OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 23., szerda 13:05

hehetheoriginal írta:
amúgy aki normálisan vezet és használja a tükröt, nem csak sminkelesre, az tudja hogy mikor kell lehuzodni, vagy ha nem tud, akkor gázt adni adott esetben, amíg le tud húzódni.
guten morgen..... :coffee:
Errol beszelek. Ezek nem valok utra.
Elore latnak csak, mint a szemellenzos lo.
Legutóbb egy malac fekete románokkal teli bombis villogott le, miközben éppen 150-nem előttem egy kamiont és huzodtam le olyan gyorsan ahogy csak tudtam.

Nyilván amikor elment mellettem, akkor meg ram is húzta a kormányt. Ott a dechatlonos cuccod annyit ért volna, hogy meg azzal is pofanvernek a sajátjaik mellett :lol:

Tudni kell elengedni, minden teren.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. augusztus 23., szerda 13:03

hehetheoriginal írta: azt akartad sztem mondani, hogy roman traileres nyomorultak

bárcsak így lenne, de nem csak ők. (itt akár megidézhetném kiseriket és az elektronyosokat:D, de marha sokan nem kapcsolnak, hogy le kellene húzódni előzés után autópályán is, vagy pl előzésnél a 110 helyett picit odalépni az előzés befejezéséig, majd visszasorolni)
náluk inkább az a baj, hogy index meg minden nélkül amikor már majdnem mellette vagy, simán kivágódnak eléd:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 23., szerda 13:01

amúgy aki normálisan vezet és használja a tükröt, nem csak sminkelesre, az tudja hogy mikor kell lehuzodni, vagy ha nem tud, akkor gázt adni adott esetben, amíg le tud húzódni.
guten morgen..... :coffee:
Errol beszelek. Ezek nem valok utra.
Elore latnak csak, mint a szemellenzos lo.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 23., szerda 12:56

hehetheoriginal írta:
Realista24 írta:

Tehát te idegbe kerulhetsz 145 vs 130, de teged nem villoghatnak le? :kalapos:
örvendek, üdvözöllek, hogy kimasztal a vizbol vegre miutan odapisiltel meg bepukiztal a kiados reggeli utan. :mrgreen:

termeszetesen mindenki azt csinal, amit akar.
nyugodtan levilloghat, csinalhat barmit, csak szamoljon a kovetkezmenyekkel, mint ahogy en is szamolok a kovetkezmenyekkel. :roll:
Már az ebed is megvolt, gondoltam megnezem a hehe törvénykönyv legújabb fejezetet. :kalapos:

Érdekes hozzáállás mindenesetre, és nem tudok egyetérteni vele.

A villogas amúgy is felkur, ott az index, illetve amúgy aki normálisan vezet és használja a tükröt, nem csak sminkelesre, az tudja hogy mikor kell lehuzodni, vagy ha nem tud, akkor gázt adni adott esetben, amíg le tud húzódni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2023. augusztus 23., szerda 12:54

nmate írta:
hehetheoriginal írta:van sok, penz kerdese csak.
Ja, amúgy természetesen ez a bajom, mivel nekem ez használati eszköz alapvetően, nem hobbi, nem fogok ilyen pénztemetőt venni. Mindent időben cserélek, ellenőrzök, Fiat Punto is faszán megy a-ból b-be, szóval van itt alternatíva. Bizonyos szintig nincs rossz autó, csak igénytelen tulaj.
4x4-es Skoda Superb szerintem jobb választás a te esetedben, bár azt nem tudom biztonságra mennyire maradhat el egy a6 allroadtól, de tippre szerintem nem igazán.
Love football, hate antifa.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 23., szerda 12:51

Realista24 írta:
hehetheoriginal írta: segitek: ne 130cal elozd a kamionsort, mert a valosagban az csak 120 körül van kb, autotol függoen.
sztem tök jogosan bassza fel magat mindenki, plane manapsag, amikor mar 130-150 nem gond egy atlag autonak. (ujra: elavult szabalyrendszer)
nyugodtan tedd oda 140-145-re, akkor kevesebben lesznek zabosak mögötted, ha meg a fekete audi igy is villog, be kell menni a decathlonba, mint jelen hsz iroja, es megvenni az alu bezboz schlagert. (important advice: ne felejts el labdat is venni hozza, igy nem köthet beled a rendor, hogy fegyvernek minosulo targyat tartasz nezetelteresek rendezesere a csomagtartoban)
Tehát te idegbe kerulhetsz 145 vs 130, de teged nem villoghatnak le? :kalapos:
örvendek, üdvözöllek, hogy kimasztal a vizbol vegre miutan odapisiltel meg bepukiztal a kiados reggeli utan. :mrgreen:

termeszetesen mindenki azt csinal, amit akar.
nyugodtan levilloghat, csinalhat barmit, csak szamoljon a kovetkezmenyekkel, mint ahogy en is szamolok a kovetkezmenyekkel. :roll:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 23., szerda 12:47

hehetheoriginal írta: segitek: ne 130cal elozd a kamionsort, mert a valosagban az csak 120 körül van kb, autotol függoen.
sztem tök jogosan bassza fel magat mindenki, plane manapsag, amikor mar 130-150 nem gond egy atlag autonak. (ujra: elavult szabalyrendszer)
nyugodtan tedd oda 140-145-re, akkor kevesebben lesznek zabosak mögötted, ha meg a fekete audi igy is villog, be kell menni a decathlonba, mint jelen hsz iroja, es megvenni az alu bezboz schlagert. (important advice: ne felejts el labdat is venni hozza, igy nem köthet beled a rendor, hogy fegyvernek minosulo targyat tartasz nezetelteresek rendezesere a csomagtartoban)
Tehát te idegbe kerulhetsz 145 vs 130, de teged nem villoghatnak le? :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 23., szerda 12:41

Halfkey írta: Hehe összevissza tekert 90-es évekbeli rothadó Bömöje nyilván teljesen random dolgokat mutat km órában, ezen ne akadjatok fenn :D

Nekem a 140es tempomat 137et szokott mutatni Wazen. Ez amúgy a pálya alapjáratom, ezzel viszonylag kényelmesen tudok menni, mert ez pont elég ahhoz hogy tényleg csak a nagy kopasz kanok villogjanak le, viszont a 120 mellett simán elmenjen.
Nálam 141 a tempomat. :kalapos: Ami néha kap egy kis boostot ha kell, de lehuzodni sem derogal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 23., szerda 12:40

rothad, de legalabb füstöl. :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. augusztus 23., szerda 12:38

Hehe összevissza tekert 90-es évekbeli rothadó Bömöje nyilván teljesen random dolgokat mutat km órában, ezen ne akadjatok fenn :D

Nekem a 140es tempomat 137et szokott mutatni Wazen. Ez amúgy a pálya alapjáratom, ezzel viszonylag kényelmesen tudok menni, mert ez pont elég ahhoz hogy tényleg csak a nagy kopasz kanok villogjanak le, viszont a 120 mellett simán elmenjen.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. augusztus 23., szerda 11:31

(8) * Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.
most meg ezt találtam. :D Elvileg ez frissebb. ezek szerint nappali menetfény vagy tompított... hát ez jó nagy faszság. tuti régen kötelező volt, de azóta bejöttek a nappali menetfények és amiatt napközben elég már csak az. Na mindegy.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 23., szerda 11:28

hehetheoriginal írta:van sok, penz kerdese csak.
Ja, amúgy természetesen ez a bajom, mivel nekem ez használati eszköz alapvetően, nem hobbi, nem fogok ilyen pénztemetőt venni. Mindent időben cserélek, ellenőrzök, Fiat Punto is faszán megy a-ból b-be, szóval van itt alternatíva. Bizonyos szintig nincs rossz autó, csak igénytelen tulaj.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. augusztus 23., szerda 11:26

hehetheoriginal írta:akkor ne sirj, Mo-n meg jo a helyzet, osztrakiaban pl a sok kockaautos automataba teszi a fenyt, aztan a szurke szarjat a full szakado esoben nem latni az autopalyan semennyire.
itt nem kotelezo ugyanis a fenyszoro, gg ezek is zsenik.
"4. Autópálya-szabály: Használj tompított fényszórót
Ezzel a szabállyal a KRESZ-vizsgára való felkészülés során is találkozhattál. Autópályán ugyanis minden időjárási körülmény mellett kötelező a tompított fényszóró használata, ez ugyanis még nagy sebesség mellett is jobban láthatóvá teszi a járművet."

Jól emlékeztem, autópályán kötelező lenne a tompított fényszóró használata. Igaz ez egy 2018-as cikkből van, de nem hiszem hogy azóta ezt eltörölték volna.
nmate írta:Kerékátmérőtől függ.
Igen, egész pontosan a gumi váltméretétől. A Érdemes olyat feltenni, ami még beletartozik a váltóméretbe. Pl ha egy gyárilag 205/55 R16-os kerékkel felszerelt autóra 205/65 R16 gumit raksz, akkor fixen hazudni fog a km óra mert nem ugyanakkora lesz a kerék átmérője.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 23., szerda 11:12

Sierra írta:
Marky írta:es meg az idojaras sem a legidealisabb.
Másik kedvenc... agyhalott szürkületben/hatalmas esőben csak nappali menetfénnyel megy, ami ugye hátul nem is világít. Beül az autóba, annyi esze már nincs, hogy felkapcsolja, hogy esetleg lássák is akik mögötte mennek. Pedig én úgy emlékszem a KRESZ tanfolyamon azt tanítják, hogy autópályán MINDIG fel kell lőni a tompított fényszórót, napszaktól függetlenül.
akkor ne sirj, Mo-n meg jo a helyzet, osztrakiaban pl a sok kockaautos automataba teszi a fenyt, aztan a szurke szarjat a full szakado esoben nem latni az autopalyan semennyire.
itt nem kotelezo ugyanis a fenyszoro, gg ezek is zsenik.
Nagyon sokan, 100-110el előzik a sorokat, fel is torlódik mögöttük a sor.
azt akartad sztem mondani, hogy roman traileres nyomorultak
Szerintem az újabb autóknál ez már nem így van. Régi 30-40 éves autóknál talán, de 10km/h-s különbségek ott se voltak sztem. Nekem egy 2004-es autóm van, és pl a Waze a GPS alapján, illetve a kocsim órája koppra ugyanannyit mutat.
en goggel maps alapjan mondom, autotol fuggoen 10-15 a difi is akar, es amit nekem a telefon mutat, az alapjan nem lottek meg le kameraval eddig, szoval sanszos, hogy jo az info.
Ugyanitt, ha tud valaki olyan A6 Allroadot ami nincs lerúgva, szóljon.
van sok, penz kerdese csak.
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 23., szerda 11:11

Egyébként én kerülöm az autópályát, ahol csak lehet, így oldom fel a konfliktust. :p Baszok is én rá, ha lassabban érek oda valahova.

De majd ha meglesz ház, gyerek, garázs etc, akkor majd veszek valami biztonságosabb autót és kicsit nagyobb nyugalommal megyek fel ezekre a szaros pályákra. Ugyanitt, ha tud valaki olyan A6 Allroadot ami nincs lerúgva, szóljon. :lol:

csababarca írta: Nagyon sokan, 100-110el előzik a sorokat, fel is torlódik mögöttük a sor.
De ezzel se lenne gond, ha pl miután megelőzött egy kamion/akármit, szépen visszasorolna, nem pedig becélozná a 2-300 méterre lévő újabb kamiont.
Nagyon sok tartós bérlő van, akik kibérelnek akár Budapesten a belvárosban egy sávot, és nem hajlandóak onnan kimenni.
Persze, ez rossz, de nem erről volt szó.
Imádom, hogy itt mindenki úgy vitázik, hogy a saját igaza felé tereli a témát egy kivételes példával. :mrgreen:
Sierra írta: Szerintem az újabb autóknál ez már nem így van. Régi 30-40 éves autóknál talán, de 10km/h-s különbségek ott se voltak sztem. Nekem egy 2004-es autóm van, és pl a Waze a GPS alapján, illetve a kocsim órája koppra ugyanannyit mutat.
Nekem téli gumival pontos, nyárival nem. Kerékátmérőtől függ.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. augusztus 23., szerda 11:09

hehetheoriginal írta: segitek: ne 130cal elozd a kamionsort, mert a valosagban az csak 120 körül van kb, autotol függoen.
Szerintem az újabb autóknál ez már nem így van. Régi 30-40 éves autóknál talán, de 10km/h-s különbségek ott se voltak sztem. Nekem egy 2004-es autóm van, és pl a Waze a GPS alapján, illetve a kocsim órája koppra ugyanannyit mutat.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. augusztus 23., szerda 11:05

nmate írta: 150-nél 80 nyilván balesetveszélyes (szerintem ebben mindenki egyetért), de azért ez közel sem annyira gyakori, mint amikor 130-cal előzöm a kamionsort és 3 méterre a seggemben villogtat a faszfej, aki azt hiszi, hogy annyit nyer ezzel. :roll: Konkrétan M1-esen a megengedett maxszal nem tudok nyugodtan előzni kamionokat, mert minden második alkalommal valakinek útban vagyok.
Nagyon sokan, 100-110el előzik a sorokat, fel is torlódik mögöttük a sor.
De ezzel se lenne gond, ha pl miután megelőzött egy kamion/akármit, szépen visszasorolna, nem pedig becélozná a 2-300 méterre lévő újabb kamiont.
Nagyon sok tartós bérlő van, akik kibérelnek akár Budapesten a belvárosban egy sávot, és nem hajlandóak onnan kimenni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. augusztus 23., szerda 10:31

Marky írta:es meg az idojaras sem a legidealisabb.
Másik kedvenc... agyhalott szürkületben/hatalmas esőben csak nappali menetfénnyel megy, ami ugye hátul nem is világít. Beül az autóba, annyi esze már nincs, hogy felkapcsolja, hogy esetleg lássák is akik mögötte mennek. Pedig én úgy emlékszem a KRESZ tanfolyamon azt tanítják, hogy autópályán MINDIG fel kell lőni a tompított fényszórót, napszaktól függetlenül.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. augusztus 23., szerda 10:09

hehetheoriginal írta: plane manapsag, amikor mar 130-150 nem gond egy atlag autonak.
A kozlekedesben az auto a legjelentektelenebb tenyezo. Egy 1996-os rozsdas 1.3-as Swift is megy 160-at, ha vallalod a hallaskarosodast.
Az emberek kepessegeit a 130 is maximalisan probara teszi, foleg, ha suru a forgalom es meg az idojaras sem a legidealisabb.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 23., szerda 9:28

Humorod első osztályú hehe :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég