OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 10:31

cart írta:Jo hogy nem akarsz kulfoldre menni, mer nyugatabbra nem annyira dijazzak az "ugyeskedest" a munkaltatok.

Nem hiaba lep le annyi fiatal, vannak akik nem ugyeskedessel akarnak megelni.
Lopni könnyebb, mint dolgozni.
#kezetekbenajövő
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2017. július 26., szerda 10:28

Jo hogy nem akarsz kulfoldre menni, mer nyugatabbra nem annyira dijazzak az "ugyeskedest" a munkaltatok.

Nem hiaba lep le annyi fiatal, vannak akik nem ugyeskedessel akarnak megelni.

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2017. július 26., szerda 9:59

Igen. Diplomás orgazda.

:x

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 9:58

Itt kezdődik a gond, hogy a fél ezer embert hasonlóképpen foglalkoztató cég vezetője helyett, Te 1 ember jelentéktelen mértékű "ügyeskedésére" mutogatsz szimpla rosszindulatból.
Rosszindulatból? Az összes ilyenre mutogatok, mint te.

Ügyeskedés? Így hívod a lopást és a feketekereskedelmet?
De legyen, a hibás én vagyok mert kb. az állami cégek kivételével minden munkáltató továbbra is fekete bérezéssel fizeti ki a munkavállalóit és ezzel azokat lehetetleníti el.
Te miről beszélsz? :lol: 13-14 éve dolgozok, de soha nem volt még eltérés a bejelentett és a valós bérem között. Egyik sem állami cég volt.
Persze mehetnék máshova dolgozni... saját akaratom. De kb. lakóhelyem vonzáskörzetében még így is ha feketén is, de kiemelkedő fizetéssel vagyok a "szakmámban" így nem annyira egyszerű váltani.
Mi a szakmád? Diplomás orgazda?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2017. július 26., szerda 9:55

Itt kezdődik a gond, hogy a fél ezer embert hasonlóképpen foglalkoztató cég vezetője helyett, Te 1 ember jelentéktelen mértékű "ügyeskedésére" mutogatsz szimpla rosszindulatból.
Egyébként annó egyik beszélgetésünk alkalmával a cég vezetője mondta nekem, hogy úgy dolgozzak mintha a sajátomért dolgoznék. Bőven elég pénzhez juttatom én őt... az másik kérdés, hogy ezt mennyivel honorálja.
De legyen, a hibás én vagyok mert kb. az állami cégek kivételével minden munkáltató továbbra is fekete bérezéssel fizeti ki a munkavállalóit és ezzel azokat lehetetleníti el.
Persze mehetnék máshova dolgozni... saját akaratom. De kb. lakóhelyem vonzáskörzetében még így is ha feketén is, de kiemelkedő fizetéssel vagyok a "szakmámban" így nem annyira egyszerű váltani.
Külföldre meg nem szeretnék menni azokat a munkákat elvégezni amik az ottaniaknak már büdös...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 9:43

Ladislao írta:
Realista24 írta: Ha a főnököd lop, neked is szabad? Ha a főnököd valakit agyonver, neked is szabad?
Megtehetnéd, hogy keresel másik állást, ahol bejelentenek rendesen, de nem teszed, mert látod a kiskapukat, látod a lehetőséget a fizetésed kiegészítésében, ráérsz még a nagyon távoli jövőn gondolkodni.
A gazdasági hatásokon meg eleve nem gondolkodsz, mert láthatóan túl magas neked.
A gazdasági hatásokat egy tizenéves is kb. le tudja vezetni körvonalakban... de mindegy.

Nyugdíjbiztosító és lakástakarékossági számlám is van.
Én gondolok a jövőmre.
És biztosítom is azt, még ha a munkaadóm ezen esetben ezekre tojik is.
Mert neki csak az a célja, hogy ő kasszájába minél több maradjon.
Tehát lopással akarod biztosítani az öregkorod?! És akkor azt írod, hogy ismered a gazdasági hatásokat. :mrgreen:
A hibás továbbra is te vagy, mert ott dolgozol, mert onnan tudsz lopni, onnan tudod a feketekereskedelmet támogatni, illegálisan árulni, illegális jövedelemre szert tenni. És mindent elmond rólad, hogy mindezért a céget hibáztatod, ahol a saját akaratodból dolgozol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2017. július 26., szerda 9:39

Realista24 írta: Ha a főnököd lop, neked is szabad? Ha a főnököd valakit agyonver, neked is szabad?
Megtehetnéd, hogy keresel másik állást, ahol bejelentenek rendesen, de nem teszed, mert látod a kiskapukat, látod a lehetőséget a fizetésed kiegészítésében, ráérsz még a nagyon távoli jövőn gondolkodni.
A gazdasági hatásokon meg eleve nem gondolkodsz, mert láthatóan túl magas neked.
A gazdasági hatásokat egy tizenéves is kb. le tudja vezetni körvonalakban... de mindegy.

Nyugdíjbiztosító és lakástakarékossági számlám is van.
Én gondolok a jövőmre.
És biztosítom is azt, még ha a munkaadóm ezen esetben ezekre tojik is.
Mert neki csak az a célja, hogy ő kasszájába minél több maradjon.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. július 26., szerda 9:27

istimester írta:Majd leszavaz az elsőre, aki 1000 forinttal megemeli.
Az én világomban ezért nem járna mindenkinek szavazati jog. Adnék egy olyan lehetőséget, hogy a szavazó vagy él a jogával, vagy kap az önkormányzattól mondjuk 20 000 ft-ot. Egyből máshogy nézne ki az ország :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3307
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. július 26., szerda 9:19

Raktarak felsovezetoi is szetlopjak a ceget, politikusok az orszagot, bankok az embereket. Innentol nekem se lenne lelkiismeret furdalasom. Persze mondom ezt ugy hogy sose loptam meg senkit.
A politikai elit csak és kizárólag a társadalmat - így többek között téged is - képezi le.
cart írta:vagy minimalber + x zsebbe feketen
Ezért kell a minimálbért is megadóztatni.
Csak az ember leszarja mi lesz 20 év múlva, mi lesz ha nyugdíjas lesz.
Akkor majd irigykedik a többiekre és sír a szája, hogy egész életében dolgozott és a geci állam szar nyugdíjat adott neki. Majd leszavaz az elsőre, aki 1000 forinttal megemeli. A dolgozó fiatalok meg ismét beszopják.

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Gabo » 2017. július 26., szerda 8:44

Aki egyébként lopja a pénzt a munkáltatójától, vagy direkt kevesebbre jelenti be magát az szerintem meg se szólaljon.
1, úgyis beszopja a nyugdíjjal ha nem rak félre semmit.
2, amúgy is beszophatja csúnyán ha egyszer lebukik.
3, ha még képes utalást tenni arra, hogy azért kell lopnia, mert nincs pénz, akkor mit vár? :D változást? :D

Komolyan, mindenki szidja a politikusokat, hogy sikkasztanak, de az ilyen emberek akik ezt mondják azok nagy része szintén ezt teszi csak kicsibe, de úgy gondolja az megengedhető. Változást akartok úgy, hogy Ti sem vagytok képesek változni? Először azt várjátok, hogy majd a politikusok változzanak? Ők miért tennék, ha az emberek sem teszik. Ők is egyszer az "egyszerű" emberek közül jöttek, és ott is ezt tapasztalták, mert az olyanok mint Ti úgy gondolja, hogy lehet. Ez egy ördögi kör, az emberek nem változnak, mert a politikusok nem változnak és vica-versa. Ha valaki megszakítaná a kört, lehet nem egyből, lehet 20 év múlva, de változna a dolog. Csak az ember leszarja mi lesz 20 év múlva, mi lesz ha nyugdíjas lesz. Most érdekli, most akar pénzt. Előbb fogad el most 1 millió forintot mint mondjuk ha ma kapna 1 forintot és az minden nap duplázódna 30 napig.

Magyarországon van még lehetőség magánnyugdíjpénztárba belépni?
Tudtommal nem, de van más lehetőség is (nyugdíjbiztosítás magas hozammal is akár).

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. július 26., szerda 8:35

cart írta:Meg ez altalaban ugy megy, hogy megkerdezik hogy vagy minimalber + x zsebbe feketen, vagy bejelentenek rendesen de a kulonbozo munkaltatot terhelo koltsegek miatt igy kevesebbet fogsz hazavinni hivatalos uton mint a minimalber + fekete.
Innen az egyseg munkavallalo altalaban megvan melyiket valasztja...
Én ilyenkor megköszönöm, és keresek tovább.
És hidd el, volt már olyan, hogy másnap hívtak, hogy akkor hivatalosan is megkapom tisztán, amit amúgy feketén kaptam volna.
Aztán csodálkoznak az emberek, ha véleltenül fekvő betegek lesznek valamilyen oknál fogva, filléreket kapnak.
Persze a nyugdíjra sem tesznek félre, aztán majd öreg korukban majd vakargatják a fejüket. Magyarországon van még lehetőség magánnyugdíjpénztárba belépni?
Merci Zizou!

cart
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2017. július 26., szerda 8:21

Meg ez altalaban ugy megy, hogy megkerdezik hogy vagy minimalber + x zsebbe feketen, vagy bejelentenek rendesen de a kulonbozo munkaltatot terhelo koltsegek miatt igy kevesebbet fogsz hazavinni hivatalos uton mint a minimalber + fekete.
Innen az egyseg munkavallalo altalaban megvan melyiket valasztja...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 8:09

Ladislao írta:Az a baj sok a ferdítés. Nem büszkén hirdettem és nem is részleteztem semmit , nem véletlenül.
De csak annyit írok le, hogy a valódi fizetésem 30-40-%-án vagyok bejelentve az állam bácsi felé így ugye nem kell részleteznem, hogy a munkáltatóm havi szinten mennyivel lopja meg az államot és engem is?
Akkor miről beszélünk?
Egyébként meg aki ebben az országban él és adózik és közben fel van háborodva egy ilyenen annak nem tudom milyen rózsaszín köd van a szeme előtt.
Aki érti, érti.
Lezártam, mielőtt kattan a bilincs... :lol:
Ha a főnököd lop, neked is szabad? Ha a főnököd valakit agyonver, neked is szabad?
Megtehetnéd, hogy keresel másik állást, ahol bejelentenek rendesen, de nem teszed, mert látod a kiskapukat, látod a lehetőséget a fizetésed kiegészítésében, ráérsz még a nagyon távoli jövőn gondolkodni.
A gazdasági hatásokon meg eleve nem gondolkodsz, mert láthatóan túl magas neked.
legnagyobb adócsalók. Szerintem a legtöbb helyen a a fizetésed felére vagy bejelentve a többi feketén megy.
Ezt a munkavállalónak el kell fogadni, amikor aláírja a papírjait. A cég is hibás, de a munkavállaló is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. július 26., szerda 8:07

Solari írta:
Realista24 írta: Prémium tagsággal egy dekát nem kell visszatöltenem.
De mindenkinek van feltoltesi adatforgalma ha akarod ha nem. Mar letoltes kozben generalodik.
Letilthatod. Amúgy tudtommal a letöltött anyag tárolására is van valami időkorlát, hogy meddig tarthatod meg. Ha kiírod vagy hordozhatóra teszed ott meg már alapból kalózkodsz.

Kis magyar cégek a legnagyobb adócsalók. Szerintem a legtöbb helyen a a fizetésed felére vagy bejelentve a többi feketén megy.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

cart
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2017. július 26., szerda 7:56

Jo hogy fel vagyunk haborodva, mivel az ilyen csalasok kompenzalasa miatt vonnak tolunk tobbet akik normalisan be vannak jelentve...

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2017. július 26., szerda 7:49

Az a baj sok a ferdítés. Nem büszkén hirdettem és nem is részleteztem semmit , nem véletlenül.
De csak annyit írok le, hogy a valódi fizetésem 30-40-%-án vagyok bejelentve az állam bácsi felé így ugye nem kell részleteznem, hogy a munkáltatóm havi szinten mennyivel lopja meg az államot és engem is?
Akkor miről beszélünk?
Egyébként meg aki ebben az országban él és adózik és közben fel van háborodva egy ilyenen annak nem tudom milyen rózsaszín köd van a szeme előtt.
Aki érti, érti.
Lezártam, mielőtt kattan a bilincs... :lol:

Solari
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017. április 19., szerda 12:16
Kedvenc játékosaid: Isco, Marcelo, Pepe
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Solari » 2017. július 26., szerda 5:57

Realista24 írta: Prémium tagsággal egy dekát nem kell visszatöltenem.
De mindenkinek van feltoltesi adatforgalma ha akarod ha nem. Mar letoltes kozben generalodik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 25., kedd 23:34

Mivel korabbi hszeid alapjan jobban ertesz a joghoz mint en biztos igazad van de en ugy tudom hogy a letoltes legalis a feltoltes nem, viszont senki se tolt le feltoltes nelkul torrenten.
Prémium tagsággal egy dekát nem kell visszatöltenem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 25., kedd 23:33

Azért kemény néhány vélemény itt, és ha belegondolok, hogy néhány év múlva, nektek kell "eltartani" az országot... :roll:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2017. július 25., kedd 23:30

En nem vetem meg azt ebben a kapitalista vilagban azt aki kiboviti a fizeteset egy undorito ceg cuccaival.
Raktarak felsovezetoi is szetlopjak a ceget, politikusok az orszagot, bankok az embereket. Innentol nekem se lenne lelkiismeret furdalasom. Persze mondom ezt ugy hogy sose loptam meg senkit.
Attól, hogy sokan mások is ezt csinálják, meg nem kéne ezt ilyen természetesen venni. Bár ez is egyénfüggő dolog. Mindenesetre én nem tapsolnek érte.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 90 regisztrált és 0 vendég