OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

G. V.tinho
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 14:08
Kedvenc játékosaid: Raul, Michel, El Buitre
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: G. V.tinho » 2017. október 1., vasárnap 20:37

illgner írta:Ha a katalánok tényleg ragaszkodnak a függetlenséghez, akkor azt ki is fogják harcolni, mert náluk sokkal kisebb népcsoportok is kivívták magunknak. Nyilván gazdasági okai vannak az egésznek, ők úgy érzik, hogy sokkal magasabb életszínvonalon élnének, ha nem kéne finanszírozniuk Spanyolország elmaradottabb részeit. És ha a népet a vezetők ezzel sikeresen mozgósítani tudják, akkor senki sem tudja megakadályozni őket a függetlenség kivívásában.
azért ez ennél az idelista romantikánál lényegesen bonyolultabb

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 1., vasárnap 20:33

nagy kérdés hogy például mire számithatnak az eu államoktól kereskedelem szinten. spanyolország továbbra is eu tagállam és sose fogják beszavazni őket, a többi ország aki kereskedik a spanyolokkal mennyire vállalja be hogy a spanyolok drágábban adnak nekik árut amiért a katalánokkal is üzletelnek. olyan folyamatot indíthat el ez ami elég rendesen hazavághatja a nemzetközi gazdaságot. mindenki szarul jár ha sikerül kierőszakolniuk.

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: illgner » 2017. október 1., vasárnap 20:25

Ha a katalánok tényleg ragaszkodnak a függetlenséghez, akkor azt ki is fogják harcolni, mert náluk sokkal kisebb népcsoportok is kivívták magunknak. Nyilván gazdasági okai vannak az egésznek, ők úgy érzik, hogy sokkal magasabb életszínvonalon élnének, ha nem kéne finanszírozniuk Spanyolország elmaradottabb részeit. És ha a népet a vezetők ezzel sikeresen mozgósítani tudják, akkor senki sem tudja megakadályozni őket a függetlenség kivívásában.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 1., vasárnap 20:18

Simi írta: Egyet értek a mondadóddal, én arra gondoltam, hogy a külföld "szimpátiája" meglesz ezek után, ez biztos. Eddig leszarta mindenki az egészet, most viszont, amikor százas nagyságrend a sérültek száma, meg a hírek csak ezzel vannak tele, figyeld meg, mindenki a "békés" megoldásról fog szólni, és szimpátiájukat kifejezni Katalóniának. Hogy jogilag beállnak-e, azt nem tudom, de a közvélemény a katalánok mellett lesz a mai után, ez biztos.
semmit nem fog érni. majd 2 hétig megy a facebook együtt érzünk velük trend és elhal mint minden más ebben a felszínes korban. lesznek szép profilképek meg hashtagek és ennyi. akiknek hatalma is van olyan szinten tesznek rá. elmondják hogy nem helyes hogy a rendőrök embereket vertek ami igaz is ejnye bejnye dádá és ennyi. a Krími félsziget is mekkora világháború volt. a kutya le se szarja mert kellenek az oroszok milliárdjai.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 1., vasárnap 20:14

egyébként annyira összetett az egész hogy 50 év alatt se bogozzák ki a kilépést mert ez nem annyi hogy akkor mától függetlenek vagyunk. itt olyan pénzügyi háló van hogy nem mennek sehova, ha meg egyszer mégis sikerül összeomlanak. nem úgy van az hogy csak úgy elmennek szépen megkapnak adósságot is hiteleket is a nemzetközi státuszuk egy Gibraltár szinten lesz. semmilyen érvényes kereskedelmi egyezségük nem lesz, eu nuku, szabad árumozgás nuku, iszonyat milyen problémákat hoz ez magával.
azok akik hangoztatják hogy minden király lesz menni kell azoknak az az érdekük hogy ez a kampány menjen semmi más.

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Simi » 2017. október 1., vasárnap 20:13

VanillaSky írta:
és meglesz a külföldi támogatás is ezt látva.
Erre nagy tétekben ne fogadj! A politika mindig is az érdekek mentén fog zajlani, nem az értékekén! A katalánok kiválás pedig senkinek sem az érdeke, az EU-nak pontosan az hiányzik a legjobban, hogy megkapjanak egy "sikeres" kilépőt. Senki nem fogja őket támogatni, maga a spanyol állam pedig minden fronton akadályozná a katalánokat. EUSZ 49. cikk a tagjelölti státuszhoz egyhangú (!!!) döntés kell, a spanyoloktól soha nem fogják megkapni.

Másrészről a karhatalom is valami kegyetlenül ostoba eljárást követett, hagyni kellett volna szépen lezajlani a szavazást és nagyívben tenni az eredményességére, jogalap nem volt hozzá a többi meg érdektelen.
Egyet értek a mondadóddal, én arra gondoltam, hogy a külföld "szimpátiája" meglesz ezek után, ez biztos. Eddig leszarta mindenki az egészet, most viszont, amikor százas nagyságrend a sérültek száma, meg a hírek csak ezzel vannak tele, figyeld meg, mindenki a "békés" megoldásról fog szólni, és szimpátiájukat kifejezni Katalóniának. Hogy jogilag beállnak-e, azt nem tudom, de a közvélemény a katalánok mellett lesz a mai után, ez biztos.

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Simi » 2017. október 1., vasárnap 20:11

RaúlCF írta:pont azért mert alkotmányellenes ergo kb lázadás. egyébként szépen ferdítenek a hírek, azokat a felvételeket nem mutatják ahol a rendőröket támadják a tüntetők.
Láttam azokat a felvételeket is, csak nagy különbség, hogy ezek már délután készültek. A rendőri brutalitás meg reggel kezdődött. Szóval sajnos nem védhető semmivel a rendőri atrocitás, a kődobálós dolgok már bőven azután voltak, miután a netet elárasztották már a reggeli verekedős, ablak-ajtó törős rendőri akciók.

Plusz, felteszem a kérdést: rendőr "önvédelemből" üthet szerinted civilt? Én ezt mindig úgy látom, hogy őt azért fizetik az állam pénzéből, hogy a polgárt védje. A polgár által megtermelt pénzből él, és az a dolga, hogy megvédje őket. Nekem ne magyarázza el senki, hogy egy állig fegyverben, gumibottal, esetleg viperával felfegyverzett rendőr hogyan is jár el alkotmányosan, mikor a képek tanúsága szerint földön fekvő, teljesen ártalmatlan nőket rugdos, ver, meg a hajánál fogva szabályos kihajít az épületből. Ennyi. (Nem mondom, hogy a rendőrök kővel dobálása helyes, sőt, de mindig a rendőröknek kellene észnél lennie, ők erre lettek kiképezve. És a szomorú az, hogy szerintem felsőbb utasításra csinálják ezt, direkt verik szarrá őket, hogy sose felejtsék el, hogy járnak, ha el akarnak szakadni. Így kezdődnek egyébként a polgárháborúk, amikor az állam saját polgárai ellen fordul az erőszakszervezeteivel.)

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: illgner » 2017. október 1., vasárnap 20:10

Számomra nem teljesen világos, hogy miért akarnak ezek függetlenedni, és miért pont most? Európát egy többmilliós idegen és ellenséges embertömeg beáramlása fenyegeti, ilyenkor inkább az összetartásnak lenne a helye, nem ilyen elszakadási törekvéseknek.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2017. október 1., vasárnap 20:06

és meglesz a külföldi támogatás is ezt látva.
Erre nagy tétekben ne fogadj! A politika mindig is az érdekek mentén fog zajlani, nem az értékekén! A katalánok kiválás pedig senkinek sem az érdeke, az EU-nak pontosan az hiányzik a legjobban, hogy megkapjanak egy "sikeres" kilépőt. Senki nem fogja őket támogatni, maga a spanyol állam pedig minden fronton akadályozná a katalánokat. EUSZ 49. cikk a tagjelölti státuszhoz egyhangú (!!!) döntés kell, a spanyoloktól soha nem fogják megkapni.

Másrészről a karhatalom is valami kegyetlenül ostoba eljárást követett, hagyni kellett volna szépen lezajlani a szavazást és nagyívben tenni az eredményességére, jogalap nem volt hozzá a többi meg érdektelen.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 1., vasárnap 19:59

pont azért mert alkotmányellenes ergo kb lázadás. egyébként szépen ferdítenek a hírek, azokat a felvételeket nem mutatják ahol a rendőröket támadják a tüntetők.

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Simi » 2017. október 1., vasárnap 19:58

ateeemadrid írta:Én azt nem tudom egyébként, hogy miért kell feltétlen megakadályozni a szavazást - pláne erőszakkal - ha amúgy alkotmányellenesnek tekintik? Kijött volna egy eredmény, amin amúgy sem biztos, hogy meglett volna az 50%+-os részvétel, de ha igen akkor is mondhatták volna, hogy nagyon fasza meg minden, csak sajnos semmit nem ér.
Hát épp ez az. Szerintem ha úgy viselkedik a spanyol kormány, ahogy írod, akkor a "szelet kifogta volna ebből a vitorlából", hogy úgy mondjam. Így meg azokat a katalánokat is felbőszíti és idegenné teszi, akik amúgy otthon érezték eddig magukat Spanyolországban. Teljes ostobaság volt ez a mai, mindenki Katalónia mellé fog állni ebben a kérdésében ezek után (nem alaptalanul). Ezután hiába mondják, hogy alkotmányellenes: az mennyire alkotmányos dolog, hogy a társadalmat óvni és szolgálni köteles rendőrök a saját polgáraikat verik, rugják a földön, hajuknál fogva rángatják őket és gumilövedékekkel lőnek rájuk? Semmilyen megelőző erőszakos cselekedet nem indokolta ezt - ki volt adva szerintem a megfélemlítés előre, de ez fordítva fog elsülni. (És hát láttunk már ilyet ugye itthon, az is négy év múlva érett be, lehet ez se idén fog, de el fognak szerintem szakadni előbb-utóbb, a mai nagy lendületet fog adni az elszakadáspártiaknak.)

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. október 1., vasárnap 19:57

Ez a kiszakadás mivel járna a spanyoloknak? Gondolok itt arra, hogy (ha jól tudom) a katalánok elég sok pénzt kaptak anno infrastruktúra meg minden kutyafasza fejlesztésre az eu-tól meg ugye a spanyoloktól. Ezt akkor vissza kéne fizetniük vagy mi?

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4480
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2017. október 1., vasárnap 19:53

Én azt nem tudom egyébként, hogy miért kell feltétlen megakadályozni a szavazást - pláne erőszakkal - ha amúgy alkotmányellenesnek tekintik? Kijött volna egy eredmény, amin amúgy sem biztos, hogy meglett volna az 50%+-os részvétel, de ha igen akkor is mondhatták volna, hogy nagyon fasza meg minden, csak sajnos semmit nem ér.

Mondjuk szerintem nem fognak kiválni, meg valószínű, hogy egyik félnek sem érné meg a dolog.

Viszont a nagy Piqué féle hangadóktol elvárnám, hogy a válogatottat hagyják ott, nevetségesen ellentmondásos így a szitu a részükről. Ha ennyire nem akarnak egy adott országhoz tartozni, miért képviselik őket?

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Simi » 2017. október 1., vasárnap 19:47

ericco írta:
MorataMartin írta:Amennyiben érvenyes és sikeres lesz a katalánok népszavazása mi lesz? El tudnak szakadni?
Ahhhoz elég nagy nemzetközi támogatás kéne, ami nem hiszem, hogy meglesz.
Azt gondolom, hogy a referendum előtti napokig ez így is volt. Az idióta spanyol kormány a brutalitással azonban lényegében kiléptette a mai napon szerintem Katalóniát Spanyolországból - nyilván úgy értem, hogy ez még időbe fog telni, de ez a mai nap megágyazott egy tényleges elszakadásnak, (ami szerintem ezért be is fog következni most már biztosan). A rendőri brutalitásokkal teli, erőszakos félkatonai fellépés egyesíteni fog minden katalánt - és meglesz a külföldi támogatás is ezt látva. Ha lett volna eszük, békés eszközökkel akadályozzák meg a szavazást.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 1., vasárnap 19:33

ameddig spanyolország része addig a többi spanyolnak is szavaznia kell hogy menjenek-e nem? csak egy rész nem dönthetne erről józan paraszti ésszel

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. október 1., vasárnap 19:29

MorataMartin írta:Amennyiben érvenyes és sikeres lesz a katalánok népszavazása mi lesz? El tudnak szakadni?
Ahhhoz elég nagy nemzetközi támogatás kéne, ami nem hiszem, hogy meglesz.
Merci Zizou!

MorataMartin
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2017. október 1., vasárnap 19:22

Amennyiben érvenyes és sikeres lesz a katalánok népszavazása mi lesz? El tudnak szakadni?

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. szeptember 30., szombat 15:45

Solari írta:d.gergo tökéletesen leírta az általános iskolás kötelező oltásos időszakomat. Viszont 80%ban nálam még hányás is párosult.:lol:

Haverom tavaly hetente vagy kéthetente ment plazmát adni bpn. 2500ftot kapott alkalmanként:D
Nyíregyházán 6500 forintot fizetnek érte, kivéve az első alkalomkor mert az 10.000.
Nyíregyháza jobban teljesít. :mrgreen:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Solari
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017. április 19., szerda 12:16
Kedvenc játékosaid: Isco, Marcelo, Pepe
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Solari » 2017. szeptember 30., szombat 13:58

d.gergo tökéletesen leírta az általános iskolás kötelező oltásos időszakomat. Viszont 80%ban nálam még hányás is párosult.:lol:

Haverom tavaly hetente vagy kéthetente ment plazmát adni bpn. 2500ftot kapott alkalmanként:D

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. szeptember 30., szombat 13:41

tubatibi írta:Kinek mi a véleménye a plazmaadásról?
Adtam egyszer majdnem. Ott lett hivatalos, hogy rosszul vagyok az ilyenektől, az ember még hozzám sem ért hogy vénát keressen vagy mi, de elment a látásom és majdnem elájultam :lol: Kellett egy fél óra, amíg magamhoz tértem, aztán mondtam, hogy bocsi gyerekek, ez off :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég