OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 12:23

Arra lennék kíváncsi - mondjuk sosem fogjuk valószínű megtudni - ha most 3-5000 magyar megindulna a migránsok államába csak úgy, minden papír nélkül, akkor milyen fogadtatásban és ellátásban részesülnének.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. augusztus 28., péntek 12:22

Realista24 írta:Én már annak sem örülök, ha arabbal utazok egy repülőn.
És ha doktor és van gyereke, meg 4 felesége? Tök kirekesztő vagy! Ráaádul sittes Benzema az avatarod.. hát... :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 28., péntek 12:21

Remy írta: Én alapjáraton leszarom, hogy ki miben hisz. Mindenkinek a saját egyéni dolga. Viszont az araboktól tartok, és szerintem joggal.
Pedig a (szélsőségesen) eltérő vallási nézetek miatt többen haltak már meg a történelem során, mint egyes eléggé hírhedt betegségek miatt pl, szóval azért a leszarás sem a legjobb út.
Nem illik.

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. augusztus 28., péntek 12:21

cart írta:Németországba kb fél millió ember érkezett év eleje óta. Hány robbantás is volt 8-9 hónap alatt?

Szeptember 11 óta elfogadott állítás ez, hogy muszlim=terrorista...
Gyülekeznek, ne aggódj. Lehet már rég megvan az időpont, mondjuk 2015 dec 19, amíg mindenkinek a helyére kell érnie, és akkor egyszerre, 40-50 városban lesz egy nagy bumm. Vagy mondjuk a karácsony adná magát...
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 12:20

Én már annak sem örülök, ha arabbal utazok egy repülőn.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 28., péntek 12:17

sebydani írta: Egyébként az is rohadt félelmetes, mikor európai addig keresztény emberek térnek át a muszlim vallásra, aztán majd pár év múlva mikor lesznek annyian az érkezőkkel szépen elterjesztik a vallásukat is.
Én alapjáraton leszarom, hogy ki miben hisz. Mindenkinek a saját egyéni dolga. Viszont az araboktól tartok, és szerintem joggal.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. augusztus 28., péntek 12:11

Remy írta: Ahha, és ezt biztos nem fogják majd kihasználni azok, akik robbantgatni akarnak... Annyira adja magát a helyzet, hiszen itt nem pár ezerről van szó, hanem több százezerről, aztán még ki tudja hol a vége... Félelmetes egy vallásuk van, kurvára nem illenek a fehér emberek közé. Ez lehet rasszista gondolat, de, hogy van benne igazság, az is biztos.
Remy, +1. Én sem nem lennék nyugodt egy pillanatra sem, ha bármilyen nagyon civilizált muszlim család élne mellettem. Egyszer kapnak egy telefont, hogy ezek a csúnya magyarok nem szeretik Allahot. Aztán civilizáció vége. Lehet rosszul tudom, de én nem is igazán ismerek más olyan vallást, ami miatt 2015-ben, vallási indíttatásból gyilkolásznának.
Németországba kb fél millió ember érkezett év eleje óta. Hány robbantás is volt 8-9 hónap alatt?
Nyílván, aki robbantani akar, az egyből megérkezés után fog, hogy a több millió még érkező embert már akár a robbantása miatt felfegyverkezett katonákkal találkozzon, és senkit ne engedjenek tovább :) Aki robbantni akar, az szép beérkezik 1-2 év alatt, és utána szépen lassan majd elkezdi a kis vallási háborúját meg térnyerését. Lehet rosszul gondolom, legfeljebb kiröhögsz.
Egyébként az is rohadt félelmetes, mikor európai addig keresztény emberek térnek át a muszlim vallásra, aztán majd pár év múlva mikor lesznek annyian az érkezőkkel szépen elterjesztik a vallásukat is.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2015. augusztus 28., péntek 12:10

cart írta:Németországba kb fél millió ember érkezett év eleje óta. Hány robbantás is volt 8-9 hónap alatt?
Vagyis, ha eddig nem volt, akkor már nem is lesz. Értem. Azért az elég merész és naiv gondolat, hogy a sok százezer menekült között nem szivárog be néhány (száz) radikális fazon, vagy akár már kiképzésben részesült terrorista.

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. augusztus 28., péntek 12:06

Németországba kb fél millió ember érkezett év eleje óta. Hány robbantás is volt 8-9 hónap alatt?

Szeptember 11 óta elfogadott állítás ez, hogy muszlim=terrorista...

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 28., péntek 12:03

Pipita írta:
Van mondjuk 1 milliárd muszlim vallású ember a Földön. Abból hány terrorista van aki robbantani akar, és hány akar csak normális életet magának, mint te vagy én?
Aki háborúzni akar ott, az itt sem fog megváltozni, de amennyire én tudom, háborúzni ott is tudnának, épp az elől menekülnek.
Ahha, és ezt biztos nem fogják majd kihasználni azok, akik robbantgatni akarnak... Annyira adja magát a helyzet, hiszen itt nem pár ezerről van szó, hanem több százezerről, aztán még ki tudja hol a vége... Félelmetes egy vallásuk van, kurvára nem illenek a fehér emberek közé. Ez lehet rasszista gondolat, de, hogy van benne igazság, az is biztos.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 12:00

Valószínűleg igen
Akkor nincs több kérdésem. Minden rossz, kivéve a bevándorlók.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. augusztus 28., péntek 11:59

Pipita írta: Akkor én most budai ficsúr lettem? :lol: :lol:
Szeretnéd mi? :mrgreen: Egyébként nem, most ezt nem neked szántam elsősorban, hanem általánosságban a fő szószolóknak akik ebben a témában nyilatkoznak ugye adott véleményen, és vígan néznek le a domboldalon a párttársak villáira mert nem tudják egyébként mi hogy történik az országban.
Ezek békés diplomások, orvosok meg sanyarú sorsú családok.
Erre fel jutott most eszembe, hogy nem is olyan rég mentem megújítani a személyimet, most már tudom fölösleges pénzkidobás volt, nekem is egy papírfecni kéne, ráírva az adataimmal meg a végzettségemmel. Majd ha munkát keresek lehet ilyen tömörített önéletrajzzal fogok próbálkozni.

Plusz, most volt sajtótájékoztató a teherautó hátuljában megfulladtakról, 70 emberből 8 nő és 4 gyerek volt. Ne értsetek félre, ezt a sorsot én se akarom nekik, nem kell meghalniuk elmenniük kell innen. De azért elég érdekes, hogy ezek az arányok érvényesen mind már az ittlévőkre, mind a most érkezőkre.
Pipita írta:Aki háborúzni akar ott, az itt sem fog megváltozni, de amennyire én tudom, háborúzni ott is tudnának, épp az elől menekülnek.
Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sokat nem ezért jönnek. Vagy azt mondtam már, hogy nagyon sokan nem csak menekülnek a háború elől? :D Egyébként Amerika megcsinálta nekik a demokrációt, nem jó? :-( Oda küldeném az összeset egyébként. Idióták.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sebydani 2015. augusztus 28., péntek 12:02-kor.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. augusztus 28., péntek 11:59

A gond itt azokkal van, akik átvágják a kerítést, beszöknek valahol, ellenállnak a rendőrnek, szétlopják a termést, sáskahadként járják a vidéket és csak pusztítanak, és odavonzzák a maffiát, egy-egy üveg vízért verekedést robbantanak ki. Ezzel pedig rettegésben tartanak egy-egy régiót.
Ebben egyetértünk. Csak szerintem nem mind ilyen, de mikor szóba kerül a téma, valahogy mindenki mindet egytől egyig ilyennek állítja be.
A rendőröket meg könnyű fikázni, de akkor is leszólnád őket, ha joguk lenne rendet tenni erőszakosabb módon és élnének a lehetőséggel.
Valószínűleg igen, mivel többnyire nem azért megy itthon az ember rendőrnek, mert az az álma, és mert szebb világot szeretne teremteni, hanem mert buta gyökér aki semmi másra nem volt jó. Szerencsére vannak normálisok is, de sok van ilyenből is - sajnos. Aztán az ilyen ember kezébe óriási hiba hatalmat adni, mert vissza fog vele élni. Viszont tekintélyt nem csak erőszakkal lehet kikövetelni szerintem.
kicsit előrébb kellene gondolkodni, nem az, h kinézek és most mi van. lehet, h jövőhéten már teljesen más lesz v 2 hónap mulva.
sajnos nem vagyok orákulum, így ezt nem tudom megmondani.
Hát pedig kurva sok igazság volt a hsz-ben. Attól, hogy vannak a normális, alkalmazkodni tudó félék, addig ott van a teljesen szélsőséges eset is. Ezek folyton háborúznak, az idióta vallásuk miatt. Majd, szerinted itt fognak megváltozni?
Van mondjuk 1 milliárd muszlim vallású ember a Földön. Abból hány terrorista van aki robbantani akar, és hány akar csak normális életet magának, mint te vagy én?
Aki háborúzni akar ott, az itt sem fog megváltozni, de amennyire én tudom, háborúzni ott is tudnának, épp az elől menekülnek.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. augusztus 28., péntek 11:53

A lövöldözés tényleg egyszerű megoldás. De utána még 5 évig lehetne lövöldözni a miatta kitört háborúban. :lol:

Új törvényre lenne szükség, az egy megoldás. Külön speciálisan erre alakítva. De nálunk agyhalál van. Egy angolszász jogrendszerben már másnapra lenne.
Kerítés az nem megoldás, még a határőrség sem. Vagy egész Magyarországot bekerítjük, meg hol van annyi ember, aki ezt őrzi? Ha nem a szerbeknél jönnek, akkor jönnek az ukránoktól, vagy a horvátoktól. Mindenképp jobb, mint a semmi, de ez jelenleg csak kampány duma.
Mondjuk a horváttal való trükközés jó lenne, lehetne tolni olaszba is őket tengeren, bár a krabótok ki is lépnének az EU-ból, ha valami kemény mélytorok érné őket már most az elején. Úgyhogy a másra való teheráthárítás azon kívül, hogy kockázatos, nem biztos, hogy működne.

Én papírok nélkül senkit nem engednék be. Ezek, akik összetépik mehetnének haza, ha ellenkezik mehet az erőszakkal való visszatoloncolás, rabosítás. Akár rabszállító gépeken hazaszállítás, mivel lőni nem lehet, kevesebbért is tört már ki háború, börtönben tartani meg ugyanúgy pénzbe kerül.
Papírral meg Európa számára előnyösebb munkavállalók jöhetnek. Olyan sok kecskepásztor úgyse kell. :mrgreen:
Próbaidős polgári státuszt létrehozni(már a táborban), hogyha elkövet valamit, az többszörösen súlyosbító tényezőt kapjon, és kitiltást. Mivel így ezt nem lehet leírni szimplán a törvénybe, mert diszkrimináció lenne, a státusszal megkerülhető lenne.

Azért azt nem kell elfelejteni, hogy mi is bevándorlók vagyunk ugyanúgy Ausztriában, Németországban, és Angliában is. Teljesen megtiltani a belépést gyerekes, és önző lenne. Legelsőnél például már kifejezetten felfigyeltek a magyar lakosoknak kifizetett rohamosan növekvő szociális juttatásokra, szóval még élősködünk is, de eddig nem akartak lelőni minket. Pedig vagyunk kint fél milliónál is többen.
De itt a másik véglet, hogy drága menekültnek még lesz....mosom a lábát, mert annyit gyalogolt, stb. kifejezetten irritáló, ezek a képmutató emberek eddig hol voltak a sajátjaikkal?

Szóval a két véglet között lesz valahol a jó út. De megszüntetni nem lehet, aki ezt állítja hazudik, vagy van egy 10 méteres betonfalról kész tervrajza. A korlátlan beözönlést kell megállítani, és erre lenne jó szűrő a törvény, meg a határozott fellépés. Nem ilyen, hogy a rendőr integet nekik a kerítésnél normális országban már fel lenne függesztve.

Bármi lesz itt, egy komoly politikai játszma megy már most, és annak lesz győztese, meg vesztese. Szerencsére a mi, a történelmünk során mindig jók voltunk ebben. Ja, nem. :lol:

Pipita írta:1. Megkérdezhetem, hogy hány hajléktalan ment be a házadba az elmúlt tíz évben, telente?
2. Hát ez marhavicces, pedig milyen kurvajó világot élnénk, ha nem így lenne. :ike: :ike: :lol:
Az a gond, hogy te elég elszigetelve élsz mindentől, így nem látsz át sok mindent, igaz a többiek sem feltétlen látják ezt át.

1. Elég sok. Illegális lakásfoglalót láttam már párat. Úgyhogy a kérdésedre a válasz igen lenne. Télen bemegy, majd nem lehet kilakoltatni őket tavaszig. A lakásnak annyi, a pénzt bukta a főbérlő, és még a gázszámla is van.
Ha nem adnak ki nekik lakásokat, akkor mennek a szállóra, és a magyar hajléktalant kiüldözik onnan.
2. Ők egy olyan országból jönnek, ahol ez így van. Jártam már Szíriában, ott a fogason gépfegyver lóg, az esernyő helyett. Csúnyán néznek az asszonyra, akkor már lelövik a másikat. Amikor ott voltam is állandóan lövöldöztek, pedig háború se volt.

Ez a nyócker duma meg már elavult. Pesten elég sok nyócker van már, ahol Houdinik laknak, mert ott hagyod az autót, és eltűnik egy kiadósabb kulázás után.
Én már jártam olyan helyen is, ami egyedi népcsoport igényeire volt kialakítva infrastrukturálisan. Kocsma mellett, méhtelep, majd a sok digis, és egyben upcs antennás ház. (rom) Különös vonzalmuk lehet a műholdas televízió iránt gondolná az átlag, pedig csak nem fizetik a számlát, és kikapcsolás után más nevére váltogatják az előfizetést, úgyis elég nagy a család pár évig el lehet játszani a szolgáltatókkal. :lol:

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. augusztus 28., péntek 11:52

Pipita írta:Fú ericco, ez elég meredek hsz volt. Találkoztál már valaha muszlimmal, ne adj isten a baráti körödben?
és te egy közel sem ennyire békés bevándorlóval, mint amilyeneket nap mint nap látsz?
kicsit előrébb kellene gondolkodni, nem az, h kinézek és most mi van. lehet, h jövőhéten már teljesen más lesz v 2 hónap mulva.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toti 2015. augusztus 28., péntek 11:53-kor.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 28., péntek 11:51

Pipita írta:Fú ericco, ez elég meredek hsz volt. Találkoztál már valaha muszlimmal, ne adj isten a baráti körödben?
Hát pedig kurva sok igazság volt a hsz-ben. Attól, hogy vannak a normális, alkalmazkodni tudó félék, addig ott van a teljesen szélsőséges eset is. Ezek folyton háborúznak, az idióta vallásuk miatt. Majd, szerinted itt fognak megváltozni?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 11:49

Pipita, szarni nem csak ott lehet, az meg, hogy mi megy a hírekben pont nem érdekel.
Az ilyen gyűjtőpontokon javarészt azok vannak, ahogy én figyelem, akik "ártalmatlanok", várnak a megoldásra, a befogadásra meg a magyar állampolgárságra, vagy egy müncheni vonatjegyre.

A gond itt azokkal van, akik átvágják a kerítést, beszöknek valahol, ellenállnak a rendőrnek, szétlopják a termést, sáskahadként járják a vidéket és csak pusztítanak, és odavonzzák a maffiát, egy-egy üveg vízért verekedést robbantanak ki. Ezzel pedig rettegésben tartanak egy-egy régiót.

Értem én, hogy te nem érzel félelmet, meg nem félsz, meg még lehet, hogy másik húsz sem. De akinek a gyereke azon a környéken lakik valahol a határ mentén és eddig egyedül ment vígan iskolába, gyalog, bicajjal, stb, az nem hinném, hogy nyugodt, amíg a gyerek haza nem ér.

A rendőröket meg könnyű fikázni, de akkor is leszólnád őket, ha joguk lenne rendet tenni erőszakosabb módon és élnének a lehetőséggel.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. augusztus 28., péntek 11:48

Fú ericco, ez elég meredek hsz volt. Találkoztál már valaha muszlimmal, ne adj isten a baráti körödben?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 28., péntek 11:44

1. nincs hatalmam hozzá
2. "ők öten vannak én meg eggyen"
Híjjad a barátaidat is :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 28., péntek 11:43

Pipita írta:Aha.

Megkérdezhetem, hogy hány hajléktalan ment be a házadba az elmúlt tíz évben, telente?
Attól, hgoy hajléktalanok, még európaiak, ebben a kultúrában nevelkedtek, tiszteletben tartják a társadalmi alapokat, és úgy ahgoy a törvényeket is. Tudják, hogy a sorsukért ők felelnek.
Képzeld magad egy muszlim helyébe. Eleve felsőbbrendűbbnek érzi magát mindegyik. Ez számukra ol&an temrészetes, mint nálunk a 'Ne ölj!'. A nevelés része. Otthon ugyanazzal etették őket, mint minket idehaza, hogy az összes nyugati alig várja, hogy repülőbe uljön bombázni, ha rajta múlna, küldené az atomot, stb. Majd jött az embercsempész, ő pedig elmondta, hogy itt milyen tuti az élet, kolbászból van a kerítés, semmit sem kell csinálni, fizetik neki a segélyt (amit ő dzsizjátnak hisz, magyarul a nem muszlimok fizetnek a muszlimoknak az életükért, és elfogadják, hogy másodrendűbbek, ez benne van a Koránban is), ráadásul a szegény muszlimoknak is jut nő, nem csak a gazdagoknak, mint odahaza. Aztán szembesül a valósággal, nyomornegyedben találja magát, ráadásul az otthon elfogadott dolgokat itt rossz szemmel nézik, vagy büntetik. Idő kérdése, hogy a normálisabb muszlim is mikor kezd el radikalizálódni.
A rágalmazás szó értelmezése is különbözik. Nálunk akkor rágalmazol, ha valakiről rosszat mondasz, ami nem igaz. Náluk akkor rágalmazol, ha valami olyat mondasz az illetőről, amit ő nem akar hallani, az tökmindegy, hogy igaz-e vagy sem. Ezért halál is járhat, területtől függően. Szóval minden egyes iszlámmal kapcsolatos megfogalmazás, ami igaz, de rossz fényt vet a vallásukra, halálos bűn, gyilkolnának érte. Csak azért nem teszik, mert egyelőre kevesebben vannak. Ezt is előírja a korán, hogy amíg a helyzet úgy követeli, a hitetlenek átverése, becsapása kötelező, Allah megjutalmaz érte (ez magyarázza a radikális és a nem radikális muszlim közti különbséget). A kétszinűség a létük része, ugyanúgy, mint a cigányoknál a színészkedés. Utóbbiak legalább beismerik magukról, hogy értenek a drámához, és előszeretettel hazsnálják is. Ha ezt egy muszlim fejéhez vágnád, azonnal rágalmazás, és lelki szemei előtt már térdig vagy ásva, és épp sziklákat hajigál feléd.
Tényleges megoldás nincs. Jönni fognak még többen. A tranzitállamok határai közelében felépített táborok, ahol lehetne őket szűrni, regisztrálni, gyógyítani, stb csak ideiglenes megoldás. Ezzel a generációval nem is lesz probléma, emberek ők is, a többségük majd megpróbál alkalmazkodni. A problémát majd egy-két generációval később fogjuk majd érzékelni, amikor a már itt születet muszlimok megkapják szinte ugyanazt a nevelést, amit a szüleik otthon, csak identitást nem fognak tudni hozzá párosítani, össze lesznek zavarva, és majd ekkor kezdenek el "rosszalkodni".
Merci Zizou!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 53 regisztrált és 0 vendég