OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 14., hétfő 20:55

Na akkor videó. Amit én látok/tudok: az autó lehúzódik és erőteljesen lassul féklámpa nélkül. Ezt a regeneratív ""fékezés"", gyakorlatilag motorfék, de baromi effektív, általában a rendes féket nem is kell használni szinte soha, csinálja. Ennek több beállítasa van: az egyik, hogy a motorfék állóra fékezi az autót, a másik: a motorfék csak lelassítja (kb 5 km/H körül, ezt pontosan nem tudom) és utána úgy megy az autó, mint a dieselek alapjáraton. Itt egyértelműen a második verzióra utaló jelek vannak, de látszik, hogy a sofőr arra számított, hogy az autó még fog állni. Mikor már majdnem lemegy az útról, és üti el a motorost, akkor jön egy hirtelen gázadás. Vélhetően a fékbe akart taposni, de elvétette (láttunk már ilyet). Innen a gyorsulás és a pánik meghozta gyümölcsét. A Teslákban a fék minden esetben felülírja a gáz adást. Míg a gázadás elektromos, addig a fék mechanikus. Ha bármi közbejön, van egy gomb ami vészleállítóként működik. Ilyen hosszú idő alatt mindre lett volna idő.
Realista24 írta: Elolvastam az FSD, Autopilot meg EA leirasokat.
Hat baszod, ez mekkora parasztvakitas. Behalozza az embert, hogy onvezeto autoja lesz, aztan igazabol csak mocskos sokat kell, hogy fizess vezetestamogato extrakert.

Befosok ezen.
Nem tudom ki hálóz be. Az autopilot nem véletlenül autopilot. A repülőkön lévő autopilotról kapta a nevét. Az sem száll fel meg le, csak szinten, sebességen és úton tartja a repülőt. Itt is ez van: autopilot=adaptív tempomat + sávtartó. Ez minden Teslában alapfelszereltség és mellesleg rohadt jól működik.
zsuninnyo írta:
kiserik írta: Te tudod, hogy mi az az Autopilot? És az EAP, vagy az FSD béta? Nagyon is lehet hibáztatni azt, aki ilyen marhaságokat hisz. Ahhoz, hogy a rendszert használni tudd, el kell fogadnod egy elég komoly szöveget, ahol minden le van írva. Az is, hogy NEM ÖNVEZETŐ és a sofőré a felelősség. Az ígéretet pedig vagy megveszed, vagy nem. Senki nem kötelez arra. Ami felróható ezzel kapcsolatban, hogy autóhoz köti nem felhasználóhoz. Ez tényleg egy rohadt nagy szemétség, de mégegyszer mondom, nem kötelező megvenni.
Nem, en hulye vagyok, es nem tudom mik ezek. En azt mondtam, hogy ez a csalo idiota minden evben megigergeti es eladja a semmit. Ezert joggal hihetik az emberek, hogy onvezeto.
https://www.youtube.com/watch?v=o7oZ-AQ ... hitExposed
A "nem kotelezo akkor megvenni" elv pedig akkor nyugodtan alkalmazhato barmilyen csalora, mert nem kotelez senki, hogy hulyeseget vegyel / csinalj.
Én nem csalóznám le. Nem azt mondja, hogy kész az önvezetés, hanem azt, hogy majd kész lesz. Persze a dátumok soha nem stimmelnek viszont ez így még mindig csak igéret. Amit megvesznek az emberek az egy béta program. Kicsit sem olyan, mint pl a VW, akik úgy értékesítettek autót, hogy nem volt kész. Vagy a BMW, akik odaadják a kocsit, de egy jópár dolog csak akkor fog működni, ha lesz chip. Persze gondolom ezek nem csaló cégek.

Az is megér egy sort, hogy míg a nagy autógyártók kimondva 100.000 km-es élettartamra gyártották az autóikat az utóbbi években (Mercedes, BMW), addig a Tesla a 8-9 éves autóit is ugyan úgy támogatja, frissíti. Nem az a célja, hogy 2-3 évente vegyed az újat.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. november 14., hétfő 20:34

'shutterisland írta:
Az auto vezetes / birtoklas a jovoben luxus / hobbi szint lehet szerintem (erre fele mutat a jelenlegi irany)

erre kivancsi lennek, mert az elmult evtized alapjan ugye ez pont forditva volt sajnos.

nem tudom, mo-n mi a szitu vagy mik a statisztikak, de pl ahol elek, angol kisvarosban, 10 eve epitettek 2 bypasst a varos egyik s masik szelere, hogy a belvaros forgalmat csokkentsek.
most ugyanolyan forgalmas a belvaros, mint akkor, allitolag meg rosszabb is, holott a ket elkerulo is tomve van.
Sztem is fassag, most el a legjobban mindenki, atlag csaladban ket auto van mindenutt.
Plusz az euro7 amitol annyira felt mindenki, kb semmit nem szigorit pl a benzineseken, es a tagallamoknak meg jova is kell hagyni, szóval meg hosszu evtizedekig belso egesu motyok lesznek.
Amivel semmi baj nincs, ha ertelmes emberek vezetnek az orszagokat es nem a koznepen vernek le a hobortjaikat, meg mert epp ilyen iranyu kenopenzeket kaptak
thereisonly1ronaldo

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. november 14., hétfő 20:31

Az auto vezetes / birtoklas a jovoben luxus / hobbi szint lehet szerintem (erre fele mutat a jelenlegi irany)

erre kivancsi lennek, mert az elmult evtized alapjan ugye ez pont forditva volt sajnos.

nem tudom, mo-n mi a szitu vagy mik a statisztikak, de pl ahol elek, angol kisvarosban, 10 eve epitettek 2 bypasst a varos egyik s masik szelere, hogy a belvaros forgalmat csokkentsek.
most ugyanolyan forgalmas a belvaros, mint akkor, allitolag meg rosszabb is, holott a ket elkerulo is tomve van.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 14., hétfő 20:05

Elolvastam az FSD, Autopilot meg EA leirasokat.
Hat baszod, ez mekkora parasztvakitas. Behalozza az embert, hogy onvezeto autoja lesz, aztan igazabol csak mocskos sokat kell, hogy fizess vezetestamogato extrakert.

Befosok ezen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 14., hétfő 19:44

Steve írta:
kiserik írta:

Láttam a videót én is, bár ott 3 emberről írtak. Számomra teljesen egyértelmű a történet. Emberünk a fék helyett a gázra lépett és úgy is maradt a lába (tapossa a pedált végig). Hogy most csak szimplán balfék volt és bepánikolt, vagy esetleg kábult, részeg, az kérdéses. Nem tud az autó alap esetben így elszabadulni (ha tudna is több módon meg lehetne állítani), ahogyan a Dunába sem tud begurulni magától. (Ha érdekel valakit, akkor szívesen kifejtem ezeket).

Ha már szóba jött, eddig pozitív a tapasztalás. A héten meglesz a 7000 km (másfél hónap alatt).

UI: közben megjött Steve :D A Teslák nem önvezetők. Fejlett vezetéstámogató rendszerük van (3 szint), és statisztikák bizonyítják, hogy nagyságrendekkel csökkentik a baleseteket. A cél a biztonság és nem más.

Erre mérget nem vennék, bár a belátható időn belül mindenkinek mást jelent. :D

Nem is kimondottan a Teslákra gondoltam. :smile:

Igazából azon elmélkedtem itt “magamban”, hogy az önvezető autóknak mennyire van jövője. Amit Halfkey írt azt én leginkább a tömegközlekedés területén látom, ott abszolút lehet létjogosultsága az ember helyettesítésének, távolsági buszok stb..

Viszont ha valaki autót akar vezetni, gondolom nem csak a kocsiban akar ülni, bár ott is gondolom bizonyos szituációkban jól jöhet. Dugóban ücsörgés, különböző kiszámítható szituációk stb..

Meglátjuk mit hoz a jövő és a technológia fejlődése. A kezdetekben mindenki röhögött azon a gondolkozáson, hogy egy mobillal egymást lehet majd látni :kalapos:

Amúgy a céges kocsiban volt ilyen parkoló cucc. Pár alkalommal játszottam vele, akkor vagy baja volt, hogy kicsi hely, egy olyan hely ahova a platós ifa-val is beférsz :lol: , vagy pedig olyan lassan csinálta a műveletet, hogy beleuntam. Szóval én azt sem használtam, nem én voltam a célközönség.
Az auto vezetes / birtoklas a jovoben luxus / hobbi szint lehet szerintem (erre fele mutat a jelenlegi irany). Ugyh ha vki vezetni akar majd, akkor annak ugy kell ehhez alkalmazkodnia. Kb ugy tudnam elkepzelni, mint a lovaglast, vagy fogathajtast vagy ilyesmit.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. november 14., hétfő 19:41

kiserik írta:
Realista24 írta: Elon Musk.
Tesla egy szar.

Itt vagy kiserik? :mrgreen:

Mi a velemenyed a folyamatosan gyorsulo, ket ember halalat okozo Teslas esetrol?
Láttam a videót én is, bár ott 3 emberről írtak. Számomra teljesen egyértelmű a történet. Emberünk a fék helyett a gázra lépett és úgy is maradt a lába (tapossa a pedált végig). Hogy most csak szimplán balfék volt és bepánikolt, vagy esetleg kábult, részeg, az kérdéses. Nem tud az autó alap esetben így elszabadulni (ha tudna is több módon meg lehetne állítani), ahogyan a Dunába sem tud begurulni magától. (Ha érdekel valakit, akkor szívesen kifejtem ezeket).

Ha már szóba jött, eddig pozitív a tapasztalás. A héten meglesz a 7000 km (másfél hónap alatt).

UI: közben megjött Steve :D A Teslák nem önvezetők. Fejlett vezetéstámogató rendszerük van (3 szint), és statisztikák bizonyítják, hogy nagyságrendekkel csökkentik a baleseteket. A cél a biztonság és nem más.
zsuninnyo írta:
Van ra igeny, de vagy csak az ember vezet/kozlekedik, vagy csak a gep. A ketto egyutt (belathato idon belul) sohasem fog mukodni.
Erre mérget nem vennék, bár a belátható időn belül mindenkinek mást jelent. :D

Nem is kimondottan a Teslákra gondoltam. :smile:

Igazából azon elmélkedtem itt “magamban”, hogy az önvezető autóknak mennyire van jövője. Amit Halfkey írt azt én leginkább a tömegközlekedés területén látom, ott abszolút lehet létjogosultsága az ember helyettesítésének, távolsági buszok stb..

Viszont ha valaki autót akar vezetni, gondolom nem csak a kocsiban akar ülni, bár ott is gondolom bizonyos szituációkban jól jöhet. Dugóban ücsörgés, különböző kiszámítható szituációk stb..

Meglátjuk mit hoz a jövő és a technológia fejlődése. A kezdetekben mindenki röhögött azon a gondolkozáson, hogy egy mobillal egymást lehet majd látni :kalapos:

Amúgy a céges kocsiban volt ilyen parkoló cucc. Pár alkalommal játszottam vele, akkor vagy baja volt, hogy kicsi hely, egy olyan hely ahova a platós ifa-val is beférsz :lol: , vagy pedig olyan lassan csinálta a műveletet, hogy beleuntam. Szóval én azt sem használtam, nem én voltam a célközönség.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 14., hétfő 19:38

kiserik írta: Te tudod, hogy mi az az Autopilot? És az EAP, vagy az FSD béta? Nagyon is lehet hibáztatni azt, aki ilyen marhaságokat hisz. Ahhoz, hogy a rendszert használni tudd, el kell fogadnod egy elég komoly szöveget, ahol minden le van írva. Az is, hogy NEM ÖNVEZETŐ és a sofőré a felelősség. Az ígéretet pedig vagy megveszed, vagy nem. Senki nem kötelez arra. Ami felróható ezzel kapcsolatban, hogy autóhoz köti nem felhasználóhoz. Ez tényleg egy rohadt nagy szemétség, de mégegyszer mondom, nem kötelező megvenni.
Nem, en hulye vagyok, es nem tudom mik ezek. En azt mondtam, hogy ez a csalo idiota minden evben megigergeti es eladja a semmit. Ezert joggal hihetik az emberek, hogy onvezeto.
https://www.youtube.com/watch?v=o7oZ-AQ ... hitExposed
A "nem kotelezo akkor megvenni" elv pedig akkor nyugodtan alkalmazhato barmilyen csalora, mert nem kotelez senki, hogy hulyeseget vegyel / csinalj.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuninnyo 2022. november 14., hétfő 19:42-kor.

cart
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 14., hétfő 19:30

kiserik írta: Mondjuk azt, hogy forradalmasítja az űrutazást? A tag nem komplett, rengeteg gag-et épít be a dolgaiba, amiket főként filmekből vesz, de bazdki, a világ összes országának összes űrprogramja eltörpül mellette.
Persze, mivel az amerikai allam megtolta a NASA-n keresztul egy rakat penzzel mielott csodbe mentek volna.
Mint ahogy az amerikai Meszaros Lorinc kb osszes cege csodbe ment volna mar regen ha nem avatkozik be az allam az utolso percben kulonbozo tamogatasokkal meg kedvezmenyekkel.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 14., hétfő 19:23

Mármint ezt a Tesla állítja csak egyelőre.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 14., hétfő 19:11

Realista24 írta:
kiserik írta:

Láttam a videót én is, bár ott 3 emberről írtak. Számomra teljesen egyértelmű a történet. Emberünk a fék helyett a gázra lépett és úgy is maradt a lába (tapossa a pedált végig). Hogy
Ha részeg vagy drogos lett volna, akkor azt már megírtak volna.
Ahogyan megírták, hogy a gázpedált nyomta (volt, hogy 100%-on) és egyszer sem lépett a fékre. Ha bármi probléma van, simán ki tudod tenni üresbe és egy vészfékező gomb is be van építve a rendszerbe, ha beszarna a fék, de ennél egyszerűbb a megoldás, nem a gázra kell állni mereven, hanem a fékre. Minden autóval így járt volna, max a gyorsulás volt más, de azt a sofőr okozta.
Bencze írta:

Mit varsz egy olyan embertol, aki a Diktator cimu Sacha Baron Cohen film alapjan terveztette meg a raketait? :lol:
https://youtu.be/ANPMR0be83w
Videoban el is mondja, hogy ez az alak rosszabb teljesitmenyu, mint amivel a mernokei alltak elo.
Mondjuk azt, hogy forradalmasítja az űrutazást? A tag nem komplett, rengeteg gag-et épít be a dolgaiba, amiket főként filmekből vesz, de bazdki, a világ összes országának összes űrprogramja eltörpül mellette. A SpaceX előtt hónapokig tartott az előkészület egy űrkilövéshez és sokszor nem is sikerült, el kellett halasztani és horribilis lóvét felemésztett, most meg úgy járkálnak fel, mint a 4-6-os villamos.

A komoly Twitter bejegyzéshez csak annyit, hogy inkább a saját szememnek hiszek (amúgy amerikában előfordul az ilyen, amilyen igénytelenek, de nem csak a Tesláknál). Az enyémben hibát még nem sikerült felfedeznem.
zsuninnyo írta:

A Teslak nem onvezetok, de a vezetoje a cegnek mindig allitja, hogy mindjart az lesz (es el is adja ezt az igeret). Ezert nem lehet senkit hibaztatni, ha vki azt hiszi, hogy az, mivel mar 6 eve allitja ezt a focsalo.

A belathato idon belult 5-10 evre ertettem, de szerintem meg 20 ev sem lesz eleg. Nagyon sok technologia hianyzik meg hozza.
Te tudod, hogy mi az az Autopilot? És az EAP, vagy az FSD béta? Nagyon is lehet hibáztatni azt, aki ilyen marhaságokat hisz. Ahhoz, hogy a rendszert használni tudd, el kell fogadnod egy elég komoly szöveget, ahol minden le van írva. Az is, hogy NEM ÖNVEZETŐ és a sofőré a felelősség. Az ígéretet pedig vagy megveszed, vagy nem. Senki nem kötelez arra. Ami felróható ezzel kapcsolatban, hogy autóhoz köti nem felhasználóhoz. Ez tényleg egy rohadt nagy szemétség, de mégegyszer mondom, nem kötelező megvenni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 14., hétfő 18:45

kiserik írta:
Realista24 írta: Elon Musk.
Tesla egy szar.

Itt vagy kiserik? :mrgreen:

Mi a velemenyed a folyamatosan gyorsulo, ket ember halalat okozo Teslas esetrol?
Láttam a videót én is, bár ott 3 emberről írtak. Számomra teljesen egyértelmű a történet. Emberünk a fék helyett a gázra lépett és úgy is maradt a lába (tapossa a pedált végig). Hogy most csak szimplán balfék volt és bepánikolt, vagy esetleg kábult, részeg, az kérdéses. Nem tud az autó alap esetben így elszabadulni (ha tudna is több módon meg lehetne állítani), ahogyan a Dunába sem tud begurulni magától. (Ha érdekel valakit, akkor szívesen kifejtem ezeket).

Ha már szóba jött, eddig pozitív a tapasztalás. A héten meglesz a 7000 km (másfél hónap alatt).

UI: közben megjött Steve :D A Teslák nem önvezetők. Fejlett vezetéstámogató rendszerük van (3 szint), és statisztikák bizonyítják, hogy nagyságrendekkel csökkentik a baleseteket. A cél a biztonság és nem más.
zsuninnyo írta:
Van ra igeny, de vagy csak az ember vezet/kozlekedik, vagy csak a gep. A ketto egyutt (belathato idon belul) sohasem fog mukodni.
Erre mérget nem vennék, bár a belátható időn belül mindenkinek mást jelent. :D
Ha részeg vagy drogos lett volna, akkor azt már megírtak volna.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1221
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2022. november 14., hétfő 18:43

hehetheoriginal írta:
Bencze írta: https://twitter.com/joshuaphilll/status ... 9oNLasKV8A
Tesla a minosegellenorzes csucsa. :mrgreen:
azt mondtam már, hogy a holland gigafactoryba majdnem elmentem/felvettek head of quality assurance pozira? :lol: :D

de igy mosom kezeim. :lol:
amugy ilyen kerdes volt internyun, hogy mit tennék, ha kiderülne egy elemről az autóban, hogy életveszélyes, de a gyártósort nem állithatjuk le :lol: :D
Mit varsz egy olyan embertol, aki a Diktator cimu Sacha Baron Cohen film alapjan terveztette meg a raketait? :lol:
https://youtu.be/ANPMR0be83w
Videoban el is mondja, hogy ez az alak rosszabb teljesitmenyu, mint amivel a mernokei alltak elo.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bencze 2022. november 14., hétfő 18:47-kor.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 14., hétfő 18:42

kiserik írta: A Teslák nem önvezetők. Fejlett vezetéstámogató rendszerük van (3 szint), és statisztikák bizonyítják, hogy nagyságrendekkel csökkentik a baleseteket. A cél a biztonság és nem más.
zsuninnyo írta:
Van ra igeny, de vagy csak az ember vezet/kozlekedik, vagy csak a gep. A ketto egyutt (belathato idon belul) sohasem fog mukodni.
Erre mérget nem vennék, bár a belátható időn belül mindenkinek mást jelent. :D
A Teslak nem onvezetok, de a vezetoje a cegnek mindig allitja, hogy mindjart az lesz (es el is adja ezt az igeret). Ezert nem lehet senkit hibaztatni, ha vki azt hiszi, hogy az, mivel mar 6 eve allitja ezt a focsalo.

A belathato idon belult 5-10 evre ertettem, de szerintem meg 20 ev sem lesz eleg. Nagyon sok technologia hianyzik meg hozza.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. november 14., hétfő 18:34

Bencze írta: https://twitter.com/joshuaphilll/status ... 9oNLasKV8A
Tesla a minosegellenorzes csucsa. :mrgreen:
azt mondtam már, hogy a holland gigafactoryba majdnem elmentem/felvettek head of quality assurance pozira? :lol: :D

de igy mosom kezeim. :lol:
amugy ilyen kerdes volt internyun, hogy mit tennék, ha kiderülne egy elemről az autóban, hogy életveszélyes, de a gyártósort nem állithatjuk le :lol: :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1221
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2022. november 14., hétfő 18:30

https://twitter.com/joshuaphilll/status ... 9oNLasKV8A
Tesla a minosegellenorzes csucsa. :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 14., hétfő 17:26

Realista24 írta: Elon Musk.
Tesla egy szar.

Itt vagy kiserik? :mrgreen:

Mi a velemenyed a folyamatosan gyorsulo, ket ember halalat okozo Teslas esetrol?
Láttam a videót én is, bár ott 3 emberről írtak. Számomra teljesen egyértelmű a történet. Emberünk a fék helyett a gázra lépett és úgy is maradt a lába (tapossa a pedált végig). Hogy most csak szimplán balfék volt és bepánikolt, vagy esetleg kábult, részeg, az kérdéses. Nem tud az autó alap esetben így elszabadulni (ha tudna is több módon meg lehetne állítani), ahogyan a Dunába sem tud begurulni magától. (Ha érdekel valakit, akkor szívesen kifejtem ezeket).

Ha már szóba jött, eddig pozitív a tapasztalás. A héten meglesz a 7000 km (másfél hónap alatt).

UI: közben megjött Steve :D A Teslák nem önvezetők. Fejlett vezetéstámogató rendszerük van (3 szint), és statisztikák bizonyítják, hogy nagyságrendekkel csökkentik a baleseteket. A cél a biztonság és nem más.
zsuninnyo írta:
Van ra igeny, de vagy csak az ember vezet/kozlekedik, vagy csak a gep. A ketto egyutt (belathato idon belul) sohasem fog mukodni.
Erre mérget nem vennék, bár a belátható időn belül mindenkinek mást jelent. :D

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 14., hétfő 17:05

Steve írta: Amúgy ezekre az önvezető autókra van igény?

Én mentem itt az Ikeanak és az SL(stockholmi bkv) az önvezető buszával.Jópofa volt, meg minden, de csak azért mert a lányom viccesnek gondolta. Amúgy van érv mellette,meg ellene is szerintem.

Viszont az autók esetében én azt az elvet vallom, hogy aki nem akar vezetni, az válasszon más megoldást a közlekedésre.Nem értem a miértjét, hogy egyszer személyre szabottan kocsival akar valaki utazni tömegközlekedés helyett, majd közben nem akar vezetni.

Nem tudom mennyi igény van erre? Csak én nem látom a lényegét?
Van ra igeny, de vagy csak az ember vezet/kozlekedik, vagy csak a gep. A ketto egyutt (belathato idon belul) sohasem fog mukodni.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 14., hétfő 17:04

Ahonnan én nézem, onnan azt látom hogy a legértékesebb erőforrás az ember. Milliók vannak akik arra használják az idejüket, hogy vezessenek. Ha ezt ki tudjuk váltani technológiával, és ezek a milliók mással fognak foglalkozni ami több értéket teremt, az a társadalomnak jó.

És itt most strukturális, lassú átrendeződésről beszélek nyilván, nem arról hogy 10 millió buszsofőr holnap elkezd programozni, mert az átállás úgysem ilyen hirtelen történik. Majd a fiatalok más felé fognak orientálódni ha nem lesz erre ekkora igény (és fizetés).

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. november 14., hétfő 16:55

Amúgy ezekre az önvezető autókra van igény?

Én mentem itt az Ikeanak és az SL(stockholmi bkv) az önvezető buszával.Jópofa volt, meg minden, de csak azért mert a lányom viccesnek gondolta. Amúgy van érv mellette,meg ellene is szerintem.

Viszont az autók esetében én azt az elvet vallom, hogy aki nem akar vezetni, az válasszon más megoldást a közlekedésre.Nem értem a miértjét, hogy egyszer személyre szabottan kocsival akar valaki utazni tömegközlekedés helyett, majd közben nem akar vezetni.

Nem tudom mennyi igény van erre? Csak én nem látom a lényegét?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 14., hétfő 16:38

Halfkey írta: Nemtudom, lehet kiserik volt az :D Reggel láttam a Reddit threadet, de jobban belegondolva valszeg azóta jött volna már hivatalos reakció ha fake.
:lol: :lol:

Ma mar minden megoldhato, de fel sem merult benne, hogy fake lenne.
Bytheway, mocskos gyors egy verda...
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 42 regisztrált és 0 vendég