OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. március 3., hétfő 23:38

gkovi írta:Egyetértenék veled, ha ez valami kis járat lenne, de ez a legfőbb vonal itt. Szóval a milliós bevételükhöz képest ezen a vonalon, az én pénzem hianyát nem hiszem, hogy megérzik.
Ja, de nem csak Te gondolkodsz így ebben az országban és itt a problem.

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2014. március 3., hétfő 23:29

[quote="h3x0r"][/quote]
Egyetértenék veled, ha ez valami kis járat lenne, de ez a legfőbb vonal itt. Szóval a milliós bevételükhöz képest ezen a vonalon, az én pénzem hianyát nem hiszem, hogy megérzik.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9172
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. március 3., hétfő 23:19

csababarca írta:Én azt tartom érdekesnek,hogy állítólag 1 órát utazik hetente,naponta,nem tudom,nem emlékszem hogy írta...de ezen időben sose találkozott még kallerral? azért ez egész valószínűtlennek hangzik.
nem gondolom hogy neki kéne keresnie,de nem is elsunnyogva ülni,hátha nem szúrják ki. Internetes jegyvásárlás sem mindenkinél elérhető, szóval a lényeg,hogy egyszer egyszer elhiszem,hogy azért nem vesz jegyet mert a kaller nem ér oda,de hogy sose, azt nehezen képzelem.
Egyebkent ezt irta gkovi:
gkovi írta:Sehonnan. A mi falunkban az állomáson nincs jegyárus, a jegyet a kalauztól kéne venni a vonaton amikor jön. Én 1 órát utazok azzal a járattal, és majdnem mindig bliccelek, kb. 10-ből 1-szer veszek jegyet. Pedig van amikor marha kevés ember van a vonaton, akkor se bírja megjegyezni kinek nézte meg, kinek nem. Azért szúrja ki azokat akiknek még nem ellenőrizte vagy nincs jegyük, mert látni a viselkedésükön.
En hetente/kethetente utazok haza meg vissza, kb 3 ora az ut es altalaban latja hogy ki az aki most szallt fel, de van hogy vegig megy a vonaton, amikor mar vettem jegyet akkor a laptopot vagy konyvet nezem, nem is nagyon figyelem hogy arra jarkal, amikor nincs es pont erre jon masoknak jegyet adni, akkor en is szepen elokeszitem a penzt, ebbol pedig tudja hogy nekem is kell jegyet adjon.

Nyilvan en se kezdem el felkutatni az egesz vonatot erte, hogy marpedig en fizetni akarok, hanem amikor pont arra jar, akkor nem lapulok, hanem megkerdezem, hogy "maganal kell jegyet venni?".
Az utobbi 3 evben a 100-110 utazasbol egyszer fordult elo, hogy nem vettem jegyet, az utolso vagonban ultem egyedul, akartam is venni, de a kallernak valami mas dolga volt, beraktam valami zenet, elaludtam es a megallom elott par perccel ebredtem fel, akkor viszont mar nem lattam merre van. Az hogy 100-bol 1-szer vagy 10-bol 1-szer ne vegyen valaki, az elofordulhat. De az hogy 10-bol 9szer ingyen utazzon valaki, az mar nem szerencse, hanem pofatlansag. Es ebbol kovetkezik az, hogy felemelik az arakat vagy az ilyen kisebb jaratokat megszuntetik mert nincs rajta utas. Ez sajat velemeny, nem kell vele egyeterteni.

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2014. március 3., hétfő 23:03

Realista24 írta: Miért nem veszel interneten jegyet?

Azért szépen próbálod kvázi kimosni magad, hogy a köcsög máv a hibás, amiért bliccelésre kényszerülsz. Illetve ugye nem is bliccelsz, csak igénybe veszel egy fizetős szolgáltatást, csak nem fizetsz érte.
Interneten személyvonatra, nem lehet jegyet venni nálunk.
pátkán írta: Hagyd rá, nem tudja felfogni, nem érti meg, egyszerűen buta..
Te ebből leszűröd, hogy buta vagyok. Gratulálok. :agree:
csababarca írta:Én azt tartom érdekesnek,hogy állítólag 1 órát utazik hetente,naponta,nem tudom,nem emlékszem hogy írta...de ezen időben sose találkozott még kallerral? azért ez egész valószínűtlennek hangzik.
nem gondolom hogy neki kéne keresnie,de nem is elsunnyogva ülni,hátha nem szúrják ki. Internetes jegyvásárlás sem mindenkinél elérhető, szóval a lényeg,hogy egyszer egyszer elhiszem,hogy azért nem vesz jegyet mert a kaller nem ér oda,de hogy sose, azt nehezen képzelem.
Odaér, de itt közbe már másról vitáztunk.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. március 3., hétfő 22:54

Én azt tartom érdekesnek,hogy állítólag 1 órát utazik hetente,naponta,nem tudom,nem emlékszem hogy írta...de ezen időben sose találkozott még kallerral? azért ez egész valószínűtlennek hangzik.
nem gondolom hogy neki kéne keresnie,de nem is elsunnyogva ülni,hátha nem szúrják ki. Internetes jegyvásárlás sem mindenkinél elérhető, szóval a lényeg,hogy egyszer egyszer elhiszem,hogy azért nem vesz jegyet mert a kaller nem ér oda,de hogy sose, azt nehezen képzelem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pátkán » 2014. március 3., hétfő 22:42

Realista24 írta:Miért nem veszel interneten jegyet?

Azért szépen próbálod kvázi kimosni magad, hogy a köcsög máv a hibás, amiért bliccelésre kényszerülsz. Illetve ugye nem is bliccelsz, csak igénybe veszel egy fizetős szolgáltatást, csak nem fizetsz érte.
Hagyd rá, nem tudja felfogni, nem érti meg, egyszerűen buta..
joabulicsak

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62771
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. március 3., hétfő 22:40

Te szoktál vonattal utazni? Mert nagyon nem úgy működik a dolog, ahogy te leírtad. Még nem láttam olyan embert, aki miután felszált elkezdi a kallert keresni. Sőt, szerintem még a vasúttársaság szabályzatjában sincsen benne, hogy nekem kell megkeresni a kallert.
Miért nem veszel interneten jegyet?

Azért szépen próbálod kvázi kimosni magad, hogy a köcsög máv a hibás, amiért bliccelésre kényszerülsz. Illetve ugye nem is bliccelsz, csak igénybe veszel egy fizetős szolgáltatást, csak nem fizetsz érte.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2014. március 3., hétfő 22:14

Realista24 írta:
Megkeresed a kallert? Már bocs, de te hol láttál ilyet a vonaton? Te addig mész a vonaton amíg nem találod meg a kallert?
Nem véletlen tartunk ott, ahol.

Akkor Ti az olyan helyen, ahol beléptető rendszer van, csak azért vesztek jegyet, mert muszáj.

Azzal a járattal jársz rendszeresen, szaros 5 euróról van szó állításod szerint, tudod mi a rendszer, tudod, hol lehet megvenni a jegyet. Mégsem teszed.

Na mindegy, mindenkinek ahogy jól esik.
Te szoktál vonattal utazni? Mert nagyon nem úgy működik a dolog, ahogy te leírtad. Még nem láttam olyan embert, aki miután felszált elkezdi a kallert keresni. Sőt, szerintem még a vasúttársaság szabályzatjában sincsen benne, hogy nekem kell megkeresni a kallert.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. március 3., hétfő 22:02

Haverom Pestről Gödöllőre jár fősuliba vonattal. Kérdeztem mennyibe kerül egy hónapra a vonatozás, 1300 körüli összeget mondott. Szerintem ekkora összegbe nem halna bele senki. Leginkább az idegesít, amikor buszon lebukik egy bliccelő, megbüntetik és/vagy leszállítják és még neki áll feljebb.. :roll:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62771
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. március 3., hétfő 22:01

benyögni
Mondjuk a minimális tiszteletet megtarthatod és akkor nem leszek morcos.
De azt benyögni, hogy megkeresed a kaller miután felszállsz, az már fas*ság, bocs, de ez az. Attól te nem bliccelsz, mert nem kerested meg rögtön, hanem csak akkor perkálsz, amikor odaér hozzád.
Nem az, már bocs. Leírtam, hogy miért nem. Nem tehetek róla, hogy nem érted/értitek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
DavieS
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:17
Kedvenc játékosaid: #2 #12 #19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DavieS » 2014. március 3., hétfő 21:59

Realista24 írta:Nem véletlen tartunk ott, ahol.

Akkor Ti az olyan helyen, ahol beléptető rendszer van, csak azért vesztek jegyet, mert muszáj.
Te is tudod, hogy vonaton másként van, vagy megveszed ahol kell és tudod, vagy a kallernél. De azt benyögni, hogy megkeresed a kaller miután felszállsz, az már fas*ság, bocs. Attól te nem bliccelsz, mert nem kerested meg rögtön, hanem csak akkor perkálsz, amikor odaér hozzád.

ez a máv, bkv és társai más kávéház

de én kiszálltam ebből, csak ez ordított.
92:48

#2 #8 #12 #19 #23

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62771
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. március 3., hétfő 21:52

Megkeresed a kallert? Már bocs, de te hol láttál ilyet a vonaton? Te addig mész a vonaton amíg nem találod meg a kallert?
Nem véletlen tartunk ott, ahol.

Akkor Ti az olyan helyen, ahol beléptető rendszer van, csak azért vesztek jegyet, mert muszáj.

Azzal a járattal jársz rendszeresen, szaros 5 euróról van szó állításod szerint, tudod mi a rendszer, tudod, hol lehet megvenni a jegyet. Mégsem teszed.

Na mindegy, mindenkinek ahogy jól esik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2014. március 3., hétfő 21:48

DavieS írta:
Realista24 írta:Te sem érted.
Felszállsz, igénybe veszel egy szolgáltatást, megkeresed a kallert, és kifizeted a jegyet.
Megkeresed a kallert? Már bocs, de te hol láttál ilyet a vonaton? Te addig mész a vonaton amíg nem találod meg a kallert?

Azért arra kíváncsi lennék, szerintem még maga a kaller is kinevetne.

De amúgy ne blicceljetek, ja.



De azért...
Válaszoltak helyettem. :)

Avatar
DavieS
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:17
Kedvenc játékosaid: #2 #12 #19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DavieS » 2014. március 3., hétfő 21:34

Realista24 írta:Te sem érted.
Felszállsz, igénybe veszel egy szolgáltatást, megkeresed a kallert, és kifizeted a jegyet.
Megkeresed a kallert? Már bocs, de te hol láttál ilyet a vonaton? Te addig mész a vonaton amíg nem találod meg a kallert?

Azért arra kíváncsi lennék, szerintem még maga a kaller is kinevetne.

De amúgy ne blicceljetek, ja.



De azért...
92:48

#2 #8 #12 #19 #23

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9172
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. március 3., hétfő 21:21

realistahuni írta:Ez a bliccelés mint kifejezés mit takar nálatok? Nálunk fele nem igazán használatos
Olyan mint a blattolas. :D
Az hogy ervenyes jegy vagy berlet nelkul utazol buszon, villamoson, stb.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62771
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. március 3., hétfő 21:18

Jegyet csakis a kalauztól tudok venni, mert az állomáson nincs jegypénztár.
Te sem érted.
Felszállsz, igénybe veszel egy szolgáltatást, megkeresed a kallert, és kifizeted a jegyet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2014. március 3., hétfő 15:19

VanillaSky írta: Három eset lehetséges: 1, Direkt nézed hülyének a fòrzmozòkat 2, Nem tudok normálisan fogalmazni 3, A legszomorùbb esetről bem beszélnék :(

Na mégegyszer. Nem azért kell bérletet venni, hogy elkerüld a büntetés lehetőségét /lehet hogy félévig sem talàlkozol ellenőrrel/ hanem azért mert igénybe vetted a járművet és a vezetőjét, hogy eljuss ùti célodhoz. Ezért kell fizetni, nem azért, hogy ne büntessenek meg. Az màr csak okozat.
Te nem értesz engem. Jegyet csakis a kalauztól tudok venni, mert az állomáson nincs jegypénztár.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. március 3., hétfő 15:04

[quote]Ez nagyon nem ugyanaz, nekem egyáltalán nem köteleségem a kalauz után futkosni.[quote]

Három eset lehetséges: 1, Direkt nézed hülyének a fòrzmozòkat 2, Nem tudok normálisan fogalmazni 3, A legszomorùbb esetről bem beszélnék :(

Na mégegyszer. Nem azért kell bérletet venni, hogy elkerüld a büntetés lehetőségét /lehet hogy félévig sem talàlkozol ellenőrrel/ hanem azért mert igénybe vetted a járművet és a vezetőjét, hogy eljuss ùti célodhoz. Ezért kell fizetni, nem azért, hogy ne büntessenek meg. Az màr csak okozat.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. március 3., hétfő 14:56

Ez a bliccelés mint kifejezés mit takar nálatok? Nálunk fele nem igazán használatos. Én igazából vonaton szoktam csúszót adni a kallernek, ami lényegében végülis ugyanaz mintha nem vennék jegyet, csak a kallert gazdagítom meg egy sörrevalóval. És ezt nem úgy írom, mintha büszke lennék rá, csak van néha, hogy éppen csak elérem a vonatot és nincs időm már jegyet venni, mert az állomásnál a pénztáros épp valami mást csinál legtöbbször, és minimum kétszer kell kopogtatni az ablakon, hogy feleszméljen, és azalatt jó eséllyel késném a járatot, így inkább odaadom a csúszót a kallernek, aki legtöbbször el is veszi, engem pl. még soha nem büntettek meg. Én viszont olyant soha nem csinálok, hogy azt hazudjam, hogy bérletes vagyok, mert egyszerűen szarul tudok hazudni, és simán látszik a tekintetemen. Asszem egyszer fordult elő, akkor is mert kiesett a tárcám valahol, aztán benyögtem, hogy bérletes vagyok, hogy valahogy hazajussak. Amúgy meg kettőn áll a vásár, szóval ha az alkalmazottak a tömegközlekedésnél rendesen végeznék a dolgukat, nagy mértékben ki lehetne szűrni a csalókat.
Love football, hate antifa.

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2014. március 3., hétfő 14:48

VanillaSky írta:
Már elnézést, de hol misnősülne ez lopásnak? Ha teszem azt, rövidebb távon utazok és oda se ér a kalauz, akkor loptam?
Ezt remélem nem kérdezed komolyan! Szolgáltatást veszel igénybe, amiért köteles vagy fizetni. Nem azért, hogy az ellenőr ellenőrizzen, hanem azért, hogy eljuss A-ból B-be. Ennyi erővel az lcd tvt se fizesd ki, hátha a biztonsági őr nem ér utol, akkor meg minek érte pénzt adni.
Ez nagyon nem ugyanaz, nekem egyáltalán nem köteleségem a kalauz után futkosni a vonaton.
hehe írta:ne csodálkozz, hogy jönnek a hasonló szövegek, csak van igazságalapja, ha ráadásul már vártad is :lol:
oké, bliccelj nyugodtan akkor tovább.
remélem megbasz a kaller :lol:
Sajnálom, de nem baszhat meg. Ha biztosra tudja, hogy nincs jegyem akkor odaáll, kéri, én meg veszek egyet.
h3x0r írta: Se buszon, se vonaton nem nagyon szoktam idegenekkel beszelni, altalaban ha magamba vagyok zenet hallgatok, filmet nezek vagy olvasok valamit (esetleg Messi videokat nezek :mrgreen: )
Szoval multkor pont ez busz/villamos vezetovel utaztam vonaton, valahogy szoba jott a tema es elmondta, hogy elozo vasarnap villamoson a korulbelul 250 utasbol 50-en ervenyesitettek a jegyuket vagy berletuket (Nagyvaradon ilyen elektronikus rendszer van, tehat a jegyeket es berleteket is ervenyesiteni kell).
0.5 vagy 20 szazalek. Van egy kis kulonbseg. ez konkretan 30-35 ezer forintos kieses volt.
Nem tudom miért veszitek ide a városi tömegközlekedést, ott teljesen máshogy működik. Én a vonatról beszélek és tuti, hogy itt nagyon kevesen bliccelnek. Eleve, ha olyan helyen szálsz fel, ahol van jegypénztár, egyből kivan zárva a bliccelés lehetősége.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég