OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. március 13., hétfő 10:11

Anthony írta:
Ukrajna lett a harmadik legnagyobb fegyverimportőr 2022-ben

A Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) legfrissebb jelentése szerint Ukrajna 2022-ben a harmadik legnagyobb fegyverimportőrré vált.

Az elemzés szerint Ukrajna 2018 és 2022 között a 14. legnagyobb importőr volt, az első ötbe akkoriban India, Szaúd-Arábia, Katar, Ausztrália és Kína tartozott. A 2018 és 202 közötti ötéves időszakban Ukrajna a globális fegyverimport 2 százalékát tette ki.

2022-re viszont Katar és India után már a harmadik lett Ukrajna.
Érdekes ez a statisztika. Mit csinálhat Katar annyi fegyverrel? Hova teszik, vagyis kinek adják tovább? Katar nagyobb fegyver vásárló, mint Ukrajna, ez nagyon komoly.
Meg a VB alatt volt egy hir, hogy Katar 1 milliard dollarert vesz Amerikatol dronokat meg dronelharito rendszereket. Franciaktol is vettek tengeralattjarokat (talan pont a PSG felvasarlasa utan). Meg akarjak vedeni az olajukat meg valoszinuleg nem varjak meg, mig a nyugat legkozelebb hozzajuk importalja a demokraciat. :mrgreen:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. március 13., hétfő 9:41

Ukrajna lett a harmadik legnagyobb fegyverimportőr 2022-ben

A Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) legfrissebb jelentése szerint Ukrajna 2022-ben a harmadik legnagyobb fegyverimportőrré vált.

Az elemzés szerint Ukrajna 2018 és 2022 között a 14. legnagyobb importőr volt, az első ötbe akkoriban India, Szaúd-Arábia, Katar, Ausztrália és Kína tartozott. A 2018 és 202 közötti ötéves időszakban Ukrajna a globális fegyverimport 2 százalékát tette ki.

2022-re viszont Katar és India után már a harmadik lett Ukrajna.
Érdekes ez a statisztika. Mit csinálhat Katar annyi fegyverrel? Hova teszik, vagyis kinek adják tovább? Katar nagyobb fegyver vásárló, mint Ukrajna, ez nagyon komoly.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3577
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. március 13., hétfő 9:41

Á ok. Egy pillanatra azt hittem felmerült benned, hogy nem volt hülye az áak..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 13., hétfő 9:33

raul 4 ever írta:
Realista24 írta:

Miert kene?
Idojarasi viszonyoknak megfeleloen kellene vezetni, betartani a kovetesi tavolsagot, es atulni mas autojaba, ha a helyzet ugy kivanja.
De az emberek többsége idióta. Nem fog sem lassítani, sem kimenni a másik seggéből 20-centinél tovább, hogy ha bármi váratlan történik, tudjon reagálni. Ilyenkor kéne a kezelőnek cselekedni és kivenni a user kezéből a döntést, hogy ne tudjanak 40-en egymásba futni. (én legalábbis mindig így gondolkozom melóban is)

Vagy mire akartál utalni? Nem értem.
Ironia draga baratom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3577
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. március 13., hétfő 9:31

Realista24 írta:
hehetheoriginal írta: Vajon lesz e kovetkezmenye, es lesz e hir rola,hogy fejek hullottak az autopalyafelugyeletnel a mulasztas miatt?
Miert kene?
Idojarasi viszonyoknak megfeleloen kellene vezetni, betartani a kovetesi tavolsagot, es atulni mas autojaba, ha a helyzet ugy kivanja.
De az emberek többsége idióta. Nem fog sem lassítani, sem kimenni a másik seggéből 20-centinél tovább, hogy ha bármi váratlan történik, tudjon reagálni. Ilyenkor kéne a kezelőnek cselekedni és kivenni a user kezéből a döntést, hogy ne tudjanak 40-en egymásba futni. (én legalábbis mindig így gondolkozom melóban is)

Vagy mire akartál utalni? Nem értem.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 13., hétfő 9:26

hehetheoriginal írta: Vajon lesz e kovetkezmenye, es lesz e hir rola,hogy fejek hullottak az autopalyafelugyeletnel a mulasztas miatt?
Miert kene?
Idojarasi viszonyoknak megfeleloen kellene vezetni, betartani a kovetesi tavolsagot, es atulni mas autojaba, ha a helyzet ugy kivanja.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2023. március 13., hétfő 9:25

hehetheoriginal írta: Vajon lesz e kovetkezmenye, es lesz e hir rola,hogy fejek hullottak az autopalyafelugyeletnel a mulasztas miatt?
És/vagy a rendőrségnél. Mert gondolom ilyen körülmények mellett meg lehet tenni, hogy időszakosan lezárjanak egy autópályát az időjárási viszonyok miatt.. :kivagyhe:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 13., hétfő 9:13

Vajon lesz e kovetkezmenye, es lesz e hir rola,hogy fejek hullottak az autopalyafelugyeletnel a mulasztas miatt?
thereisonly1ronaldo

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. március 12., vasárnap 20:48

Santi írta: https://telex.hu/belfold/2023/03/11/atc ... -az-m1-est

Itt van róla cikk, az baszki kegyetlen. :|
Került fel egy dashcam felvétel...
Nemtudom ki kell-e írni, hogy erős idegzetűeknek? Vér nem folyik rajta, de az látható, ahogy belerongyol egy kamion kb 90el a tömegbe.

Avatar
Sorrentino
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sorrentino » 2023. március 11., szombat 22:34

A közlekedési kultúránk így is kezd a vadnyugatra hasonlítani. Én legalább is mindig azt érzem, amikor visszafele jövünk pl Ausztriából. Az emberek átlépik a határt és csapnak is a lovak közé. Túrják le egymást mintha nem lenne holnap. Komolyan már csak a jihááá kiálltás hiányzik pár fegyverpuffogtatás és cowboy kalap mellett. :/

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. március 11., szombat 22:32

h3x0r írta: nmate, ha a magyar vezetesi kultura utan megismerned a romant, rajonnel, hogy meg viszonylag jol alltok.
Ez engem nem vigasztal, leszarom Romaniat :D

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. március 11., szombat 22:15

nmate írta: Ott kisebb szélnèl is rossz, nagyon átfúj azon a szakaszon. Most meg nagy porvihar volt.

Ja ezt leszámítva amúgy faszkivan a magyarországi közlekedés"kultúrával". Órákon át tudnám fikázni mennyi baj van itthon mentalitással.
Tesom most volt egy honapot munka ugyben Del-Koreaban, Seongnamban (ez Szoul mellett egy 950 ezres varos). Pont azt meselte, hogy par motoros futaron kivul mennyire nyugodtan vezetnek az emberek, nem masznak be eled, nem gondoljak, hogy sargan meg epp hogy atferek. Buszmegalloban sorba allnak, de meg a lift elott is ket oldalt allnak meg es megvarjak, hogy eloszor kozepen kilepj. Egy dolog nem tetszett neki, hogy sok kollegaja reggel 8-tol este 9-10ig is dolgozott.

Ami meg feltunt neki, hogy az autok 80%-a Hyundai, Kia vagy az Azsiaban hasznalt markanevuk. Ez utan az ottaniak meseltek, hogyha barmi gond van, az allam folyamatosan tolja bele a penzt a helyi giga vallalatokba, nem engedik, hogy barmelyik is kulfoldi kezbe keruljon. A Hyundai autok mellett villamosokat, kontener hajokat gyart, de bevasarlo kozpontjuk is van.

Munchenben volt az atszallas Temesvarra. Ahogy megerkezett a nemet repuloterre, azonnal szembejott a valosag, a turelmetlenseg, a tolakodas, egymas anyazasa. A temesvari taxissal a ceg elore megbeszelte, hogy mikor erkezik, de a taxis ugy gondolta, hogy egy repulogep utan neki nem eleg egy fuvart, meg gyorsan keresett ket embert. :lol:

nmate, ha a magyar vezetesi kultura utan megismerned a romant, rajonnel, hogy meg viszonylag jol alltok.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. március 11., szombat 21:01

Pár példa, össze-vissza ami eszembe jut :D

- van egy réteg, aki nem igényes az autóra. Itt nem azt mondom, hogy mindenki vegyen prémiumot, tökéletesen el lehetne közlekedni minden járművel biztonságosan, ha megadnád neki amit kér. Mert jó az levedlett gagyi téligumi, mert nem baj ha rohad, nem baj ha repedt a szélvédő, nem baj nem világít a tompított jobb oldalt, mert a bal úgyis jó, meg jobb oldalon is ott a helyzetjelző. Guruljon. De jó, ha 140-nel azért megy.
- #smokeandcharm

...

- leszarom, hogy a buszon 30-an vannak én meg egyedül ülök a q7-esben, beállok a busz elé, ne tudjon már kijönni
- gyorsan jobbra kanyarodásnál irány be a gyalogosok előtt, sietni kell a következő piros lámpához (zöld hullám miatt ritka, hogy így te zöldet érsz el)
- stb.

Igazából nagy részt hatalmas baj, hogy az ÉN minden szempontból előrébb van, mint a közösség, a többi közlekedő. NEKEM legyen jó, ÉN tudjak előre jutni, a többieket leszarom. Ezért bármit megtesz. Van egy ilyen belső feszültség is, egy ilyen "ideg", hogy nekem menni kell előre, el kell érnem a zöldet, le kell nyomnom a Suzukist, mert különben világvége lesz. Megmagyarázhatatlan számomra.

Annyira sokrétű...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 11., szombat 20:44

hehetheoriginal írta:
Realista24 írta: Bécsben imadok közlekedni. Meg egész Ausztriában is. Nagyon elégedett vagyok az ottani közlekedési kultúrával.

Nyilván amíg hehe meg Remy meg nem jelenik.
Nem tudom en falra maszok mennyire tul - marmar balesetveszelyesen tulovatosak, es olyan geci lassan es/vagy ostoban vezetnek , hogy sirhatnekom van. Nyilvan altalanositas.
Mo-n meg mindenki fernandoalonso masodik eljovetelenek hiszi magat, csak sokszor tudas nincs mogotte.
A ketto kozt kene megtalalni egy jo kozeputat.
Jogos, de ez csak neked túl sok az óvatosságból, mert agresszív magyar vagy :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 11., szombat 20:39

Realista24 írta: Bécsben imadok közlekedni. Meg egész Ausztriában is. Nagyon elégedett vagyok az ottani közlekedési kultúrával.

Nyilván amíg hehe meg Remy meg nem jelenik.
Nem tudom en falra maszok mennyire tul - marmar balesetveszelyesen tulovatosak, es olyan geci lassan es/vagy ostoban vezetnek , hogy sirhatnekom van. Nyilvan altalanositas.
(A dhles meg egyeb furgonokban keletrol emigralt arcok vannak altalaban, ott azert megy a faszkodas)
Mo-n meg mindenki fernandoalonso masodik eljovetelenek hiszi magat, csak sokszor tudas nincs mogotte.
A ketto kozt kene megtalalni egy jo kozeputat.
thereisonly1ronaldo

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: node » 2023. március 11., szombat 20:37

A helyszín és a képek alapján a tömegbaleset előtt nem sokkal haladtunk el a helyszínen. Egy ukrán rendszámú Q7-es Audi állt törött hátsó résszel a leállósávban, mögötte a kamionnal, ami belement. Rendőr még nem érkezett meg. Olyan mennyiségű port kavart a szél, h a látótávolság nem volt több 5-10 méternél (a közvetlenül előttünk araszoló autót csak akkor láttuk, amikor felgyulladt a féklámpája). Sokszázezer km-t vezettem már, ilyen élményem még nem volt. 200 méterrel később teljesen tiszta volt már a levegő.

Viszont ha tényleg ez a baleset volt az előzmény, akkor ez egy óriási hiba a rendőrség/autópálya-felügyelet részéről, mert azonnal le kellett volna zárni azt a szakaszt. Nem túlzok, max 10 méterre lehetett látni, és így is szinte csak foltokat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 11., szombat 20:02

Bécsben imadok közlekedni. Meg egész Ausztriában is. Nagyon elégedett vagyok az ottani közlekedési kultúrával.

Nyilván amíg hehe meg Remy meg nem jelenik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. március 11., szombat 20:00

most mar eleg sok video es kep jon ki a roncsokrol, szinte hihetetlen, hogy "csak" ennyi a sulyos es eletveszelyes serult ahhoz kepest, hogy mi tortent ott es mennyi lehetne, ha autonkent kb 2 utast feltetelezunk atlagosan.

egyik csaladi ismeros viszonylag kozel ragadt be a masik oldalt, azt irta, mintha valami katasztrofa filmet forgattak volna.

Ja ezt leszámítva amúgy faszkivan a magyarországi közlekedés"kultúrával". Órákon át tudnám fikázni mennyi baj van itthon mentalitással.
errol amugy lehetne beszelni, engem speciel erdekelne.
felnott korom nagy reszet nem otthon eltem, igy nem vagyok kepben, hogyan alakulnak ezek a "trendek", igy, hogy egyre tobb auto van az utakon es volan moge kerult egy ujabb felgeneracio azota.

itt angliaban ami pl londonban megy, az valami felelmetes.
tuzon-vizen at, mintha nem lenne holnap.
de nekem becs is fura volt, ott gyalogos turistakent nekem is meg asszonynak is az volt a benyomasa, hogy gyorsulasi versenyeket rendeznek meg a kis utcakban is, asszem' dhl-es furgon ugy rongyolt fel a jardara elottunk 20 meterrel, hogy vitt mindent, senkinek arca nem rezzent. :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. március 11., szombat 19:18

Ott kisebb szélnèl is rossz, nagyon átfúj azon a szakaszon. Most meg nagy porvihar volt.

Ja ezt leszámítva amúgy faszkivan a magyarországi közlekedés"kultúrával". Órákon át tudnám fikázni mennyi baj van itthon mentalitással.

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2023. március 11., szombat 18:31

A legrosszabb helyen történt meg. A kivezető szakasz az M1-esen a legforgalmasabb szerintem az országban, gyakorlatilag mindegyik napon - a nappali órákban - hatalmas forgalmi teher alatt áll. Ha ott történik valami, sajnos nem két kocsi lesz benne az érintett. Ez viszont nagyon eldurvult most.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 146 regisztrált és 0 vendég