OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 21., kedd 22:01

ANDS írta:
Nika91127 írta:

Amíg a Kőszívű ember fiaival és Vörös és Feketével kell megkínozni a gyerekeket, ne is csodálkozz ezen.
Előbb vennék Gavist mezt és pucér seggel futkároznék a Bernabeu gyepén, mint hogy azokat még1x elolvassam....
Nem kötelező olvasmányokból áll szerintem otthon egy könyvespolc. Nálam pl. Rejtő Jenő a kedvenc.
De ezzel találkoznak. Olvasd, mert kell! Nem azért merr szereted.
Nekem se a kötelezök vannak meg. Ezer más.
De az emlitettek miatt elég nehéz megszeretni...

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. március 21., kedd 21:57

ANDS írta:

Az egyik egy kamaszlány volt, angol órán. Utálni valamit. Mondj valamit, amit utálsz.
A kiscsaj gondolkodás nélkül, azonnal rávágta, hogy utál olvasni...
En is utalok olvasni. Es? Mi kovetkezik ebbol?

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. március 21., kedd 21:56

ANDS írta: Ma meglepődtem.
Feleségem magániskolában tanít, ahol kemény tandíjat fizetnek a tanulók.
Két esetet is elmesélt.

Az egyik egy kamaszlány volt, angol órán. Utálni valamit. Mondj valamit, amit utálsz.
A kiscsaj gondolkodás nélkül, azonnal rávágta, hogy utál olvasni...

A másik eset egy huszonéves fiú volt, aki nyelvórán megkérdezte, mit jelent az a szó, hogy Rembrandt...
tiktokon nem kell olvasni és rembrandttal sem találkozik, amúgy meg a magániskolától mást várnál mint egy államitól? szerintem ott pont mégtöbb a NER gyerek vagy a simán csak gazdag szülő elkényeztetett gyereke, de bármi magasabb szint elvárása nem indokolt

még az sem jelent semmit ha valaki utál könyveket olvasni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gutihaz14 2023. március 21., kedd 21:58-kor.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 21., kedd 21:53

ANDS írta: Ma meglepődtem.
Feleségem magániskolában tanít, ahol kemény tandíjat fizetnek a tanulók.
Két esetet is elmesélt.

Az egyik egy kamaszlány volt, angol órán. Utálni valamit. Mondj valamit, amit utálsz.
A kiscsaj gondolkodás nélkül, azonnal rávágta, hogy utál olvasni...

A másik eset egy huszonéves fiú volt, aki nyelvórán megkérdezte, mit jelent az a szó, hogy Rembrandt...
Amíg a Kőszívű ember fiaival és Vörös és Feketével kell megkínozni a gyerekeket, ne is csodálkozz ezen.
Előbb vennék Gavist mezt és pucér seggel futkároznék a Bernabeu gyepén, mint hogy azokat még1x elolvassam....

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2023. március 19., vasárnap 7:53

Múltkor én kérdeztem de hátha érdekel mást is. Van Unicum a bécsi reptéren a duty freeben :kalapos:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. március 18., szombat 17:01

https://index.hu/sport/futball/2023/03/ ... zletember/
Mathieu Flamini.
Hát ez nagy királyság, örülök neki.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 17., péntek 20:36

_Bushido_ írta:
Nika91127 írta: Vegyél Anna-Peti-Gergő könyveket. Imádják a gyerekek.
Aki babykompot vesz, az meg nem normális ;)
Köszi a tippeket.
Gyerekkönyv nekem is eszembe jutott.
Ez az APG féle ugyan nem, de majd utánanézek.

Bébikompot sajnos megrendelte már a mamám, a pici dédije. Az lesz az ajándék. De azért elmondom majd nekik, hogy ne sokat tegyék bele.
Nekem a 2 évesem oda-vissza van az APG könyvekért.
Igaz, nem is olcsó... 7-8ezer volt anno, per db. Most már a patika állapotúért 10-12 körül kérnek...

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 17., péntek 20:35

Faust írta: Tyu Nika, sok sikert es kitartast, nekem tavaly volt egy massziv felujitasom, falbontas, talajkiegyenlites, vizhalozat bovites, elektromos halozat bovites, uj fazisok, nyilaszarocsere, teraszajtocsere, random asztalosmelo a padlason, burkolas, festes, parkettazas, es meg nincs vege, csak a penzuknek, es oszinten nem ertem hogy nem oszultem bele. :lol:

Elore penzt senkinek (eloleg utolag), ahol lehet szerzodj, kulonben taposni kell oket hogy egyaltalan befejezzek, es ahol lehet, ulj a nyakukon.
Generálkivitelező van, bejáratott csapattal. Így kicsit drágább, de nincs maszatolás... :) Meg futkározás. A környék hoteleit is ők újították fel, évi 2, max 3 házat vállalnak be. Mivel ismerős, ezért minket elvállalt.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. március 17., péntek 20:29

Nika91127 írta: Vegyél Anna-Peti-Gergő könyveket. Imádják a gyerekek.
Aki babykompot vesz, az meg nem normális ;)
Köszi a tippeket.
Gyerekkönyv nekem is eszembe jutott.
Ez az APG féle ugyan nem, de majd utánanézek.

Bébikompot sajnos megrendelte már a mamám, a pici dédije. Az lesz az ajándék. De azért elmondom majd nekik, hogy ne sokat tegyék bele.

Impostor
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2018. június 13., szerda 9:42
Kedvenc játékosaid: Figo, Ramos, Carvajal, Modric, Marcelo, Nacho
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Impostor » 2023. március 17., péntek 20:26

Nika91127 írta:
Impostor írta:

Köszi mindenkinek az eddigieket!

Igen, a Cetelemét nézegettem én is "Látra szóló" futamidővel.
Szimpatikusnak tűnik, bár nem írja mennyi a kamatadó, amit a végén leszednek belőle, tehát a 9% sem 9%


(Nálunk is mint Nika-nál egy majdani felújítás, bővítés a cél, ami legalább 1 év múlva esedékes, de lehet több is, mert akivel csináltatni akarjuk, eléggé be van táblázva, de megéri rá várni...
De közben azt mondta, ha valaki út közben lemondja akár hamarabb is sorra kerülünk, de akkor mindjárt virítani kell a lét az anyagra miegymásra...)
És ti merrefele? :)
Mi most adtuk ki az első harmadát a "beígért" költségeknek anyagra, várjuk, hogy az előző tulaj kipakolja a cuccokat, aztán... Indulás.
Tetőcsere, szigetelés, összes nyílászáró, garázskapu, hidegburkolatok, 2 fal kibontás, 1 ablak befalazás, 1 teraszajtó kialakítás. Egy padlástérből mosókonyha, a fürdők renoválva...

Szóóóval, jó pénzért vállalok orvos telemedicinát a Madridomon :D
2 szoba bővítés a gyerekek miatt, +1 fürdő, meg az asszony rágja a fülem egy kis mosóhelyiségért(mosógép-szárítógép, tisztítószerek, porszívó stb)
Az udvar nagy(ami áldás és átok is, mert sok a kerítésbe belefektetés is ), tehát széltében terjeszkedünk.. :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. március 17., péntek 20:17

Tyu Nika, sok sikert es kitartast, nekem tavaly volt egy massziv felujitasom, falbontas, talajkiegyenlites, vizhalozat bovites, elektromos halozat bovites, uj fazisok, nyilaszarocsere, teraszajtocsere, random asztalosmelo a padlason, burkolas, festes, parkettazas, es meg nincs vege, csak a penzuknek, es oszinten nem ertem hogy nem oszultem bele. :lol:

Elore penzt senkinek (eloleg utolag), ahol lehet szerzodj, kulonben taposni kell oket hogy egyaltalan befejezzek, es ahol lehet, ulj a nyakukon.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 17., péntek 20:10

Impostor írta:
Halfkey írta: DKJ a legjobb hozam valóban, írtam itt korábban hogy abba hitelkártya keretet is érdemes rakosgatni.

De a teljes rugalmasság tekintetében a Cetelemnek van 9%-os, a Gránintnak 8%-os kamatozású bankszámlája, azok is jók ilyen szempontból.
Köszi mindenkinek az eddigieket!

Igen, a Cetelemét nézegettem én is "Látra szóló" futamidővel.
Szimpatikusnak tűnik, bár nem írja mennyi a kamatadó, amit a végén leszednek belőle, tehát a 9% sem 9%


(Nálunk is mint Nika-nál egy majdani felújítás, bővítés a cél, ami legalább 1 év múlva esedékes, de lehet több is, mert akivel csináltatni akarjuk, eléggé be van táblázva, de megéri rá várni...
De közben azt mondta, ha valaki út közben lemondja akár hamarabb is sorra kerülünk, de akkor mindjárt virítani kell a lét az anyagra miegymásra...)
És ti merrefele? :)
Mi most adtuk ki az első harmadát a "beígért" költségeknek anyagra, várjuk, hogy az előző tulaj kipakolja a cuccokat, aztán... Indulás.
Tetőcsere, szigetelés, összes nyílászáró, garázskapu, hidegburkolatok, 2 fal kibontás, 1 ablak befalazás, 1 teraszajtó kialakítás. Egy padlástérből mosókonyha, a fürdők renoválva...

Szóóóval, jó pénzért vállalok orvos telemedicinát a Madridomon :D

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. március 17., péntek 20:02

Alapvetően egyébként egy PMÁP is visszatermeli az 1%-os visszaváltási díjat igen hamar.

Persze abban van annyi kockázat hogy az 1% nincs kőbe vésve, 2%-nál több még sosem volt, de jogilag lehetne.

Impostor
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2018. június 13., szerda 9:42
Kedvenc játékosaid: Figo, Ramos, Carvajal, Modric, Marcelo, Nacho
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Impostor » 2023. március 17., péntek 19:51

Realista24 írta:
Impostor írta:

Köszi mindenkinek az eddigieket!

Igen, a Cetelemét nézegettem én is "Látra szóló" futamidővel.
Szimpatikusnak tűnik, bár nem írja mennyi a kamatadó, amit a végén leszednek belőle, tehát a 9% sem 9%


(Nálunk is mint Nika-nál egy majdani felújítás, bővítés a cél, ami legalább 1 év múlva esedékes, de lehet több is, mert akivel csináltatni akarjuk, eléggé be van táblázva, de megéri rá várni...
De közben azt mondta, ha valaki út közben lemondja akár hamarabb is sorra kerülünk, de akkor mindjárt virítani kell a lét az anyagra miegymásra...)
Lehet az sem lenne rossz dolog amúgy hogy ami nem szavidos anyag, azt megvenni ha van hova rakni.
Abszolút!

Tégla, cserép... ilyesmi megvan már, de faanyagot cementet, sódert, homokot stb. nem tudok tárolni sajnos..

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 17., péntek 19:44

Impostor írta:
Halfkey írta: DKJ a legjobb hozam valóban, írtam itt korábban hogy abba hitelkártya keretet is érdemes rakosgatni.

De a teljes rugalmasság tekintetében a Cetelemnek van 9%-os, a Gránintnak 8%-os kamatozású bankszámlája, azok is jók ilyen szempontból.
Köszi mindenkinek az eddigieket!

Igen, a Cetelemét nézegettem én is "Látra szóló" futamidővel.
Szimpatikusnak tűnik, bár nem írja mennyi a kamatadó, amit a végén leszednek belőle, tehát a 9% sem 9%


(Nálunk is mint Nika-nál egy majdani felújítás, bővítés a cél, ami legalább 1 év múlva esedékes, de lehet több is, mert akivel csináltatni akarjuk, eléggé be van táblázva, de megéri rá várni...
De közben azt mondta, ha valaki út közben lemondja akár hamarabb is sorra kerülünk, de akkor mindjárt virítani kell a lét az anyagra miegymásra...)
Lehet az sem lenne rossz dolog amúgy hogy ami nem szavidos anyag, azt megvenni ha van hova rakni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Impostor
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2018. június 13., szerda 9:42
Kedvenc játékosaid: Figo, Ramos, Carvajal, Modric, Marcelo, Nacho
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Impostor » 2023. március 17., péntek 19:40

Halfkey írta: DKJ a legjobb hozam valóban, írtam itt korábban hogy abba hitelkártya keretet is érdemes rakosgatni.

De a teljes rugalmasság tekintetében a Cetelemnek van 9%-os, a Gránintnak 8%-os kamatozású bankszámlája, azok is jók ilyen szempontból.
Köszi mindenkinek az eddigieket!

Igen, a Cetelemét nézegettem én is "Látra szóló" futamidővel.
Szimpatikusnak tűnik, bár nem írja mennyi a kamatadó, amit a végén leszednek belőle, tehát a 9% sem 9%


(Nálunk is mint Nika-nál egy majdani felújítás, bővítés a cél, ami legalább 1 év múlva esedékes, de lehet több is, mert akivel csináltatni akarjuk, eléggé be van táblázva, de megéri rá várni...
De közben azt mondta, ha valaki út közben lemondja akár hamarabb is sorra kerülünk, de akkor mindjárt virítani kell a lét az anyagra miegymásra...)

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. március 17., péntek 19:30

DKJ a legjobb hozam valóban, írtam itt korábban hogy abba hitelkártya keretet is érdemes rakosgatni.

De a teljes rugalmasság tekintetében a Cetelemnek van 9%-os, a Gránintnak 8%-os kamatozású bankszámlája, azok is jók ilyen szempontból.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 17., péntek 19:13

Norbi90 írta:
Impostor írta: Hali
Nem értek ezekhez, ne kövezzetek meg.
Olvastam már ebben a topikban, biztos van aki foglalkozik ezzel ezért:
Milyen lehetőségei vannak egy halandónak akinek van egy kis spórolt pénze, amihez nem tudja mikor kell majd hozzányúlnia?
Gondolok itt takarékszámlára/befektetésre stb.
A feltétel a viszonylag gyorsan hozzáférhetőség, tehát évekre lekötés kizárva..
Nem akarok ebből milliókat kaszálni nyílván, de ha a számlán csücsül a lóvé évekig azzal csak is csak a bankot hízlalom..
Van valakinek javaslata, tapasztalata ebben?
Köszi
dkj-t tudom ajánlani, elég jó a kamat és rövid.
tehát rövid lejáratú diszkont kincstárjegy.
államkincstárban intézd, bankoknál vannak díjak stb.
Pluszegy.

Nekem is diszkont kötvényben vannak a pénzeim, amíg a felújítás el nem kezdődik...
Nagyobb összegnél az a havi 1,2% kamat is lehet látványos :) Erre mondják, hogy csak az első pár milliót nehéz megszerezni, utána csak okosnak kell lenni...

Norbi90
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2023. március 17., péntek 19:11

Impostor írta: Hali
Nem értek ezekhez, ne kövezzetek meg.
Olvastam már ebben a topikban, biztos van aki foglalkozik ezzel ezért:
Milyen lehetőségei vannak egy halandónak akinek van egy kis spórolt pénze, amihez nem tudja mikor kell majd hozzányúlnia?
Gondolok itt takarékszámlára/befektetésre stb.
A feltétel a viszonylag gyorsan hozzáférhetőség, tehát évekre lekötés kizárva..
Nem akarok ebből milliókat kaszálni nyílván, de ha a számlán csücsül a lóvé évekig azzal csak is csak a bankot hízlalom..
Van valakinek javaslata, tapasztalata ebben?
Köszi
dkj-t tudom ajánlani, elég jó a kamat és rövid.
tehát rövid lejáratú diszkont kincstárjegy.
államkincstárban intézd, bankoknál vannak díjak stb.

Impostor
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2018. június 13., szerda 9:42
Kedvenc játékosaid: Figo, Ramos, Carvajal, Modric, Marcelo, Nacho
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Impostor » 2023. március 17., péntek 18:57

Hali
Nem értek ezekhez, ne kövezzetek meg.
Olvastam már ebben a topikban, biztos van aki foglalkozik ezzel ezért:
Milyen lehetőségei vannak egy halandónak akinek van egy kis spórolt pénze, amihez nem tudja mikor kell majd hozzányúlnia?
Gondolok itt takarékszámlára/befektetésre stb.
A feltétel a viszonylag gyorsan hozzáférhetőség, tehát évekre lekötés kizárva..
Nem akarok ebből milliókat kaszálni nyílván, de ha a számlán csücsül a lóvé évekig azzal csak is csak a bankot hízlalom..
Van valakinek javaslata, tapasztalata ebben?
Köszi


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 52 regisztrált és 0 vendég