OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8343
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. augusztus 2., hétfő 21:49

A többi (nagyobb) városban mik a tapasztalaitok étkezés témakörben? Régen (covid előtt) jó dolog volt családostul, vagy akár kettesben elmenni egyet enni - mármint menüzni, nem puccos helyre - most meg kb mindenki házhoz rendeli. Ennyire elkényelmesedtek az emberek vagy ennyire fosnak a vírustól? Nálunk pl rengeteg vendég maradt otthon, inkább kiszállíttatja. Pedig régen a sok öreg nagyokat beszélgetett ott helyben a többiekkel, ügyes-bajos dolgaikról.
itt uk-ben kb fullon van minden vendeglatohely a csucsidokben.
ozonlenek be az emberek mindenhova.

4 csillagos hotelben dolgozom, agybaj.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. augusztus 2., hétfő 21:44

A többi (nagyobb) városban mik a tapasztalaitok étkezés témakörben? Régen (covid előtt) jó dolog volt családostul, vagy akár kettesben elmenni egyet enni - mármint menüzni, nem puccos helyre - most meg kb mindenki házhoz rendeli. Ennyire elkényelmesedtek az emberek vagy ennyire fosnak a vírustól? Nálunk pl rengeteg vendég maradt otthon, inkább kiszállíttatja. Pedig régen a sok öreg nagyokat beszélgetett ott helyben a többiekkel, ügyes-bajos dolgaikról.

Másik:
Autó tuningolás. Csinálta valaki? Érdemes? Milyet? A korábbi autómban volt egy full egyszerű tuning box, amit rá kell kapcsolni a motorra, így ki is vehető. Ellenben van egy komolyabb dolog, számítógéppel csinálják, chiptuning (dízelnél azt írják 20-30 lóerő) - ebben gondolkodom. 1,4es kocsinál nagyon érzeni, hogy országúton jóval nehezebben indul meg, mint ahogy én szeretném.

Marky
Hozzászólások: 1896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. augusztus 2., hétfő 13:31

Vegyel inkabb egy kisuzemi valogatast valamelyik hazai fozdetol, az legalabb sor lesz, nem csak alkohollal kevert lovizelet :roll:

Amugy csak en vagyok ugy mostanaban, hogy a testes IPA-k utan a Kobanyai kimondottan jo sornek tunik? Megint valtozott a recept?

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8343
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. augusztus 2., hétfő 13:16

itt angliaban is ez a ketto plusz a fosters (elso harom betu jellemzi) szamitanak talan a legaljanak, helyedben nem aldoznek ra. :mrgreen:

mondjuk a coors meno, mert a matrican van egy kis hegy szimbolum es ahogy hul a hutoben a sor, ugy kekul el a szine. :mrgreen:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. augusztus 2., hétfő 12:33

Budweisert mindenhol kapni itthon is, akár kisebb közértben is. A Coors pedig tényleg kuka :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10046
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. augusztus 2., hétfő 12:26

Yazid írta: akarok rendelni budweiser meg coors light sört párat, szerintetek mennyi köze van az usa féléhez, elvileg ua. lesz?
nem tudom a választ, de a coors light keresésre a google az első gyorskérdésre ezt dobta ki.
Is Coors Light a bad beer?
Coors Light is a low-quality beer
:mrgreen:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3366
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2021. augusztus 1., vasárnap 22:35

akarok rendelni budweiser meg coors light sört párat, szerintetek mennyi köze van az usa féléhez, elvileg ua. lesz?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. július 31., szombat 7:25

Továbbra sem kötelező. Nem hiszem, hogy jegyezve lesz ez a harmadik. Például aki két oroszt kapott és ugye nem engedik azzal egyes országokba, és most kap egy Pfizert a mix miatt, akkor nem változik semmi számára, az "egészsége védelmén" kívül. Ha pedig igen, és választható lesz, akkor mindenki fog verekedni a Janssenért. :mrgreen: Nem kötelező az oltások mixelése, olyat is olvastam valahol. Mindig szeretek képben lenni a dolgokkal, de ebbe most nem mártottam még bele magamat, bocsánat ha hülyeséget írtam. Amíg nem lesz "kötelező" a harmadik, vagyis nem korlátoz semmiben, határátlépésben, elég nekem is a jelenlegi 2 Pfizer. A 4 hónap meg amire letelik okosabb leszek már (esetemben október vége). Ősszel ha jön az újabb hullám az első oltásos oltakozási kedv is meg fog nőni a jelenlegi állapothoz képest.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1726
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. július 31., szombat 7:08

Marky írta: Nalam jobban senki sem veti meg a mai politikusokat, de ebben az esetben nekik elemi erdekuk minel tobb adofizetot megmenteni. Ha nincs eleg ember, akkor nem lesz penzuk a kovetkezo adriai yachtra.
Az lenne a hosszútávú érdekük, ez oké. De ennél még izgibb rövidtávon meggazdagodni. Például a kínai vakcina féle mutyikkal, amiről utólag olyan szinten derül ki higy sz.r, és így kénytelenek harmadik oltást bekamuzni, hogy aki a értéktelen oltást kapta, legalább egy normálisabbat kapjon. Nem véletlen, hogy harmadiknak csak keresztoltás mehet. Így kompenzálják azokat a vackokat, amiket politikai érdekből az emberekbe erőltettek. Nálunk is a családban 65+-os férfi 2 Pfizer után azt mondta, oké, még egy 3. Pfizert bevállal, de utána akármi lesz, hagyják a francba, mert így ennek sincs értelme. Aztán most, jogy körvonalazódik, hogy csak a 3 legrosszabb hírűt kaphatná (vagy közben már hivatalos?) a kínai vackot, a vérrögös Astrát, vagy a legkevésbé használt Janssent, mondta, hogy akkor bekaphatják, biztos nem fogadja el a harmadikat. Én egyet értettem vele. Magam részére a 2 Pfizeren még mindig egyébként, de egyre kevésbé erzem úgy, hogy bele kéne ugranom.

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 30., péntek 22:13

ziro4vr írta:
kiserik írta: Nincs előttem olyan élethelyzet, ahol ne lehetne elkerülni a tömegeket.
Ezt hívják úgy, hogy elefántcsonttorony. Bár már a zöldséges példánál is sejtettem hogy ott ülsz. :D
Vagy csak merni kell döntéseket meghozni. Sajnos mint mondtam, a mai modern embernek fontosabb a jólét, mind a jóllét. Ez nem sokára változni fog, de akkor már a nyúl baszhatja, hogy egy klasszikust idézzek.

BTW milyen zöldséges példáról beszélsz? Hogy fontosak az emberi szervezetnek vagy hogy savanyítva mindenki hozzájuthat idényükön kívül is?

Marky
Hozzászólások: 1896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. július 30., péntek 22:03

Donát írta:
Halfkey írta: Nem kell amúgy a harmadik oltás senkinek, induljon csak be a Darwini szelekció. Az elmúlt évek bizonyítják mekkora mamlasz egy faj vagyunk. A legnagyobb koponyáink képesek kifejleszteni egy megoldást egy probléma ellen, aztán meg a témában frissen Google-doktoráltak inkább úgy döntenek õk jobban tudják. Külön vicces a gazdasági oldallal elõjönni hogy milyen drága a vakcina. Az milyen kurva olcsó volt hogy hónapokig dögledezett a világgazdaság, de jó lenne újrázni.
Én meg nem hiszem el a nagy döntéshozóknak, hogy olyan sokra tartanák az emberi életet. És nem, nem a tudósoknak, hanem a politikusoknak. Az immunrendszeremre hagyatkozom, nem lesz semmi bajom. Ha mégis, állok a következmények elébe. Aztán majd kiderül ki járt jobban. Vakcinával meg több bizalmam lesz, ha lesznek hosszútávú tapasztalatok.
Nalam jobban senki sem veti meg a mai politikusokat, de ebben az esetben nekik elemi erdekuk minel tobb adofizetot megmenteni. Ha nincs eleg ember, akkor nem lesz penzuk a kovetkezo adriai yachtra.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. július 30., péntek 21:50

kiserik írta: Nincs előttem olyan élethelyzet, ahol ne lehetne elkerülni a tömegeket.
Ezt hívják úgy, hogy elefántcsonttorony. Bár már a zöldséges példánál is sejtettem hogy ott ülsz. :D
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 30., péntek 17:41

Nincs előttem olyan élethelyzet, ahol ne lehetne elkerülni a tömegeket.
Előtted.
De lehet a kollégád tömeggel ment a melóhelyre, és hiába csak vele, egy emberrel meetingelsz, ő előtte 100 másikkal utazott.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 30., péntek 17:28

Realista24 írta:
Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják
Ez is kemény bullshit amúgy, szerintem, ráadásul kivitelezhetetlen, mint a tömegek elkerülése.

Szappan meg fertőtlenítő. Minimális értelmét látom állandóan fertőtleníteni, ráadásul mikor fertőtlenítesz? Vagy te is olyan vagy, mint néhányan, hogy a boltban megvett cuccokat otthon lemosod? Ezt nem rosszból, csak kíváncsiságból kérdezem.

Talán a maszknak látom értelmét, de azt sem ezzekkel a korábbi szabályozásokkal, de mint tömegközlekedés, boltok, stb. ott látom értelmét. De ezt sem megelőző, csak lassító eszközként tartom számon.
Nincs előttem olyan élethelyzet, ahol ne lehetne elkerülni a tömegeket.

Hazaérve alapos kézmosás és ha olyan helyen vagyok, ahol megfogdosok ezt azt, akkor kézfertőtlenítés. Mivel a feleségem enyhén tisztaság mániás, nekünk ez nem okoz gondot. Ez előtt is így csináltuk, ezen a vírus nem változtatott.

A maszk beltérben életet ment. Sajnos ma Magyarországon égő lett a viselése.

Egyébként a vicces az, hogy ez a kis vírus mennyire kimozdítja az embereket a komfort zónájukból. Pár év múlva gyakorlatilag a komplett komfort zóna fog megszünni. Na akkor lesz sírás rívás.

aleksz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2021. április 18., vasárnap 10:50
Kedvenc játékosaid: Drenthe, Raul Bravo, Lucas Vazquez
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: aleksz » 2021. július 30., péntek 17:18

Realista24 írta:
Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják
Ez is kemény bullshit amúgy, szerintem, ráadásul kivitelezhetetlen, mint a tömegek elkerülése.

Szappan meg fertőtlenítő. Minimális értelmét látom állandóan fertőtleníteni, ráadásul mikor fertőtlenítesz? Vagy te is olyan vagy, mint néhányan, hogy a boltban megvett cuccokat otthon lemosod? Ezt nem rosszból, csak kíváncsiságból kérdezem.

Talán a maszknak látom értelmét, de azt sem ezzekkel a korábbi szabályozásokkal, de mint tömegközlekedés, boltok, stb. ott látom értelmét. De ezt sem megelőző, csak lassító eszközként tartom számon.

En, mint orvos, ellenzem az allando kezmosast, fertotlenitest, mivel a szervezetnek szuksege van a minden napi bakteriumokra, mivel epp ezekkel erositi az ember a szervezetet, mintsem a vitaminokkal. Persze az is egy plusz toltet, de epp ezekkel gyengitjuk le a szervezetet, hogy nem juttatunk be eleg bakteriumot.

Ja elfelejtettem, velem nem beszelsz.😂

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. július 30., péntek 16:16

Vakcinával meg több bizalmam lesz, ha lesznek hosszútávú tapasztalatok.
Nagyon nem akarok belemenni, mert unom a témát, de ezt az érvet sosem értettem. Elég sötét világképetek lehet, ha egy vírus esetleges hosszútávú mellékhatásaitol kevésbé féltek, mint egy oltásétól.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 30., péntek 16:01

Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják
Ez is kemény bullshit amúgy, szerintem, ráadásul kivitelezhetetlen, mint a tömegek elkerülése.

Szappan meg fertőtlenítő. Minimális értelmét látom állandóan fertőtleníteni, ráadásul mikor fertőtlenítesz? Vagy te is olyan vagy, mint néhányan, hogy a boltban megvett cuccokat otthon lemosod? Ezt nem rosszból, csak kíváncsiságból kérdezem.

Talán a maszknak látom értelmét, de azt sem ezzekkel a korábbi szabályozásokkal, de mint tömegközlekedés, boltok, stb. ott látom értelmét. De ezt sem megelőző, csak lassító eszközként tartom számon.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1726
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. július 30., péntek 15:21

Halfkey írta: Nem kell amúgy a harmadik oltás senkinek, induljon csak be a Darwini szelekció. Az elmúlt évek bizonyítják mekkora mamlasz egy faj vagyunk. A legnagyobb koponyáink képesek kifejleszteni egy megoldást egy probléma ellen, aztán meg a témában frissen Google-doktoráltak inkább úgy döntenek õk jobban tudják. Külön vicces a gazdasági oldallal elõjönni hogy milyen drága a vakcina. Az milyen kurva olcsó volt hogy hónapokig dögledezett a világgazdaság, de jó lenne újrázni.
Én meg nem hiszem el a nagy döntéshozóknak, hogy olyan sokra tartanák az emberi életet. És nem, nem a tudósoknak, hanem a politikusoknak. Az immunrendszeremre hagyatkozom, nem lesz semmi bajom. Ha mégis, állok a következmények elébe. Aztán majd kiderül ki járt jobban. Vakcinával meg több bizalmam lesz, ha lesznek hosszútávú tapasztalatok.

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. július 30., péntek 15:14

Nem kell amúgy a harmadik oltás senkinek, induljon csak be a Darwini szelekció. Az elmúlt évek bizonyítják mekkora mamlasz egy faj vagyunk. A legnagyobb koponyáink képesek kifejleszteni egy megoldást egy probléma ellen, aztán meg a témában frissen Google-doktoráltak inkább úgy döntenek õk jobban tudják. Külön vicces a gazdasági oldallal elõjönni hogy milyen drága a vakcina. Az milyen kurva olcsó volt hogy hónapokig dögledezett a világgazdaság, de jó lenne újrázni.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. július 30., péntek 14:43

kiserik írta: Mert csökken az Antitestek száma a szervezetben, aminek alapból csak akkor kellene termelődni, mikor a vírus megtámadja azt?
A klasszikus vakcinak beadjak neked a virus legyengitett verziojat, igy keletkeznek az antitestek. Az mRNA tipusuak megtanitjak a sejtjeid, hogy hogyan termeljenek antitesteket a virus beadasa nelkul. Ha kaptal barmilyen vakcinat, vannak antitesteid, nem pedig akkor, amikor bekapod a virust.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 12 regisztrált és 0 vendég