OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 1., kedd 21:59

R.M.C.F írta:
füst írta:
Az érdekelne hol melyik légitársaság engedte fel a 7-8-9 hónapos terhes asszonyokat. :D

Vannak akiken nem látszik még az utolsó hónap sem.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A kommentáld a hírekben is nevettem a hozzászóllásaidon (nem tudod megnyitni, jelszó stb ) de ez még nagyobb! :lol:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 1., kedd 21:50

füst írta:
ha repülőn szül,
Az érdekelne hol melyik légitársaság engedte fel a 7-8-9 hónapos terhes asszonyokat. :D

Vannak akiken nem látszik még az utolsó hónap sem.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8343
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. szeptember 1., kedd 21:42

az lesz a szép, ha majd enyhül ez a mostani szitu és aztán tényleg jön később egy fekete afrikai hullám is.

a szír, bangladeshi, afgán vagy paki bevándorlókkal körülbelül tizedannyi gondunk szokott lenni, mint a négerekkel, agresszívabbak, értetlenebbek és általánosságban fizikailag is sokkal erősebbek.
buszonként néhány olyan derék fiatalember is van közöttük, mint vanilla avatarján.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. szeptember 1., kedd 21:28

ha repülőn szül,
Az érdekelne hol melyik légitársaság engedte fel a 7-8-9 hónapos terhes asszonyokat. :D

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 1., kedd 21:27

jaaa....régebben úgy volt,hogy ahol születik oda papírozzák,még azt is nézni kellett ha repülőn szül,melyik ország légterében történik...ottani állapolgár lesz,és akkor lehet más állapolgár,ha ezt külön kérvényezi és megkapja.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. szeptember 1., kedd 21:22

,hiszen a törvények szerint ahol születik azt az állapolgárságot kapja,namost akkor lehet gondolkodni...
Ez nem (egészen) így van!

Európa túlnyomó részén vérségi elv van, azaz a szülők állampolgársága határozza meg a gyerek állampolgárságát. (elsősorban az anyáé, az apai vélelem miatt). Merkelék persze már tervezik egy ideje az enyhítéseket, de jelenleg ahhoz, hogy a gyerek német állampolgár (is) legyen az egyik szülőjének minimum 8 éves jogszerű tartózkodással kell bírnia (+ egyéb feltételek)

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 1., kedd 21:18

ziro4vr írta:
R.M.C.F írta:Azért Merkel eléggé bátor....simán befogad több százezer menekültet......nos azoknak az első dolguk gyereket produkálni lesz,hiszen a törvények szerint ahol születik azt az állapolgárságot kapja,namost akkor lehet gondolkodni.......15 év múlva több lesz az iszlamista mint a körösztény europában?
Viszont legalább lesz egy világbajnok válogatottjuk. :lol:

:lol: :lol: igy is sokat nyertek a sok török,lengyel integrációval......de azért azt megnézem ahogy afgán és szír emberek lépnek majd ki a meccs előtt egy 1986 os ford transitból,sárga kínai ronaldo mezben és mennek melegíteni a parkolóba hogy pályára léphessenek.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 1., kedd 21:15

R.M.C.F írta:Azért Merkel eléggé bátor....simán befogad több százezer menekültet......nos azoknak az első dolguk gyereket produkálni lesz,hiszen a törvények szerint ahol születik azt az állapolgárságot kapja,namost akkor lehet gondolkodni.......15 év múlva több lesz az iszlamista mint a körösztény europában?
Viszont legalább lesz egy világbajnok válogatottjuk. :lol:
Nem illik.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 1., kedd 21:13

Azért Merkel eléggé bátor....simán befogad több százezer menekültet......nos azoknak az első dolguk gyereket produkálni lesz,hiszen a törvények szerint ahol születik azt az állapolgárságot kapja,namost akkor lehet gondolkodni.......15 év múlva több lesz az iszlamista mint a körösztény europában?
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. szeptember 1., kedd 20:53

Az a ZH sáv. Ha nem töltik ki normálisan az órarend információkat, akkor úgy jelenik meg.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. szeptember 1., kedd 19:18

automatikusan vettek fel hét tantárgyat, amit nem szabad leadni, ezenkívül még a fizikát hozzácsapta, elvileg ez így jó.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. szeptember 1., kedd 19:03

Én GTK-s vagyok , de én olyat még nem hallottam, hogy első félévben VIK-en nem kéne menni valahova. Nem igazán értek hozzá de ránézésre ezek mind-mind elég fontos tárgynak tűnnek, a Matek 1 elég szopatós, a Fizikába meg bele sem merek gondolni. Jól lett ez felvéve? :hmmm: Nekem így ránézésre nagyon fura.
Plusz nekünk tavaly gólyahéten a mentorok segítettek felvenni, közösen vettük fel, igaz, nem is lett a legjobb az első féléves órarendem de legalább megtanultam mit hogy. Náluk ilyen nem várható? Csak nehogy valami szar legyen, érdemes megnézni adott órából a neki valót vette-e fel mert bele lehet szaladni könnyen.
Tényleg nem kötekedni akarok csak segíteni.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. szeptember 1., kedd 18:55

bocsi, hogy a témába vágok, de visszakanyarodnék tegnaphoz:

Anyaka/BBeno/VanillaSky vagy bárki aki tegnap válaszolt a BME-VIK-es témához:
kiderült, mit hogyan kell felvenni, viszont ezzel találta magát szembe a barátnőm:
http://kephost.com/images/2015/09/01/orarend.png

a bekarikázott dologról lenne szó. egymás mellé süvítve 5 tárgy. azt mondta asszony, hogy félfüllel mintha azt hallotta volna, ezt csak ZH-kor kell figyelembe venni, máskor nem kell akkor bemenni, csak utána. Így van ez?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. szeptember 1., kedd 18:52

Azt kérdezted másokat miért zavar. Elsőre is felfogtam hogy téged miért nem zavar, de a te kérdésed nem erről szólt, én pedig arra szerettem volna válaszolni. :)

De talán a lényeg is éppen ez lenne, ha a hétköznapokon is problémás a menetidő tartása, akkor nem hiszem hogy különösebben hiányzik az a parádé a keletiben. Egyrészt. Másrészt pedig lesz még sokkal rosszabb is a helyzet. Júliusban még egy hétvége alatt 5000-en jöttek, a mostani hétvégén már 9000-en. Különösebben nem érdekelnének ezek a számok, ha azt látnám hogy megfelelően tudnák kezelni a helyzetet. De nem ezt látni.
ebből a putris országból
Ezt pedig had ne kommentáljam már ne is haragudj. :)

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. szeptember 1., kedd 18:32

nah már nem enged szerkeszteni..egyik haverom leírta a véleményét a dologról egy fórumon. A helyzet továbbra sem egyszerű.:
http://oi57.tinypic.com/258s8j7.jpg

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. szeptember 1., kedd 18:24

Nem vagyok az, nem vagyok migráns párti, sőt. Viszont amit leművel egy két ember..kész vicc. A keleti még mindig járható, vonatok pedig eddig is késtek, nem is keveset. Én pl a Szolnoki zónázóval járok és sajnos észbe se tudom tartani hányszor késett az a szar. Ha még csak 5percek lennének..De volt alkalom nem is egyszer mikor 2-3 órás késések voltak (Ez mind 2015től). A személyes kedvencem mikor a szakadó esőben kaja/pénz nélkül a keletiben ragadtam 17:00tól egészen hajnali 3ig, mert addig hitegettek hogy "elindul az, csak várjál paraszt". Szóval az a 15-30 ne adj isten 1 órás késések amik ma voltak...ugyan. csak járj le heti 1x a keletiben és megtapasztalod ugyan ezt a káoszt.

Az igazi gond az lesz ha majd a nagy része lelép ebből a putris országból és majd szépen visszatoloncolják őket mert már nem bírnak el többet, v mert nincsenek irataik. Persze kellenek az okos bevándorlók mert valakinek el kell tartania a jövő nyugdíjasait mivel a született gyerekek száma nem igazán akar növekedni, viszont a kelleténél többen jöttek és sajnos nem mindenki programozó/orvos, a kultúra meg még mindig a legnagyobb gond nem pedig a bőrszín. A hülye vallásuk eléggé korlátozottá teszik őket..pedig milyen csodás vallás volt az a kezdetekkor..:(

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. szeptember 1., kedd 18:08

Rendben, téged nem zavar, te egy boldog ember vagy. De sokakat igen, nagyon is zavar ha nem tud időben menni a gyerekéért, az ápolásra szoruló rokonjához, vagy pedig szimplán csak dolgozni.
Ha már kérdezted. :)

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. szeptember 1., kedd 17:58

Hát. nekem napi 5órát vesz el az utazás szóval tisztában vagyok vele;d Ennek ellenére ma is hazajutottam. Igaz fél óra elteltével indult el a vonat de hát kit érdekel? Ez csak menetrendszerű késés és sajnos ez még csak nem is vicc. Amúgy van olyan vonat ami ténylegesen nem indult pont emiatt?

vanilla: Ahol sok ember van sok ideig ott szemét lesz, nem kell ehhez afrikai bennszülöttnek lenni.. fesztiválokon még nagyobb szemét van egy koncert után.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. szeptember 1., kedd 17:54

Miért zavar bárkit is az ami a keletiben van?
Erről kérdezz meg egy olyat, aki érvényes jeggyel EU-s polgárként vonatozott volna pl tegnap az osztrákokhoz vagy németekhez, aztán nem sikerült neki.

A Keleteiben gond van - vaknak kell lenni ahhoz, hogy ezt ne lásd - a megoldása meg ismét csak politikai akarat kérdése. De mást mond a német kancellár, a magyar belügy-külügy meg az osztrák tartományi kormányzó is.

Azon kívül, hogy tömegnyomor van meg szemét annyi, mint az állat - valahogy ezek a békés diplomás nebulók nem sajátították el otthon, hogy szemeteszsákba is tehetik a vackaikat ahelyett, hogy eldobálja ahol épp van - más gond nincs. Egyelőre! Mondjuk ha marad a napi 1-2 ezer életéért menekülő Európán keresztül és kicsit hidegebb lesz, akkor azért gondok is lesznek.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. szeptember 1., kedd 17:50

Miért zavar bárkit is az ami a keletiben van?
Talán mert vannak akik nem tudnak hazajutni? Nem csak a pestiek körül forog a világ.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 26 regisztrált és 0 vendég