OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 15., vasárnap 12:21

BBeno írta:elég nagy számú fideszes esne ki ha 8 osztályhoz kötnék a szavazást. nem véletlenül akarta a vona ezt. kb 250 ezer ember esne ki így. origó szerint gyalázatos ötlet természetesen :D
tényleg el akartok indulni ebbe az irányba?
megint arcul köpnétek magatokat, meg mindent amiért eddig "kiálltatok"? :lol:


demokrácia sincs ugye, most már ilyen jellegű megkülönböztetést is akartok :lol:

bármit csak ne viktor legyen, nem számít elv, meggyőződés, semmi, amit eddig fennhangon hangoztattatok :lol:

vergődjetek még, elég vicces.
nem a normális fideszes/ jobbikos szavazók az ostobák, hanem akik tegnap parádéztak a kossuth téren, azok az eltévelyedett szerencsétlenek.
Nem ezzel van gond. Legalábbis csak fél igazság. Lehet valaki olyan okos mint Einstein, ha meg lehet vezetni. Párttól függetlenül rengeteg olyan ember van, aki művelt, iskolázott és mégis vakon nyomja a dumát. Ami kibaszott szomorú, de hát ez van, ez ellen nem lehet mit tenni. :/
sztem egy iq teszt után, aki 120 alatt van, basszátok őket gázkamrába.
az az igazi öngól :lol:
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. április 15., vasárnap 12:17

kiserik írta:Naaa!!!! Ne legyél már ilyen! Sajnos, vagy nem sajnos, de itt nem a 8 osztályt végzőkkel van a probléma, hanem azokkal (és el sem hinnétek mennyi van), akiknek még ez sem sikerült. Nem tudnak olvasni tömegek.
Persze, az is igaz, hogy az alapvető emberi jog a szavazás egy demokráciában, de ez egy érdekes felvetés, és egyre érdekesebb lesz.
Nem ezzel van gond. Legalábbis csak fél igazság. Lehet valaki olyan okos mint Einstein, ha meg lehet vezetni. Párttól függetlenül rengeteg olyan ember van, aki művelt, iskolázott és mégis vakon nyomja a dumát. Ami kibaszott szomorú, de hát ez van, ez ellen nem lehet mit tenni. :/
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. április 15., vasárnap 12:04

elég nagy számú fideszes esne ki ha 8 osztályhoz kötnék a szavazást. nem véletlenül akarta a vona ezt. kb 250 ezer ember esne ki így. origó szerint gyalázatos ötlet természetesen :D
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 15., vasárnap 12:01

Kerlon írta:
Pipita írta:Mint az aranycipőné, a PhD 5-ös szorzó, a mesterdiploma 4-es, BA/BSc hármas, az érettségi kettes, érettségi alatt 1.

:ike: :lol:

Amúgy választott Budapest Együttest meg Párbeszédest is.
Ennyire azért nem, de pl. akinek csak 8 általánosa van és egy összetett mondat feldolgozása is gondot okoz az ne döntsön már olyan kérdésekben, amit fel sem fog.
Naaa!!!! Ne legyél már ilyen! Sajnos, vagy nem sajnos, de itt nem a 8 osztályt végzőkkel van a probléma, hanem azokkal (és el sem hinnétek mennyi van), akiknek még ez sem sikerült. Nem tudnak olvasni tömegek.
Persze, az is igaz, hogy az alapvető emberi jog a szavazás egy demokráciában, de ez egy érdekes felvetés, és egyre érdekesebb lesz.

Aki meg tüntet, nem feltétlen azért tüntet, hogy ne a Fidesz legyen hatalmon, hanem azért, hogy tiszta legyen a választás. Ha én bemegyek szavazni, akkor az meg is jelenjen a végelszámolásba, ne azt mondják hogy elveszett, mert Gipsz Jakab elbaszott valamit a szavazó lapokkal és le kellett vonni az én szavazatomat, vagy éppen beírták másnak véletlen.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. április 15., vasárnap 11:56

h3x0r írta:Havi 147 ezret fizet Gyuri ba?
Az csak a kezdő hazaáruló fizetés, én annyiért már dékás tüntire se megyek!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. április 15., vasárnap 11:55

RealMadridFanatic írta:
Pipita írta:RealMadridFanatic, neked meg respest, én inkább nem reagáltam rá. De jó, nekem jött a számla tegnap, holnap még megyek megvagdalni picit a kerítést, aztán Gyuribá erre a hónapra is ellát dellával.
Elsőre nem így nézett volna ki, de szerencsére elszámolok mindig 147000-ig. :mrgreen:
Havi 147 ezret fizet Gyuri ba? Az osszeadva a madridomos fizetessel a hozzaszolasokert mar majdnem 200 korul van. :mrgreen:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. április 15., vasárnap 11:46

matador írta:Egy olyan világban senki sem szeretne élni, ami értelmi cenzushoz vezető jogi alapokon nyugszik.

Azon túl pedig alapvetően káros, ha csak a magasröptű, jellemzően életidegen entellektüel gondolatok mentén szerveződik egy ország. Szükség van a sárban dagonyázó, mindennapi élettapasztalattal rendelkező nézőpontokra is, ezt pedig csak úgy lehet benttartani a közéleti párbeszédben, ha fenntartjuk a választói igényt rá. Az általam egészségesnek tartott egyensúlytól szerintem is távol vagyunk, de i) ki mondja meg, hogy mi az egészséges, ii) erre nem az a megoldás, hogy a másik oldalra lendítjük az ingát.

Az a narratíva pedig különösen káros, hogy hülye a vidék. Ezzel a hozzáállással nehéz lesz 4 év múlva onnan szavazatokat szerezni.

Persze, szükség van, de a kétkezi, józan életű munkásember, akinek megvan a józan esze és a naplopó, jobb esetben közmunka programmal (de ahogy látjuk közel sem csak ezzel) lekenyerezett, összetett mondatot kipréselni képtelen, abszolút tájékozatlan ember között szakadéknyi a különbség. Egyébként egyetértek Veled, nincs is megoldásom erre, meg másnak sem gondolom. Csak tényleg ugyanannyit ér a szavazat annak, aki fel sem képes fogni egy-egy kérdést, és annak aki rengeteg időt, energiát beleölve próbálja a lehető legtöbb nézőpontot körüljárva meghozni a döntését.

Az utolsó mondathoz: Igen, nyilván az ellenzéki média is az extrém példákból összevágott videókat tolja ki, a legelmaradottabb régiókból.

Pipita írta:RealMadridFanatic, neked meg respest, én inkább nem reagáltam rá. De jó, nekem jött a számla tegnap, holnap még megyek megvagdalni picit a kerítést, aztán Gyuribá erre a hónapra is ellát dellával.

Elsőre nem így nézett volna ki, de szerencsére elszámolok mindig 147000-ig. :mrgreen:
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: matador » 2018. április 15., vasárnap 11:27

Egy olyan világban senki sem szeretne élni, ami értelmi cenzushoz vezető jogi alapokon nyugszik.

Azon túl pedig alapvetően káros, ha csak a magasröptű, jellemzően életidegen entellektüel gondolatok mentén szerveződik egy ország. Szükség van a sárban dagonyázó, mindennapi élettapasztalattal rendelkező nézőpontokra is, ezt pedig csak úgy lehet benttartani a közéleti párbeszédben, ha fenntartjuk a választói igényt rá. Az általam egészségesnek tartott egyensúlytól szerintem is távol vagyunk, de i) ki mondja meg, hogy mi az egészséges, ii) erre nem az a megoldás, hogy a másik oldalra lendítjük az ingát.

Az a narratíva pedig különösen káros, hogy hülye a vidék. Ezzel a hozzáállással nehéz lesz 4 év múlva onnan szavazatokat szerezni.
Az a gondolatmenet is rendkívüli széleskörű világlátásról árulkodik, hogy komoly, évszázados múlttal rendelkező vidéki egyetemvárosok szavazói fideszes létükből kifolyólag ostoba, megvezetett barmok, szemben a pesti külkerületek bölcs és szabadgondolkodó DK és MSZP választóival.
hehe írta:Swine, őszintén szólva engem nem érdekel annyira, mint ezeket az embereket.

az én (és a családom) életére ezek a dolgok nincsenek befolyással.
a migránskérdés, a csok, meg még 1-2 dolog van befolyással a jövő szempontjából.
ezek a dolgok minden magyar szempontjából fontosak, ezekben a kérdésekben a fidesz jól döntött (a jobbik is így döntött volna).
nem érdekel a közmédia, mert évek óta nem nézek tévét.
nem érdekel az ügyészség, a bíróság, nincs közük az életemhez.
nekem aztán röhöghetnek a pofámba, nem tudnak hatni rám, átnézek rajtuk.

mindenki a maga sorsának a kovácsa.
Ez egy elég jogos álláspont, én azért annyival árnyalnám, hogy akinek több lehetősége van az életben, annak több felelőssége is.
Csakhogy pont a választás napján mindenki egyet számít, nem ilyenkor kell mások életéért tenni, hanem a többi 1460 napban. :sziv:
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. április 15., vasárnap 11:00

Ennyire azért nem, de pl. akinek csak 8 általánosa van és egy összetett mondat feldolgozása is gondot okoz az ne döntsön már olyan kérdésekben, amit fel sem fog.
Azt mondjuk mindenki el tudja dönteni, hogy jó-e neki most, volt-e már jobb, úgy gondolja-e hogy lehetne neki jobb, aztán az alapján hozni egy döntést. Jelentleg ebben az országban egyetlen párt tud választ adni embereknek ilyen jellegű kérdésekre, még ha nem is igaz a válasz, meg igazából már maga a kérdés sem. De nincs alternatíva. Az ilyen elitista hozzáállás szerintem cúsnya dolgokhoz vezethet.

RealMadridFanatic, neked meg respest, én inkább nem reagáltam rá. :lol: :lol: De jó, nekem jött a számla tegnap, holnap még megyek megvagdalni picit a kerítést, aztán Gyuribá erre a hónapra is ellát dellával.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. április 15., vasárnap 10:58

Kerlon írta:Ennyire azért nem, de pl. akinek csak 8 általánosa van és egy összetett mondat feldolgozása is gondot okoz az ne döntsön már olyan kérdésekben, amit fel sem fog.

Megértem az aggályodat, de nem életképes a szűrés szerintem.

"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 15., vasárnap 10:54

Pipita írta:Mint az aranycipőné, a PhD 5-ös szorzó, a mesterdiploma 4-es, BA/BSc hármas, az érettségi kettes, érettségi alatt 1.

:ike: :lol:

Amúgy választott Budapest Együttest meg Párbeszédest is.
Ennyire azért nem, de pl. akinek csak 8 általánosa van és egy összetett mondat feldolgozása is gondot okoz az ne döntsön már olyan kérdésekben, amit fel sem fog.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. április 15., vasárnap 10:53

miVida írta: elfogyik az energiátok, soros meghal közben szóval a pénzetek is

Ez mi?
Nem voltam tüntetni, nem is leszek, de honnan veszed a bátorságot ilyen általánosításra? Azon túllépek, hogy ennyire telik, hogy bedobsz ide egy Sorosozást, de ez a hozzáállás, hogy aki nem Fideszes, az Soros-bérenc sok jóra nem fog vezetni (mellesleg ez fordítva is igaz, politikai meggyőződés függvényében nem szerencsés a hazaáruló bélyeg osztogatása szerintem).

miVida írta:Amúgy a szabadsajtóról pedig annyit hogy csak addig szabad az, amíg a kormány ellen beszél? Amikor valaki védeni akarja az elnökét az már nem demokrácia, hanem agymosás és beszűkült elme?
Nem, közel sem. Addig szabad, amíg nem Origo szintű, gyomorforgató szenny, ami egészen sok emberhez eljut, és ugyanezt csinálják, mint Te fent, Sorosoznak. Tegnap is próbálták tovább nyomni a megfélemlítést, a gyűlöletkeltést, szegény nagyanyóknak ki kellett költözni Pestről, nehogy a Soros-katonák pont az Ő lakásukat robbantsák fel. Meglepő, hogy nem volt semmilyen atrocitás. Biztos elfogyott a zseton...


Mellesleg azt lenne jó már felfogni, hogy nem a demokrácia veszélye (khm... a hülyék - és nem a Fidesz szavazókra gondolok, ez mindenkor, pártoktól függetlenül igaz) az elégedetlenség, és a "csalás" kiáltások oka, hanem a kormány jogosulatlan előnye minden más párttal szemben. Közpénzen kampány, Erzsi- és csomagosztogatás, szavazatvásárlás. És igen, a média kiherélése, a megfélemlítésen, gyűlöletgeneráláson alapuló "kampány". Ezekkel nem kelhet versenyre senki lényegében.
Persze, maga a választás már valószínűleg tiszta volt. A fentiek nélkül viszont a további teljhatalom valószínűleg nem lett volna meg. És már ez sem lett volna mindegy.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. április 15., vasárnap 10:50

Mint az aranycipőnél, a PhD 5-ös szorzó, a mesterdiploma 4-es, BA/BSc hármas, az érettségi kettes, érettségi alatt 1.

:ike: :lol:

Amúgy választott Budapest Együttest meg Párbeszédest is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pipita 2018. április 15., vasárnap 10:55-kor.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. április 15., vasárnap 10:45

Mi alapján kellene eldönteni, hogy ki értelmiségi?

És mivel értelmiségibb az a Budapest, ahol a Fidesz kárára egy LMPs kivétellel MSZPs és DKs jelölteket választottak?

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 15., vasárnap 10:25

Swineherd írta:Az újraszámolás nem ér semmit.

Patyi, meg a nemértekaszámítógéphez banya újra olyan eredményhez asszisztálnának, amit a párt bediktál nekik.

Itt akkor lehetne változást elérni, ha az agyhalottak nem szavazhatnának (ilyen nem lesz). Az esetükben 10%-os küszöböt aligha érné el a narancsbolsevik horda.
Értelmiségieknek súlyozott szavazati jogot lehetne adni, aztán nem olyanon múlna, hogy mucsaröcsögén 10ezer forintos utalvánnyal eladják a szavazati jogukat az emberek. Vidék nyert a fidesznek, miközben a déli régión kívül valószínűleg migránst sem látott még életében a többség.

Sajnos nem látták be sokan, hogy a 132+ sárga veszélyesebb, mint a 10000 ezer migráns. (Én sem akarom őket)
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2018. április 15., vasárnap 10:19

h3x0r írta:
El Sie7e írta:134 helyett végül csak 133 mandatuma lett a fidesznek
elfelejtettek h kell számolni vagy mi tortent? :ozil:
Csak most szamoltak meg a kulfoldi szavazatokat es az atjelentkezoket.
es azt nem tudtak volna elcsalni? :roll:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 15., vasárnap 9:23

csak pesten? :mrgreen:

vagy most az egész országról beszélsz? :D

(költői kérdés, nyilván értem mit akarsz mondani)
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2018. április 15., vasárnap 9:18

Jó, igaz, az ideális esetben max. 1.500.000 választásra jogosult állampolgárból csak össze tudnának kaparni 150 ezret. :)
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 15., vasárnap 9:12

10%?

ne viccelj már :)
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2018. április 15., vasárnap 9:09

Az újraszámolás nem ér semmit.

Patyi, meg a nemértekaszámítógéphez banya újra olyan eredményhez asszisztálnának, amit a párt bediktál nekik.

Itt akkor lehetne változást elérni, ha az agyhalottak nem szavazhatnának (ilyen nem lesz). Az esetükben 10%-os küszöböt aligha érné el a narancsbolsevik horda.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég