OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 28., péntek 14:48

kelemen.istvan írta:evi 25k km alatt nem érdemes dieselt venni, ujonnan plane nem
Hát ez így nem igaz általánosságban.
VW most fossa a commonrail dízeleket, elég odaverős motorok, rövidtávra is.
Régebbi Opel Isuzu dízeleket (1.5) kifejezetten ilyen távokra ajánlanám.
PD egységes motorokat kerülném egyedül, de azt mindenhogyan.
Benzint meg egyedül a fogyasztás miatt mondanám rövidebb távokra, ott is csak az újabbak és kisebbek (1.4 alatt). Meg aztán ez pláne autó specifikus.

Meg aztán ez, hogy baja lesz várostól sok idő után jön ki és inkább a kuplung ami először megadja magát, nem motoralkatrészek.
Néha persze nem árt kikormolni, felmenni pályára aztán jól kihúzatni szegénykéket.

ThePilgrim
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2015. augusztus 28., péntek 14:45

cart írta:Az igen...
És akkor most miért nem csinálnak ilyeneket? Valószínű azért jött idáig a világ végéről, hogy utána börtönbe kerüljön :/
Az igen...

Nyilván a menekültek nagy része alapjáraton ártalmatlan. De! Én ha ISIS meg al-Kaida meg Boko Haram lennék én biza tömegével küldeném át a kiképzett harcosaimat a menekültek között Európába, és még egyszer mondom, elég naiv dolog azt hinni, hogy ez ténylegesen nincs így. Csak azért mert eddig nem volt, te tényleg azt hiszed, hogy nem is lesz ebből baj? És most "csak" a terrorizmusról beszélek. A másik jelentős probléma viszont az óriási kulturális különbségekben van. Ne értsen félre senki, egy másodpercig sem gondolom azt, hogy ők kevesebbek az európai embereknél, pusztán azt mondom, ami gyakorlatilag tény, hogy ők mások, nehezen asszimilálódnak, nem fogadják el a helyi értékrendet, normákat, jogszabályokat, sőt sok helyütt elvárják, hogy a befogadók igazodjanak hozzájuk. Ez nem feltételezés, ez sajnos tény.

A legnagyobb probléma egyébként valóban az, hogy nincs és nem is lehet igazából megoldás. Én személy szerint úgy vagyok a menekültekkel, hogy rohadtul sajnálom őket, ha az én valagamat lőnék folyamatosan, én is mennék, de egész egyszerűen magyarként, európaiként nem örülök nekik és (főleg a fentiek miatt) félek tőlük, noha tudom, hogy igazából nem lehet mit tenni.

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. augusztus 28., péntek 14:36

CS0ki írta:És nyilván németországban is csak egy bizonyos szintig lesznek toleránsak az emberek.
Lehet, hogy félreérthető volt amit írtam. Arra gondoltam, hogy a németek is még mindig azon vannak, hogy hogyan tudnák a beérkező embertömeget kezelni, nem pedig azzal foglalkoznak, hogy hogyan lehetne megakadályozni hogy egyáltalán odáig elérjenek. Szóval szerintem egyáltalán nincsenek tisztában a probléma súlyosságával. Mondjuk ahogy olvasom a híreket szerintem lassan így 1 év után kezdenek rájönni, hogy csinálni kéne valamit.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2922
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. augusztus 28., péntek 14:34

Tisztában vagyok a diesel vs benzin elonyeivel, hatranyaival (evi 25k km alatt nem érdemes dieselt venni, ujonnan plane nem) Arra lettem volna kivancsi, hogy ti milyet hasznaltok es mire? Amugy most vettunk egy uj skoda fabiat 1.2es tsi (110 le) motorral. Tulnyomo reszt varosi hasznalatra. Eddig egy 1.4 hdi motorral haladtunk, de annak sem lett baja a varostol, 30km varoson kivuli hasznalattol. 3 ev alatt 60k ment bele.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. augusztus 28., péntek 14:32

CS0ki írta:És nyilván németországban is csak egy bizonyos szintig lesznek toleránsak az emberek. mi meg híresen idegengyűlölők vagyunk.
Ezt az orbitális faszságot. Németországban már a migszállásokat gyújtogatják. A helyiek. Csak szólok.
Nem kell mindent elhinni, amit lehoz a magyar sajtó öngyűlölő része.
cart írta:Az igen...
És akkor most miért nem csinálnak ilyeneket? Valószínű azért jött idáig a világ végéről, hogy utána börtönbe kerüljön :/
Aztán előbb-utóbb csak oda kerül. Van aki előbb.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 28., péntek 14:30

mi meg híresen idegengyűlölők vagyunk.
Hát ez igen durva kijelentés, nagyon gyorsan újragondolnám. :)
Sosem voltunk azok, bárkinek szüksége volt menedékre, Magyarországon megtalálta. Legutóbb jugoszláv háborúban is csakhogy ne kalandozzak megint messzire. Meg a hétköznapi életben is 10-ből 9 külföldi aki idelátogatott csak jót tud mondani a magyar átlagemberekről. Állami és egyéni szinten sem mondanám a magyart idegengyűlölőnek.
Mi csak azokat az idegeneket gyűlöljük akik nem tiszta szándékkal érkeznek és ártanak nekünk. Sokszor azokat is csak egyéni szinten...

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. augusztus 28., péntek 14:08

CS0ki írta:Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy van gond, csak a megoldás nem tiszta.


Nem értek egyet vele. A németek is pl. éppen azon vannak, hogy inkább valamilyen intézményes keretet biztosítsanak a bevándorlásnak...
És az megoldás? Pont erről megy itt is a vitza oldalakon keresztűl, hogy miért ne jöjjenek. És nyilván németországban is csak egy bizonyos szintig lesznek toleránsak az emberek. mi meg híresen idegengyűlölők vagyunk.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 28., péntek 14:00

ericco írta:
kelemen.istvan írta:Megtöröm a nagy menekült vitát:
Benzin vagy Diesel? :)
Ha startolás után lemész legalább 150-200 + km-t kisebb szünetekkel, diesel, ha viszont nem, akkor inkább benzin.

Nagy átlagban ilyesmi lehet a lényeg, de ezt sem lehet már kategorikusan kijelenteni, nagyon specifikus lett a dolog tényleg.
A japánok meg a VW is olyan benzinmotorokat gyártanak, hogy fogyasztásban és menetteljesítményben is egyszerre veszik fel a versenyt a dízellel. Persze nagytestű autók esetén egyre kevésbé.
Régi autóknál persze más a helyzet, egy 10-15 éves 1.6-os benzines lerágja a gatyádat is.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 28., péntek 13:51

kelemen.istvan írta:Megtöröm a nagy menekült vitát:
Benzin vagy Diesel? :)
Ha startolás után lemész legalább 150-200 + km-t kisebb szünetekkel, diesel, ha viszont nem, akkor inkább benzin.
Merci Zizou!

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 28., péntek 13:49

kelemen.istvan írta:Megtöröm a nagy menekült vitát:
Benzin vagy Diesel? :)
Milyen autó? Szűkítsed kicsit.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 28., péntek 13:49

cart írta:Az igen...
És akkor most miért nem csinálnak ilyeneket? Valószínű azért jött idáig a világ végéről, hogy utána börtönbe kerüljön :/
Van eszük, tudják, hogy ha nem viselkednek, akkor sosem jutnak el Németországba, UK-be vagy Svédországba. Majd pár év múlva, mikor rájönnek, hogy csúnyán átkúrták őket, és nem a Kánaán vár rájuk, ahogy azt megigérték, akkor kezd majd necces lenni a szitu, akkor jön az igazi elkeseredés, mivel nem lesz jövőkép. Mégegyszer nem emigrálhatnak.
Arról nem is beszélve, hogy állítólag elég szép kis tömeg indult meg a fekete afrikából. Na majd akkor lesz nemulass, ha nigériaiak öntik el a földrészt.
Merci Zizou!

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. augusztus 28., péntek 13:39

Az igen...
És akkor most miért nem csinálnak ilyeneket? Valószínű azért jött idáig a világ végéről, hogy utána börtönbe kerüljön :/

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11110
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. augusztus 28., péntek 13:25

Remy írta:
Pipita írta:
Hát ez marhavicces, pedig milyen kurvajó világot élnénk, ha nem így lenne. :ike: :ike: :lol:
Nem értettél meg. Azon röhögök, hogy hányan járatják a szájukat: "le kell lőni őket, agyon kell verni őket" Aztán ha éles lenne a helyzet, tuti máshogy állnának hozzá. :)
Az lehet, abban viszont biztos lehetsz, hogy ez a többszázer muszlim néger vagy bármi, vigyorogva véreztetne ki téged vagy engem amint megtehetné.

Nagyon elvannak tévedve azok akik európai gondolkodás mód szerint akarják megoldani ezt a problémát.Az egész életük az erőszakról szól, a gyűlöletről és velünk ellentétben ők elég kemény dolgokat éltek meg, láttak már ezt azt... Sokan még fegyvert se fogtunk. És a legfontosabb MI félünk!! a börtöntől a törvénytől a haláltól, nekik egy itteni börtön egy szálloda kb, nekik a halál megváltás... Egy megoldás van az erőszak, és azt európa nem lépi majd meg, így szerintem ezt buktuk.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 13:21

kelemen.istvan írta:Megtöröm a nagy menekült vitát:
Benzin vagy Diesel? :)
Most miért akarod felgyújtani őket?






:lol: :lol:
Ez így nem túl könnyen megválaszolható kérdés szerintem. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. augusztus 28., péntek 13:21

kelemen.istvan írta:Megtöröm a nagy menekült vitát:
Benzin vagy Diesel? :)
Attól függ mire használod.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2922
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. augusztus 28., péntek 13:19

Megtöröm a nagy menekült vitát:
Benzin vagy Diesel? :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 28., péntek 13:04

cart írta:
ericco írta: Nem a robbantásról van szó. Ne nézz minket hülyének.
De amire én válaszoltam ott arról volt szó...
Lehet. De a robbantásoktól sokkal rosszabban is elsülhetnek a dolgok, ha nem leszünk résen. Egyszerű matek. Ahol ők lesznek többen, máris a saját játékszabályaik szerint fognak játszani. És próbálj meg olyan emberrel sakkozni, akit ha sarokba szorítasz, rászarik a táblára és örömtáncot jár, hogy nem nyertél.
Pipita írta:És az hogy valaki arab, az továbbra sem egyenlő azzal, hogy terrorista. Az ilyen nézetek miatt jöttek létre anno a haláltáborok, én ebből nem kérek, köszönöm.
Nem a terroristákról van szó. Hanem hogy egy teljesen más kultúra szivárog Európába a szemünk láttára. Ráadásul olyan emberekkel, aki irigykedik és ebből kifolyólag utál, lenéz minket. Menj el mondjuk Angliába, Lutonba. Majd mondd el, mit láttál, és hogy ilyen Európát szánsz-e a gyerekeidnek és az unokáidnak. Megsúgom, nem fog tetszeni amit látni fogsz. Érezhető feszültség mindenhol, radikálisik hirdetik az utcán az igét, magyarázzák, hogy a civilizáció, amit évszázadok során felépítettüjnk mennyire romlott, káros, és kiirtandó, hogy a Korán a válasz mindenre, pár száz méterrel odébb pedig a kopaszok teszik ugyanezt. Nem szívmelengető feeling, elmondhatom.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 12:50

Anyaka írta:
Realista24 írta:Arra lennék kíváncsi - mondjuk sosem fogjuk valószínű megtudni - ha most 3-5000 magyar megindulna a migránsok államába csak úgy, minden papír nélkül, akkor milyen fogadtatásban és ellátásban részesülnének.
Vannak róla képek, és videók a neten. Egy gyengébb disznóvágáshoz hasonlít a fogadtatás. Vajazókéssel való lefejezés, kivéreztetés, de ahol már eu-s normákat használnak ott csak fejbe lőnek.
Alkalmazkodni kell az ottani törvényekhez, és gépfegyverrel kell belépni igazolvány helyett.
Korrekt. :|
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. augusztus 28., péntek 12:50

ericco írta: Nem a robbantásról van szó. Ne nézz minket hülyének.
De amire én válaszoltam ott arról volt szó...

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. augusztus 28., péntek 12:44

Realista24 írta:Arra lennék kíváncsi - mondjuk sosem fogjuk valószínű megtudni - ha most 3-5000 magyar megindulna a migránsok államába csak úgy, minden papír nélkül, akkor milyen fogadtatásban és ellátásban részesülnének.
Vannak róla képek, és videók a neten. Egy gyengébb disznóvágáshoz hasonlít a fogadtatás. Vajazókéssel való lefejezés, kivéreztetés, de ahol már eu-s normákat használnak ott csak fejbe lőnek.
Alkalmazkodni kell az ottani törvényekhez, és gépfegyverrel kell belépni igazolvány helyett.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég