OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 14., hétfő 15:25

Kerlon írta:Tönkre tesznek a nők. :mrgreen:
Alap, de nélkülük mégsem az igazi :mrgreen:
Kerlon írta:Vagyis remélem másért vitted tovább ezt a szálat.
Nope. Általános témakifejtés.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 14., hétfő 15:15

istimester írta:
Kerlon írta:(persze ki ne akarna többet?)
Mindig mindenki többet akar, de 10 emberből 8 csak rí és nem tesz semmit. Egy átgondolja, átszámolja és köszöni szépen, de nem lép és legfeljebb 10-ből 1 aki ténylegesen tesz is érte.
Nekem is lett volna elvileg álom lehetőségem. Az igazgató ígérete szerint 2000 közeli bruttó + céges SuperB és külföldi költségtérítés. Itt a költségtérítés dobta volna meg jelentősen, ami valami 80 eur volt/nap, de kb. heti kétszer ha láttam volna a párom - most már feleségem - . Ha nagyon kellett volna a pénz, akkor elvállaltam volna. De nem tettem.
Ennyit számítanak az életkörülmények. Egyedülállóként nem is gondolkozom és áláírok.
Tönkre tesznek a nők. :mrgreen: Ja hát, elég arra gondolni, hogy sokan panaszkodnak, hogy nincs munka, amikor rohadt nagy a munkaerő hiány. Sokan a semmiből akarnak gazdagok lenni.

Mondjuk a maszekolásból biztos egyértelmű, hogy én nem csak sírok emiatt. Vagyis remélem másért vitted tovább ezt a szálat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: portillo » 2018. május 14., hétfő 14:55

istimester írta:
Kerlon írta:(persze ki ne akarna többet?)
Mindig mindenki többet akar, de 10 emberből 8 csak rí és nem tesz semmit. Egy átgondolja, átszámolja és köszöni szépen, de nem lép és legfeljebb 10-ből 1 aki ténylegesen tesz is érte.
+1
Sőt általában az rí a legjobban, aki semmit sem tesz.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 14., hétfő 14:37

Kerlon írta:(persze ki ne akarna többet?)
Mindig mindenki többet akar, de 10 emberből 8 csak rí és nem tesz semmit. Egy átgondolja, átszámolja és köszöni szépen, de nem lép és legfeljebb 10-ből 1 aki ténylegesen tesz is érte.
Nekem is lett volna elvileg álom lehetőségem. Az igazgató ígérete szerint 2000 közeli bruttó + céges SuperB és külföldi költségtérítés. Itt a költségtérítés dobta volna meg jelentősen, ami valami 80 eur volt/nap, de kb. heti kétszer ha láttam volna a párom - most már feleségem - . Ha nagyon kellett volna a pénz, akkor elvállaltam volna. De nem tettem.
Ennyit számítanak az életkörülmények. Egyedülállóként nem is gondolkozom és áláírok.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 14., hétfő 14:13

istimester írta:
Realista24 írta: De nem is magad után fizeted a járulékokat. Ha szabira mész is kapsz fizetést. Ha eltörik a kezed, kapsz táppénzt normálisan. És még lehetne sorolni.
.
.
Persze nem azt mondom, hogy sajnálni kell őket, de téged/minket, multinál dolgozókat sem.
+1

Ha szerencséd van és egy jó kollektív szerződéssel bíró helyre kerülsz, az már feszegetheti a szintet, amikor megéri az alkalmazotti lét.
Kerlon fiam :mrgreen: , napi 7,5 órával számolva 630 bruttót jelent a 4k bruttó óradíj. Ez a mai magyar árszint mellett nem rossz. Persze nem tudom mennyit a bevételed, de ha zavar az alkalmazotti lét, lépj át full time "maszekba". A legideálisabb, ha alkalmazottként begyűjtöd a rengeteg ismeretséget és utána önállósítod magad. Persze nem túl etikus, de akiket ismerek 80 százalékban így oldották.

https://index.hu/tudomany/2018/05/11/la ... tanacsado/
Egy kis fejtágítás.
Amúgy nem panaszból írtam, illetve a magam helyzetével én meg vagyok elégedve anyagi téren (persze ki ne akarna többet?), csak így durva árakkal lehet találkozni. Amúgy projekt munka, de az álom lenne, ha ezt főállásban nyomnám 630ért.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. május 14., hétfő 13:44

Realista24 írta:
Kerlon írta:Én meg nem merek többet kérni br. 4knál óránként tervezésért... :x
De nem is magad után fizeted a járulékokat. Ha szabira mész is kapsz fizetést. Ha eltörik a kezed, kapsz táppénzt normálisan. És még lehetne sorolni.
.
.
Persze nem azt mondom, hogy sajnálni kell őket, de téged/minket, multinál dolgozókat sem.
+1

Ha szerencséd van és egy jó kollektív szerződéssel bíró helyre kerülsz, az már feszegetheti a szintet, amikor megéri az alkalmazotti lét.
Kerlon fiam :mrgreen: , napi 7,5 órával számolva 630 bruttót jelent a 4k bruttó óradíj. Ez a mai magyar árszint mellett nem rossz. Persze nem tudom mennyit a bevételed, de ha zavar az alkalmazotti lét, lépj át full time "maszekba". A legideálisabb, ha alkalmazottként begyűjtöd a rengeteg ismeretséget és utána önállósítod magad. Persze nem túl etikus, de akiket ismerek 80 százalékban így oldották.

https://index.hu/tudomany/2018/05/11/la ... tanacsado/
Egy kis fejtágítás.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 11., péntek 11:09

Realista24 írta:
tibi18 írta:
Ezzel a résszel ma, illetve a következő 4 évben biztosan lehetne vitatkozni.

Vagyonosodási vizsgálatok megszűntek, a közérdekű bejelentések kivizsgálása minimális szinten sem valósul meg jelenleg a NAV-nál.
Úgy hallottam minden megoldható csak akarni kell.
Minden megoldható csak egy fideszesnek kell akarnia. Így van helyesen. :kivagyhe: :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 11., péntek 11:04

tibi18 írta:
Vagy papíron százat keres, de mellette családi ház, nyaraló, meg ötös bmw áll a garázsban, elég egy kedves ismerős és máris tövig kaphatja.
Ezzel a résszel ma, illetve a következő 4 évben biztosan lehetne vitatkozni.

Vagyonosodási vizsgálatok megszűntek, a közérdekű bejelentések kivizsgálása minimális szinten sem valósul meg jelenleg a NAV-nál.
Úgy hallottam minden megoldható csak akarni kell.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1011
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2018. május 11., péntek 10:55

Vagy papíron százat keres, de mellette családi ház, nyaraló, meg ötös bmw áll a garázsban, elég egy kedves ismerős és máris tövig kaphatja.
Ezzel a résszel ma, illetve a következő 4 évben biztosan lehetne vitatkozni.

Vagyonosodási vizsgálatok megszűntek, a közérdekű bejelentések kivizsgálása minimális szinten sem valósul meg jelenleg a NAV-nál.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 11., péntek 9:26

Én a maszekról beszélek. :D Nyilván sok összetevős, de ha azt mondanám egy 4 órás tervezésre, hogy 80 k, akkor lehet elküldenének jó messzire.
Kínálat kereslet. Simple.
Ja és a legtöbben szakmunkás minimálbérre jelentetik be magukat, szóval nem kell félteni őket.
Persze, és egy időben ezzel kockázatot is vállalnak. Illetve hiába jó maszekok, keresnek többszázezret havonta, ha papíron csak 80-100ezret, akkor a bankoknál például emberszámba sem veszik őket, ha akarnak valamit. Mert ott hiába mondja, hogy persze aranyom, papíron százezer, amúgy meg hatszáz.

Vagy papíron százat keres, de mellette családi ház, nyaraló, meg ötös bmw áll a garázsban, elég egy kedves ismerős és máris tövig kaphatja.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 11., péntek 9:19

Realista24 írta:
Kerlon írta:Én meg nem merek többet kérni br. 4knál óránként tervezésért... :x
De nem is magad után fizeted a járulékokat. Ha szabira mész is kapsz fizetést. Ha eltörik a kezed, kapsz táppénzt normálisan. És még lehetne sorolni.

Kaptak 10 rugót másfél órára fejenként.
Elmentek valahova kocsival, talán még parkolást is fizetnek (bár nagyobb melónál ezt már szintén átterhelik).

Majd fizetik maguk után az adókat, egy jó könyvelőt, és még néhány okosságot az állambácsi felé.

A munkaidejüket ugyan maguknak alakítják, de sokszor mehetnek hétvégén is, gondolom felárral. Mellette nem tud maszekolni, mint te. Stb.

Na meg benne van, hogy éppen egy NAV-os hívja ki őket és jól megbackodja őket, amiért nem adnak semmit a munkáról.

Persze nem azt mondom, hogy sajnálni kell őket, de téged/minket, multinál dolgozókat sem.
Én a maszekról beszélek. :D Nyilván sok összetevős, de ha azt mondanám egy 4 órás tervezésre, hogy 80 k, akkor lehet elküldenének jó messzire.

Ja és a legtöbben szakmunkás minimálbérre jelentetik be magukat, szóval nem kell félteni őket.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 11., péntek 8:53

Kerlon írta:Én meg nem merek többet kérni br. 4knál óránként tervezésért... :x
De nem is magad után fizeted a járulékokat. Ha szabira mész is kapsz fizetést. Ha eltörik a kezed, kapsz táppénzt normálisan. És még lehetne sorolni.

Kaptak 10 rugót másfél órára fejenként.
Elmentek valahova kocsival, talán még parkolást is fizetnek (bár nagyobb melónál ezt már szintén átterhelik).

Majd fizetik maguk után az adókat, egy jó könyvelőt, és még néhány okosságot az állambácsi felé.

A munkaidejüket ugyan maguknak alakítják, de sokszor mehetnek hétvégén is, gondolom felárral. Mellette nem tud maszekolni, mint te. Stb.

Na meg benne van, hogy éppen egy NAV-os hívja ki őket és jól megbackodja őket, amiért nem adnak semmit a munkáról.

Persze nem azt mondom, hogy sajnálni kell őket, de téged/minket, multinál dolgozókat sem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 11., péntek 7:25

Én meg nem merek többet kérni br. 4knál óránként tervezésért... :x
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. május 10., csütörtök 22:58

El Sie7e írta:én nem rég hívtam ki vízvezetékszerelőt
2 órát voltak itt (ketten)
csapot cseréltek
meg a wc-ben vmi tömítést
10e volt az anyagktg.
20e a munkadíj :lol: :lol:
Korrekt. Mi 30-ert csinaljuk ugyanezt, csak egy ora alatt. :mrgreen: :lol:
:goat:

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. május 10., csütörtök 21:09

Yazid írta:Festőtől kezdve asztalosig épitőiparban mindenki aranyat ér és ez a tendencia nőni fog brutálisan mert a mai fiatal nem akar melózni csak beülni esetlegesen 10óra fele a bimmerbe bemenni az irodába és herevere 2ig, na ugye ez a mese hab ha az apád nem cégtulaj és tisztelet a kivételnek, de 70% sajna ilyen. Írjátok hogy gépészmérnök meg idegen nyelv. Oké 10 emberből kb 2nek van hozzá érzéke ilyen komoly műszaki affinitáshoz, hogy rögtön érvényesüljön
Meg a valasztasok elott emiatt lettem elkuldve a faszba hogy ketkezi munkabol hogy lehet felretenni megelni ,hiaba mondtam ugyanezeket.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. május 10., csütörtök 21:06

Realista24 írta:Nőgyógyász.
5 perc, 10-20ezer. Óránként 10 nő. Heti 8 órában is elég szépen fizet.

Az biztos. Plusz 1-2 szülés még 150k-ért...
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 10., csütörtök 20:59

Nőgyógyász.
5 perc, 10-20ezer. Óránként 10 nő. Heti 8 órában is elég szépen fizet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. május 10., csütörtök 20:55

El Sie7e írta:én nem rég hívtam ki vízvezetékszerelőt
2 órát voltak itt (ketten)
csapot cseréltek
meg a wc-ben vmi tömítést
10e volt az anyagktg.
20e a munkadíj :lol: :lol:
Nalam a zuhanykabint kellett szetszedni, kicserelni egy csovet, majd osszeszerelni, ragasztani, stb. Kicsivel tobb, mint masfel ora alatt keresett egy 10-est. (mondjuk a tulaj fizette, szoval annyira nem erintett meg) Kicsit beszelgettem vele, mondta hogy egy atlagos nap 2-3 helyre szokott menni.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2018. május 10., csütörtök 20:24

én nem rég hívtam ki vízvezetékszerelőt
2 órát voltak itt (ketten)
csapot cseréltek
meg a wc-ben vmi tömítést
10e volt az anyagktg.
20e a munkadíj :lol: :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. május 10., csütörtök 20:22

Festőtől kezdve asztalosig épitőiparban mindenki aranyat ér és ez a tendencia nőni fog brutálisan mert a mai fiatal nem akar melózni csak beülni esetlegesen 10óra fele a bimmerbe bemenni az irodába és herevere 2ig, na ugye ez a mese hab ha az apád nem cégtulaj és tisztelet a kivételnek, de 70% sajna ilyen. Írjátok hogy gépészmérnök meg idegen nyelv. Oké 10 emberből kb 2nek van hozzá érzéke ilyen komoly műszaki affinitáshoz, hogy rögtön érvényesüljön


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég