OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. január 14., péntek 18:04

Mert az már kb tőzsdézés.
Azt is lehet jól, de ott bele lehet futni csúnyákba.

Itt megcsinálod a riget és termeli a pénzt, kész, pöppet egyszerűbb :mrgreen:
Ez jóval biztosabb befektetés.
Ha meg valaki fosik a crypto cuccoktól bármikor ki lehet váltani igazi pénzre és hozzá tudsz jutni, nem is kell cryptoban állnia a pénznek csak rövid ideig, hetente, havonta is leveheti az ember.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2022. január 14., péntek 17:49

ferni írta:

Venni és kb tőzsdézni vele meg várni hogy felmenjen abban én nem hiszek, bár fix el fog indulni majd megint felfelé a dolog, de a bányászat valami nevetségesen működik, legyen akármiről szó ha ért hozzá az ember.
Miért nem hiszel benne?
Sebydani ajánlotta anno a mellécash csatornát( :salute: ), ők azért elég komoly szinten tolják a trédelést is, szóval van rá példa, hogy lehet ezt bőven profitábilisan is csinálni.
Én még egyelőre csak fagyipénzben tolom, tanulgatom a zónázást, de azt rohadtul bánom, hogy nem másztam bele jobban kb. 10évvel ezelőtt.. :D
Akár a bányászatba is, nem csak a trédelésbe..
Ott a discord csoportban láttam, hogy valaki laptopokkal tolja a bányászatot, megszámlálhatatlan sok laptop, egy külön albérletben, nagyon beteg.. :lol: :lol:

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. január 14., péntek 17:41

Halfkey írta:
Felpöccintve jófogást, Xiii. kerületben épp van belőle sok, 5,5m körüli áron eladva vagy 21 ezerért bérbe. Ez állampapír alatti megtérülés, ráadásul lejön belőle közös költség, szja, és a vásárlása után is illetéket fizetsz. Ez így ilyen formában nem éri meg, de lehet van más kerület ahol igen.
Az árfolyambol adódó nyereséget is hozzá kell számolni. 1-2 éve 3 millió körül mentek ezek a garázsok. A kockázat plusz amortizacio elhanyagolható ebben az esetben.

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. január 14., péntek 17:28

Elmúlt 2 évben cryptoba volt jó befektetni, ott is bányászni, nevetségesen rövid megtérülési idők voltak/vannak.
Most is vannak ilyen cryptoféleségek, hozzáértéssel 5 hónapos megtérülési idők vannak.
2020 decemberében 80+ darab videókártyás RIG másfél hónap alatt hozta vissza az árát, akkor éppen berobbant az árfolyam elég nagyot és azért.

Venni és kb tőzsdézni vele meg várni hogy felmenjen abban én nem hiszek, bár fix el fog indulni majd megint felfelé a dolog, de a bányászat valami nevetségesen működik, legyen akármiről szó ha ért hozzá az ember.

Mutassatok mást, ami visszatermeli az árát 1 éven belül, aztán meg hozza a pluszt és ha megunod el tudod még adni a bányászcuccokat ugyanúgy.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. január 14., péntek 17:20

cart írta: Egy kocsibeallo kerül kb 5-6 millióba. Amúgy viccen kívül lehet annyi pénzből azt vennék 2-t mondjuk és kiadnam.
Felpöccintve jófogást, Xiii. kerületben épp van belőle sok, 5,5m körüli áron eladva vagy 21 ezerért bérbe. Ez állampapír alatti megtérülés, ráadásul lejön belőle közös költség, szja, és a vásárlása után is illetéket fizetsz. Ez így ilyen formában nem éri meg, de lehet van más kerület ahol igen.

Nem feltétlen ingatlant kell venni, ne legyenek büdösek a pénzügyi befektetések, hát pont erre találták ki, bármennyi pénzzel, rugalmasan lehet befektetni.

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. január 14., péntek 16:40

Egy kocsibeallo kerül kb 5-6 millióba. Amúgy viccen kívül lehet annyi pénzből azt vennék 2-t mondjuk és kiadnam.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. január 14., péntek 16:08

El Sie7e írta:
Steve írta: Sziasztok! Abban kérném a Madridom mindenttudó népét, hogy honnan lehet a Magyarországra való beutazással kapcsolatban-korona vírus miatti kötelezettségek miatt-a legfrissebb infokhoz jutni?

ez a koronavirus.gov.hu a legjobb oldal?
konzuli szolgálat
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/taj ... vany-miatt
Köszi szépen a válaszod! :agree: :)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. január 14., péntek 15:58

Ekkora mákot. :D Tesóm most költözött másik lakásba, ahogy pakolt ki, a szekrény alján talált egy új autó kompresszort (kis mini, szivargyújtóba dugható). De volt neki egy másik is. Másfél hete kérdezte tőlem, hogy nem kell az egyik, mondtam dobd csak be, elfér. Ma egyszer valaki megelőz, dudál, mutogat, na mondom tuti defekt. Már vettem ki a pótkereket, mikor egyszer csak megpillantottam, hogy ohh, hát van nekem kompresszorom. :D 2 perc alatt felfujta, hazáig le se eresztett. Szóval akinek nincs, 4-5 ezret simán megér. :agree:

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1408
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2022. január 13., csütörtök 17:41

kecsu10 írta: Pestieket kérdezném elsősorban, de azt is aki ért hozzá természetesen: Van egy kis megtakarításom. Ha vennék egy 13. kerületi kis garzont, 13-15 millió körül, mennyiért lehetne albérletbe kiadni? Megéri? Mik a buktatói esetlegesen a dolognak? Bankba nem rakom, mert alig adnak rá bármit is. Nagyon köszönöm a segítséget, tanácsokat.
Nem vagyok pesti, csak a barátaim által tudom az ottani árakat. A garzon ára: 30-40 millió forint jelenleg.

Facebookon az albérletes csoportban, 100-130 ezer ft/hó körül hirdetnek amúgy ott ilyen garzonokat(plusz rezsi), de ez kerület függő és az is számít, hogy hol van, közlekedés-bevásárlás könnyen megoldható-e.

A többi kérdésedre nem tudom a választ sajnos.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. január 13., csütörtök 17:25

Első buktató hogy nem veszel ennyiért 13. kerületben garzont, mert nem adnak el ennyiért.

Ártól eltekintve a megtérülés kerületenként más, de az én ingatlanom és az én bérleti díjammal számolva 5%os lenne a megtérülésem ha nem meglévő lakásom lenne hanem most venném - más kerületekben is ekörül ingadozik. Ez a mostani piacon nem egy nagy durranás, állampapírral simán eléred ezt, részvényekkel túlszárnyalod. Akkor érheti meg, ha további, infláción felüli ingatlan áremelkedésre számítasz, vagy akkor, ha valamilyen támogatással tudod venni.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. január 13., csütörtök 17:10

Pestieket kérdezném elsősorban, de azt is aki ért hozzá természetesen: Van egy kis megtakarításom. Ha vennék egy 13. kerületi kis garzont, 13-15 millió körül, mennyiért lehetne albérletbe kiadni? Megéri? Mik a buktatói esetlegesen a dolognak? Bankba nem rakom, mert alig adnak rá bármit is. Nagyon köszönöm a segítséget, tanácsokat.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2022. január 13., csütörtök 17:04

CS0ki írta:
halamadrid írta: Madridom népe!

Egy elég sürgős dologban kérnék segítséget.
Egy magyarországi programon fogok részt venni, de mivel felvidéki vagyok nincs magyar oltási igazolásom, ezért valamilyen uniós applikációval kell ezt megoldanom. Kerestem mindenhol, de csak az EESZT-t dobja ki, illetve olyanokat, amelyeket "a régióm miatt" nem tudok letölteni.

Valakinek nincs ötlete, hogy melyik applikációról lenne szó? :D
A szlovák kell, ott is kell lennie, és abból az uniós pass.
Rá nem jövök ha nem mondod, azt hittem valami uniós faszság kell. Green pass-nak hívják, angolra is átállítható a nyelv és 1 millióan letöltötték. Remélem ez az amit elfogadnak.
Kösz :D
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. január 13., csütörtök 16:32

Steve írta: Sziasztok!Abban kérném a Madridom mindenttudó népét, hogy honnan lehet a Magyarországra való beutazással kapcsolatban-korona vírus miatti kötelezettségek miatt-a legfrissebb infokhoz jutni?

ez a koronavirus.gov.hu a legjobb oldal?
konzuli szolgálat
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/taj ... vany-miatt
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. január 13., csütörtök 16:29

halamadrid írta: Madridom népe!

Egy elég sürgős dologban kérnék segítséget.
Egy magyarországi programon fogok részt venni, de mivel felvidéki vagyok nincs magyar oltási igazolásom, ezért valamilyen uniós applikációval kell ezt megoldanom. Kerestem mindenhol, de csak az EESZT-t dobja ki, illetve olyanokat, amelyeket "a régióm miatt" nem tudok letölteni.

Valakinek nincs ötlete, hogy melyik applikációról lenne szó? :D
A szlovák kell, ott is kell lennie, és abból az uniós pass.
Biztosítás az rohadt egy termék amúgy - mert ha nem használod fel, kidobott pénz, de inkább ne legyen okod felhasználni. Mentálisan mindig nehéz.
Jaja, fejben jól kell kezelni. Ha kell, milyen jó, hogy van, ha nem kell, akkor nem a rakoltott összeget kell nézni, hanem hogy milyen jó, hogy nem kellett, és arra a nyugodsagra gondolni, amit okozott. :)

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2022. január 13., csütörtök 16:20

Madridom népe!

Egy elég sürgős dologban kérnék segítséget.
Egy magyarországi programon fogok részt venni, de mivel felvidéki vagyok nincs magyar oltási igazolásom, ezért valamilyen uniós applikációval kell ezt megoldanom. Kerestem mindenhol, de csak az EESZT-t dobja ki, illetve olyanokat, amelyeket "a régióm miatt" nem tudok letölteni.

Valakinek nincs ötlete, hogy melyik applikációról lenne szó? :D
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. január 13., csütörtök 14:42

Sziasztok!Abban kérném a Madridom mindenttudó népét, hogy honnan lehet a Magyarországra való beutazással kapcsolatban-korona vírus miatti kötelezettségek miatt-a legfrissebb infokhoz jutni?

ez a koronavirus.gov.hu a legjobb oldal?

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2022. január 13., csütörtök 14:38

Halfkey írta: Biztosítás az rohadt egy termék amúgy - mert ha nem használod fel, kidobott pénz, de inkább ne legyen okod felhasználni. Mentálisan mindig nehéz.
Elnézést de, ha lehet nem használnám fel😃

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. január 13., csütörtök 14:15

Biztosítás az rohadt egy termék amúgy - mert ha nem használod fel, kidobott pénz, de inkább ne legyen okod felhasználni. Mentálisan mindig nehéz.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2022. január 13., csütörtök 14:10

Realista24 írta:
zoli0415 írta: Nem élek panasszal mert az a 2166 Ft nem ér nekem annyi idegeskedést mint ami ezzel jár. Úgy fogom fel, hogy jól jártam mert így be van biztosítva a családom. Egyedül az eljárás bosszant és, hogy a tudatlanságomat kihasználva átvertek. Ilyen alapon sokkal komolyabb pénzekkel megkárosítják az ügyfeleket, ha ügyes az ügyintéző és tájékozatlan az ügyfél.
Én volt, amikor 1500, 4600 Ft-ért írtam levelet. Mert jah, nem sok pénz, aztán ha arra gondolok, hogy ezt hasznosan is el lehet költeni és nem odaajándékozni a banknak, akkor egyből más véleményen vagyok.

És pont idevág az én esetem, amit írsz.
A KHnál vagyok, amióta bejött a netbank sok éve, rájuk se néztem, előtte rengeteg gondom volt az ügyintézéssel. Majd jött egy issue, lekúrtam őket, és mondták, hogy legyek prémium ügyfél. Elmondták mivel jár, mondom jó, próbáljuk meg.
A rákövetkezendő pár hétben, többet voltam náluk, mert mindig elcsesztek valamit, mint előtte 5 év alatt. Mondtam, dugjátok fel a prémiumot, kérem vissza a régit. Ügyintézőt addig értekelte, amíg húzott egy strigulát a prémium kvótájára.

Pár évvel később behívtak megint, hogy beszélgessünk, ugyanaz az ügyintéző, úgy tett a barom, mintha nem ismerne. Mondom neki, jó napot, mi már találkoztunk. Igen tudja :lol:
Mondom, akkor le sem ülnék, viszlát.
Igen, nyilván panasszal élnék, ha kidobott pénzről volna szó és jogtalanul károsítanának meg x összeggel, de itt bőven belejátszott az én tudatlanságom. Bizonyítani pedig, hogy az ügyintéző felajánlotta mint lehetőség vagy kötelezőnek adta el szerintem lehetetlen. Azért kapok is cserébe mert van egy biztosításom és nem kell rettegnem, ha esetleg fizetésképtelenné válok.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. január 13., csütörtök 13:20

Ez világos, nem feltétlen rossz dolog egy biztosítás. Csak válaszd akkor ketté fejben, nem 6.5 milliós hitelre fizetsz vissza 7.8-at, hanem 6.5 milliós hitelre visszafizetsz 6.8-at, és 1 millióért van ilyen biztosításod.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 60 regisztrált és 0 vendég