OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. július 26., kedd 16:55

PL Csabi írta: Erről van szó. :salute: :salute:
Szakbarbárok helyett művelt embereket!!!
Ha már ennyire művelt vagy és eltudod sorolni az összes fővárost, a kocsiban megy az olajcsere? :D
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2016. július 26., kedd 16:54

ericco írta:Számomra a művelt ember az, aki ha egy adott témához érdemben hozzá tud tenni, esetleg nagyon otthon van benne, megszólal, viszont ha nem, akkor csendben marad és hallgat :)
Nekem ez az intelligens inkabb, de en is sokkal tobbre ertekelem az ilyen embert, mint aki mindenhez hozza akar szolni.

Amugy a muveltseg szerintem is valahogy ugy definialhato, hogy rengeteg temaban jartas es naprakesz valaki. Csak ezt meg nem tudom hogy lehetne behatarolni.. Aki taplalkozassal, edzessel, penzugyekkel tisztaba van, az elektronikai eszkozokrol mindent tud, de nem kepes fejbol Ady verset szavalni, nem ismeri Kenya fovarosat, es Newton torvenyeit, az mar nem muvelt, de ha valaki latinul szaval, minden afrikaiorszag fovarosat ismeri, es tisztaban van a fizika fobb torvenyeivel, cserebe segghulye a sajat egeszsegehez, es a hetkoznapi hasznalati eszkozokhoz se nagyon ert, az muvelt? Mi az a temakor, amiket tudni kell a muveltseghez, es mi az, amit nem..?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. július 26., kedd 16:51

Szakbarbar nelkul mire jutott volna az emberiség?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

PL Csabi
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. július 14., csütörtök 20:09
Kedvenc játékosaid: Rooney
Kedvenc csapatod: United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PL Csabi » 2016. július 26., kedd 16:51

Ferencváros írta: De, ha művelt elvárom. Ha csak a történelemmel van képbe, de tényleg profi szinten, akkor hatalmas koponya a szakmáján belül. De aki művelt, az szerintem ne csak egy irányba összepontosítson. Ennyi erővel itt szinte mindenki művelt, mert gondolom legtöbbet az átlagnál jobban képbe vagyunk a focival, sporttal. Még ha ez nem is egy foglalkozás.
Én nem várok el semmit, de ha valaki művelt, akár humán, akár reál beállítottságú, legyen képbe a másik oldallal is valamelyest. Nem kell tudnia a 12 pontot, de tudja, hogy mihez köthető, meg pár nevet. Nem kell tudnia, hogy hány négyzetkilométert csatoltak el tőlünk 1920-ban, de tudja, hogy ez volt Trianon.
Míg a másik oldalon is nem kell tudni, hogy hogyan számolok nyomatékot, de tudjam, hogy mi is az a nyomaték, vagy egyáltalán, hogy melyik szakmán belül használom.
Ha valaki csak a saját szakmájával van tisztában, az szerintem szimplán okos, esetleg jó szakember.
Erről van szó. :salute: :salute:
Szakbarbárok helyett művelt embereket!!!

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. július 26., kedd 16:50

Én hallgatok Rihannát meg David Guettát sőt azt is tudom ki az a Taylor Swift. Jersey Shoret és mónika showt is néztem már, meg az össze Transformers filmet. Érettségiztem is tehát 5 tárgyban király vagyok. Kérdezzetek bármit, hozzászólok. Agyonműveltem magam 22 év alatt.
B-) :ike: :hmmm: :( :(

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. július 26., kedd 16:41

Remy hozza tud szólni mindenhez, ő művelt? Nem kell válaszolni, mert az személyeskedés lenne. Csak egy felvetés volt arra hogy valaki szerint az a művelt aki mindenhez hozza tud szólni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. július 26., kedd 16:41

Igazából nehéz definiálni ugyanis lehet te azt hiszed művelt vagy, de más meg azt gondolja, hogy egy sznob aki próbálja eljátszani a zsenit. Az igazság valahol ott van, hogy a magyar tinik alapműveltsége valahol a béka segge alatt van. :D Azokhoz képest meg nem nehéz műveltnek lenni.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2016. július 26., kedd 16:29

MesQueUnClub írta:Most aki azt hiszi Brazília Európában van az szimplán hülye, ha meg kérdezed, számomra az a művelt aki átfogó ismeretekkel rendelkezik számos dologról, vagy épp egy szakirányban de ott nagyon mélyen benne van, például te se várod el egy történésztől szerintem, hogy mondjon 3 mozart művet vagy idézze fel neked a 2 Lottit mégis egy művelt ember ettől függetlenül.
De, ha művelt elvárom. Ha csak a történelemmel van képbe, de tényleg profi szinten, akkor hatalmas koponya a szakmáján belül. De aki művelt, az szerintem ne csak egy irányba összepontosítson. Ennyi erővel itt szinte mindenki művelt, mert gondolom legtöbbet az átlagnál jobban képbe vagyunk a focival, sporttal. Még ha ez nem is egy foglalkozás.
Én nem várok el semmit, de ha valaki művelt, akár humán, akár reál beállítottságú, legyen képbe a másik oldallal is valamelyest. Nem kell tudnia a 12 pontot, de tudja, hogy mihez köthető, meg pár nevet. Nem kell tudnia, hogy hány négyzetkilométert csatoltak el tőlünk 1920-ban, de tudja, hogy ez volt Trianon.
Míg a másik oldalon is nem kell tudni, hogy hogyan számolok nyomatékot, de tudjam, hogy mi is az a nyomaték, vagy egyáltalán, hogy melyik szakmán belül használom.
Ha valaki csak a saját szakmájával van tisztában, az szerintem szimplán okos, esetleg jó szakember.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. július 26., kedd 16:25

Most aki azt hiszi Brazília Európában van az szimplán hülye, ha meg kérdezed, számomra az a művelt aki átfogó ismeretekkel rendelkezik számos dologról, vagy épp egy szakirányban de ott nagyon mélyen benne van, például te se várod el egy történésztől szerintem, hogy mondjon 3 mozart művet vagy idézze fel neked a 2 Lottit mégis egy művelt ember ettől függetlenül.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. július 26., kedd 16:20

Számomra a művelt ember az, aki ha egy adott témához érdemben hozzá tud tenni, esetleg nagyon otthon van benne, megszólal, viszont ha nem, akkor csendben marad és hallgat :)
Merci Zizou!

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. július 26., kedd 16:15

MesQueUnClub írta:Attól, hogy valaki bemagol 10 évszámot, 3 verset, 40 fővárost még nem lesz művelt, ez meg, hogy meghallgatja? Akkor a világ összes előadóját legyen szíves meghallgatni, hogy művelt legyen, hát nem tudsz 20 Gospel énekest, meg 10 templomi kórust felsorolni? ejj ejj. Am meg nem kell ahhoz idősnek lenni, hogy valakit se a rap se guetta ne érdekeljen, ennek semmi köze a műveltséghez.

:lol: :lol:
Jolvan.
Felsoroltam szempontokat. Hogy SZERINTEM ki akivel lehet beszelgetni es nem kő buta es nem hiz fel 2 perc alatt mert azt hiszi Brazilia Europaban van.

Te meg itt frocsogsz....legalabb akkot te probald mar meg definialni hogy ki is a muvelt....NÁLAD.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. július 26., kedd 16:12

Attól, hogy valaki bemagol 10 évszámot, 3 verset, 40 fővárost még nem lesz művelt, ez meg, hogy meghallgatja? Akkor a világ összes előadóját legyen szíves meghallgatni, hogy művelt legyen, hát nem tudsz 20 Gospel énekest, meg 10 templomi kórust felsorolni? ejj ejj. Am meg nem kell ahhoz idősnek lenni, hogy valakit se a rap se guetta ne érdekeljen, ennek semmi köze a műveltséghez.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. július 26., kedd 16:02

Realista24 írta:
De ha nyitott es muvelt embernek tartja magat akkor meghallgatja legalabb egyszer csak h tudja ki is mi is ez.
Ha művelt, idősebb és nem hallgatja meg, mert nem érdekli, akkor elveszíti a művelt státuszát?
Termeszetesen nem.
Attol meg ezer mas dologgal képben lehet.
Legalabbis nalam ez igy van.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. július 26., kedd 16:01

De ha nyitott es muvelt embernek tartja magat akkor meghallgatja legalabb egyszer csak h tudja ki is mi is ez.
Ha művelt, idősebb és nem hallgatja meg, mert nem érdekli, akkor elveszíti a művelt státuszát?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2016. július 26., kedd 16:00

ziro4vr írta:
Realista24 írta:Úgy látom én egy műveletlen paraszt vagyok :lol: :lol:
+1, bár anno ének-zene órán figyeltem a mozartos részeknél, akkor mégse? Illetve ha a mozart golyót szeretem, az számít esetleg? :hmmm:
Csak ha közbe a Für Elise-t fütyülöd és elmondod ki volt tupac és megmutatod a térképen, hogy hol született. :D
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. július 26., kedd 15:57

Ferencváros írta:
lestat írta:
Essemm meg.....nem arrol volt szo hogy Magyar intelligens emberek hanem hogy emberek. Marpedig ha szóba kerul a Rap vagy pl Egy Dj akkor az illető tudja mar Tupac vagy Guetta nevèt. SZERINTEM.
Na de akkor egy 50-60 éves ember nem lehet művelt? Mert pl. apám biztos nem hallott még Guettáról, de nála műveltebb embert nem ismerek. :mrgreen: Kétlem, hogy az idősebb korosztály ismeri ezeket a neveket.

Nem...szimplán nem koveti a mai zenét. De ha nyitott es muvelt embernek tartja magat akkor meghallgatja legalabb egyszer csak h tudja ki is mi is ez.

Na es a festmenyek?? Muveszet?
Nem nagyon talalkoztam olyan emberrel aki tudott volna errol beszelni...en sem...szerintem ez az ág ki halóban van. :lol:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2016. július 26., kedd 15:53

lestat írta:
Essemm meg.....nem arrol volt szo hogy Magyar intelligens emberek hanem hogy emberek. Marpedig ha szóba kerul a Rap vagy pl Egy Dj akkor az illető tudja mar Tupac vagy Guetta nevèt. SZERINTEM.
Na de akkor egy 50-60 éves ember nem lehet művelt? Mert pl. apám biztos nem hallott még Guettáról, de nála műveltebb embert nem ismerek. :mrgreen: Kétlem, hogy az idősebb korosztály ismeri ezeket a neveket.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. július 26., kedd 15:52

Ezért relatív hogy ki művelt stb...mindenkinek más a fontos....a Föcit lehagytam....pl volt az EB kdeje alatt hogy meghallottam egy beszelgetset hogy a kiscsaj azt kerdezte hogyna brazilok bent vannak-e meg? Mondom gyerek az nem is europa....es teljesen felhaborodva visszakerdezett hogy az h lehet?? Mondom az del amerika...na meg bambabban nezett.. :lol:

Essemm meg.....nem arrol volt szo hogy Magyar intelligens emberek hanem hogy emberek. Marpedig ha szóba kerul a Rap vagy pl Egy Dj akkor az illető tudja mar Tupac vagy Guetta nevèt. SZERINTEM.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: eReMA » 2016. július 26., kedd 15:43

Realista24 írta:Erőszakkal, szigorral... :lol: Látom a 90% segghülyében te is benne vagy a felfogásod alapján :lol:
Így is lehet mondani. Neked könnyebb fogalmaznod, zöld vagy. :D
Vicc bazzeg...
Földrajz szakinak kell lennie valakinek, különben egy segghülye az ember és mêg nem is barátkoznak vele.... :lol:
Biztos tele van barátokkal. Elképzelem, ahogy beindít egy ilyennel: Macedónia fővárosa?! 3..2...1.. Letelt. :lol:



(Szkopje)
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
doncsontos
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2013. május 13., hétfő 14:12
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: doncsontos » 2016. július 26., kedd 15:41

ferni írta:
palesz77 írta:Ahogy nézem, a hsz-ek alapján elmondható, hogy mindenki szerint az számít művelt embernek, aki azokban a területekben van otthon, amikben ő is nagyjából tájékozott.. :D
Vicc bazzeg...
Földrajz szakinak kell lennie valakinek, különben egy segghülye az ember és mêg nem is barátkoznak vele.... :lol:

na hát ez a 21. század, mi lenne ha egy 15-16 évest kérdeznél erről? ha nem pokémonozol akkor már nem vagy a barátom :argue: :angry: :lol:
Luis Figo 10
Ronaldo Nazárió 9
Zinedine Zidane 5


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég