OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. augusztus 4., csütörtök 23:37

Pad'em írta:
h3x0r írta:
Van egy adott munka, amit el kell vegezni. Az egyik 6 ora alatt kesz van, majd azt mondja, hogy 2 oraval korabban lelepnek. A masik 1 oran keresztul panaszkodik, 1 orat meg facebookozik, viszont 8-tol 4-ig befejezi. Es ki a jobb munkas? Nyilvan az utobbi, mert az elso az munkakerulo!! :mrgreen:
2 óra kávé, ebéd, cigiszünet, 2 óra pingpong/xbox, 1 óra Madridom fórum pörgetés, 3 óra munka és kész volt minden feladat 5-re. Régi szép, pályakezdő multis idők :mrgreen:

Manapság már dolgozni kell keményen, HO ide vagy oda :(

Amúgy nem tudom, de home office óta mégtöbbet dolgozok.

Az irodában folyamatosan traktáltak valami felesleges meetinggel, valaki jött fosni a szót velem..stb

HO óta csak lényegi meetingek vannak és nálam legalábbis sokkal jobb fókusz a munkára.


Amúgy Csabesznál a pont, szerintem is ez a lényeg. De ez az egész egyén függő, hozzáállás kérdése..nem tudom pénz kérdése is??
Vajon a “le akarok innen lépni embert” jobban motiválná a magasabb fizetés, akkor motiváltabb lenne mégtöbb munkát bevállalni..nem hiszem amúgy, ez felfogás kérdése szerintem

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2022. augusztus 4., csütörtök 23:17

mindkét eset létezik és valós. az is, hogy 5 óra alatt letudod a napit és nincs mit csinálnod, meg az is, hogy 8 óra full, mert megköveteli a meló. na, de: azért sok esetben, ha valaki az első kategóriába esik, akkor is tud találni más elfoglaltásog a munka terén. "LEGROSSZABB" esetben képzed magad. mondjuk eleve, az a mondat, hogy valaki "munkát generál mások számára" azt jelzi számomra, hogy lenne még mit csinálnia...

ahogy a többiek is írták. munkaszerződésben le kell fektetni mindent.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. augusztus 4., csütörtök 23:13

h3x0r írta:
Steve írta: Jó, hát forgathatjuk ezt a kérdést bárhogy. A szerző szerint plusz feladatokat generál másoknak, szóval akkor azt az időt is számítsd be. :mrgreen:
Jo, hat ha a fo kerdeshez nem kapcsolodo Auchanos pelda helyett a szerzo ertelmesen leirna a szituaciot, nem fel mondatokbol kene kitalalni mire is gondolt, lehet meg tudnank is segiteni. :kalapos:
Jó, hát qvára egyetértek Veled. :agree:

Amúgy sem tudtunk itt világmegváltást eszközölni ma :( maga a téma miatt sem. Bezzeg a jó kis dezodoros, csajozós kérdések, vagy amikor az arsenalos kolléga eltűnt a kétes életű csajjal való randija után.. :kalapos:

Itt az lehetett volna az izgalmas pont, ha Hehito visszaír valami vicces retardáltságot, de először elkezdett itt a szerzőnek munkajogi szaktanácsadást adni(jól ismerve őt pénzt követel majd cserébe) :D , majd ment aludni és a David Hasselhoff gumibabáját ölelgetni. :smile:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. augusztus 4., csütörtök 22:37

Steve írta: Jó, hát forgathatjuk ezt a kérdést bárhogy. A szerző szerint plusz feladatokat generál másoknak, szóval akkor azt az időt is számítsd be. :mrgreen:
Jo, hat ha a fo kerdeshez nem kapcsolodo Auchanos pelda helyett a szerzo ertelmesen leirna a szituaciot, nem fel mondatokbol kene kitalalni mire is gondolt, lehet meg tudnank is segiteni. :kalapos:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. augusztus 4., csütörtök 22:29

h3x0r írta:
Steve írta: Lehet, hogy ez nem jó, de hogy azon agyaljak, hogy hogyan húzzak el alkalmazottként valahonnan, ráadásul gondolom nem is olyan a munka ahol nem pótolhatatlan vagy/az illető akiről írsz..??
Van egy adott munka, amit el kell vegezni. Az egyik 6 ora alatt kesz van, majd azt mondja, hogy 2 oraval korabban lelepnek. A masik 1 oran keresztul panaszkodik, 1 orat meg facebookozik, viszont 8-tol 4-ig befejezi. Es ki a jobb munkas? Nyilvan az utobbi, mert az elso az munkakerulo!! :mrgreen:
Haha :D

Jó, hát forgathatjuk ezt a kérdést bárhogy. A szerző szerint plusz feladatokat generál másoknak, szóval akkor azt az időt is számítsd be. :mrgreen:

Nekem amúgy mindegy. Nekem megvan a magam munkafelfogása, ebből eddig bajom nem volt, sőt. Ha valaki úgy érzi, hogy joga van előbb lelépni, akkor tegye. A munkaadó meg majd reagál rá, ahogy akar.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7304
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2022. augusztus 4., csütörtök 22:25

h3x0r írta:
Steve írta: Lehet, hogy ez nem jó, de hogy azon agyaljak, hogy hogyan húzzak el alkalmazottként valahonnan, ráadásul gondolom nem is olyan a munka ahol nem pótolhatatlan vagy/az illető akiről írsz..??
Van egy adott munka, amit el kell vegezni. Az egyik 6 ora alatt kesz van, majd azt mondja, hogy 2 oraval korabban lelepnek. A masik 1 oran keresztul panaszkodik, 1 orat meg facebookozik, viszont 8-tol 4-ig befejezi. Es ki a jobb munkas? Nyilvan az utobbi, mert az elso az munkakerulo!! :mrgreen:
2 óra kávé, ebéd, cigiszünet, 2 óra pingpong/xbox, 1 óra Madridom fórum pörgetés, 3 óra munka és kész volt minden feladat 5-re. Régi szép, pályakezdő multis idők :mrgreen:

Manapság már dolgozni kell keményen, HO ide vagy oda :(
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. augusztus 4., csütörtök 22:16

Steve írta: Lehet, hogy ez nem jó, de hogy azon agyaljak, hogy hogyan húzzak el alkalmazottként valahonnan, ráadásul gondolom nem is olyan a munka ahol nem pótolhatatlan vagy/az illető akiről írsz..??
Van egy adott munka, amit el kell vegezni. Az egyik 6 ora alatt kesz van, majd azt mondja, hogy 2 oraval korabban lelepnek. A masik 1 oran keresztul panaszkodik, 1 orat meg facebookozik, viszont 8-tol 4-ig befejezi. Es ki a jobb munkas? Nyilvan az utobbi, mert az elso az munkakerulo!! :mrgreen:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. augusztus 4., csütörtök 21:41

_Bushido_ írta:
Steve írta: Ez most komoly kérdés?! :ozil: :ozil: :lol: :lol: :D :D

Én szeretek azzal viccelni, hogy semmit nem dolgozok, meg hogy lopom az időt..de az igazság az hogy valószínűleg ezért nem rúgtak még ki soha és voltak elégedettek a főnökeim velem mindenhol, de én attól furán érzem magam, ha a 8-9órában nem 110%-ban dolgozok, a gyerekek előtt meg kb csak túlóráztam szinte.

Lehet, hogy ez nem jó, de hogy azon agyaljak, hogy hogyan húzzak el alkalmazottként valahonnan, ráadásul gondolom nem is olyan a munka ahol nem pótolhatatlan vagy/az illető akiről írsz..??

Az ember a munkahelyén azért van, hogy munkát végezzen és azt meg azért csinálja, mert megfizetik(ilyen vagy olyan mértékben de megfizetik).Akkor meg csinálni kell.
Az a baj, hogy vannak, akik nem így gondolkodnak. Nem én. Alkalmazottunk.
És mivel kurva nagy emberhiány, alkalmazott hiány van manapság a vendéglátásban, ezért egyelőre meg van kötve a kezünk. Elvégzi ugyan a feladatát, de emellett semmi. Ráadásul plusz feladatokat generál másoknak.

Amúgy pl egyik ismerős is Auchanban van, pékárú részleg. ketten vannak össz-vissz. Másik szabin van. Szóval 2ig tartana a munkaideje, de kötelezik, hogy ott maradjon és délutánra is megsüssön mindent - csak ugye az auchanban az a kib*szás a többi lidl, aldi félével ellentétben, hogy ott keleszteni is kell a pékárukat, nem csak beteszik a sütőbe és várják, míg megsül, szóvla 45 perccel több kb a folyamat. És menetrenszerűen b*sztatva vannak, hogy miért nincs még készen?! hiába mondják, hogy a folyamatnak ideje van, nem lehet sürgetni... idióta kisfőnök van, rabszolgahajcsár. pl húspultos bácsi (nyugdíj előtti) kiment segíteni az előtte lévő pultot feltöltő embernek - mert a húspultnál sehol senki sem állt, jött a kisfőnök, és beszólt neki, hogy "XY, takaroggy vissza a helyedre". Holott a lánya lehetne a kor alapján!
Örülök, hogy nem magadról beszélsz legalább.A kérdés meg az én felfogásom szerint nem kérdés és örömmel látom, hogy Te is így gondolod.

Biztosan leülnék vele beszélni, majd idővel ha jönne jobb ember és figyelmeztetések ellenére sem változtatna cserélnék. A munka az nem szerelem.

Mindenképpen Hehét alkalmaznám utána! :-* :kalapos: (nem, továbbra sem örömködtem mikor kitettek, csak öregszel és paranoid vagy, vagy keversz valakivel :-* :sziv: )

Amúgy meg nem értem miről is beszélünk. Ha benne van a szerződésében, hogy X órát le kell dolgozni, akkor le kell dolgozni, ha alkalmazva van és a munkaadója ezt elvárja.

Ha meg szarul végzi ráadásul a munkáját, akkor meg legyen a munkaadó szíve joga, hogy mást alkalmazzon helyette, aki jobban megbecsüli a mukáját.

Mindenesetre örülök, hogy nincsennek alkalmazottjaim, nem könnyű ez, pláne ha még rá is lát az ember mondjuk valami szar családi helyzetre mögötte, vagy egyebek..

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. augusztus 4., csütörtök 20:31

Steve írta: Ez most komoly kérdés?! :ozil: :ozil: :lol: :lol: :D :D

Én szeretek azzal viccelni, hogy semmit nem dolgozok, meg hogy lopom az időt..de az igazság az hogy valószínűleg ezért nem rúgtak még ki soha és voltak elégedettek a főnökeim velem mindenhol, de én attól furán érzem magam, ha a 8-9órában nem 110%-ban dolgozok, a gyerekek előtt meg kb csak túlóráztam szinte.

Lehet, hogy ez nem jó, de hogy azon agyaljak, hogy hogyan húzzak el alkalmazottként valahonnan, ráadásul gondolom nem is olyan a munka ahol nem pótolhatatlan vagy/az illető akiről írsz..??

Az ember a munkahelyén azért van, hogy munkát végezzen és azt meg azért csinálja, mert megfizetik(ilyen vagy olyan mértékben de megfizetik).Akkor meg csinálni kell.
Az a baj, hogy vannak, akik nem így gondolkodnak. Nem én. Alkalmazottunk.
És mivel kurva nagy emberhiány, alkalmazott hiány van manapság a vendéglátásban, ezért egyelőre meg van kötve a kezünk. Elvégzi ugyan a feladatát, de emellett semmi. Ráadásul plusz feladatokat generál másoknak.

Amúgy pl egyik ismerős is Auchanban van, pékárú részleg. ketten vannak össz-vissz. Másik szabin van. Szóval 2ig tartana a munkaideje, de kötelezik, hogy ott maradjon és délutánra is megsüssön mindent - csak ugye az auchanban az a kib*szás a többi lidl, aldi félével ellentétben, hogy ott keleszteni is kell a pékárukat, nem csak beteszik a sütőbe és várják, míg megsül, szóvla 45 perccel több kb a folyamat. És menetrenszerűen b*sztatva vannak, hogy miért nincs még készen?! hiába mondják, hogy a folyamatnak ideje van, nem lehet sürgetni... idióta kisfőnök van, rabszolgahajcsár. pl húspultos bácsi (nyugdíj előtti) kiment segíteni az előtte lévő pultot feltöltő embernek - mert a húspultnál sehol senki sem állt, jött a kisfőnök, és beszólt neki, hogy "XY, takaroggy vissza a helyedre". Holott a lánya lehetne a kor alapján!

Blowfish
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2022. május 20., péntek 14:41

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Blowfish » 2022. augusztus 4., csütörtök 20:27

Steve írta:
hehetheoriginal írta: István, mindenki tudja, hogy te streber vagy.
De ugye manapsag ez a szexi, meg hogy kocka valaki :kalapos:

De van az a helyzet, tudom nem nalad pl :mrgreen: , hogy az ember mindennel vegzett es nincs mar mit csinalni, felesleges idoelbaszas megy csak, es az agysejtjeid erzed ahogy pusztulnak el sorban.

Szoval ahogy kollega mondja, ezeknek a dolgoknak, mint ahogy a tuloranak is, ami a masik veglet, benne kell lenni a szerzodesben.
Ha nincs benne, akkor fonivel megbeszelni, de egy irasos nyom nem art ha van..

Lehet, hogy stréber vagyok, Neked meg biztosan szexi cunci fiú :-* :sziv: na de Réj nem a túlóráról írt, hanem hogy elmenne idő előtt és ez evidencia szerinte.

Haha ok, hogy szeretek dolgozni, de hülye nem vagyok, ingyen nem túlóráztam még életemben eg percet sem, természetesen az bele van írva a szerződésembe.

Viszont vissza arra, amit réj írt ha olyan a szerződése, hogy X óra alkalmazotti fizetés, akkor igen lehet munkát találni és ledolgozni az adott óraszámot.

Haza is lehet menni és leszarni mindent biztosan, de akkor majd ne csodálkozzon, ha a leépítésekkor ő repül elsők között.
Bushido = Réj?!...ez nekem kimaradt :lol:
De ha te tudtad, minek válaszolsz :kalapos:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 4., csütörtök 20:11

Barcsak streberkednel a nema erto olvasasban is :lol:

A lenyeg, hogy barmifele munkaval, munkaidovel, munkakorrel kapcsolatos dolgot bele kell irni a szerzodesbe, vagy hivatkozni a jogszabalyra, vagy kulon megegyezni es mellekletbe rakni faszomtudja barmi. Ez nyilvan mindket fel erdeke, ha tisztán akarjak csinalni a dolgokat.
A tulora csak egy pelda volt, az rendszeresen szerepel az ostobenko hr-es picsák copypaste-es szerzodestervezeteiben, de mindennemu munkaidovel kapcsolatos dolgot bele kell rakni normal esetben.

Viszont arra en figyelnek, hogy ha ilyet bemondasz a foninek, hogy hamarabb lelepnel, mert kesz vagy, akkor azt ne mondja, hogy akkor ha ilyen faszagyerek vagy, akkor csak heti 30 orat dolgozzal kevesebbert, foninek sokkal jobb lesz, mert kevesebb koltseggel ugyanazt a melot kapja viszont...
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:44

hehetheoriginal írta: István, mindenki tudja, hogy te streber vagy.
De ugye manapsag ez a szexi, meg hogy kocka valaki :kalapos:

De van az a helyzet, tudom nem nalad pl :mrgreen: , hogy az ember mindennel vegzett es nincs mar mit csinalni, felesleges idoelbaszas megy csak, es az agysejtjeid erzed ahogy pusztulnak el sorban.

Szoval ahogy kollega mondja, ezeknek a dolgoknak, mint ahogy a tuloranak is, ami a masik veglet, benne kell lenni a szerzodesben.
Ha nincs benne, akkor fonivel megbeszelni, de egy irasos nyom nem art ha van..

Lehet, hogy stréber vagyok, Neked meg biztosan szexi cunci fiú :-* :sziv: na de Réj nem a túlóráról írt, hanem hogy elmenne idő előtt és ez evidencia szerinte.

Haha ok, hogy szeretek dolgozni, de hülye nem vagyok, ingyen nem túlóráztam még életemben eg percet sem, természetesen az bele van írva a szerződésembe.

Viszont vissza arra, amit réj írt ha olyan a szerződése, hogy X óra alkalmazotti fizetés, akkor igen lehet munkát találni és ledolgozni az adott óraszámot.

Haza is lehet menni és leszarni mindent biztosan, de akkor majd ne csodálkozzon, ha a leépítésekkor ő repül elsők között.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:35

István, mindenki tudja, hogy te streber vagy.
De ugye manapsag ez a szexi, meg hogy kocka valaki :kalapos:

De van az a helyzet, tudom nem nalad pl :mrgreen: , hogy az ember mindennel vegzett es nincs mar mit csinalni, felesleges idoelbaszas megy csak, es az agysejtjeid erzed ahogy pusztulnak el sorban.

Szoval ahogy kollega mondja, ezeknek a dolgoknak, mint ahogy a tuloranak is, ami a masik veglet, benne kell lenni a szerzodesben.
Ha nincs benne, akkor fonivel megbeszelni, de egy irasos nyom nem art ha van..
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:31

Ez most komoly kérdés?! :ozil: :ozil: :lol: :lol: :D :D

Én szeretek azzal viccelni, hogy semmit nem dolgozok, meg hogy lopom az időt..de az igazság az hogy valószínűleg ezért nem rúgtak még ki soha és voltak elégedettek a főnökeim velem mindenhol, de én attól furán érzem magam, ha a 8-9órában nem 110%-ban dolgozok, a gyerekek előtt meg kb csak túlóráztam szinte.

Lehet, hogy ez nem jó, de hogy azon agyaljak, hogy hogyan húzzak el alkalmazottként valahonnan, ráadásul gondolom nem is olyan a munka ahol nem pótolhatatlan vagy/az illető akiről írsz..??

Az ember a munkahelyén azért van, hogy munkát végezzen és azt meg azért csinálja, mert megfizetik(ilyen vagy olyan mértékben de megfizetik).Akkor meg csinálni kell.

Blowfish
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2022. május 20., péntek 14:41

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Blowfish » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:30

_Bushido_ írta: Kérdés:

Adott egy munkahely (nem gyár, vendéglátás [nem pincér]); ha az alkalmazott végzett az napi munkával, akkor elmehet idő előtt? Vagy tessék szépen munkát találnia magának és kihúzni az időt addig, amíg az hivatalosan tart? vagy ez a szerződésben foglaltaktól függ? vagy a főnöktől függ?
Szerződéstől függ. vagy ha nincs szerződésbe foglalva, akkor főleg a főnöktől, esetleg a cég politikától. A legtöbb helyen ki kell tölteni a szerződésben megegyezett munkaidőt, teljesítménytől függetlenül.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:07

Kérdés:

Adott egy munkahely (nem gyár, vendéglátás [nem pincér]); ha az alkalmazott végzett az napi munkával, akkor elmehet idő előtt? Vagy tessék szépen munkát találnia magának és kihúzni az időt addig, amíg az hivatalosan tart? vagy ez a szerződésben foglaltaktól függ? vagy a főnöktől függ?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2022. augusztus 4., csütörtök 7:03

hehetheoriginal írta: Sztem ez megy tovabb sokaig, semmi drasztikus valtozas nem lesz.
Marad a 2 euros / 800 forintos benzin meg az 1000es kenyer, energiaárak, stb.
Aztan mindenki boldogul, ahogy tud
Hol kell aláírni? Én rosszabbra számítok, lesz drasztikus változás, csak sajnos nem jó irányba.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 4., csütörtök 6:54

Sztem ez megy tovabb sokaig, semmi drasztikus valtozas nem lesz.
Marad a 2 euros / 800 forintos benzin meg az 1000es kenyer, energiaárak, stb.
Aztan mindenki boldogul, ahogy tud
thereisonly1ronaldo

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2022. augusztus 4., csütörtök 6:49

Donát írta: De az sem igaz, hogy egy követ fújna az összes. Ne érts félre, én is hányok a globális és a hazai politikai kultúrától is, de az ilyen általánosítások, szélsőséges nézetek sem vezettek sosem eredményre.

R24-nek meg baromi nagy plusz egy, ott van a kutya elásva.
Nyilván a lázadás/katonai puccs/polgárháború sosem volt megoldás és mindig mélyebb gödörbe sodorta átmenetileg az adott társadalmat a történelem során. Az is igaz, hogy nem mindenki ugyanazt fújta, de a nagyrészük igen és ők döntöttek. Kiderült az is -és ebben hehének igaza van-, hogy csak a semmitmondó dolgokban tudtak jó döntést hozni, az igazán fontos és az egyszerű polgárok életéről döntő kérdésekben kudarcot vallottak. Sok ember csipája most fog kinyílni, ahogy nehéz helyzetbe kerülnek a rossz döntések miatt. Megsúgom, hogy ők lesznek többségben. Szerinted milyen következménye lehet ennek? Amit én felvázoltam lehet, hogy nem csak az én vágyam és lehet nem is vágy lesz hamarosan.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. augusztus 3., szerda 22:04

Jött hozzánk Bulgáriából egy tag egy hétre besegíteni. Ugyanazt a munkát végzi, amit kollégám, lager manager. Csak a bolgár otthon, kolléga meg ugye Bécsben. Ugyanaz a cég, ugyanaz a meló.

Egyik 700 eurót keres durván átszámolva, másik 1700+.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 48 regisztrált és 0 vendég