OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2021. július 29., csütörtök 12:33

A legjobb az lenne, ha egyáltalán nem mondanák meg, hogy mit fogunk kapni ( mint a többi vakcinánál) és akkor vége lenne ennek a tömeghisztinek, hogy ki liberális nyugati meg ki nem :lol:
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 29., csütörtök 11:25

Caraway írta: Nekem semmi bajom a 3.oltassal, csak azt nem ertem, hogy ha valaki kapott 2 pfizert, akkor miert nem kaphat 3.-nak ujra azt?
Mert a te részedet most én kapom :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1662
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. július 29., csütörtök 11:16

Nekem semmi bajom a 3.oltassal, csak azt nem ertem, hogy ha valaki kapott 2 pfizert, akkor miert nem kaphat 3.-nak ujra azt?

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. július 29., csütörtök 11:10

Halfkey írta: Ugyanaz lesz mint az elsõ oltásnál, most repkednek itt a nemek aztán majd decemberben másképp gondoljátok :)

Az influenza oltást is évente adják, a kezdetektõl arról volt szó hogy ebbõl is kell majd több, nemtudom miért lepõdünk meg ezen, teljesen konzisztens ilyen szempontból az üzenet.
Néhány gyógyszergyár már dolgozik a kombinált oltáson - onnantól kezdve egyszerűsödni fog a dolog, és nem lesz probléma. Ès (remélhetőleg) előbb utóbb a sok mutáció miatt, "visszaszelídül" egy sima megfázássá.

Érdekes lesz majd utólag pl a spanyolnáthával összevetni. Milyen okai voltak a mostani gyorsabb terjedésnek (pl globalizáció, ellenben az akkori világháborúval, nagyobb népességű és sűrűségű városok) - ezt mennyire sikerült modern gyógyszerekkel/ gyors oltással ellensúlyozni.

Az is biztos, hogy ebből tanulni kell, mert a túlnépesedés miatt egyre több járvány lehet - többen élünk ugyanakkora helyen, több állatot fogyasztunk, ezért nő annak az esélye hogy átugrik egy vírus.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. július 29., csütörtök 10:53

Ugyanaz lesz mint az elsõ oltásnál, most repkednek itt a nemek aztán majd decemberben másképp gondoljátok :)

Az influenza oltást is évente adják, a kezdetektõl arról volt szó hogy ebbõl is kell majd több, nemtudom miért lepõdünk meg ezen, teljesen konzisztens ilyen szempontból az üzenet.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. július 29., csütörtök 10:33

Emiatt nem aggódok, a közösségi emlékezet olyan akár az aranyhalé. Most békeidő van ezért sokan leszarják. Aztán ha megint beindul ősszel a szmötyi, akkor ugyanezek az emberek 4 órát is képesek lesznek sorban állni az oltásért.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. július 29., csütörtök 10:26

nekem is johet a harmadik bar meg a masodik sincs meg. :mrgreen:

ellenben ha ez globalisan igy lesz, sajnos szerintem fel fogja erositeni az oltasellenes hangokat es az osszeeskuves elmeleteket megint, es azok kozul is sokakat is elbizonytalanit, akik a ketto allaspont kozott vacilaltak.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. július 29., csütörtök 10:10

Én is kínai gang tag vagyok, jöhet valami Pfizer vagy Moderna ha elérkezik az idő.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 29., csütörtök 10:01

Én csapatok egy Pfizert, fas.om, hogy még Ausztriába is csak úgy tudok kimenni, ha csalok a papírokkal :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. július 29., csütörtök 10:00

babaking írta: Egyelőre nagyon nem egyenletes a vakcinák előszava a világon, és a mutánsok ott alakulnak ki ahol nagyon terjed.
Ez igy igaz, viszont azt sem art figyelembe venni, hogy hiaba kapja meg az europai lakossag 55-60%-a a ketto oltast, ha a maradek 40 csak egyet vagy annyit sem. Globalisan nagy problema az oltasellenesseg, igy akar itt Europaban is kialakulhat valami csunya mutacio.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: OFF

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. július 29., csütörtök 9:58

Realista24 írta: Na, harmadik, igen vagy nem?
biztos hogy nem.
Kép

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. július 29., csütörtök 9:53

Előbb utóbb valószínűleg kell 3. Csak érdekes,hogy a WHO ha jól tudom még azt mondja, hogy feleseleges/ nincs adat. Előbb utóbb ok is ajánlani fogják, de Mo megint külön utakon jár.

Ha valóban globális szinten akarjuk megoldási a problémát, akkor a szegényebb országokban kellene mindenkinek 2ot beadni, nem egy szűk rétegnek hármat.
Egyelőre nagyon nem egyenletes a vakcinák előszava a világon, és a mutánsok ott alakulnak ki ahol nagyon terjed.

A vakcinák 80(?) %-át fejlett, gazdag országokban adták be. Nem kis részben azért, mert ezekben az országokban volt pénz kifejleszteni és legyártani vakcinát. Így nehéz vitatkozni az elsőbbséggel. Viszont most,hogy nekünk van másnak is kellene adni, mert egy globális problémát nem lehet lokálisan megoldani
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. július 29., csütörtök 9:48

Dupla kínaiként gondolom valami mást kapnák majd harmadiknak, állok elébe.
Nem illik.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. július 29., csütörtök 9:37

Ide vele, plusz egy nap szabi es nyugodtabban fogom atveszelni a telet. Ha mergezni akarnanak, mar belepusztultam volna a Szputnyikba :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 29., csütörtök 9:32

Én egyelőre a NEM oldalon állok. Ez szerintem már csak gyógyszerlobbi. Még be se adták a másodikat, már jóval a delta előtt skandálták ezt a 3. oltást. Most van mire ráfogni. Én dupla Pfizert kaptam. Az volt a Duna, hogy 90% fölötti a védettség és jól vizsgázik a többi mutációval szemben is. Erre most olyanokat olvasni, hogy a 3. oltás után 5-10-szerese lehet a védettség a deltával szemben. Akkor most hogy is van? A 2 oltás max 10%-ot tud? Vagy mi van? Kicsit büdös ez már.

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2021. július 29., csütörtök 9:09

füst írta:Aha, nem kérdés.
+1, a jelenlegi chip már érezhetően nem fogja olyan jól a jelet, mint az elején, kell egy update neki.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. július 29., csütörtök 8:50

Aha, nem kérdés.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 29., csütörtök 8:05

Na, harmadik, igen vagy nem?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 28., szerda 12:57

nmate írta:
Realista24 írta:

A fene :kalapos: én is eddig jutottam.
Mondjuk ha van B jogsim, akkor nem para, nem? Ami már zavarobb lehet, hogy ha jól néztem ezzel elvileg nem lehetne menni kerekpar úton? Plusz bukó és visszapillanto? :x
Én amúgy biztos vagyok benne, hogy a kutya nem ellenőrzi, főleg ha van rajtad egy sima Lidlös sisak bringás sisak (sosem láttam még DH-s arcokon kívül fullface sisakban bringást) + kötsz rá kötelezőt (évi pár ezer forint), akkor nem igazán tudnak megbüntetni. Ezek jönnek gyárilag mindenféle jóval.

B-s jogsi jó, kerékpárútról sem néznek ki szerintem. De ha kerékpárúton akarsz menni ilyen vadállat gépekkel, akkor tuti az s-pedelecet keresed? :D
Alapvetően nem ilyet keresek, de most ez jött szembe egy esetleges jó deal keretében :mrgreen:

Csak megütötte a szemem ez a szabályozás, ami egyébként valahol érthető, valahol nem...látva, hogy páran milyen tempót nyomnak :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. július 28., szerda 12:41

Realista24 írta:
nmate írta:

Ha az a 45km/h-ig rásegítős, asszem akkor segédmotorkerékpár. Kb. ennyit tudok :D Nem tudom milyen gyakran ellenőrzik, kiindulva abból amennyire baszogatják az e-rollereseket (semennyire, pedig lehetne) nem hinném, főleg vidéken.
A fene :kalapos: én is eddig jutottam.
Mondjuk ha van B jogsim, akkor nem para, nem? Ami már zavarobb lehet, hogy ha jól néztem ezzel elvileg nem lehetne menni kerekpar úton? Plusz bukó és visszapillanto? :x
Én amúgy biztos vagyok benne, hogy a kutya nem ellenőrzi, főleg ha van rajtad egy sima Lidlös sisak bringás sisak (sosem láttam még DH-s arcokon kívül fullface sisakban bringást) + kötsz rá kötelezőt (évi pár ezer forint), akkor nem igazán tudnak megbüntetni. Ezek jönnek gyárilag mindenféle jóval.

B-s jogsi jó, kerékpárútról sem néznek ki szerintem. De ha kerékpárúton akarsz menni ilyen vadállat gépekkel, akkor tuti az s-pedelecet keresed? :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég