OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. január 18., szerda 22:32

ziro4vr írta:
sentry írta: Egy MSc-s meg még többet. Nekem "távoli" ismerőseim vannak csak ebben a szakmában, így másod kézből tudom ezeket, de kétlem hogy hamis infók lennének. Egy -Ziró ne figyelj- átlagos városban, Veszprémben simán keresnek a villamosmérnökök kezdőként 180-200ezret átlagban. Szerintem jól tette (azok mellett, amit írt Kerlon, nem a pénz miatt csak) hogy váltott, és szerintem hamar is találni fog munkát, mert eléggé hiányszakma.
Most nem azért, és nem lokálpatriotizmusból, de kicsit nézd át a kapcsolati hálókat, a város RTM-ét, annyira nem mondanám átlagosnak, de ez itt off. :) :D

AZ meg igaz hogy keresnek annyit, csak nem elsődlegesen azzal ami a végzettségük, és nehéz előrelépni.
Mi az az RTM?

Hát szerintem egy villamosmérnöknek vagy gépészmérnöknek van az összes mérnöki szakág közül a legkönnyebb/legbiztosabb dolga, ha munkakeresést/fizetést és jövőt nézzük. Szerintem. Persze nem azt mondom hogy könnyű dolgok van, hanem hogy a gazdaságnak nagy igénye van mindkettőre, nagy a kereslet is rá, és aki ügyes, kitartó az elérheti az álmait. Legalábbis a szűk környezetemben (nyilván nem ismerek 50 villamosmérnököt meg gépészt szerte az országban/világban) mindenki k*rvajól keres, és biztos állásuk van, és könnyen váltana bármelyik ha akarna.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 18., szerda 21:04

sentry írta: Egy MSc-s meg még többet. Nekem "távoli" ismerőseim vannak csak ebben a szakmában, így másod kézből tudom ezeket, de kétlem hogy hamis infók lennének. Egy -Ziró ne figyelj- átlagos városban, Veszprémben simán keresnek a villamosmérnökök kezdőként 180-200ezret átlagban. Szerintem jól tette (azok mellett, amit írt Kerlon, nem a pénz miatt csak) hogy váltott, és szerintem hamar is találni fog munkát, mert eléggé hiányszakma.
Most nem azért, és nem lokálpatriotizmusból, de kicsit nézd át a kapcsolati hálókat, a város RTM-ét, annyira nem mondanám átlagosnak, de ez itt off. :) :D

AZ meg igaz hogy keresnek annyit, csak nem elsődlegesen azzal ami a végzettségük, és nehéz előrelépni.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 18., szerda 20:15

sentry írta:
Realista24 írta:Kerlon kapott 40%-os fizetésemelést az évek alatt. Ezt nem sok magyar cégnél mondhatod el. Jó, alulról építkezett, már ami a fizetést illeti, de nem is fix emberként kezdett, ha jól rémlik.

Ez egy szerencsétlen eset, mert veszítenek egy vélhetően jó és céges ügyekben tapasztalt munkavállalót, újat meg csak másfélszer ennyiért fognak találni nagyjából. Ez már nagyon magyar.
Hatalmas plusz! :)

És ahogy mondod, ez az amit mocskos nehéz megértetni sok "főnökkel". Amúgy talán ez a legnagyobb baj, hogy pár öreg a régi haveri körből tartja el magát, de üzleti érzék, meg tudás az kb nulla. Egy piaci versenyben kb fele megbukna. Plusz még egy buktató, hogy nem érti meg pár paraszt, hogy ha elvállalja a melót a piaci ár alatt akkor kibaszik az egész szakmával. Nah de ezt is holnapig lehetne ragozni.... Szóval tényleg nem fényes a helyzet itthon, de az is igaz hogy ebben erősen benne van az is hogy nincs meg a vezetők többségében a helyes(? nem tudom mi a jó szó) gondolkodás ahhoz hogy egy erős gazdaságot felépítsen az ország. Nem véletlen hogy xy azért dobbant külföldre, mert itthon tudása is erősen korlátozva van (felülről).
Munkatársam amúgy szinte ugyanezzel az okkal fog felmondani, mint én, de ő ráadásul 4 hónappal előbb is kezdett, mint én. A szomorú, hogy a főnököm szerintem többet adna, mert ő is hangsúlyozta, hogy szereti az iroda összetételét, rég volt ilyen nyugodt a légkör és ennyire kevés a tényleges probléma. Ami itt probléma, hogy a cégtulaj családját mi tartjuk el és nekik nem érdekük, hogy az iroda fejlődjön, ezért nem is érdekük több "teljes értékű" mérnököt foglalkoztatni. Ezért szerintem az alsó réteg (ahova tartozom) szerintem a cégnél sűrűn változik.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. január 18., szerda 20:07

Realista24 írta:Kerlon kapott 40%-os fizetésemelést az évek alatt. Ezt nem sok magyar cégnél mondhatod el. Jó, alulról építkezett, már ami a fizetést illeti, de nem is fix emberként kezdett, ha jól rémlik.

Ez egy szerencsétlen eset, mert veszítenek egy vélhetően jó és céges ügyekben tapasztalt munkavállalót, újat meg csak másfélszer ennyiért fognak találni nagyjából. Ez már nagyon magyar.
Hatalmas plusz! :)

És ahogy mondod, ez az amit mocskos nehéz megértetni sok "főnökkel". Amúgy talán ez a legnagyobb baj, hogy pár öreg a régi haveri körből tartja el magát, de üzleti érzék, meg tudás az kb nulla. Egy piaci versenyben kb fele megbukna. Plusz még egy buktató, hogy nem érti meg pár paraszt, hogy ha elvállalja a melót a piaci ár alatt akkor kibaszik az egész szakmával. Nah de ezt is holnapig lehetne ragozni.... Szóval tényleg nem fényes a helyzet itthon, de az is igaz hogy ebben erősen benne van az is hogy nincs meg a vezetők többségében a helyes(? nem tudom mi a jó szó) gondolkodás ahhoz hogy egy erős gazdaságot felépítsen az ország. Nem véletlen hogy xy azért dobbant külföldre, mert itthon tudása is erősen korlátozva van (felülről).

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 18., szerda 20:07

Kerlon írta:
Realista24 írta:Kerlon kapott 40%-os fizetésemelést az évek alatt. Ezt nem sok magyar cégnél mondhatod el. Jó, alulról építkezett, már ami a fizetést illeti, de nem is fix emberként kezdett, ha jól rémlik.

Ez egy szerencsétlen eset, mert veszítenek egy vélhetően jó és céges ügyekben tapasztalt munkavállalót, újat meg csak másfélszer ennyiért fognak találni nagyjából. Ez már nagyon magyar.
De fix emberként kezdtem, de 3 hónapig suli miatt csak 4 napot dolgoztam, az 5. napot húzták a szabimból vagy a túlóra elnyelte.
Valamiért úgy rémlett, hogy részmunkaidőben, suli mellett/alatt csináltad. De a lényegen nem változtat, a kezdő fizud volt alacsony. Mondjuk ez is nézőpont kérdése.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 18., szerda 20:04

Realista24 írta:Kerlon kapott 40%-os fizetésemelést az évek alatt. Ezt nem sok magyar cégnél mondhatod el. Jó, alulról építkezett, már ami a fizetést illeti, de nem is fix emberként kezdett, ha jól rémlik.

Ez egy szerencsétlen eset, mert veszítenek egy vélhetően jó és céges ügyekben tapasztalt munkavállalót, újat meg csak másfélszer ennyiért fognak találni nagyjából. Ez már nagyon magyar.
De fix emberként kezdtem, de 3 hónapig suli miatt csak 4 napot dolgoztam, az 5. napot húzták a szabimból vagy a túlóra elnyelte.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 18., szerda 20:00

Kerlon kapott 40%-os fizetésemelést az évek alatt. Ezt nem sok magyar cégnél mondhatod el. Jó, alulról építkezett, már ami a fizetést illeti, de nem is fix emberként kezdett, ha jól rémlik.

Ez egy szerencsétlen eset, mert veszítenek egy vélhetően jó és céges ügyekben tapasztalt munkavállalót, újat meg csak másfélszer ennyiért fognak találni nagyjából. Ez már nagyon magyar.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. január 18., szerda 19:58

Kerlon írta:Maradjunk a realitások talaján könyörgöm. Senki nem beszélt milliókról, de a legtöbb helyen a kezdő mérnök 200+ kap, nekem 1,5 év után az említett összeg...
Nem hiszem hogy Kerlon a védelmemre szorulna. De most g*cire igaza van.
Mérnökök közül a villamos és gépész a legjobban megfizetett. A kezdő (0km-es) villamosmérnök simán megkapja a nettó 200k-t.

Egy MSc-s meg még többet. Nekem "távoli" ismerőseim vannak csak ebben a szakmában, így másod kézből tudom ezeket, de kétlem hogy hamis infók lennének. Egy -Ziró ne figyelj- átlagos városban, Veszprémben simán keresnek a villamosmérnökök kezdőként 180-200ezret átlagban. Szerintem jól tette (azok mellett, amit írt Kerlon, nem a pénz miatt csak) hogy váltott, és szerintem hamar is találni fog munkát, mert eléggé hiányszakma.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 18., szerda 19:33

Realista24 írta:
Kerlon írta:Maradjunk a realitások talaján könyörgöm. Senki nem beszélt milliókról, de a legtöbb helyen a kezdő mérnök 200+ kap, nekem 1,5 év után az említett összeg...
De legalabb teszel ellene. Csak az elvalasnal legyél okos, ne hagyj haragosokat. Sosem tudod mit hoz a jövő.
Nem akarok, gyakorlatilag összetűzés sem volt sohase. Ők elfogadták az érveim, megegyeztünk és elköszönünk majd egymástól. Amit a legjobban sajnálok, hogy a munkatársaimat "hátrahagyom", mert remek társaság volt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 18., szerda 19:30

Kerlon írta:Maradjunk a realitások talaján könyörgöm. Senki nem beszélt milliókról, de a legtöbb helyen a kezdő mérnök 200+ kap, nekem 1,5 év után az említett összeg...
De legalabb teszel ellene. Csak az elvalasnal legyél okos, ne hagyj haragosokat. Sosem tudod mit hoz a jövő.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 18., szerda 19:25

Maradjunk a realitások talaján könyörgöm. Senki nem beszélt milliókról, de a legtöbb helyen a kezdő mérnök 200+ kap, nekem 1,5 év után az említett összeg...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. január 18., szerda 19:20

Mondjuk 24 évesen mit vársz? Gondolom a tapasztalat is 2-3 év lehet max? Milliós fizetést nem adnak csak úgy.

Persze a 140 is kevés főleg ha Pesten élsz. De olyan 200-250 kiló már reálisabb.
Sajnos itt nincsenek nyugati bérek.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 18., szerda 19:11

Realista24 írta:
Nem más fizetésével foglalkozom, de szerintem ez a munkakör sokkal több anyagi megbecsülést jelentene. És nem a felelősség teljes munkával van a gondom, mivel azt a részét imádtam, amikor én voltam a projekt felelős és átláttam mindent a projektben, amin dolgozhattam. Itt a fő baj, az irreális elvárások hozták.
Dehogynem az a bajod. A főnök rommá keresi magát, te meg nem. Ebből fakad a probléma. A leírtak alapján.
Nem ő kezeli a cég pénzügyeit, hanem a tulaj. Most is vele egyeztettem le konkrétan mindent. A főnökömtől különben sem sajnálom, mert 100-szor nagyobb a felelősség rajta és remek szakember. A cégnél a tulajdonosi körrel van inkább problémám.

A bajom az, hogy 24 évesen jelenleg azért kerestem, hogy fenntartsam magam és semmi komolyabb célom nem tudom így elérni és mivel rengeteg állás hirdetés van, ezért jobbnak láttam fiatalon még más ágban is kipróbálni magam.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 18., szerda 19:06

Nem más fizetésével foglalkozom, de szerintem ez a munkakör sokkal több anyagi megbecsülést jelentene. És nem a felelősség teljes munkával van a gondom, mivel azt a részét imádtam, amikor én voltam a projekt felelős és átláttam mindent a projektben, amin dolgozhattam. Itt a fő baj, az irreális elvárások hozták.
Dehogynem az a bajod. A főnök rommá keresi magát, te meg nem. Ebből fakad a probléma. A leírtak alapján.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. január 18., szerda 19:05

istimester írta:Felmondtál?
Igen.
Realista24 írta: Gyártást terveztem kevesebbért. Nem sírtam miatta hanem örültem neki mert felelősségteljes munkakör volt.

Ez nagyon rossz felfogás egyenként. Bár az emberek nagyon nagy százaléka mindig mas fizetésével van elfoglalva mintha attól neki jobb vagy rosszabb lenne. Hkgy bezzeg a Pisti 50kval többet keres vagy Zsuzsi alig dolgozik de ugyanannyit kap mint en...
Nem más fizetésével foglalkozom, de szerintem ez a munkakör sokkal több anyagi megbecsülést jelentene. És nem a felelősség teljes munkával van a gondom, mivel azt a részét imádtam, amikor én voltam a projekt felelős és átláttam mindent a projektben, amin dolgozhattam. Itt a fő baj, az irreális elvárások hozták. [/quote]
kelemen.istvan írta: Igen, helyeznek. Egy nagyságrenddel nagyobbat is, rendszeresen. Szerencsére nem vagyok az a görcsölős típus. Ahogy R24 is írta, inkább hétről hétre örömömet lelem benne!
A fizetés pedig..igaz nagyon nehezen, de éltem már havi 100-bol is.. nyilván kumma nehéz, de éhen nem haltam,sírni akkor sem sírtam, hogy kevés, kerestem mást, tettem a dolgom. Mondjuk nyaralni/síelni sem mentem el évente többször..
Mikor beüt a krach, csak annyit szoktam mondani, hogy "örülni kell, hogy ez van, mert ha nem örülsz, akkor is ez van". A pesszimizmus a halálom, de így, hogy magyarnak születtem, meg így sem tudtam hozzászokni ezidáig.
Havi százzal kezdtem anno.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2017. január 18., szerda 18:34

Ebben amúgy a gyakorikerdesek.hu vagy mi a péló a legjobb, ott olyanokat lehet találni... vannak, akik külön annak az oldalnak a trollkodására szakosodtak. :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. január 18., szerda 18:33

Tádám írta:
Az a pokol meleg ágya. Ha még egy torokfájás is van, rögtön feldobja, hogy 2 hetem van hátra.. :mrgreen:
Jobb esetben, rosszabban felajánlja, hogy fogadj papot és ördögűzőt, meg persze hívd a szilágyit a tévéből. :D
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 18., szerda 17:45

Múltkor fájt a lábam, tartós élelmiszert nem is néztem már a boltban. :lol:
Ennél jobb már csak az, amikor hazajön és meséli, hogy kinek mi baja van, majd produkálok egy tünetet a hatszánegyvenből, amit hallott, és akkor fix, hogy nekem is az a bajom :lol: :lol:
Nők baszki...hogy mennyire ráérnek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2017. január 18., szerda 17:44

Realista24 írta:
ziro4vr írta:Komolyan én nem értem az embereket, láthatóan bajuk van, erre mit gondolnak, majd az internet meggyógyítja?

Orvos azonnal. Egyébként a tünetekből nekem mandulaproblémának tűnik, páromnak volt hasonló.
Ennél csak az a jobb, amikor a gyerek itthon köhög kettőt vagy piros a szeme, asszony rá is cuppan, mármint az internetre :lol: Az a baj, hogy a telójára nem tudok ilyen blokkolót feltenni :mrgreen:
Az a pokol meleg ágya. Ha még egy torokfájás is van, rögtön feldobja, hogy 2 hetem van hátra.. :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2017. január 18., szerda 17:37

BlancoMark írta:Tudom, hogy nem feltetlenul erre valo az oldal hogy betegsegekrol kerdezzek de regebben meg serulesekrol is sok okossagot olvastam itt ugyhogy egy probat meger. :D

Szoval meg szilveszter masnapjan ereztem, hogy bizony sokkal nehezebben tudok nyelni mint maskor es azota is megmaradt ez enyhen, nem mentem orvoshoz mert nem tulajdonitottam neki nagyobb jelentoseget es remeltem hogy elmulik. Viszont az utobbi napokban egyre inkabb gombocot erzek a torkomban valamint a rekedtseg is megmaradt es egyre nehezebben nyelek, valamint most mar fajdalmat is erzek a torkom/pmirigyem/gegem kornyeken ha mondjuk asitok vagy kinyujtom a nyakam. Valakinek van otlet hogy mi lehet ez es erdemes-e vele orvoshoz fordulni?
Volt valami,ami kiváltotta másnap ezt a "gombócérzést"?
A nyelés fájdalmas vagy inkább "csak" nehéz?
A torkod piros,ha a tükörbe nézel? Látsz esetleg fehér-sárgás tüszőket a manduládon?
Hol fáj? A torkod "belül" vagy "kívül"? Nyelésre fokozódik ez a fájdalom, vagy ha kívülről megnyomod?
Az álladon-nyakadon a bőr valahol duzzadt, piros, meleg tapintatú?
Lázad van? Fogytál mostanában? "Kóros" mértékű izzadás?
A pajzsmirigyed tapintatra nőtt?

Btw. a legjobb,ha elmész a háziorvosodhoz, ő megvizsgál, belenéz a szájüregedbe, vesznek egy vérképet, majd ha gond van, elküld a fül-orr-gégészetre.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 148 regisztrált és 0 vendég