OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 2., csütörtök 16:35

Számoltam még egyet 4000 eurós környéken, 19 autóra, 133ezer.

Most, ha nincs benne vezérlés cserélve és odaállítanék, hogy adnék érte 1,5-et, akkor kiröhögnek vagy win-win?

Vagy most kaptál az alkalmon és gyorsan elmentél megvenni?????????????
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 2., csütörtök 16:28

5000 eurós, 12-t átlagolva 122ezer.

1.6 benzin, lehet te dízelben gondolkozol
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 2., csütörtök 16:21

Kerlon írta:Amúgy megnéztem mobile.de-n is a tanácsad alapján. A különbség ott és itt, hogy ott olcsóbban adják 400-600 ezerrel az autókat, de a kilométerek között nincs sok különbség. 80-300 ezerig bármi.
Ott mennyi egy 2008-as focus átlag futásteljesítménye? Tippem szerint 250ezer, de 200 biztos.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 2., csütörtök 16:18

Amúgy megnéztem mobile.de-n is a tanácsad alapján. A különbség ott és itt, hogy ott olcsóbban adják 400-600 ezerrel az autókat, de a kilométerek között nincs sok különbség. 80-300 ezerig bármi.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 2., csütörtök 16:14

Vicces, hogy R24 azt mondta, hogy Győrbe és Fehérváron ne nézzek autót, mert kb. azok az értelmes kereskedések a számomra.
NE TEDD!!

115.000 km :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: álmodozz csak. 2011-ben volt benne ennyi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 2., csütörtök 16:10

istimester írta:Arra azért figyeljetek, hogy az eredetiségvizsgálat az égvilágon semmit nem ér. Vigyetek magatokkal egy ismerős megbízható szakembert + laptopot és helyszínen mehet a diagnosztika.

Mi nemrég vettünk egy 407-es pözsót, az órája 200 000-at mutatott, de valójában ugye ki tudja menni. A családi szerelőnk átnézte és leokézta, végül megvettük és az azóta eltelt 6500 kilométeren egy szem filtert kellett cserélni. Hivatalos Pözsó kereskedésben vettük, 5k-ért árulták, de egy vezérléscsere árát simán le tudod alkudni.
Mondjuk én utálom a francia autókat :lol:
407-es nálam is tervben volt, de azt írják rá, hogy kb. bármikor bármilyen elektronika tönkremehet bennük, ezért azt is offoltam.

Vicces, hogy R24 azt mondta, hogy Győrbe és Fehérváron ne nézzek autót, mert kb. azok az értelmes kereskedések a számomra.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/f ... n-11039044
akkor ez gondolom egy vezérlés cserementes frissen behozott külföldön először forgalomba helyezett kocsi lehet?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 2., csütörtök 10:29

Galacticos írta:Akkor te inkabb itthonrol vasarolnal hasznaltat?
Inkább itthon, mert kint nem tudod megvenni a normális autót, csak szerencsével, pl. Robi miatt. Sok kereskedő úgy veszi a kocsikat, hogy megrendeli látatlanban az egy trailernyi kocsit, abból 2-3 kuka, a többi jó. Ők már nem fáradoznak azzal, hogy kinéznek 20 címet, kimennek és utána szervezik le a fuvart. Sok idő, sok pénz, több, mint az a bukó, amit azon a 2-3 a kocsin veszítenek esetleg.

Te laikusként kinézel pár kocsit, ha szerencséd van, első jó. Na de akkor is van útiköltség, kell egy másik személy (a szerelőt nem is említem, akit elviszel esetleg magaddal, hogy csekkolja a kocsit), hogy ha mondjuk kocsival mentek ki.
Itthon papírozás, honosítás, műszaki, stb.stb...ez tipikusan az az eset, amiért kifizetem azt az 50-100e Ft-ot pluszban a kereskedőnek, amit ő rutinból lehoz, nekem meg kihullana a hajam.
És ez csak a legjobb verzió, ha elsőre megvan a kocsi. És akkor a 12 hónap szavatosságot az életben nem érvényesíted, ha mégis van valami rejtett hiba.

De volt már rá példa, hogy valaki négyből négy kocsit bukott, elment három napja, kb 100ezer forintja, szállásra, útiköltségre, stb.

Én ezt vallom:
1. kiválasztod a kocsit
2. belövöd az évjáratot
3. kinti oldalon, német eladóknál km ellenőrzés
4. szűrés a hazai autók között
5. autók megnézése
6. vásárlás előtt ellenőrizni az eladót, mert sok esetben valami Günter Jancker az eladó vagy egy faipari vállalkozás, akiken az életben nem érvényesíted a 12 hónap szavatosságot
7. állpotfelmérés szakszervízben, festékréteg vastagság mérés elengedhetetlen
8. reménykedés, hogy minden rendben lesz, mert megtettél mindent, amit csak lehetett.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. március 2., csütörtök 10:27

Arra azért figyeljetek, hogy az eredetiségvizsgálat az égvilágon semmit nem ér. Vigyetek magatokkal egy ismerős megbízható szakembert + laptopot és helyszínen mehet a diagnosztika.

Mi nemrég vettünk egy 407-es pözsót, az órája 200 000-at mutatott, de valójában ugye ki tudja menni. A családi szerelőnk átnézte és leokézta, végül megvettük és az azóta eltelt 6500 kilométeren egy szem filtert kellett cserélni. Hivatalos Pözsó kereskedésben vettük, 5k-ért árulták, de egy vezérléscsere árát simán le tudod alkudni.
Mondjuk én utálom a francia autókat :lol:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2017. március 2., csütörtök 10:07

Akkor te inkabb itthonrol vasarolnal hasznaltat?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 2., csütörtök 9:58

Persze, mert tele vannak román, magyar meg török eladókkal.

A legtöbb helyen már nem is adnak el ebben a régióban ténykedő kereskedőknek autókat, ezért a jó magyar már létrehozott pár gmbh-t (jobb esetben vette őket némi múlttal), hogy könnyebben megszerezze a kocsikat.

Van egy csóka, úgy hallottam fehérvári, azt is hallottam, hogy nagyjából ő dönti el, hogy ki milyen és mennyi kocsit kitől vehet kint. Úgy hírlik, hogy van Németország - van -(nevezzük) Robinak - Magyarország, megkerülni nem lehet, mert kell a jóváhagyása az üzletekre.

Az is természetes, hogy a fiatal, szerelői karriere vágyódó fiatalember kocsiba/repülőre ül, viszi a kis műszerét, kint visszapörgeti 30-40 euróért kocsinként az órákat, még a szerviz előtt, és voilá, meg tudsz venni egy egész flottát, mondjuk úgy hallottam 20-30 db Ford Fiestát vagy Ford Focust, azonos szín, +/- 10.000 km-er különbséggel, 75-85ezer között futással. Mert persze a német cégek és kereskedők három év alatt nem raknak bele többet havi 2000 km-nél. És így műszaki előtt pont karban lehet tartani az km órát.

De ez a jobbik eset. Mintha lett volna olyan sztori is, hogy magyar vállalkozó barátunk kiment a sógorokhoz, cég, papírok rendben, flottát belízingelt, első havi díj befizetve, majd 20 fullos S-maxnak hirtelen nyoma veszett, és véletlen pont ezekben a régiókban tűnt fel :lol: ügyvéd úr persze elvitte a balhét (asszony persze költi a pénzt és tart egy kertészt a szabadulásig), volt olyan kocsi, amit hiába ástak a föld alá...csak-csak előkerült.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2017. március 2., csütörtök 9:49

Jo par hete az autoscouton meg a mobilen is nezek minden nap lancereket.
Volt egy lilasabb arnyalatu aminek a kuszobjen volt egy serules (ezt kulon lefotozta es feltoltotte, eleg jellegzetes kep volt) majd egyszer csak az auto eltunt. Es masnap 50ezer kilometerrel kevesebbel kerult fel, ugyanazokkal a kepekkel, es ugyanazzal a kuszobbel. :lol:

Persze mondanom sem kell hogy igy mar azert egy 5-600euroval dragabb is volt. :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 2., csütörtök 6:42

Nem tudom, mikor vagy komoly. :/
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 2., csütörtök 6:41

Realista24 írta:
De most őszintén te 100 vagy 200ezerrel vennéd meg inkább????
Nem figyelsz. :)
Nem volt három éves, amikor megvettem 130ezerrel. Vehettem volna 300.000-rel drágábban olyat, amibe 78ezer km van, de mi értelme? De ha megkérdezel 30 magyart, 28 a 80ezer km-es kocsit veszi meg.

Akármikor megpörgetik, ha akarom, tiszta szervizkönyvet kapok kitöltve, pecsételve 20 euróért.

Volt olyan autó, ahol olyan friss volt a pecsét rajta, hogy elkenődött, amikor lapozták :lol:

Felőlem átverheted magad, csak jó tanácsot adtam, hogy minimalizálni tudd a lehetséges bosszankodások számát.

A kedvencem, amikor Pesten és Bécsben is árulják ugyanazt a kocsit, eltérő km-rel. :)
Nem vetted poénnak. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. március 1., szerda 22:36

L.Miki írta:
Steve írta: Nálam sajnos az Opel semmilyen szempontból sem opció.

Ezzel remélem nem bántok meg egy Opelost sem. Egyéni ízlés kérdése ez igazából.
A családnak van Oppel Mokkája, 2015-ben vették. 1,4 turbó. Nem rossz kis crossover egyébként, mert kívűlről és belülről is dizájnos, de piszok kényelmetlen. Amikor átülök a francia autómba, komolyan megváltás. Nekem nincs gondom úgy az opellel, ezek az újak egyre jobbak, csak a kényelem az sose volt az erősségük.
Én ugyan csak kb. fél órát utaztam egy mokkában, de uez az érzésem volt.

Most egy 2016-os Mondeo HEV-m van, ennek az ülései szerintem jók, de a régi Mazda 6-os sportülései annyira magasra tették a mércét, hogy szerintem soha semmivel nem leszek elégedett. :)
Fantasztikusan kényelmes volt.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. március 1., szerda 22:36

Realista24 írta: Nem volt három éves, amikor megvettem 130ezerrel. Vehettem volna 300.000-rel drágábban olyat, amibe 78ezer km van, de mi értelme? De ha megkérdezel 30 magyart, 28 a 80ezer km-es kocsit veszi meg.

Akármikor megpörgetik, ha akarom, tiszta szervizkönyvet kapok kitöltve, pecsételve 20 euróért.
Jaja, sokan elfelejtik, hogy állapotra vásárolunk autót és nem kilóméterre. Ezt tartsd majd a szemed előtt Kerlon Te is, hogy az állapot legyen a fontos és ne a KM legyen a fő tényező...


...na bakker Piros... :vivo:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 1., szerda 22:33

De most őszintén te 100 vagy 200ezerrel vennéd meg inkább????
Nem figyelsz. :)
Nem volt három éves, amikor megvettem 130ezerrel. Vehettem volna 300.000-rel drágábban olyat, amibe 78ezer km van, de mi értelme? De ha megkérdezel 30 magyart, 28 a 80ezer km-es kocsit veszi meg.

Akármikor megpörgetik, ha akarom, tiszta szervizkönyvet kapok kitöltve, pecsételve 20 euróért.

Volt olyan autó, ahol olyan friss volt a pecsét rajta, hogy elkenődött, amikor lapozták :lol:

Felőlem átverheted magad, csak jó tanácsot adtam, hogy minimalizálni tudd a lehetséges bosszankodások számát.

A kedvencem, amikor Pesten és Bécsben is árulják ugyanazt a kocsit, eltérő km-rel. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 1., szerda 22:30

Realista24 írta:
Kerlon írta:Na királyság. Focus amugyis elég pofás, de még csupa jót is írtok.
Venni viszont nehezen fogsz olyat, aminek a múltja is okés.
Nem e-szervízkönyves, ford szervízben úgy 2-3000 Ftért kapok teljes szervízhátteret és még lehetne folytatni. Győrben és Fehérváron ne keress, az biztos.
Ha nézelődsz, előbb évjárat alapján keress rá mobile.de-n, ott német eladót keress, nézd meg a futásteljesítményt, úgy 10-20 darabnál, átlagolj, az lesz a valós. Már ha van a németeknél 5 évesnél régebbi :mrgreen:
Tippem szerint 200-250ezer kilométer lesz az átlag a 8 évesek körében, itthon ezeket 100-120ezerrel fogják árulni, sok esetben nem kicserélt vezérléssel.

Én három évesen vettem, 130ezer km-rel, soknak tűnik, de inkább ez és tudom, hogy szervizelve volt, mint ugyanez visszatekerve 70ezerre, aztán 120nál elszáll a vezérlés, mert amúgy az már 180-200ezer. Ja, és árban a 10ezer forintos visszatekerésért rádobnak fél millát.

Hallottam persze ezeket.
De most őszintén te 100 vagy 200ezerrel vennéd meg inkább????
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 1., szerda 22:28

Ha nem felsőkategóriás, de legalább közép-felső a német autó, akkor megpusztulok benne a derékfájdalomtól.
Hozzáteszem Audiban hátul, akkor is ha egy Q5.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. március 1., szerda 22:27

Steve írta: Nálam sajnos az Opel semmilyen szempontból sem opció.

Ezzel remélem nem bántok meg egy Opelost sem. Egyéni ízlés kérdése ez igazából.
A családnak van Oppel Mokkája, 2015-ben vették. 1,4 turbó. Nem rossz kis crossover egyébként, mert kívűlről és belülről is dizájnos, de piszok kényelmetlen. Amikor átülök a francia autómba, komolyan megváltás. Nekem nincs gondom úgy az opellel, ezek az újak egyre jobbak, csak a kényelem az sose volt az erősségük.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. március 1., szerda 22:23

Nekem 26 éves autóm van, és gyakorlatilag egy-két esztétikai hibát leszámítva kitűnő állapotnak örvend. :)
Az a durva, hogy egyáltalán nem rohad, nem rég volt szerencsém tüzetesebben átvizsgálni az alját, szinte teljesen ép, 1-2 pici foltot leszámítva. Pedig egy 26 éves autóról beszélek. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég