OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. november 9., hétfő 22:50

ziro4vr írta:Jó, a top kifejezés némileg szubjektív és túlzó lehet, bár értelmezés kérdése. De kíváncsi vagyok most már az ellenoldalra is.
Európai topot írtál. A valóság az, hogy még káerópai viszonylatban sem elsőrangú a Marx Karcsi.

http://www.topuniversities.com/universi ... se+search=

http://www.korkep.sk/cikkek/friss-hirek ... 0-listajan

http://hvg.hu/vilag/20151020_qs_kelet_europai_rangsor

Avatar
defender3
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2015. november 9., hétfő 18:01
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: defender3 » 2015. november 9., hétfő 22:49

Hát a Pannon oktatói érdekesek ott a 3. helyen. Bár tudom, hogy van olyan tanár az MK-n aki 4 év alatt végezte az 5 éves osztatlant. :D Akik engem tanítottak azok közül volt pár nagyon penge de azért nem hiszem, hogy ennyire jó az egész egyetem oktatói gárdája.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 9., hétfő 22:46

Mondom nem szentírás, iránymutató. De elég ránézni a Corvinusos ponthatárokra, mindjárt következtethető miért is a diákok miatt elit.

A gatyádba meg másszon be a tarajos sül. :Đ

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 9., hétfő 22:43

nmate írta:A diákok húzzák fel azt az iskolát.
Ilyen könnyen nem jutsz be a gatyámba!!! :mrgreen: :mrgreen:

szerk: na, a pannon oktatói 3. helye kapásból egy big joke, hatalmas vicc
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 9., hétfő 22:42

http://eduline.hu/felsooktatas/2014/11/ ... 015_D2BU6U

Gotcha.
Nem szentírás természetesen.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 9., hétfő 22:34

Elit iskola, de nem mondanám, hogy az oktatói színvonal miatt elsősorban. ELTE, SZTE, SOTE mind-mind jobb oktatókat vonultat fel, persze ezt nem saját tapasztalat alapján mondom. Kb 1 éve futottam bele valami rangsorba (ha megtalálom linkelem), hallgatók kiválósága Corvinuson illetve a BME-n volt a legjobb, oktatóké meg ELTE meg SOTE talán.
Visszatérve a Corvinushoz, kapcsolatokat aláírom, de inkább magyarországi viszonylatokban. A diákok húzzák fel azt az iskolát.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 9., hétfő 22:28

Jó, a top kifejezés némileg szubjektív és túlzó lehet, bár értelmezés kérdése. De kíváncsi vagyok most már az ellenoldalra is.
Nem illik.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. november 9., hétfő 22:26

Mi nem igaz ebből? A technikai feltételekről nem tudok, Dániához képest elmaradottnak tűnik (nyilván), de a kapcsolatrendszert (elég megnézni, kik járnak előadásokat tartani), meg az itteni profok és kutatók munkáját én személy szerint nem kérdőjelezném meg.
Vidéki gimibe jártam. Top 15-ben van az országos listán és nekem is volt olyan kitűnő osztálytársam, akinek érettségi évében a töri tanár rázta az öklét, hogy nem végezte el a gimit csak 5-ös osztályzattal ennek ellenére, amikor tartottunk egy ilyen bográcsban csinálunk kaját és jól érezzük magunkat dolgot, elküldtük kenyérért a közeli pékségbe, mire visszajött!!!!!! kibaszott üres kézzel, hogy nem volt már kenyér a pékségben!!!
nem tudta megoldani azt a kib*szott nagy problémát, hogy nem volt már kenyér abban a pékségben, ahova küldtük, de kenyér meg kellett volna nekünk.
Nan agyjából ennyil enne a történet. :lol: De majd 10 év múlva biztos tökre gyakorlatias és életképes döntéseket fognak hozni és felvirágoztatják ah azát, mivel mind vezető pozíciót fog betölteni.

:ike: :roll:

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2015. november 9., hétfő 22:20

istimester írta:
ziro4vr írta: Olyan technikai feltételekkel, kapcsolatrendszerrel, szaktekintélyekkel rendelkezik az egyetem, ami bizony Európa szerte is eléggé top kategóriás.
Hát persze.

Nem vagyok Corvinus-os, Isten ments, de errol van relevans tudasod vagy csak hatterinfo nelkul irtad azt, amit?

Egyreszt egyetertek vele mert Europaban nem feltetlenul tennem a szuk elitbe, masreszt viszont magyar viszonylatban (amennyire tudom) korrekt az ottani oktatoi- es technikai szinvonal.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. november 9., hétfő 22:09

ziro4vr írta: Olyan technikai feltételekkel, kapcsolatrendszerrel, szaktekintélyekkel rendelkezik az egyetem, ami bizony Európa szerte is eléggé top kategóriás.
Hát persze.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. november 9., hétfő 20:47

Aki érintett a pénzügyi szférában, dobjon egy PÜ-t legyenszíves! Személyi kölcsönről lenne szó.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 9., hétfő 19:49

Van ez az eszme, ami szerint a felsőoktatás az értelmiség területe, amely réteg ugye nyilván nem szenved hiányt al általános műveltésgben. Csak ugye azóta annyira felhigult a "mezőny", hogy ennél még sokkal cifrább hiányosságok is simán kiderülnének egyesekről.

Bár már ott el van cseszve az egész, hogy ha megkérdezel valakit mondjuk, hogy mi is az a szocializmus, köpni-nyelni nem tud, de azt álmából felkeltve is elhadarja, hogy 1222, Aranybulla.
Nem illik.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. november 9., hétfő 19:48

BBeno írta:
Egy barátom mesélte, hogy voltak wellness hétvégén a baráti társaságával, pont október 23-án. Feljött a téma, hogy mit is ünneplünk aznap. 6ból csak ő tudta. Úgy, hogy mindnyájan a felsőoktatásban pallérozódnak
most attól függetlenül hogy igen alapműveltség része, kikéri mindenki magának stb stb..

lelehet(ett) érettségizni duplázással is. teszem azt matek-infó. szevasz. hol kell neked történelmet meg magyart tudnod hogy egyetemista legyél? elég a kettes úgy is a matek infót kell kimaxolnod hogy menj a műszakira. ott meg aztán főleg nem fogják rajtad ezt számon kérni, mert hiszen minek kérnék nem azért vagy ott hogy alapműveltséget verjenek beléd, és mégis az egyik legnagyobb egyetemre jársz magyarországon.
Én azt vettem észre magamon, hogy amit tanultam gimiben akár történelem, akár biosz, kémia terén, azt úgy elfelejtettem, hogy csak na. Nem tudom miért. Kicsit olyan, mintha az agyam, "kitörölte" volna azokat a dolgokat, amik nem kellettek az egyetemhez.

Másik téma: hát hogy mi megy a madridom facebook oldalán... kabaré. :D

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. november 9., hétfő 19:44

Egy barátom mesélte, hogy voltak wellness hétvégén a baráti társaságával, pont október 23-án. Feljött a téma, hogy mit is ünneplünk aznap. 6ból csak ő tudta. Úgy, hogy mindnyájan a felsőoktatásban pallérozódnak
most attól függetlenül hogy igen alapműveltség része, kikéri mindenki magának stb stb..

lelehet(ett) érettségizni duplázással is. teszem azt matek-infó. szevasz. hol kell neked történelmet meg magyart tudnod hogy egyetemista legyél? elég a kettes úgy is a matek infót kell kimaxolnod hogy menj a műszakira. ott meg aztán főleg nem fogják rajtad ezt számon kérni, mert hiszen minek kérnék nem azért vagy ott hogy alapműveltséget verjenek beléd, és mégis az egyik legnagyobb egyetemre jársz magyarországon.

én is egész gimi alatt ilyen felfogásban tanultam magyarra. meg is lett az eredménye :lol: :lol: mondjuk a töri az 5-ös lett, de a magyar irodalomból semmi nem tudott érdekelni, minden bemagyarázott na vajon mire gondolhatott a költő bemesélés volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BBeno 2015. november 9., hétfő 19:48-kor.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. november 9., hétfő 19:19

"Ahol nem értem a szót, hogy értelmiségi
Az egyetem a lóvét, nem az értelmet kéri" /Steve/
Az egyetemi évkönybe ezt akartam beírni az "oldalamra", de cenzúrázták. :kivagyhe:

Egy barátom mesélte, hogy voltak wellness hétvégén a baráti társaságával, pont október 23-án. Feljött a téma, hogy mit is ünneplünk aznap. 6ból csak ő tudta. Úgy, hogy mindnyájan a felsőoktatásban pallérozódnak :lol: :|

Ettől kezdve nem vagyok benne biztos, hogy az észbontók megrendezett. :x
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
defender3
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2015. november 9., hétfő 18:01
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: defender3 » 2015. november 9., hétfő 19:15

A PHd-sek megint egy külön kategória. Én ott 2 véglettel találkoztam. Vagy nagyon szemét volt és ahol lehetett szopatott, a másik meg az akivel simán el lehetett mindenről beszélgetni.
A tanárok is általában nagyon rendesek és nagyon segítőkészek, meg örülnek is ha kérdez a diák.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. november 9., hétfő 19:08

ziro4vr írta:Mondjuk az tény, hogy a professzorok jó része mellékesen tanít, dolgozik a saját szektorában, az egyetemi infrastruktúrát felhasználva kutatgat, és mellékesen még tanít is. És amikor ezek, a hatalmas tudású, de kevés pedagógiai érzékkel rendelkező oktatók találkoznak a leszarom, suttyó, csak a kredit kell emberkékkel, az egy kibékíthetetlen ellentét.

Pedig a felsőoktatás maga a kapcsolati tőke aranybányája, én is így helyezkedtem már el elég biztosan a suli mellett is. Aki bátran kopogtat, és azért van is valami hozott anyaga tudás formájában, annak kinyitják az arany kaput, sőt még beljebb is rúgdalják.
Nekem mindkét professzorom hatalmas érzelmi intelligenciával is meg van áldva és mindkettő kiváló pedagógus, és zseniális előadó.

Viszont az igaz, hogy hozzájuk aztán lehet menni, hogy ez meg az érdekel, magyarázza el Neked mert érdekel. Aki tudni akar, érdeklődik, azt nagyon kedvelik és nagyon örülnek neki. Ez tuti, de ez tanárok többségére igaz. Nagyon ritka mikor gyökér egy tanár és elküld. Velem csak doktorandusszal fordult elő 1x ilyen. Legtöbb tapasztalatom abszolút pozitív.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 9., hétfő 19:02

Mondjuk az tény, hogy a professzorok jó része mellékesen tanít, dolgozik a saját szektorában, az egyetemi infrastruktúrát felhasználva kutatgat, és mellékesen még tanít is. És amikor ezek, a hatalmas tudású, de kevés pedagógiai érzékkel rendelkező oktatók találkoznak a leszarom, suttyó, csak a kredit kell emberkékkel, az egy kibékíthetetlen ellentét.

Pedig a felsőoktatás maga a kapcsolati tőke aranybányája, én is így helyezkedtem már el elég biztosan a suli mellett is. Aki bátran kopogtat, és azért van is valami hozott anyaga tudás formájában, annak kinyitják az arany kaput, sőt még beljebb is rúgdalják.
Nem illik.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. november 9., hétfő 18:54

Érdekes, fontos, és bonyolult téma, amit felhozott Pipita, de úgy gondolom, hogy fontos erről beszélni. Itt is. Kocsmában, otthon, szülő-gyerek között, tanárokkal, stb.

Mélyen nem is mennék bele most, de én erről beszélgettem már 3-4 tanárommal, közülük kettő nagyon okos professzor, és ami nagyon jó, hogy Ők tudják jól, hogy gáz van. De változtatni nagyon nehéz, és leginkább fent a nagyokosoknak kéne változtatni. De arra ne számítson senki, hogy tüntetés lesz azért, mert nem megfelelő az oktatás (túl kevés a tudni akaró, nagy tudásszomjú diák). Sajnos.

Tömören itt van minden gondolat, amit én fontosnak tartok Szentgyörgyi Albert évnyitó beszéde 1930ból.

Nekem nagy szívfájdalmam - magánügy, hogy miért - az oktatás minősége és a hazai oktatáspolitika. :-(

Hallgassátok meg az öreg zsenit (Szentgyörgyit), mert minden szava kincs! :)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 9., hétfő 18:53

Na most, azért a Corvinust tegyük tisztába. Olyan technikai feltételekkel, kapcsolatrendszerrel, szaktekintélyekkel rendelkezik az egyetem, ami bizony Európa szerte is eléggé top kategóriás. A képzéssel sincsenek nagy problémák, összességében erről az oldalról nézve valóban méltó a híréhez az intézmény.

Az már egy másik dolog, hogy a hallgatók merítését tekintve, a valóban jó adottságokkal rendelkező, szorgalmas, tanult közgazdász wannabek kb harmadát, negyedét teszik ki a mintának. Ott vannak a gazdag szülők agyilag szegény, bevásárolt gyerekei, ott vannak a befolyásos szülők, nyolcas pályán beúsztatott gyerekei, akik árnyalják a képet, és felviszik a vércukromat nekem is igen gyakran. De ez szerintem jelenleg egy megoldhatatlan fekete lyuk, nem csak a Corvinus esetében, hanem a többi jó nevű felsőoktatási intézmény kapcsán is.

Ha már itt tartunk, nekem a nagy eltés bölcsisekkel, meg többi leendő hamburgercsomagolóval van gondom, de nem akarok most megnyitni egy közgazdász vs bölcsész vitafórumot. :lol:
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 71 regisztrált és 0 vendég