OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 25., vasárnap 14:46

Majd kimegyek sorozni, ha a batrak mar annyira szarul lesznek, hogy a kocsmazas helyett otthon fekszenek lazasan.
Egyszeruen nem tudok meglepodni, tudom mennyire idiota az atlagos ember. Mi is huszoneves fiatalok vagyunk, nem talalkoztunk szeptember ota irl es megis tudunk varni meg par hetet, amig mindenki megkapja a 2. oltast.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. április 25., vasárnap 14:05

Remy írta: Mondjuk arra azért kíváncsi leszek, hogy számokban ez mennyire fog meglátszani (ha meglátszik). Így is kurva rosszul álltunk statisztikailag, ha ezek után nem lesz számottevően rosszabb, akkor azért fel lehet tenni a kérdést, hogy kellenek-e a korlátozások. Hiszen korlátozások ellenére is szar volt a helyzet és nem javult.
3 éve nem volt korlátozás, és senki nem halt meg covidban. Elmúlt egy évben még egy csomó korlátozás volt, aztán milyen sokan meghaltak....lehet a korlátozásokban halnak meg az emberek? :hmmm:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27404
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. április 25., vasárnap 13:55

Mondjuk arra azért kíváncsi leszek, hogy számokban ez mennyire fog meglátszani (ha meglátszik). Így is kurva rosszul álltunk statisztikailag, ha ezek után nem lesz számottevően rosszabb, akkor azért fel lehet tenni a kérdést, hogy kellenek-e a korlátozások. Hiszen korlátozások ellenére is szar volt a helyzet és nem javult.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Tjacks
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. április 25., vasárnap 13:47

Most nézem a képeket. SOKKOLÓ..... :'(

Tjacks
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. április 25., vasárnap 13:27

ziro4vr írta: Dél fele mentünk Gellért hegyre, Móricztol odáig tele az összes terasz, mindenki ivott, csomóan egyedül. Lesznek itt bajok még, de ha a főnök sörrel pózol egy teraszon akkor mit várunk?

Néztem képeket én is, Bálna meg Akvárium a két kedvencem, mint valami fesztivál. :lol:
Itt a lényeg kérem. A legundorítóbb az egészben hogy a tetves politika - világszinten - tehet róla megint hogy itt tartunk.

De talán én már túl idealista vagyok ebbe a világba.

a mai fiatal generációtól már egész egyszerűen nem várható el ekkora önkontroll ennyi "bezártság" után. Úgy nőnek-nőttünk fel hogy nem volt háború-forradalom, cserébe nyomatjuk a konzolt, zabálja a chipset + mekizünk, vedeljük a kólát+energiaitalt, fesztiválozunk anyuci-apuci pénzén.

Megmondom őszintén ha nem lenne két pici gyerekem, és még a haverozós-bulizós korszakomat élném valószínű én is mentem volna egy sört bedobni. :hmmm:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 25., vasárnap 12:07

Ennyi eszük van... Akváriumnál meg a Bálnánál egymás hegyén hátán maszk nélkül...
4. hullám felkészül. :coffee:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27404
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. április 25., vasárnap 12:02

nmate írta:
Remy írta: Képek alapján azért 1-2 ember kiment inni szombaton... :ozil:
Mit vártál?
Ezt, de attól még félelmetes. Tavaly nyár óta nem láttam ilyen tömeget.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 25., vasárnap 11:26

El Sie7e írta: Egy kis adalék h mennyire hatékonyak az egyes vakcinák:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210 ... tan-480174

Lehet szidni a kínait, de akkor mit mondjunk a Pfizerre? :D
Ezek a számok, ez a táblázat nem sok mindenre jó sajnos.

Másik témához: egyébként meg mit várunk egy olyan országban, ahol egy Gödénynek van csak facebookon 10.000 követője? :lol:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. április 25., vasárnap 11:20

db97 írta:
Látom nagyon ezen rugózol minden hsz-edben, viszont a hangsúly nem a budapestin van, hanem a társadalmi rétegen, ahonnan a tegnap kintlévők jelentős többsége kikerült. Akik nyilván minden vidéki nagyvárosban megcsinálták ugyanezt, én Budapestet emeltem ki pont, mert ott a legnagyobb mértékű a dolog, de amúgy lényegtelen a helyszín valóban.

Ahogy előttem is írták, az a társadalmi réteg vizsgázott le újra(és vizsgázik folyamatosan a pandémia alatt), akikről minden választásnál elmondjátok, hogy az ő kezükbe kéne helyezni az ország sorsát.

(És még egyszer hangsúlyozom, én is ennek a korosztálynak vagyok a tagja, úgy írom ezt).
Mondjuk ilyen szituációnál ki vizsgázna le, az idősebbek eddig se jártak a Fröccsteraszra, 20-40 közötti korosztály játszótere volt.
Én meg láttam időseket tolakodni, furakodni a boltban, láttam vidéken a kis stampó-fröccs párost legurgulázni bezárt kocsmák előtt/mellett ahol az ablakon kiadták nekik, stb.
Nyilván az idősebb réteg elvan otthon, nem ők voltak a pandémia előtt sem az éjszaka királyai.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 25., vasárnap 11:05

Egy kis adalék h mennyire hatékonyak az egyes vakcinák:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210 ... tan-480174

Lehet szidni a kínait, de akkor mit mondjunk a Pfizerre? :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

db97
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2017. február 8., szerda 21:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: db97 » 2021. április 25., vasárnap 11:03

csababarca írta:
Balaton, Velence, nagyobb városok, valószínűleg mindenhol ez volt, nem csak Budapesten. Csak ugye őket lehet csürhézni, balatonon-velencén a kultúr nép szórakozott, maximálisan betartva a szabályokat.
Látom nagyon ezen rugózol minden hsz-edben, viszont a hangsúly nem a budapestin van, hanem a társadalmi rétegen, ahonnan a tegnap kintlévők jelentős többsége kikerült. Akik nyilván minden vidéki nagyvárosban megcsinálták ugyanezt, én Budapestet emeltem ki pont, mert ott a legnagyobb mértékű a dolog, de amúgy lényegtelen a helyszín valóban.

Ahogy előttem is írták, az a társadalmi réteg vizsgázott le újra(és vizsgázik folyamatosan a pandémia alatt), akikről minden választásnál elmondjátok, hogy az ő kezükbe kéne helyezni az ország sorsát.

(És még egyszer hangsúlyozom, én is ennek a korosztálynak vagyok a tagja, úgy írom ezt).

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. április 25., vasárnap 11:01

En koztes megoldast valasztanek a limitaciok enyhitesevel az oltottak szamara, de nem lennek vele nepszeru. Nem tetszik az elv, de ez tunik a legelhetobb megoldasnak a nyajimmunitas elereseig, ha elerheto.

Ebbol a temabol kicsit kitekintve, egy ismerosom csapatsportot uz, Szputnyikkal oltottak be. Az egesz oltatlan csapat covidos lett a spektrum kulonbozo tuneteivel, csak o nem. Szoval mintha hasznalna! :)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. április 25., vasárnap 11:00

El Sie7e írta:
látod fején találtad a szöget rögtön az első mondattal :) az adott hely felelőssége. eddig csak a kormány felelősségét hoztad fel, elhallgatva a szolgáltatók, és pláne az egyén felelősségét.

már korábban is említettem az emberek és a szolgáltatók felelősségét, nem most rád reagálva említettem meg először:)

a jelenség nem tetszik, hogy most mindenki pestizik, holott egy éve mindenhol az emberek a kiskapukat keresték, és találták meg. (konditermek, vidéki kiskocsmák, sportesemények, stb)

a kormány felelősségét annyiban hoztam fel, hogy ők hozták a döntést a nyitásról. (amivel egyébként egyetértek, mégha meg is van a kockázata, mivel láttuk, hogy reagáltak az emberek a nyitásra.)
De ugyanez történt tavaly júniusban is, amikor megszűntek a korlátozások, az embereket meg mintha puskákkal kergették volna le a Balatonhoz:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 25., vasárnap 10:49

csababarca írta:
El Sie7e írta:
bocsáss meg, csak egy kérdés: meg volt engedve, hogy egymás szájában ülve teraszozzanak az emberek? nincs vmi olyan szabály, amit már ötmilliószor elmondtak, hogy védőtávolság? (ez utóbbi már csak költői kérdés)
És akkor az nem az adott hely felelőssége, hogy mondjuk ezt kialakítsa? Mondjuk az asztalokat rakja el 2 méterre egymástól, ne engedjen oda a pulthoz nyomorogni 100 embert, stb. Ezt csak azért mondom, mert ahogy említettem, voltam a Váci utcában tegnap, elmentem a Fröccsterasz mellett és már akkor láthatóan nem úgy rakták le az asztalokat, hogy 1,5 méteres távolságok meglegyenek. Tehát már ők is így készültek, hogy minél több embert le tudjanak ültetni.


Az emberek buták (nem csak a pestiek, az összes), a tömeg pedig hatványozódottan az. Most tőlük várjuk el, hogy távolságtartás legyen:D Saját magam tapasztaltam meg, hogy egy boltban ahol éppen nincs csak 10 ember, ott is az öregek is belelihegnek a tarkómba, és leszarják a felfestett jelzéseket.
De feltételezem, te is találkoztál már ilyennel az egy év alatt.

Nem hely specifikus ez, az emberek mindenhol egyformán viselkednek, legyen az Budapest, Balaton, Velence, Győr, stb. Itt meg ugye csak a csürhe pestiek szlogenek szállnak.
látod fején találtad a szöget rögtön az első mondattal :) az adott hely felelőssége. eddig csak a kormány felelősségét hoztad fel, elhallgatva a szolgáltatók, és pláne az egyén felelősségét. nem is mennék bele jobban, mert megint kezdünk elmenni a mindenért a kormány a hibás irányba :)
én sem enyhítenék a korlátozásokon jelenleg, még pár hétig minimum, de addig meg szerencsétlen szolgáltató szektor fog még jobban bedőlni, és sokezer ember veszíti el a megélhetését, süllyed nyomorba, ennek is ugyan úgy megvannak a negatív externáliái, mint ahogy annak h több TB megy el a betegek gondozására...ha továbbra is be vagyunk zárkózva akkor meg több adóforint megy el munkahelyi bértámogatásra, teraszdíj elengedésre, munkanélküli segély fizetésére etc. mindennek két oldala van :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. április 25., vasárnap 10:38

El Sie7e írta:
bocsáss meg, csak egy kérdés: meg volt engedve, hogy egymás szájában ülve teraszozzanak az emberek? nincs vmi olyan szabály, amit már ötmilliószor elmondtak, hogy védőtávolság? (ez utóbbi már csak költői kérdés)
És akkor az nem az adott hely felelőssége, hogy mondjuk ezt kialakítsa? Mondjuk az asztalokat rakja el 2 méterre egymástól, ne engedjen oda a pulthoz nyomorogni 100 embert, stb. Ezt csak azért mondom, mert ahogy említettem, voltam a Váci utcában tegnap, elmentem a Fröccsterasz mellett és már akkor láthatóan nem úgy rakták le az asztalokat, hogy 1,5 méteres távolságok meglegyenek. Tehát már ők is így készültek, hogy minél több embert le tudjanak ültetni.


Az emberek buták (nem csak a pestiek, az összes), a tömeg pedig hatványozódottan az. Most tőlük várjuk el, hogy távolságtartás legyen:D Saját magam tapasztaltam meg, hogy egy boltban ahol éppen nincs csak 10 ember, ott is az öregek is belelihegnek a tarkómba, és leszarják a felfestett jelzéseket.
De feltételezem, te is találkoztál már ilyennel az egy év alatt.

Nem hely specifikus ez, az emberek mindenhol egyformán viselkednek, legyen az Budapest, Balaton, Velence, Győr, stb. Itt meg ugye csak a csürhe pestiek szlogenek szállnak.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. április 25., vasárnap 10:36

csababarca írta: Hülye példa, de ha jövő héten bejelenti a kormány, hogy nem kötelező már a maszk, nem kérhetik sehol, hogy viseld, akkor az emberek egy része leveszi majd. Majd utána őket is anyázzuk?
gondolom igen.

Vannak tarsadalmak, ahol eleg az iranymutatas. A mienk nem ilyen. Ezt a donteshozoknak tudnia kene, ebben felelosseguk van, ahogy te is mondod. Raadasul tobb szabaly meg mindig el, amiket sikerult megszegni.

Viszont felnott elvileg felelossegteljes emberektol hadd varja el az ember, hogy gondolkodjon. Ha valaki ezt nem teszi meg, nalam nem felmentes az, hogy meg van engedve.

Egyebkent ezt barmeddig lehet sarkitani. Ha valaki lekohog, utana anyazol? Nyilvan, pedig nincs ra szabaly.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2021. április 25., vasárnap 10:39-kor.

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2021. április 25., vasárnap 10:35

csababarca írta: Nem akarom levenni teljesen, de olyanért kárhoztatjuk őket, ami megengedett volt tegnap óta.
A módja az amibe fentről nem gondoltak bele, az emberek meg leszarták a dolgot.

Hülye példa, de ha jövő héten bejelenti a kormány, hogy nem kötelező már a maszk, nem kérhetik sehol, hogy viseld, akkor az emberek egy része leveszi majd. Majd utána őket is anyázzuk?
gondolom igen.

Szomorú.
Én is voltam BP-en tegnap, de még délelőtt mentünk, 2re itthon voltunk, direkt nem késő délután mentünk. Viszont már akkor üldögéltek kint az akváriumnál, az asztalok baromira nem voltak egymástól eltolva, se a fröccsteraszon. Várható volt, hogy ez lesz.
Mindamellett, hogy igazat adok neked (nem csak az emberek hibája), én már nagyon várom a választást ezek után, mikor a következő 2/3 után jönnek majd az entellektüel városiak, és ismét a falusi nyuggerek nyakába akarják varrni az egészet, közben meg a tegnapiból is látszódik, hogy semmi különbség, max annyi, hogy az egyik az m1-n nézi a fake news, a másik meg a telexen olvassa. Szerintem ismét levizsgázott a társadalmunk.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 25., vasárnap 10:33

csababarca írta:
Petr írta:
Persze, ezeket adom. A hozzaszolasaidbol ugy ereztem, hogy szeretned levenni a felelosseget az emberekrol, amit szerintem nem szabad.
Nem akarom levenni teljesen, de olyanért kárhoztatjuk őket, ami megengedett volt tegnap óta.
bocsáss meg, csak egy kérdés: meg volt engedve, hogy egymás szájában ülve teraszozzanak az emberek? nincs vmi olyan szabály, amit már ötmilliószor elmondtak, hogy védőtávolság? (ez utóbbi már csak költői kérdés)

amúgy nem belekötni akartam abba amit írtál mert megértem, mire gondolsz. de itt vannak szabályok, be kéne tartani őket (Döme után szabadon :lol: ) és akkor talán kisebb kockázata lenne az egésznek :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. április 25., vasárnap 10:30

Petr írta:
Persze, ezeket adom. A hozzaszolasaidbol ugy ereztem, hogy szeretned levenni a felelosseget az emberekrol, amit szerintem nem szabad.
Nem akarom levenni teljesen, de olyanért kárhoztatjuk őket, ami megengedett volt tegnap óta.
A módja az amibe fentről nem gondoltak bele, az emberek meg leszarták a dolgot.

Hülye példa, de ha jövő héten bejelenti a kormány, hogy nem kötelező már a maszk, nem kérhetik sehol, hogy viseld, akkor az emberek egy része leveszi majd. Majd utána őket is anyázzuk?
gondolom igen.

Szomorú.
Én is voltam BP-en tegnap, de még délelőtt mentünk, 2re itthon voltunk, direkt nem késő délután mentünk. Viszont már akkor üldögéltek kint az akváriumnál, az asztalok baromira nem voltak egymástól eltolva, se a fröccsteraszon. Várható volt, hogy ez lesz.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. április 25., vasárnap 10:25

csababarca írta: A döntésekért ők felelősek.
Persze, az emberek is hibásak, de nem feltétlen csak őket kell kárhoztatni a helyzetért.
A vendéglátósok is leszarták a szabályokat, a fogyasztók is, a kormány se biztos, hogy belegondolt ebbe mélyebben, mit fog ez okozni.
[...]
És akkor most meglepődünk meg csürhézzük a budapestieket, közben meg vidéken is egy éve megy a kiskapuzás:)

Persze, ezeket adom. A hozzaszolasaidbol ugy ereztem, hogy szeretned levenni a felelosseget az emberekrol (direkt nem fogyasztokat irtam, hanem altalanossagban - mondjuk minden ember fogyaszto, szoooval... :)), amit szerintem nem szabad.

Ugyanugy saros a kormany, ahogy a vendeglatosok is. Az egesz zsenialis magyar tarsadalom.

Ezeket viszont muszaj leirni. Ha csak egy ember rajon, hogy baromsag, amit csinal, mar megerte.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 129 regisztrált és 0 vendég