OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 23., kedd 22:11

Bizony, még fiatal koromban egy forgalmas, igényes bárpultban dolgoztam nyári meló gyanánt, szerettem csinálni és érzékem is volt hozzá - ha lehet így mondani -, nem egyszer fordult elő hogy forgalmasabb napon (akár egész héten, ha jó idő volt...) a napi bérem duplája, triplája jött ki jattként.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8522
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. június 23., kedd 22:05

Itthon a pultosokat nem fizetik jól meg.
általában egyik munkát sem fizetik meg, ahol játszik a jatt (pultos, pizzafutár, benzinkutas, stb), mert úgy vannak vele a főnökök, hogy úgyis megy zsebre, még akkor is, ha bizonyos helyeken meg van szabva, hogy be kell dobni a közösbe.
csak míg itt vidéken nagyon gyér a jatt, jobb helyeken az emberek a fizetésük dupláját is el tudják tenni belőle.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 23., kedd 22:04

Ja hát igen..., az teljesen más kávéház. :)

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. június 23., kedd 22:01

tucsoki írta:'shutterisland véleményéhez csatlakozom, egy flair bartender vonal már elég kelendő és bérezésben is korrekt, bár ez mindig relatív marad. Azt viszont nem győzöm hangsúlyozn, hogy az idő nagy úr, értsd: a nulláról pl. fél év - év alatt nem lehet eljutni nagyon magas szintre, ha csak nincs rengeteg szabadidőd, lehetőséged...
Jó mondjuk én koli szinten pultoztam, illetve gólyabálon/gólyatáborban ha volt lehetőség. :D

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 23., kedd 21:59

'shutterisland véleményéhez csatlakozom, egy flair bartender vonal már elég kelendő és bérezésben is korrekt, bár ez mindig relatív marad. Azt viszont nem győzöm hangsúlyozn, hogy az idő nagy úr, értsd: a nulláról pl. fél év - év alatt nem lehet eljutni nagyon magas szintre, ha csak nincs rengeteg szabadidőd, lehetőséged...

@rashidm

Ez érdekes - és már megint relatív a téma -, annak idején én is benne voltam a dologban, az tény, hogy az alapbér gyenge, de jattal, jó referenciákkal a hátad mögött, egy jobb helyen azért lehet annyit keresni hogy ne kelljen hónap végén kenyérre spórolni. Annyiszor írtam már hogy relatív, hogy unom, de tényleg az. Ha mondjuk ki kell fizetni 50k albérletet, meg kell venni a bérleket, stb., akkor nyilván nem olyan jó a helyzet, szal, relatív... :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tucsoki 2015. június 23., kedd 22:02-kor.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. június 23., kedd 21:56

[quote="'shutterisland"nekem a vendéglátós tanárom barista és bártender is volt, eléggé bele volt bolondulva, vele órákon sokszor szóba jött a téma, sok érdekes videót néztünk és készítettünk is koktélokat.

mindig azt mondta, hogy jó szakma, érdekes, viszont kiemelte, hogy külföldön és hajón érdemes inkább gondolkodni, itthon kevésbé becsülik meg a mixereket.
bár pest még azért szerintem bőven jó, ott azért van élet.

egyébként érdemes a flair bártender vonalat is megpróbálni, látványosabb és így jobb szokott lenni a jatt is.

ja, azt hozzátenném, hogy 4-5 volt osztálytársam végzett is mixer tanfolyamot, de egyik sem abban dolgozik.
mondjuk annyiban más, hogy ők maradtak a délkeleti régióban.
[/quote]

Itthon a pultosokat nem fizetik jól meg. Én is pultoztam egyetemi éveim alatt jópárszor, meg van egy ismerősöm, aki pultozott az egyik nagy bulihelyen. Hasonlóan azt tudtuk mondani, hogy nem igazán kaptunk normális pénzt. Nálam annyival volt jobb, hogy én szerettem csinálni meg évente 20 alkalommal pultoztam kb., míg ő minden hétköznap kb.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. június 23., kedd 21:56

A koreaiak már verik a japánokat,sőt mindenkit lassan....persze vannak még "lyukak" a gépezetben,de pusztán idő kérdése. Egy mai koreai autó,minőségben,megbízhatóságban agyonver bármilyen más autót. A desing sem gyenge,a forma és a vonalak korszeűek,szépek,stilusosak....
A presztizs az még kevés persze...ott még kell mutatni valamit....de idővel,olyan prémiumot fognak bemitatni hogy beszarás......
Hát nem tudom. Van egy ismerősöm, náluk a cégnél Hyundai Tucsonok vannak és enyhén szólva sincs senki megelégedve velük. Mondjuk 2006-2008-as évjáratok asszem. A mostaniak lehet már jobbak.
Love football, hate antifa.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8522
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. június 23., kedd 21:44

tucsoki írta:
rafael23 írta:Gondolkodom egy mixertanfolyam elvégzésén, megéri? :hmmm:
Pesten lehet utána munkát találni? Ha valaki esetleg benne van a témaban, megköszöném ha írna egy pü-t lenne még pár kérdésem.
Ha van felszolgálói/pultos gyakorlatod (minimum 1 év...) és tényleg ügyes vagy akkor jó esélyeid vannak, de egyből a legtutibbat ne várd.
Egyénfüggő is, van ismerősöm aki kisvárosi diszkó pultból jutott nagyvárosi menő hely szintre.
nekem a vendéglátós tanárom barista és bártender is volt, eléggé bele volt bolondulva, vele órákon sokszor szóba jött a téma, sok érdekes videót néztünk és készítettünk is koktélokat.

mindig azt mondta, hogy jó szakma, érdekes, viszont kiemelte, hogy külföldön és hajón érdemes inkább gondolkodni, itthon kevésbé becsülik meg a mixereket.
bár pest még azért szerintem bőven jó, ott azért van élet.

egyébként érdemes a flair bártender vonalat is megpróbálni, látványosabb és így jobb szokott lenni a jatt is.

ja, azt hozzátenném, hogy 4-5 volt osztálytársam végzett is mixer tanfolyamot, de egyik sem abban dolgozik.
mondjuk annyiban más, hogy ők maradtak a délkeleti régióban.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 23., kedd 21:41

Marky írta:én inkább valami japánt ajánlanék. például egy mitsubishi lancert. az 1.6os motor nagyon finoman fogyaszt és lehet pörgetni eszetlenül. nem kell a dízelbetegségektől tartani, jóformán csak benzin, olaj meg víz kell bele.
én is autót akarok majd cserélni, de nem tudom eldönteni, hogy sedan vagy valami coupe lenne e jobb... múltkor találtam egy nagyon jó állapotú kabriót is, de olyannal sose volt még dolgom, nem tudom mennyire bírja a tető a használatot

A koreaiak már verik a japánokat,sőt mindenkit lassan....persze vannak még "lyukak" a gépezetben,de pusztán idő kérdése. Egy mai koreai autó,minőségben,megbízhatóságban agyonver bármilyen más autót. A desing sem gyenge,a forma és a vonalak korszeűek,szépek,stilusosak....
A presztizs az még kevés persze...ott még kell mutatni valamit....de idővel,olyan prémiumot fognak bemitatni hogy beszarás......
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. június 23., kedd 18:40

rafael23 írta:Gondolkodom egy mixertanfolyam elvégzésén, megéri? :hmmm:
Pesten lehet utána munkát találni? Ha valaki esetleg benne van a témaban, megköszöném ha írna egy pü-t lenne még pár kérdésem.
Ha van felszolgálói/pultos gyakorlatod (minimum 1 év...) és tényleg ügyes vagy akkor jó esélyeid vannak, de egyből a legtutibbat ne várd.
Egyénfüggő is, van ismerősöm aki kisvárosi diszkó pultból jutott nagyvárosi menő hely szintre.

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2015. június 23., kedd 18:03

Gondolkodom egy mixertanfolyam elvégzésén, megéri? :hmmm:
Pesten lehet utána munkát találni? Ha valaki esetleg benne van a témaban, megköszöném ha írna egy pü-t lenne még pár kérdésem.

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2015. június 22., hétfő 9:48

A japán autókkal tényleg nem nagyon lehet mellé lőni. De ebből a 2,5-3,5 milliós keretből ami a kollégának rendelkezésére áll a vásárlásra gyakorlatilag bármiből lehet venni nagyon jó autót. Sokan ajánlották az Octáviát,ami tényleg nagyon jó autó bár egy kicsit "sótlan" nekem,de megbízhatóság fenntarthatóság és ár-érték arány tekintetében az élen jár. Japánok közül a Mazda 6 vagy ha elég egyel kisebb kategória is a Mazda 3 is nagyon jó választás a kötelező karbantartásokon kívül ezekre nem kell költeni. A VW csoportból esetleg még ott van a Passat vagy a Jetta amit ajánlani tudok ezek is nagyon jó autók.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2015. június 22., hétfő 7:23

én inkább valami japánt ajánlanék. például egy mitsubishi lancert. az 1.6os motor nagyon finoman fogyaszt és lehet pörgetni eszetlenül. nem kell a dízelbetegségektől tartani, jóformán csak benzin, olaj meg víz kell bele.
én is autót akarok majd cserélni, de nem tudom eldönteni, hogy sedan vagy valami coupe lenne e jobb... múltkor találtam egy nagyon jó állapotú kabriót is, de olyannal sose volt még dolgom, nem tudom mennyire bírja a tető a használatot

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. június 22., hétfő 1:05

Városon belülre én is valami Alfát mondanék, egyik haveromnak van egy Spydere, úgy megy, mint az állat, ráadásul a fogyasztása is kurva jó. Elmondása szerint sose volt vele baja, megbízható gépnek tartja, de városon kívülre azért inkább egy kicsit nagyobbat ajánlanék én is neked.

Az Octavia sztem tökéletes lenne, nálunk is akadt 1-2 a családban, imádtam az összeset :)

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Savant » 2015. június 21., vasárnap 12:46

R.M.C.F írta: Mercedes E 2006 os évjárat kompresszoros benzines motorral.
Találtam egyet használtautón és hiába 2006-os 100 000 van csak benne. Belül valóban luxus kategória :salute: Kívülről már nem igazán :D
A részecskeszűrőről már hallottam rémtörténeteket én is, gyakorlatilag ha cserélni kell az mo-i átlagbér. :|
És honnan tudjam, melyik típusokban van és melyikben nincs? Sajna halvány lila segédfogalmam sincs ezekről.

A másik dolog... gondolom a nem tipikusan utazóautónak, hanem inkább városi rohangálásra való, ám hasonló teljesítményű motorokkal megáldott autókat azért nem írja senki, mert ilyen távon kényelmetlen lenne, ugye? Gondolok a kisebb Mazdára például a Mazda 3 Sport-ra.
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. június 21., vasárnap 0:16

Savant írta:Kösz a válaszokat!

Az Octavia, meg általában a Skoda nem a zsánerem. Sosem volt nekem, tapasztalatom nincs velük, de formára, stílusra nem nagyon jön be. Ettől függetlenül ha NEM kombi verzióban (van egyáltalán? nem igen láttam) találok, lehet hogy befutó lesz.
A Mazda 6 nagyon tetszik, de csak 2010-től, onnan pedig a keretem felső határába esik az áruk vagy szét vannak hajtva a jó magyar utakon. De formára, minőségre -mivel japcsi- ezt választanám a 163 lovas motorral.
Nem egy izgalmas puncimágnes az Octi, de ilyen magas futásra én is valami hasonló VW groupban gondolkoznék. Mondjuk én most a Sportsvanre verem :mrgreen:

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: András93 » 2015. június 20., szombat 23:43

nmate írta: Ki ne akarna Steve McQueen lenni csak 10 másodpercre? :D
Hát, nem tudom. :mrgreen:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 20., szombat 23:20

Ki ne akarna Steve McQueen lenni csak 10 másodpercre? :D
öööö, az nem az arsenalban játszott?

:hmmm: :hmmm:























:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 20., szombat 23:18

R.M.C.F írta:ejjj...fosi.....hol a bánatba vagy Te igénytelen sz***rdarab.
:lol: :lol: :lol:
R.M.C.F írta:Túl sok amerikai filmet nézel..
Ki ne akarna Steve McQueen lenni csak 10 másodpercre? :D

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 20., szombat 23:15

nmate írta:Jó a buboréklámpás Audik csúnyábbak (amik kb 2004-05-ig jöttek).
Viszont a most a "három nagy" közül Mercinek van a legjobb kiállása. Audi ugyanolyan mind, BMW nekem túl űrhajó. Merci pont jó. Kb tökéletes.

Amúgy én addig nem akarok meghalni amíg nem vezethetek egy '75-ös SL-t és nem szállhatok ki belőle piros Malbival az öltönyzsebemben :mrgreen:

Túl sok amerikai filmet nézel.. :lol: :lol: :lol:

A bmw nek a futóműve páratlan,odabaszhatsz olyan kanyarokat amit mással nem.....a porsche olyan fékekkel rendelkezik hogy a szemed kiesik az öledbe ha beletaposol...az audi egy multi autó,szép,jó,minőség.....de nekem túl homogén,a merci eléggé régimódi külső vonalvezetés,viszont elegáns,letisztult a belső vonalvezetése,szép,igyényes,más kategória.....
Az olaszok külsőben jobbak,alfa,lancia....de a megbízhatóság az eléggé gyenge....állsz egy lanciával a piros lámpánál és számolod hány led égett éppen ki egy perc alatt.....
A francia tényleg kénylemes,de örjítő mennyire romlandó sokszor,mint a napon hagyott kaukázusi kefir... :lol: :lol: ejjj...fosi.....hol a bánatba vagy Te igénytelen sz***rdarab.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 124 regisztrált és 0 vendég