OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Marky
Hozzászólások: 1896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2015. július 17., péntek 11:43

én most jöttem haza egy kis londoni nyaralásféléből. vegyes tapasztalataim vannak az egésszel kapcsolatban. a fizetések mindenképpen magasabbak forintban mérve a hazaihoz, ez teljesen egyértelmű, viszont az árak már teljesen más szinten vannak. nagyon nem mindegy, hogy itthon adsz ki 270ft-ot egy jó magyar kenyérért a 450ezres fizetésedből, vagy az ottani 1000ből 1 fontot a szar toastra, amit itthon még ingyen se ennél meg. ez csak egy durva hasonlat az ottani árakra. általánosságban a kaják sokkal rosszabbak, mint itthon egy átlagos menzán és még rá is szorozhatsz 2.5-el a hazai árra, hogy körülbelül megkapd az ottanit. én nem vagyok egy nagy igényű ember, de aki szeret enni, szereti a hazai ízeket, annak egy ilyen mértékű váltás pokol lehet. a legalja arab gyorsétteremben a kiskóla-kiskrumpli-kisburger trió 2.50-3 font körül mozog, attól függően, mennyire alja városrészen vagy. ha kávézni akarsz, kénytelen vagy 2 fontot kiadni a starbucksban, mert sehol nem kapsz olyan kávét, mint amit itthon. lehet jönni azzal, hogy otthon megfőzöd... igen, ha lenne rá időd. én ahogy láttam, az alsó-középréteg annyira robotol és rohan összevissza egész nap, hogy örül, ha be tud metrozni és buszozni a reggeli dugóban a melóhelyre. nem hiába rohan boldog-boldogtalan százmétereket az aluljáróig.
a lakások ára kegyetlen szinten mozog, a fizetésed fele biztos rámegy. kétlem, hogy egy minimálbér közeli fizetésből annyira vígan még kirándulgatni is lenne miből hétvégente.

lehet szidni a hazánkat, mert nem könnyű az élet, de képzetlenül máshol se. az már megint más dolog, hogy egy versenyképes szakmával, némi szakmai múlttal mit lehet elérni... de az angol nyelv még így is sokaknak nagy nehézség, hiszen a brit akcentus nehezen elsajátítható. nekem annyi szerencsém van, hogy nagyon könnyen tanulok hallás után és ha ott élnék, nem telne sokba elsajátítani az akcentust.

én is kacérkodok a gondolattal, de csak akkor, ha az életben hatalmas gödörbe kerülök és nulláról kell újrakezdenem. jelenleg vannak itthon olyan értékeim - fősuli, barátnő, család, kapcsolatok - amik miatt nem éri meg kimennem és beállnom az ottani szegénykedő bevándorlók sorába.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 17., péntek 11:07

tanultak az angolt es nem anyanyelvuk de siman megertettem magam.
Igen, aki tanulta az angolt, azzal nem lesz gondod, de aki angol, attól majd a bokádra fosol az esetek 90%-ban, ha leszarja, hogy te nem őslakos vagy :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6599
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. július 17., péntek 10:59

Kicsit inaktiv voltam a napokba szoval most reagalok ha mar en vetettem fel a temat. :D

Zsombor: valo igaz, az angol nem megy annyira folyekonyan de megtudom ertetni magam. Most voltunk egy hetet horvatba es ott jo nyilvan kozel se ugyanaz mert ok is tanultak az angolt es nem anyanyelvuk de siman megertettem magam. Plusz ralennek kenyszerulve es ugyis megtanulnam kint.
A tobbieknek meg koszi a valaszt. :)
Igazabol egy nagyobb alom vagy terv miatt szeretnek kimenni es penzt szerezni, de most ugy dontottem hogs meg egy evet maradok es addig elmegyek okj-ra es akkor lesz szakmam is, pék akarok lenni, es az alom a sajat pekseg. :D

Mas:
ez mi a fasz? :lol: :lol:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. július 16., csütörtök 17:58

Tehát azért nem olyan fekete-fehér ez a dolog nálam. Mondjuk én alapból nem mennék londonban, spanyoloknál, olaszoknál vagy az osztrákoknál meg kevés az angol nyelv. :) Amőgy meg én úgy vagyok vele, hogy a megfelelő társasággal(szerelem, család, barátok) mindenhol fasza, és a szerelmet leszámítva nehéz magaddal vinni őket. De ez is egyéni dolog erősen. Lehet inkább azon kéne agyalni, hopgy mennyi felesleges dologra költjük azt a sok pénzt...engem se sok választ el, hogy lépjek a bankszakmából a francba, és inkább a balatonfelvidéken sajtot termesszek egy kis házba a dombok között.
Madridban és Spanyolország tengerparti városaiban, Malagán, Barcelónában, a szigeteken (tehát ahol nagy a turizmus az év minden napján) simán elvagy az angollal. Mellé egy erős német nyelvtudás és te vagy a turizmus istencsászára. :) Bár nyilván nem árt beszélni spanyolul, ha ott akarsz élni. :mrgreen:

Amúgy barátokat lehet kint is találni, ráadásul semmivel sem leszel szegényebb azzal, ha új ismerősöket szerzel. Nekem anno bőven elég volt 2-3 havonta találkozni az itthoni barátaimmal, meg közben neten tartani a kapcsolatot, mondjuk én direkt nem kötődöm túlzottan senkihez és semmihez. Ez persze nem azt jelenti hogy ne törődnék velük vagy ne szeretném a barátaimat, de így egyszerűen kényelmesebb az élet. :mrgreen:

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. július 16., csütörtök 16:57

Cáfolnám

Kint is fel lehet építeni az életed. Igen, úgy is hogy 30+ évesen hazajössz. Számtalan embert ismerek aki kiment, majd nagyjából 1 év (egyénfüggő) "talpraállási-idő" után már vígan, korrekt körülmények között él, nem koplal/nélkülöz, nem utolsó sorban minimum egy hazai minimálbért havonta gond nélkül félre tud tenni.
Szerintem azt lehet mondani, hogy van ilyen eset meg olyan eset is bőven...Ha itt senki vagy, akkor annál jobb angliában senkinek lenni. Persze sok más szempont is van, barátok, család, "itthon vagyok" érzés, időjárás, pakisztánok, stb...Olyan munkával, amivel közepesen lehet keresni itthon, én már nem mennék ki mosogatni. Az meg megint más eset, ha jó szakmával mész ki abba a szakmába, hiszen azzal durván kaszálsz kint, mondjuk jó szakmával itthon is jól el lehet lenni.

Meg ugye nem mindegy mennyi időre mész ki, hány lévesen milyen élethelyzetben. 25 év környékén és alatt mindenki húzzon ki ha teheti fél évre, egy évre, világot látni, nyelvet gyakorolni, stb. Ha esetleg még normális munkát is tud szerezni, esetleg ott is ragad...

De ugye itt van a sok mesemondás is, amikor jönnek a szövegek, hogy mekkora király életet lehet élni kint, oké hogy takarít, meg másik 3 emberrel lakik együtt a pkaisztáni negyedben, olyan baszott drága az albérlet, de mekkora király, mert keres x fontot, ami forintra átváltva milyen óriási sok pénz...Ja, és persze nem jár szórakozni meg étterembe meg ilyenek, mert az túl drága...És itt most nem arról beszélek, amikor valaki kimegy adósságot rendezni, azaz tényleg azért megy ki, hogy minimumon éljen, és 1 év gyűjtés után hazajöjjön, hanem életvitel szerűen akkor ő most kiköltözött.

Tehát azért nem olyan fekete-fehér ez a dolog nálam. Mondjuk én alapból nem mennék londonban, spanyoloknál, olaszoknál vagy az osztrákoknál meg kevés az angol nyelv. :) Amőgy meg én úgy vagyok vele, hogy a megfelelő társasággal(szerelem, család, barátok) mindenhol fasza, és a szerelmet leszámítva nehéz magaddal vinni őket. De ez is egyéni dolog erősen. Lehet inkább azon kéne agyalni, hopgy mennyi felesleges dologra költjük azt a sok pénzt...engem se sok választ el, hogy lépjek a bankszakmából a francba, és inkább a balatonfelvidéken sajtot termesszek egy kis házba a dombok között.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. július 16., csütörtök 6:10

Zsombor írta:
ziro4vr írta: Mondjuk nem csak úgy lehet jó jegyeket szerezni ha bejársz minden órára. Jegyzeteket el lehet kérni, kötelező irodalmakat be lehet szerezni, aztán össze tudod tenni a kettőt. Persze nem azt mondom hogy baj, ha bejár az ember, de meg lehet oldani azért. Jó, barátnőre úgy már kevesebb idő jutna, meg a bulik után sem olyan jó 8-kor kelni, de ennyit megér egy biztos jövő..vagy nem? :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Megkérdem Máté kollégát, hogy neki erről mi a véleménye? :lol:
Hát, ha bejártam volna akkor tudnék válaszolni :lol:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 15., szerda 23:58

ziro4vr írta:
RealRaúl77 írta: Egyébként most se jobb a helyzet. Ha beüt a krach, ott vagyunk, hogy együtt élünk, és egyiknknek se tud hova menni. Én nem fogom itthagyni havi 15ezerrel, mert ennyit kap családi támogatás címszóval. Nekem meg arra nem lesz pénzem, hogy a brutálisan olcsó albiból elköltözzem.
Ja hát ez a necces. Mi most fogunk összeköltözni ősztől a barátnőmmel, nem mondom, kis drukk van bennem azért. Sokat voltunk már együtt hosszabb ideig is, de ez teljesen más lesz. Lassan talán azokból az elvárásaimból is lejjebb kell adnom, hogyha hazaérek melóból/suliból/buliból, mindig legyen tiszta alsó, meleg étel és hideg sör, azonnal. :lol:

A poén amúgy, hogy Angliai lehetőség adódott nekem is, én nemet mondtam, de még nem zárult be teljesen az ajtó. Nem tudnám itt hagyni az országot, amelyben fosi bá még szabadlábon van, pumped gabo a konditeremben, Kerlon pedig instantban. :mrgreen:
:lol: :lol:

Egyébként.. közhely, de igaz.. ha arra hivatott a dolog, akkor úgy is minden zökkenőmentes lesz. Ne félj, egy együttélés a viták számát megháromszorozza, :mrgreen: de addig ezzel semmi gond nincs, amíg normálisan meg lehet a dolgokat beszélni, oldani. SZoktam volt mondani barátnőmnek, hogy nem az a lényeg, hogy veszekszünk-e, mert olyan nincs, hogy valamely párnál sosem merül fel vita, a lényeg az, hogy ezeket a vitás helyzeteket hogy kezeljük.
De azt is biztosra mondhatom, hogy ha ilyen elvárásaid lesznek, akkor nem biztos, hogy sokáig lesz, aki felé élj velük :lol: Főleg ha olyan buliból mész haza seggrészegen, ahol ő nem lehetett ott, és akkor még elvárásaid is vannak.. :lol:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. július 15., szerda 23:44

RealRaúl77 írta: Egyébként most se jobb a helyzet. Ha beüt a krach, ott vagyunk, hogy együtt élünk, és egyiknknek se tud hova menni. Én nem fogom itthagyni havi 15ezerrel, mert ennyit kap családi támogatás címszóval. Nekem meg arra nem lesz pénzem, hogy a brutálisan olcsó albiból elköltözzem.
Ja hát ez a necces. Mi most fogunk összeköltözni ősztől a barátnőmmel, nem mondom, kis drukk van bennem azért. Sokat voltunk már együtt hosszabb ideig is, de ez teljesen más lesz. Lassan talán azokból az elvárásaimból is lejjebb kell adnom, hogyha hazaérek melóból/suliból/buliból, mindig legyen tiszta alsó, meleg étel és hideg sör, azonnal. :lol:

A poén amúgy, hogy Angliai lehetőség adódott nekem is, én nemet mondtam, de még nem zárult be teljesen az ajtó. Nem tudnám itt hagyni az országot, amelyben fosi bá még szabadlábon van, pumped gabo a konditeremben, Kerlon pedig instantban. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 15., szerda 23:34

AZon nem is nagyon gondolkodom, hogy én kimenjek. Diploma előtt semmiképp. Diploma után meg... nem érzem annyira jónak angolból magam egyelőre, hogy ott kint megálljam a helyem. Itthon még elboldogulok az angol szakirodalmakkal, azzal nincs gond. De rá kell erre is állnom még jobban.

Egyébként most se jobb a helyzet. Ha beüt a krach, ott vagyunk, hogy együtt élünk, és egyiknknek se tud hova menni. Én nem fogom itthagyni havi 15ezerrel, mert ennyit kap családi támogatás címszóval. Nekem meg arra nem lesz pénzem, hogy a brutálisan olcsó albiból elköltözzem.

Egyébként ha a tanszékvezető nem mondja, meg sem fordult volna a fejemben, hogy ne menjek ki az iparba. Mondjuk év közben vicces lett volna tegyük fel kecskemét és pest közt ingázni, suli akkor tényleg nuku :mrgreen:
Meg a tapasztalatszerzés miatt ajánlott főleg MSC mellett végig dolgozni már. Mivel akinek csak BSC-je van, az 2 évvel előrébb jár abban, amit csak élesben lehet elsajátítani. Például hogy hogy kell több emberrel együtt dolgozva, szigorú határidőre megcsinálni valami feladatot.
Ez sem hülyeség. De talán az első félévtől eltekintve az msc direkt erre is van kialakítva. Azt hiszem nagyjából csak kedd és szerdán van suli (egyik ismerősnek legalábbis), maradék három nap meg iparban. Mondjuk az a két nap az reggel8tóleste8ig.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. július 15., szerda 23:29

RealRaúl77 írta: A tanszékvezető meg nem véletlen mondta szerintem a mestert. Egy gyakorlatban nem is a gyakorlat, hanem inkább a kapcsolatok, valamint egy esetleges későbbi biztos állás a lényeg.
Meg a tapasztalatszerzés miatt ajánlott főleg MSC mellett végig dolgozni már. Mivel akinek csak BSC-je van, az 2 évvel előrébb jár abban, amit csak élesben lehet elsajátítani. Például hogy hogy kell több emberrel együtt dolgozva, szigorú határidőre megcsinálni valami feladatot.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. július 15., szerda 23:21

Na igen, ez a kényelem, meg ráérek még..ezt kell elfelejteni. :mrgreen:

Nyelvtanár, tolmács, itt is azért a barinőd ha pénzt is akar majd látni, akkor hamar kell kezdeni a kapcsolatok ápolását, mert ezek átlagot tekintve nem hoznak annyit. Legalábbis magukban.

Én sosem voltam mintatanuló, legalábbis a bejárást tekintve, beadandók, házik mindig a legvégére lettek készen, meló vagy épp buli/barátnő miatt, de itt is, összebariztam még az elején a világ legpedánsabb csajával, akinek a jegyzetei felértek egy felsőoktatási kámaszutrával. :lol:

Ja meg zárásként, ez a közös kimenetel is szép és jó, de ha ne adj isten szétmentek és ott maradsz vele meg a két bátyjával!, akkor akkor azért nem lennék a helyedben. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 15., szerda 23:15

Na most, kicsit bonyolult a helyzet.

Barátnőm maga, még a két bátyó ajánlata előtt úgy volt vele, hogy ketten együtt tuti nem fogunk felsőoktatásozni, amíg nem szakadunk el a szüleimtől anyagilag, addig nem hajlandó. (az ő szüleit hagyjuk, nem véletlen a szarból indult a két testvére....) Inkább elmegy dolgozni, addig, amíg befejezem. Ha közben én is fogok, akkor az hab a tortán (ugye ziro? :lol: :lol: ). Majd utána ő is nekiáll, addig is tolja a franciát, meg az angolt, mert elég komolyan akarja tudni (minimum nyelvtanár, de akár tolmács szint, ha úgy alakul mindkét nyelv). És akkor erre jött rá a bátyja ajánlata, és minket is elgondolkodtatott.

Az idővel meg az a bajom, hogy így is van a suli, a háztartás és a barátnőm. És mivel vele élek albérletben, egyrészt nem egy legénylakás az albi, másrészt nem tudom csak úgy kipattintani az időmből, hogy jól van, kevesebbet találkozunk. És akkor még nem lazítottam, illetve aludni sem nagyon. Bulizni amúgy sem nagyon szoktam, néha 1-1 koncert, nagyon néha 2-3 üveg sör, de ha haversráccal nekiülünk, akkor 1 üveg az kétliteres :lol: De ez ritka.
Talán így is lehetett volna valami meló.. Valószínű kicsit a kényelem is közrejátszott, így már túl sok lett volna, még ha meg is lehetett volna oldani. Tehát nem vitatni akarom szavaitokat.

A tanszékvezető meg nem véletlen mondta szerintem a mestert. Egy gyakorlatban nem is a gyakorlat, hanem inkább a kapcsolatok, valamint egy esetleges későbbi biztos állás a lényeg. Ezzel meg ráérek mesteren, egyrészt komolyabb a kereslet, ami többet is jelent, és még jobb cégeket, lehetőségeket. De amúgy is késő bánat, mert már a tanszéken el is kezdtem a próbatestek gyártását nyírószakítópróbákra med6755-ös szilikonból, pont tegnap :mrgreen: Egyébként az sem baj, ha az egyik tanárral bratyizol össze egy ilyen alkalommal.

Ja és a tanulás. Volt az első 3 félévem, amikor olyan társaságban laktam, ahol soha nem jártak be, vagyis csak katalógusra, én se sokkal többre (de sajnos a szabaidőt nem melóra fordítottam). No, később, az utóbbi 3 félévem (közte volt egy mélypont a magánéletemben, majd a suliban, tehát az 1 év csúszás befigyelt sajnos), köszönhetően az 1 félév offolásának, nagyon összeszedtem magam. Amióta bejárok minden órára, nagyjából 2 egészet javítottam az átlagomon, és azért küzdök, hogy minél több ösztöndíjat kapja (hogy épp most 4,5 vagy 4,7 leszek). Nekem ez így megy jól, ha bejárok, a másik módszer nem jött be. Ráadásul itthon is kevesebbet kell belefektetnem már.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. július 15., szerda 23:14

ziro4vr írta: Mondjuk nem csak úgy lehet jó jegyeket szerezni ha bejársz minden órára. Jegyzeteket el lehet kérni, kötelező irodalmakat be lehet szerezni, aztán össze tudod tenni a kettőt. Persze nem azt mondom hogy baj, ha bejár az ember, de meg lehet oldani azért. Jó, barátnőre úgy már kevesebb idő jutna, meg a bulik után sem olyan jó 8-kor kelni, de ennyit megér egy biztos jövő..vagy nem? :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Megkérdem Máté kollégát, hogy neki erről mi a véleménye? :lol:

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. július 15., szerda 23:10

Nekünk 6 hét volt a kötelező gyakorlat, jövő héten lesz meg a 2 év :D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. július 15., szerda 22:54

Mondjuk nem csak úgy lehet jó jegyeket szerezni ha bejársz minden órára. Jegyzeteket el lehet kérni, kötelező irodalmakat be lehet szerezni, aztán össze tudod tenni a kettőt. Persze nem azt mondom hogy baj, ha bejár az ember, de meg lehet oldani azért. Jó, barátnőre úgy már kevesebb idő jutna, meg a bulik után sem olyan jó 8-kor kelni, de ennyit megér egy biztos jövő..vagy nem? :mrgreen:

Ez a nyári gyakorlatos rész meg nagyon eltérő a különböző suliknál. Egyik haverom most volt másod éves, és épp a hónapban csinálja a nyári gyakot, 1 hónap, nagyon kamu meló, de nekik ennyi elég. Nekem meg fél éves, én közben csináltam meg, már túl is léptem azt a fél évet. Sőt, ami gyakorlatnak indult, az már a jövő biztos alapköve, ha fogalmazhatok így.
Nem illik.

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. július 15., szerda 22:52

RealRaúl77 írta:De nekik meggyőződésük, hogy itt nem maradat a húguk szarért, húgyért, a semmiből, a semmibe.
Ez alapján még inkább furcsa, hogy akkor tanulás helyett miért forceolják arra, hogy menjen ő is melózni...
RealRaúl77 írta:De sosem mertem bevállalni, mert azért elég sok időt elvesz tőlem.
Szerintem ettől nem kell tartani. Először biztos nehéz lesz megtalálni az egyensúlyt, de utána pl sokkal jobban megtanulod beosztani az idődet meg ilyenek, aztán nem lesz gond vele.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 15., szerda 22:49

ziro4vr írta:Suli melletti dolgozást én nagyon ajánlom. Olyan kapcsolati tőkét alapozhatsz meg, ami nagy mértékben könnyítheti meg a jövődet. Összeegyeztetni a kettőt nem könnyű, nekem majdnem bele is tört a bicskám, de végül kompromisszumokkal meg lehetett oldani. Csináld csak nyugodtan, lehet kicsit kevesebb lesz a szabadidőd, de kifizetődik nagyon.
Hát ja, én inkább meg sem próbáltam, inkább a sulinak adtam nagyobb teret, szabadidő így sincs túl sok egyéb okok miatt.
Egyébként. A tanszékvezetőmmel volt erről egy beszélgetésünk, egy jó hosszú. A nyári gyakorlatos résznél ő azt mondta, hogy ő személy szerint hülyeségnek tartja kimenni az iparba alapképzés alatt. Ráadásul kevesen is vannak, ahova lehet menni alapképzésen. Viszont! Kiemelte, hogy mesterképzésen hivatalosan nem, de amúgy majdhogynem kötelező lenne kimenni az iparba, és nem csak nyáron. És a mesteres hallgatókra már komoly kereslet is van.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. július 15., szerda 22:38

RealRaúl77 írta:Hát azért ennyire talán nem. A csajszi, akiről fent írtam, 2, max 3 nyarat töltött el pultosként. Nem tanult semmi hasonlót, gimibe járt, és érettségizett. Valószínű beleszámított, de annyira nem kemény szerintem az a szűrő. De én sem merültem el benne.
Akkor ez a "több év tapasztalat" lehet olyan alapkövetelmény, mint az Audiban a német nyelvtudás, jó ha van, de ha nincs az se szokott általában komoly baj lenni.. :D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. július 15., szerda 22:37

Suli melletti dolgozást én nagyon ajánlom. Olyan kapcsolati tőkét alapozhatsz meg, ami nagy mértékben könnyítheti meg a jövődet. Összeegyeztetni a kettőt nem könnyű, nekem majdnem bele is tört a bicskám, de végül kompromisszumokkal meg lehetett oldani. Csináld csak nyugodtan, lehet kicsit kevesebb lesz a szabadidőd, de kifizetődik nagyon.
Nem illik.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 15., szerda 22:28

cart írta:
RealRaúl77 írta:Én mondjuk hezitálok. Mert diplomám és barátnőm érettségije után egyből akarnának minket vinni.
Mi az, hogy akarnának vinni? :ozil: Sztem az egyedül a te döntésed, hogy mész vagy maradsz. Most nagyon divatos dolog, hogy mindenki megy külföldre, mintha muszáj lenne, de ha van normális végzettséged akkor itthon is lehet jól fizető állást találni...
RealRaúl77 írta:És minél előbb el akarnánk szakadni a szülői pénztárcától, jelenleg egyikünk sem kereső ember

Egyetem mellett is lehet dolgozni, sőt szerintem kimondottan ajánlott. Akár ha valami gyakornoki pozícióba elmész dolgozni, úgy is komoly tapasztalatra és ismeretségre lehet szert tenni.
Jó, ezt ne úgy képzeld el, hogy fegyverrel kényszerítenek. De nekik meggyőződésük, hogy itt nem maradat a húguk szarért, húgyért, a semmiből, a semmibe.

A másik, az kényesebb kérdés. Talán egy félévem volt eddig, amikor azt mondtam utólag, hogy kár, hogy nem dolgoztam. De sosem mertem bevállalni, mert azért elég sok időt elvesz tőlem. Persze volt csoporttársam, aki havi 120-at keresett suli mellett. Úgy tudta megtenni, hogy soha, semmire, csak zh-ra járt be. Én általában 95%-ban bent vagyok az órákon, ez úgy elég sok időt elvesz. Meg is látszik, egy évvel később kezdtem, jelenleg két évvel vagyok kb előtte.
Mentegetőzésnek tűnik, és ha nagyon akarnám, meg tudnám csinálni valóban, de úgy voltam vele, hogy inkább a sulira, a tanulás minőségére, és a jó jegyekre koncentrálok.
GYakorlatozni meg azért nem mentem ki az iparba, mert ingázhattam volna vagy győr, vagy kecskemét, vagy hatvan, vagy székesfehérvár és pest között.
SZóval ja.. Nem lehetetlen közel sem suli mellett melózni, de inkább at az időt és energiát is a tanulásba ölöm. És a szülők is ezt támogatják.
Most, hogy így leírtam, azért hozzáteszem, hogy a jövő félévem az olyan lesz, hogy csütörtökön és pénteken semmilyen órám nem lesz, szóval több, mint valószínű ezen a két napon végül is mégiscsak dolgozni fogok :mrgreen:
nagyon nagy +1, baráti társaságomból szinte csak ilyen példa van, és nem egy, nem kettő ment ki angol tudás nélkül. Persze van akinél az egy év kettő, de aki kitartó, türelmes és van célja, az vinni fogja valamire.
Mint barátnőm két bátyja. Nulláról, de tényleg onnan mentek ki. Volt szakmájuk, de itthon kitörölhették velük a seggüket kb és gyrososnál dolgoztak. Nem volt vesztenivalójuk sem. Angol tudás nulla. Elmentek, és jól élnek. Lehet hogy a minden hétvégén nyaralás az túlzás, de rengeteget tudnak félretenni. És egyre feljebb lépnek. Csinálgatják az ilyen -olyan tanfolyamokat, egyre több papírjuk lesz, egyre magasabb fizetés. Meg elég jól kezdik beszélni már az angolt is.
Ezért lennék nyugodt, ha a barátnőm végül kimenne addig, amíg megcsinálom a mestert. Van biztos helye, támogatása, és ő azért elég jól beszéli az angolt is és a franciát is.
szilamer írta:A hajós munkákról tud valaki valamit?
Én elsősorban a világot látásér mennék, meg utazásért. Persze tudom, hogy emellett nagyon kemény meló van, de úgy érzem bírnám. Még nincsenek konkrét célok, egyszer egyetem, aztán ha utána egyből elhelyezkednék akkor sajnos esne, de nagyon kipróbálnám magam.
Személyes tapasztalat nincs, de egy közeli barátom ment ki. Érettségi után, egyetem előtt pár évre, hogy kellő alaptőke meglegyen a továbbtanuláshoz. (Utólag bánom, hogy nem cselekedtem hasonlóan). Kemény, tényleg nagyon kemény. Első heteit azzal töltötte, hogy 10-12 órát dolgozott, majd este és éjjel angolt tanult, persze ez egyénfüggő, ő gyenge volt benne. Szóval megszenvedett. Sokat kell robotolni, kevés a szabadidő. Folyami hajón van, az néha kiköt, de sokat nem tudnak a városokban sem lófrálni. Ez egyrészt előny is. Megkapod a fizetést, ami nem rossz, megkapod a jattokat, ami egy ilyen hajón, pláne ha az ember szép nőnek számít, és kissé nagyobb a melle a korabeliekhez képest, talán még a fizetésnél is több lesz. Koszt, kvártély biztosítva, centet sem kell rá költened, és mivel kevés a lehetőség, nagyon elherdálni sem tudja. Rengeteget tud félrerakni, mert alig költ. 1 év után volt itthon, kocsit vett (nem újonnan persze), apjának házfelújításra nyomta be a lóvét, elutazott 2 hétre tel-avivba az anyjához, aztán maradt még neki jócskán, millión felül.
Egy a veszély benne, azon felül, hogy elég kemény, és amíg ott vagy, kevés a szabadidő - persze két szezon közt van másfél hónap körül. Úgy ment ki, hogy 1, max 2 évet marad kint, aztán hazajön és továbbtanul, mert alapból arra gyűjtött. Nos, azóta eltelt majdnem 4 év. Szóval könnyű kint "ragadni". De meg is értem. Eltanulgatna 3 évet, és nem biztos, hogy előrébb lenne azzal a papírral. Szóval, ha mindenképp haza akarsz jönni utána, akkor arra vigyázz még, hogy könnyű kint maradni.
Hát, mivel elég felkapott, ezért komoly szűrő van, általában több év vendéglátós tapasztalat a minimum követelmény. Én felületesen nézegettem párat anno, ez után meg le is tettem róla, szóval komolyabban nem merültem bele, úgyhogy lehet nem pont így van a valóságban már..
Hát azért ennyire talán nem. A csajszi, akiről fent írtam, 2, max 3 nyarat töltött el pultosként. Nem tanult semmi hasonlót, gimibe járt, és érettségizett. Valószínű beleszámított, de annyira nem kemény szerintem az a szűrő. De én sem merültem el benne.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 15 regisztrált és 0 vendég