OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 6., szerda 11:25

Építőipar sokaig marad jo biznisz minden szinten - csak vegfelhasznaloin nem annyira :lol: - közel s tavol sincs semmi esely ra, hogy a következő evekben csokkenjenek az arak, akar anyag, akar munka teren.
Szoval aki megbizhato, igenyes asztalos, komuves, burkolo, stb, az megvan egesz eletre.
Ha meg kislanyod van, es nem real beallitottsagu, idegennyelveket tanulva mindig mindenutt talalni fog stabil jol fizeto allast.
thereisonly1ronaldo

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2023. szeptember 6., szerda 11:20

hehetheoriginal írta:
En pl mar most belehalok hogy arra kell szocializalnom a gyerekemet, hogy amint lehet huzzon innen a picsaba, csak mert en par eve gyava voltam hogy megtegyem.
arra kell nevelni, hogy kreativ legyen es szeresse amit csinal, es amit csinal azt magas szinvonvalon es minosegben. megtanitani neki a vallalkozas es a penz mukodesenek szabalyait, nyelveket tanulni. el lehet kezdeni pl mar tizenevesen befektetessel, tozsdezessel foglalkozni, nem gyors meggazdagodas, hanem tobb evtizedes, hosszutavu jovedelem erdekeben.
nem a sok felesleges szart magoltatni, amit az elavult oktatsi rendszerben eroltetnek, es tessek lassek modon letudnak, csak hogy az alulfizetett tanarok vegre a jogosan gyulolt munkahelyrol vegre hazaszabadulhassanak a nap vegen.
ha ezek a dolgok megvannak (foleg az eleje, hogy szeresse amit csinal, es amit csinal, abban jo), akkor barmelyik orszagban, barmikormeg tud elni, nem kell feltetlen kulfoldre menni.
legalabbis en igy latom.
de ha "csak" ketkezi munkas akar lenni, egy jo komuvest Mo-n is romma fizetnek pl. a kulcsszo a minoseg.
Alapvetően egyetértek, de itthon akkor is hendikeppel indul az is, aki szereti amit csinál és magas minőséget képvisel a munkája.
Egyre több dologra látok rá a munkám kapcsán és a korrektség, minőségi munka önmagában nem elég a sikerre. Információ (minél előbb) és kapcsolatok kellenek, ezek nélkül esélytelen. A témától távolabbi, de már a minőségi munka is nehéz vállalkozóként, botrány az is, ami a munkaerőpiacon van.

Aztán itthon ugye a NER mellett is sok szerencsét.

Ha meg minden körülmény ellenére alkotsz valami működőt, akkor már épp csak arra kell figyelni, hogy mindig a radar alatt maradj, nehogy egy senkiházi lőrinc kopogjon, hogy szabad kiugrani a bizniszből, "jóáron" átvennék.

Viszont aki jó kétkezi melós, szinte mindegy is milyen területen, az csilliárdokat tud most keresni. 10-20 év múlva nem tudom mennyire lesz ez igaz, de gyanítom nem fog robbanásszerű javulás bekövetkezni ilyen téren, hogy erős legyen a konkurencia.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 11:15

Realista24 írta:

Mi az erv miro? De teszek fel konkret kerdeseket.

Mit csinalt, amikor kiment, es mit csinal most?
MIert csinalja most is? Nem a mainstream valasz kell, hogy "meglegyen mindene a gyerekeknek".
Miert nem valt?
Amikor kiment ugyanugy zimmermadchen volt,egy masik hotelben,masik tartomanyban. Azota valtott 2-3x.
Azert nem valt,mert fel. Mert nem szeret ujba itt bekerulni,mert neki egy felmondas nem olyan mint nekunk,hogy egyszeruen mesz tovabb,mert tudod hogy lesz mas.
Orul,ha megvan a munkaja,a mindennapjai,ha olyan munkaja van amit tud csinalni. Ahol nem 40 szobaja van egy nap.
Haza nem tud jonni,illetve nem tudott,mert hitel volt,mert mamamnak 60.000 forint a nyugdija,mert tesomeknak,huganak segit. Mert mindenhol hatalmas elmaradasai voltak.
Most ha hazajon nem kap semmi nyugdijat ausztriabol,ha marad,onnan is fog.
Elni tud.
20 evet dolgozott egy kocsmaba,30 evvel ezelott.
Tudod mennyit fog onnan kapni? Semmit.

Nem olyan egyszeru ez. Ez a kisebbik rossz amit csinalni tud.
Ez az,amikor nem azert mesz ki,mert hu de jo ausztriaban,hanem mert muszaj.
Elkepesztoen buszke vagyok ra,mert az o baratnoi,kolleganoit amikor latom,hogy sajnos szenvednek,hogy ugyanugy varnak a 4 orasi buszra,hogy bemenjenek pecsre dolgozni,addig anyam nulla nemettel,azaz tele volt matricazva a lakasunk mindenhol nemet szavakkal,neki ment,es helytall.
Amire tudom hogy o is buszke,de feladott rengeteg dolgot ez miatt es tudom,latom hogy nagyon nehez neki.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 6., szerda 11:04

hehetheoriginal írta: imadom hogy ismersz. :lol:

ja nem :vivo: :kalapos:

van lelkiismeretem, szeretem pl az allatokat, csak az idiotakat nem birom elviselni. ezert pl orvos biztos nem tudnek lenni, vagy bolti elado vagy ilyesmi, ahol a hetkoznapi felbolondokkal es alacsony iq-ja ostoba barmokkal talalkozik allandoan az ember.
nyilvan ha nem kellene kommunikalni es orvos lennek, akkor nem hagynam verbefagyni az embert, segitenek rajta.

en Nikanal egy jo privatklinika allast gondolok el, ahol okosan 9-17-ig 1 oras ebedszunettel szepen ugyesen dolgozik. :smile:
Na, közben szakrendelgetek.

Most akkor mondjam, hogy nem is vagyok még szakorvos sem? (Még 2 hónapig)

Alapvetően, mivel balesetin dolgozom, nálunk nincs olyan, hogy "majd kevesebbet". Ha nem vállalod a túlmunkát, akkor lehet kereshetsz új munkát...

A lelkiismeretesség meg szerintem emberfüggő.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 11:03

miro. írta:
Faust írta: Azert nem ennyire feketefeher ez Laci, anyam kinn dolgozott Daniaban 10 evet, es kepes volt egyetlen kurva filler es minimalis angoltudas nelkul hazatamolyogni, ugy, hogy kozben megmaradt az adossaga, es most a 90 eves anyjanal lakik. Fogalmam nincs hogy lehet ezt kivitelezni, igazi balfasz.

Szerintem a mi generacionk mar sokkal eletrevalobb ebbol a szempontbol (sok masbol meg nyomorekabb), az utanunk kovetkezok meg mar teljesen gyokertelenek lesznek nagy tobbsegeben, legalabbis akik nem Nyugat/Eszak-Europaban szuletnek. Ok siman megugorjak majd, amirol beszelsz. En pl mar most belehalok hogy arra kell szocializalnom a gyerekemet, hogy amint lehet huzzon innen a picsaba, csak mert en par eve gyava voltam hogy megtegyem.
Hatalmas kulonbsegek vannak a generaciok kozott.
Oreganyam nem jon el a falujabol 1 orara pecsre.
Anyam felkoltozott utana ugye apammal pecsre,de ezt mar egy szenvedesnek eli meg.
Minden idegen meg mindig itt neki. Es meg mindig ez a generacio azaz a 40+ a tobb itt kint. Az ingazokrol ne is beszeljunk,a bolt meg a munkahelyen kivul semmit nem tudnak hogy mi merre van.
Meg itt van az en generaciom.
5 eve vagyok kint,kozepfoku nyelvvizsgat letettem 2 eve,most muszakvezetoi kepzesre megyek a cegemnel.
A parom 3 ev utan boltvezeto lett a benzinkuton. Kialakitottuk az eletunket.
De anyam azt tudja elintezni ami neki muszaj. Kulonben dologik,ha mi atmegyunk 2-3 havonta akkor lejon velunk inni egy kavet. Egyszeruen teljesen irrealis dolgokat irtok.
Az ember a lenyeg az egesz mogott.
Az en anyam 60 eves, kint van Londonban 10 eve, es csak o tehet rola, hogy meg mindig takarit, mert azt a kurva nyelvet baszik ertelmesen megtanulni, es csak sodrodik a magyar nyomorultakkal.
Ja bocs, irhatnam, hogy hat de o nem egy vilaglatott ember, es nem o tehet rola. De, o tehet.
Ugyanez. Segit mamamnak,veszi a fat,segit tesomeknak,kifizette a hitelt,felujitja a lakast,hogy ha hazamegy,legyen normalis nyugdija innen is,es elni tudjon.

R irtam rengeteg ervet,mivel hala istennek neked ilyen gondjaid nincsenek,ezert nem erted.
Nem 5-10 evbe takarozik,hanem 30-ba.
Plusz nem kopkodom magyarorszagot,azt a sok fasszopot kopkodom aki elbassza.
Mi az erv miro? De teszek fel konkret kerdeseket.

Mit csinalt, amikor kiment, es mit csinal most?
MIert csinalja most is? Nem a mainstream valasz kell, hogy "meglegyen mindene a gyerekeknek".
Miert nem valt?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 11:01

Faust írta: Azert nem ennyire feketefeher ez Laci, anyam kinn dolgozott Daniaban 10 evet, es kepes volt egyetlen kurva filler es minimalis angoltudas nelkul hazatamolyogni, ugy, hogy kozben megmaradt az adossaga, es most a 90 eves anyjanal lakik. Fogalmam nincs hogy lehet ezt kivitelezni, igazi balfasz.

Szerintem a mi generacionk mar sokkal eletrevalobb ebbol a szempontbol (sok masbol meg nyomorekabb), az utanunk kovetkezok meg mar teljesen gyokertelenek lesznek nagy tobbsegeben, legalabbis akik nem Nyugat/Eszak-Europaban szuletnek. Ok siman megugorjak majd, amirol beszelsz. En pl mar most belehalok hogy arra kell szocializalnom a gyerekemet, hogy amint lehet huzzon innen a picsaba, csak mert en par eve gyava voltam hogy megtegyem.
Hatalmas kulonbsegek vannak a generaciok kozott.
Oreganyam nem jon el a falujabol 1 orara pecsre.
Anyam felkoltozott utana ugye apammal pecsre,de ezt mar egy szenvedesnek eli meg.
Minden idegen meg mindig itt neki. Es meg mindig ez a generacio azaz a 40+ a tobb itt kint. Az ingazokrol ne is beszeljunk,a bolt meg a munkahelyen kivul semmit nem tudnak hogy mi merre van.
Meg itt van az en generaciom.
5 eve vagyok kint,kozepfoku nyelvvizsgat letettem 2 eve,most muszakvezetoi kepzesre megyek a cegemnel.
A parom 3 ev utan boltvezeto lett a benzinkuton. Kialakitottuk az eletunket.
De anyam azt tudja elintezni ami neki muszaj. Kulonben dologik,ha mi atmegyunk 2-3 havonta akkor lejon velunk inni egy kavet. Egyszeruen teljesen irrealis dolgokat irtok.
Az ember a lenyeg az egesz mogott.
Az en anyam 60 eves, kint van Londonban 10 eve, es csak o tehet rola, hogy meg mindig takarit, mert azt a kurva nyelvet baszik ertelmesen megtanulni, es csak sodrodik a magyar nyomorultakkal.
Ja bocs, irhatnam, hogy hat de o nem egy vilaglatott ember, es nem o tehet rola. De, o tehet.
Ugyanez. Segit mamamnak,veszi a fat,segit tesomeknak,kifizette a hitelt,felujitja a lakast,hogy ha hazamegy,legyen normalis nyugdija innen is,es elni tudjon.

R irtam rengeteg ervet,mivel hala istennek neked ilyen gondjaid nincsenek,ezert nem erted.
Nem 5-10 evbe takarozik,hanem 30-ba.
Plusz nem kopkodom magyarorszagot,azt a sok fasszopot kopkodom aki elbassza.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2023. szeptember 6., szerda 10:59

Sierra írta:
Sierra írta: Egyébként én mennek most, de Szegeden lesz sajnos, nem Bp.
Van Bp-n is! MÁV oldalára felnéztem, bepróbálom hátha. :D Gyerekkoromban vonatbuzi voltam, aztán azt kinőttem, de az érdeklődés megmaradt. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz. :D
https://www.youtube.com/watch?v=_Mx8zyLmlA8 :sziv:

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 6., szerda 10:54

miro. írta: Ja anyam 56 eves,aki egy 1000 fos faluba nott fel.
Nem egy mai 25 eves vilagot latott ember.
Ne haragudj,nekem nincs bajom veled.
De erre kurvara ugrok,amikor valaki ilyeneket ir,es a mogottes lenyeget,az embert kiveszi az egyenletbol.
Meg a tortenelemmel jon.
Az en anyam 60 eves, kint van Londonban 10 eve, es csak o tehet rola, hogy meg mindig takarit, mert azt a kurva nyelvet baszik ertelmesen megtanulni, es csak sodrodik a magyar nyomorultakkal.
Ja bocs, irhatnam, hogy hat de o nem egy vilaglatott ember, es nem o tehet rola. De, o tehet.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 6., szerda 10:53

En pl mar most belehalok hogy arra kell szocializalnom a gyerekemet, hogy amint lehet huzzon innen a picsaba, csak mert en par eve gyava voltam hogy megtegyem.
arra kell nevelni, hogy kreativ legyen es szeresse amit csinal, es amit csinal azt magas szinvonvalon es minosegben. megtanitani neki a vallalkozas es a penz mukodesenek szabalyait, nyelveket tanulni. el lehet kezdeni pl mar tizenevesen befektetessel, tozsdezessel foglalkozni, nem gyors meggazdagodas, hanem tobb evtizedes, hosszutavu jovedelem erdekeben.
nem a sok felesleges szart magoltatni, amit az elavult oktatsi rendszerben eroltetnek, es tessek lassek modon letudnak, csak hogy az alulfizetett tanarok vegre a jogosan gyulolt munkahelyrol vegre hazaszabadulhassanak a nap vegen.
ha ezek a dolgok megvannak (foleg az eleje, hogy szeresse amit csinal, es amit csinal, abban jo), akkor barmelyik orszagban, barmikormeg tud elni, nem kell feltetlen kulfoldre menni.
legalabbis en igy latom.
de ha "csak" ketkezi munkas akar lenni, egy jo komuvest Mo-n is romma fizetnek pl. a kulcsszo a minoseg.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 10:52

miro. írta:
Realista24 írta:

2020 ota.
Szamomra ezek mind csak kifogasok.

Amiket irsz, semmi megoldhatatlan. A szulinap, ballagas, stb, mind legalabb egy evre elore tudott datum. Megoldhato, hogy hazamenjen ra az ember.

Tirolban dolgozik, gondolom akkor vendeglatas. Ha nem engedik el, akkor lehet keresni masik melot, tucatjaval van. Csak nezd meg, hogy hany ingazo van.

A masik meg, ha 8 eve kint van, akkor mar kello nyelvismerete, tapasztalata es tudasa van, hogy itthon is talaljon allast.

Lehet, hogy kevesebbert, de akkor megszunnek a fenti dolgok. Illetve 8 ev alatt magatol jo esellyel megvont mindent, sporolt eleg sokat. Illetve a 8 ev alatt a melo mellett fordithatja az ember a szabadidejet fejlesztesre, hogy ki tudjon lepni a ebbol.
Ja anyam 56 eves,aki egy 1000 fos faluba nott fel.
Nem egy mai 25 eves vilagot latott ember.
Ne haragudj,nekem nincs bajom veled.
De erre kurvara ugrok,amikor valaki ilyeneket ir,es a mogottes lenyeget,az embert kiveszi az egyenletbol.
Ugroljal, ha ugy tartja kedved. Tipikus reakcio, hogy 5-10-15 eve berogzott dolgok moge takarozik az ember 2023ban.
Ettol ez tovabbra is kifogas marad szamomra.
Ervet egyet sem irtal, csak "ugrasz".
Faust írta: Azert nem ennyire feketefeher ez Laci, anyam kinn dolgozott Daniaban 10 evet, es kepes volt egyetlen kurva filler es minimalis angoltudas nelkul hazatamolyogni, ugy, hogy kozben megmaradt az adossaga, es most a 90 eves anyjanal lakik. Fogalmam nincs hogy lehet ezt kivitelezni, igazi balfasz.

Szerintem a mi generacionk mar sokkal eletrevalobb ebbol a szempontbol (sok masbol meg nyomorekabb), az utanunk kovetkezok meg mar teljesen gyokertelenek lesznek nagy tobbsegeben, legalabbis akik nem Nyugat/Eszak-Europaban szuletnek. Ok siman megugorjak majd, amirol beszelsz. En pl mar most belehalok hogy arra kell szocializalnom a gyerekemet, hogy amint lehet huzzon innen a picsaba, csak mert en par eve gyava voltam hogy megtegyem.
Nyilvan nem, de ahogy irod, ezt o cseszte el. Nem ez az altalanos.

Visszaterve miro peldajahoz, az anyja 56 eves, feltetelezve a gyerekei mar kirepultek. Miro Ausztriaban eli vilagat, es az egekbe magasztalja, kopkodve kozben Magyarorszagra.

Felmerul a kerdes bennem, hogy miert csinalja meg mindig anyuka? Mi a motivacio? Bele van kenyszeritve? Megszokas? Kenyelmes? Vagy csak siman szereti, es nem cserelne el masra, a tobbi meg csak korites.

Ilyen beszelgetesnek lenne ertelme, nem annak, hogy "erre a temara ugrok".
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. szeptember 6., szerda 10:46

Azert nem ennyire feketefeher ez Laci, anyam kinn dolgozott Daniaban 10 evet, es kepes volt egyetlen kurva filler es minimalis angoltudas nelkul hazatamolyogni, ugy, hogy kozben megmaradt az adossaga, es most a 90 eves anyjanal lakik. Fogalmam nincs hogy lehet ezt kivitelezni, igazi balfasz.

Szerintem a mi generacionk mar sokkal eletrevalobb ebbol a szempontbol (sok masbol meg nyomorekabb), az utanunk kovetkezok meg mar teljesen gyokertelenek lesznek nagy tobbsegeben, legalabbis akik nem Nyugat/Eszak-Europaban szuletnek. Ok siman megugorjak majd, amirol beszelsz. En pl mar most belehalok hogy arra kell szocializalnom a gyerekemet, hogy amint lehet huzzon innen a picsaba, csak mert en par eve gyava voltam hogy megtegyem.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 6., szerda 10:46

ezert egyszerubb gyulolni mindenkit - csaladtagokat is beleertve -, akkor nincsenek ilyen problemak :mrgreen:


(viccelek ne bantsatok :| )
thereisonly1ronaldo

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 10:44

Realista24 írta:

2020 ota.
Szamomra ezek mind csak kifogasok.

Amiket irsz, semmi megoldhatatlan. A szulinap, ballagas, stb, mind legalabb egy evre elore tudott datum. Megoldhato, hogy hazamenjen ra az ember.

Tirolban dolgozik, gondolom akkor vendeglatas. Ha nem engedik el, akkor lehet keresni masik melot, tucatjaval van. Csak nezd meg, hogy hany ingazo van.

A masik meg, ha 8 eve kint van, akkor mar kello nyelvismerete, tapasztalata es tudasa van, hogy itthon is talaljon allast.

Lehet, hogy kevesebbert, de akkor megszunnek a fenti dolgok. Illetve 8 ev alatt magatol jo esellyel megvont mindent, sporolt eleg sokat. Illetve a 8 ev alatt a melo mellett fordithatja az ember a szabadidejet fejlesztesre, hogy ki tudjon lepni a ebbol.
Ja anyam 56 eves,aki egy 1000 fos faluba nott fel.
Nem egy mai 25 eves vilagot latott ember.
Ne haragudj,nekem nincs bajom veled.
De erre kurvara ugrok,amikor valaki ilyeneket ir,es a mogottes lenyeget,az embert kiveszi az egyenletbol.
Meg a tortenelemmel jon.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

nokedli
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2022. augusztus 31., szerda 11:02
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nokedli » 2023. szeptember 6., szerda 10:41

miro. írta: Dolgoztal egy masodpercet is kulfoldon?
Anyam 8 eve dolgozik del tirolba,pont az emlitettek miatt.
8 ev utan is sirva hagyja ott a tesomat,az unokait,a tesojat,a nagymamamat.
Az unokahugom ugy nott fel hogy evente 1 honapot latja.
Ulhetsz a laptop elott es nezheted kameran amikor szulinapja van,vagy amikor ballagasa.
Ne adj isten,mert sajnos eljon az ido,amikor a mamam elmegy,ugy hogy az utobbi 8 evben alig latja.

Nem ilyen egyszeru ez. Whattsuppozni meg facetimozni…aha.

Nekem az a szerencsem hogy 4 eve a parommal vagyunk kint, evente 2 maximum haromszor jarunk haza,mert kialakitottuk az eletunket itt.
De amikor a 13 eves unokahugom elbujik a wcbe mert sir,hogy megyunk vissza.. azt csak akkor erted meg ha eltel huzamosabb ideig kulfoldon.
Nálunk ez ment akkor is,amikor 1-2 órára lévő városba költöztünk. Onnantól meg,hogy autózól néhány órát vagy ugyanannyit repülsz,már teljesen mindegy. Az idő elveszi az embertől a barátokat,családtagokat,akkor kell megválaszolni majd egyedül a szobában,hogy jól döntöttünk-e. Én inkább sírtam évente néhány napot a hiánytól,mint minden nap a szar élet és körülmények miatt. Sokat számít,hogy az ember milyen körülményekből milyenbe vált. Minél nagyobb a váltás,annál több könnycseppet megér.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 10:40

miro. írta:
Realista24 írta:

A mai vilagban, amikor oda repulsz, ahova akarsz, normalis aron (nem, nem a 10 euros jegyekre gondolok) es amikor akarsz, plusz a mindenfele whatsapp es tarsaival egy "elszakadas" az otthoniaktol mar nem annyira tavoli, mint volt 20 eve.

Bezzeg azt a dontest, hogy dolgozok heti hat napot dolgozik reggeltol estig siman meghozza az ember, es "takarozik" azzal, hogy a csaladjaert teszi.
Aztan majd a penzen probal minosegi idot venni, es bizik benne, hogy asszony nem csalja meg, a gyerek nem fogja utalni, es az ember sajat magat sem, hogy kimarad a gyerekenek az a korszaka, amikor a legtobb "csodat" adja.
De legalabb dol a penz...amit majd lehet dokikra kolteni, meg pszichologusra, meg magantanarokra.
Dolgoztal egy masodpercet is kulfoldon?
Anyam 8 eve dolgozik del tirolba,pont az emlitettek miatt.
8 ev utan is sirva hagyja ott a tesomat,az unokait,a tesojat,a nagymamamat.
Az unokahugom ugy nott fel hogy evente 1 honapot latja.
Ulhetsz a laptop elott es nezheted kameran amikor szulinapja van,vagy amikor ballagasay
Ne adj isten,mert sajnos eljon az ido,amikor a mamam elmegy,ugy hogy az utobbi 8 evben alig latja.

Nem ilyen egyszeru ez. Whattsuppozni meg facetimozni…aha.
2020 ota.
Szamomra ezek mind csak kifogasok.

Amiket irsz, semmi megoldhatatlan. A szulinap, ballagas, stb, mind legalabb egy evre elore tudott datum. Megoldhato, hogy hazamenjen ra az ember.

Tirolban dolgozik, gondolom akkor vendeglatas. Ha nem engedik el, akkor lehet keresni masik melot, tucatjaval van. Csak nezd meg, hogy hany ingazo van.

A masik meg, ha 8 eve kint van, akkor mar kello nyelvismerete, tapasztalata es tudasa van, hogy itthon is talaljon allast.

Lehet, hogy kevesebbert, de akkor megszunnek a fenti dolgok. Illetve 8 ev alatt magatol jo esellyel megvont mindent, sporolt eleg sokat. Illetve a 8 ev alatt a melo mellett fordithatja az ember a szabadidejet fejlesztesre, hogy ki tudjon lepni a ebbol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 10:39

zsuninnyo írta:

En nem mondtam, hogy egyszeru. Valtoztatni, foleg gondolkodasmodot, nehez. De az emberiseg tortenelmeben a mai Europa es Eszak-Amerika a legjobb hely, ahol egy ember valaha elhet/elhetett, ez teny. Szamtalan lehetoseg, nem vagy lekorlatozva. Rajtad mulik minden.
Ezalol persze kivetel, ha vki olyan hatrannyal szuletik, ami hatalmas akadaly.
A tobbi csak kifogas.
Leirtam miert. Nem a gondolkodasmod meg a faszsagok.
A csalad miatt. Aztan okoskodhatsz hogy mi a legjobb hely a tortenelemben.
De amikor te karacsonykor egyedul vagy kint,a csaladod meg otthon van,akkor agyalhatsz rajta hogy milyen kurva szerencses vagy.

Sokan kijarnak es mennek haza munka utan.
Hetfotol pentekig munka utana azonnal autoba,levezetnek 4-8 orakat,szombat a csaladdal,vasarnap legkesobb deutan johetsz vissza. Se itt nincs eleted se otthon.
De legalabb faradtabb vagy hetfon,mint penteken mikoe haza indulsz.

De onnan egyszeru irni,ahol termeszetes hogy ha hetvege van beugrok anyamhoz,atugrok beszelgetni tesomekkal,iszok egy sort a haverommal,elmegyek meccset nezni apammal stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2023. szeptember 6., szerda 10:41-kor.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 6., szerda 10:36

miro. írta:
zsuninnyo írta:

Mindig van valasztas, csak kifogast egyszerubb talalni, mint megoldast. Europaban elunk, nem Afrikaban a sivatag kozepen, se nem Azsiaban egy 3 millios rizstermelo faluban.
Ja,ilyen kurva egyszeru amig 20-30 kozott se parod se gyereked,hanem egyszeruen csak magadra van felelosseged. :lol:
En nem mondtam, hogy egyszeru. Valtoztatni, foleg gondolkodasmodot, nehez. De az emberiseg tortenelmeben a mai Europa es Eszak-Amerika a legjobb hely, ahol egy ember valaha elhet/elhetett, ez teny. Szamtalan lehetoseg, nem vagy lekorlatozva. Rajtad mulik minden.
Ezalol persze kivetel, ha vki olyan hatrannyal szuletik, ami hatalmas akadaly.
A tobbi csak kifogas. "Jovanezigy", "ezt dobta a gep" "x-y tehet rola", "aaa hat en azt nem tudom csinalni".
Btw egyebkent eleg alja kommunikacio allandoan az offenziv emotikon hasznalat. Azzal aztan barkinek igaza lesz, ha berak egy ilyet a vegere. Mint amikor nagybetuvel ir vki, vagy ordibal elo szoban.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 10:30

Realista24 írta:

A mai vilagban, amikor oda repulsz, ahova akarsz, normalis aron (nem, nem a 10 euros jegyekre gondolok) es amikor akarsz, plusz a mindenfele whatsapp es tarsaival egy "elszakadas" az otthoniaktol mar nem annyira tavoli, mint volt 20 eve.

Bezzeg azt a dontest, hogy dolgozok heti hat napot dolgozik reggeltol estig siman meghozza az ember, es "takarozik" azzal, hogy a csaladjaert teszi.
Aztan majd a penzen probal minosegi idot venni, es bizik benne, hogy asszony nem csalja meg, a gyerek nem fogja utalni, es az ember sajat magat sem, hogy kimarad a gyerekenek az a korszaka, amikor a legtobb "csodat" adja.
De legalabb dol a penz...amit majd lehet dokikra kolteni, meg pszichologusra, meg magantanarokra.
Dolgoztal egy masodpercet is kulfoldon?
Anyam 8 eve dolgozik del tirolba,pont az emlitettek miatt.
8 ev utan is sirva hagyja ott a tesomat,az unokait,a tesojat,a nagymamamat.
Az unokahugom ugy nott fel hogy evente 1 honapot latja.
Ulhetsz a laptop elott es nezheted kameran amikor szulinapja van,vagy amikor ballagasa.
Ne adj isten,mert sajnos eljon az ido,amikor a mamam elmegy,ugy hogy az utobbi 8 evben alig latja.

Nem ilyen egyszeru ez. Whattsuppozni meg facetimozni…aha.

Nekem az a szerencsem hogy 4 eve a parommal vagyunk kint, evente 2 maximum haromszor jarunk haza,mert kialakitottuk az eletunket itt.
De amikor a 13 eves unokahugom elbujik a wcbe mert sir,hogy megyunk vissza.. azt csak akkor erted meg ha eltel huzamosabb ideig kulfoldon.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 10:19

miro. írta:
zsuninnyo írta:

Mindig van valasztas, csak kifogast egyszerubb talalni, mint megoldast. Europaban elunk, nem Afrikaban a sivatag kozepen, se nem Azsiaban egy 3 millios rizstermelo faluban.
Ja,ilyen kurva egyszeru amig 20-30 kozott se parod se gyereked,hanem egyszeruen csak magadra van felelosseged. :lol:
A mai vilagban, amikor oda repulsz, ahova akarsz, normalis aron (nem, nem a 10 euros jegyekre gondolok) (vagy mesz kocsival, hogy csak Ausztriat vegyem alapul vagy Szloveniat) es amikor akarsz, plusz a mindenfele whatsapp es tarsaival egy "elszakadas" az otthoniaktol mar nem annyira tavoli, mint volt 20 eve.

Bezzeg azt a dontest, hogy dolgozok heti hat napot dolgozik reggeltol estig siman meghozza az ember, es "takarozik" azzal, hogy a csaladjaert teszi.
Aztan majd a penzen probal minosegi idot venni, es bizik benne, hogy asszony nem csalja meg, a gyerek nem fogja utalni, es az ember sajat magat sem, hogy kimarad a gyerekenek az a korszaka, amikor a legtobb "csodat" adja.
De legalabb dol a penz...amit majd lehet dokikra kolteni, meg pszichologusra, meg magantanarokra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 10:14

zsuninnyo írta:
Marky írta:
Sokszor egyszerűen nincs más választása az embernek. Vagy robotol pusztulásig, vagy a családja is elpusztul vele együtt. Személyes érintettségem is van, ezért tudom, hogy bármennyire is tudja az illetõ, hogy nem normális ennyit dolgozni, a felelősségtudat sokkal erősebb az emberben.
Mindig van valasztas, csak kifogast egyszerubb talalni, mint megoldast. Europaban elunk, nem Afrikaban a sivatag kozepen, se nem Azsiaban egy 3 millios rizstermelo faluban.
Ja,ilyen kurva egyszeru amig 20-30 kozott se parod se gyereked,hanem egyszeruen csak magadra van felelosseged. :lol:
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 142 regisztrált és 0 vendég