OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. március 20., péntek 1:14

A 4es metró óta a 11. kerület számomra az ideál. Pesten 5 évig elvoltam, nem volt egy rossz dolog, tényleg nagyon szép részei is vannak, de összességében nekem csalódás volt. tapasztalataim a következők, igy tagolatlanul, enyhe keserédes hangulattal átitatva, amolyan válaszként a lenti kérdésre:

laktam a Ferenc körúton de a régi épitésű bérházak botrányosak azzal a belmagassággal, ha fűteni akarod (pláne konvektorral) akkor a gatyád rámegy, ha nem akkor nyáron is fázol. A belső udvar jó dolog, de ha nem az utcára nyilik az ablak akkor nappal is sötét van. Ha az utcára nyilik akkor a villamos gondoskodik az álmatlan éjszakákról.( egyébként mulatságos sztori volt amikor a szomszéd óriáskigyója elszökött a közös udvar felé, és az elbűvölő kislány a nagypapája kiséretében bekopogtatott hozzánk, hogy körbenézhetne-e a házikedvenc után). Laktam a Haller utcán a panelrengeteg egyik kis csücskében, ami egyébként jó, illetve elég jó környék lehet, de nekem személy szerint nem volt vele szerencsém, mert annak ellenére hogy igazi proli környék, az albérletek arrafele igen borsos árúak, legalábbis 6 éve nekem fájdalmas volt megtapasztalni hogy milyen az első albi. Laktam a nyugati környékén, konkrétan a Bajnok utcában, ugyanaz a sötét belső udvaros bérház, ahol ha lehelsz egyet, bepenészesedik a fal, télen a retyón csak úgy tudsz megmaradni ha melletted a tusolóból engeded a forró vizet, mert belédfagy a bélsár is. Cserébe olyan gőz alakul ki minden egyes üritéskor hogy október-március időintervallumban ciklikus időközönként zöldellő penészrengeteg jelenik meg itt-ott a fal különböző részein, különös tekintettel a sarkokra. Télen ez még nem olyan jó, de márciusban már erősiti a tavaszias hangulatot. Ha nincs galéria akkor a belmagasság egészen nyomasztó tud lenni, ha van és gondoskodsz a fűtésről akkor szaunaként funkcionál. Itt szintén kitérnék a retro konvektorokra hogy a légréteg alsó kétmérerén nettó 15 fokot képesek generálni télen-nyáron, a kérdés csak az hogy a galérián-már ha van- mennyire szeretnél trópusi éghajlatot. A vastag falak miatt amúgyis elég nehéz felfűteni korrekt szintre a lakást, aki nekitámaszkodik a falnak az spontán képes odafagyni. Nyáron meg a vadszőlő nő a belső udvaron, de nem békés módon hanem konkrétan azt veszed észre hogy tegnap még alig van egy-két levele, holnap megmár az ablakodról próbálod levakarni a susnyást. Arra nem térnék ki hogy milyen állatfajok képesek megélni a vadszőlő biztositotta enyhén őserdei környezetben mert meglepődnél. Azt a környéket egyébként évtizedek óta trágyázzák rendületlenül a kerület legelhivatottabb kutyagazdái kedvenceik közreműködésével. Ez nem lenne akkora gond, ha nem egy aszfaltrengetegről beszélnénk. De ez télen még elviselhető mer' megfagy a termék és ha belelépsz sem annyira gáz, mert ami megfagyott az se nem kenődik se nem ragad. Nyáron viszont sehogyse jó mert mindenképp ki kell kerülni és komplett utcákban lehet érezni az áporodott kutyaszhar szagot. Amikor nem azt akkor csatornaszagot, amit jelenleg nem tudok megmagyarázni hogy miért van úgy. Botrányos környék.
Végül laktam a nyolcadik kerületben a Baross utca környékén. Na ha azon a környéken benézel egy random utcába ahol egy bizonyos etnikai kisebbség éli produktiv életét, akkor sirod vissza a kutyaszharral dekorált 6. kerületet. Nem térnék ki részletesen a személyes tapasztalataimra, de van bőven, különös tekintettel a 12 éves késsel hadonászó indiánokra és a jólszituált "vancigidtegheci" üdvözlést alkalmazó napbarnitott úriemberekre. A kerület hirnevét két dolog menti meg; a minden sarkon kapható zöldlégyhúsos gyros amit 4-500-ért is vesztegetnek, illetve józsefvárosi piac, aminél nagyobb putri még indiában sincs. Na jó van egy harmadik, szezonális látványosság; a lomtalanitás. Ha láttál már természetfilmet bennszülöttekről...
Ha arrafelé lakást akarsz venni/bérelni akkor nem árt némi harcművészetet tanulni, vagy egyéb konfliktuskezelési módszert elsajátitani, mert szükség lesz rá.
Pest egészére nézve amúgy is igaz hogyha szépet szeretnél látni akkor úgy sétálsz az utcákon hogy felfele nézel, mert az épületek homlokzatain kivül nem sok olyan látnivaló van amiben kedvedet leled.

A fentiek után 2 éve költöztem a 11. kerületbe, a Fehérvári útra, és végre úgy érzem hogy megtaláltam a helyem, ha végre lesz elég pénzem akkor biztosan itt nézek ki egy olyan lakást amit megvennék. Bár halkan jegyzem meg, hogy a Móricz környéke is elég szépen elgettósodott az elmúlt 1-2 év során, amit nagyon sajnálok.

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Limaten » 2015. március 20., péntek 1:02

Újlipótváros a tuti. 5 percre van minden közlekedési eszköz (a HÉV-et kivéve), egy köpésre van a Nyugati pályaudvar és vele együtt a WestEnd is, ahol minden van. Ami ott nincs, azt megtalálod a Lehel csarnokban. Tőlem konkrétan 1 saroknyira van egy ALDI is, egy másik sajnos 10 perc sétára :(. Csendes és nyugodt környék. A Margit-szigetet majdnem elfelejtettem. Szóval nem nagyon van az az összeg, amiért én innen elhúznék :D

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. március 20., péntek 0:34

Pest 17ker :sziv: még a 16ker is jó. Egyetlen hátrányuk, hogy egy bő félóra beérni a városba.

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2015. március 20., péntek 0:06

Mondjuk a Hős utca környékén se szívesen laknék, bár amikor arra járok , sose hagyom ki, hogy átguruljak rajta, mindig megszemlélem a történéseket. :lol:

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2015. március 19., csütörtök 23:58

A 8 egy mítosz, mese, teljesen élhető :) olyanok beszelnek rola akik életükben parszor voltak ott. Laktam a Radayban is, hat a 8 ahhoz kepest csodajo volt :) na en pl. az olyan helyet kerulnem a giccsparadet. Kinek mi ugyebar.

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fiore » 2015. március 19., csütörtök 22:56

hopsz ez PÜ akart lenni.

Én Pesten élek, szintén Fővám tér környéke, teljesen jó. Rosszabbat én is 8. kerületről hallottam, meg úgy általában, hogy a körúttól kifelé távolodva egyre rosszabb a helyzet. Nem tudom ez mennyire áll fenn.
.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2015. március 19., csütörtök 17:43

nmate írta:Meg hát tényleg attól függ hova jar az ember suliba/melózni. Most nem keres az ember Újpesten albit, amikor az ELTE-n vagy BME-n tanul.
Relatív. Ismerek olyanokat, akik a Camponától jártak be elég sűrűn diákmelózni az Arénához, vagy Örsről (Örs alatt XVI. kert értem, fail :mrgreen: ) ELTE/BME-re, preferencia és pénz kérdése inkább, nem is melóhelyé.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. március 19., csütörtök 17:28

Hát most túrják fél Óbudát, szóval a forgalom a battyiig borzalmas. 2 megálló 15 perc kb.
azóta el is kések mindenhonnan :lol: :-(
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. március 19., csütörtök 17:20

Hát most túrják fél Óbudát, szóval a forgalom a battyiig borzalmas. 2 megálló 15 perc kb... Amúgy én is sok fele laktam, mindennek meg van előnye. Pl. most Békáson lakom, totál fostam, hogy szar lesz, de amúgy teljesen korrekt, olcsó és a suliban is benn vagyok 25 perc alatt. Ennek az a hátránya, hogy messze a belváros.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. március 19., csütörtök 17:01

Pesten volt szerencsém lakni az Árpád-hídnál(BME-ig elég sokáig tartott beérni :lol: ), Budával össze sem lehet hasonlítani.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. március 19., csütörtök 15:54

amúgy eredetileg én is újbudára költöztem volna. minél közelebb móriczhoz, de az nem fog beleférni egyelőre úgy tűnik. :-(

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 19., csütörtök 15:46

- szólt a király.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. március 19., csütörtök 15:41

#csakazelsokerulet

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 19., csütörtök 15:38

Meg hát tényleg attól függ hova jar az ember suliba/melózni. Most nem keres az ember Újpesten albit, amikor az ELTE-n vagy BME-n tanul.

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: heccsat » 2015. március 19., csütörtök 15:35

mocsok írta:budapesten melyik az a környék ahova semmiképp nem költöznétek?
Én Budán élek (11. kerületben), de laktam Pesten 9. ben is (Fővám téren), de már soha nem mennék vissza Pestre élni, ég és föld a két dolog még úgy is, hogy egy jobb részén laktam Pestnek. Ha a költségek a legfontosabbak akkor talán egy jobb pesti rész szóba jöhet valakinek, de amúgy mindenképpen budai oldalt javaslom.
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2015. március 19., csütörtök 15:22

mocsok írta:budapesten melyik az a környék ahova semmiképp nem költöznétek?
Nem hiszem, hogy mondani kell, de a nyócker. :D El van túlozva a mítosza, de azért nem egy kellemes hangulat, meg nagy biztonságérzet. Na meg a hatodik és hetedik kerület körúttól a ligetig terjedő része. A külső kerületek meg csak azért nem, mert kint vannak.

Hogy hova igen? 11., 2-3, és 6-7. kerület körúttól Dunáig terjedő része.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: eReMA » 2015. március 19., csütörtök 15:05

https://www.youtube.com/watch?v=PkenYHDfpOc

Ne b@sz@kodj az öreggel... :coffee:
Úgy tűnik számít a rutin... :D
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4757
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. március 19., csütörtök 14:12

fasz alakú dekoltázs
:lol: :lol:
van aki továbbgondolta.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. március 18., szerda 14:58

5., 7., 9., de még a 8. kerület néhány része is bőven jó kategória.
5.ben és 9.ben laktam is pár évet, nincs gond velük, sőt szerintem az 5. kerület a legszebb,legdinamikusabban fejlődő kerület Budapesten.
Budát nem ismerem annyira, de pl ott sose szívesen közlekedtem,se tömeggel,se autóval...túl kaotikus az egész. Nah Pesten se jobb a helyzet, csak valahogy mégis egyszerűbb szvsz.

Kinek mi,de ha lehetne választani, az 5. kerületben, ugye a régi Lipótváros részén akár el is éldegélnék hosszútávon is.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. március 18., szerda 14:28

Van aki pestet szereti,van aki budát...persze árban sem ugyanaz a kettő, meg nem mindegy, hogy bérelsz vagy veszel, hol dolgozol, stb. Eleve érdekes egy ilyen kérdést feltenni ide a fórumra. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 78 regisztrált és 0 vendég