OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. június 24., csütörtök 20:31

Osszel meglatjuk, hogy mire megy az ujranyitos gittegylet, de talan 2 oltassal a szervezetemben nem kell mar izgulnom :)
En inkabb azon agyalnek, hogy lehetne ravenni az embereket a gyerekek beoltasara, mert Izraelben most konkretan a gyerekek fertozik egymast. Ehhez le kene szamolni az osszes Godeny-fele kuruzsloval es szeles koruen meg kene ismertetni az emberekkel az oltasok mukodeset, hatasat, mert az oszi iskolanyitas nalunk is berobbanthatja az aktualis mutaciot.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. június 24., csütörtök 20:29

zoli0415 írta: Nem mondtam egy szóval se, hogy a buli miatt oltattam be magam, sokkal inkább azért, hogy lássam felnőni a kiskorú gyerekeimet, bár lehet pont ezzel vettem el magamtól az esélyt...ezt majd az idő eldönti. Az enyhítéseken retteneresen fel vagyok háborodva, csalódott vagyok és még jobban elbizonytalanít.
En ezt amugy nem ertem. 12 eves korunkig kapunk nagyjabol 15 oltast, amiknek a kovetkezmenyeire (mar ha egyaltalan van barmi) a nagy atlag magasrol tesz. Elmegyunk egzotikus orszagba nyaralni, megkapjuk a vedooltasokat, amiknek a kovetkezmenyei senkit nem erdekelnek. Most hogy itt egy virus, ami masfel evre megbenitja az eletmodunkat, majd jon ra egy oltas es az emberek harmada amiatt aggodik, hogy biztos 2 even belul meghalunk a vakcinatol.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. június 24., csütörtök 20:08

Nika91127 írta:
zoli0415 írta: Ti hogy látjátok ezt a bejelentést a kormány részéről amik az 5.5 millió beoltott utáni intézkedésekre vonatkoznak? Annak ellenére, hogy végül beoltattam magam nem vagyok meggyőződve, hogy helyesen cselekedtem. Abszolút nem ítélek el se oltottat se oltatlant, mindenki azt cselekszi amiben hisz, viszont most azért csalódott vagyok és még jobban megerősödött bennem az a gondolat, hogy iszonyatosan át vagyunk verve az oltással kapcsolatban és legkevésbé az egészségünkről szól ez az egész, sokkal inkább mint minden a pénzről.
Hát srácok, ne haragudjatok meg, de ha valaki csak azért oltatta be magát, hogy mehessen étterembe/moziba/piálni... Inkább nem mondok semmit.
Szerintem a 5,5 millió beoltott még mindig lóasz, a nyájimmunitáshoz semmi köze. Aztán majd megint bejön valami variáns, berobban a buli, és majd nézünk mint borjú az újkapura, hogy mennyire jó volt lazítani... Mert hát nyaralni meg bulizni kell a magyarnak...
Na mindegy :) Lehet én látom szarul.
Boltban továbbra is kötelezővé tenném a maszkot. zárt hely, rengeteg emberrel, főleg a kasszáknál, amikor egymás s*ggében vannak az emberek... moziban pl lehet kihagyni helyeket, ott nem tudom hogy megy most, ezer éve nem voltam.
Én is első sorban az előnyök miatt oltattam, de talán lesz értelmes előnye is - mármint az egészség. Ősszel kiderülhet ez is.

5,5 millió meg szerintem azért ennyi, mert jóformán megállt a növekedés, egyre közeledik a "mind2 oltást megkapta" és az elsőn túllevők száma. 6M már nem is biztos, hogy meglesz, max a 12-15 évesekkel együtt.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. június 24., csütörtök 19:48

Nika91127 írta:
zoli0415 írta:

Nem mondtam egy szóval se, hogy a buli miatt oltattam be magam, sokkal inkább azért, hogy lássam felnőni a kiskorú gyerekeimet, bár lehet pont ezzel vettem el magamtól az esélyt...ezt majd az idő eldönti. Az enyhítéseken retteneresen fel vagyok háborodva, csalódott vagyok és még jobban elbizonytalanít.
Egy oltással elvenni egy esélyt? Azért az összeesküvés elméleteknek nem kéne hinni.
Az enyhítések pusztán az ókori Róma elveit követik, a népnek cirkusz kell és kenyér. A magyarnak meg "szabadság", pénzköltési lehetőség. Az érzés, hogy saját maga ura és megtehet bármit.
vagy épp mérlegelik a gazdaságpolitikai szempontokat is
persze lehetne 2019. évi árbevétel arányosan támogatni a cégeket h ne húzza le mindenki a rolót, csak pár hónap alatt a 80%ról 100 köré kúszna az államadósság :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. június 24., csütörtök 19:45

zoli0415 írta:
Nika91127 írta:

Hát srácok, ne haragudjatok meg, de ha valaki csak azért oltatta be magát, hogy mehessen étterembe/moziba/piálni... Inkább nem mondok semmit.
Szerintem a 5,5 millió beoltott még mindig lóasz, a nyájimmunitáshoz semmi köze. Aztán majd megint bejön valami variáns, berobban a buli, és majd nézünk mint borjú az újkapura, hogy mennyire jó volt lazítani... Mert hát nyaralni meg bulizni kell a magyarnak...
Na mindegy :) Lehet én látom szarul.
Nem mondtam egy szóval se, hogy a buli miatt oltattam be magam, sokkal inkább azért, hogy lássam felnőni a kiskorú gyerekeimet, bár lehet pont ezzel vettem el magamtól az esélyt...ezt majd az idő eldönti. Az enyhítéseken retteneresen fel vagyok háborodva, csalódott vagyok és még jobban elbizonytalanít.
Egy oltással elvenni egy esélyt? Azért az összeesküvés elméleteknek nem kéne hinni.
Az enyhítések pusztán az ókori Róma elveit követik, a népnek cirkusz kell és kenyér. A magyarnak meg "szabadság", pénzköltési lehetőség. Az érzés, hogy saját maga ura és megtehet bármit.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. június 24., csütörtök 19:43

Nika91127 írta:
zoli0415 írta: Ti hogy látjátok ezt a bejelentést a kormány részéről amik az 5.5 millió beoltott utáni intézkedésekre vonatkoznak? Annak ellenére, hogy végül beoltattam magam nem vagyok meggyőződve, hogy helyesen cselekedtem. Abszolút nem ítélek el se oltottat se oltatlant, mindenki azt cselekszi amiben hisz, viszont most azért csalódott vagyok és még jobban megerősödött bennem az a gondolat, hogy iszonyatosan át vagyunk verve az oltással kapcsolatban és legkevésbé az egészségünkről szól ez az egész, sokkal inkább mint minden a pénzről.
Hát srácok, ne haragudjatok meg, de ha valaki csak azért oltatta be magát, hogy mehessen étterembe/moziba/piálni... Inkább nem mondok semmit.
Szerintem a 5,5 millió beoltott még mindig lóasz, a nyájimmunitáshoz semmi köze. Aztán majd megint bejön valami variáns, berobban a buli, és majd nézünk mint borjú az újkapura, hogy mennyire jó volt lazítani... Mert hát nyaralni meg bulizni kell a magyarnak...
Na mindegy :) Lehet én látom szarul.
Nem mondtam egy szóval se, hogy a buli miatt oltattam be magam, sokkal inkább azért, hogy lássam felnőni a kiskorú gyerekeimet, bár lehet pont ezzel vettem el magamtól az esélyt...ezt majd az idő eldönti. Az enyhítéseken retteneresen fel vagyok háborodva, csalódott vagyok és még jobban elbizonytalanít.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. június 24., csütörtök 19:31

Hát srácok, ne haragudjatok meg, de ha valaki csak azért oltatta be magát, hogy mehessen étterembe/moziba/piálni... Inkább nem mondok semmit.
itt angliaban jelenleg kb semmi hatranyod nincs, ha nem vagy beoltva, szoval en speciel azert oltatom be magam, hogy hatha konnyeden haza tudok majd masfel ev utan latogatni osszel.

ha semmilyen kedvezmeny vagy enyhites nem jarna a beoltottaknak, szerintem a mostani atoltottsag toredeke lenne.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. június 24., csütörtök 19:26

zoli0415 írta: Ti hogy látjátok ezt a bejelentést a kormány részéről amik az 5.5 millió beoltott utáni intézkedésekre vonatkoznak? Annak ellenére, hogy végül beoltattam magam nem vagyok meggyőződve, hogy helyesen cselekedtem. Abszolút nem ítélek el se oltottat se oltatlant, mindenki azt cselekszi amiben hisz, viszont most azért csalódott vagyok és még jobban megerősödött bennem az a gondolat, hogy iszonyatosan át vagyunk verve az oltással kapcsolatban és legkevésbé az egészségünkről szól ez az egész, sokkal inkább mint minden a pénzről.
Hát srácok, ne haragudjatok meg, de ha valaki csak azért oltatta be magát, hogy mehessen étterembe/moziba/piálni... Inkább nem mondok semmit.
Szerintem a 5,5 millió beoltott még mindig lóasz, a nyájimmunitáshoz semmi köze. Aztán majd megint bejön valami variáns, berobban a buli, és majd nézünk mint borjú az újkapura, hogy mennyire jó volt lazítani... Mert hát nyaralni meg bulizni kell a magyarnak...
Na mindegy :) Lehet én látom szarul.

Avatar
kistari
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:39
Kedvenc játékosaid: Figo, Zidane, Marcelo, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kistari » 2021. június 24., csütörtök 19:16

Szeptembertől majd jön az újabb hullám, mutálódott vírus stb...Majd onnantól újra jönnek a szigorítások és akkor a védettségi kártya újra fontos része lesz az életünknek(csak úgy mint a maszk).
A mostani enyhítések csak arról szólnak, hogy menjen az ember nyaralni, pénzt költeni.

ronaldo99
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:03
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ronaldo99 » 2021. június 24., csütörtök 19:06

zoli0415 írta: Ti hogy látjátok ezt a bejelentést a kormány részéről amik az 5.5 millió beoltott utáni intézkedésekre vonatkoznak? Annak ellenére, hogy végül beoltattam magam nem vagyok meggyőződve, hogy helyesen cselekedtem. Abszolút nem ítélek el se oltottat se oltatlant, mindenki azt cselekszi amiben hisz, viszont most azért csalódott vagyok és még jobban megerősödött bennem az a gondolat, hogy iszonyatosan át vagyunk verve az oltással kapcsolatban és legkevésbé az egészségünkről szól ez az egész, sokkal inkább mint minden a pénzről.
Számomra az elejétől fogva elég egyértelmű volt. Éppen ezért eszembe sem jutott hogy beoltassam magam.
Csak idő kérdése volt, hogy jöjjenek az enyhítések...

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 24., csütörtök 18:58

zoli0415 írta: Ti hogy látjátok ezt a bejelentést a kormány részéről amik az 5.5 millió beoltott utáni intézkedésekre vonatkoznak? Annak ellenére, hogy végül beoltattam magam nem vagyok meggyőződve, hogy helyesen cselekedtem. Abszolút nem ítélek el se oltottat se oltatlant, mindenki azt cselekszi amiben hisz, viszont most azért csalódott vagyok és még jobban megerősödött bennem az a gondolat, hogy iszonyatosan át vagyunk verve az oltással kapcsolatban és legkevésbé az egészségünkről szól ez az egész, sokkal inkább mint minden a pénzről.
Azért oltattam be magam, hogy mehessek azokra a helyekre, amiket most védettségi nélkül is lehet majd látogatni. Innentől kezdve inkább nem írnám le a véleményemet. :lol:

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. június 24., csütörtök 18:56

Bocs dupláért!

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. június 24., csütörtök 18:55

Ti hogy látjátok ezt a bejelentést a kormány részéről amik az 5.5 millió beoltott utáni intézkedésekre vonatkoznak? Annak ellenére, hogy végül beoltattam magam nem vagyok meggyőződve, hogy helyesen cselekedtem. Abszolút nem ítélek el se oltottat se oltatlant, mindenki azt cselekszi amiben hisz, viszont most azért csalódott vagyok és még jobban megerősödött bennem az a gondolat, hogy iszonyatosan át vagyunk verve az oltással kapcsolatban és legkevésbé az egészségünkről szól ez az egész, sokkal inkább mint minden a pénzről.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. június 24., csütörtök 18:54

Ti hogy látjátok ezt a bejelentést a kormány részéről amit az 5.5 millió beoltott utáni intézkedésekre vonatkoznak? Annak ellenére, hogy végül beoltattam magam nem vagyok meggyőződve, hogy helyesen cselekedtem. Abszolút nem ítélek el se oltottat se oltatlant, mindenki azt cselekszi amiben hisz, viszont most azért csalódott vagyok és még jobban megerősödött bennem az a gondolat, hogy iszonyatosan át vagyunk verve az oltással kapcsolatban és legkevésbé az egészségünkről szól ez az egész, sokkal inkább mint minden a pénzről.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 24., csütörtök 15:06

KAG írta: Basic pamutnadrágot hol tudok venni?
Valami eldobálhatós kéne, amit nem bánok, ha összeretkezem. :mrgreen:
HM
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. június 24., csütörtök 14:57

Basic pamutnadrágot hol tudok venni?
Valami eldobálhatós kéne, amit nem bánok, ha összeretkezem. :mrgreen:
ZIDANE

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. június 24., csütörtök 12:54

Közben, ha megvan az 5.5M oltottság....( fejes azt mondta, hogy napokon belül ) , akkor nem kell maszk, csak EÜ intézményekben.
A kártya sem kell bizonyos helyekre.

Elmondta, főszabályként belső terekben sem lesz szükség maszkot viselni és 5,5 millió beoltott esetén védettségi igazolvány sem kell a szállodákban, éttermekben, fürdőkben és a strandokra.
Hozzátette: az egészségügy területén megmarad a maszkhasználat.


Turizmusnak és vendéglátásnak kedveznek.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. június 24., csütörtök 10:59

na en is megyek 30.-an az elso korre, itt pfizert vagy modenat kapok, mert az astra a 40+ korosztalynak van elvileg.
ami erdekesseg, hogy a 2. loketet csak szeptember kozepen kapom majd meg.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 24., csütörtök 10:52

h3x0r írta:
alexoxladjackoxi írta: Egy gyors kérdés a meccs előtt srácok! Holnap reggel megyek a második oltásra, az oroszt kapom. Tegnap a tenyeremen és az ujjaimon kiütések jelentek meg, és viszket. Voltam ma vele háziorvosnál, kaptam ekcémás kenőcsöt és antihisztamin tablettát. Egyet már bevettem ma belőle. Holnap szerintetek ezt mennyire mondjam el? Le akarom már tudni ezt az egészet, túl akarok lenni az oltáson, de félek, hogy ha ezt elmondom, nem kapnám meg. Félek, hogy bevonnák a kártyámat is, mert ki tudja mikor kéne utána mennem meg ilyesmi. Csak nem olyan vészes egy kis ekcémás reakció, nem? Lehet, hogy csak a forróságtól jött ki, mert alapból mindig izzad a tenyerem, most meg kb. patakzik a víz róla ebben a melegben. Mit tanácsoltok?
Szerinted mennyire okos dolog orvosok elott titkolni, hogy milyen gyogyszert szedsz?

Nem gondolom, hogy elmennek hozzad es olloval kette vagjak a kartyadat :lol:
Nem voltam farok és elmondtam, de eléggé túlparáztam, kb. le se xarta, és simán beadta. :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. június 23., szerda 23:15

alexoxladjackoxi írta: Egy gyors kérdés a meccs előtt srácok! Holnap reggel megyek a második oltásra, az oroszt kapom. Tegnap a tenyeremen és az ujjaimon kiütések jelentek meg, és viszket. Voltam ma vele háziorvosnál, kaptam ekcémás kenőcsöt és antihisztamin tablettát. Egyet már bevettem ma belőle. Holnap szerintetek ezt mennyire mondjam el? Le akarom már tudni ezt az egészet, túl akarok lenni az oltáson, de félek, hogy ha ezt elmondom, nem kapnám meg. Félek, hogy bevonnák a kártyámat is, mert ki tudja mikor kéne utána mennem meg ilyesmi. Csak nem olyan vészes egy kis ekcémás reakció, nem? Lehet, hogy csak a forróságtól jött ki, mert alapból mindig izzad a tenyerem, most meg kb. patakzik a víz róla ebben a melegben. Mit tanácsoltok?
Szerinted mennyire okos dolog orvosok elott titkolni, hogy milyen gyogyszert szedsz?

Nem gondolom, hogy elmennek hozzad es olloval kette vagjak a kartyadat :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég