OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. április 25., hétfő 20:29

gabo95 írta:(meg ugye ez a rendszer itthon sok dolog miatt elképzelhetetlen)
Miért lenne elképzelhetetlen?

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. április 25., hétfő 20:18

Köszönöm szépen a választ, értékelem ! :) Bevallom, én kicsit félúton voltam azzal, hogy ő neki akkor mit is jelent ez a 21 év, nem tudtam hova tenni meg elképzelni, hogy őt visszaengedik a társadalomba, de így már világos :) A többi részére reagálva, természetesen van ráció abban ahogy ők kezelik az elítélteket, és értem is a logikát, csak eddig nem voltam tisztában ezekkel a rendszerbeli dolgokkal :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

gabo95
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. június 7., vasárnap 20:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gabo95 » 2016. április 25., hétfő 20:00

sebydani írta:
Engem érdekelne Peti, ha nem nagy erőfeszítés neked akkor én megköszönném. :agree: :)
Én is jogászhallgató vagyok, bár csak másodéves, de azért hallottam és tanultam pár olyan dolgot, ami esetleg magyarázatként szolgálhat és érdekelhet. :)

Először is, valószínűleg az embert, ahogy előttem is mondták, soha nem fogják kiengedni. Nem felelne meg a kritériumoknak.

Ami fontosabb, az az, hogy a norvég büntetés-végrehajtás TELJESEN más alapokon nyugszik, mint itt. Norvégiában az elítélteket szeretnék egyszer visszahelyezni a társadalomba, reszocializálni, éppen ezért nagyon fontos náluk az, hogy az összes elítéltet emberként kezeljék, ezért a jó börtönkörülmények, ezért ez a jó bánásmód. Megtehetik, mert pénzük van rá, és itt jön a legmegdöbbentőbb dolog: jól működik ez náluk. Ők úgy fogják fel, hogy a büntetőjog, és a büntetések rendszere ne a megtorlásra menjen, hanem a javításra. Gondoljunk bele: mi a társadalom érdeke? Az, hogy egy elkövetőt bezárjunk 10 évre, ahol megalázzák, erkölcsileg még tovább rontják őket, aztán a letelte után engedjük őket vissza a társadalomra úgy, hogy SEMMI jó nem ragadt rá, csak újabb fogásokat tanult, esetleg még ki is gyúrta magát, vagy megtanult kést gyártani a semmiből. Vagy pedig emberként kezelni (a kezelés a kulcsszó) és 10 év után úgy visszaengedni őket, hogy nevelve, értékeket átadva esély van arra, hogy megváltoznak, ezzel viszont a bosszút, megtorlást magát elengedve? Ezen lehet vitatkozni, vannak természetesen pro és contra érvek mindkettőnél (meg ugye ez a rendszer itthon sok dolog miatt elképzelhetetlen), de az tény, hogy náluk működik, a visszaesők száma nagyon durván csökkent, de persze nyilván vannak olyanok, akiken már nem lehet segíteni. Nyilván erre az esetre lebontva ez nem feltétlenül állja meg a helyét, mert egy ilyen tömeggyilkost aztán lehet kezelni élete végéig, de remélem átjött, hogy mire gondolok és hogy miért is figyelnek oda annyira a norvégok erre. :)

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2016. április 25., hétfő 18:37

Hali!
Tudnátok Nekem olyan oldalt mondani, ahol kedvcsinálókat, pozitív beszámolókat találok új filmekhez angolul?
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2016. április 25., hétfő 0:00

Closed circles performance

jesszusom :salute: :ozil: :ozil:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. április 22., péntek 14:19

jogilag teljesen rendben van, nincs mit erről beszélni, itt nem a jogi része a kérdés, hanem az etika és az emberi oldal.
előre kitervelt tömeggyilkosság után ne legyenek az embernek jogai sztem...
Kép
Kép
Kép

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2016. április 22., péntek 14:17

Oké, rákérdezek majd, ha itthon lesznek :D Hétvége van, hazament a többség, szóval kb hétfő-kedd magasságában tudom megkérdezni őket és írni ide nektek ;)

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. április 22., péntek 14:07

peti_madrid írta:
Vannak jogászhallgató barátaim itt kint, megkérdezhetem őket, hogy mit gondolnak az esetről, ha érdekel benneteket.
Engem érdekelne Peti, ha nem nagy erőfeszítés neked akkor én megköszönném. :agree: :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2016. április 22., péntek 13:52

Pipita írta:
sebydani írta:http://hvg.hu/vilag/20160420_breivik_pert_nyert
Szörnyű ez a világ. Akasztani kéne vagy kivinni a mezőre és becélozni, erre neki vannak jogai meg követelései, ráadásul miket sérelmez jézusom :lol: Imádom az ilyet. Az ilyen ember javára képes ítélni a bíróság. :agree: Az meg, hogy 21 év... 77 emberéletért. Ez most kicsapta nálam a biztosítékot keményen.

Nem vagyok jogász Norvégiában,úgyhogy javítsatok ki ha tévednék, de én úgy tudom, hogy a 21 év leteltével újratárgyalják az esetet, és nyilván fog kapni még 21 évet, aztán azután 21 évvel megint. Szóval nem lesz ő már emberek közé engedve, szerintem.
Más kérdés, hogy talán nem olyan életet érdemelne amire 3-4 milliárd másik konkrétan álmodozva vágyik.

Szerk.:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Anders_Be ... t.C3.A9let
Ítélet rész, meg lesz szépen hosszabbítva. :kivagyhe:
Vannak jogászhallgató barátaim itt kint, megkérdezhetem őket, hogy mit gondolnak az esetről, ha érdekel benneteket.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2016. április 21., csütörtök 11:42

rashidm írta:Vettem a sparban egy ruhaszárítót (fa fregoli, ha valaki így ismeri :mrgreen: ), és az egyik szára már el volt törve. Ezt csak otthon vettem észre, amikor kinyitottam. Visszaadják a pénzemet vagy basszam arcon magam inkább? :angry:
Ki kell cserélniük.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. április 20., szerda 20:21

MesQueUnClub írta:
rashidm írta:Vettem a sparban egy ruhaszárítót (fa fregoli, ha valaki így ismeri :mrgreen: ), és az egyik szára már el volt törve. Ezt csak otthon vettem észre, amikor kinyitottam. Visszaadják a pénzemet vagy basszam arcon magam inkább? :angry:
Vidd vissza a blokkal, szerintem kicserélik.
Hát nagyon remélem. Fél órát kell cipelnem miatta a sparba. Bár nem lennék meglepve ha azt mondanák, hogy nem. Olyankor lehet mondani hogy kérem a panaszkönyvet? :D

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. április 20., szerda 20:15

rashidm írta:Vettem a sparban egy ruhaszárítót (fa fregoli, ha valaki így ismeri :mrgreen: ), és az egyik szára már el volt törve. Ezt csak otthon vettem észre, amikor kinyitottam. Visszaadják a pénzemet vagy basszam arcon magam inkább? :angry:
Vidd vissza a blokkal, szerintem kicserélik.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. április 20., szerda 20:12

Vettem a sparban egy ruhaszárítót (fa fregoli, ha valaki így ismeri :mrgreen: ), és az egyik szára már el volt törve. Ezt csak otthon vettem észre, amikor kinyitottam. Visszaadják a pénzemet vagy basszam arcon magam inkább? :angry:

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2016. április 20., szerda 19:51

A cikk végéről rögtön a csupasz pisztoly ugrott be, vicc komolyan.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. április 20., szerda 19:39

sebydani írta:http://hvg.hu/vilag/20160420_breivik_pert_nyert
Szörnyű ez a világ. Akasztani kéne vagy kivinni a mezőre és becélozni, erre neki vannak jogai meg követelései, ráadásul miket sérelmez jézusom :lol: Imádom az ilyet. Az ilyen ember javára képes ítélni a bíróság. :agree: Az meg, hogy 21 év... 77 emberéletért. Ez most kicsapta nálam a biztosítékot keményen.

Nem vagyok jogász Norvégiában,úgyhogy javítsatok ki ha tévednék, de én úgy tudom, hogy a 21 év leteltével újratárgyalják az esetet, és nyilván fog kapni még 21 évet, aztán azután 21 évvel megint. Szóval nem lesz ő már emberek közé engedve, szerintem.
Más kérdés, hogy talán nem olyan életet érdemelne amire 3-4 milliárd másik konkrétan álmodozva vágyik.

Szerk.:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Anders_Be ... t.C3.A9let
Ítélet rész, meg lesz szépen hosszabbítva. :kivagyhe:

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2016. április 20., szerda 19:24

Szerintem esélyes, én 3 telefontokot rendeltem, kettő feketét és 1 kéket, de utóbbi csak 1 héttel később érkezett meg.

szerk.: ugyanattól az eladótól és 1 kosárból rendeltem.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2016. április 20., szerda 19:17

Hali!

Remélem tudtok segíteni!

Aliexpress-ről rendeltem Asszonynak egy cipőt és egy táskát.
Ugyanattól az eladótól, egy postai nyomkövetőkódot kaptam hozzá(mind a két termékhez), így reménykedvén egyszerre jön meg a két dolog.
Mondanom sem kell, nem így lett. A cipő ma megérkezett, meg is vagyok elégedve vele, de az igazából lényeges táska meg sehol.
Aliexpressen is az van odaírva, hogy kézbesítés regisztrálva.
Esélyes, hogy külön fog érkezni?
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2016. április 20., szerda 18:55

Sierra írta:https://www.facebook.com/Chuckviccek/vi ... 272013477/

Kevesebb idióta gyökér van Ibrahimovicnál. :lol:
Nem szívesen lettem volna a csapattársa.
Én igen. :Đ
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2016. április 20., szerda 18:20

sebydani írta:http://hvg.hu/vilag/20160420_breivik_pert_nyert
Szörnyű ez a világ. Akasztani kéne vagy kivinni a mezőre és becélozni, erre neki vannak jogai meg követelései, ráadásul miket sérelmez jézusom :lol: Imádom az ilyet. Az ilyen ember javára képes ítélni a bíróság. :agree: Az meg, hogy 21 év... 77 emberéletért. Ez most kicsapta nálam a biztosítékot keményen.
kicsit több mint 3 hónap per ember.
korrekt.

:roll: :-@
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. április 20., szerda 18:19

http://hvg.hu/vilag/20160420_breivik_pert_nyert
Szörnyű ez a világ. Akasztani kéne vagy kivinni a mezőre és becélozni, erre neki vannak jogai meg követelései, ráadásul miket sérelmez jézusom :lol: Imádom az ilyet. Az ilyen ember javára képes ítélni a bíróság. :agree: Az meg, hogy 21 év... 77 emberéletért. Ez most kicsapta nálam a biztosítékot keményen.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 124 regisztrált és 0 vendég