OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Marky
Hozzászólások: 1896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 17., péntek 23:50

_Bushido_ írta: Másik amit mostanában nem értek, hogy hétköznap a déli órákban miért van néhány főbb útvonalon dugó?! Dél. Az emberek miért nem dolgoznak vagy esznek valahol? És persze az autók nagy többségében 1 ember ül. Kizárt, hogy ennyi szabadnapos/délutános/éjjeles legyen.
Soros emberei megbenitjak a kozlekedest.

ON:
Rekordmennyisegu auto van az orszagban es mindenki autoval megy mindenhova. Azt pedig sokan elfelejtik, hogy kevesbe fejlett regiokbol rengetegen atkoltoztek a fejlettebbekbe.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 17., péntek 22:59

_Bushido_ írta:
Santi írta: Ha te mindent megtettél és ő mégis pampog, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy oké, akkor mégis mutassa már mit tudnál csinálni vagy mondja már meg hogy hova menj.

Mondjuk ha erre azt a választ kapod, hogy anyádba, akkor azzal nem nagyon leszel kisegítve. :mrgreen:
Mondjuk volt már olyan, hogy jött szembe a biciklis, fel volt háborodva, hogy miért nem engedem el gálásan, félrehúzódva... aztán kicsivel az eset után leálltam a parkolóba, bementem egy épületbe, mire visszajöttem be volt hajtva a tükröm (nyilván a korábbi biciklis csinálta).
Főleg az a ciki, amikor a hatalmas nagy furgonok állnak a halszálka parkolókban jobbra - legyen az GLS, vagy akármilyen munkások. Akkor azok még jobban kilógnak... Elég hülye egy rendszer ez így. De van még jópár ebben a városban is - ahogy gondolom mindenfelé.

Másik amit mostanában nem értek, hogy hétköznap a déli órákban miért van néhány főbb útvonalon dugó?! Dél. Az emberek miért nem dolgoznak vagy esznek valahol? És persze az autók nagy többségében 1 ember ül. Kizárt, hogy ennyi szabadnapos/délutános/éjjeles legyen.
Miért zavar h dugó van délben? Gondolom a leírtak alapján te is épp dolgozol vagy eszel valahol :kivagyhe: :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 17., péntek 22:42

Santi írta: Ha te mindent megtettél és ő mégis pampog, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy oké, akkor mégis mutassa már mit tudnál csinálni vagy mondja már meg hogy hova menj.

Mondjuk ha erre azt a választ kapod, hogy anyádba, akkor azzal nem nagyon leszel kisegítve. :mrgreen:
Mondjuk volt már olyan, hogy jött szembe a biciklis, fel volt háborodva, hogy miért nem engedem el gálásan, félrehúzódva... aztán kicsivel az eset után leálltam a parkolóba, bementem egy épületbe, mire visszajöttem be volt hajtva a tükröm (nyilván a korábbi biciklis csinálta).
Főleg az a ciki, amikor a hatalmas nagy furgonok állnak a halszálka parkolókban jobbra - legyen az GLS, vagy akármilyen munkások. Akkor azok még jobban kilógnak... Elég hülye egy rendszer ez így. De van még jópár ebben a városban is - ahogy gondolom mindenfelé.

Másik amit mostanában nem értek, hogy hétköznap a déli órákban miért van néhány főbb útvonalon dugó?! Dél. Az emberek miért nem dolgoznak vagy esznek valahol? És persze az autók nagy többségében 1 ember ül. Kizárt, hogy ennyi szabadnapos/délutános/éjjeles legyen.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:19

Mondjuk viccesebb a szituáció, ha az egyirányú utcában a biciklis tart a jó irányba. :D

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:17

Ha te mindent megtettél és ő mégis pampog, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy oké, akkor mégis mutassa már mit tudnál csinálni vagy mondja már meg hogy hova menj.

Mondjuk ha erre azt a választ kapod, hogy anyádba, akkor azzal nem nagyon leszel kisegítve. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:02

Dudálj, villogj, anyázz, köpd le.

Az olyan magyaros. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2021. szeptember 16., csütörtök 11:43

_Bushido_ írta:Lehet hülye kérdés, de egy próbát megér:
Adott egy egyirányú szűk utca a belvárosban. Aminek a jobb oldalán halszálka módon állnak az autók (amik között persze van hosszabb is), de az idióta városvezetés szembeforgalomként biciklisávot csinált... Kérdem én, ha szembejön a biciklis, én meg nem tudok hova menni (balra pici járda, jobbra az autók), akkor mi a teendő? és akkor még a bicajos van felháborodva, hogy nem adok neki utat, hogy tovahaladjon..
Kurva egyszerű, húzódj amennyire lehetséges még oldalra és áll meg. Te nem tudsz hovamenni egy autóval, ő kisebb, mobilisabb, kerüljön ki. Ha annyira nem fér el melletted az úton, akkor felmegy a járdára aztán vissza, nem nagy történet.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 15., szerda 22:26

csababarca írta:
Realista24 írta:
Ez megint egy másik eset. Én a szülőt, mint segítség jelöltem meg, hogy a gyerek figyelme, szorgalma, érdeklődési köre megfelelő legyen.
Teljesen egyetértek, a támogató légkör otthon nagyon fontos.
Vannak gyerekek (az én ismertségi körömben), hogy 3 évesen beszélni sem tud nagyon.
Mert a szülők lusták voltak foglalkozni velük, egyszerűbb volt 1-2 éves kor között a kezébe nyomni a telót, és youtuben meséket nèzetni a gyerekkel.
A szomszédunkba költötött pár éve egy erdélyi házaspár 3 bűn rossz gyerekkel. Az apuka ausztriában mentőorvos (asszem, nem beszéltünk velük soha, szembeszomszéd mondta), a nő KÉT takarítónőt tart, mert ő nem hajlandó megcsinálni semmit. Nő is a feneke... XD de a gyerekeknek minden meg van véve, már drónt is kaptak, pár év és nem tudnak már mit venni nekik, az udvar is teljesen be van építve: mászóka, medence, kosárpálya, csúszda, trambulin. Szóval eléggé el vannak kapatva és legtöbbször nem is hallgatnak az anyjukra.

Vasárnap elvoltam vidéken, egy 35 körüli házaspárnak volt egy picike lánya, és egy kb 4 éves. Utóbbi épp vacsorázott az asztalnál és valami idióta youotube videót nézett, aminek full monoton hangja volt. Odaadták a telót a kislánynak és addig is csendben van. Ott nyammogott az 1 szelet kenyér és 1 mackósajt mellett... :lol: de az étteremben és máshol ebédelve is rengeteg ilyet látni, hogy játsszon/videózzon csak a gyerek...

Anno 2015-6 körül volt nyilt nap az egyik agrár egyetemen - asszem veszprém (?), oda elmentünk 3 sráccal az osztályból, csak hogy ne kelljen dogát irnunk. :mrgreen: Lehet abban több jövőnk lett volna, mivel az akkori infós osztályból 2en mentek tovább csupán infó szakon egyetemre.

Lehet hülye kérdés, de egy próbát megér:
Adott egy egyirányú szűk utca a belvárosban. Aminek a jobb oldalán halszálka módon állnak az autók (amik között persze van hosszabb is), de az idióta városvezetés szembeforgalomként biciklisávot csinált... Kérdem én, ha szembejön a biciklis, én meg nem tudok hova menni (balra pici járda, jobbra az autók), akkor mi a teendő? és akkor még a bicajos van felháborodva, hogy nem adok neki utat, hogy tovahaladjon..

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 15., szerda 12:33

Van egy ultrajobboldali nézőpont arról, hogy mennyire érdemes vitába szállni a liberálisokkal, szerintem van értelme megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=Nf-y-i9do_A
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4228
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 15., szerda 6:56

Realista24 írta:
Ez megint egy másik eset. Én a szülőt, mint segítség jelöltem meg, hogy a gyerek figyelme, szorgalma, érdeklődési köre megfelelő legyen.
Teljesen egyetértek, a támogató légkör otthon nagyon fontos.
Vannak gyerekek (az én ismertségi körömben), hogy 3 évesen beszélni sem tud nagyon.
Mert a szülők lusták voltak foglalkozni velük, egyszerűbb volt 1-2 éves kor között a kezébe nyomni a telót, és youtuben meséket nèzetni a gyerekkel.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 15., szerda 6:39

ANDS írta:
Realista24 írta:
Szóval továbbra is tartom, hogy megműteni nem tudom a gyerekem, de a tanulásában sokat tudok segíteni.
Ebben neked teljesen igazad van. De nagyon nem szerencsés családtagot tanítani.

Feleségem némettanár, mindkét fiamnak megvan németből a felsőfoka (C1), de egyiküket sem tanította.
A pedagógustársainak a gyerekét igen, mert azok sem akarták a saját gyereküket tanítani.

Szóval, aki tud tanítani, annál sem szerencsés a saját gyerekét oktatni, kivéve, ha ég a ház, és sürgős Segítség kell.
Akinek meg nem a szakmája, csak tudja a matekot, vagy tud angolul, annak lehet tehetsége a tanításhoz, és csinálhatja jól is, ösztönösen, de ez a kevés kivétel. A gyerek, főleg kamaszkorban a szüleitől fogadja el legkevésbé, hogy tanítsa őt.

Egy kivételt ismerek, amikor a szülő olyan magas szinten beszél egy idegen nyelvet, hogy azon beszél a gyerekével születésétől kezdve. Akkor az anyanyelv mellett lesz a gyereknek egy apanyelve is.
Ez megint egy másik eset. Én a szülőt, mint segítség jelöltem meg, hogy a gyerek figyelme, szorgalma, érdeklődési köre megfelelő legyen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 15., szerda 2:46

Valóban van különbség termőhely alapján, de amúgy van kb 30 féle termesztett alfaja a kajszibaracknak, amik között hatalmasak a különbségek. Egy bergerouge sosem lesz olyan ízdús mint egy gönczi, még ha a legjobb adottságokkal lévő helyen termeszted is. A kóstoltam itt vs kóstoltam ott csak akkor releváns ha valóban ugyanazt kóstoltad, és a legtöbb gyümölcsnél ez ritkán van feltüntetve. Gondolj bele pedig mekkora a különbség egy pink lady meg egy golden alma, vagy egy merlot meg egy olaszrizling bor között - máshol is megvan ez.

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. szeptember 14., kedd 23:18

Akkor a paraszt versenyt én nyertem. 10 év az agrár felsőoktatásban és 2 agrármérnök diploma B-) :mrgreen:

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. szeptember 14., kedd 23:13

Sétahajókázós opciót tudnátok adni BP-n?
Egy normális színvonalú kellene :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 14., kedd 22:38

De nem is értem, hogy kiben vagy miért merül fel az, hogy a barack az barack, teremjen bárhol.

Hát még országon belül is óriási különbségek vannak, mondom ezt laikus fogyasztóként.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 14., kedd 22:36

Én sem vagyok szakértő, mezőgazdasági területen csak technikus vagyok, meg amúgy elég sok tapasztalattal rendelkezem.

Annyi biztos, hogyha Germániába viszek ki terményt a rokonoknak, akkor ők majdnemhogy szobrot állítanak nekem.

Ugyanazzal a módszerrel termelnek amúgy, mint én, csakhát vannak környezeti tényezők.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1655
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. szeptember 14., kedd 22:30

Mondjuk én meg nem vagyok szakértő, szóval inkább helyénkezelem a saját magam mondanivalóját is. Biztos akkor más is beleszámit nem csak az ásványianyag/vitamin arány. Én pl korfun voltam 1 éve és egy kisboltban vettem a boltos háziparadicsomát. Teljesen máshogy volt nagyon finom. Apám háziparadicsoma az a tipikus karakteres paradicsom íz. A görögé viszont édeskésebb volt.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 14., kedd 22:29

kiserik írta: de kóstoltam ugyan azt a fajta és érettségi szintű (érett) barackot (több félét is) Spanyolországban kint a kertben (nem a kiskertben, hanem a kertészetben) fáról szedve, mint itthon és ég és föld volt a különbség.
Köszi!
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. szeptember 14., kedd 22:21

Realista24 írta:
kiserik írta:
Fél éves a fiam. Vele még nincs sok tapasztalatom, de 39 éves koromra elég sok ismerős és családtag gyerekét láttam felnőni és bizony sokaknál előjöttek a különböző figyelemzavarok tünetei. Egyik legkárosabb a TV, telefon, tablet triumvirátus és az ideje korán elkezdett rajzfilmek nézése. Sajnos napjaink egyik leggyakoribb betegsége a digitális autizmus, ami tünetileg semmiben nem különbözik a normál autizmustól, csak ezt a TV, telefon, tablet hármas váltja ki. Ez a hármas az egyik legbrutálisabb pusztító eszköze a fejlődő idegrendszernek. Nagyon érdekes téma ez is, bár ezt még csak tanulom :kacsint:
Hinnye, graula :mrgreen:

De akkor még mindig ugyanazt mondjuk, a szülő a legfontosabb tényező. Legyen szó tanulásról vagy bármi másról. A jó tanár, jó oktatás ehhez csak egy óriási plusz, ami manapság nagyon ritka.

Az elektornikus dolgokkal nagyjából egyetértek, de itt megint a szülő, szülői lustaság, kényelem az, ami meghatározza ezek mértékét.

Szóval továbbra is tartom, hogy megműteni nem tudom a gyerekem, de a tanulásában sokat tudok segíteni.
Köszi, köszi.

Persze egy ideig a szülő a legjobb tanító (és nem mellékesen szerintem rossz gyerek nincs, csak rossz szülő), de idővel elkopik a tudása és átveszi a helyét az oktatás. Na akkor nem mindegy annak minősége. Elég jól bemutatja az Elit című spanyol sorozat, hogy mire gondolok. Persze ez már téged nem fog érinteni valószínűleg, de az én gyerekem mire oda kerül, már valós probléma lehet az állami oktatás színvonalának esése és a fizetős magán sulik elszaporodása. Arról nem is beszélve, hogy a jobb középiskolákban már most olyan felvételik vannak, hogy egy átlag szülő be se kerülne.

A lényeg, hogy szerintem túltárgyaltuk a témát :D
kierkegaard írta:
kiserik írta:
Íz, zamat, illat és beltartalmi szempontból nagyon nagy jelentősége van hogy hol és milyen termesztés technológiával termesztenek egy adott gyümölcsöt/zöldséget. Talajösszetétel, napsütés, víz, minden összejátszik. Nálunk kiemelkedően jóízű és kíváló beltartalmi értékű gyümölcsök teremnek. Ez nem kamu. Persze az üvegházban termett mű szaroknak ugyan olyan íze/íztelensége van bárhol termeljék is azt.

Az adott gyümölcs/zöldségének íze, illata a beltartalmától függ. Ugy kell elképzelni a dolgot mint a víz esetében. Az ásványianyag összetételének különbsége miatt van eltérés egy szentkirályi és egy borsec között. Esetleg csapvíz és csapvíz között.

Most nincs előttem semmilyen valid publikáció ami mérné, hogy a különböző hazai és külföldi termesztésű zöldségekben milyen az ásványi anyagok, vitaminok aránya. Viszont abban biztos vagyok, hogy a világon mindenhol csökken ennek aránya. Az üvegházban termelt műszaroktól nem különbek. Valamivel biztos jobbak. Valamennyivel. Egy friss nagyszabású kutatás szerint nem a föld minősége teszi makrótápanyagban gazdaggá az adott növényt. A lényeg, ahogy a szervezetünkben is..a gomba - baktérium aránya. Ez sajnos nagyon eltolódott.

Az üvegházak célja pedig a fenntarthatóság. Vagy ez vagy visszaveszünk a fogyasztásból...Viszont a fogyasztásból nem fogunk visszavenni mert "nekem aztán ne mondja meg senki mennyit egyek".

funfact: Ahogy kikerül a földből a zöldség/gyümölcs fokozatosan csökken a beltartalma. Ezért is praktikusabbak ilyen szempontból a fagyasztott zöldségek.
Nem tisztem ezzel vitába szállni, csak a szakmám ez :D Publikációt én se találok, de kóstoltam ugyan azt a fajta és érettségi szintű (érett) barackot (több félét is) Spanyolországban kint a kertben (nem a kiskertben, hanem a kertészetben) fáról szedve, mint itthon és ég és föld volt a különbség.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 14., kedd 22:01

Realista24 írta: a szülő a legfontosabb tényező. Legyen szó tanulásról vagy bármi másról.
Habár saját gyermekem sajnos nincsen, de ezt adom.

Unokatesóm kisfia most másodikos. Amolyan covidos elsős volt és nagyon jó volt, hogy az apukája és az anyukája ott voltak, ahol kellett lenniük.
Figyelnek, segítenek, és ők is tanulnak.
Normális családban nem gond a gyerek terelgetése.

Az a baj szerintem, hogy kevés a tudatos szülő és sok az alkalmatlan pedagógus.

Ha durvább akarok lenni, akkor azt mondom, hogy elképesztően sok primitív szülő van, és ehhez hozzájárul a sok alkalmatlan tanár, akik csak szeretnének pedagógusok lenni.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég