OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. szeptember 19., péntek 0:55

'shutterisland írta: arról nem is beszélve, hogy gondolom nem túl komoly poszt. :)
De, ezt ő komolyan gondolja.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8398
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. szeptember 19., péntek 0:16

arról nem is beszélve, hogy gondolom nem túl komoly poszt. :)

viszont korábban tényleg volt valami olyan, hogy teknősöket kellett valami gyönyörű szigeten etetni álomfizetésért és versenyeztették az embereket az állásért. :mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. szeptember 18., csütörtök 18:11

csabi* írta:valaki ha keres most épp melót és megelégszik havi egy millával akkor ajánlom a figyelmébe ezt:
icanroll











:mrgreen:
Pl New Yorke-ban ez egy alap fizetés kb. :) Csak itthon hangzik soknak, mintha azt mondaná hogy ad 100-150ezret.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. szeptember 18., csütörtök 17:06

valaki ha keres most épp melót és megelégszik havi egy millával akkor ajánlom a figyelmébe ezt:
icanroll











:mrgreen:
Kép

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. szeptember 17., szerda 22:27

Az a baj, hogy úgy írsz a dolgokról és olyan kijelentéseket teszel a témában, mintha ismernéd az egész rendszert tetőtől talpig. Pedig ahogy írtad, azt senki sem ismeri úgy, még akik benne vannak sem. Ennek ellenére így próbálod beállítani.
Itt vannak, és terjeszkedésbe kezdtek más téma.
Jó, ha már "kötekedünk", akkor itt voltak, ki lettek bas.kodva az országból és most visszajöttek és újra terjeszkednek. Egy részüket sittre vágták, egy részük patkány lett, egy részük meg hazafutott annó.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. szeptember 17., szerda 22:21

Itt vannak, és terjeszkedésbe kezdtek más téma.
Ok.
Ha szerinted Szerbiát, vagy Albániát egy magyar befolyásolja, oké, a szerbek biztos tűrik. Vagy legközelebb ne úgy mond, hogy az egész balkánt.
Lezárva.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. szeptember 17., szerda 22:15

Most az arabok is terjeszkednek
Most? 15 éve itt vannak.
Akire gondolsz a nevét leírhatod nyugodtan,
Nem fogom.
Balkánt biztos nem hálózza be
Okés.

Hagyjuk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. szeptember 17., szerda 22:12

Azért úgy írtam, mert az a hivatalos megnevezése, ettől függetlenül a sorozatban lévő szervezethez hasonlót írtam, mivel arról beszéltem az elején. De ezt tisztáztuk. Egyébként maffia szó illik rá szlengben, így el lehet különíteni a törvényben lévőtől, mert az már más szintet takar.
Hülyének nem nézlek, bár nem is írtam úgy, ha igen, akkor elnézést.

Akire gondolsz a nevét leírhatod nyugodtan, ha te tudod, akkor az nem titok, és jó dolog mindig bővíteni a látókörömet. Bár az a szép benne, hogy még sokszor a vezető szerepű tagjaik sem ismerik a "főnököt/ket" szervezeten belül. Persze a magyaroknál mindig ismerik, mert azok hírnévre vágynak valószínű. Szerintem te is valami helytartóról, vagy annak a beosztottjáról beszélsz, esetleg nagyot mondtak. Lényegében azok is alhálózatot felügyelnek, csak elosztva részegységekre. Balkánt biztos nem hálózza be, mert, ahogy belép Belgrádba már lefejezték volna.
Például Vizo. sem volt több, csak helyi vezető. Felügyelte a klubokat, elosztotta a dolgokat, esetleg megoldott pár problémát. Lett egy pár milliárdos vagyona, de egy szervezet havi forgalmához is elenyésző egy ilyen tőke. Utána jött egy fiatalabb srác, akit személyesen is ismertem, ő hunyt el "hirtelen szívelégtelenségben" tavaly, még a tv-ben is benne volt, ő vette át arra a rövid időre az üzleteit. Nem rég Welsz is meghalt ugyanilyen hirtelen szívleállásban. Jött a melegfront biztos.
De Szlávy is a régi nagymenők sem estek bele a maffia fogalmába, mert akkor megelégedtek területekkel, habár tény, hogy az ő egyesülésükből létrejöhetett volna egy önálló magyar szervezet annak idején, de hála a nagyon jó rend őreinek, és némi szerb/orosz sugallatnak mindegyik szépen elsimítva eltűnt a közéletből, vagy épp az életből is, helyére meg becsordogáltak a külföldiek, vagy az ő bábjuk.
Most az arabok is terjeszkednek, Pesten, és országszerte csinálják a legális vállalkozásokat sorra, csak meg kell nézni mennyi céget jegyeznek be 90%-a pénzmosoda lesz. Eddig is ott voltak az éttermeknél, és a kluboknál, de most újabb szint jön. Bár ők megint más nép. Nekik az egész egy nagy család, (hasonló, mint az albánok) ahhoz való tartozás nem függ össze a bűnözéssel, mert tagjai ezeknek orvosok is. Közülük pár embert ismerek, de ők nem behatárolhatók szervezetként megint, viszont hirtelen a semmiből össze tudnak állni itthon, ha szeretnének.

De abban igazad van, hogy senki nem tudhat mindenről. Sőt igazából semmiről se tudunk, csak a helyi dolgokat láthatjuk közelebbről, esetleg pár nemzetközit nagy vonalakban. Viszont minden mindennel összefügg, ami miatt szinte átláthatatlan az egész, valószínű ezért is áll még a legtöbb birodalom, és nem buktak be pár éven belül. Meg persze a korrupció.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. szeptember 17., szerda 20:37

Nincs rendesen működő bűnszervezet??? Viccelsz gondolom.


Nincs, ha az állami réteget kiveszed a képből, bár azt sosem lehet annak venni, mert más csoportnak sorolják a szociológusok is. Ezenkívül most más országok képviseletei sem számítanak hazainak.
A diszkókirályok nem azok, ők is csak por a gépezetben. Nálunk mindenki a saját hasznára dolgozik, termeszt, elad, kereskedik, csal, futtat stb, lehet van egy kisebb hálózata, de ez nem maffia, mert azok úgy működnek, mint egy nagy vállalt, ezenkívül mindent felügyelnek, nem csak részlegeket. Vagy tudsz olyan magyar szervezetről, ami akár több száz, vagy ezer embernek "ad munkát", és mindegyikük, ha nem is tud róla, de egy embernek, vagy csoportnak dolgozik? Maffia azt jelenti, hogy orosz, albán, szerb, olasz, izraeli, triád, vagy a yakuzák. Ezek akár több ezer, de százezer taggal is rendelkeznek. Ahogy a sorozatban is benne volt, egy egész országot/világot átfogó szervezet, minden városban ott vannak, és mindent irányítanak, kezdve az illegálistól, a legális dolgokon át, akár még a politikát is. Nálunk csak ezeknek az alkalmazottai vannak, így ők nem alkotnak külön szervezetet. Ezért nem létezik olyan, hogy Magyar Maffia.
Persze a jó magyar törvény szerint az is bűnszervezet, ha 3 vagy több ember haszonszerzés céljából követ el valamit, szóval, ha pisti, laci, józsi elmennek lopni, majd azt eladják, akkor ők hírhedt nagy gengszterek lesznek, és nem ócska tolvajok. De maffiának az sem számít, ha valaki kimegy mondjuk Hollandiába drogot vásárolni, hogy itthon eladja, vagy eladják neki az emberei, mivel ő ezzel csak kábítószer-kereskedő lesz. Persze ebből keletkezne a valódi bűnszervezet, de ez nem lesz hosszú életű, mivel a már meglévő kiépült hálózat, vagy hálózatok nem engedik nagyra nőni a kívülállókat.
Ettől függetlenül, hogy a törvény mit tekint bűnszervezetnek, már más kérdés. Ha megkérdezel egy bírót, vagy ügyészt, ők sem tudják, csak benyögik az amerikaiktól átvett btk. törvényt, ami nálunk abszolút nem életképes.
Ugyanígy van a drogokkal kapcsolatos törvény is, azt is átvettük, csak éppen a harmincas évekből... Azóta senkinek nem tűnt fel, ha enyhébb egy kábítószer fogyasztással kapcsolatos törvény, és nem bűncselekménynek számítana, hanem szabálysértésnek, akkor a nagykereskedők lehúzhatnák a rolót, mivel elértéktelenedne a "cucc". Nem véletlen alakította ki annak idején Al Capone sem a hírnevét. Jött a szesztilalom, ő szeszcsempész lett, és eladta tízszeres áron.
Az, hogy ki mit tart bűnszervezetnek meg felesleges vitatéma, mivel még a jogászok sem tudták megállapítani, mint ahogy írtam is. Ha azt vennénk, akkor a törvény szerint, lehet már oviban is valaki bűnszervezet tagja volt minden második ember, akár itt a fórumon is, ha háromnál többen vették el a játékot, egy szegény gyerektől, vagy betiltott dragonball részeket adtak el vhs-n.
Egyrészt, mondjuk hülyének nem szeretem ha néznek, de mivel nem ismersz, eltekintek ettől a ténytől.
Másrészt, te írtál rendesen működő bűnszervezetről, nem pedig maffiáról.
Nem tudom ilyen körökben mozogsz, de az, hogy általánosságban beszélsz a dolgokról, az szép és jó, de az, hogy te nem tudsz róla, az nem azt jelenti, hogy nincs. :) Sok dolgot nem fogok ide leírni, mert csak az interneten vagyunk, de annyit igen, hogy bűnszervezet van, egész balkánt behálózó, magyar "tulajdonossal".
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2014. szeptember 17., szerda 20:03

Na, ennyit tudtam tenni, hogy ne vesszen el a hszek között. A nemre értelemszerűen nem kell szavazni.
Köszi! :) B-)
De optimista vagy

Ne röhögj! :mrgreen:
5 embert már szereztem, +1 lesz elvileg innen a madridomról, ő is azt mondja tud 1-2 arcot.
Azoknak akik benne lennének még nem is mondtam, hogy szerezzenek még +embert :D , de valszeg ők is tudnak majd, sőt lehet jobban mint én.
Szóval talán nem halott a dolog, csak mondjuk legalább egy olyan 20 ember kéne, mert biztos, hogy nem fog mindenki egyszerre ráérni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. szeptember 17., szerda 19:52

Na, ennyit tudtam tenni, hogy ne vesszen el a hszek között. A nemre értelemszerűen nem kell szavazni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BLaZE
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:29
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2014. szeptember 17., szerda 19:49

reeed_ati írta:Na csináltam én is egy győri FB. csoportot, szóval ha valaki szeretne focizni Győrben, az dobjon egy üzit és felveszem a csoportba, amint leszünk annyian, megbeszéljük az időpontot, meg a foglalást... :)
De optimista vagy :lol: :lol: :lol:
halálomig madridista leszek

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2014. szeptember 17., szerda 19:26

Na csináltam én is egy győri FB. csoportot, szóval ha valaki szeretne focizni Győrben, az dobjon egy üzit és felveszem a csoportba, amint leszünk annyian, megbeszéljük az időpontot, meg a foglalást... :)

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. szeptember 17., szerda 16:50

Realista24 írta:
dannen írta:az előbb nem volt itt egy fb csoport ahova lehetett csatlakozni?
Azok kapják meg, akik emailt küldenek. Trollok kíméljenek alapon. Ment neked is.
Milyen e-mail címre kellene e-mailt küldeni? Jó lesz PÜ-be is.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. szeptember 17., szerda 16:30

Debrecentől 40km-re lakok. Néha megyek oda játszani műfüvesre :) .

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. szeptember 17., szerda 16:21

Géci írta:Kicsit közelebb nem tudnátok csinálni az ilyen programokat? Nem tudom, hogy tudjátok-e, de ha átjöttök a Tiszán, ott még élnek emberek... :mrgreen: :lol: :lol:
Szomat már, hogy minden tőlem minimum 250km-re történik :-@ :'(
Na igen, engem pl Debrecenben érdekelne. Nyíregyházán tanultam, minden haver ott van, de mióta végeztem munka reményében felköltöztem ide albérletbe és nem ismerek itt szinte senkit, jó lenne egy kis testmozgás, még akkoris, ha nemtudok focizni, de legalább szeretek (vagyis szeretnék). :lol:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. szeptember 17., szerda 15:35

Kicsit közelebb nem tudnátok csinálni az ilyen programokat? Nem tudom, hogy tudjátok-e, de ha átjöttök a Tiszán, ott még élnek emberek... :mrgreen: :lol: :lol:
Szomat már, hogy minden tőlem minimum 250km-re történik :-@ :'(

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. szeptember 17., szerda 15:06

shutter, látom végül csak sikerült döntened a melóval kapcsolatban ;)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. szeptember 16., kedd 20:31

Kerlon írta:Tangásat? :Đ
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!is
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. szeptember 16., kedd 20:31

Tangásat? :Đ
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 60 regisztrált és 0 vendég