OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. szeptember 27., hétfő 9:13

Egy igazi férfias témával fordulnék hozzátok így hétfő reggel. :lol: Milyen hajfixálót ajánlanátok 4-5 cm-s rövid hajra (enyhén oldalra és hátra fésült, ha ez számít)? 5-ös erősségű Taft zselét használok, de mintha hullana a hajam tőle. Szóval valami olyan kéne, amitől nem leszek kopasz, de azért van tartása rendesen. Már ha egyáltalán létezik ilyen.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. szeptember 26., vasárnap 0:31

Faust írta:
ziro4vr írta: Nagy nehezen sikerült nekem is szavazni.

Megnéztem az rtl-es "vitát", mondjuk ez már egy fokkal érdemibb volt mint az első. MZP mondjuk más kategória, de Dobrev nálam ezzel a teátrális tyúkanyó stílussal megint mélyre süllyedt, KariGé meg a szavakkal annyira nem bánik jól, mint mondjuk egy Fegyőr. Csak azt remélem MZP beelőzi Jakabot.
Sajna MZP eselytelen szerintem, a szektas torzsi uszitasra es a populista faszsagok hajtogatasara nagyobb igeny van, sajnos ahogy latom a kornyezetemben, a bizonytalanok koreben is. Mindenesetre az en voksomat megkapta.
En nagyon azt erzem, hogy meglepetesre MZP fogja megkaparintani a 3. helyet. Folyamatosan egyre tobb szazalekot mernek neki az amugy nem sokat ero felmereseken, emellett pedig az online tert konkretan uralja. Youtubecsatornakon(peldaul telex, hvg, zshowtime, atv), redditen, kulonbozo forumokon (mint a madridom :mrgreen: , mobilarena), egyszeruen kb minden netes platformon azt latom, hogy ra szavaznak. (Amugy ezek kozul napiszinten csak a madridom porog, de normalisan utana kell jarni a dolgoknak. :mrgreen: )

Ha ugyanilyen tempoban halad a szavazas, akkor kb 600.000-650.000 lesz a vegere. Ebbol igy tippre elso korbe lesz 200-200 DK es Karigeri, 100-100 MZP es Jakab, 50 meg Fegyor. Sztem par ezer szavazattal, de elozni fogja Jakabot is, aztan a masodik korben meg mar barmi lehet, mert DK es Karigeri csak egymas elol veszik el a voksokat.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 25., szombat 23:46

Nemtudom, de nekem ismeretség nélkül, kinnlévő oszloppal, külterületi ingatlan esetén (présház), összesen 1 hónap volt csak a 3x25 amper bekötése, és a villanyszerelőm által a helyi munkálatok együtt.

De most pl a házvásárlásom hiteléhez egy szolgalmi jogon picsogott a bank, hogy az hú de mennyi hónap lesz bejegyezni, hogy adjanak így hitelt. Folyósítási feltételnek raktuk be, és azon aggódtak hogy november végéig se lesz meg, hétfőn beadtam, pénteken megkaptam a határozatot. Gyerekeknek kértünk útlevelet csütörtökön, nem sürgetve, hétfőn hozta a postás. Sok a kurva lassú dolog, de sok tekintetben tud meglepően gyors lenni az állami/hivatali procedúra. Sokat többet szívok a bankkal meg a kivitelezővel, a magáncégekkel.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2021. szeptember 25., szombat 23:23

Nekunk az utcaban mar volt kiepitve villamos kozmu, pont a telkunk elott van az oszlop. Ideiglenes aramvetelezes kiepitesere (ha jol emlekszem) 5-600.000 Ft-ot mondtak.
Na akkor ezt elengedtuk, nem fernek bele ilyen kiadasok. Fix bekotest kertunk, azt mondtak 3-4 honap, de lehet hogy 6 lesz. Ket telefont inditottunk, vegul kiderult, hogy van egy kozeli ismeros akinek az apja az elmunel valami fejes. Masnap (!!!!!!) hivtak, hogy epp arra jarnak, jonnenek bekotni. :lol: Es ez igy megtortent, ahogy leirtam. Nem vicc. Jott a szomszed, es erdeklodott, hogy mi hogy a fenebe tudtuk elintezni ilyen gyorsan, mert o honapokat vart, mire megmozdultak, pedig a szomszed se kispalyas ember. Ennyit szamit itthon a kapcsolat. Sajnos igy mukodnek a dolgok.
:goat:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 25., szombat 22:38

Realista24 írta: Keresned kell ismerőst. Tanitasz, valahogy valakinek a valakije csak dolgozik ott aki tud segíteni. Máshogy nem megy itthon.
Majd utànakérdezek ennek is, hátha.
Az a baj, hogy ez az utcába való kiépítés igazából.
Azt se tudom hogy ezt ki tervezi, mert mondjuk tervezésnél látok olyat, hogy le lehetne csípni 1-2 hónapig. Nem értem mi tart ezen 4 hónapig.
Meg az engedélyeztetés is 6 hónap.

Megpróbálok utánajárni, hogy mi is van, mert most ez nagyon keresztülhúzza a számításainkat.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 25., szombat 22:23

csababarca írta:
RealAsensio írta:
Az ideiglenest hamarabb megkapod, csak a penztarcadban melyre kell nyulni. :(
Utánakérdezek hátha.
Legrosszabb időpont, akkor már egy alapot se nagyon lehet letenni, csak majd 2023 tavaszán. Zseniális.
Gondoltam hogy sok idő, de reménykedtem egy nyár végében, és akkor mondjuk ősszel legalább egy alapot, falakat födémet felrakni, vagy mittudomén.
Rettenet ami van ebben az országban.
KÖZmű szolgáltató…az.
Gondolom csókosokhoz hamarabb bekötik.
Aztán akkor építkezzen az ember meg csokozzon :lol:
Keresned kell ismerőst. Tanitasz, valahogy valakinek a valakije csak dolgozik ott aki tud segíteni. Máshogy nem megy itthon.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 25., szombat 22:13

RealAsensio írta:
Az ideiglenest hamarabb megkapod, csak a penztarcadban melyre kell nyulni. :(
Utánakérdezek hátha.
Legrosszabb időpont, akkor már egy alapot se nagyon lehet letenni, csak majd 2023 tavaszán. Zseniális.
Gondoltam hogy sok idő, de reménykedtem egy nyár végében, és akkor mondjuk ősszel legalább egy alapot, falakat födémet felrakni, vagy mittudomén.
Rettenet ami van ebben az országban.
KÖZmű szolgáltató…az.
Gondolom csókosokhoz hamarabb bekötik.
Aztán akkor építkezzen az ember meg csokozzon :lol:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 25., szombat 22:05

Engem egyébként aggaszt ez a friss OV retorika hogy az állami egészségügy és nyugdíjrendszer miatt nincsenek gyerekek. Hát bazdmeg, ha kitalálnak valamit hogy ne legyen majd nyugdíjam hanem tartsanak el a gyerekeim én idegbajt kapok.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2021. szeptember 25., szombat 22:01

csababarca írta: Elmű-eon belém vágta az ideget rendesen.
2 hónap után küldtek nagy nehezen tájékoztatás hálózat kiépítéséről.
Árral nincs is gond, bruttó 250, de 2022 novemberére adtak időpontot a kivitelezésre…wtf.
4 hónap tervezés (?), 6 hónap engedélyeztetés (???), 4 hónap kivitelezés.

Majd bemegyek hétfőn a suliba és beközlöm hogy ezeket az óráimat majd jövőre megtartom.


Van valakinek tapasztalata hogy építkezéshez elvileg lehet ideiglenes áramot is kérni.
Annak is ilyen hosszúak ezek a folyamatai?
Az ideiglenest hamarabb megkapod, csak a penztarcadban melyre kell nyulni. :(
:goat:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. szeptember 25., szombat 22:01

Szerintem sok dolgot lehet írni OV-ról, de azt nem hiszem, hogy ne akarná megnyerni ezt az egészet.

Nem feltétlenül a bizniszek miatt. Ő az aki leginkább meg van győződve a gondolatairól, küldetéstudatosan megy és a saját akaratát végig akarja vinni.

Pillanatig nem hiszek abban, hogy ő ezt ne akarná behúzni.

Ez az egy szerintem biztos. Aztán ezen kívül lehet mondani róla amit az ember hovatartozása szerint megél.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 25., szombat 21:54

Elmű-eon belém vágta az ideget rendesen.
2 hónap után küldtek nagy nehezen tájékoztatás hálózat kiépítéséről.
Árral nincs is gond, bruttó 250, de 2022 novemberére adtak időpontot a kivitelezésre…wtf.
4 hónap tervezés (?), 6 hónap engedélyeztetés (???), 4 hónap kivitelezés.

Majd bemegyek hétfőn a suliba és beközlöm hogy ezeket az óráimat majd jövőre megtartom.


Van valakinek tapasztalata hogy építkezéshez elvileg lehet ideiglenes áramot is kérni.
Annak is ilyen hosszúak ezek a folyamatai?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 25., szombat 21:39

Halfkey írta: Nemtudom ide leírtam e már, de ez a baj ezzel a rendszerrel. Fideszesek betolják könnyen Dobrevet, mert őt a legegyszerűbb legyőzni a választáson.
Vagy atadjak neki, hogy aztán idő előtt megbukjon. Ilyet is hallottam már.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 25., szombat 21:34

Nemtudom ide leírtam e már, de ez a baj ezzel a rendszerrel. Fideszesek betolják könnyen Dobrevet, mert őt a legegyszerűbb legyőzni a választáson.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2021. szeptember 25., szombat 21:31

Sajnos egyre több a jel, hogy Dobrev behúzza. MZP nálam is, holnap tolok is rá egy szavazatot. Amúgy esélytelen, nem szeretik az emberek, ha nem populista dumával vannak etetve. Ebben Dobrev a legjobb, óriási sületlenségeket hord össze, FGYA szintén a nagy szélerőműveivel. :lol: Igazából mindegyik szar, MZP-t kivéve. Mindenképpen keserű szájízzel fogok elmenni a választásra, Dobrevnél lehet el sem megyek.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. szeptember 25., szombat 21:28

Igen, csak ha most valami inkompetens karigeri-fele igergeto vilagbajnok kerul hatalomra, orbanek nagy valoszinuseggel visszajonnek par ev mulva, es nem 10 evre. Ez a teljesen mindegy csak orban ne legyen mantra rettento veszelyes.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. szeptember 25., szombat 21:23

Muszaj a valtozas. Majd akkor tudjuk meg jo vagy rossz, ha odaertunk.

Szerintem kurvara mindegy a miniszterelnök szemelye egy ekkora koalícióban. Nem lesz akkora hatalma mint viktornak, hiszen az abnormalis eleve. Csak ehhez vagyunk szoktatva.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. szeptember 25., szombat 21:14

Karigeri nem mondott sok okosat, de abban igaza van, hogy a Fidesz szavazok 1/3-a stockholm szindrómas, a kiszamithato rossz jobb,mint a kiszámíthatatlan. Én a változás mellett vagyok, nem biztos hogy jobb lesz, de lássuk meg.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. szeptember 25., szombat 21:10

Inkabb orban mint barmelyik ketto. :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. szeptember 25., szombat 20:55

Pedig lerí a fasziról hogy közgazdászként nem csak semmitmondó ígéreteket mondd, határozott, jó szónok és értelmes ember..dehát esélytelen szerintem is. De akkor már inkább a kari mint a dobrev.
Nem illik.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. szeptember 25., szombat 20:41

ziro4vr írta: Nagy nehezen sikerült nekem is szavazni.

Megnéztem az rtl-es "vitát", mondjuk ez már egy fokkal érdemibb volt mint az első. MZP mondjuk más kategória, de Dobrev nálam ezzel a teátrális tyúkanyó stílussal megint mélyre süllyedt, KariGé meg a szavakkal annyira nem bánik jól, mint mondjuk egy Fegyőr. Csak azt remélem MZP beelőzi Jakabot.
Sajna MZP eselytelen szerintem, a szektas torzsi uszitasra es a populista faszsagok hajtogatasara nagyobb igeny van, sajnos ahogy latom a kornyezetemben, a bizonytalanok koreben is. Mindenesetre az en voksomat megkapta.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 71 regisztrált és 0 vendég