OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 9., szombat 13:39

hehetheoriginal írta:
Illetve ha nem ismernéd, van egy Vivino nevű app, sétálsz a boltban, lefényképezed a cimkét, kidobja az értékeléseket és hogy mennyi az átlagos ára.
megint a fos a szarral, megneztem ezzel az appal, van par eleg minosegi - igaz osztrak kistermelői - szaraz feherbor itthon, hat lofaszt nem talalt nyilvan.
De gondolom a tescos borokat felismeri :kalapos:
Megint fordítva ülsz egy lovon, ez alapvetően egy ingyenes crowdsourcing app, töltsd fel a borodat, írd be az árát és hogy milyennek találtad, és feltöltheted, legközelebb másnak ott lesz. De annyira 'szar' hogy ha ehhez is lusta vagy, beküldheted a képet egy kattintással és pár nap alatt a customer support matcheli neked - továbbra sem fizettél pedig semmit.

Mindezt úgy hogy valszeg csak kretén vagy képet csinálni vagy a zsíros ujjaid összemaszatolták a kamerát - név alapján próbálj meg keresni, úgy is lehet.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 9., szombat 13:25

Illetve ha nem ismernéd, van egy Vivino nevű app, sétálsz a boltban, lefényképezed a cimkét, kidobja az értékeléseket és hogy mennyi az átlagos ára.
megint a fos a szarral, megneztem ezzel az appal, van par eleg minosegi - igaz osztrak kistermelői - szaraz feherbor itthon, hat lofaszt nem talalt nyilvan.
De gondolom a tescos borokat felismeri :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 9., szombat 13:18

mocsok írta: Kinek melyik a kedvenc bora ami egy átlag multinál is megvásárolható?
Na végre jó téma! Milyen borokat szeretsz? Egyszerű primer fehérből minden multi árul Új Zélandi Sauvignon Blanct, azt javasolnám, egységes a stílus minden márkánál. Komplexebb fehérben Kamocsay Prémium Chardonnay elég jó, nemzetközi mezőnyhöz viszonyítva is, és árban is jó. Vörösben Bockban nem szoktam csalódni, főleg ha cuvee az illető és nem fajtabor.

De amúgy jobban megéri borászatoktól vásárolni mind ár mind minőség szempontjából. Ha Olaszrizlinget, Merlot, Irsait, Sárgamuskotályt, Merlot, vagy gyümölcsborokat szeretnél inni, azt csinálok én is is, írj privit :D

Illetve ha nem ismernéd, van egy Vivino nevű app, sétálsz a boltban, lefényképezed a cimkét, kidobja az értékeléseket és hogy mennyi az átlagos ára.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2022. április 9., szombat 12:57

mocsok írta: Kinek melyik a kedvenc bora ami egy átlag multinál is megvásárolható?
Figula Zenit :coffee:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. április 9., szombat 12:41

mocsok írta: Kinek melyik a kedvenc bora ami egy átlag multinál is megvásárolható?
Volkswagen :mrgreen:

Amúgy nekem vörösből Gere A. Portugieser. 2000 forint alatt. 2000-5000 beleesik sokkal több. De alapvetően Villányi francból kb mind jöhet.
Fehéret nem csípem, fröccsbe szinte mindegy egy bizonyos szint felett - és alatt.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. április 9., szombat 12:37

mocsok írta: Kinek melyik a kedvenc bora ami egy átlag multinál is megvásárolható?
koccintós :-*
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2022. április 9., szombat 12:34

Kinek melyik a kedvenc bora ami egy átlag multinál is megvásárolható?

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. április 8., péntek 21:46

Süti írta:
hehetheoriginal írta:
Steve-en es ziron kivul itt csak rendes emberek vannak, olyanok, mint pl en. :kalapos:
Én is attól félek, hogy pont olyan rendes emberek vannak, mint te. :kalapos:
Nem szabad ellent mondani neki, ez a legfontosabb.

A gondozója is ezt mondta, hogy amíg szájkosár nélkül van nem szabad hergelni, vagy bottal piszkálni. Nagyon fontos, hogy harmónikus, nyugodt légkör vegye körül és szeretet. :mrgreen:

Ezért lett erre a fórumra küldve, terápia céljából. :kalapos:

We love Hehito :sziv: :-*

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. április 8., péntek 17:34

hehetheoriginal írta:
Süti írta: Könyvelő van esetleg közöttünk?
Steve-en es ziron kivul itt csak rendes emberek vannak, olyanok, mint pl en. :kalapos:
Én is attól félek, hogy pont olyan rendes emberek vannak, mint te. :kalapos:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 17:31

Süti írta: Könyvelő van esetleg közöttünk?
Steve-en es ziron kivul itt csak rendes emberek vannak, olyanok, mint pl en. :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. április 8., péntek 17:21

Könyvelő van esetleg közöttünk?
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 8., péntek 14:53

És soha nem térülne meg a beruházás még akkor se ha garázs+medence+megannyi dolgot kellene ellátnia.
Energiaigényrõl van szó - nem arról mennyi energiát kell termelni, hanem hogy a napelem által fedezetten kívül mennyi külsõ energia kell. Nem vagyok szakértõ, de nem látom be miért ne lehetne akármekkora ingatlanra így kialakítani a rendszert, hát legfeljebb nem a tetõre teszem a napelem panelt ha nem fér oda. Vagy lehet azon játszani hogy kevesebb energiára legyen szükség (jobb szigetelés, bojler, stb), vagy arra hogy nagyobb termelõrendszer.

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2022. április 8., péntek 14:14

El Sie7e írta: Volt korábban szó a zöld hitelről: 200-rol 300-ra emelik a keretet, de szigorítanak is a feltételeken. Ha valaki gondolkozik benne, most lépjen.
Én körbejártam kivitelezőnél is, energetikusnál és bankitanácsadónál is (ezek ismerik is egymást). Én nettó 90nm-es ingatlant néztem de még nem szerződtem és azt mondták, hogy erre az ingatlanra nem lehet kihozni a 80kWh/nm/év-et. Egyébként 90kW/nm/év alatti értéket produkál (de nem 80 alattit) a régebben ez alapján a tervrajzalapján megépített egyedek.
Technikai ok: Nem lehet annyi napelemet rászórni, illetve olyan eszközökkel kellene kiegészíteni ami 4millió fölötti összegre rúg.(bár még így is olcsóbb lenne a havi törlesztő) És soha nem térülne meg a beruházás még akkor se ha garázs+medence+megannyi dolgot kellene ellátnia. Illetve ez a 80kWh alatti érték már "AA" besorolás. A lényeg... az jött le nekem, hogy ezzel a szigorítással ettől jóval nagyobb ingatlanokra lehet megigényelni ezt...Egyébként laikus vagyok és kicsit gyanakvó..miért ne lehetne egy ekkora ingatlanra kihozni ezeket
a feltételeket?! Valakinek akad tapasztalata a keretkitolást illetően? (akár energetikus muksó van itt? :D )

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 8., péntek 13:30

kecsu10 írta: Aki nagyon ért a word-höz legyen már szíves segíteni. Az egyik problémám az, hogy be lehet e esetleg állítani, hogy a lábjegyzetek számozása minden egyes fejezetben újrainduljon? A másik, hogy valamiért egyik oldalról a másikra ugrott a szöveg, és nem enged oda írni, pedig hely van még ott, és így szétesik az egész.
felhivtam a legjobb baratomat:

https://support.microsoft.com/hu-hu/off ... 15aa62c6ed
thereisonly1ronaldo

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. április 8., péntek 13:26

Aki nagyon ért a word-höz legyen már szíves segíteni. Az egyik problémám az, hogy be lehet e esetleg állítani, hogy a lábjegyzetek számozása minden egyes fejezetben újrainduljon? A másik, hogy valamiért egyik oldalról a másikra ugrott a szöveg, és nem enged oda írni, pedig hely van még ott, és így szétesik az egész.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. április 5., kedd 17:07

Volt korábban szó a zöld hitelről: 200-rol 300-ra emelik a keretet, de szigorítanak is a feltételeken. Ha valaki gondolkozik benne, most lépjen.
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 3., vasárnap 13:08

Mindenképp érdemes áttenni, legrosszabb esetben visszarakod. Az 1%os tranzakciós költség is jobb mint az alacsonyabb kamat.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. április 3., vasárnap 13:04

De ha már eltelt az évforduló, akkor is érdemes átteni, ha nem várható hogy fél akarod venni a pénzt pár hónapon belül. A jelenlegi inflációs kilatasokkal szinte biztos, hogy már 1-2 év után is jobban jársz, még ha magasabb is a visszavaltas költsége.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2022. április 3., vasárnap 12:55

Fieldvik írta: Sziasztok!

Aki otthon van a témában: ha van pénzem állampapírban, de még csak most fog lejárni az első év az 5-ből, viszont én szeretném áttenni inflációkövető állampapírba( most máp+ van), akkor annak van értelme? És ha igen,akkor ezt hogy lehet kivitelezni? Nem igazán tudok eligazodni az államkincstár appján.

Köszi!
Eladod es veszel belole inflációkovetot. Ha valoban most jar le az elso ev akkor a kamatfizetes napjan ingyenesen ki tudod venni. Azt meg betolod az inflaciokovetobe.

Fieldvik
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Fieldvik » 2022. április 3., vasárnap 12:35

Sziasztok!

Aki otthon van a témában: ha van pénzem állampapírban, de még csak most fog lejárni az első év az 5-ből, viszont én szeretném áttenni inflációkövető állampapírba( most máp+ van), akkor annak van értelme? És ha igen,akkor ezt hogy lehet kivitelezni? Nem igazán tudok eligazodni az államkincstár appján.

Köszi!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég