wim hof pl sajat maga dolgozott ki egyet miutan a felesege es gyerekeinek anyja kiugrott az ablakon depresszio miatt.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5016
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. június 11., péntek 23:05

Swineherd írta: Mivel lehet biztatni, bátorítani egy olyan embert, akinek az édesanyja 2017-ben majdnem meghal a 43-as vércukra miatt (előjele nem volt, gyógyszerét szedte, aztán egyszer csak reggel majdnem kóma jött, a hasnyálmirigy nem termelt tovább inzulint) és egy budapesti professzor helyettesítése kellett ahhoz, hogy életben maradjon. Aztán, rá kettő évre az édesapja a portájuk előtt, az utcán nyírta a füvet, befejezte azt, majd jött egy bedrogozott, totál részeg gyilkos, aki halálra gázolta(többgenerációs házban élt együtt a család); ezután pedig, majdnem két év elteltével a teljes gyógyulással hitegetett felesége hirtelen lefolyásban meghal petefészekrákban?


Én vagyok ez az ember.

A pszichiáter barátom és a pszichológus barátném eddig nem igazán jártak sikerrel, pedig eléggé jók a szakmájukban...

ui.: bocsánat, hogy ezt beírtam ide, de eléggé rám jár a rúd mostanság...

Az sem zavar, ha nem reagál senki, igazából csak ki kell írnom magamból a dolgokat.
Először is őszinte részvétem!

Alapvetően az idő a legjobb gyógyir.
De amig ez nem következik be én azt hiszem ilyen időkben tudatosan kell erősnek maradni. Fejben harcolni, mindennap.

Tudatosan megnyílni másoknak ( akár ide is irhatsz szerintem többet hogy telnek a napok vagy hogy haladsz ezzel.)
Barátoknak többet beszélni. Jobban is fogod magad érezni és más szemszögre is fel nyithatjak a szemed.

És valahol neked is megkell ezzel békélni. A múltat nemtudod megválzoztatni. Fáj? Hát hogyne fájna.
De szerinted a szeretteid azt szerették volna hogy szenvedj?
Erősen kétlem.

A jövődre próbálj pozitivabban gondolni.
Annyi uj élményben lehet részed és annyi érdekes emberrel találkozhatsz még.

Tudom ez most nagyon távolinak tűnik,de ha nem adod fel, és őszintén dolgozol a mentális egészségeden.
Rendben leszel.
Nem ma, nem holnap. De elfog jönni az a nap.

Nyilván a veszteség mindig ott lesz. De már nem elviselhetetlül fog fájni.

Èn nagyon drukkolok ès remèlem fogod mèg látni az èlet szèpsègeit. Ès mèg sok örömben lesz rèszed.

:sziv:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

HEHEvx
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2021. május 27., csütörtök 13:37
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: HEHEvx » 2021. június 11., péntek 15:32

közhely, de az idő vagy begyogyitja a sebeket, vagy szepen lassan el tudod fogadni a tortenteket, megnyugszol.
emlekezz a szepre es a jora, es nezz elore, ne ostromold es rombold magad es a kornyezeted, ne taszits el senkit, inkabb fogadd el, ha nyitni akarnak feléd.
nem vagy egyedul, ilyen-olyan formaban a vilagon az osszes emberrel megtortenik hasonlo veszteség.
ami nekem a legtobbet segit, amikor nagy a szar vagy foshalmaz a nap, amire ebredtem, hogy vegiggondolom, hogy a multat megvaltoztatni nem lehet, de a jovoert mindig lehet tenni.
fektess magadba, nézd optimistán a dolgokat, fejben dől el minden. kezdd ujra. állj fel ujra, es ujra.

ferni
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. június 11., péntek 14:00

Swineherd írta: Mivel lehet biztatni, bátorítani egy olyan embert, akinek az édesanyja 2017-ben majdnem meghal a 43-as vércukra miatt (előjele nem volt, gyógyszerét szedte, aztán egyszer csak reggel majdnem kóma jött, a hasnyálmirigy nem termelt tovább inzulint) és egy budapesti professzor helyettesítése kellett ahhoz, hogy életben maradjon. Aztán, rá kettő évre az édesapja a portájuk előtt, az utcán nyírta a füvet, befejezte azt, majd jött egy bedrogozott, totál részeg gyilkos, aki halálra gázolta(többgenerációs házban élt együtt a család); ezután pedig, majdnem két év elteltével a teljes gyógyulással hitegetett felesége hirtelen lefolyásban meghal petefészekrákban?


Én vagyok ez az ember.

A pszichiáter barátom és a pszichológus barátném eddig nem igazán jártak sikerrel, pedig eléggé jók a szakmájukban...

ui.: bocsánat, hogy ezt beírtam ide, de eléggé rám jár a rúd mostanság...

Az sem zavar, ha nem reagál senki, igazából csak ki kell írnom magamból a dolgokat.
Szerintem semmi probléma, ha bárki is ide leírja a saját problémáit, az egy nagyon jó dolog, ha kibeszéli az ember magából minél többet minél több embernek, sokat tud segíteni.

A témához hozzászólva sajnos mint látod ilyen dolgok megtörténhetnek, bármennyire se hatnak életszerűen. Baszott szar lehet.

De nem tudsz ezzel mit kezdeni, elmentek sajnos, de egyszerűen nem teheted meg magaddal, hogy évekig romokban legyél emiatt, kurva nehéz továbblépni, de tovább kell.
Mindenkinek véges az ideje, csinálni kell a dolgodat tovább, a hozzád közelállókkal foglalkozni, szeretni őket, boldognak lenni és élvezni az életet. Ennyi a lényeg az életben, semmi más.

Amíg vannak körülötted emberek, akik szeretnek és viszont, addig nincs probléma.
Legyél velük, beszélgess velük erről is, nekem mindig az segített, ha kitudtam magamból beszélni a dolgot és mindig volt az életemben olyan ember, aki akár 20szor is meghallgatta ugyanazt, ha kellett. Egyszer csak rendben lett minden magamban.

Teljesen normális a reakciód meg az állapotod annak tekintetében, amik történtek, de a magad idejét baszod csak ezzel és értelme semmi nincsen annak, hogy önsajnáltatást folytat az ember hosszútávon. Szószerint semmi értelme, tényleg csak a saját idődet baszod vele. Olyan szinten értelmetlen, hogy arra szavak nincsenek. Ennyi erővel kalapáccsal is baszkodhatnád az ujjaidat szabadidődben.

Igen, kell gyászolni, nincs vele baj, rengeteg szar történt veled az elmúlt időszakban és az egyik lelki szarból mentél a másikba, ebből persze, hogy nem lehet kijönni, de remélhetőleg most nem jön a következő szar és most magadban el kell döntened, hogy mi a fontos az életedben és azzal foglalkozni.

Bocsánat, ha néhol túl nyers voltam.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. június 11., péntek 13:18

Mivel lehet biztatni, bátorítani egy olyan embert, akinek az édesanyja 2017-ben majdnem meghal a 43-as vércukra miatt (előjele nem volt, gyógyszerét szedte, aztán egyszer csak reggel majdnem kóma jött, a hasnyálmirigy nem termelt tovább inzulint) és egy budapesti professzor helyettesítése kellett ahhoz, hogy életben maradjon. Aztán, rá kettő évre az édesapja a portájuk előtt, az utcán nyírta a füvet, befejezte azt, majd jött egy bedrogozott, totál részeg gyilkos, aki halálra gázolta(többgenerációs házban élt együtt a család); ezután pedig, majdnem két év elteltével a teljes gyógyulással hitegetett felesége hirtelen lefolyásban meghal petefészekrákban?


Én vagyok ez az ember.

A pszichiáter barátom és a pszichológus barátném eddig nem igazán jártak sikerrel, pedig eléggé jók a szakmájukban...

ui.: bocsánat, hogy ezt beírtam ide, de eléggé rám jár a rúd mostanság...

Az sem zavar, ha nem reagál senki, igazából csak ki kell írnom magamból a dolgokat.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. június 11., péntek 13:12

lengyelek se veszik túl komolyan ezt a határellenőrzést.
megállítottak, odaadtam a magyar oltási papíromat, mondta oké.
barátnőm aki szputnyikot kapott, amit Lengyelországban elvileg el sem fogadnak, de nem izgatta őket, mehettünk tovább.
pedig csináltattunk antigén tesztet is direkt neki, nehogy szívás legyen, de felesleges volt.

szlovákoknál meg egyáltalán nem ellenőriztek.
magyar határon viszont visszafelé állt rendőr.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2021. június 10., csütörtök 7:55

csababarca írta: Csak első oltás után adnak kártyát nem?
Második után én nem hallottam olyanról aki kapott.

Jah hát nekem lejárt novemberben a személyim, azóta úgy van, letojom, veszélyhelyzet van még, tehát lényegében a lejárt személyi is jó, majd veszélyhelyzet után megcsináltatom az újat.
enyémen van útlevél szám is.

több rendszeren fut a dolog, innen-onnan lekérik az adatokat, ha valahol van egy adminisztrációs hiba, akkor már elakad a folyamat.
mondjuk ilyen esetekben egy email, sms, ügyfélkapura küldött üzenet igazán jöhetne, mert az ember azt sem tudja, hogy most mi a gond, ha nem megy be a kormányablakba.
Ma reggel a postaládában volt az első oltás után kiállított ÁM már az új igazolványszámot tartalmazó védettségiigazolvány. Csak hisztiznem kellett az égbe roflmao :D

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1726
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. június 9., szerda 18:05

Számomra az az igazán félelmetes ebben a gyerek-kütyü témában, hogy akkor milyen eszköz van a szülő kezében, ha a gyerek szíve szerint órákat nyomná naphosszat, más nem érdekli. Ez ellen tenni kb lehetetlennek tűnne, de még megelőzni is kemény melónak tűnik. Legalábbis nekem így jön le a környezetemben tapasztaltakról. Aztán nem tudom a gyakorlatban mi lesz, valahogy majd adja magát. De tartok tőle, hogy nincs 100%-os ráhatása a szülőnek a gyerekre. :hmmm:

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. június 9., szerda 17:43

Halfkey írta: Hozzáteszem, ha nem így alakul, az a szülő - ebben az esetben az én - felelősségem, mert a gyerek abszolút képlékeny és fogékony, gyakorlatilag azt szeretettsz meg vele amit te akarsz. Ez az ami kicsit félelmetessé teszi az egészet, és nagy felelősséget rak rám.

Ez egy nagyon fontos része a dolognak, hogy elmész-e a könnyebb ellenállás felé --> amiket R24 is írt, hogy nyomkodja, legalább csendben van, vagy felvállalod a "konfliktust" (bár szülőként a nevelés feladat, és cserben hagyod kvázi a kölyköt, ha nem meccseled le az ilyeneket), határokat szabsz, stb..

Am. a technológiától elzárkózni hülyeség, ahogy írtad lépést kell tartani, mert komoly hátrányok érhetik majd később..

A miénk most lett 5 éves, de neki (még talán gondolom) a szülő a "drog", nem a kütyük..
Persze már tök ügyesen kezeli a telót, laptopot, de nem azért, mert engedjük, hogy áll. nyomkodja, de pl. 1-2 dolgot ami hasznos neki, intézhet már egyedül (youtube-on 1-2 mese, konyhafőnököt betölti, mire a feleségem mellé ül)..

Szal kell engedni szerintem a technológiát, de tudatosan kell határokat is építeni, stb..
Kisvárosban, kertes házban nekünk könnyen megy meló/ovi után valami mást csinálni mint gépet nyomkodni..

Focizni mondjuk még nem jár, de örülnék ha találna valami sportot majd később, amit űzhet.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. június 9., szerda 16:04

Csak első oltás után adnak kártyát nem?
Második után én nem hallottam olyanról aki kapott.

Jah hát nekem lejárt novemberben a személyim, azóta úgy van, letojom, veszélyhelyzet van még, tehát lényegében a lejárt személyi is jó, majd veszélyhelyzet után megcsináltatom az újat.
enyémen van útlevél szám is.

több rendszeren fut a dolog, innen-onnan lekérik az adatokat, ha valahol van egy adminisztrációs hiba, akkor már elakad a folyamat.
mondjuk ilyen esetekben egy email, sms, ügyfélkapura küldött üzenet igazán jöhetne, mert az ember azt sem tudja, hogy most mi a gond, ha nem megy be a kormányablakba.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3100
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. június 9., szerda 16:00

69erssam írta:
csababarca írta: Na barátnőm védettségi kártya kálváriája véget ért, 3 kérelem, 5 kormányablak látogatás, jópár telefonálás, 2 hónap, de megérkezett a kártya... :mrgreen:

persze Lengyelországba nem mehet be, mert orosszal van megoldva, úgyhogy ma még egy antigén tesztet is csináltattunk.
röhej.
Nekem elegem van az egész kártyásdiból. Már második héten(kb. novemberben?) regisztráltam vakcinára. Márciusban átestem, majd megkaptam a kártyát amit amire lehetett volna használni addigra megváltozott a személyiszámom és semmi mással nem igazolhatom magam még az ideiglenes papírral sem a változásról...de legalábbis senki nem meri bevállalni a 100.000 - 1.000.000 Ft-os büntit..Múlthéten kaptam meg az első oltásomat és hó végén kapom a másodikat...Lényegében jövőhónap kitudja meddig nem tudok élni semmi előnyével(már ha megkapom automatikusan a 2. oltás után) a kártyának...ráadásul igazán elmennék barátnőm diplomaosztójára kövi hónap elején. Nagyszerűen működik ez az egész rendszer.....
Küldtem levelet az eeszt-nek de hát a helyzet nem fog sehogy sem változni
Mi is beadtuk a 2 kérvényt 2 perc különbséggel és más járási hivatalhoz került mindegyik. Enyém ma megjött, pároménak neki sem álltak. Azt mondták adjam be újra. Nagyon kedves volt az ügyintéző, de mivel szár a rendszer nem tud mint tenni. :agree:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2021. június 9., szerda 15:38

csababarca írta: Na barátnőm védettségi kártya kálváriája véget ért, 3 kérelem, 5 kormányablak látogatás, jópár telefonálás, 2 hónap, de megérkezett a kártya... :mrgreen:

persze Lengyelországba nem mehet be, mert orosszal van megoldva, úgyhogy ma még egy antigén tesztet is csináltattunk.
röhej.
Nekem elegem van az egész kártyásdiból. Már második héten(kb. novemberben?) regisztráltam vakcinára. Márciusban átestem, majd megkaptam a kártyát amit amire lehetett volna használni addigra megváltozott a személyiszámom és semmi mással nem igazolhatom magam még az ideiglenes papírral sem a változásról...de legalábbis senki nem meri bevállalni a 100.000 - 1.000.000 Ft-os büntit..Múlthéten kaptam meg az első oltásomat és hó végén kapom a másodikat...Lényegében jövőhónap kitudja meddig nem tudok élni semmi előnyével(már ha megkapom automatikusan a 2. oltás után) a kártyának...ráadásul igazán elmennék barátnőm diplomaosztójára kövi hónap elején. Nagyszerűen működik ez az egész rendszer.....
Küldtem levelet az eeszt-nek de hát a helyzet nem fog sehogy sem változni


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég