OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. október 27., csütörtök 12:06

Realista24 írta:
kiserik írta:
A tiszteletet nem az iskolában kell megtanítani. Általában akkor már késő, illetve mikor visszakerül a közegébe, akkor visszaesik. Sajnos ilyen lett/ilyenné tették a társadalmunk.
Tovabbra is az a helyzet, hogy a gyerek tobb (aktiv) idot tolt iskolaban, mint otthon.
Persze, csak baszhatja a pedagógus, ha a gyerek 7 évesen úgy érkezik meg az iskolába, hogy ő a FŐNÖK, neki mindent lehet, mert ezt nevelték bele 7 éven keresztül. Azt a 7 évet soha nem fogja behozni az iskolában eltöltött idő, főleg nem ilyen társadalmi normák mellett. Világ szégyene, hogy rendőr kell az iskolába azért, hogy megvédje a pedagógusokat. Erről sok mindenki tehet, de főleg a mai modern szülők.

Tjacks
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. október 27., csütörtök 11:59

Halfkey írta:
Tjacks írta:

Nyilván arra alapozol amit tőlük hallasz, látsz. :)

Már csak egy gondolat : a "Szarni a gyerekekre" és a " full fókusz" között is vannak - szerintem - lépcsőfokok.

De itt már képbe jön a hivatás érzet is, mert csak a jó bértől nem lesz valaki szuper-király tanár, ezt adom.
Hát ember, persze hogy van különbség, de innen indultunk ki, nem én hoztam be a szarik bele kifejezést :D
hol írom hogy nem én hoztam Padre? :D pont azért hoztam be - újra - hogy árnyaljam a képet.

Vannak olyanok akik beleszarnak. meg olyanok is akik csinálgatják. Meg azok is akik még ezekután is beleteszik amit tudnak, mert nem a gyerekekkel akarnak kibaszni. Véleményem szerint az utóbbiból már egyre kevesebb van.

Nah ebbe tessék belekötni félkulcs Uram:kalapos:

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8477
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. október 27., csütörtök 11:40

Gyerekekkel is sokkal több fixen a gond, húgom most nyolcadikos, ugyanoda jár általánosba ahova anno én, csomó tanár ugyanaz még...
Botrány amik mennek, múltkor egy osztálytársa elkezdett torka szakadtából ordibálni a tanárral meg ilyenek, aztán a csaj letiltott mindenkit mindenhonnan majd a szülei átiratták egy másik suliba és ez a 10. balhéja volt ennek a gyereknek, volt hogy megvert egy fiút....

Azt te meg szólni nem mertél ugyanezeknek a tanároknak 10+ éve meg figyeltél hogy köszönsz nekik, most meg a gyerekek ordibálnak velük... na ezt àtèlni is kemény lehet a tanároknak és még a fizetésük is kevesebbet ér mint anno...

Tjacks
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. október 27., csütörtök 11:38

kiserik írta:


A tiszteletet nem az iskolában kell megtanítani. Általában akkor már késő, illetve mikor visszakerül a közegébe, akkor visszaesik. Sajnos ilyen lett/ilyenné tették a társadalmunk.
Erre céloztam a játszóteres példámmal. Már oviban "elkészül" a gyerek. És ahogy múlik az idő, egyre nehezebb ezt kontrollálni.

Realista24 írta:
Tovabbra is az a helyzet, hogy a gyerek tobb (aktiv) idot tolt iskolaban, mint otthon.
ez igaz, de abban egyetértek kiserikkel, hogy a gyerek az iskolába - ideális esetben - már úgy érkezik meg hogy a szüleitől megtanulta, elleste az alapvető viselkedési formákat.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. október 27., csütörtök 11:36

Tjacks írta:
Halfkey írta:

Elfogadom hogyha szelektív/szubjektív az állításom, de én nem ismerek egyetlen olyan tanárt sem aki szarna a gyerekekre, és elég sok a családban mind a pedagógus, mind a kisgyerek/szülő.
Nyilván arra alapozol amit tőlük hallasz, látsz. :)

Már csak egy gondolat : a "Szarni a gyerekekre" és a " full fókusz" között is vannak - szerintem - lépcsőfokok.

De itt már képbe jön a hivatás érzet is, mert csak a jó bértől nem lesz valaki szuper-király tanár, ezt adom.
Hát ember, persze hogy van különbség, de innen indultunk ki, nem én hoztam be a szarik bele kifejezést :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 11:33

kiserik írta:
Realista24 írta:

Vannak meg egyeb forrasaim is :mrgreen: de szerencsere olyan a kolyok, hogy elmondja a frankot...neha mondjuk nem kene :x :kalapos:

Tisztelet...nem csak a tanarok irant nincs meg sok gyerekben es felnottben, hanem senki irant. A heti enek meg rajzorak fele helyett ilyenekkel (is) kene foglalkozni, es akkor lenne esely a kevesbe korcs tarsadalom felnovesenek.
A tiszteletet nem az iskolában kell megtanítani. Általában akkor már késő, illetve mikor visszakerül a közegébe, akkor visszaesik. Sajnos ilyen lett/ilyenné tették a társadalmunk.
Tovabbra is az a helyzet, hogy a gyerek tobb (aktiv) idot tolt iskolaban, mint otthon.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Tjacks
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. október 27., csütörtök 11:32

Halfkey írta:
Én sem azt állítom hogy csak a bér rendezéssel megoldódna minden. De álszentség lenne azt állítani hogy nem ez az egyik gyengepontja a jelenlegi rendszernek.
Elfogadom hogyha szelektív/szubjektív az állításom, de én nem ismerek egyetlen olyan tanárt sem aki szarna a gyerekekre, és elég sok a családban mind a pedagógus, mind a kisgyerek/szülő.
Nyilván arra alapozol amit tőlük hallasz, látsz. :)

Már csak egy gondolat : a "Szarni a gyerekekre" és a " full fókusz" között is vannak - szerintem - lépcsőfokok.

De itt már képbe jön a hivatás érzet is, mert csak a jó bértől nem lesz valaki szuper-király tanár, ezt adom.

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. október 27., csütörtök 11:18

Realista24 írta:
hehetheoriginal írta: :mrgreen:


ez a: jol van az hagyjál már fater, minden sinen van :lol:

amugy nyilvan van pár iskola az orszagban, ahol mar csak a nagy szamok torvenye alapjan jo tanarok vannak, senki nem mondta, hogy mind kuka.

de az is biztos, hogy a gyerekek - es a szulok - nagy resze manapsag egy bizonyos kor felett kurvara nem tiszteli a tanarokat, szegeny csatlosnak latja oket, akarmennyire is normalis az adott tanar.
foleg ha felmillios iphonenal szaladgal a gyerek, ami koztudottan 2-3 tanári havi bér...
Vannak meg egyeb forrasaim is :mrgreen: de szerencsere olyan a kolyok, hogy elmondja a frankot...neha mondjuk nem kene :x :kalapos:

Tisztelet...nem csak a tanarok irant nincs meg sok gyerekben es felnottben, hanem senki irant. A heti enek meg rajzorak fele helyett ilyenekkel (is) kene foglalkozni, es akkor lenne esely a kevesbe korcs tarsadalom felnovesenek.
A tiszteletet nem az iskolában kell megtanítani. Általában akkor már késő, illetve mikor visszakerül a közegébe, akkor visszaesik. Sajnos ilyen lett/ilyenné tették a társadalmunk.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 11:15

Jo, az edzes megint kulon tema :lol:

Ezert orultem kulon, amikor az oreg Szobi volt a gyerek edzoje. Na o nem finomkodott, ki is koptak az anyukak edzesrol :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3581
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. október 27., csütörtök 11:13

Én még egyet írnék az eredeti kérdéshez: a mi fiúnk még csak most kezdte az elsőt, így a jegyekről meg a többi szülőről nem tudok mit mondani, de pl...

Múlt héten feleségem+gyerek elvoltak megnézni a sulifocit (azt hiszem 1-2. és 3-4. osztály van együtt délutánonként), Feleségem kérte a gyereket, hogy jöjjenek el, mert 1-2 ANYUKA!! olyan wirtschaftot rendezett, hogy vállalhatatlan volt.. Állandóan mondta a gyerekének (az edző helyett nyilván..), hogy mit csináljon, ide fusson, oda fusson, ha elrontotta a passzot, ha elpattant tőle: jaaajmitcsinálsz?!, minek rúgtad mellé.. Stb..

Szerintem ez a jegyeknél sem lesz másként, ha ilyen szupergyereket akar csinálni a sajátjából.. Sok a frusztráció rengeteg szülőben, és a saját sz@rját vezeti rá a gyerekre és minden kis hibájáért előveszi.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. október 27., csütörtök 10:59

Én sem azt állítom hogy csak a bér rendezéssel megoldódna minden. De álszentség lenne azt állítani hogy nem ez az egyik gyengepontja a jelenlegi rendszernek.
Elfogadom hogyha szelektív/szubjektív az állításom, de én nem ismerek egyetlen olyan tanárt sem aki szarna a gyerekekre, és elég sok a családban mind a pedagógus, mind a kisgyerek/szülő.

Szerintem már hosszú évekkel ezelőtt kirostálta a rendszer azokat akik nem annyira elhivatottak voltak, hogy a gyerekekért mindent IS megpróbálnak tenni, pénztől függetlenül. Aki nem ilyen, az szerintem nem azt választja hogy felveszi a 150 nettót és leszarják a gyereket, hanem átmennek máshová dolgozni.

Ez az én tapasztalatom, de tévedhetek.

Természetesen a bér probléma, rendezni kell, de azt mondani hogy mivel kevés a pénz sok tanár leszarják a gyerekeket szerintem egyszerűen nem igaz. Pont ezért is kéne még jobban elismerni őket, mert ennek ellenére sem szarják le!

Tjacks
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. október 27., csütörtök 10:28

Halfkey írta:
Kevesebb ügyfél nem lehet, nem fejlődik a vállalat. :) Növekedni kell minden tekintetben, nagyjából ez a világ - még jelenlegi - rendje.
Pontosan ez volt az analógia lényege. Nem szarik az ember bele az ügyfélbe, és a tanár se a gyerekbe de nyilvánvalóan nem tud ugyanannyira figyelni minden egyes gerekre 10 osztályban mintha csak 5-ben kellene.
nézd azzal nem vitatkozom hogy a létszám miatt a figyelem jobban megoszlik, ez szimpla matek, nyilván igaz az állításod.

Én sem azt állítom hogy csak a bér rendezéssel megoldódna minden. De álszentség lenne azt állítani hogy nem ez az egyik gyengepontja a jelenlegi rendszernek.
cart írta: Nekem a tanar ismerosok arra panaszkodnak, hogy a legtobb gyerek semmi nevelest nem kap otthon, az oktatast ilyen alapveto videlkedesi normak elsajatitasaval kell kezdeni. Ez normal esetben nem a tanar feladata lenne megtanitani hogy kell egy kozossegben viselkedni.

Meg amelyik gyerek nem tud viselkedni oran es zavarja a tobbieket a tanulasban azt se lehet mar nagyon megfegyelmezni, mert akkor jobb eseteben csak jonnek a szulok egybol bepanaszolni a tanart hogy megsertette a gyerek meltosagat meg hasonlok. :lol:
Ez meg csak tovább ront a helyzeten. Gyerek rögtön tudja hogy nyeregben van, tanárnak lefőttek. Ez sem segít a motiváció fenntartásában. :-(

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. október 27., csütörtök 10:21

Tjacks írta: e ugyanúgy mennél be dolgozni ha azt éreznéd hogy egyre kevesebbet kapsz érte? Szerintem hosszú évek alatt mindenkit utolérne a beleszarok érzés. Még téged is
Halfkey írta: Én ezt nem így látom, szerintem baromira nem szarnak bele, csak kevesebben vannak X gyerekre.
mindkettő igaz. Túl kevesen vannak, és az a kevés is túl kevés pénzt kap, így a kettő együttes hatása az, amit többen leírtak, hogy nem úgy foglalkoznak a pedagógusok a gyerekekkel, ahogy mondjuk 30-40-50 éve.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. október 27., csütörtök 10:17

Kevesebb ügyfél nem lehet, nem fejlődik a vállalat. :) Növekedni kell minden tekintetben, nagyjából ez a világ - még jelenlegi - rendje.
Pontosan ez volt az analógia lényege. Nem szarik az ember bele az ügyfélbe, és a tanár se a gyerekbe de nyilvánvalóan nem tud ugyanannyira figyelni minden egyes gerekre 10 osztályban mintha csak 5-ben kellene.

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. október 27., csütörtök 10:13

Nekem a tanar ismerosok arra panaszkodnak, hogy a legtobb gyerek semmi nevelest nem kap otthon, az oktatast ilyen alapveto videlkedesi normak elsajatitasaval kell kezdeni. Ez normal esetben nem a tanar feladata lenne megtanitani hogy kell egy kozossegben viselkedni.

Meg amelyik gyerek nem tud viselkedni oran es zavarja a tobbieket a tanulasban azt se lehet mar nagyon megfegyelmezni, mert akkor jobb eseteben csak jonnek a szulok egybol bepanaszolni a tanart hogy megsertette a gyerek meltosagat meg hasonlok. :lol:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. október 27., csütörtök 10:13

Bocsi a dupláért, ez még lemaradt:

https://www.hrportal.hu/hr/pedagogus-be ... 20109.html

de itt van ez, meg lehet nézni.

Ha Ped 2.-ben vagy, és 30 éve vagy a pályán, akkor lép a tiszta alapbéred nettó 300ezerre. És ez is csak azért, mert van a 20%-os bérpótlék, ami bármikor elvehető.
Ha nem lenne, akkor Ped 2.-ben soha nem menne az alapbéred 300ezer fölé. Hiába vagy a pályán 40 éve.

Mesterpedagógusként oké, de ott meg limitálva van az egy évben mestervizsgát tehetők száma, másrészt kell hozzá egy szakvizsga, ami 2 éves, kb 2 mill-ba fáj. vagy megfinanszírozza a tanker (általában nem, vagy ha igen, a felét) vagy nem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. október 27., csütörtök 10:06

Realista24 írta:
Csabi írta: ja, btw, ha már tanárokról van szó: ma reggel azt olvastam, hogy a sztrájkoló tanárokat az amerikaiak pénzelik a háttérben.

csababarca, kérlek nyilatkozz, te mennyit kapsz zsebbe!?
Csababarca minden evbe amcsiba jart melozni mondjuk.... :hmmm:
Már 2019 óta nem, akkor voltam utoljára:D Hiányzik is az a lóvé.

234ezer forintot kapok nettóban.
Ebben benne van az osztályfőnöki pótlék, meg a 20%-os bérpótlék.
Ha ezek nem lennének, akkor 260ezer lenne a bruttóm, mint mindenkinek, mivel ide emelték a garantált bérminimumot (?), így a bértábla értelmetlenné vált, mert ugyanannyit kap a gyakornok, mint a 10 éve tanító ped1-es= 260ezer bruttót.

EGy kezdő ma a 20%os bérpótlékkal együtt kap 207ezret kézbe.

Én ped1-be vagyok, meg ofő, ez 27ezer pluszt jelent nettóban egy nullkilóméteres, nem osztályfőnök gyakornokhoz képest.
-> ezt csak azért írom, mert életpályamodell ugyebár, de 27ezret tudsz 5-6 év alatt ugrani a bértáblán:D ofő feladat bevállalásával. :lol:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11468
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. október 27., csütörtök 9:50

csak véletlen egybeesés
:lol: az.

menjél higgyél tovább :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. október 27., csütörtök 9:48

Realista24 írta: Nem tudom van-e meg itt valaki, akinek iskolas koru a gyereke, de en tegnap megint kiegtem, milyen barom szulok vannak.

Mark meselte, hogy az egyik osztalytarsa 20 percig sirt a suliban, mert negyes lett az angol dogaja, es igy mar nem lesz dicseretes ötös belole es a szülei ezert le fogjak cseszni.

Es nem ö az egyetlen az osztalyban, akit terrorban tartanak a szülei, a "csak az ötös az elfogadhato" jeligevel.
Próbálok hinni abban, hogy csak véletlen egybeesés. Elolvastam amit írtál, nincs gyerekem, ez a téma még jó darabig nem érint. Zárom be a fórumot, fél órával később facebook elindít. első videó, amit feldob

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 9:44

Csabi írta: ja, btw, ha már tanárokról van szó: ma reggel azt olvastam, hogy a sztrájkoló tanárokat az amerikaiak pénzelik a háttérben.

csababarca, kérlek nyilatkozz, te mennyit kapsz zsebbe!?
Csababarca minden evbe amcsiba jart melozni mondjuk.... :hmmm:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 124 regisztrált és 0 vendég