OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Higuain
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:07

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Higuain » 2014. február 22., szombat 16:01

Anis írta:Van több jó dolga is az EU csatlakozásnak (több felhúzott cég itteni "kirendeltsége" vagy a boltok ahol sokan tudnak dolgozni), de nagyon sok rossz is van, mert pont ezek miatt a hazai termékek nagy része jelentőségét veszti (sokan veszik a multik termékeit). Nálunk például egy ideig nem volt se Lidl, se Aldi: mindenki InterSparba és tescoba járt. pár éve megnyitották itt is egy-egyet a város egyik felébe, egyet pedig a másikba ahol lakok: a környéken nem nagyon volt semmi (csak egy kis ABC ami alapból drága volt és egy másik kisebb abc). Azóta ez utóbbi mindig csurig van, veszik a német cuccokat (amik sokszor sz*rok is, kóstoltam már párat kíváncsiságból).
Másik példa, hogy Vas megyében az Őrség közepén is van egy osztrák emberke aki ott gazdálkodik, holott ezt tilos lenne. de az előző időben ezt megengedték neki.
Annyira nem másztam bele a dolgokba/tényekbe, de talán ez egy jó út, hogy Kína felé nyit az ország.
Az egész EU meg csak kihasználja a fejletlenebb országokat (keletet), hogy odatelepítsék a cégeiket és a bevételt pedig visszavigyék az országaikba, plusz felvegyék rá a támogatásokat. :(
Bizony a Tesco meg a Spar az nem "rohadt" multi az bizony igazi kis magyar kisvállakozás :D gondolkodni mielőtt hülyeséget írsz. Megsúgom mindkettő ugyanúgy nemzetközi vállalat. És zárójelben azt is megsúgom hogyha a húsoknak a hústartalom százalékát megnézed például akkor észreveheted, hogy az aldis meg lidl-s virslik kolbászok sokkal egészségesebb összetevőkből van, mint a tescoban kapható ételek (igen azok nagy százalékban rosszabbak, de a sok hozzáadott ízesítőszer miatt valóban "finomabbak")

A másik a hatalmas keleti nyitás, kína felé nyitás az új magyar csodatalálmány. Az Európai Unió legnagyobb kereskedelmi partnere kb. 10 éve Kína. Persze ez nem lényeges, mert így nem lehet megnyerni a szavazatokat. Az EU meg lehet, hogy kihozza ide a gyárait (Audi), de ezzel munkahelyeket teremt az országunkban (amúgy nem az Eu hoz ide bármit hanem a cégek, de ezt most hagyjuk) és fizetést (igen alacsonyabbat, mint németországban) ad az embereknek. Ráadásul a nemzetközi szinten versenyképes magyar vállalatok, mint a Waberer's is az olcsóbb, de szakképzett magyar munkaerővel képes felvenni a versenyt az EU-ban. Az uniós támogatások amiket kapunk az nem csak nekünk jó nyilvánvalóan, de egy kölcsönösen előnyös dolog, nem kizsákmányolás.

Illetve ha nem lennének az óriási mezőgazdaságba folyó támogatások akkor a magyar mezőgazdaság sem lenne ilyen. Franciaország mellett a magyarok a legnagyobb győztesei az irdatlan támogatásoknak amivel a dolgozók fizetését emelik fel például, hogy meg tudjon élni, mivel a fejletlen világban olcsóbb munkaerővel olcsóbb termékeket tudnak még a szállítással is megtermelni. Azért, hogy ne menjen tönkre a gazdálkodó és az embereknek ne vagyonokért kelljen venni a zöldségeket, gyümölcsöket (ha protekcionista módon rendeznék ezt) betömik ezeket a lyukakat ezzel az összeggel és remélik(szerintem ezt kellene jobban ellenőrizni) ,hogy gépiesítik és egyéb dolgokkal fejlesztik a mezőgazdaságot, hogy visszahozza ezt, illetve képes legyen támogatás nélkül megélni.
remélem nem leszek ezzel túl népszerűtlen :kivagyhe:
casillas-carvajal-ramos-varane-marcelo-verratti-modric-isco-lucas-ronaldo-suarez

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 22., szombat 15:46

Kicsit így értelmesebnek tűnik a beszélgetes...:) Igen ezt az internet meeg tv-s dolgot én is átgondoltam, és van is valóság alapja. A nádudvari cégek nagy részét "elvileg" az unió vágta tönkre, mert akkorák voltak a követelmények, hogy nem tudták megvalósítani... Mondom, "elvileg...". Állítólag ezelőtt x évvel (nem tudom pontosan) 40 millát költöttek a sertéstelek vizeire mert az unióba az volt a kitétel, hogy tököm tudja milyen minőségű vizet lehet inniuk. Aztán most különb vizet isznak a sertések a telepeken mint én a csapból, de amùgy legetne ezt sorolni ez csak egy példa... Biztos volt ilyen máshol is, más tipusù cégeknél. Bár ennek az is oka volt szerintem, mert sok mondjuk így falusi nem hitt az ilyen eus támogatásokba, és mivel nem haladt a korral így lemaradt... Én erre tudok gondolni...

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. február 22., szombat 14:57

Mindenfele emberek nyüzsögtek és csinálták a dolgukat. Most meg semmiből sincs semmi... Engem ennyi idegesít..
Most is csinálják az emberek a dolgukat, csak nem faluhelyen, hanem elköltöztek a városba. De egészen más ez a hozzászólásod, mint az, hogy "benyaltunk amerikának és a ruszkikkal kellett volna maradni"(értsd:értem mi a problémád). Elmondom, hogy nem tudtunk volna a "ruszkikkal" maradni, mert 25 éve megszűnt a SZU, tudod. Globalizálódott a világ, ennyi. Átalakult a foglalkoztatási szerkezet, a fogyasztási szokások. Manapság elég, ha a lakosság 2%-a dolgozik a mezőgazdaságban, miért dolgozna több? Ezek a dolgok mindig kiegyenlítik magukat, lehet alakítani különböző kormányzati intézkedésekkel, de akkor is az optimálishoz fog tartani, ami jelenleg a szolgáltató-szektor túlsúlyában van és ez már nem fog változni. Lehet ha "maradunk a ruszkiknál" akkor nincs ez a fórum és nem is szurkolsz a Real Madridnak mert nem fogyasztottál tévét meg internetet, hogy megismerd. Lehet boldog lennél, de rengeteg dolog más lenne, rengeteg dolog rosszabb lenne, de nem is tudnál róla, mert a boldog szocializmusodban élsz. Ha valaki kiherélte a nádudvari mezőgazdaságot, az elsősorban nem a politika, hanem a fogyasztók voltak. Te is. Ideje felébredni, nem sírni mindig

UI:
Azért van valami még ami fölött nehéz elsiklani:
Meg, hogy régen pár havi fizetésből vettél egy házat, most meg egy élet is kevés lenne kb, ha nem lennének a hitelek...
Akkor már a hitelek is rosszak?Nem tudom mond-e neked az a név valamit, hogy Széchenyi István, de már idestova 200 éve leírta a könyvében, hogy mit kellene bevezetni Magyarországon, hogy megközelítsük a tőkés nyugatot. Ha nekem nem, akkor neki hidd el.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. február 22., szombat 14:42

Van több jó dolga is az EU csatlakozásnak (több felhúzott cég itteni "kirendeltsége" vagy a boltok ahol sokan tudnak dolgozni), de nagyon sok rossz is van, mert pont ezek miatt a hazai termékek nagy része jelentőségét veszti (sokan veszik a multik termékeit). Nálunk például egy ideig nem volt se Lidl, se Aldi: mindenki InterSparba és tescoba járt. pár éve megnyitották itt is egy-egyet a város egyik felébe, egyet pedig a másikba ahol lakok: a környéken nem nagyon volt semmi (csak egy kis ABC ami alapból drága volt és egy másik kisebb abc). Azóta ez utóbbi mindig csurig van, veszik a német cuccokat (amik sokszor sz*rok is, kóstoltam már párat kíváncsiságból).
Másik példa, hogy Vas megyében az Őrség közepén is van egy osztrák emberke aki ott gazdálkodik, holott ezt tilos lenne. de az előző időben ezt megengedték neki.
Annyira nem másztam bele a dolgokba/tényekbe, de talán ez egy jó út, hogy Kína felé nyit az ország.
Az egész EU meg csak kihasználja a fejletlenebb országokat (keletet), hogy odatelepítsék a cégeiket és a bevételt pedig visszavigyék az országaikba, plusz felvegyék rá a támogatásokat. :(
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2014. február 22., szombat 14:22

Most nyert a Nagisz 3milliárdot és felhùztak 2 olyan sertés neveldét amikben ezernél is több sertés van, és dolgoztatnak 5-5db embert akik nézik a kamerát, szotyiznak, meg néha lenyomnak egy gombot, elvileg kínába importálnak majd... Engem ezek dolgok szomorítanak el, és ilyenkor arra gondolok, hogy régen ekkor, meg ekkor ment...
persze, h ezt teszi. ha így több bevétele van neki? mai világba ez számít. és te is ezt tennéd. ebben, nekem legalább is, semmi meglepő nincs...

most vissza sírjuk régen, hogy volt. 25 év múlva visszasírjuk, hogy van most... ez annyira igaz mindenben.....
carvajal.bale.vidal.jesé

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 22., szombat 13:56

Nézd... Rossz látni, hogy kb ahogy növök ùgy évrő, évre sz*rabb az egész. Látom azt, hogy régen bementem egy Nagiszhoz (de mondhatnék bármely más céget)és tonna szämra hordták tőlük a nevelt pulykát, hízót vagy éppen a tejet. Mindenfele emberek nyüzsögtek és csinálták a dolgukat. Most meg semmiből sincs semmi... Engem ennyi idegesít... Meg, hogy régen pár havi fizetésből vettél egy házat, most meg egy élet is kevés lenne kb, ha nem lennének a hitelek...
Most nyert a Nagisz 3milliárdot és felhùztak 2 olyan sertés neveldét amikben ezernél is több sertés van, és dolgoztatnak 5-5db embert akik nézik a kamerát, szotyiznak, meg néha lenyomnak egy gombot, elvileg kínába importálnak majd... Engem ezek dolgok szomorítanak el, és ilyenkor arra gondolok, hogy régen ekkor, meg ekkor ment... Amùgy pityubátyádnak 40 éve lehet, hogy volt hűtője meg rádiója, de nagyapámék tanyán éltek még akkor és volt pince, volt kùt meg padlás, és só... És mégis nyugodtabbak voltak . Jelzem már 84.éves és nem mondanád meg róla. Sokat beszélgetek vele, és mosolyogva meséli a történeteket. Lehet, hogy nem olvasok könyveket, és nem vagyok diplomás ember (nem is akartam lenni soha), de attól, még van véleményem, és ezeket nem könyvből olvastam... Igazából ennyi... Nekem konkrétan annyi a bajom, hogy megölték a hazai gazdaságot ami egykoron ment, sőt virágzott! Itt ez a szép Kárpát-medence és külfőldről hozzuk be az olcsó sz*rokat... Ez a szégyen, de mostmár tényleg offolom a témet, mert elcseszi a hangulatomat az egész...

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. február 22., szombat 13:25

fringsquad írta:példának itt van a holzindustrie romániában.. olcsón felvásárolják a fát, mert itt meglehet és viszik "haza" vagy más külföldi országokba a kész terméket ahol a többszöröséért eladják, mint ahogy erdélyben eltudnák vagy romániában..
Barataim hazat epitenek, mindkettojuknek korrekt fizetesuk van, persze igyis beletelik nekik is par evbe mig felhuzzak. Osszel neztek a gerenda arat es valami 40k forint volt kobmetere, megneztek par hettel ezelott es most 55k-ba kerul. Megkerdeztek az egyik arust, hogy mirefel ez a nagy emeles, ok pedig elmondtak, hogy kulfoldrol jonnek a nagy cegek (olasz, nemet, spanyol, stb) es kamion szamra viszik toluk, mert naluk otthon masfelszere ennyibe kerulnek. Azt is hozzatette, hogy ha akarnak venni, akkor tegyek meg minel hamarabb, mert a kovetkezo szallitmany meg ennel is dragabba fog kerulni.
realistahuni írta:Emlékszem mi volt 13-14 éve, 2000-es évek elején itt Romániában. Nem volt rózsás a helyzet, de vidéken az szent hogy sokkal jobb körülmények voltak mint most. Aki akart dolgozni annak volt egy közepesen fizető munkahelye, viszont nem olyan árak voltak mint most, mert amióta beléptünk ebbe a mocskos EU-ba, élelmiszer, üzemanyag meg egy egy csomó minden TÖBBSZÖRÖSÉRE nőtt. 2004 előtt még emlékszem rengeteg embernek nálunk fele földje volt, és simán megtehette mindenki, hogy krumplit termeljen, és mellette legyen egy fix állása egy közeli városban vagy faluban.
En Nagyvaradtol 6-7 km-re lakok egy kb 1600 fos faluban. 10 evvel ezelott anyumnak volt egy boltja (az egesz faluban 3 volt), de ennek ellenere is egy normal fizetes duplaja jott be havonta. Nagyszuleim (mint ahogy a fel falu) csak piacozassal foglalkoztak, heti egyszer elmentek es siman megkerestek azt, amit szuleim egy honap alatt. Amikor kellett a penz valamire, felmentek megrakott kocsival Kolozsvarra es 1-2 alkalom alatt annyit penzt kerestek amennyit nem szegyeltek. Persze, a legtobb ember nem volt ilyen jo helyzetben, viszont viszonyitas keppen, nagyszuleim mar meghaltak, de akik meg mindig ezzel foglalkoznak, epp annyit keresnek hogy nem halnak ehen. Miert? Mert van Kaufland, Lidl, Sellgros, Auchan, Profi, Carrefour es meg jo nehany, ahol ugyan ezek joval olcsobbak. (Mondjuk a Carrefour az meg normalis, mert a helyiektol veszi meg a termeket, mig az osszes tobbi kulfoldrol hozza be).
cart írta:Nyilván nem kell félteni az EU-t sem. Nem véletlenül "adnak" több 10 milliárdos támogatásokat. A fejletlenebb országokba kihelyezik a termelést, ahol töredék bérekért dolgoznak az emberek, mint nyugaton, ráadásul még a termékeik felvevőpiacaként is funkcionálnak ezek az országok. Adót itt fizet, ahol alacsonyabb, a hasznok meg otthon fektetik be, jól ki van ez találva.
Persze hogy nem kell feltelni, az a par orszag akik az egeszet valojaban vezetik, nem kicsit jarnak jol velunk. De ugyan igy kozulunk is akinek van jo otlete, ratermedt es van egy minimalis ismertsege, az hasznot tud huzni az egeszbol.

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. február 22., szombat 13:24

Így van sajnos, ezt jól látod. Én pár éve mikor olvastam ezekről a New World Order-es konteókról csak legyintettem, de a mostani hírek azért elgondolkodtatóak. EU, Putyin új szovjetuniót akar, valami észak-amerikai uniót is emlegettek.
Ugyanakkor még mindig nem gondolom, hogy valakiknek az életcéljuk igába hajtani a világot, de az tény, hogy szeretnek tömbösíteni minket. A legnagyobb gátja a NWO-nak szerintem az Internet és az Y illetve Z generáció lesz, azért ahogy én tapasztaltam a mostani fiatalok mindenről tudnak tájékozódni a netről és emiatt felvilágosultabbak. Ez jól látszik Ukrajnában is

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2014. február 22., szombat 13:14

Nyilván nem kell félteni az EU-t sem. Nem véletlenül "adnak" több 10 milliárdos támogatásokat. A fejletlenebb országokba kihelyezik a termelést, ahol töredék bérekért dolgoznak az emberek, mint nyugaton, ráadásul még a termékeik felvevőpiacaként is funkcionálnak ezek az országok. Adót itt fizet, ahol alacsonyabb, a hasznok meg otthon fektetik be, jól ki van ez találva.

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. február 22., szombat 13:07

Géci írta:Városi emberekkel nehéz ilyen téren vitatkozni, de ezen csak mosolyogni tudok... Témát offoltam...


Amùgy csak mert valamit félreértesz... Nem akarok ruszkit vissza, se Kádárt. Én csak annyit mondtam, hogy ameddig az oroszokkal ment a kereskedelem jobb volt minden, mert nekünk volt minden hála annak ahol élünk, de nekik meg szinte semmi nem volt... Csak ennyi, de gondolom jobban ledegradálni...
Csak mosolyogni tudsz? Szerintem neked fogalmad sincs mekkora ökörségeket írsz, persze még röhögsz is, hogy mekkora hülye mindenki, aki nem csak a volt szovjetunióval akar kereskedni 2014-ben. Szerinted honnan volt Pistabáttyádnak szokolrádiója meg hűtője 40 éve? Onnan, hogy egy műkődésképtelen gazdasági modell futott az országunkban évtizedekig, ami teljes csőd lett volna, ha nem vesznek fel a kedvenc ruszkijaid haverjai embertelen kölcsönöket. Tudod kitől? Elsősorban a kapitalista Nyugattól, amit te fikázol.
Be kellett tömni Pistabáttyád száját, mert sz.rtak egy újabb '56-tól, ehelyett kaptak a szájukba gulyáskommunizmust aztán mindenki örült, mert 300 disznót vágtak.
Komolyan, lövésed sincs semmiről, és még okoskodni is próbálsz. Ettől rosszabb nincs.

A másik felvetésedről, hogy akkor jobb volt, mert mindenkinek volt munkája. Nem akarok belemenni hosszasan közgazdasági elméletekbe, de hidd el, hogy a 0%-os munkanélküliség nem életképes, egy egészséges mértékű munkanélküliség nem tesz rosszat a gazdaságnak, sőt. Ugyanígy egy normál mértékű infláció is szükséges a gazdasági növekedéshez, a defláció például sokkal veszélyesebb.

A szocializmusban mindenkinek volt munkája, de miért is? Csak az eszme kedvéért teljesen fölösleges állásokat hoztak létre, hogy mindenki dolgozhasson, 0 munkamorál, 0 versenyhelyzet a munkaerőpiacon. Én sem vagyok szakértő,plusz nem éltem meg hála az égnek, de legalább egyetemi szinten tanultam a közgazdaságtant és ezáltal van valamennyi rálátásom.


(valamiért nem enged új quote gombot ezért így)
realistanhuni: Az EU-szkepticizmus az egy érdekes téma, az a gond ezzel, hogy megszavaztatták a néppel, hogy akarnak-e EU-tagok lenni és igent mondtak. Persze az is jellemző a posztkádári, nagyon felvilágosult társadalmunkra, hogy egy ilyen kérdésben, ami nagyjából 100szor fontosabb, minthogy melyik szánalmas párt lesz hatalmon még 4 évig, a látogatottsági arány nem érte el az 50%ot emlékeim szerint. Ha nincs véleményünk sem, akkor meg hol vagyunk ahhoz, hogy utólag sírjunk? Mindig mindenki felemeli a hangját az aktuális kormány ellen, hogy így szar úgy szar de nincs igazi kialakult véleményük, csak visszaböfögnek valamit amit pistabáttyától hallottak.

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2014. február 22., szombat 12:05

Ránkhozták az ilyen selejt kauflandos meg lidl-s szarokat, ahol ránksozzák a sok selejt német szart, a helyi termelők pedig lassan kihalófélben vannak.
ezzel van probléma illetve, h a nagy külföldi cégek bejönnek az országba, óriási gyárakat építenek és a helyi kisebb cégeket ezzel megölik. példának itt van a holzindustrie romániában.. olcsón felvásárolják a fát, mert itt meglehet és viszik "haza" vagy más külföldi országokba a kész terméket ahol a többszöröséért eladják, mint ahogy erdélyben eltudnák vagy romániában..

és ez is csak egy példa volt a sok közül.

és persze ezen lehetne változtatni, de ez lehetetlen, mert tudjuk milyen faj vagyunk...
carvajal.bale.vidal.jesé

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. február 22., szombat 11:47

Géci, nagyjából vágom miről dumálsz mert én is vidéken nőttem fel. Viszont abban szerintem óriásit tévedsz, hogy a ruszkik kivonulásához kötöd ezeket a dolgokat. Ha az én környékem történetét kellene elmesélnem nem is kell visszamennem sokat az időben. Emlékszem mi volt 13-14 éve, 2000-es évek elején itt Romániában. Nem volt rózsás a helyzet, de vidéken az szent hogy sokkal jobb körülmények voltak mint most. Aki akart dolgozni annak volt egy közepesen fizető munkahelye, viszont nem olyan árak voltak mint most, mert amióta beléptünk ebbe a mocskos EU-ba, élelmiszer, üzemanyag meg egy egy csomó minden TÖBBSZÖRÖSÉRE nőtt. 2004 előtt még emlékszem rengeteg embernek nálunk fele földje volt, és simán megtehette mindenki, hogy krumplit termeljen, és mellette legyen egy fix állása egy közeli városban vagy faluban. Akkoriban nagyon ment a termelés mert nagyon jó ára volt a krumplinak, faterom mondta, hogy volt olyan év, hogy 1 kg krumpli árából lehetett venni egy liter üzemanyagot(!!!). És tényleg lazán meg lehetett oldani a termelést fix munkahely mellett, főleg egy nagyobb családnál, mert nem kellett minden nap foglalkozni,tavasszal elültetted, néha egy kis permetezés-kapálás, aztán ősszel kiszedted és eladtad. Most meg hogy állunk? 14-15 év telt el, az üzemanyag több mint duplájára nőtt, a krumpli ára meg majdnem tizedjére csökkent! És ez csak egy példa volt, mert télen is lehetett pénzt csinálni aki akart, mert a mi vidékünkről hordták december elejétől egészen karácsonyig a karácsonyfákat, és igen jól megfizették. Olyannyira, hogy egy család a bevételből simán letudhatta az egész karácsonyi-szilveszteri bevásárlást, és még félre is tudott tenni akár. Most pedig mi van? Behozzák Dániából meg Németországból az ültetett karácsonyfáikat, hogy még több pénzt csaljanak ki az országból. És persze létrehoznak egy csomó idióta törvényt, hogy mi még véletlenül se tudjunk eladni többé. 2004 után az ország megint elindult a lejtőn, és még mindig nem állt meg. Ránkhozták az ilyen selejt kauflandos meg lidl-s szarokat, ahol ránksozzák a sok selejt német szart, a helyi termelők pedig lassan kihalófélben vannak. Köszönjük eu!
Love football, hate antifa.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 22., szombat 11:23

realmadridfan írta: Igen, bárcsak még mindig kádárék lennének hatalmon, akkor nem lenne sikkasztás, lopás, felfoghatatlan hitelekből műjólét, ami hazavágta az országot egy jó 50 évre legalább.

De persze jobb volt régen, mert akkor 300 kocát vágtak nádudvaron,volt kabai cukorgyár és a vas és acél országa voltunk.

RUSZKIK VISSZA!!!44!!!!444
Amùgy csak mert valamit félreértesz... Nem akarok ruszkit vissza, se Kádárt. Én csak annyit mondtam, hogy ameddig az oroszokkal ment a kereskedelem jobb volt minden, mert nekünk volt minden hála annak ahol élünk, de nekik meg szinte semmi nem volt... Csak ennyi, de gondolom jobban ledegradálni...

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2014. február 22., szombat 11:06

ha már a múltat emlegessük akkor jobb, ha nem felejtsük el azt, hogy az idő sok mindent megszépít ;)
carvajal.bale.vidal.jesé

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. február 22., szombat 10:51

sentry bebökhettél volna némileg konstruktívabb hozzászólást is, ne csak azt mondd meg, hogy hülyék az emberek, mondd már el miért.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 22., szombat 10:49

Városi emberekkel nehéz ilyen téren vitatkozni, de ezen csak mosolyogni tudok... Témát offoltam...

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. február 22., szombat 10:30

Géci írta:. Néha azon gondolkozok, hogy jobb lenne, ha felküldenének pár parasztbácsit akinek nem azon jár az esze, hogy mennyit kéne zsebrevágni, hanem, hogy mindenki dolgozzon...
Géci írta: csak maradni kellet volna a ruszkiknál.
Igen, bárcsak még mindig kádárék lennének hatalmon, akkor nem lenne sikkasztás, lopás, felfoghatatlan hitelekből műjólét, ami hazavágta az országot egy jó 50 évre legalább.

De persze jobb volt régen, mert akkor 300 kocát vágtak nádudvaron,volt kabai cukorgyár és a vas és acél országa voltunk.

RUSZKIK VISSZA!!!44!!!!444

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. február 22., szombat 10:00

Azé' csak kijön mi a fórum nívója mikor hasonló a téma. Apám miket le nem ír itt egy két ember.

Jobb mint a humor topik. :lol:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. február 22., szombat 9:56

csak maradni kellet volna a ruszkiknál
ajjajajjajjjajjjajjj. Az ukránoknak is jót tesz az orosz-függőség, nekünk is az hiányzik. (bár ahogy füst mondta, nekik nem nagyon van más választásuk, nekünk szerencsére van. Csak elfele haladunk tőle. :lol: )

Na én kiszálltam.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 22., szombat 7:37

L.Miki írta:
peti_madrid írta:Sehol... Nem is leszünk egy jó darabig
És ez a tény megállapítás, bármennyire is fájó, mégis igaz és rossz belegondolni, hogy mi miért nem tudunk olyan sikeres országként élni a világunkat, mint a nyugati hatalmak? Miért? Mi miért nem élhetünk úgy? :(
Hát amikor azt hitték a nagyok, hogy ha az amcsiknak nyalunk azzal nagyot hùzunk. Ott elég nagyot hibázott az ország... Ha mái napig abból élnénk amink van (pontosabban amink lenne) akkor vígan élnénk, csak maradni kellet volna a ruszkiknál. Emlékszem, hogy milyen mennyiségben hordták el a gabonát, de az akkor még működő nádudvari sertéstelepen NAPI 300 hízót vágtak... Kabáról hordták a cukorrépát, de az ment a németekhez is. A lényeg, hogy mivel keményen ment a ruszkikkal a kereskedelem ők sem voltam g*cik és nem kaptuk csillagász összegért a gázt és minden mást ami ott volt itt pedig nem, de a lényeg az, hogy volt egy csomó gyár ami szinte oda termelt és rengeteg embert foglalkoztatott. Most nádudvaron a hùsüzem nincs és a helyén pár asszony tekergeti az agyonmosott töltöttkáposztát. Kabai cukorgyár nincs már, és ennek örömére a németek építettek ide egy Evonikot ami nukleinsavakat készít, és külföldről hozzák be a silány cukrot... De itt van még a Nagisz, Nádép, Hage ezek mind nagy cégek voltak és egész nádudvart foglalkoztatták, most meg alig dolgoznak náluk tized annyian kb... Néha azon gondolkozok, hogy jobb lenne, ha felküldenének pár parasztbácsit akinek nem azon jár az esze, hogy mennyit kéne zsebrevágni, hanem, hogy mindenki dolgozzon... Nyomják, hogy nincs munkanélküliség... Hát ja... Itthon nyáron 800!!!! segédmunkás seperte az utcákat meg támasztotta a lapátot 30-40 ezer huf-ért... Na mind1, ez csak egy észrevétel, csak szerintem ez volt az első számù ok, hogy itt tartunk...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég