OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 23., szerda 20:53

Egy gyors kérdés a meccs előtt srácok! Holnap reggel megyek a második oltásra, az oroszt kapom. Tegnap a tenyeremen és az ujjaimon kiütések jelentek meg, és viszket. Voltam ma vele háziorvosnál, kaptam ekcémás kenőcsöt és antihisztamin tablettát. Egyet már bevettem ma belőle. Holnap szerintetek ezt mennyire mondjam el? Le akarom már tudni ezt az egészet, túl akarok lenni az oltáson, de félek, hogy ha ezt elmondom, nem kapnám meg. Félek, hogy bevonnák a kártyámat is, mert ki tudja mikor kéne utána mennem meg ilyesmi. Csak nem olyan vészes egy kis ekcémás reakció, nem? Lehet, hogy csak a forróságtól jött ki, mert alapból mindig izzad a tenyerem, most meg kb. patakzik a víz róla ebben a melegben. Mit tanácsoltok?

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. június 22., kedd 11:11

Jajj, jut eszembe.. Anyósom nem családiban, hanem társasban lakik, ott egy pasinak kb 10 éve van ponyvagarázsa, de még a jég sem verte szét, szél se borította fel, azért nem fog a műanyag egyik percről a másikra tönkremenni..
De nálunk is ez a "konfliktus forrása", hogy nem szép. bár nálunk a ház háta mögött lenne, szóval a kutya nem látná, én ezért vagyok pro ponyva..

Anyukám viszont néhány éve a saját garázsa elé csináltatott egy ilyen oszlopos előtető szerűséget (3 oszlop, plexi a tetején, nagyon hasonló mint ez az obis), nyilván olcsóbb volt, mint téglával bővíteni, húgom kocsija állt ott, de jeget kapargatni neki sem kellett (balról északról, meg hátulról dél felől volt nyitott, jobbról házfal, elöl meg nyilván a garázs zárták)...

Én egyedül a rozsda miatt "félek", de ha a tc lehozta, hogy normális alappal nincs baj, akkor megnyugodtam :)
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2021. június 22., kedd 10:56

69erssam írta:
___Samy___ írta: Jo ez az Obis megoldas egyebkent, csak az a bajom vele, hogy telen az alatt ugyanugy lefagy a szelvedo, nem akarom azzal kezdeni minden reggelemet, hogy kaparom a jeget.

Viszont az jogos, hogy idovel fel lehet epiteni az oldalat. Az alap meg mindenkepp beton lenne, barmilyen garazsom is legyen.
Nekem csak felül fedett beállomm van, és ha nincs óriási szél és eső, akkor nem szál le a pára a szélvédőre, így takarítnom sem kell. Legalábbis nálam így van, de az esetemben ez kb 40-42négyzetméteres területről beszélünk. De persze attól még más esetémben nem merném vállalni a garanciát, hogy másnak sem kell majd kaparnia :)
De ha mondjuk ház fala közelében, vagy egy olyan dolog mellé rakja az ember, ahol oldalról kis védettség is biztosított a környezettel szemben, akkor nem kell, hogy probléma legyen.
szerk.:lemaradt, hogy a ház védi az oldalát az én esetemben, csak már nem tudtam szerkeszteni a hsz-t.

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2021. június 22., kedd 10:48

___Samy___ írta: Jo ez az Obis megoldas egyebkent, csak az a bajom vele, hogy telen az alatt ugyanugy lefagy a szelvedo, nem akarom azzal kezdeni minden reggelemet, hogy kaparom a jeget.

Viszont az jogos, hogy idovel fel lehet epiteni az oldalat. Az alap meg mindenkepp beton lenne, barmilyen garazsom is legyen.
Nekem csak felül fedett beállomm van, és ha nincs óriási szél és eső, akkor nem szál le a pára a szélvédőre, így takarítnom sem kell. Legalábbis nálam így van, de az esetemben ez kb 40-42négyzetméteres területről beszélünk. De persze attól még más esetémben nem merném vállalni a garanciát, hogy másnak sem kell majd kaparnia :)
De ha mondjuk ház fala közelében, vagy egy olyan dolog mellé rakja az ember, ahol oldalról kis védettség is biztosított a környezettel szemben, akkor nem kell, hogy probléma legyen.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2021. június 22., kedd 10:03

Jo ez az Obis megoldas egyebkent, csak az a bajom vele, hogy telen az alatt ugyanugy lefagy a szelvedo, nem akarom azzal kezdeni minden reggelemet, hogy kaparom a jeget.

Viszont az jogos, hogy idovel fel lehet epiteni az oldalat. Az alap meg mindenkepp beton lenne, barmilyen garazsom is legyen.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. június 22., kedd 8:55

raul 4 ever írta:
___Samy___ írta: Sracok, van olyan koztunk, aki ponyvagarazsban parkol az autojaval? Erdekelnenek, hogy mit lehet roluk tudni, mennyire megelegszik, szellozik alatta az auto, mennyire birjak az idojarast ugy altalanossagban.

Mivel a mobilharazs arai iszonyatosan elszalltak, igy elkezdtem nezni a ponyvas valtozatot.
Erről én is kérnék tapasztalatot ha van..
Feleségemmel lehet emiatt válunk el :D :D, ő mindenképp téglagarázst akar, sztem totál felesleges.

Nyilván attól függ, hova állítod fel -> fű, homok -> cseszheted, jön a rozsda alulról
Nálunk rendesen megcsinált térkő van az udvaron (aprókavics, homok, térkő sorrendben, nem lett kispórolva semmi), én simán rádobnám a ponyvás garázst, szvsz nem enné meg alulról a kocsikat a vasoxid.

Kiserik ált. vágja az ilyeneket...
Ha esetleg ehhez (is :D ) értesz, szólj plz.

TY
Ehhez, ponyvagarázs, (se :p ) nagyon nem értek, nincs vele tapasztalatom. Amit hirtelen a neten találtam az nem tetszik. Nem a tudása (bár ugye a ponyva elérik a napon, így nem lesz egy örök életű megoldás), a kinézete :kalapos: Én biztos, hogy az 69erssam által említett ""beálló"" felé nézegetnék. Én is úgy oldottam meg itthon, hogy a rendes garázsom (1 autó fér bele) tetőszerkezetét meghosszabbítottam, alátettem tartóoszlopokat és így lett egy nyitott kocsibeállóm is. Ha jól van megcsinálva az alap, akkor idővel apránként meg lehet csinálni az oldalát is és akkor egy teljes értékű, szép garázs lesz a portán.

A lényeg, ahogy írtad is, hogy megfelelő legyen az alja. Beton, aszfalt, max térkő.

Egy Totalcar cikkből: "A ponyva és a beálló, valamint a garázs közötti átmeneti megoldás a merevítőkerettel egybeépített ponyvagarázs. Előnye a könnyű kezelhetősége, lényegében garázsként használható (bár motoros ajtaja nem lehet), véd a csapadéktól, nem fülled be, főleg, ha a talaj alatta nem föld, hanem beton. Hátrány a korlátozott élettartam (elöregszik az anyaga) és hogy nem túl szép."

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2021. június 21., hétfő 23:57

___Samy___ írta: Sracok, van olyan koztunk, aki ponyvagarazsban parkol az autojaval? Erdekelnenek, hogy mit lehet roluk tudni, mennyire megelegszik, szellozik alatta az auto, mennyire birjak az idojarast ugy altalanossagban.

Mivel a mobilharazs arai iszonyatosan elszalltak, igy elkezdtem nezni a ponyvas valtozatot.
A lenyeg hogy beton vagy terko legyen alatta. Esetleg nyitott tetos beallo? Obiban kb kompletten lehetett kapni 2 eve. 4 tarto gerenda, egy nemtom milyen anyagbol teto es kb 80bol akkor meg is allt. Vagy akar 4 vastagabb tarto oszlop amire magad huzol tetot. Szerintem szebben mutat mint egy ponyvateto.
Ilyenre gondolok: https://www.obi.hu/kocsibeallok/laposte ... /p/3801693
Esetleg megtolhatod a hosszusagot es szelesseget azzal hogy a tetot lecsereled masra, vagy osszeillesztesz tobb darabot

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. június 21., hétfő 23:43

___Samy___ írta: Sracok, van olyan koztunk, aki ponyvagarazsban parkol az autojaval? Erdekelnenek, hogy mit lehet roluk tudni, mennyire megelegszik, szellozik alatta az auto, mennyire birjak az idojarast ugy altalanossagban.

Mivel a mobilharazs arai iszonyatosan elszalltak, igy elkezdtem nezni a ponyvas valtozatot.
Erről én is kérnék tapasztalatot ha van..
Feleségemmel lehet emiatt válunk el :D :D, ő mindenképp téglagarázst akar, sztem totál felesleges.

Nyilván attól függ, hova állítod fel -> fű, homok -> cseszheted, jön a rozsda alulról
Nálunk rendesen megcsinált térkő van az udvaron (aprókavics, homok, térkő sorrendben, nem lett kispórolva semmi), én simán rádobnám a ponyvás garázst, szvsz nem enné meg alulról a kocsikat a vasoxid.

Kiserik ált. vágja az ilyeneket...
Ha esetleg ehhez (is :D ) értesz, szólj plz.

TY
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2021. június 21., hétfő 23:17

_Bushido_ írta:hogy mehetett át rajta tünetmentesen ez a valami?
Úgy ahogy a 82 éves nagyanyámon?

Az edzett 30-as szomszédaim meg hetekig fulladtak.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. június 21., hétfő 20:11

Vérvételes antitest vizsgálaton volt már valaki, vagy rokonok, ismerősök?
Vajon mennyire lehet megbízható ez a dolog? 19,500 ft
Két 60 év körüli ismerősöm is volt, a férfi 2 szívroham és cukorbetegség mellett nehogy már nem vette észre - hogy mehetett át rajta tünetmentesen ez a valami? Másik nő szintén minden baja van egészségileg, ki van zárva, hogy nem érezte meg ezt a valamit, mikor elkapta.
Vagy ez is csak egy humbug dolog, aki elmegy rá, megkapja? felettébb fura dolog ez.
Lehet, ha a maradék 1-2-3 millió beoltatlan (nemtudom hány 12 alatti gyerek lehet) is elmenne egy ilyen vizsgálatra, ők is majdnem mind megkapnák? :hmmm:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2021. június 21., hétfő 17:18

Sracok, van olyan koztunk, aki ponyvagarazsban parkol az autojaval? Erdekelnenek, hogy mit lehet roluk tudni, mennyire megelegszik, szellozik alatta az auto, mennyire birjak az idojarast ugy altalanossagban.

Mivel a mobilharazs arai iszonyatosan elszalltak, igy elkezdtem nezni a ponyvas valtozatot.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4799
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2021. június 21., hétfő 13:02

el magico írta: Kedves Madridom népe, ha jól tudom sokan jártatok már Horvátországban nyaralni, úgyhogy tapasztalatokat kérnék :)
Haverokkal elhatároztuk, hogy kiugrunk a szomszédokhoz, csak azt nem tudjuk hova kéne. Fontos lenne, hogy legyen aktív éjszakai élet és lehetőség a szórakozásra, bulizásra :D Ebben speciel a Google Novalját és Hvart emelte ki, esetleg valaki járt már arra? Tavaly voltam Zadarban, az nagyon tetszett, a közelben lévő partok is, meg maga a város is, szóval, ha valaki tud hasonló minőségű környéket ajánlani azt nagyon megköszönném :agree:
Split vagy Krk. :)

el magico
Hozzászólások: 861
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: el magico » 2021. június 21., hétfő 12:57

Kedves Madridom népe, ha jól tudom sokan jártatok már Horvátországban nyaralni, úgyhogy tapasztalatokat kérnék :)
Haverokkal elhatároztuk, hogy kiugrunk a szomszédokhoz, csak azt nem tudjuk hova kéne. Fontos lenne, hogy legyen aktív éjszakai élet és lehetőség a szórakozásra, bulizásra :D Ebben speciel a Google Novalját és Hvart emelte ki, esetleg valaki járt már arra? Tavaly voltam Zadarban, az nagyon tetszett, a közelben lévő partok is, meg maga a város is, szóval, ha valaki tud hasonló minőségű környéket ajánlani azt nagyon megköszönném :agree:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. június 21., hétfő 7:59

Szigetcsép is jó, ráadásul bringával is megközelíthető és akkor lehet cőcézni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 21., hétfő 7:42

ziro4vr írta: Egész napos programnak balaton vagy velence, ha sok köcsögöt akarsz látni Lupa, ha közepes mennyiségű köcsögöt palatinus vagy aquaworld, ha kis mennyiségűt akkor pünkösdfürdő.

Termált hagyd meg az R24 féle nyuggereknek. :mrgreen:
Jaja, irány Velence, ahol több tonna dölgött hal jut minden strandra fertőrzés miatt. :mrgreen:

Ezt én nem venném a 24 értelmes hsz közé. :(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

I am GC
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. január 13., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Benzema, Beckham, Zidane, Makelele, R. Carlos, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: I am GC » 2021. június 20., vasárnap 18:44

lordgabi írta: Aquaworld, termálfürdő, strand Budapesten? Melyiket ajánlanátok?

Aquaworld Resort Budapest - itt már voltunk.
Széchenyi fürdővel szemeztem következőnek, de még nem igazán vetettem bele magamat a teljes kínálatba, így számítok rátok. :agree:
Mi Pestről Leányfalura járunk ki a fürdőbe asszonnyal. Van termál medence is, de ha olyan kedvünk van, akkor behuppanunk az éjszakai fürdőzésre

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. június 20., vasárnap 18:24

Szerintem ez most egy tökéletes összefoglaló lett Zirotól.

Egy a 24 értelmes hsz közül :mrgreen: :-*

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. június 20., vasárnap 18:01

Egész napos programnak balaton vagy velence, ha sok köcsögöt akarsz látni Lupa, ha közepes mennyiségű köcsögöt palatinus vagy aquaworld, ha kis mennyiségűt akkor pünkösdfürdő.

Termált hagyd meg az R24 féle nyuggereknek. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. június 20., vasárnap 17:25

Köszönöm srácok. :agree:
Nekem mindegyik megfelelne, hétfőtől-szombatig dolgozok egyfolytában 10 órát, plusz 1-1 óra oda-visszaút, nem nagyon fogok válogatni, ha lesz egy nyugis vasárnap, vagy egyszer egy hétvége már. Jövőhéten délben jön a második Pfizer, utána go Kárpátalja, megint elmarad a fürdőzés. Lehet megint augusztus lesz belőle, akkor is egy nap Balaton volt, grillcsirkére égve. :lol:
Szóval jöhetett bármilyen kipróbált hely "vízzel kapcsolatosan".

Mogyoród jövő szombaton nyit, na az tetszik, belefér a távolság is. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. június 20., vasárnap 12:38

lordgabi írta: Aquaworld, termálfürdő, strand Budapesten? Melyiket ajánlanátok?

Aquaworld Resort Budapest - itt már voltunk.
Széchenyi fürdővel szemeztem következőnek, de még nem igazán vetettem bele magamat a teljes kínálatba, így számítok rátok. :agree:
De most a kérdés, hogy mit akarsz csinálni?

Három különböző dolgot említettél egyszerre.

- Vízi élménypark, csúszdás spas téma, labdázni a vízben?
- Strand ahol sörrel lángossal kifekszel és nézed a csajokat, néha lehűtöd magad a vízben
- Fürdő, ahol a melegvízben lazítasz a, a szaunában izzadsz a pucér/félpucér öregekkel..?

Baromira nem ugyanaz a három dolog.

Én nyáron strandra/vízpartra járok, télen fürdőbe, korona alatt meg otthon maradok..nálam ez volt eddig. De mindegyik jó, csak nem uaz, attól függ mit akarsz csinálni. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 45 regisztrált és 0 vendég