OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kera » 2022. szeptember 7., szerda 10:51

Halfkey írta: Tropicarium régen ingyenes volt szülinapon, ha a párod a plusz egy az nem rossz.
Jó lett volna, de ott nem olyan rég voltunk és szerintem már csak gyerekeknek van ilyen kedvezmény. Azért köszönöm! :)

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kera » 2022. szeptember 7., szerda 10:49

h3x0r írta:
Kera írta: Sziasztok!
Ma van a szülinapom, de sajnos rosszul jöttek ki a dolgok, ezért egy spontán szülinapi napot kell összeraknom gyors magamnak, plusz még egy főnek esetleg :D (foroveralone igen) :mrgreen:

Hallottam/találtam pár dolgot, hogy budapesten vannak szülinapi programok kedvezményesen, vagy akár ingyenesen. Bármi jöhet, de tényleg, most nyitottnak kell lennem, a falmászáson át a fekve iváson át minden. pl. Zalakaroson ingyenes a fürdő (oda sajnos nem tudok elmenni). Morrisson's 2-be ingyenes a szülinaposnak a belépés. ( mondjuk hétköznap este 9-ig amúgy is ingyenes, szóval ezzel sokra nem megyek :lol: )

Szóval, ha tudtok még ilyeneket, szívesen várom. Lehetőleg budget megoldások játszanak, nem olyan, hogy beülök egy helyre 20.000-ért és esetleg kapok egy tortaszeletet :D
Vegyel 2 szelet tortat, 1 uveg Jagert, 1-2 zacsko chiot vagy layst es ulj le este az Atleti - Porto meccs ele. :mrgreen: Boldog szulinapot! :lol:
Olyan kár, hogy pont ezt nem adja a TV, pedig nagyon jó ötletnek hangzik. Más meccsel nem is lenne az igazi :salute: :kalapos: :x

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2022. szeptember 7., szerda 10:45

Kera írta: Sziasztok!
Ma van a szülinapom, de sajnos rosszul jöttek ki a dolgok, ezért egy spontán szülinapi napot kell összeraknom gyors magamnak, plusz még egy főnek esetleg :D (foroveralone igen) :mrgreen:

Hallottam/találtam pár dolgot, hogy budapesten vannak szülinapi programok kedvezményesen, vagy akár ingyenesen. Bármi jöhet, de tényleg, most nyitottnak kell lennem, a falmászáson át a fekve iváson át minden. pl. Zalakaroson ingyenes a fürdő (oda sajnos nem tudok elmenni). Morrisson's 2-be ingyenes a szülinaposnak a belépés. ( mondjuk hétköznap este 9-ig amúgy is ingyenes, szóval ezzel sokra nem megyek :lol: )

Szóval, ha tudtok még ilyeneket, szívesen várom. Lehetőleg budget megoldások játszanak, nem olyan, hogy beülök egy helyre 20.000-ért és esetleg kapok egy tortaszeletet :D
Pizzaking,Instant,ejszakai gyros. garantáltan ég holnap is ünnepelni fogsz.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 7., szerda 10:22

Tropicarium régen ingyenes volt szülinapon, ha a párod a plusz egy az nem rossz.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. szeptember 7., szerda 10:19

Kera írta: Sziasztok!
Ma van a szülinapom, de sajnos rosszul jöttek ki a dolgok, ezért egy spontán szülinapi napot kell összeraknom gyors magamnak, plusz még egy főnek esetleg :D (foroveralone igen) :mrgreen:

Hallottam/találtam pár dolgot, hogy budapesten vannak szülinapi programok kedvezményesen, vagy akár ingyenesen. Bármi jöhet, de tényleg, most nyitottnak kell lennem, a falmászáson át a fekve iváson át minden. pl. Zalakaroson ingyenes a fürdő (oda sajnos nem tudok elmenni). Morrisson's 2-be ingyenes a szülinaposnak a belépés. ( mondjuk hétköznap este 9-ig amúgy is ingyenes, szóval ezzel sokra nem megyek :lol: )

Szóval, ha tudtok még ilyeneket, szívesen várom. Lehetőleg budget megoldások játszanak, nem olyan, hogy beülök egy helyre 20.000-ért és esetleg kapok egy tortaszeletet :D
Vegyel 2 szelet tortat, 1 uveg Jagert, 1-2 zacsko chiot vagy layst es ulj le este az Atleti - Porto meccs ele. :mrgreen: Boldog szulinapot! :lol:

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kera » 2022. szeptember 7., szerda 10:03

Sziasztok!
Ma van a szülinapom, de sajnos rosszul jöttek ki a dolgok, ezért egy spontán szülinapi napot kell összeraknom gyors magamnak, plusz még egy főnek esetleg :D (foroveralone igen) :mrgreen:

Hallottam/találtam pár dolgot, hogy budapesten vannak szülinapi programok kedvezményesen, vagy akár ingyenesen. Bármi jöhet, de tényleg, most nyitottnak kell lennem, a falmászáson át a fekve iváson át minden. pl. Zalakaroson ingyenes a fürdő (oda sajnos nem tudok elmenni). Morrisson's 2-be ingyenes a szülinaposnak a belépés. ( mondjuk hétköznap este 9-ig amúgy is ingyenes, szóval ezzel sokra nem megyek :lol: )

Szóval, ha tudtok még ilyeneket, szívesen várom. Lehetőleg budget megoldások játszanak, nem olyan, hogy beülök egy helyre 20.000-ért és esetleg kapok egy tortaszeletet :D

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. szeptember 6., kedd 20:46

babaking írta: Pont a paneldzsungelben nincs szükség családonként 2 autóra. Ha a munkaköröm nem igényelné nekem pont 0 autóm lenne.

Egyébként meg a családonként 2 autó pont, hogy életszerű sajnos - bár az tény, hogy nem 2 db 10 milliós, ebben igazatok van.
2 házzal mellettünk:
- nőnek van egy fehér Audi terepjáró, talán Q5
- férfinek tüzépje van, emiatt van egy pickup terepjáró
+ még egy másik is, ha nem terepre megy: BMW X6 M
- a nőnek nemrég vettek egy elektromos audi terepjárót is
- fiuknak VW Artheron
- másik fiúk meg egy sz*r VW bogárral mászkált még nemrég :D

de persze nem ez az általános. csak egy példa.

X házzal feljebb szintén hasonló:
- fiúknak audi RS "valami"
- lánytesónak audi q "akármi"

de amúgy sok gazdag család van errefelé, sok autóval egy családban.

Ellenpélda, ami követendőbb: ismerős 65 éves bácsinak VW passat kombi, nőnek VW Golf, ha városba kell menni, városi autóként azt használják.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 5., hétfő 15:40

babaking írta:
Realista24 írta:


Azért írtam, ha úgy változik az infrastruktúra, az árak és a hatótáv, akkor lesz érdekes nekem, és szerintem még nagyon sok embernek.
Ezek szép lassan mind fejlődnek, bár amennyivel olcsóbb lesz a technológia azt szerintem benyelik majd a gyártók, így csak lassan fog lemenni az ár, az is inkább csak relatíve a hagyományosokhoz, meg (ideális esetben) a fizetésekhez.

A hatótáv meg azért érdekes kérdés, mert ugye egyrészt gyorsabban tölthetö akksikkal illetve az infrastruktúra fejlődésével minden megálló "büntetése" csökken, másrészt a hatótávolság növelésénél is egy bizonyos táv felett nem éri meg további pénzt áldozni arra, hogy még nagyobb legyen a hatótáv. Szóval nem hiszem, hogy lesznek 1500-2000 km hatótávúak.

Azt, hogy ki hol ülne át személye válogatja, de a legtöbben (az ismeröseim körében keszített nem reprezentatív felmérésem :mrgreen: ) 600-700 km-es hatótávval már kiegyeznek, amennyiben megfizethető maga az autó és nem tart a töltés sem mondjuk 10 percnél tovább, illetve lehet rendesen autópályatempót (140km/h) menni vele.

A Merci a EQXX tanulmányautóval megtett 1200 km-t, ráadásul nem is lassan. Nyilván tanulmányautó, meg minden de jelzésértékű, hogy az 1000km-es hatótáv már nincs olyan messze. (Megjegyzés: nekem nagyon bejön a formája, pláne hátulról gyönyörű)
Ahogy írtam, nekem nem 1500-2000 km hatótáv kell, hanem biztonságot 500 km, ami azt feltételezi, hogy egy 100as aksi elmegy 800-at.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2022. szeptember 5., hétfő 15:20

Én csak arra vagyok csak kíváncsi hogy pár év múlva a használt EV-k mennyire lesznek ésszerű opciók. Addig meg nincs más lehetőségem mint a dízel.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 5., hétfő 14:58

Realista24 írta:


Azért írtam, ha úgy változik az infrastruktúra, az árak és a hatótáv, akkor lesz érdekes nekem, és szerintem még nagyon sok embernek.
Ezek szép lassan mind fejlődnek, bár amennyivel olcsóbb lesz a technológia azt szerintem benyelik majd a gyártók, így csak lassan fog lemenni az ár, az is inkább csak relatíve a hagyományosokhoz, meg (ideális esetben) a fizetésekhez.

A hatótáv meg azért érdekes kérdés, mert ugye egyrészt gyorsabban tölthetö akksikkal illetve az infrastruktúra fejlődésével minden megálló "büntetése" csökken, másrészt a hatótávolság növelésénél is egy bizonyos táv felett nem éri meg további pénzt áldozni arra, hogy még nagyobb legyen a hatótáv. Szóval nem hiszem, hogy lesznek 1500-2000 km hatótávúak.

Azt, hogy ki hol ülne át személye válogatja, de a legtöbben (az ismeröseim körében keszített nem reprezentatív felmérésem :mrgreen: ) 600-700 km-es hatótávval már kiegyeznek, amennyiben megfizethető maga az autó és nem tart a töltés sem mondjuk 10 percnél tovább, illetve lehet rendesen autópályatempót (140km/h) menni vele.

A Merci a EQXX tanulmányautóval megtett 1200 km-t, ráadásul nem is lassan. Nyilván tanulmányautó, meg minden de jelzésértékű, hogy az 1000km-es hatótáv már nincs olyan messze. (Megjegyzés: nekem nagyon bejön a formája, pláne hátulról gyönyörű)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 5., hétfő 14:22

kiserik írta:
Realista24 írta: Én értem, hogy óriási Tesla fan vagy, nincs is ezzel bajon és azt is értem, hogy neked megéri, de én azért szálltam témába, mert jött az általános marketingszöveg, hogy úgyis megáll az ember másfél óránként, és akkor ezt az időt töltheti töltéssel is.
Azt hiszem a nagy marketingszöveg az volt, hogy én most (a dízellel) is megállok 2-300km-enként. Nekem ezért lehet jó az eautó. Ennyi. Aztán a puding próbája az evés, lehet, hogy fél év múlva úgy adom el, mint a huzat. Majd beszámolok róla :D A Tesla fanság meg inkább racionalitás. Jelenleg külön ligában játszanak. Voltam a Mercedesben megnézni egy EQB-t (asszony rángatott oda). Mondtam a vezető értékesítőnek, hogy én Teslát néztem, erre ő: Igen, technikailag nincs azon a szinten a Merci, de nagyobb benne a luxus érzés. Kb, mint ha vennél egy telefont, ami hardveresen/szoftveresen erősen le van maradva a konkurenciától, de a tok csili-vili, meg pihe-puha.

ui.: azt látom, hogy sokan hasonlítotok új árakat használt árakhoz. Alapból drágábbak az elektromosak, de ha használtakhoz nézzük az új autó árakat, akkor nagyon fals adatokat kapunk. Teljesen egyértelműen akkor érheti meg az eautó, ha az utazási szokásaidat le tudod fedni egy töltéssel és tudod otthon vagy a melóhelyen vagy a szomszédnál, vagy akárhol ingyen vagy legalább olcsó árammal tölteni.
A fan dolgot nem rosszból írtam, sőt, úgy tűnik, hogy tudod miről írsz, vagy jól adod elő :mrgreen:

Azért írtam, ha úgy változik az infrastruktúra, az árak és a hatótáv, akkor lesz érdekes nekem, és szerintem még nagyon sok embernek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2022. szeptember 5., hétfő 13:55

kiserik írta:
Realista24 írta: Én értem, hogy óriási Tesla fan vagy, nincs is ezzel bajon és azt is értem, hogy neked megéri, de én azért szálltam témába, mert jött az általános marketingszöveg, hogy úgyis megáll az ember másfél óránként, és akkor ezt az időt töltheti töltéssel is.
Azt hiszem a nagy marketingszöveg az volt, hogy én most (a dízellel) is megállok 2-300km-enként. Nekem ezért lehet jó az eautó. Ennyi. Aztán a puding próbája az evés, lehet, hogy fél év múlva úgy adom el, mint a huzat. Majd beszámolok róla :D A Tesla fanság meg inkább racionalitás. Jelenleg külön ligában játszanak. Voltam a Mercedesben megnézni egy EQB-t (asszony rángatott oda). Mondtam a vezető értékesítőnek, hogy én Teslát néztem, erre ő: Igen, technikailag nincs azon a szinten a Merci, de nagyobb benne a luxus érzés. Kb, mint ha vennél egy telefont, ami hardveresen/szoftveresen erősen le van maradva a konkurenciától, de a tok csili-vili, meg pihe-puha.

ui.: azt látom, hogy sokan hasonlítotok új árakat használt árakhoz. Alapból drágábbak az elektromosak, de ha használtakhoz nézzük az új autó árakat, akkor nagyon fals adatokat kapunk. Teljesen egyértelműen akkor érheti meg az eautó, ha az utazási szokásaidat le tudod fedni egy töltéssel és tudod otthon vagy a melóhelyen vagy a szomszédnál, vagy akárhol ingyen vagy legalább olcsó árammal tölteni.
Én a saját "költségvetésemhez" mértem :) Nem az újakhoz. A Passatot se újonnan vettem. Úgy kell nézni, hogy ha van X pénzed autóra, akkor veszel egy ilyen Springet 8-9 millióért, vagy 2 használtat. Mi az utóbbi mellett döntöttünk.
A társasházban töltő nincs.
Garázsom sincs.
A melóhelyen tilos használni a töltőt.

Ennyi :)

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 5., hétfő 13:44

Azt én is akartam írni hogy egy új Passat is 10 felett van, szóval az a 8 még alá is lövi amiről itt szó volt.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. szeptember 5., hétfő 13:41

Realista24 írta: Én értem, hogy óriási Tesla fan vagy, nincs is ezzel bajon és azt is értem, hogy neked megéri, de én azért szálltam témába, mert jött az általános marketingszöveg, hogy úgyis megáll az ember másfél óránként, és akkor ezt az időt töltheti töltéssel is.
Azt hiszem a nagy marketingszöveg az volt, hogy én most (a dízellel) is megállok 2-300km-enként. Nekem ezért lehet jó az eautó. Ennyi. Aztán a puding próbája az evés, lehet, hogy fél év múlva úgy adom el, mint a huzat. Majd beszámolok róla :D A Tesla fanság meg inkább racionalitás. Jelenleg külön ligában játszanak. Voltam a Mercedesben megnézni egy EQB-t (asszony rángatott oda). Mondtam a vezető értékesítőnek, hogy én Teslát néztem, erre ő: Igen, technikailag nincs azon a szinten a Merci, de nagyobb benne a luxus érzés. Kb, mint ha vennél egy telefont, ami hardveresen/szoftveresen erősen le van maradva a konkurenciától, de a tok csili-vili, meg pihe-puha.

ui.: azt látom, hogy sokan hasonlítotok új árakat használt árakhoz. Alapból drágábbak az elektromosak, de ha használtakhoz nézzük az új autó árakat, akkor nagyon fals adatokat kapunk. Teljesen egyértelműen akkor érheti meg az eautó, ha az utazási szokásaidat le tudod fedni egy töltéssel és tudod otthon vagy a melóhelyen vagy a szomszédnál, vagy akárhol ingyen vagy legalább olcsó árammal tölteni.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. szeptember 5., hétfő 12:57

Nika91127 írta:
h3x0r írta:
Ha mar masodik auto, nalunk allami tamogatassal 10-11 ezer euro a Dacia Spring (mostmar inkabb utobbi). Most az egy dolog, hogy milyen minosegu a belseje, hogy a csomagtartonal nincs vilagitas, vagy hogy az ajtora kell tegyel gumit, ha akarsz egy normalis szigetelest, de varosi kozlekedesre megfelel. Az kedvezo ara miatt nagyon elszaporodtak.

https://www.dacia.hu/modellek/uj-spring.html

Kezdőár: 8 209 000 Ft

AC töltési idő: 8-13 óra (a katalógus adat szerint)
DC gyorstöltési idő: 56 perc (a katalógus adat szerint)

Hát, továbbra is a 2 kocsink nem ér ennyit :) És funkcionálisan egyik sem ad kevesebbet, sőt...
Ezért írtam, hogy nálunk (romania) 10800 euró, az 4.4 millió forint támogatással. Ennyinél már érdemes lehet számolgatni, hogy agglomerációból bejárva mennyit utazol, ha munkahelyen tudod ingyen tölteni, azzal havi szinten mennyit spórolsz, stb.

Tesóm akart tavaly elektromos autót venni, először kia e-nirokat nézett, de végül úgy volt vele, hogy amelyik hatótávban is megnyugtató számára, az már árban nem fér bele.

Végül egy hybrid octavia iv lett. (Roncsauto program + céges kedvezmény ellenére is drágább lett, mint amennyit eredetileg rá szánt).

Az 55-60 km hét közben elég, töltés munkahelyen, de ha otthonról kell, az árban kb 2 literes fogyasztásnak felel meg. Bevásárláskor kb ingyenbe kijön az út, ha épp a taxisok (Boltosok, hogy pontosabb legyek) nem ott töltenek felváltva :lol: 200 km-es távon vegyesen használva kb 3.5-3.8 litert fogyaszt a benzin motor 100on.

rikko
Hozzászólások: 893
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. szeptember 5., hétfő 12:28

Sziasztok !

Kérdésem a következő lenne. Viszonteladóként milyen vállalkozási formában érdemes lenni ?
Válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 5., hétfő 11:32

zsuninnyo írta:
Pontosan ezert irtam, hogy ha meglennenek az ehhez kapcsolatos fejlesztesek... Varosba halal feleslegesnek kene lennie az autonak. Hosszabb tavra, meg csaladnak, meg beleferjen mindenki, azt adom persze. Szerintem idealisan 1 autonak elegnek kene lennie.
Az elektoroms resze meg... Az akksis autok (es az onvezetes ) egy zsakutca normalis hasznalatra. Varosban kivaltani a tomegkozlekedest meg a dizel/benzin autokat oke, masra nem jok, hiaba erolteti ezt mindenki. Cserebe retek draga, es amirol soha nem beszel senki, mennyi javitani. Na az meg egy csodas osszeg.
A hsz első részével teljesen egyetértek nem is reagálnék rá.

A kiemelt részhez: mindenkinek más a normális a normális használat, ezért ilyen kijelentéseket nem lehet önmagában tenni. Aki kéthetente ingázik Német o. és Mo. között annak más normális használat mint aki 30 km-röl ingázik.

Előbbire nem életszerű, utóbbira simán. Az elektromos autó sem svájci bicska ami mindenre jó, nem is szabadna úgy prezentálni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2022. szeptember 5., hétfő 10:55

zsuninnyo írta:
Nika91127 írta:

Nos, minden relatív, szerintem. Az se mindegy, milyen a 2 autó...
Nekünk 2 autó van. Egy nagyobb, dízel, ami hosszútávra jó. Ez nem ideális városban használatra, a részecskeszűrő nem szereti a tötymörgést és a rövid távokat.
Van egy 1,5 milliót se érő, pici, szívóbenzinesünk. Igaz, ez 7 litert eszik, de évi 5-6 ezer km-re használjuk, csak városban, klímázva, stb.
Tehát, hiába van 2 autónk, a kettőnek az összértéke nincs annyi, mint egy Nissan Leaf/VW Golf elektromosnak. Amikkel bajosan lehetne leutazni pl. megpakolva, klímázva teszem azt Szegedre, Pécsre, stb., úgy, hogy ne "kicentizve" legyen.
Pontosan ezert irtam, hogy ha meglennenek az ehhez kapcsolatos fejlesztesek... Varosba halal feleslegesnek kene lennie az autonak. Hosszabb tavra, meg csaladnak, meg beleferjen mindenki, azt adom persze. Szerintem idealisan 1 autonak elegnek kene lennie.
Az elektoroms resze meg... Az akksis autok (es az onvezetes ) egy zsakutca normalis hasznalatra. Varosban kivaltani a tomegkozlekedest meg a dizel/benzin autokat oke, masra nem jok, hiaba erolteti ezt mindenki. Cserebe retek draga, es amirol soha nem beszel senki, mennyi javitani. Na az meg egy csodas osszeg.
Reálisan nézve a Passatomban egy részecskeszűrő csere+porlasztócsere+magasnyomású csere, a kettőstömegű lendkerékről nem is beszélve, kerül annyiba, mint egy a kis benzines szaladgálós autó. Nekünk számolgatva, megéri fenntartani. Évi 20.000 km-t megyünk kb., attól függ nekem hol-mennyi gyakorlatom van. Ha jó az idő, úgyis bicózunk.
Plusz, nekem az utóbbi 2 évben 2x törték rommá a kocsimat, így 2x1,5-2 hónapig a "másodlagos" kocsi volt az első. Ha bérelni kellett volna, az súlyos százezrek.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 5., hétfő 10:51

Nika91127 írta:
zsuninnyo írta:

Barcsak ott tartana az emberiseg, hogy megertsek (es kivitelezzek az ehhez kapcsolodo fejleszteseket), ritkan kell 2 auto.
Nos, minden relatív, szerintem. Az se mindegy, milyen a 2 autó...
Nekünk 2 autó van. Egy nagyobb, dízel, ami hosszútávra jó. Ez nem ideális városban használatra, a részecskeszűrő nem szereti a tötymörgést és a rövid távokat.
Van egy 1,5 milliót se érő, pici, szívóbenzinesünk. Igaz, ez 7 litert eszik, de évi 5-6 ezer km-re használjuk, csak városban, klímázva, stb.
Tehát, hiába van 2 autónk, a kettőnek az összértéke nincs annyi, mint egy Nissan Leaf/VW Golf elektromosnak. Amikkel bajosan lehetne leutazni pl. megpakolva, klímázva teszem azt Szegedre, Pécsre, stb., úgy, hogy ne "kicentizve" legyen.
Pontosan ezert irtam, hogy ha meglennenek az ehhez kapcsolatos fejlesztesek... Varosba halal feleslegesnek kene lennie az autonak. Hosszabb tavra, meg csaladnak, meg beleferjen mindenki, azt adom persze. Szerintem idealisan 1 autonak elegnek kene lennie.
Az elektoroms resze meg... Az akksis autok (es az onvezetes ) egy zsakutca normalis hasznalatra. Varosban kivaltani a tomegkozlekedest meg a dizel/benzin autokat oke, masra nem jok, hiaba erolteti ezt mindenki. Cserebe retek draga, es amirol soha nem beszel senki, mennyi javitani. Na az meg egy csodas osszeg.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 5., hétfő 10:51

Pfej, de ronda ez is. Ennyi pénzért már autót lehet venni, szépet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég