OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. október 20., péntek 19:24

rashidm írta:Időközben Spanyolország elindítja Katalónia autonómiájának felfüggesztését. Nem igazán értem, hogy ez nekik hol érné meg. Az világos, hogy nemzeti öntudat meg miegymás, de ezzel a függetlenedéssel csak sz*pnának. Tuti nem vennék fel az eu-ba, elmennek a cégek tőlük. Vagy valaki tud rá nyomós indokot hogy miért érné meg nekik függetlenedni?
Az egyik legszebb érv az, hogy a katalán adófizetők rengeteg pénzt adnak Madridnak, Madrid ezt egész Spanyolországban osztja szét, és a katalán nép nem annyit kap ebből vissza, amennyi nekik járna.

Ami amúgy tök cukin hangzik, más kérdés hogy ez az érvelés mennyire őszinte a demagóg nacionalista politikusoktól. Meg ugy ez a sok-dimenziós mátrixnak sajnos csak egyetlen oldala. Na mindegy, egyrészt nem az én bajom, másrészt nem hiszem hogy kiválnának a katalánok.

Más, boldog vagyok, végre itthon is fellépnek a bűn-szekta ellen:

http://index.hu/belfold/2017/10/18/razz ... logusokra/

http://index.hu/belfold/2017/10/20/szci ... nas_titok/

http://index.hu/belfold/2017/10/20/joge ... egyhaznak/

Bónusz ismertető aki ne ismerné őket:

1

2

3

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9818
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. október 20., péntek 14:53

Srácok, valaki aki járatos arra, tudna nekem olyan kávézót/éttermet mondani Komáromban, már a szlovák oldalon amit érdemes kipróbálni? Holnap megyünk DAC meccsre, aztán eltöltenénk ott előtte egy kis időt. Előre is köszi :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. október 19., csütörtök 13:15

Időközben Spanyolország elindítja Katalónia autonómiájának felfüggesztését. Nem igazán értem, hogy ez nekik hol érné meg. Az világos, hogy nemzeti öntudat meg miegymás, de ezzel a függetlenedéssel csak sz*pnának. Tuti nem vennék fel az eu-ba, elmennek a cégek tőlük. Vagy valaki tud rá nyomós indokot hogy miért érné meg nekik függetlenedni?

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. október 19., csütörtök 13:05

Szakmailag egyetértek veled füst, de a többi részéhez valószínűsítem, hogy te sem értesz. Az már nem a fizikus/energetikai szakember feladata kiszámolni, hogy anyagilag megtérül egy befektetés vagy sem.
A másik probléma az, hogy valószínűleg alá lehet(kell) írni egy szerződést, hogy X évig (60 :lol: ) az oroszoktól veszed a kazettákat. Ha nem is így történik még mindig ott a tárolás problémája, mert ha jól tudom az oroszok vállalnák (vagy most is vállalják egy részét?) hogy náluk legyenek tárolva a kiégett elemek. Namost ha nem tőlük veszed a kazettát, akkor ez a része is ugrik a biznisznek.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 19., csütörtök 12:57

Ez világos. De nekem úgy tűnik, hogy ismered a közbesz eljárásokat és ha nem tévedek, akkor tisztában vagy vele, hogy mennyi lehetőség rejlik egy-egy kiírásban.
Az már inkább a te világod. :)
Ebbe a részébe nem látok bele, nem ismerem a praktikákat, pláne ilyen szinten. Csak arról tudok beszélni ami az energetika oldalát érinti. Fűtőelemet máshonnan is lehet szerezni, a 2000-es évek elején is volt hogy a franciáktól vettünk, igaz nem volt benne köszönet. De a lehetőség nyitott, így a legrosszabb forgatókönyv esetén, amennyiben az oroszok valamilyen konfliktus okán nem hajlandóak több fűtőelemet eladni, úgy máshonnan is tudunk szerezni, így függőségről beszélni csak mérsékelten lehet.
Az pedig hogy milyen érdekek mentén és milyen módszerekkel tudják befolyásolni a beszerzést, ez már nem az én kompetenciámhoz tartozik.
Azon se lennék meglepve, ha erről is aláírtak volna egy szerződést hogy a fűtőelemeket is ők hozzák
Ez csak nekünk lenne jó, ha garantálják a fűtőelemek rendelkezésre bocsátását, ha esik ha fúj. :)

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. október 19., csütörtök 12:22

füst írta:Hiszen leírtam.
A fűtőelem-kazettákat várhatóan 60 éven keresztül kell importálni, és amennyiben nem olyan forrásból származik, ami piaci alapon a legmegfelelőbb, úgy politikai szinten van 4 évente lehetőségünk úgy megválasztani a kormányt, hogy olyan döntéshozókat nevezzenek ki, akik képesek megoldani a piaci alapú beszerzést, mutyi helyett.
Mert ugye ez volt a felvetett probléma, hogy az üzemanyagot önkényes célból, a piaci körülményeket figyelmen kívül hagyva, az oroszoktól szerezzük be.
Sztem még jópár évig marad a jelenlegi kormány. A másik meg az, hogy nem biztos hogy közbeszerzést írnának ki a fűtőelemekre. Azon se lennék meglepve, ha erről is aláírtak volna egy szerződést hogy a fűtőelemeket is ők hozzák. Csak hát titkosítva van minden.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 19., csütörtök 12:01

füst írta:Hiszen leírtam.
A fűtőelem-kazettákat várhatóan 60 éven keresztül kell importálni, és amennyiben nem olyan forrásból származik, ami piaci alapon a legmegfelelőbb, úgy politikai szinten van 4 évente lehetőségünk úgy megválasztani a kormányt, hogy olyan döntéshozókat nevezzenek ki, akik képesek megoldani a piaci alapú beszerzést, mutyi helyett.
Mert ugye ez volt a felvetett probléma, hogy az üzemanyagot önkényes célból, a piaci körülményeket figyelmen kívül hagyva, az oroszoktól szerezzük be.
Ez világos. De nekem úgy tűnik, hogy ismered a közbesz eljárásokat és ha nem tévedek, akkor tisztában vagy vele, hogy mennyi lehetőség rejlik egy-egy kiírásban.

Piaci alapú beszerzés pedig nem létezik, főleg ekkora volumennél.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 19., csütörtök 11:56

Hiszen leírtam.
A fűtőelem-kazettákat várhatóan 60 éven keresztül kell importálni, és amennyiben nem olyan forrásból származik, ami piaci alapon a legmegfelelőbb, úgy politikai szinten van 4 évente lehetőségünk úgy megválasztani a kormányt, hogy olyan döntéshozókat nevezzenek ki, akik képesek megoldani a piaci alapú beszerzést, mutyi helyett.
Mert ugye ez volt a felvetett probléma, hogy az üzemanyagot önkényes célból, a piaci körülményeket figyelmen kívül hagyva, az oroszoktól szerezzük be.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 19., csütörtök 11:30

füst írta:
Lehet lesz valami közbeszerzés de ilyen-olyan indokokkal kizárják a többi jelentkezőt és az oroszok nyernek. Az, hogy az olcsóbbat kell megvenni, nem fog számítani.
A két új reaktor tervezett élettartama 60 év, Magyarországon pedig 4 évente van országgyűlési választás, szóval lesz elég lehetőség megbuktatni a Fideszt és változtatni a beszerzésen, ha máshogy nem megy. Ez már sokadlagos kérdés, az alaptényeken nem változtat. Pláne ha belegondolsz, akkor mutyizni a megújuló erőművek telepítésén is lehet. Ez más jellegű probléma, nem az atomenergiához köthető. :)
Hogy függ össze az élettartam meg hogy négyévente van országgyűlési választás?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 19., csütörtök 11:20

Lehet lesz valami közbeszerzés de ilyen-olyan indokokkal kizárják a többi jelentkezőt és az oroszok nyernek. Az, hogy az olcsóbbat kell megvenni, nem fog számítani.
A két új reaktor tervezett élettartama 60 év, Magyarországon pedig 4 évente van országgyűlési választás, szóval lesz elég lehetőség megbuktatni a Fideszt és változtatni a beszerzésen, ha máshogy nem megy. Ez már sokadlagos kérdés, az alaptényeken nem változtat. Pláne ha belegondolsz, akkor mutyizni a megújuló erőművek telepítésén is lehet. Ez más jellegű probléma, nem az atomenergiához köthető. :)

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. október 19., csütörtök 10:27

füst írta:
Fűtőelem-kazettákat pedig nem csak az oroszoktól lehet vásárolni, valami érvvel alátámaszthatnád hogy miért kell szerinted tőlük. Piaci verseny van, ha a francia vagy az amerikai olcsóbb lesz, akkor tőlük kell venni.
Füst, sztem ebben nincs igazad... majd pont a fűtőelemeket nem tőlük vesszük majd meg. Piaci verseny az van, csak nem nálunk. Lehet lesz valami közbeszerzés de ilyen-olyan indokokkal kizárják a többi jelentkezőt és az oroszok nyernek. Az, hogy az olcsóbbat kell megvenni, nem fog számítani.

Az, hogy jó befektetés... hát az oroszoknak biztosan. Kitudja, hogy valójában mennyibe fog majd kerülni. Nem véletlen, hogy titkosítva lettek az adatok.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. október 19., csütörtök 10:22

Lehet igazad van, hogy jó befektetés, de én ennyire nem venném biztosra a dolgokat. 50 évre titkosították az egész Paks2 projektet. Azt a szöveget pedig nem veszem be, hogy nemzetbiztonsági okokból, mert nem az alaprajzot kell nyilvánosságra hozniuk, hanem a pénzügyi részleteket.
Merci Zizou!

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 19., csütörtök 10:19

Itt az volt a lényeg, hogy az atomerőművekből ha lehet, már ne legyen több
Ez ugyanannyira nem reális mint az ezt megelező mondat. A fejlett országoknak is növekszik az energiaszükséglete, a fejlődő országoknak meg aztán rohamosan. A második generációs erőművek pedig már közelítenek az életciklusuk végéhez, szóval kellenek új erőművek vagy pedig irány vissza a barlangba. :)

Az orosz hitel gond, mondjuk nekem nem, de megértem akinek igen. Viszont felmerül a kérdés, hogy ebben a helyzetben, amikor nem tudunk önerőből finanszírozni egy ilyen volumenű építkezést, akkor honnan a francból finanszíroznánk ugyanennek a 2,4 GWe termelésnek a létrehozását megújulókból? Ami lényegesen nagyobb költségekkel járna!?
És elmondom miért nem gond nekem a hitel, azért mert a jelenlegi két reaktor 2-2,5szeresen hozza vissza az árát mire le kell bontani, ezért piaci alapon jó döntés volt, ebből a tapasztalatból kiindulva akkor is bele kell vágni ha hitelből kell finanszírozni.
Fűtőelem-kazettákat pedig nem csak az oroszoktól lehet vásárolni, valami érvvel alátámaszthatnád hogy miért kell szerinted tőlük. Piaci verseny van, ha a francia vagy az amerikai olcsóbb lesz, akkor tőlük kell venni.

Én inkább úgy látom hogy erről a témáról rohadtul nem kéne vitatkozni a közbeszédben, a politikusoknak pedig aztán tényleg nem kéne megszólalniuk, mert zsákutcába vezetik a népet. Hagyni kellene a szakmát dolgozni, mert jelenleg arra megy el az ereje hogy a sok kis Don Quijotét meggyőzze arról hogy mire képes és mire nem.
Aki kiváncsi rá, és bele akar szólni, az képeztesse magát egy elégséges szintre, mert arról sem vitatkozik a közember hogy az agysebész hogyan fogja a szikét műtét közben. Itt sem kellene, mert csak árt a túlbuzgóságával, akkor is ha jó szándék vezérli.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. október 18., szerda 18:40

istimester írta:u.i.: e komment szerzője az energetikában aktívan dolgozó gépészmérnök (nem atomerőműben)
Tudom :D
Természetesen nem reális, hogy most minden atomerőművet leállítunk, és egyik napról a másirka átállunk megújulóra. Itt az volt a lényeg, hogy az atomerőművekből ha lehet, már ne legyen több, és a meglévőek is arra szolgáljanak, hogy amíg a megújuló energiát termelő erőművek nem érik el azt a szintet, hogy ellássanak egy országot, jobbik esetben exportálni lehesen az energiát, addig legyen mivel pótolni a kieső energiamennyiséget. Erre kéne törekedni, nem orosz nyomásra, orosz hitelből, orosz atomerőművet építeni, ahova majd orosz üzemanyagot kell importálni.
A kövér politikusoktól függetlenül lehet ez téma a közbeszédben is. Nem jó ötlet minden témát bemocskolni azzal, hogy de hát a képmutató politikusok... Ez tény. Ezzel tisztában van mindenki. Viszont közülünk kerülnek ki majd a jövő politikusai, ezért fontosak a viták. Ha jól tudom, neked is vannak hasonló ambícióid :)
Merci Zizou!

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. október 18., szerda 12:39

ericco írta: Jelenleg még nem képes konkurálni a zöld energia az atomenergiával ami az előállított mennyiséget illeti, mert idáig nem igazán volt senki érdeke, hogy komolyabb kutatásokat végezzen a témában. Viszont újabb atomerőművek felépítésével arra tesszük le a voksunkat, hogy ez így is maradjon.
Csak Németország évi 20 milliárd EUR körüli összeggel tolta meg a megújulókat az utóbbi időben. Az igazság az, hogy boldog-boldogtalannak megéri fejleszteni és telepíteni, olyan kedvező (kötelező, a piaci árnál szignifikánsabb magasabb összegért) átvételi jogszabálykörnyezet működik. Az eredménye az lett, hogy a német energiaipar fajlagosan nagyobb CO2 termelő, mint valaha. A szakma telibe van szarva, a dagadt környezetvédelmi miniszter meg dízel A8-assal furikázik, majd 5 kilométerrel a sajtótájékoztató helyszíne előtt átül az e-kocsiba. Az ún.Energiewende műszaki és anyagi csőd egyszerre. Mint minden csak és kizárólag politikailag motivált agybaj. Egyébként ahol lehet és rentábilis, megújulóval kellene kiváltani a régi erőműveket.
u.i.: e komment szerzője az energetikában aktívan dolgozó gépészmérnök (nem atomerőműben)

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4799
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. október 14., szombat 13:27

Eleg lenne portugalul is. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. október 14., szombat 13:00

Babinho írta:Ericconak közben instarol :D
Avatar magyarázat
https://www.instagram.com/p/BaKG-mAlg1P/
Nem tudok brazilul :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2017. október 14., szombat 12:24

Ericconak közben instarol :D
Avatar magyarázat
https://www.instagram.com/p/BaKG-mAlg1P/

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2017. október 14., szombat 11:32

A "zöld" áram drágább mint a sima. Ezt itt Németországban úgy oldják meg, hogy választhatsz, hogy sima áramdíjat fizetsz vagy öko-áram díjat, ahol a többlet (elvileg) a megújuló energiaforrások fejlesztésére megy.

Önmagában az atom a legolcsóbb, csak sokan félnek tőle, mert veszélyes (talán jogosan is) illetve felhasznált elemek tárolása sincs megoldva.

Viszont a fosszilis energiahordozónál mindenképpen jobb.
Személyesen én is a megújuló forrásokat támogatnám, de amíg nem megoldható a stabil ellátás vele kell egy tartalék és ott viszont az atomra szavaznék, bár nem hiszem, hogy egy ekkora beruházásra szükségünk lenne atom terén, pláne nem orosz segítséggel, de ebbe most nem megyek bele.

Arra részre meg, hogy a villanyautok környezetszennyezőbbek: az emberek azt hiszik, hogy bedugod a konnektorba és mész és kevesebbet szennyezed a környezetedet miközben mész - ami igaz is. Amit az emberek elefelejtenek (mások meg ezeket hozzák fel érvként) az, hogy az akkumulátorok előállítása és tárolása az élettartam végén. Ez a probléma remélhetőleg hamarosan megoldodik az akkuk fejlődésével. A másik érv, hogy az áram amivel működik az honnan jön. Ha szénerőműből akkor megette a fene, meet akkor tényleg lehet, hogy nagyobb a lábnyoma mint egy benzinesnek. (természetesen a benzin és a gázolaj előállítása is megterheli a környezetet, jó lenne egy összehasonlító tanulmányt olvasni a témában). És ez ugye vissza is vezet az első bekezdéshez, hogy milyen áram jön a konnektorból.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. október 14., szombat 8:11

ericco írta:
Kerlon írta:napkollektor hőenergiát termel, nem áramot generál és ilyenkor gondolkozom el, hogy szakmailag utána olvasol-e a dolgoknak vagy csak leírod, hogy a technika így fejlődik, úgy fejlődik.
Vannak kollektoros erőművek is, pl. a híres nevadai Crescent Dunes is az. Olvadt sóval szállítják a hőt, amelyet áramelőállításra használnak fel.

Jön elő a régi éned.
Igen, csak ez nem a tetőre szerelhető változat, hanem a tükrös, amit egy pontba irányítanak... Meg hát sivatagban van telepítve, nálunk az sem megoldás.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég