OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. augusztus 28., péntek 19:01

istimester írta:Én megnyugodtam, ti is?
Na várjál, itt egy sokkal politikailag függetlenebb változat. :lol: :lol:

Milyen már, hogy elolvasod a címet, erre egy szó nincs róla a cikkben arról a kijelentésről.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. augusztus 28., péntek 18:33

istimester írta:Én megnyugodtam, ti is?
Hihetetlen komolyan, nem is tudok mit írni erre. Elképesztő. :ozil: :ozil:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. augusztus 28., péntek 18:25

Én megnyugodtam, ti is?

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. augusztus 28., péntek 17:35

Támogatom én is.
Off az offban:
észszerűnek(mától már így helyes írni :lol: )
Ne már :lol: :lol: Nem néztem még bele a módosításba, de akkor ezután se fogok csak felidegesítene ez a hülyeség is :lol:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. augusztus 28., péntek 17:24

VÁLSÁGHELYZETET HIRDET A KORMÁNY, KATONÁKAT KÜLDENEK A HATÁRRA

bocsa a nagybetűért. másoltam.

Támogatom ezt az intézkedését a kormánynak. Végre próbálnak most valami tenni is. Sőt- nem gondoltam volna hogy lesz ilyen, de gondolom most népszerűségnövelő szempontból is tették - de a Jobbik javaslatait is észszerűnek (mától már így helyes írni :lol: ) tartom.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 28., péntek 17:04

off az offban.
valaki egy ncore meghívót tudna dobni? :'(
Kép

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. augusztus 28., péntek 17:02

Na végigolvastam ezt a pár oldalas migráns-vitát, vannak érdekes meglátások.

Először is egy adat:
Bevándorlási Hivatal: "Az idén regisztrált 135 ezer illegális bevándorlóból 110 ezer férfi. Ennek a kétharmada, 73 ezer fő 18-34 év közötti."

Na akkor most mi van a családokkal?

Nyilván vannak köztük szegények is, de amikor nézem a debreceni balhéról (!) készült felvételeket, és ők is ott kameráznak iPhonnal meg tablettel, akkor innentől én nem beszélek menekültről. Aki 1000 eurót fizet egy embercsempésznek, onnantól én nem beszélek menekültről, főleg nem szegényről.

Az pedig, hogy a Keletinél a nagy liberalisták úgy gondolják, hogy mosdatják, etetik őket, azok gondolkozzanak el. Miután a megkérdezett afgánok lenyilatkozzák, hogy milyen jól bánnak velük itt, és telefonáltak az ismerőseiknek, hogy ide jöjjenek. És akkor itt meg is bukott az elmélet, hogy az összes nyugatra akar menni.

Erre ma jön egy hír, hogy Szegeden megdobálták a vonatot, mert fel vannak háborodva, hogy a vonatközlekedés akadályozza a vándorlásukat :agree:
És ebben a pillanatban olvasom főcímként az Origon: A menekültek miatt állnak le a vonatok Röszkén.

Nem tudom már, hogy ki írta, hogy a németek toleránsabbak, és emberi módon próbálják megoldani a problémát. Hát Merkel lehet, de a nép nem. Napi szinten mennek a gyújtogatási kísérletek, pár napja késsel szöktek be, hogy rendet tegyenek. Ezekhez képest a mi "szélsőkopasznácijaink" sehol sincsenek.

Európát le kell szarni, legalábbis az Unió által vázolt "terveket" (vannak?), és menni a saját utunkon. Kerítésépítés kezdetnek nem volt rossz, de látjuk, hogy nem sokat ér. Bár azóta több ország is követte a példánkat, legutóbb Észtország kezdett neki. Még jó, hogy előtte mindenki Viktort szidta, hogy mekkora nyomorék. Bár ő volt az első is, aki ki merte mondani, hogy gond van, akkor is kapott a pofájára, erre most mindenhol meg vannak ijedve, hogy jönnek az arabok.

Írtátok, hogy túlságosan elterjedt az, hogy muszlim=terrorista. Még ha nem is hatalmas számban, meg nem hozza le minden cikk, de kb. napi szinten gyilkolásznak, robbantgatnak. Párizsi vonaton, Charlie Hebo, Tunézia, Svédországban lányokat erőszakolnak meg, és ölnek is. Nem olyan nagy volumenűek, és nem kapja fel a sajtó, de igenis ott vannak lassan mindenhol, és kárt okoznak. Ha pedig azzal nyugtatjátok magatokat, hogy csak az 1%-uk terrorista a bevándorlóknak..még az egy darab is több a kelleténél. De ne lepődjön meg senki, ha pár év múlva mindenhol robbantások lesznek...mert ez nem csak 1%. Egyetlen szerencsénk lehet, hogy Magyarország kb. egyáltalán nem érdekelheti őket, meg nem is lenne annyira felkapva egy robbantás itt, mint Münchenben, Párizsban, Rómában stb.
De ha itt tartjuk őket, akkor ez sincs kizárva.

Ja, és így a végére jut eszembe, amikor Ausztriába nyilatkozza egy menekült, hogy fel van háborodva, mert csak pár szendvicset meg vizet kaptak...anyátok picsáját, mit vártál, egy tévét? Örülj, hogy nem lőttek seggbe.

Aki pedig a tűzparancs ellen van, miszerint csak a szája nagy az embereknek, és nem merné megtenni..ezért támogatom a Jobbik javaslatát, hogy vezényeljék ki a katonaságot. Csak adjanak nekik tűzparancsot is. Kiképezték őket, aki katonának megy, számolnia kell azzal, hogy bármikor embereket kell ölnie, ha a helyzet úgy kívánja. Ugyanez a rendőröknél.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 28., péntek 16:33

Fontossági sorrendben:
Ezzel nem vigasztalni, hanem elkeseríteni fogod.
Csak akkor ha kisebb lenne mint a sötétzöld.
Az utálat nem azt jelenti, hogy ki is akarja mindenki írtani az idegeneket. Az, hogy van egyes helyeken mondjuk 5000 ember, aki szélsőségesen utálja és tesz is az idegenek ellen, meg mellette 10 millió semleges vagy elfogadó, attól még jobban utálja az idegeneket az a nemzet, ahol van 10 darab szélsőséges, meg 10 millió, aki szépen csendben utálja őket.
Van értelme azokat kategorizálni, akik passzívak? Mi a különbség azok között akik utálnak de nem csinálnak semmit és azok között, akik elfogadóbbak de szintén nem csinálnak semmit. Ez tolerancia szempontjából teljesen lényegtelen.
A gondot sohasem azok okozzák akik nem ellenkeznek csak tűrnek.
Nem kézzelfoghatóbb lenne azt vizsgálni, hogy arányaiban a lakosság méretéhez viszonyítva hányan mutatják ki nemtetszésüket? Akik aktívan nyilvánítanak véleményt?

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. augusztus 28., péntek 16:12

Biztosan nagyon reprezentatívak és hitelesek voltak ezek a felméréssek, de én úgy gondoltam volna hogy ennél azért több kell ahhoz, hogy megkapjuk azt a kedves jelzőt. :) atrocitások, tüntetések, háborgások, egyéb tényleges események, amik az EU-ban máshol nagyon is megvannak.
Miután senki nem fogja ismerni minden ember véleményét a földön, így maradnak a felmérések, amik talán a legközelebbiek lehetnek a valósághoz. Az utálat nem azt jelenti, hogy ki is akarja mindenki írtani az idegeneket. Az, hogy van egyes helyeken mondjuk 5000 ember, aki szélsőségesen utálja és tesz is az idegenek ellen, meg mellette 10 millió semleges vagy elfogadó, attól még jobban utálja az idegeneket az a nemzet, ahol van 10 darab szélsőséges, meg 10 millió, aki szépen csendben utálja őket.
Ebben nyilván benne van az is, hogy megszállva és elzárva voltunk a nyugathoz képest mondjuk, eleve kevesebb is a bevándorló nálunk, és még ott a cigányság is, amit simán be lehet mosni ide, és már adja is magát a dolog. Meg ugye mellette a körülöttünk lévőkkel is mérsékelten vagyunk jóba.
Mindegy, kicsit viccesebbre fogva, ha most néhány, esetleg számos felmérést felhasználva tehetünk ilyen kijelentéseket, akkor megvan hogy esténként mivel fogom vígasztalni a barátnőmet.
Ezzel nem vigasztalni, hanem elkeseríteni fogod. :)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 28., péntek 16:04


Rengeteg felmérés volt, nem a mostani balhék idején, hanem már sok évvel ezelőtt is, amikor a magyar nép jóésze a migráns szót se ismerte. Ezekben a felmérésekben szokott lenni a kitalált nemzet is(nem ugrik be a nevük), ugye azokat is mi utáljuk a legnagyobb arányban, ha jól rémlik. Persze az is lehet, hogy minden más nemzet jobbnak akarja feltüntetni magát, és csak mi mondunk igazat ezekben a felmérésekben.
Biztosan nagyon reprezentatívak és hitelesek voltak ezek a felméréssek, de én úgy gondoltam volna hogy ennél azért több kell ahhoz, hogy megkapjuk azt a kedves jelzőt. :) atrocitások, tüntetések, háborgások, egyéb tényleges események, amik az EU-ban máshol nagyon is megvannak.

Mindegy, kicsit viccesebbre fogva, ha most néhány, esetleg számos felmérést felhasználva tehetünk ilyen kijelentéseket, akkor megvan hogy esténként mivel fogom vígasztalni a barátnőmet.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 28., péntek 15:37

Pipita írta:+1
Juncker legutóbbi mondandóját olvastad amúgy?
Eddigi írásaid alapján azt gondolnám, te egyetértesz vele.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 15:36

Pipita írta:Nem tetszik ez a kötekedősdi :(
A tróger pöcsre ment a plusz egy, azt nem tartom túl reálisnak, hogy majd csordákba verődve Juncker verésre indulnak emberképződményből verbuvált csoportok.
Honnan tudtam volna mire pluszozol? :roll: :D
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. augusztus 28., péntek 15:34

Nem tetszik ez a kötekedősdi :(
A tróger pöcsre ment a plusz egy, azt nem tartom túl reálisnak, hogy majd csordákba verődve Juncker verésre indulnak emberképződményből verbuvált csoportok.
Juncker legutóbbi mondandóját olvastad amúgy?
Az pont kimaradt, majd rákeresek, bár kétlem hogy megváltozna róla a véleményem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pipita 2015. augusztus 28., péntek 15:38-kor.

ThePilgrim
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2015. augusztus 28., péntek 15:32

cart írta: Olvassátok már el azt a hozzászólást is amire reagálok mielőtt írtok légyszi.
Nyilván van köztük fanatikus is, de mondjuk ha 1%-ot mondok még az is túlzó lehet. De hogy az ilyenek miatt mindenkit egy kalap alá vesz valaki az hatalmas ferdítés.
De akkor Te is olvasd el, légyszi!

Egyáltalán nem vettem egy kalap alá az összes menekültet, pusztán azt fejeztem ki, hogy már az is rohadt nagy baj, ha 1 db. szélsőséges, neadjisten terrorista velük tart, nem, hogy az 1%-uk az. És hidd el, azzal az 1%-kal alálövöd a tényleges számukat.

A hsz-om másik részében említett probléma viszont már inkább a többségre jellemző, és legfeljebb csak bízni tudunk benne, hogy sikerül majd asszimilálódniuk Európában, de sajnos az eddigi tapasztalatok nem ezt mutatják.

Amúgy meg az is hatalmas ferdítés, ha azzal érvelsz amellett, hogy békés az összes menekült, hogy eddig nem robbantottak.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 15:31

Pipita írta:
kitalált nemzet is(nem ugrik be a nevük)
pirézek. :lol: :lol:
Na őt viszont ki lehetne irtani.
Vicces volt amit Vityával művelt, de amúgy egy tróger pöcs.
+1
Most akkor ez hogy van Pipita, van akit ki lehet irtani, van akit nem? Az erőszak itt megoldás lenne, vagy most mi van? Elveszítettem a fonalat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. augusztus 28., péntek 15:30

kitalált nemzet is(nem ugrik be a nevük)
pirézek. :lol: :lol:
Na őt viszont ki lehetne irtani.
Vicces volt amit Vityával művelt, de amúgy egy tróger pöcs.
+1

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 28., péntek 15:23

Rabiosa írta:Juncker
Na őt viszont ki lehetne irtani.
Vicces volt amit Vityával művelt, de amúgy egy tróger pöcs.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. augusztus 28., péntek 15:21

Ezt az orbitális faszságot. Németországban már a migszállásokat gyújtogatják. A helyiek. Csak szólok.
Nem kell mindent elhinni, amit lehoz a magyar sajtó öngyűlölő része.
Hát ez igen durva kijelentés, nagyon gyorsan újragondolnám. :)
Sosem voltunk azok, bárkinek szüksége volt menedékre, Magyarországon megtalálta. Legutóbb jugoszláv háborúban is csakhogy ne kalandozzak megint messzire. Meg a hétköznapi életben is 10-ből 9 külföldi aki idelátogatott csak jót tud mondani a magyar átlagemberekről. Állami és egyéni szinten sem mondanám a magyart idegengyűlölőnek.
Rengeteg felmérés volt, nem a mostani balhék idején, hanem már sok évvel ezelőtt is, amikor a magyar nép jóésze a migráns szót se ismerte. Ezekben a felmérésekben szokott lenni a kitalált nemzet is(nem ugrik be a nevük), ugye azokat is mi utáljuk a legnagyobb arányban, ha jól rémlik. Persze az is lehet, hogy minden más nemzet jobbnak akarja feltüntetni magát, és csak mi mondunk igazat ezekben a felmérésekben.

Avatar
Rabiosa
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:29

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rabiosa » 2015. augusztus 28., péntek 15:15

Szerintem a migráns-válság megoldása elég kézenfekvő, más kérdés hogy mennyire kivitelezhető.
Ahonnan jönnek ott kell rendet tenni, (Iszlám Állam elpusztítása) aztán kemény kritériumokat bevezetni a bevándorlásra, hogy tényleg csak "hasznos" emberek jöjjenek be az EU-ba. A hazaszállítás is opció lehetne ha megszüntetik ott a terrort, csak szerintem aki már itt van annak esze ágában sem lenne bármely körülmények közt visszamenni. És ez itt a lényeg, a "menekülés a háború elől" csak ürügy. Szép és jó csak épp nem igaz ezeknek az embereknek a 90%-ára.
Banglades pl. nem épp háború zóna, mégis jönnek onnan is. Persze mikor megkérdezik honnan jött mindenki Szíriai, csak papír nincs róla :D
Plusz, Juncker meg Merkel nagyon jót tesz azzal hogy üzenik nekik hogy az EU minden bajba jutottat befogad. Így biztos nem fognak jönni. :)

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. augusztus 28., péntek 15:01

ThePilgrim írta:
cart írta:Az igen...
És akkor most miért nem csinálnak ilyeneket? Valószínű azért jött idáig a világ végéről, hogy utána börtönbe kerüljön :/
Az igen...
Olvassátok már el azt a hozzászólást is amire reagálok mielőtt írtok légyszi.
Nyilván van köztük fanatikus is, de mondjuk ha 1%-ot mondok még az is túlzó lehet. De hogy az ilyenek miatt mindenkit egy kalap alá vesz valaki az hatalmas ferdítés.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég