OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. június 25., péntek 15:26

Bocsi hogy beleszólok, de igazábol leszarom elnézést, 3095 gr, 52 cm és már most fülig szerelmes vagyok belé. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :sziv: :sziv: :sziv: :sziv:

Off vége. :mrgreen:

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. június 25., péntek 14:54

Nika91127 írta: A jelenlegi vakcináknak "hosszútávú eredményei" hogyan is lehetnének? 1,5 éve tart ez az őrület. Nem tudsz 5-10 évet "tesztelni" 1,5 év alatt. Mellékhatások, mire hogyan reagál? Hát, majd ez az 5-10 év megmondja.
Gondolom, ha valakinek fáj a feje és bevesz rá "valamit", akkor sose olvassa el a kis brossúrát. Kb. az összes gyógyszernek ott van egy listányi mellékhatás lehetőség, ami lehet csak 10 millióból 1-nél lesz, de ott lehet... Akkor pl. Aspirint se kéne bevenni? Mert annak is van egy csomó mellékhatás lehetősége? A gyógyszerinterakciókról nem is beszélve? :roll: :roll:
Persze, higy nincs 10 évnyi tapasztalat 1,5 év alatt, pont ez ad okot az idegenkedésre. Az aspirint X évtizede használja az emberiség, ott ez megvan, tehát a bizalom is. Amúgy meg az orvosok azt mondják, ami ki lett adva nekik, ők sem virológusok, és nem laborkörnyezetben gyűjtenek tapasztalatot. Az, higy belenéznek (belenéztek?) a vakcinához adott papírokhoz még nem jelenti azt, hogy értik is, vagy hogy lenne kapacitásuk átrágni. Eleve szakmán belül sincsen egyetértés. Ez meg bizalmatlanságot generál. Mindenkinek fontos a tyúkszaros élete, azzal meg tisztában van, hogy a hatalmak számára csak a tömegnek van értéke, az azt alkotó egyénnek nem igazán. Akkor nem kell csodálkozni, hogy nem hisz el mindenki vakon mindent, még ha egy része túlzásba is esik, aztán eljut a laposföldezésig

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. június 25., péntek 14:36

Az oltást meg mindenki döntse el, egyelőre nem kötelező.
Felnőtt emberek, ki ki belátása szerint cselekedjen.
Attól hogy valaki felnőtt, még nem lesz sem orvos, sem polihisztor. De persze, cselekedjen mindenki a belátása szerint, megvan hozzá a joga, de azon ne csodálkozzon ha lesz ember aki emiatt esetleg hülyének nézi. Mert neki meg ahhoz van meg a joga. (nem feltétlen rólad van szó, nem tudom pontosan mi az álláspontod és nem is nagyon kívánok belemenni, nem az a lényeg).

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. június 25., péntek 14:24

Nika91127 írta: A jelenlegi vakcináknak "hosszútávú eredményei" hogyan is lehetnének? 1,5 éve tart ez az őrület. Nem tudsz 5-10 évet "tesztelni" 1,5 év alatt. Mellékhatások, mire hogyan reagál? Hát, majd ez az 5-10 év megmondja.
Gondolom, ha valakinek fáj a feje és bevesz rá "valamit", akkor sose olvassa el a kis brossúrát. Kb. az összes gyógyszernek ott van egy listányi mellékhatás lehetőség, ami lehet csak 10 millióból 1-nél lesz, de ott lehet... Akkor pl. Aspirint se kéne bevenni? Mert annak is van egy csomó mellékhatás lehetősége? A gyógyszerinterakciókról nem is beszélve? :roll: :roll:
A második fele egy nagyon jó kis téma. Tudjuk, hogy a nyugati orvoslás gyógyszereken és főleg tüneti kezelésen alapul. Emellett viszont vannak egyéb gyógyító eljárások is a világban. Például Aspirin. Fáj a fejed? Vegyél be Aspirint. Vagy derítsd ki, hogy mitől fáj, pl kialvatlanság, old meg azt a problémát, aludj, és kész. Vagy, ott van az akupunktúra, alupresszúra, különböző masszázsok, amik szintén megoldhatják a fejfájást. A gyógynövények témakört meg sem említem.

Jajj, de elkalandoztam... :kalapos:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. június 25., péntek 13:57

Nika91127 írta: A jelenlegi vakcináknak "hosszútávú eredményei" hogyan is lehetnének? 1,5 éve tart ez az őrület. Nem tudsz 5-10 évet "tesztelni" 1,5 év alatt. Mellékhatások, mire hogyan reagál? Hát, majd ez az 5-10 év megmondja.
Gondolom, ha valakinek fáj a feje és bevesz rá "valamit", akkor sose olvassa el a kis brossúrát. Kb. az összes gyógyszernek ott van egy listányi mellékhatás lehetőség, ami lehet csak 10 millióból 1-nél lesz, de ott lehet... Akkor pl. Aspirint se kéne bevenni? Mert annak is van egy csomó mellékhatás lehetősége? A gyógyszerinterakciókról nem is beszélve? :roll: :roll:
Én végig olvastam már a "leírást", és annak is utána néztem ,milyen hatóanyagból, milyen "típusú" fájdalomcsillapító. De volt már nem kevés "dolgom" az eü-vel, van olyan "kence", amit összetevők alapján magamnak kutyultattam ki, egy másik termék alapján, stb...

Biztos akad még olyan,mint "én", meg sok másmilyen is.....

Az oltást meg mindenki döntse el, egyelőre nem kötelező.
Felnőtt emberek, ki ki belátása szerint cselekedjen.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. június 25., péntek 13:53

Nika91127 írta: A jelenlegi vakcináknak "hosszútávú eredményei" hogyan is lehetnének? 1,5 éve tart ez az őrület. Nem tudsz 5-10 évet "tesztelni" 1,5 év alatt. Mellékhatások, mire hogyan reagál? Hát, majd ez az 5-10 év megmondja.
Gondolom, ha valakinek fáj a feje és bevesz rá "valamit", akkor sose olvassa el a kis brossúrát. Kb. az összes gyógyszernek ott van egy listányi mellékhatás lehetőség, ami lehet csak 10 millióból 1-nél lesz, de ott lehet... Akkor pl. Aspirint se kéne bevenni? Mert annak is van egy csomó mellékhatás lehetősége? A gyógyszerinterakciókról nem is beszélve? :roll: :roll:
Annyiszor le lett járva ez a kör már, szerintem ne rugózz rajta. Aki a faszságot akarja elhinni, úgyis a faszságot hiszi el.

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. június 25., péntek 13:53

Nika91127 írta: A jelenlegi vakcináknak "hosszútávú eredményei" hogyan is lehetnének? 1,5 éve tart ez az őrület. Nem tudsz 5-10 évet "tesztelni" 1,5 év alatt. Mellékhatások, mire hogyan reagál? Hát, majd ez az 5-10 év megmondja.
Gondolom, ha valakinek fáj a feje és bevesz rá "valamit", akkor sose olvassa el a kis brossúrát. Kb. az összes gyógyszernek ott van egy listányi mellékhatás lehetőség, ami lehet csak 10 millióból 1-nél lesz, de ott lehet... Akkor pl. Aspirint se kéne bevenni? Mert annak is van egy csomó mellékhatás lehetősége? A gyógyszerinterakciókról nem is beszélve? :roll: :roll:
Az EU egyik legalkoholistabb orszagaban erdekes modon nem zavar senkit az alkohol - egyebkent bizonyitott - hosszutavu hatasa a szervezetre. Mondhatnam peldanak a dohanyzast is termeszetesen.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. június 25., péntek 13:46

A jelenlegi vakcináknak "hosszútávú eredményei" hogyan is lehetnének? 1,5 éve tart ez az őrület. Nem tudsz 5-10 évet "tesztelni" 1,5 év alatt. Mellékhatások, mire hogyan reagál? Hát, majd ez az 5-10 év megmondja.
Gondolom, ha valakinek fáj a feje és bevesz rá "valamit", akkor sose olvassa el a kis brossúrát. Kb. az összes gyógyszernek ott van egy listányi mellékhatás lehetőség, ami lehet csak 10 millióból 1-nél lesz, de ott lehet... Akkor pl. Aspirint se kéne bevenni? Mert annak is van egy csomó mellékhatás lehetősége? A gyógyszerinterakciókról nem is beszélve? :roll: :roll:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. június 25., péntek 11:05

Nem mondanám, hogy különösebben jól érzem magam a 2. szputnyik után. Tegnap nappal semmi bajom nem volt, de éjjel már éreztem, hogy nem vagyok 100-as. Ég mindenem, 37.4-es hőemelkedésem van, ami ugyan önmagában még nem olyan sok, de ebben a hőségben borzasztó. A karom, amibe az oltást kaptam pedig teljesen rottyon van. Egyébként az első után 2 nap múlva jelentkezett minimális hőemelkedés, torokfájás és 1 hétig köhögtem. Azt hittem megfáztam, mert voltam huzatban emlékszem rá, de gyanús így utólag, hogy az is az oltástól lehetett. Nem kellemes ebben az időben.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. június 25., péntek 10:22

Ja, hogy még ott sem éri el a 60%t az első oltásukat megkapók sem. Akkor ott sem sikerült egy hétvége alatt beoltani mindenkit :lol:

szerk.: BlancoMark, igen, közben megtaláltam én is. Köszi! :)

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4799
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2021. június 25., péntek 10:21

Donát írta: Izraelben mi a tököm van? Az első végigoltott ország lett, nem? Most meg annyira terjed megint, hogy visszatérnek a maszkhoz? (mi meg most hagyjuk el 😅 ) Valakinek van valami infója ezügyben?
Nem, a lakosság 55%-a van ott is csak beoltva. A vírus meg így terjedt el újra ott:

Az új esetek két gócpontja Binjamina és Modiin, ezeken a területeken külföldi útról visszatérő, de még be nem oltott gyermekek terjesztették el a vírust. A gyerekek beoltott szüleit a helyi szabályok nem kötelezik karanténra, viszont a be nem oltott gyerekeket a szülőknek otthon kellett volna tartaniuk az előírt két hétig: ennek ellenére a szülők elengedték őket iskolába, táborokba, a gyerekek pedig vitték magukkal a vírust. A jövőben ilyen esetekben súlyos bírságot kapnak a szülők.- a Maszol.ro portálról

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. június 25., péntek 10:13

Izraelben mi a tököm van? Az első végigoltott ország lett, nem? Most meg annyira terjed megint, hogy visszatérnek a maszkhoz? (mi meg most hagyjuk el 😅 ) Valakinek van valami infója ezügyben?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. június 25., péntek 9:40

Donát írta: Ez mind oké, amit írsz, a laposföldes, mikrochipes kretének le is vannak ejtve, velük nem lehet mit csinálni. De mi van azokkal a laikusokkal, akik csak érdemben meggyőződni szeretnének arról, hogy az oltások biztonságosak, és hatékonyak?
Semmi se 100%-ig biztonsagos, semmi se 100%-ig hatekony. Mindenkiben ott van legalabb egy minimalis ketely, hogy mi van ha pont az en szervezetem reagal szarul, mi van ha a jovoben lesznek kovetkezmenyei az oltasnak. Viszont az is egyertelmu, hogy sokkal veszelyesebb a virus es a szovodmenyei, mint maga az oltas. Ezek utan szamomra nem kerdes, hogy melyiket is valasztom. Ez a mi generacionk elso komoly haboruja. Az emberek fel even keresztul a jogaikert sirnak, hogy miert nem lehet ide menni, miert nem lehet azt csinalni, miert van zarva ez is, az is, miert kell a gyereknek iskola helyett otthon bohockodnia, sokan orulnek, hogy egyaltalan meg van allasuk. Majd amikor elokerul az egyetlen megoldas, ami lehet hogy nem tokeletes, lehet hogy meglesznek az aldozatai is, az se biztos, hogy teljesen mukodni fog, de egyszeruen nincs mas. Amire sokan azt mondjak, hogy ahh, nem kerem, jo ez igy. Teljesen felfoghatatlan.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. június 25., péntek 9:08

Engem a háziorvosom oltott Modernával, szúrás előtt ültem a székben és ez a párbeszéd hangzott el köztünk:
-melyik karba kéri?
-van jelentősége?
-körülbelül annyi mint ennek az egész cirkusznak....
-akkor a Doktor Úr oltás ellenes?
-abszolút
-de azért gondolom be van oltva?
-kénytelen voltan...
Hát...nem voltam eleagadtatva és nem oszlatta el a kételyeim😀

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2021. június 25., péntek 8:39

zoli0415 írta: Ti hogy látjátok ezt a bejelentést a kormány részéről amik az 5.5 millió beoltott utáni intézkedésekre vonatkoznak? Annak ellenére, hogy végül beoltattam magam nem vagyok meggyőződve, hogy helyesen cselekedtem. Abszolút nem ítélek el se oltottat se oltatlant, mindenki azt cselekszi amiben hisz, viszont most azért csalódott vagyok és még jobban megerősödött bennem az a gondolat, hogy iszonyatosan át vagyunk verve az oltással kapcsolatban és legkevésbé az egészségünkről szól ez az egész, sokkal inkább mint minden a pénzről.
Az, hogy valaki oltatja magát szerintem szubjektív, én nem ítélek el amiatt senkit ha nem oltatja be magát(vagy ha beotlatja magát), a lényeg, hogy ne adjon neki pofátlanszintű hangoztatást. Én egyszerűbb ember vagyok..itt a betegség, és itt a gyógyszer, fogom és beveszem. A szándékom megvan, hogy rendben legyek, illetve én átestem a vélhetően britt variánson és nincs kedvem mégegyszer a 26. életévében járó aktívan mozgó barátnőmet végig nézni, ahogy a légzési problémáival küszködik úgy, hogy nem lehet tenni ellene semmit.
A bejelentés után már azt érzem, hogy most a pénzre mennek rá, belföldön kb előnyöm sincs már abból, hogy van védettségi kártyám, ellenben hallgathatom, hogy "na tessék csak ki kellett várni a feloldást, haha" szövegeket..Abba nyilván nem gondolnak bele az emberek, ha mindenki így állt volna hozzá, akkor lehet otthon hervadozhattunk volna el egész nyáron. Nyilván helyén kellene tudni kezelni ezeket az embereket. Kedvencem az volt, amikor kb életemben először facebookon "beikszdé smileyeztem" egy eszméletlen primitív ember véleményét...kaptam is utána a sarat az 50éves, általános iskolai végzettséggel ellátott nénitől, hogy ilyen senkik mint én ne tegyék nevetségessé őt :lol:
Nyár végén okosabbak leszünk, de én ameddig nem fordul nagyot a világ sorban fogok állni a következő és az utáni oltásért.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. június 25., péntek 7:37

realbeckham írta: Nejemmel mi és az en részemről a család oltasparti. Mind megkaptuk a 2oltast.
Viszont asszony felől a csaladban még senki. Nem is akarjak. Van ket lányunk, miattuk is, illetve mert baszki. Ép ésszel kell belegondolni.
Nem kell semmilyen illuminati faszsagot belelatni az egeszbe.

It vann apos. Fel eve futyulve vitte a mentoauto, 2 hetig kapta a levegot, ami alatt 2 szobatarsat latta meghalni.
Telefonba mondta nekünk, hogy ha megmarad es hazajon, amint lehet oltatja be magát.
Azóta sincs oltva, mert allando hobbija a facebook hireket, kommenteket olvasni. Ott meg aztan ugye kibaszott okos mindenki.
Uszodazni, strandolni azert akar menni.... mondom majdnem meghaltal ember!?! Aztan röhögve mondja, áá az régen volt már....

kedvem, idegrendszerem nincs mar az ilyenhez. Tul sok az info bekik. Itt jon ki, hogy az internetnek, médiának, mekkora hatalma van. Milyen könnyű felrevezeto, manipulativ anyagot gyartani.


A masik jo dolog a sumakolas. Volt, hogy izimpisti es a haverok már rosszul voltak, hogy edzoterembe mem mehettek. Oltatni nem akarnak, ezért irattak maguknak pingpong, tenisz, meg amit lehetett sportoloi egyesuletes papírt, amivel mehettek terembe.

A masik, amit sajat fulemmel hallottam, mikor gazdagék egy mutermi kiállításra/eloadasra, mástól kölcsönkért oltasi igazolvannyal mentek be. Es ezt dicsekedve mesélték odabent .

A kedvencem mégis az a teória volt, mikor ket oreg néni azt mondta mellettem, hogy Bill Gates csinálta a vírust, és repülőgéppel oernetezték. Egyikük férje latta is a gépet es erezte a permetet a bőrén.


Osszefoglalva szvsz igy 2 év után azt gondolom, hogy a virus van, pánik, nincs virus ezt a kormány talalja ki, van virus, de nem félünk, van virus, van vakcina de nem oltatunk, mert attol halunk meg elven kiindulva, illetve a mutaciok es lazitasok( mert ugye nyar van, nyitva van minden, gyerünk. Ilyenkor virus sincs. Szabin van) alapján sok evig( mindig?) velünk marad. Konstans osszefogasra ez a generáció képtelen. A mindent tudo, rohadt okos Y generációs emberiség mennyire szarul vizsgázott éles helyzetben egy virushrlyzetben vilagszinten, az azert felelmetes.
Neha eszembe jut, hogy lehet nem lenne szar dolog egy Thanos felé csettintés
Ez mind oké, amit írsz, a laposföldes, mikrochipes kretének le is vannak ejtve, velük nem lehet mit csinálni. De mi van azokkal a laikusokkal, akik csak érdemben meggyőződni szeretnének arról, hogy az oltások biztonságosak, és hatékonyak? Annyira össze-vissza volt a komunikáció, hogy nem tudja az ember mit higgyen. Totál hiteltelen kb mindenki, mert felső, szakmai szinten sem volt egységes álláspont. A háziorvosok arra nem képesek, hogy oltás előtt meggyőződjenek róla, hogy kinek milyen baja, betegsége van, mit okozhat adott oltás. Nincsenek hosszútávú megfigyelések. Nem tudni biztosan a mellékhatásokról. Egyszer az a duma, h gáz a keresztoltás, aztán most azzal kísérletezgetnek elvileg. Senki le se szarja, hogy egy csomó embernek nem alakul ki immunreakciója, hogy szar-e a kínai, hogy okoz e meddőséget az mrns-es oltás. Én kurvára idegenkedek tőle, a kártya egyáltalán nem motivál. Ezek ellenére egyre inkább hajlok az oltás a felé az őszi potenciális delta áradat miatt leginkább. De abszolúte nem tudom mi alapján döntsem el melyik a kisebb rossz. A páromat pláne féltem, ritka nyavalyákkal küzd, eleve csak az intenzív osztály mellett lehet majd oltani, de olyan nagyon nem foglalkoznak vele a szakemberek, döntse el maga, hogy oltat-e. Hát kössz, olvasgasson a neten szarságokat, az alapján? Szóval messze nem ennyire egyértelmű történet ez szerintem, és nem csak a kretén konteóbárók miatt. Az elején még a WHO se tudta eldönteni egyértelműen azt sem, hogy a szaros maszk ér e valamit, vagy nem... Abban meg hadd ne bízzak vakon, hogy ekkora szarban az egyén élete nem csak szám a tömegben a hatalmak szemében.

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2021. június 24., csütörtök 22:03

Nejemmel mi és az en részemről a család oltasparti. Mind megkaptuk a 2oltast.
Viszont asszony felől a csaladban még senki. Nem is akarjak. Van ket lányunk, miattuk is, illetve mert baszki. Ép ésszel kell belegondolni.
Nem kell semmilyen illuminati faszsagot belelatni az egeszbe.

It vann apos. Fel eve futyulve vitte a mentoauto, 2 hetig kapta a levegot, ami alatt 2 szobatarsat latta meghalni.
Telefonba mondta nekünk, hogy ha megmarad es hazajon, amint lehet oltatja be magát.
Azóta sincs oltva, mert allando hobbija a facebook hireket, kommenteket olvasni. Ott meg aztan ugye kibaszott okos mindenki.
Uszodazni, strandolni azert akar menni.... mondom majdnem meghaltal ember!?! Aztan röhögve mondja, áá az régen volt már....

kedvem, idegrendszerem nincs mar az ilyenhez. Tul sok az info bekik. Itt jon ki, hogy az internetnek, médiának, mekkora hatalma van. Milyen könnyű felrevezeto, manipulativ anyagot gyartani.


A masik jo dolog a sumakolas. Volt, hogy izimpisti es a haverok már rosszul voltak, hogy edzoterembe mem mehettek. Oltatni nem akarnak, ezért irattak maguknak pingpong, tenisz, meg amit lehetett sportoloi egyesuletes papírt, amivel mehettek terembe.

A masik, amit sajat fulemmel hallottam, mikor gazdagék egy mutermi kiállításra/eloadasra, mástól kölcsönkért oltasi igazolvannyal mentek be. Es ezt dicsekedve mesélték odabent .

A kedvencem mégis az a teória volt, mikor ket oreg néni azt mondta mellettem, hogy Bill Gates csinálta a vírust, és repülőgéppel oernetezték. Egyikük férje latta is a gépet es erezte a permetet a bőrén.


Osszefoglalva szvsz igy 2 év után azt gondolom, hogy a virus van, pánik, nincs virus ezt a kormány talalja ki, van virus, de nem félünk, van virus, van vakcina de nem oltatunk, mert attol halunk meg elven kiindulva, illetve a mutaciok es lazitasok( mert ugye nyar van, nyitva van minden, gyerünk. Ilyenkor virus sincs. Szabin van) alapján sok evig( mindig?) velünk marad. Konstans osszefogasra ez a generáció képtelen. A mindent tudo, rohadt okos Y generációs emberiség mennyire szarul vizsgázott éles helyzetben egy virushrlyzetben vilagszinten, az azert felelmetes.
Neha eszembe jut, hogy lehet nem lenne szar dolog egy Thanos felé csettintés
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. június 24., csütörtök 21:39

Vendéglátás, turizmus, idegenforgalom...strandok meg szállodák, és a kajáldák/éttermek.
Kellett az irányukba valami, sok a kártya nélküli ember, aki generálná a forgalmat.

Én azért bízom benne, hogy nem lesz nyolcvanadik hullám ,meg huszonezredik mutáns akármi, ami miatt újra be kell zárni a mindenséget is.
Részemről inkább ez, mint hogy az ellenkezője következzen be, aztán majd lehessen mutogatni a másikra, másokra.

Pénz, gazdasági okai vannak, biztos is.(én ezt látom bele) Eddig azt hiszem a nyár vége volt hangoztatva, ami a kártyával nem rendelkezőket illeti.
Szar a helyzet, gondolom. Bevállalták.

vagy nem ,de az biztos !
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. június 24., csütörtök 20:58

Norbi90 írta: komolyan nemértem és már végképp besokalltam ettől az egésztől és kezek szkeptikus lenni a dologgal kapcsolatban
Ne legyel, inkabb informalodj.

Jelenleg 4.7m ember kapott 2 oltast, ha jo forrast talaltam, ami nem fedi le a 18+ korosztalyt. A nyugdijasok nagy resze szepen be lett oltva, de az aktiv koruak koreben meg mindig nagyon sok potencialis korhazbakerulo van. A gyerekek szuperfertozok, ezt mar itthon is lattuk, amikor az agyatlan iskolanyitas utan sorra doltek be az iskolak a lebetegedo tanarok miatt.
Ha egy ujabb mutacio a 18 alattiak szamara veszelyesebb lesz, akkor mit fogunk csinalni? Most van 2-3 honap, amig az idojarasnak koszonhetoen csillapodott a fertozes, de ahogy jon a rossz ido ez meg fog fordulni es az a 5.3m ember, aki nem lett beoltva konnyen szarul jarhat.

Norbi90
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2021. június 24., csütörtök 20:40

Osszel meglatjuk, hogy mire megy az ujranyitos gittegylet, de talan 2 oltassal a szervezetemben nem kell mar izgulnom :)
En inkabb azon agyalnek, hogy lehetne ravenni az embereket a gyerekek beoltasara, mert Izraelben most konkretan a gyerekek fertozik egymast. Ehhez le kene szamolni az osszes Godeny-fele kuruzsloval es szeles koruen meg kene ismertetni az emberekkel az oltasok mukodeset, hatasat, mert az oszi iskolanyitas nalunk is berobbanthatja az aktualis mutaciot.

na mostmár végképp nem értem, eddig az volt , hogy az idösebb korosztályt védjük, mert rájuk veszélyes, aztán ők gondolom beoltva ,ahogy majdnem mindenki 18 ig lefelé, elhiszem , hogy mutálódik meg dominánskodik, de már majdnem a lakosság 60 százaléka van beoltva,(énis) most akkor már a fiatalokra is veszélyes, komolyan nemértem és már végképp besokalltam ettől az egésztől és kezek szkeptikus lenni a dologgal kapcsolatban, barátnőm anyukája nővér egy covid osztályon, már visszaálltak az eredeti nephrologia osztályra , de már szóltak nekik hogy szept.6 tól megint covid osztály lwsz ez wtf_, már most tudják vagy miez már nagyon kezd elegem lenni...................


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég