OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3575
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. augusztus 3., kedd 22:02

reeed_ati írta:
Realista24 írta:


De ha már közlekedés, kit tartotok a legböszmébb sofőroknek, autótípus szerint? Nem megbántva senkit, de nálam az elmúlt két évben a Skodások odaértek az első helyre, letaszítva a bömbiseket.
Nálam a fabiasok, mar ideges vagyok ha meglátok egyet is, legnagyobb szüttyögők, folyamat lekèsem a zöldet miattuk.. :vivo: :mrgreen:

Másik, hogy mennèk be a körforgòba ès a gyökèr aki jönne ki, nem indexel, ìgy kènytelen vagyok megállni, holott nem lenne rá szüksèg, ha látom, hogy jönne ki..(leginkább bmw-s problèma ez) :vivo:
Itt Győr környékén van kb. a világ összes körforgalmának a 80%-a, de nem csak a prémiumos nem indexel. Az irányjelző használata valahogy nem dívik, pedig full alap kéne legyen..


Am. sztem a sok céges kocsi miatt "barmult el" a skodás összkép, nálunk minden munkatársam úgy megy velük, mint ha téridőgépek volnának..

A szüttyögők egyébként mindig iszonyúan fájnak annak, aki már valaha volt kamionban. Egy hatvanazó hülye miatt a bécsi lejtőn 5 perccel később érsz a határra és addigra már pont belefutsz a full kontrolléba, elfogy a vezetési időd, nem érsz haza, megmelegszik a sör, a kutya a fűre sz@rik.. Rémálom..
Továbbá, minden egyes 15 km/h lassulással 10mp-et vesztessz kilóméterenként (falun kívüli 90 maxhoz képest)--> szóval 20km alatt ha buksz 3 percet persze nem tűnik soknak, de akinek a "véribe van", hogy ha lehet haladni, akkor menne 90-92-vel irtóra idegesítő..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára raul 4 ever 2021. augusztus 3., kedd 22:06-kor.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. augusztus 3., kedd 21:53

Realista24 írta: Nekem egyébként a leginkább az "zavar", amikor a tanulókat dudálják le vagy tolják le, stb. Mintha lenne bármi választásuk szerencsétlen mazsoláknak.
Mindennek az alja ez az utrol letolas, aki elol megy, az csak megjobban befeszul tole :|
Javitom magam, a bunteto fekezes sokkal irritalobb.
Realista24 írta: Azért ott is megdudálnak bőven...de a magyar különleges állatfaj ilyen szempontból is.
A roman vezetesi kultura utan a magyar nekem kifejezetten nyugisnak tunik. Az egyetlen, ami teljesen erthetetlen, az a belso sav tartos kiberlese. Itt a hatar mellett eleg sok magyar rendszamu auto jar, igen gyakori ez a belso savos dolog.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2021. augusztus 3., kedd 21:47

Realista24 írta:
zoli0415 írta: Alap, hogy a forgalom tempóját a szabályok betartásával mindíg fel kell venni és indokolatlanul nem tartjuk fel a mögöttünk közlekedőt. Nézni a tájat és agyalgatni? Fel kell ülni egy távolsági buszra és ott lehet ezeket a tevékenységeket folytatni. 10 évet dolgoztam nemzetközi sofőrként, kevés kivételtől eltekintve EU összes országában vezettem. Mindenhol ugyanaz a tapasztalat...a lassan haladó autó sokkal veszélyesebb. Ez nem is lehet vita tárgya, ez tény.

De ha már közlekedés, kit tartotok a legböszmébb sofőroknek, autótípus szerint? Nem megbántva senkit, de nálam az elmúlt két évben a Skodások odaértek az első helyre, letaszítva a bömbiseket.
Nálam a fabiasok, mar ideges vagyok ha meglátok egyet is, legnagyobb szüttyögők, folyamat lekèsem a zöldet miattuk.. :vivo: :mrgreen:

Másik, hogy mennèk be a körforgòba ès a gyökèr aki jönne ki, nem indexel, ìgy kènytelen vagyok megállni, holott nem lenne rá szüksèg, ha látom, hogy jönne ki..(leginkább bmw-s problèma ez) :vivo:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. augusztus 3., kedd 21:35

zoli0415 írta: Alap, hogy a forgalom tempóját a szabályok betartásával mindíg fel kell venni és indokolatlanul nem tartjuk fel a mögöttünk közlekedőt. Nézni a tájat és agyalgatni? Fel kell ülni egy távolsági buszra és ott lehet ezeket a tevékenységeket folytatni. 10 évet dolgoztam nemzetközi sofőrként, kevés kivételtől eltekintve EU összes országában vezettem. Mindenhol ugyanaz a tapasztalat...a lassan haladó autó sokkal veszélyesebb. Ez nem is lehet vita tárgya, ez tény.
De itthon, ha a városban betartod, nehát, ha van egy 30-as vagy 40-es korlátozás, azt is, akkor azt is feltartásnak veszik az emberek 70%-a, és lassúnak tekinti.

Egyébként az utolsó két mondatodat szerintem gondold át újra. A 200-zal 20 centire a seggemtől az autópályán közlekedő BMW-t nem gondolnám biztonságosabbnak, mint a külső sávban 90-nel araszoló nagyfatert.

De ha már közlekedés, kit tartotok a legböszmébb sofőroknek, autótípus szerint? Nem megbántva senkit, de nálam az elmúlt két évben a Skodások odaértek az első helyre, letaszítva a bömbiseket.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. augusztus 3., kedd 21:27

Realista24 írta: Madridban lepődtem meg a bevezető autópálya kapcsán.
Ami itthon M1/M7, olyanon csapattuk. Navi mondja hogy kihajto 2 km. De balra mutatja. Mondom hülye ez, balra nem lehet kihajtani csak jobbra. A hat sáv szélére ki is mentem, erre baszki tényleg bal oldalon a kihajto :lol:

Na mondom, majd megoldjuk okos a, biztos lesz olyan hogy át lehet slisszanni. 10 perc után tovanballtunk a következő balos lehajtoig.
Haha Madridban még nem vezettem, gondolom az is mókás lehet.

Bezzeg, ha van még 200lóerőd, és a recept szerint levillogsz mindenkit, anyázol, stresszels és vészféketgetsz esetleg tanulóvezetőt is riogatsz bónuszként.. :mrgreen:

Túl lassú voltál na, lásd be. :D

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. augusztus 3., kedd 21:23

zoli0415 írta: Alap, hogy a forgalom tempóját a szabályok betartásával mindíg fel kell venni és indokolatlanul nem tartjuk fel a mögöttünk közlekedőt. Nézni a tájat és agyalgatni? Fel kell ülni egy távolsági buszra és ott lehet ezeket a tevékenységeket folytatni. 10 évet dolgoztam nemzetközi sofőrként, kevés kivételtől eltekintve EU összes országában vezettem. Mindenhol ugyanaz a tapasztalat...a lassan haladó autó sokkal veszélyesebb. Ez nem is lehet vita tárgya, ez tény.
A lényeg, hogy átjött a lényeg na. :lol: :D :agree: :roll:

Sikerült azt a részt is értelmezni, hogy egy darabig, amíg nyugodt előzésre kerül sor és utána megyek saját tempóba? Vagy ez a rész kimaradt? :roll:

Szerintem meg az elmebetegeket kellene vezetéstől eltiltani. Ha egy gyerek kisétál a labdával az útra végig mész rajta mert ő van rossz helyen, hogy én is kisarkítsam..??

Rengeteg beteg van, aki a vezetést stressz levezetésére használja.

Ne fárassz a hülyeségekkel, hogy tuning nélkül nem lehet vezetni, mert ugye itt ez volt az alap téma..a 70km/h meg szintén nem túlzóan kevés(gondolom nem autópályáról volt szó).

Amúgy pedig én nem az vagyok, aki túl lassan vezet..sőt sajnos. Viszont megtanultam élvezni a vezetést és nem stresszelni. Ha valaki egy darabig lassan megy előttem kivárom az alkalmat és utána elmegyek mellette, de nem heccelem és nem stresszelem, addig élvezem a vezetést..

Remélem ez nem gond(pláne nem egy állítólagos sofőrnek..)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. augusztus 3., kedd 21:14

Madridban lepődtem meg a bevezető autópálya kapcsán.
Ami itthon M1/M7, olyanon csapattuk. Navi mondja hogy kihajto 2 km. De balra mutatja. Mondom hülye ez, balra nem lehet kihajtani csak jobbra. A hat sáv szélére ki is mentem, erre baszki tényleg bal oldalon a kihajto :lol:

Na mondom, majd megoldjuk okos a, biztos lesz olyan hogy át lehet slisszanni. 10 perc után tovanballtunk a következő balos lehajtoig.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. augusztus 3., kedd 21:11

Alap, hogy a forgalom tempóját a szabályok betartásával mindíg fel kell venni és indokolatlanul nem tartjuk fel a mögöttünk közlekedőt. Nézni a tájat és agyalgatni? Fel kell ülni egy távolsági buszra és ott lehet ezeket a tevékenységeket folytatni. 10 évet dolgoztam nemzetközi sofőrként, kevés kivételtől eltekintve EU összes országában vezettem. Mindenhol ugyanaz a tapasztalat...a lassan haladó autó sokkal veszélyesebb. Ez nem is lehet vita tárgya, ez tény.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. augusztus 3., kedd 21:10

Ps..van egy iráni kollégám ő mesélt a teheráni vezetési szokásokról.. Az sem lehet gyenge. :lol:

Róma belvárosában legalább a nagyrésze az őrülteknek robogós volt, az legalább gyengébb, mint te a kocsival. :hmmm:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. augusztus 3., kedd 21:01

Realista24 írta:
Marky írta: Ne vicceljetek mar, 70-nel alljon ki a parkoloba? :lol:
Az indokolatlan lassu haladas valahol a 20-30km/h-nal van, nem 70-nel. Ha nincs helyismerete, igy erzi kenyelmesen magat, akkor miert baj, hogy ennyivel megy?
Sokkal veszelyesebb, amikor mogotte 5 centire dudal, villog, tolna elore, vagy esz nelkul kielozget. Hazai tapasztalataim szerint egyebkent hiaba megyek 90-el, ugyanugy elkezdenek tolni, ahogy megteszik autopalyan is 130-nal.
Ez az idegbeteg soforok orszaga.
Pont így vagyok, ha külföldi városban vezetek (ahol még nem voltam). Kicsit lassabban, kicsit bizonytalanabban...próbálok mindig a legszélső sávban menni és nem hergelni a helyieket :lol: Azért ott is megdudálnak bőven...de a magyar különleges állatfaj ilyen szempontból is.

Bytheway Cipruson a bérelt kocsiknak piros a rendszáma, egyrészt, mert jobbkormány van, másrészt, a fentiek miatt. Így torelánsabbak a balfalloszokkal :mrgreen:

Nekem egyébként a leginkább az "zavar", amikor a tanulókat dudálják le vagy tolják le, stb. Mintha lenne bármi választásuk szerencsétlen mazsoláknak.
Haha a legbrutálisabb élményem az Róma volt szerintem. Szörnyű volt az elején. A gyorsaság, káosz, agresszivitás és az a rohadt sok cikázó robogó. Úgy lefáradtam első nap a belvárosban való vezetéstől, hogy szörnyű volt. :ozil: :kalapos:

Mondjuk a görög szerpentines utak sem voltak semmit amikor én azt hittem túl gyorsan megyek, majd egy 2sávos részen 3kocsi ment két sávon és azon találtam magamat,hogy kipaszíroztak a szélére mert a bérautónk nem bírta a hegymenetet.. :lol: :D Közben keresztek és koszorúk egész úton..megérte az idiótáknak..

Aki tanulóvezetőket fenyeget, azok meg egyszerűen betegek.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. augusztus 3., kedd 20:44

Marky írta: Ne vicceljetek mar, 70-nel alljon ki a parkoloba? :lol:
Az indokolatlan lassu haladas valahol a 20-30km/h-nal van, nem 70-nel. Ha nincs helyismerete, igy erzi kenyelmesen magat, akkor miert baj, hogy ennyivel megy?
Sokkal veszelyesebb, amikor mogotte 5 centire dudal, villog, tolna elore, vagy esz nelkul kielozget. Hazai tapasztalataim szerint egyebkent hiaba megyek 90-el, ugyanugy elkezdenek tolni, ahogy megteszik autopalyan is 130-nal.
Ez az idegbeteg soforok orszaga.
Pont így vagyok, ha külföldi városban vezetek (ahol még nem voltam). Kicsit lassabban, kicsit bizonytalanabban...próbálok mindig a legszélső sávban menni és nem hergelni a helyieket :lol: Azért ott is megdudálnak bőven...de a magyar különleges állatfaj ilyen szempontból is.

Bytheway Cipruson a bérelt kocsiknak piros a rendszáma, egyrészt, mert jobbkormány van, másrészt, a fentiek miatt. Így torelánsabbak a balfalloszokkal :mrgreen:

Nekem egyébként a leginkább az "zavar", amikor a tanulókat dudálják le vagy tolják le, stb. Mintha lenne bármi választásuk szerencsétlen mazsoláknak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. augusztus 3., kedd 20:36

Szerintem meg ez az egész felfogás és idegrendszer kérdése.

Volt egy bitang erős szalonúj Mazda CX-5-em, hogy az utolsó három autómat említsem. Legnagyobb benzinmotor, fullextrás. Szerencsére túladtam rajta mert nem akarok hitelt a kocsira és csak a kedvezményeket buktam, úgy vissza tudtam cserélni.

Lett egy 525 dízel BMW-m motorilag, erősségben visszalépésnek éreztem. Majd megszoktam, megszerettem, imádtam a kocsit(a valaha volt -és lesz- legszebb kocsim szerintem). Rohadt (rendőrség szerint allítólag litván) autómaffia engem is megtalált és vitték az M-sport kormányomat és a digitális műszerfalamat. Majd a rendőrség azt tanácsolta, hogy cseréljek kocsit, mert 3-4x szokták kiüríteni uazt az autót, mert tudják a biztosító kicseréli a kormányt..Majd a végén a biztosító nem fizet.

Váltottam egy Volvo V90-re. Sima Business csomag, egy alap D3-as motorral. Visszalépés volt. Lassabban gyorsul, megőrültem a váltótól.Megszoktam, szeretem, fantasztikus kocsinak tartom.

Amióta amúgy nincs bitang erős kocsim én is nyugisabban vezetek.

Ezzel is lehet stresszelni, hisztizni, hogy valaki nem elég gyors előttem meg nem húzódik le..de szarok ezekre a dolgokra. Nyilván a kislányom érkezése anno is adott ehhez, meg hogy nem állat kocsit vezetek állat módjára..de minden fejben dől el.

Sokkal jobban élvezem, hogy (ha egyedül megyek) bekapcsolok valami zenét, nézem a tájat, agyalok valami fontosabb dolgon.Igyekszem abszolút nem felheccelni magam és a másikat vezetéskor. Aztán ha ott a nyugodt esély az előzésre akkor megyek és nyomom a magam tempójában.

Nem hiányzik sem a plusz lóerő a kocsiból, sem a stressz.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. augusztus 3., kedd 19:31

Ne vicceljetek mar, 70-nel alljon ki a parkoloba? :lol:
Az indokolatlan lassu haladas valahol a 20-30km/h-nal van, nem 70-nel. Ha nincs helyismerete, igy erzi kenyelmesen magat, akkor miert baj, hogy ennyivel megy?
Sokkal veszelyesebb, amikor mogotte 5 centire dudal, villog, tolna elore, vagy esz nelkul kielozget. Hazai tapasztalataim szerint egyebkent hiaba megyek 90-el, ugyanugy elkezdenek tolni, ahogy megteszik autopalyan is 130-nal.
Ez az idegbeteg soforok orszaga.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. augusztus 3., kedd 19:15

De nem írtam, hogy indokolatlanul.

Aki meg idegbeteg, sokkal kevésbé való az utakra, mint az aki 70 km/h-t itéli meg biztonságosnak a 85-90 helyett egy olyan szakaszon, ahol nem lehet előzni (gyanítom nem indokolatlanul).

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. augusztus 3., kedd 18:56

nmate írta:
h3x0r írta:
Pont a heten tortent: Kolozsvar - Nagyvarad. Van egy kb 20 perces szakasz, ami alatt 2 helyen lehet elozni, ha epp nem jon szembol senki.(most jott) Altalaban nincs gond, 85-90-el nyugodtan lehet haladni, kamionok is mennek annyival. Viszont harommal elottunk egy auto 70-nel egyaltalan nem akart tobbel menni. A mogotte levo mar sik ideg volt, negyed ora utan szabalytalanul megelozte, ha a szembol jovo nem fekez, meg nem huz le mar szinte az arokba, ossze is utkoznek. Nyilvan a csavo egy idiota volt, de legalabb annyira veszelyes az is, aki indokolatlanul lassan halad. Persze megertem, ha a kocsival van valami, de ilyenkor azert illene neha felre allni egy percre, foleg ha latja, hogy elotte senki, mogotte meg hatalmas a sor.
Nem kötelessége, ő lehet ennyivel tud csak menni. Mennyit nyersz egy 20 perces szakaszon ha 90-nel mész 70 helyett? 4 percet?
Nem veletlenul van benne a kreszben, hogy nem haladhatsz indokolatlanul lassan se, amivel feltartod a tobbieket. (meg ha ez a gyakorlatban egy igen tag fogalom)
Maga az ut 160 km, szerpentines, falukon, kisebb varosokon keresztul. Ejszaka 2 ora 10 perc alatt megvan (normalisan vezetve), nap kozben 2:30 - 2:40, csucsidoben 3 ora. Itt nem az a 4-5 perc a gond, hanem amikor latod, hogy elotte senki, teljesen nyugodtan mehetne (sokszor full egyenes uton), de megse megy; en pont leszarom, ha 5 perccel kesobb erek haza, viszont sokan ezen felhuzzak magukat, elkezdik letolni az utrol, jonnek a veszelyes elozesek es balesetek.
Süti írta: Hát, ez az ennyivel tud csak menni elég ijesztő. (Nyilván ha nem műszaki okokról beszélünk, de akkor meg mit keres az autó a forgalomban.) Ha valaki 70 felett retteg az úton, akkor ne menjen ki. Repülőre se kap mindenki jogosítványt, meg tankot se vezethet bárki. Az a baj, hogy kb. alanyi jogon jár az embereknek a jogosítvány.
Nekem ezzel sincs feltetlenul bajom, sokan vezetnek csak varosban/agglomeracioban. Nincsenek hozzaszokva a hosszabb utakhoz, foleg ismeretlen helyeken, hogyha te csak 70-el tudsz/mersz menni, akkor menj annyival, de legyel tekintettel masokra, ha vannak pihenohelyek, allj felre 1 percre, engedd el a tobbieket.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. augusztus 3., kedd 17:59

Hát, ez az ennyivel tud csak menni elég ijesztő. (Nyilván ha nem műszaki okokról beszélünk, de akkor meg mit keres az autó a forgalomban.) Ha valaki 70 felett retteg az úton, akkor ne menjen ki. Repülőre se kap mindenki jogosítványt, meg tankot se vezethet bárki. Az a baj, hogy kb. alanyi jogon jár az embereknek a jogosítvány.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. augusztus 3., kedd 17:41

h3x0r írta:
_Bushido_ írta: Nyilván nem az értelmesen haladókat mondom, hanem akik országúton is 70-80al mennek, s elképesztően feltartják a sort, kb "vonatot" képezve.
Pont a heten tortent: Kolozsvar - Nagyvarad. Van egy kb 20 perces szakasz, ami alatt 2 helyen lehet elozni, ha epp nem jon szembol senki.(most jott) Altalaban nincs gond, 85-90-el nyugodtan lehet haladni, kamionok is mennek annyival. Viszont harommal elottunk egy auto 70-nel egyaltalan nem akart tobbel menni. A mogotte levo mar sik ideg volt, negyed ora utan szabalytalanul megelozte, ha a szembol jovo nem fekez, meg nem huz le mar szinte az arokba, ossze is utkoznek. Nyilvan a csavo egy idiota volt, de legalabb annyira veszelyes az is, aki indokolatlanul lassan halad. Persze megertem, ha a kocsival van valami, de ilyenkor azert illene neha felre allni egy percre, foleg ha latja, hogy elotte senki, mogotte meg hatalmas a sor.
Nem kötelessége, ő lehet ennyivel tud csak menni. Mennyit nyersz egy 20 perces szakaszon ha 90-nel mész 70 helyett? 4 percet?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. augusztus 3., kedd 17:33

mocsok írta:
Realista24 írta: Smart és a tuning :mrgreen: Alapból betiltanám azt a verdát.


Miért?
Ez az érzés fog el, ha meglátom. Semmi személyes, zsigerből jön.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. augusztus 3., kedd 16:48

_Bushido_ írta: Nyilván nem az értelmesen haladókat mondom, hanem akik országúton is 70-80al mennek, s elképesztően feltartják a sort, kb "vonatot" képezve.
Pont a heten tortent: Kolozsvar - Nagyvarad. Van egy kb 20 perces szakasz, ami alatt 2 helyen lehet elozni, ha epp nem jon szembol senki.(most jott) Altalaban nincs gond, 85-90-el nyugodtan lehet haladni, kamionok is mennek annyival. Viszont harommal elottunk egy auto 70-nel egyaltalan nem akart tobbel menni. A mogotte levo mar sik ideg volt, negyed ora utan szabalytalanul megelozte, ha a szembol jovo nem fekez, meg nem huz le mar szinte az arokba, ossze is utkoznek. Nyilvan a csavo egy idiota volt, de legalabb annyira veszelyes az is, aki indokolatlanul lassan halad. Persze megertem, ha a kocsival van valami, de ilyenkor azert illene neha felre allni egy percre, foleg ha latja, hogy elotte senki, mogotte meg hatalmas a sor.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2021. augusztus 3., kedd 13:40

Nem a tuningolas a veszelyes, hanem ha nem tudsz vezeteni es/vagy meg egy idiota is vagy mellette.

Annak idejen en is terveztem egy optimailzalo chipet a golfomba, de sajnos az elet hamarabb kozbeszolt, mar nem volt mibe belerakni.

Most meg csak azert nem nyulok hozza, mert a 170 lo boven eleg nekem. 170 vagy 200 lo szamomra mar lenyegtelen, mert ugyse hasznalnam ki.

De ha okosan nyul hozza az ember, abbol semmi gond nem lehet. Neha jol jon, hogy ha van egy kis erotartalek elozesekkor.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég