OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. szeptember 29., vasárnap 20:03

Nekem általánosba b.szták el az angolomat, középiskolában kezdtem el szinte normálisan tanulni angolul, nah az kemény volt, de meg lett az eredménye!Rokonoknál igen sokat vagyok németbe,nagyon tetszik, de rohadtul megutáltam a nyelvet, úgyhogy hagytam a fenébe!
Még a cigány nyelvet elég jól megértem legalábbis az ilyen "eriggy a k..anyádba szinten"!Sajnos sokat kellett rossz helyeken időznöm! :lol:

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:59

nekem is a román megy a legjobban, leírt szöveget általában megértem, mikor beszélnek szintén, persze sokszor van, h vissza kell kérdezzek, h mit is mondott, mert elsőre nem értem meg, de ha beszélni kell akkor egy idő után kimerül a tudomány. angolt 3. osztály óta tanulom, még mindig. de ahol inkább több rám ragadt az egy játékban volt ahol 2 évig full angolokkal játszottam. ott ami rám ragadt, na meg a zeneszövegekből, mert amit hallgatok többször azt általában megszoktam nézni miről is szól, úgy konkrétan és nem csak felületesen. leírt szövegből megértem a lényeget, rövidebb, egyszerűbb szövegeket pedig szóról szóra is akár, de mikor beszédet hallok akkor 1-2 szót megértek és úgy sikerül összerakni, h kb miről van szó.

németet is elég régóta tanuljuk a suliba, de kb 0. akaratom sincs, h németül tanuljak és valahogy az a nyelv nem érdekel. jegyek meg amit össze sikerül puskázni, és általában elég jókat sikerül puskázni :mrgreen:

van olyan aki beszél spanyolul? az valahogy mindig is érdekelt. kár, h a suliba nem tanítsák :/
carvajal.bale.vidal.jesé

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:57

GT37 írta:
Neked küldeném ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=-_xUIDRxdmc :mrgreen:
dugják fel a kugelschreibelt a seggükbe :lol:
Nem illik.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:54

ziro4vr írta:a német meg egy undorító nyelv, pláne, hogy a tanárnál csak bemagolt szarokat kellett felmondani. egy összetett mondatot nem tudok már, de azt álmomból felkeltve is, hogy in england bakt die familie eine geburtstagsessel zur aus geburtstag vagy mi a franc :lol:
Wie bitte? :lol:
Neked küldeném ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=-_xUIDRxdmc :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:47

középiskolai nyelvoktatás színvonala az esetek nagy részében elég gyér, vagy inkább máshogy fogalmazva nem sokat ér. mellé sokat olvasni a nyelven, sorozatozni, felirattal aztán simán, meg társalogni ha van lehetőség.

a német meg egy undorító nyelv, pláne, hogy a tanárnál csak bemagolt szarokat kellett felmondani. egy összetett mondatot nem tudok már, de azt álmomból felkeltve is, hogy in england bakt die familie eine geburtstagsessel zur aus geburtstag vagy mi a franc :lol:
Nem illik.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:41

fringsquad írta:ki milyen idegen nyelvet beszél? ki hol tanult meg és mennyire veszitek hasznát az életben?
Nekem is hasonlo mint messideconak.
Roman:suliba tanitottak, de az egyetemen tanultam meg. Az egyetem miatt minden nap hasznalom, erteni szinte mindent megertek, beszelni mondjuk nem tudok folyekonyan.
Angol:suliba 8 even keresztul tanitottak, ebbol az elso 4 semmit sem ert, ugyan azt tanultuk amit a szamitogep miatt mar reg megtanultam. Majd intenziv angol osztalyba kerultem, heti 5 angol ora. Ket evig volt egy nagyon jo angol tanarnom, szinte mindent neki koszonhetek. Az utobbi 4 evben pedig sorozatok nezesevel probalom szinten tartani magam.
Nemet: en is 11 evig tanultam, de...

Avatar
Caúl
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 22:21
Kedvenc játékosaid: Iker, Raphael, Sergio, Cristiano, Marcelo, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Mohács

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caúl » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:33

Angol: Általános iskola óta szinte megszakítás nélkül tanulom, főleg most, hogy egyetemen mindent angolul tanulok. Biztosnak érzem az angolomat, amikor nyáron unokatesóméknál USA-ban töltöttem egy hónapot akkor elég jól elboldogultam vele, a feleségével, aki szinte semennyire se beszél magyarul, nagyon jókat beszéltünk és mondta is, hogy nagyon jó az angolom.

Francia: Muszáj volt gimiben egy másodikat is választani és a francia-német páros közül én előbbit választottam. Nem erőltettem meg magam tanulás terén, de egy 4-esre mindig jó voltam, osztályban a kommunikáció terén (egyik) legjobb voltam, én sose tudtam leülni beseggelni a nyelvtant, mint más osztálytársaim akik 5-ösek voltak, de tényleges kommunikációban meg kb 2-esek voltak. A francia tudásomat egy erős kezdő, gyenge haladóra mondanám.


FB-n egyik ismerősöm falán csak azokat látom, amikben megjelölik vagy mások posztolnak a falára, szóval amiket ő posztol ki azokat nem. Ez hogy lehet? :hmmm:
"A győzelemért minden kényelmetlenség elviselhető. Ezért semmilyen szenvedés nem lehet túl sok!."-Agatha Christie
Kép
in:Carvajal-Vidal-Reus-Falcao
out:Khedira, DM, Higuaín
Kloppot a padra!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:32

fringsquad írta:ki milyen idegen nyelvet beszél? ki hol tanult meg és mennyire veszitek hasznát az életben?
Angol - a mai világban alap, gimiben tanultam, van középfokú nyelvvizsgám is, de igazából a konkrét nyelvtudásomhoz sokkal többet tett hozzá az, hogy mindenféle angol nyelvű oldalt olvasgattam a neten.

Német - az első nyelvem, általános iskola harmadik osztálya óta tanulom, van középfokúm ebből is, a tanárom ugyan javasolta, hogy nyáron menjek el felsőfokúra is, de végül valahogy nem volt hozzá kedvem. :D

Svéd - most ősszel kezdtem tanulni az egyetemen, nem könnyű, de ha megtanulom rendesen, akkor szerintem igen rendesen hasznát fogom tudni venni majd (nem ezért kezdtem el tanulni, de végül is nem rossz, hogy így alakult). Illetve jövőre bejön mellé a norvég vagy a dán.

Szerintem az angol vagy a német magas fokú tudása, vagy erős közepes szint mind a kettőből elengedhetetlen manapság, ha van mellé egy nem olyan széles körben tanult nyelv, ami kuriózumnak számít, az nagy pluszt jelenthet.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:17

Román -hát anyanyelvi szinten nem vagyok vele, de jól elboldogulok. Sajnos, vagy inkább szerencsére nem használom túl sokat, főleg a beszédet, de sohasem volt különösebb gondom vele.

Angol - ezt egyre többet használom/tanulom, főleg most hogy másodévben technical englisht nyomunk... Ez a nyelv már nagyon nem számít kuriózumnak szvsz.

Német - ha azt mondom, hogy 11 éven át tanultam a suliban, akkor az eredményeim elhanyagolhatóak. Valami azért mégis csak megragadt, nem vagyok nulla szinten, de már kommunikálni nem tudnék....
"And my heart will leave you never."

Avatar
fringsquad
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 19:10
Kedvenc játékosaid: cé, marci, jesé, modric
Kedvenc csapatod: rm

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fringsquad » 2013. szeptember 29., vasárnap 19:09

ki milyen idegen nyelvet beszél? ki hol tanult meg és mennyire veszitek hasznát az életben?
carvajal.bale.vidal.jesé

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:22

Aroninho írta:Valaki volt megnézni ez a BL-serleget?
En inkabb egy ev mulva mennek el megnezni a Bernabeu trofea termeben. :D

Avatar
portillo
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: portillo » 2013. szeptember 29., vasárnap 11:20

Aroninho írta:Sziasztok!
Valaki volt megnézni ez a BL-serleget?
Ingyenesen meg lehet nézni, vagy lehúznak belépővel? :D
Amikor két éve voltam, akkor ingyen volt (bár akkor valami bankpromó is volt.) Most nem tudom, de nem hiszem, hogy nagyon lehúznának.
Szégyen a kukás, de hasznos.

petko
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: petko » 2013. szeptember 29., vasárnap 9:00

nemrég vettem egy nike mercurial teremcipőt és az lenne a kérdésem, hogy mosógépben ezt kilehet mosni? nem nagyon értek hozzá :mrgreen:

Avatar
Aroninho
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 22:35
Kedvenc játékosaid: Rafael Van der Vaart, Bastian Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid >> MU, ETO, Roma

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Aroninho » 2013. szeptember 29., vasárnap 8:59

Sziasztok!
Valaki volt megnézni ez a BL-serleget?
Ingyenesen meg lehet nézni, vagy lehúznak belépővel? :D

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. szeptember 28., szombat 15:03

hehe írta:biztos vagyok benne, hogy mind a rák és mind a hiv, mint vírusok évek óta gyógyíthatók.
abban is biztos vagyok, hogy a korábban itt említett népességszabályozás miatt nem engedik ki a kezükből az illetékesek az ellenszert, ráadásul a különböző semmitnemérő gyógyszerekkel még közben meg is szedik magukat, kihasználva az embereket hitét és reményét.
Ezt nagyon adom sajnos... Ez szerintem is régóta megoldódott már, de ennek több lenne a káros tényezője mint a hasznos... Sajnos vagy nem sajnos, de az életnek van 1 menete. A kérdés az, hogy kinek meddig és, hogy irták meg azt... Ezt most 1 olyan dolog, hogy kb 10 éve már lehetett hallani arról, hogy feltalálták azt is, hogy vizzel működnek a gépkocsik, de valami oknál fogva, ha van 1 tudós aki ki meri nyitni a száját az rejtélyes oknál fogva mindig eltűnik a föld szinéről... Nagy valószinűséggel az olajmágnások tesznek érte, hogy ez ne következzen be... :coffee:
h3x0r írta:Egyreszrol a regi idokben az emberek egeszsegesebben taplalkoztak, nem vittek be a szervezetukbe azt a sok mű dolgot mint manapsag. Masreszrol viszont azzal hogy a tehnologia, orvostudomany es gyogyszereszet fejlodott, egyre tobb olyan betegseget tudnagy gyogyitani, vagy legalabb kezelni, amire regen semmi esely nem volt.
A kiemelt rész itt a kulcsszó. Régen nem volt ennyi tartósitott dolog, vagy azt is természetesen csinálták... Szerencsére az édesanyám toppon van az ilyen dolgokban, és minden évben tesz el télire lecsónak valót amit úgy konzervál, hogy megfőzi a lecsónak valót, és ahogy beteszi befőttes üvegbe a felső réteget lezárja zsirral ami konzarválja, ha hűvös helyen tartod, és semmi káros nincs benne... :) Gyakran hordok haza belőle, mert télen aranyat ér a lecsó :D .
h3x0r írta:Fugg a kornyezettol: lehet hogy a ti kornyeketeken van/volt egy gyar ahol veszelyes anyagokkal dolgoztak, ez kihatott a kornyezo helysegekre, ennek tudhato be a sok rakos ember.
1 kis rossz városba lakok, de én mindig falunak hivom... 9500-an élnek itt kb, de káros dolgok itt nem nagyon vannak. Itt a hangsúly azon van, hogy kevés a pénz olcsó szar kajákat esznek az emberek, és emi ezt tetőzi az az, hogy rengeteg az ideges ember. Nagyon sokan állitják, főleg akik sokáig áltek, hogy minden a fejben dől el, hogy ki, hogy áll vagy éppen nem áll hozzá a dolgokhoz. Dédnagyapám régen mindig azt mondta, hogy megette a fene, ha enni sincs idő... Utólag, főleg amikor az ember belecsöppen a nagybetűsbe akkor tanulja meg igazán értékelni a régi öregek mondásait, amiken gyerekként csak vigyorogni tudtunk.

Realsita! Egyébként a párom itt Nádudvaron a Realba műszakvezető (Reálos :mrgreen: ) és tőle is szoktam hallani szép dolgokat... Amin döbbentem és azt mondtam, hogy én a büdös életbe többet nem eszek az a Fornetti :shutup: ...

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2013. szeptember 28., szombat 14:53

Egyrészt a rák jelenlegi technológiákkal is gyógyítható, ha korai stádiumban diagnosztizálják.
Másrészt ez a betegség mint olyan csak a fejlett társadalmakban okoz valós problémát. Az általatok emlegetett ázsiai országokban a halálozási okok között sehol sincs a rák, a egyszerűen meg sem érik azt a stádiumot az emberek. Nálunk pont azért magas, mert már minden egyebet kb meggyógyítunk.

Az összeesküvés-elméletek hívőitől megkérdezném, hogy komolyan úgy gondolják hogy "az emberiség jövőjéért" valakik feláldoznak dollár csilliárdokat? Ha így lenne, nem itt tartana a világ.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 28., szombat 14:51

hehe írta:
Én 10-15 évet adok max és a rák és AIDS nagy hatékonysággal átlagban gyógyítható lesz.
biztos vagyok benne, hogy mind a rák és mind a hiv, mint vírusok évek óta gyógyíthatók.
Valamilyen szinten most is gyogyithato, csak egyreszrol azok a gyogyszerek amik hasznalnak is rohadt sok penzbe kerulnek, masreszrol pedig nem mindegy, hogy a betegseg melyik fazisaban kerul az illeto paciens a megfelelo kezekbe.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 28., szombat 14:41

Én 10-15 évet adok max és a rák és AIDS nagy hatékonysággal átlagban gyógyítható lesz.
biztos vagyok benne, hogy mind a rák és mind a hiv, mint vírusok évek óta gyógyíthatók.
abban is biztos vagyok, hogy a korábban itt említett népességszabályozás miatt nem engedik ki a kezükből az illetékesek az ellenszert, ráadásul a különböző semmitnemérő gyógyszerekkel még közben meg is szedik magukat, kihasználva az embereket hitét és reményét.
Kép
Kép
Kép

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. szeptember 28., szombat 14:32

'shutterisland írta:
Felénk rengetegen hunynak el 50-60 évesen, és 90% rákban...
a rákra nincs még valami ellenszer ?
gondolom közember számára megfizethetetlen biztos van, de tito esetét látva sokszor még a pénz is kevés.

durva, hogy bárányokat klónoznak, sziámi ikreket választanak szét, művégtagok kerülnek fel emberekre, bezzeg ez az istenverte rák örök probléma.
Tudtommal igen komoly eredmények vannak, de még csak állatokon. De ez mire eljut oda hogy használható az embereken az igen sok teszt és adminisztráció és lehet bukik is az egész. Azt tudni kell, hogy óriási pénz van a gyógyszeriparban. Jobb is inkább ha sokan nem tudják ezt... de hanyatt vágnák páran magukat az biztos.

Én 10-15 évet adok max és a rák és AIDS nagy hatékonysággal átlagban gyógyítható lesz.

Az orvostudomány a nagy rohamban fejlődő tudomány és technika miatt szintén gyorsan fejlődik. Egyre több pénzt ölnek a kutatásokba, fejlesztésekbe. Idő kérdése és gyógyítható lesz rengeteg betegség.

Az más, hogy mi lenne ha ki tudnák tolni az átlagéletkort, stb. Ígéretes elméletek erre is vannak. De tény, hogy valahogy szabályozni kell a Föld lakosságát, mert pl a keleti régió durván sűrűn lakott. India,Kína, és akár Japán is. Ott óriási gond ez.

No ezer sort lehetne még erről írni, én befejezem itt. Vázlatosan, tömören,röviden ennyit erről.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 28., szombat 13:51

Ha kicsit utánaolvas az ember, akkor pár összeesküvés elmélet szerint nagyjából mindenre van ellenszer, viszont ezekkel a betegségekkel szabályozzák a föld népességét.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 24 regisztrált és 0 vendég