OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2016. október 3., hétfő 20:34

És aki átlátott a szitán? Aki tudta, hogy mire megy ki a játék?
Szíved joga azt hinni hogy mögöttes EU ellenes célokat szolgált ez a népszavazás, de megjegyzem hogy ez max vélemény, nem több. Ezért én tiszteletben tartom, de nem kezelem tényként, ne haragudj. Én a tegnapi népszavazást annak tekintem, aminek tűnik, népszavazás a betelepülők elhelyezésének döntésjogáról, főleg mivel egyébként a kormány nem folytat EU ellenes politikát. Van egy pont ami megütköztek a tagállamok, ami nem csoda a földrajzi és gazdasági különbségek miatt de a tagságunk mellett elég szilárd állást foglal a kormány.

Jó példa a brexit. Ott mindkét fél eléggé mutatta magát. És a kormány mindkét választási lehetőséget támogatta. Előbb a brexitet, majd a maradást (persze nem muszájból). Nem fifty-fifty volt az arány, de Magyarországon még viccnek is rosz volt, ami folyt. De legalább lett volna egyenes.
Ne érts félre, de nem az ellenzék dolga lett volna kampányolni a kormány ellen? Egyszerre nehéz kiállni 2 ellentétes irány mellett egyszemélyben úgy hogy ne tűnjön hülyének az ember :)
A brexit érdekes példa de jónak nem nevezném, ott koalíciós kormány van. :)
Ott előfordulhat hogy máshogy látják a felek a dolgot, de ha a Fidesz egyedül látná kétféleképpen az elég debil lenne. :) -> az ellenzék dolga kampányolni a kormány ellen.
Ami pedig a szabad sajtót illeti, az utópia lesz mindig. Viszont a Fidesz nem áll meg ott, hogy van egy tv-je, újságja és mondjuk egy portálja. Sorban "vásárolja" fel a számára kínos médiumokat (Origo, vs.hu). Ha ez nem megy, akkor máshogy szopatja meg (RTL).
Mint írtam, pénz beszél. Régen is így volt, eztán is így lesz.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. október 3., hétfő 19:37

füst írta:Ezt írd le nekem légyszives pontosan hogy miként működik, sehol se találkoztam még azzal hogy egyformán kell kampányolni minden "választási lehetőség"-ért. Hogyan szól pontosan ez a megkötés/szabály és mióta él? Eddig kik tartották be?
Jó példa a brexit. Ott mindkét fél eléggé mutatta magát. És a kormány mindkét választási lehetőséget támogatta. Előbb a brexitet, majd a maradást (persze nem muszájból). Nem fifty-fifty volt az arány, de Magyarországon még viccnek is rosz volt, ami folyt. De legalább lett volna egyenes. De nem, migránskérdésbe bújtatott euszkeptikus felmérés volt. Annak jó drága.
Volt egy eldöntendő kérdés, a kormány kampányolt a nem válaszért. Aki nem értett vele egyet, akinek nem tetszett a kormány által támogatott válasz egy egyszerű kérdésben, annak ott volt az igen, ami pontosan az ellentéte a kormány irányvonalának.
És aki átlátott a szitán? Aki tudta, hogy mire megy ki a játék? Annak tényleg nem volt más lehetősége, mint szándékosan otthon maradni, hogy még véletlenül se legyen érvényes a szavazás.

Ami pedig a szabad sajtót illeti, az utópia lesz mindig. Viszont a Fidesz nem áll meg ott, hogy van egy tv-je, újságja és mondjuk egy portálja. Sorban "vásárolja" fel a számára kínos médiumokat (Origo, vs.hu). Ha ez nem megy, akkor máshogy szopatja meg (RTL).
Merci Zizou!

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2016. október 3., hétfő 18:40

rashidm írta:
Ez így van. Csak aztán nem kell többet bemenned dolgozni.

Igen, meg a fekete pobjeda ott áll a ház előtt, meg Recsk is újra kinyitott. :)
Abba már bele se megyek inkább hogy amit te írsz az inkábbb a szólásszabadságot érinti, nem a sajtószabadságot, mindegy is. :)

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. október 3., hétfő 18:22

füst írta:
Gyakorlatilag bárki írhat, mondhat, megjeleníthet bármit. Vagy miben nem érvényesül a szabad sajtó?
Ez így van. Csak aztán nem kell többet bemenned dolgozni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2016. október 3., hétfő 18:17

A szabad sajtó és a szabad információáramlás ugye továbbra is az egyik alapelvünk elvileg, ezek meg az mtv párttitkársággá alakításával, hát, hogy fogalmazzam ezt meg...lehet, hogy sérülnek.
Miért, nincs szabad sajtó? A rendszerváltás után jobb volt a napkelte az mtv-n? Vagy aztán az ATV?
Pénz beszél, és most más adja a pénzt a köztévének, ennyi a történet. Vannak alternativ fórumok, amikkel élhet az ellenzék. Ez volt már fordított felállással, és lesz is, nincs most nagyobb elnyomás mint eddig bármikor. Gyakorlatilag bárki írhat, mondhat, megjeleníthet bármit. Vagy miben nem érvényesül a szabad sajtó?
Én mondjuk tudnék mondani példát az egyik előző kormánypártra de Isten látja lelkem én nem akarom itt pocskondiázni egyiket se. :)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. október 3., hétfő 17:37

Ezt írd le nekem légyszives pontosan hogy miként működik, sehol se találkoztam még azzal hogy egyformán kell kampányolni minden "választási lehetőség"-ért. Hogyan szól pontosan ez a megkötés/szabály és mióta él? Eddig kik tartották be? :)
A kormány nyilván egy álláspontot fog mindig támogatni, ez nyilván mindig így is lesz és így is volt. Szerintem inkább arra gondolt a költő hogy a "közmédiának" csúfolt komédiában a nem kormány párti hírek egészen egyszerűen el vannak nyomva, az ellenzéknek esélye sincs megjelenni. Ami ebben az esetben jó, mert legalább nem látták sokan hogy van aki az igen szavazatra buzdít (liberálisok néven, jézusom :lol: :lol: :lol: ). De ez például elég komoly gond lenne egy igazi népszavazás előtt, na persze erre nem sok esély van, majd a demokrácia védelmezői a szart is kiverik a drogos komcsi hazaárulókból, akik itten asziszik hogy vannak jogaik. :lol:

A szabad sajtó és a szabad információáramlás ugye továbbra is az egyik alapelvünk elvileg, ezek meg az mtv párttitkársággá alakításával, hát, hogy fogalmazzam ezt meg...lehet, hogy sérülnek. :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. október 3., hétfő 17:14

Csak sok olyan volt, aki alapvetoen egyetert a temaban a kormannyal, meg a Nem szavazat tartalmaval, csak a kampany, Orban, a fidesz kepmutatas miatt nem ment. Ez pedig szomoru, hogy kettehasitottak azokat is akik osszetartananak a bevandorlo temaban.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2016. október 3., hétfő 16:58

Ez akkor lenne jogos, ha a kormány mindkét választási lehetőségbe egyfomán öl pénzt és energiát. De durván nem így volt
Ezt írd le nekem légyszives pontosan hogy miként működik, sehol se találkoztam még azzal hogy egyformán kell kampányolni minden "választási lehetőség"-ért. Hogyan szól pontosan ez a megkötés/szabály és mióta él? Eddig kik tartották be? :)
Még szép, hogy aki máshogy gondolta, inkább el sem ment.
Volt egy eldöntendő kérdés, a kormány kampányolt a nem válaszért. Aki nem értett vele egyet, akinek nem tetszett a kormány által támogatott válasz egy egyszerű kérdésben, annak ott volt az igen, ami pontosan az ellentéte a kormány irányvonalának. :)
Aki nem ment el szavazni, arra nem lehet ráhúzni hogy nem értett egyet a kormánnyal, mert nem tudhatod miért nem ment el az az 5x% szavazni. :)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. október 3., hétfő 16:47

Ez nem a Fidesz buta propagandája, ezek számok. Mégha nem pontosan írtam az adatokat, akkor is közel ugyanannyian voltak. Egyébként ne értsd félre, én aztán rohadtul nem vagyok Fidesz párti és szánalmasnak találom ezt az egész értelmetlen gyűlöletkampányt, de az ugyanolyan nettó baromság hogy ez egy érvénytelen népszavazás és hasonlók. (ez nem neked szól, csak rengeteg ilyen véleményt hallani)
Ez így nagyon komolytalan volt, rengeteg helyen, ezt így inkább ne.

Nagyjából ennyi a lényeg:
ericco írta:Ez az egész nagyon távol volt egy rendes referendumtól

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. október 3., hétfő 16:42

füst írta:
és de a távolmaradással is lehet szavazni, mégpedig ha az a cél hogy a szavazás ne érje el az 50%+1-et, márpedig itt az volt a cél.
Az nem szavazás hanem bojkott. Aki nem megy szavazni nem lehet tudni hogy miert. Lehet azert mert nem érdekli, nem tudja eldönteni, nem ér rá, elutazott, dolgozik, műtik stb. Aki nem szavaz az nem játszik, nem lehet őket egy kalap alá venni, nem lehet szembeállítani az egyik válasszal és egy halmazba helyezni a másikkal.
Ennyi erővel megalapitanám a nemszavazók pártját, elég stabilan kormánypárt lenne minden ciklusban. :)
Ez akkor lenne jogos, ha a kormány mindkét választási lehetőségbe egyfomán öl pénzt és energiát. De durván nem így volt. Még szép, hogy aki máshogy gondolta, inkább el sem ment. Ez az egész nagyon távol volt egy rendes referendumtól, maradjunk ennyiben.
nettó baromság hogy ez egy érvénytelen népszavazás és hasonlók
De miért lenne baromság? Van egy törvény a népszavazásról, amit ráadásul a Fidesz nyomott át, hogy bebiztosítsa magát (mert a népszavazás pont nem erre lett kitalálva, mint amire most használták fel). Meg van adva a pontos részvételi arány, ami felett a szavazás érvényes, alatta pedig vsizont nem. Ennél egyértelműbb szitu nincs.
Merci Zizou!

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. október 3., hétfő 16:28

Pipita írta: Ha a Fidesz buta propagandáját akarod fújni, akkor legalább pontosan próbáld kopírozni a kedves vezetőt. Többen mentek el az EU-ra szavazni, mert akkor 3,67 millió ember szavazott, ezeknek több mint 99%-a érvényesen. Ebből 3 millió igennel. Idén 3,3 millióan szavaztak nemmel egy olyan kérdésre, ahol az igennek egyszerűen nincs létjogosultsága. Az iszonyatosan nagy részvételi aránnyal meg ne engedd már etetni magad, ha nincs az MKKP meg a civilek kampánya akkor 40% alatt marad az iszonyatosan nagy részvételi arány. :lol: A nemek többsége elsöprő, de ezt már a kérdés kiírásakor tudni lehetett. Még egyszer mondom, a két lehetőségből az egyik nettó baromság, csak a legtökéletlenebb találta helyesnek az igent.
Ez nem a Fidesz buta propagandája, ezek számok. Mégha nem pontosan írtam az adatokat, akkor is közel ugyanannyian voltak. Egyébként ne értsd félre, én aztán rohadtul nem vagyok Fidesz párti és szánalmasnak találom ezt az egész értelmetlen gyűlöletkampányt, de az ugyanolyan nettó baromság hogy ez egy érvénytelen népszavazás és hasonlók. (ez nem neked szól, csak rengeteg ilyen véleményt hallani)
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. október 3., hétfő 16:27

IkerCasillas írta:
Pipita írta:dehát tessenek jobbat mutatni a demokráciánál.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Szingap%C3%BAr
Demokrácia materiális formában :mrgreen:
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2016. október 3., hétfő 16:23

rashidm írta:
Én nem úgy fogalmaznék, hogy uszítás az EU felé, hanem inkább félrevezetés az egész migránsozás. Most pár hónapig vagy kitudja meddig, nem lesz szó az egészségügyről, meg az eu-s pénzek/más pénzek ellopásáról.
másféléve nincs szó ezekről a problémákról lassan, a kormány tévéjénél (köztévének csúfolt adók) mást nem lehetett látni, csak "migráns" "bevándorló" "kvóta" tárgyszavú szalagcímeket.
Elvétve 1-1 sporthír, magyar siker.
Gondolom ez továbbra sem fog változni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2016. október 3., hétfő 16:20

Pipita írta:dehát tessenek jobbat mutatni a demokráciánál.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Szingap%C3%BAr

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2016. október 3., hétfő 16:12

és de a távolmaradással is lehet szavazni, mégpedig ha az a cél hogy a szavazás ne érje el az 50%+1-et, márpedig itt az volt a cél.
Az nem szavazás hanem bojkott. Aki nem megy szavazni nem lehet tudni hogy miert. Lehet azert mert nem érdekli, nem tudja eldönteni, nem ér rá, elutazott, dolgozik, műtik stb. Aki nem szavaz az nem játszik, nem lehet őket egy kalap alá venni, nem lehet szembeállítani az egyik válasszal és egy halmazba helyezni a másikkal.
Ennyi erővel megalapitanám a nemszavazók pártját, elég stabilan kormánypárt lenne minden ciklusban. :)

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. október 3., hétfő 16:11

Elterelni sima migránsozással is lehetne. Vagy bármi mással. De ez az üzenjük Brüsszelnek és társai szerintem már több, mint terelés.
Merci Zizou!

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. október 3., hétfő 16:08

ericco írta:
Én csak annyit mondanék hogy jelenleg az EU-féle kvótának nincs társadalmi támogatottsága Mo.-n.
Nem igaz, hogy nem veszitek észre, nem látjátok, hogy az egész kampány nem a migránsokról vagy a kvótákról szólt, hanem az EU elleni uszításról?
Most az EU azt látja, hogy érvénytelen lett a szavazás, úgy is fognak a dolgokhoz állni. Ennek ellenére orbánék pedig csakazértis folytatják, és ennél is erősebb lesz az Európa pusztulásba akarja taszítani Magyaroszágot bullshit a részükről. Ez csak az első lépés volt, a hangulat megteremtése. És ahogy a tegnapi eredmény mutatja, 3 282 928 vevő lesz erre, ha az EU továbbra sem enged. Márpedig nem fog, mert a populistákkal le akar majd számolni. Előbb Brüsszelben, utóbb pedig a tagállamokban.
ezaz egész sz*r arra volt jó, hogy papíron elköltöttek 20 milliárdot, amiből a valóságban gyanítom 2/3-t egy kajmánszigeteki bankszámlán őriznek és majd furcsa módon a nemzeti legalizáló manufaktúrába, szépen visszaszivárogtatják maguknak.
Igen, ezért is, meg szerintem az általam leírt okok végett is.
és de a távolmaradással is lehet szavazni, mégpedig ha az a cél hogy a szavazás ne érje el az 50%+1-et, márpedig itt az volt a cél.
Na végre valamiben egyezik a véleményünk :D
Én nem úgy fogalmaznék, hogy uszítás az EU felé, hanem inkább félrevezetés az egész migránsozás. Most pár hónapig vagy kitudja meddig, nem lesz szó az egészségügyről, meg az eu-s pénzek/más pénzek ellopásáról.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. október 3., hétfő 15:59

Én csak annyit mondanék hogy jelenleg az EU-féle kvótának nincs társadalmi támogatottsága Mo.-n.
Nem igaz, hogy nem veszitek észre, nem látjátok, hogy az egész kampány nem a migránsokról vagy a kvótákról szólt, hanem az EU elleni uszításról?
Most az EU azt látja, hogy érvénytelen lett a szavazás, úgy is fognak a dolgokhoz állni. Ennek ellenére orbánék pedig csakazértis folytatják, és ennél is erősebb lesz az Európa pusztulásba akarja taszítani Magyaroszágot bullshit a részükről. Ez csak az első lépés volt, a hangulat megteremtése. És ahogy a tegnapi eredmény mutatja, 3 282 928 vevő lesz erre, ha az EU továbbra sem enged. Márpedig nem fog, mert a populistákkal le akar majd számolni. Előbb Brüsszelben, utóbb pedig a tagállamokban.
ezaz egész sz*r arra volt jó, hogy papíron elköltöttek 20 milliárdot, amiből a valóságban gyanítom 2/3-t egy kajmánszigeteki bankszámlán őriznek és majd furcsa módon a nemzeti legalizáló manufaktúrába, szépen visszaszivárogtatják maguknak.
Igen, ezért is, meg szerintem az általam leírt okok végett is.
és de a távolmaradással is lehet szavazni, mégpedig ha az a cél hogy a szavazás ne érje el az 50%+1-et, márpedig itt az volt a cél.
Na végre valamiben egyezik a véleményünk :D
Merci Zizou!

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2016. október 3., hétfő 15:52

Az EU-ba való csatlakozáskor nem mentek el ennyien.
de elmentek. többen is.

ott volt értelme az eldöntendő kérdésnek. valamint ott még a két válasz lehetőség is értelmes volt. itt nem volt értelme, sőt nem erről szólt az egész.

és de a távolmaradással is lehet szavazni, mégpedig ha az a cél hogy a szavazás ne érje el az 50%+1-et, márpedig itt az volt a cél.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. október 3., hétfő 15:49

füst írta: Brüsszelben ugyanugy igennel vagy nemmel kell majd válaszolnia Orbánnak, ő nem mondhat talánt és nem rajzolhat faszt a papírra...
Marad az a 3,3 millió ember, akinek a döntését magával kell vinnie, Ennyi.
Csak, hogy már hetek óta tudva van, hogy nincs kötelező kvóta betelepítésre, de csakazért is ment a migránsozás, meg a parasztvakítás és mutyi, ezaz egész sz*r arra volt jó, hogy papíron elköltöttek 20 milliárdot, amiből a valóságban gyanítom 2/3-t egy kajmánszigeteki bankszámlán őriznek és majd furcsa módon a nemzeti legalizáló manufaktúrába, szépen visszaszivárogtatják maguknak.

De politika off.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 98 regisztrált és 0 vendég