OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. szeptember 16., hétfő 19:16

Kerlon írta: Menj be a Lidlbe és vegyél le nyugodtan a 700-1000 Ft kategóriából is, remek borok vannak náluk. PL Ausztálr Chardonay
Mondjuk én a Lidl/Aldiból inkább a Chilei vöröseket és Dél Afrikai fehéreket ajánlanám, de inkább úgy kell ezt a két boltot ajánlani hoy ki lehet fogni nagyon jó vételeket - de rosszakat is.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. szeptember 16., hétfő 18:46

Menj be a Lidlbe és vegyél le nyugodtan a 700-1000 Ft kategóriából is, remek borok vannak náluk. PL Ausztálr Chardonay
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2019. szeptember 16., hétfő 18:17

tubatibi írta: Sziasztok!

Borok terén ki mennyire van otthon?

Ajánlásokat szeretnék kérni, borkostolót szeretnék tartani kisebb körben, szemezgetek a pincészetek között, de hátha Ti is tudtok tanáccsal szolgálni.
Olyan borászat kellene, ahol a Rosé, Száraz->Édes fehér, mind a Vörös borok megtalálhatók és az üvegáruk 1.000-1.500 Ft/üveg között mozog.

Köszönöm szépen előre, ha megtiszteltek válaszaitokkal!
:)
En a Bock-ra szavazok, onnan minden johet, es 2016-tol visszafele. :iszunk:
:goat:

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2019. szeptember 16., hétfő 16:31

Van valakinek N5-N1 JLPT-s vizsgája?

Lenne pár kérdésem. :mrgreen:

(Köszi a boros kérdésekben a válaszokat, jár a pacsi! :) )
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. szeptember 16., hétfő 9:17

Szerintem ne egy pincészetet keress minderre, hanem többet. A fehérborokkal olcsóbban kijössz, ott abban az árkategóriában is találsz már jókat. A vörösre viszont többet kell költeni. Konkrétakat tekintve amit szerintem ne hagyj ki az egy Bock cuvee, esetleg az alábbiakban javasolt Gere.

De ha olcsóbban és még jobb minõségben akarsz kijönni, akkor ne bolti borban gondolkodj. Nemtudom mihez laksz közel, de javaslom hogy menj el a legközelebbi borvidékre, és vásárolj folyó bort. Ez borvidéktõl függõen 500-1000 forintos literáron megteheted, PET palackban 2 hónapjg eltartható. Én Egerben meg Villányban szoktam feltölteni, ha megtalálod a kedvenc pincédet, utána rendelhetsz is tõlük telefonon amikor kell, és futár kiviszi.

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2019. szeptember 15., vasárnap 9:12

Ha nem annyira akarsz zsebbe nyúlni, de azért a lehetőségekhez képest jót szeretnél kiönteni akkor Gere. Szerintem.
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. szeptember 15., vasárnap 9:11

tubatibi írta: Szerintem egy Haraszthy Irsai Olivér vagy egy finom Nyaks Irsai Olivér pl ilyen árakban mozog és Nekem nagyon bejönnek, azért gondoltam erre az árkategóriára, de köszönöm, minden tanácsnak, tippnek örülök! :)
Persze, én se vagyok igényes az ilyesmire, nekem is egy 800 forintos Irsai is megfelel :) Csak ha már borkostoló és gondolom olyanokat hívsz akik értenek hozzá, tudják, hogy mi merre hány méter, azért gondoltam, hogy akkor inkább add meg a módját és akkor biztos a siker. Egy ilyen kategóriájú bort egy szimpla buliba is elkortyolgathattok.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2019. szeptember 15., vasárnap 9:02

Szerintem egy Haraszthy Irsai Olivér vagy egy finom Nyaks Irsai Olivér pl ilyen árakban mozog és Nekem nagyon bejönnek, azért gondoltam erre az árkategóriára, de köszönöm, minden tanácsnak, tippnek örülök! :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. szeptember 15., vasárnap 8:52

tubatibi írta: Sziasztok!

Borok terén ki mennyire van otthon?

Ajánlásokat szeretnék kérni, borkostolót szeretnék tartani kisebb körben, szemezgetek a pincészetek között, de hátha Ti is tudtok tanáccsal szolgálni.
Olyan borászat kellene, ahol a Rosé, Száraz->Édes fehér, mind a Vörös borok megtalálhatók és az üvegáruk 1.000-1.500 Ft/üveg között mozog.

Köszönöm szépen előre, ha megtiszteltek válaszaitokkal!
:)
Érteni nem értek hozzá, de voltam már ilyen esten. Az 1000/1500 forintos borok szerintem nem elég jók egy ilyenre. Elég húzós anyagilag, ilyen 5000+os bor kellene, minden féle sajt, szőlő. A srácnál akinél voltam mondjuk milliárdos, megteheti. A Te zsebedben meg nem akarok kutatni, de biztos nagyobb sikert aratsz, ha inkább rámész a minőségre és akár egy pár üveggel kevesebbet veszel.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2019. szeptember 15., vasárnap 8:42

Sziasztok!

Borok terén ki mennyire van otthon?

Ajánlásokat szeretnék kérni, borkostolót szeretnék tartani kisebb körben, szemezgetek a pincészetek között, de hátha Ti is tudtok tanáccsal szolgálni.
Olyan borászat kellene, ahol a Rosé, Száraz->Édes fehér, mind a Vörös borok megtalálhatók és az üvegáruk 1.000-1.500 Ft/üveg között mozog.

Köszönöm szépen előre, ha megtiszteltek válaszaitokkal!
:)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. szeptember 12., csütörtök 14:56

istimester írta:
Kerlon írta:
Ja, mondjuk a mérnököt leírtad, de azért látok én itt a cégnél olyan beosztást, aki nem mérnök, hanem műszaki akta tologató, alig van teendője és 300kiló felett van, ami még gyalázatosabb, hogy most majd kinevezik műszaki igazgatónak is gondolom 2-2,5szer annyiért, amikor szarhoz sem ért és tapasztalata sincsen. Olyan csodálatosan szánalmas ez a cég... :lol:
Valóban szánalmas.
Ennyiért nem mennék el műszaki igazgatónak :mrgreen:
Nagy felelősség, miközben a sima mérnökhöz képest nem sokkal több a pénz.
Alapból a saját fizetésemet is alá lövöm, kb. 1,5-2 szeres fizetést ilyen poziban ki lehetne harcolni. Ami viszont baj, hogy műigazgatónk és szakmai vezetőnk :lol: egy 3 éves tapasztalattal rendelkező műmenedzser!!! lesz, akinek rálátásom szerint se szakmai tudása, se tapasztalata nincs, mivel eddig műszaki beruházásokban vett részt, de ez nem takarja a specifikálást stb-t... kb csak kapcsolattartónak nevezném.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. szeptember 12., csütörtök 14:38

Kerlon írta:
Ja, mondjuk a mérnököt leírtad, de azért látok én itt a cégnél olyan beosztást, aki nem mérnök, hanem műszaki akta tologató, alig van teendője és 300kiló felett van, ami még gyalázatosabb, hogy most majd kinevezik műszaki igazgatónak is gondolom 2-2,5szer annyiért, amikor szarhoz sem ért és tapasztalata sincsen. Olyan csodálatosan szánalmas ez a cég... :lol:
Valóban szánalmas.
Ennyiért nem mennék el műszaki igazgatónak :mrgreen:
Nagy felelősség, miközben a sima mérnökhöz képest nem sokkal több a pénz.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. szeptember 12., csütörtök 14:33

Menjetek az OVB-hez
azoknal durvabbak a szepsegapolasi termekeket fb-n arulo mlm-esek.
nem tudom, futottatok e mar ilyenbe bele, de par ismerosom foglakozik ilyennel.

kitesznek egy kepet, hogy itt az uj aloe veras sampon, mar elorendelheto, 15 perc alatt 10 like meg 12 comment random emberektol az orszag minden szegletebol mint peldaul "infot kerek" , "szeretnek en is" vagy "mikortol lesz kaphato, mar alig varom" es ha rakattintasz a tagokra, az osszesnek az adatlapjan latod, hogy ugyanezzel foglalkozik.

ki van nekik adva parancsba, hogy egymas bejegyzeseit lajkolni kell es hogy miket kell irni. :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. szeptember 12., csütörtök 14:28

Yazid írta:
Kerlon írta:

:kalapos: :kalapos: :kalapos:
jo hat biztos vannak olyan szerencsesek akiknek bejott az elet :mrgreen:
Ja, mondjuk a mérnököt leírtad, de azért látok én itt a cégnél olyan beosztást, aki nem mérnök, hanem műszaki akta tologató, alig van teendője és 300kiló felett van, ami még gyalázatosabb, hogy most majd kinevezik műszaki igazgatónak is gondolom 2-2,5szer annyiért, amikor szarhoz sem ért és tapasztalata sincsen. Olyan csodálatosan szánalmas ez a cég... :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: OFF

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2019. szeptember 12., csütörtök 14:21

Menjetek az OVB-hez. Azzal állítólag 1 év alatt jachtot meg magángépet lehet összemelózni, albérlet meg megélhetési probléma szóba sem kerülhet.



:mrgreen:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. szeptember 12., csütörtök 14:19

Kerlon írta:
Yazid írta: gondolom itt nem mindenki mérnök, meg programozo meg rendor szazados meg sorolhatnam. a masik veglet meg h facveréssel napi 3-4 ora munkaval nem fog senki keresni 3-4kilot mar bocsanat, tokmindegy usa, nemet v m.o, melozni kell annyi penzert mindenhol. szerintem is lehet keresni csak tenni kell erte
:kalapos: :kalapos: :kalapos:
jo hat biztos vannak olyan szerencsesek akiknek bejott az elet :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. szeptember 12., csütörtök 14:02

Yazid írta: gondolom itt nem mindenki mérnök, meg programozo meg rendor szazados meg sorolhatnam. a masik veglet meg h facveréssel napi 3-4 ora munkaval nem fog senki keresni 3-4kilot mar bocsanat, tokmindegy usa, nemet v m.o, melozni kell annyi penzert mindenhol. szerintem is lehet keresni csak tenni kell erte
:kalapos: :kalapos: :kalapos:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. szeptember 12., csütörtök 13:33

kiserik írta:
'shutterisland írta: ez ott kezdodik, hogy alapbol a "megelni" fogalom is relativ.
kinek mit jelent az, hogy megelni ?

szamomra azt, hogy a kotelezokon ( rezsi, esetleges hitelek, biztositasok, fott kaja, kozmetikumok, etc ) felul meg marad annyi a kasszaban, hogy beleferjen igeny szerint egy-egy mozi, etterem, shopping, sportolas/egyeb hobbi es minimum egy kisebb nyaralas/kirandulas evente.

e mellett havi szinten egy kisebb osszeget el lehessen tenni tartalekba, hogy ne doljon be a budget, ha ne adj isten venni kell uj tuzhelyet, maganorvoshoz kell menni vagy elhagyod a tarcad az irataiddal egyutt.

legalabb is nekem ezt jelenti, mert ha a megelni szot a fennmaradni fogalommal parositjuk, akkor osszekeregetett havi 15 ezerbol is meg lehet elni, ahogyan a hajlektalanok csinaljak.
Seggre ülnék, ha tudnád, hogy az a havi 15 ezer, az ténylegesen mennyi. Más kérdés, hogy ez is úgy működik általában, mint a prostitúció, a strici lenyúlja szinte az egészet.
Pont a napokban dobtam fel ezt, hogy vajon ez egy élő dolog-e még. Mármint a "hajléktalan-maffia".

A megélhetéssel egyetértek. Sajnos azt is látom az ismerőseim nagyon nagy százalékánál, hogy micsoda rémálom manapság a lakás/ház, lakhatás téma...
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. szeptember 12., csütörtök 13:26

'shutterisland írta: ez ott kezdodik, hogy alapbol a "megelni" fogalom is relativ.
kinek mit jelent az, hogy megelni ?

szamomra azt, hogy a kotelezokon ( rezsi, esetleges hitelek, biztositasok, fott kaja, kozmetikumok, etc ) felul meg marad annyi a kasszaban, hogy beleferjen igeny szerint egy-egy mozi, etterem, shopping, sportolas/egyeb hobbi es minimum egy kisebb nyaralas/kirandulas evente.

e mellett havi szinten egy kisebb osszeget el lehessen tenni tartalekba, hogy ne doljon be a budget, ha ne adj isten venni kell uj tuzhelyet, maganorvoshoz kell menni vagy elhagyod a tarcad az irataiddal egyutt.

legalabb is nekem ezt jelenti, mert ha a megelni szot a fennmaradni fogalommal parositjuk, akkor osszekeregetett havi 15 ezerbol is meg lehet elni, ahogyan a hajlektalanok csinaljak.
Seggre ülnék, ha tudnád, hogy az a havi 15 ezer, az ténylegesen mennyi. Más kérdés, hogy ez is úgy működik általában, mint a prostitúció, a strici lenyúlja szinte az egészet.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. szeptember 12., csütörtök 13:23

ez ott kezdodik, hogy alapbol a "megelni" fogalom is relativ.
kinek mit jelent az, hogy megelni ?

szamomra azt, hogy a kotelezokon ( rezsi, esetleges hitelek, biztositasok, fott kaja, kozmetikumok, etc ) felul meg marad annyi a kasszaban, hogy beleferjen igeny szerint egy-egy mozi, etterem, shopping, sportolas/egyeb hobbi es minimum egy kisebb nyaralas/kirandulas evente.

e mellett havi szinten egy kisebb osszeget el lehessen tenni tartalekba, hogy ne doljon be a budget, ha ne adj isten venni kell uj tuzhelyet, maganorvoshoz kell menni vagy elhagyod a tarcad az irataiddal egyutt.

legalabb is nekem ezt jelenti, mert ha a megelni szot a fennmaradni fogalommal parositjuk, akkor osszekeregetett havi 15 ezerbol is meg lehet elni, ahogyan a hajlektalanok csinaljak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 63 regisztrált és 0 vendég