OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. november 25., szombat 20:29

KAG írta: COVID kúraként most mi az ajánlott?
Továbbra is emelt c meg D vitamin? Vagy van valami amit érdemes lenne ezen felül?
Lőjj Reventil-t 2-3 alkalommal és kész.

realmadrid95
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. november 25., szombat 18:30

KAG írta: COVID kúraként most mi az ajánlott?
Továbbra is emelt c meg D vitamin? Vagy van valami amit érdemes lenne ezen felül?

Nem vagyok orvos, tapasztalatbol tudom irni ezt, amit irok.(egyebkent en 4szer kaptam el.)

Nekem leginkabb a gyomber valt be, levagsz egy nagyon vekony szeletet, teszel ra mezet, hogy picit ehetobb legyen. Reggel, nap kozben, valamint este ettem egy egy kis szeletet. Az utolsonal 2 nap alatt lecsengett, gyorsan rendbe vagott. Nyilvan mindenkinek mas az immunrendszere, de hatha segit neked is egy picit.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 25., szombat 18:28

KAG írta: COVID kúraként most mi az ajánlott?
Továbbra is emelt c meg D vitamin? Vagy van valami amit érdemes lenne ezen felül?
ja gondolom.
alszol kettot, aztan ennyi :coffee:
thereisonly1ronaldo

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. november 25., szombat 18:12

COVID kúraként most mi az ajánlott?
Továbbra is emelt c meg D vitamin? Vagy van valami amit érdemes lenne ezen felül?
ZIDANE

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 24., péntek 15:06

Nika91127 írta:
Halfkey írta: Mire gondolsz mint lejjebb Nika? Már erősen benne vagyunk a csökkenési ciklusban, tudsz kapni már 7% alatti hiteleket is - év elején ez még 10% volt.

Ez most fog még folyamatosan lejjebb menni, utána az inflációtól függ hogy hol áll meg. Az a legelfogadottabb tézis hogy a szinte semmi infláció azért nem fog visszatérni, ennek megfelelően az általános kamatok várhatóan nem 3-3,5%, hanem mondjuk 4,5-5% körül fognak szerintem stabilizálódni.

A CSOK+-nak szerintem semmi köze nincs ehhez, mert versenyezni úgysem fognak azzal a kamatlábbal a bankok, gyakorlatilag nincs olyan ember aki felvehetne CSOK+-t de inkább piacit venne. Minek? CSOK+ kedvezőbb feltételekkel van, és még el is engedhet belőle az állam. Ráadásul a banknak is jobb biznisz kiadnia neked a CSOK+-t mint kiadni egy piacit, mert lehet hogy az általad fizetendő kamat magasabb a piaci hitelnél, de a banknak magasabb az amit tőled + amit az államtól kap a CSOK+ után, mintha csak tőled kapná a piaci kamatot.

+1 gondolat, hogy a forint hitelek egyébként baromi olcsók, számomra elég meglepő módon. Az amerikai 30 éves mortgage rate is kicsivel 7% fölött van - dollárban. Ehhez képest a hasonló kamatokon mozgó forint hitelkéink ugye óriási árfolyambukót fognak bemutatni, amivel mi ebben az esetben jól járunk.
Én az 5% körüli dologra várok, kb.
Ez üveggömbözés nyilván, de azt gondolom azt el fogjuk érni jövőre. Viszont ott okosan kell, mert nyilván ahogy a kamatok mennek le, az ingatlanpiac emelkedik majd fel. Szóval lesz egy időpont (amit senki nem tud majd hogy most épp az az időpont van) amikor bár csökkenne a kamat, de inkább fel kell venni a magasabb hitelt, és megvenni a házat mittudomén 70 millióért, minthogy utána kapj olcsóbb hitelt de 10 millióval nagyobb hitelösszeg kelljen.

Hitelt egyébként is ki lehet majd bármikor váltani. Nyilván vannak tranzakciós költségek, meg a kamat befizetett részét bukod, de azon nem tudsz igazán rosszul járni hogy lejjebb mennek a kamatok, mert akkor felveszel egy kiváltó hitelt az új, alacsonyabb szinten.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. november 24., péntek 15:03

hehetheoriginal írta:
nmate írta: Én nem csípem ezeket az aberrált Porschékat, ráadásul pénztemető mind - még kategóriájában is.
911-eknek csakis felfele megy az ára, kb mindegy melyik modell, melyik évjárat
az tény, hogy fosért utánad dobják az első cayenne-t pl, hogy otthagyj egy százast mindig egy tankolásnál a kúton :lol:
Aberrált Porsche = Cayanne, Panamera.

911-ből bármit megnézek, meghallgatok, főleg 993-ig. :mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. november 24., péntek 14:16

Halfkey írta: Mire gondolsz mint lejjebb Nika? Már erősen benne vagyunk a csökkenési ciklusban, tudsz kapni már 7% alatti hiteleket is - év elején ez még 10% volt.

Ez most fog még folyamatosan lejjebb menni, utána az inflációtól függ hogy hol áll meg. Az a legelfogadottabb tézis hogy a szinte semmi infláció azért nem fog visszatérni, ennek megfelelően az általános kamatok várhatóan nem 3-3,5%, hanem mondjuk 4,5-5% körül fognak szerintem stabilizálódni.

A CSOK+-nak szerintem semmi köze nincs ehhez, mert versenyezni úgysem fognak azzal a kamatlábbal a bankok, gyakorlatilag nincs olyan ember aki felvehetne CSOK+-t de inkább piacit venne. Minek? CSOK+ kedvezőbb feltételekkel van, és még el is engedhet belőle az állam. Ráadásul a banknak is jobb biznisz kiadnia neked a CSOK+-t mint kiadni egy piacit, mert lehet hogy az általad fizetendő kamat magasabb a piaci hitelnél, de a banknak magasabb az amit tőled + amit az államtól kap a CSOK+ után, mintha csak tőled kapná a piaci kamatot.

+1 gondolat, hogy a forint hitelek egyébként baromi olcsók, számomra elég meglepő módon. Az amerikai 30 éves mortgage rate is kicsivel 7% fölött van - dollárban. Ehhez képest a hasonló kamatokon mozgó forint hitelkéink ugye óriási árfolyambukót fognak bemutatni, amivel mi ebben az esetben jól járunk.
Én az 5% körüli dologra várok, kb.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 24., péntek 13:43

nmate írta: Én nem csípem ezeket az aberrált Porschékat, ráadásul pénztemető mind - még kategóriájában is.
911-eknek csakis felfele megy az ára, kb mindegy melyik modell, melyik évjárat
az tény, hogy fosért utánad dobják az első cayenne-t pl, hogy otthagyj egy százast mindig egy tankolásnál a kúton :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 24., péntek 13:42

Mire gondolsz mint lejjebb Nika? Már erősen benne vagyunk a csökkenési ciklusban, tudsz kapni már 7% alatti hiteleket is - év elején ez még 10% volt.

Ez most fog még folyamatosan lejjebb menni, utána az inflációtól függ hogy hol áll meg. Az a legelfogadottabb tézis hogy a szinte semmi infláció azért nem fog visszatérni, ennek megfelelően az általános kamatok várhatóan nem 3-3,5%, hanem mondjuk 4,5-5% körül fognak szerintem stabilizálódni.

A CSOK+-nak szerintem semmi köze nincs ehhez, mert versenyezni úgysem fognak azzal a kamatlábbal a bankok, gyakorlatilag nincs olyan ember aki felvehetne CSOK+-t de inkább piacit venne. Minek? CSOK+ kedvezőbb feltételekkel van, és még el is engedhet belőle az állam. Ráadásul a banknak is jobb biznisz kiadnia neked a CSOK+-t mint kiadni egy piacit, mert lehet hogy az általad fizetendő kamat magasabb a piaci hitelnél, de a banknak magasabb az amit tőled + amit az államtól kap a CSOK+ után, mintha csak tőled kapná a piaci kamatot.

+1 gondolat, hogy a forint hitelek egyébként baromi olcsók, számomra elég meglepő módon. Az amerikai 30 éves mortgage rate is kicsivel 7% fölött van - dollárban. Ehhez képest a hasonló kamatokon mozgó forint hitelkéink ugye óriási árfolyambukót fognak bemutatni, amivel mi ebben az esetben jól járunk.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. november 24., péntek 13:26

Én nem csípem ezeket az aberrált Porschékat, ráadásul pénztemető mind - még kategóriájában is.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 24., péntek 13:13

épp most megy az új panamera bemutató shanghaiból, head of design, magyar arc, varga peter, épp mondja a témát.
jó látni az ilyet :smile:

btw nekem mindig ilyen bumfordi esetlen volt az összes panamera, de ez most egész korrekt lett
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 24., péntek 12:08

Nika91127 írta:
Halfkey írta: Megszedte magát abból hogy eladja a madridom hszeket egy AI modellnek. Lehet majd benne kapcsolgatni a funkciókat, bepöccinted a hehe módot és jön a copyrighted stílus, de választhatod a gutihaz14 plugint is ahol minden válaszban van egy 444/Telex cikk arról hogy a Fidesz mekkora sz*r.

A Nika modul forradalmasítja a távgyógyítást, a Jim meg az utánpótlásképzést :D

Még végsõ teszteken a cucc, mert a gatyesz és a raisen modulok egyszerre bekapcsolása kiakasztja a rendszert.
Nika-modul. Ez tetszik. A Nika modul hivatalos upgrade-t kapott.
Amúgy mi a franc van itt, R24 megint házat vesz?

Halfkey, szerinted mikorra várható a piaci lakáshitelek "normális" szintre csökkenése? A CSOK+ bevezetése nem fogja a bankok piaci hiteleit is kicsit lejjebb rántani? Eléggé örülnék neki :mrgreen: :mrgreen:
Nem nem, hazbol es tobol eleg egy. Csak regi lakast cserelnek ujabbra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. november 24., péntek 11:58

Halfkey írta: Megszedte magát abból hogy eladja a madridom hszeket egy AI modellnek. Lehet majd benne kapcsolgatni a funkciókat, bepöccinted a hehe módot és jön a copyrighted stílus, de választhatod a gutihaz14 plugint is ahol minden válaszban van egy 444/Telex cikk arról hogy a Fidesz mekkora sz*r.

A Nika modul forradalmasítja a távgyógyítást, a Jim meg az utánpótlásképzést :D

Még végsõ teszteken a cucc, mert a gatyesz és a raisen modulok egyszerre bekapcsolása kiakasztja a rendszert.
Nika-modul. Ez tetszik. A Nika modul hivatalos upgrade-t kapott.
Amúgy mi a franc van itt, R24 megint házat vesz?

Halfkey, szerinted mikorra várható a piaci lakáshitelek "normális" szintre csökkenése? A CSOK+ bevezetése nem fogja a bankok piaci hiteleit is kicsit lejjebb rántani? Eléggé örülnék neki :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. november 24., péntek 11:43

Halfkey írta: Megszedte magát abból hogy eladja a madridom hszeket egy AI modellnek. Lehet majd benne kapcsolgatni a funkciókat, bepöccinted a hehe módot és jön a copyrighted stílus, de választhatod a gutihaz14 plugint is ahol minden válaszban van egy 444/Telex cikk arról hogy a Fidesz mekkora sz*r.

A Nika modul forradalmasítja a távgyógyítást, a Jim meg az utánpótlásképzést :D

Még végsõ teszteken a cucc, mert a gatyesz és a raisen modulok egyszerre bekapcsolása kiakasztja a rendszert.
:lol:
Ez mondjuk megmagyarázza az openai parát.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 24., péntek 11:41

Megszedte magát abból hogy eladja a madridom hszeket egy AI modellnek. Lehet majd benne kapcsolgatni a funkciókat, bepöccinted a hehe módot és jön a copyrighted stílus, de választhatod a gutihaz14 plugint is ahol minden válaszban van egy 444/Telex cikk arról hogy a Fidesz mekkora sz*r.

A Nika modul forradalmasítja a távgyógyítást, a Jim meg az utánpótlásképzést :D

Még végsõ teszteken a cucc, mert a gatyesz és a raisen modulok egyszerre bekapcsolása kiakasztja a rendszert.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 24., péntek 11:03

megoldod te azt, a másik oldalra odabaszol egy tavat, mint egy magyar neymar. :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 24., péntek 10:51

hehetheoriginal írta:
mar itt vagyok a to mellett
what a big fkin surprise :lol: , de vigyazz, aki fenn a dombon vesz örökpanorámát, annál ne lehessen ennyire kiszámitani, hogy merre jár.
vagy vedd meg a tavat is a picsába.
Az a baj, hogy a vizkezelest kene megvenni, de ahhoz meg sok embert kell megismernem es joban lenni veluk. :mrgreen:

Amugy nem dombteto, onnan messze a viz. :shifty:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 24., péntek 10:39

mar itt vagyok a to mellett
what a big fkin surprise :lol: , de vigyazz, aki fenn a dombon vesz örökpanorámát, annál ne lehessen ennyire kiszámitani, hogy merre jár.
vagy vedd meg a tavat is a picsába.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 24., péntek 10:18

hehetheoriginal írta:
csak most egy nagy tendert kell befejeznem
nyilván.
kb hogy melyik oldalról hány ujjal fogd a horgászbotot bazmeg :lol: :lol: :mrgreen:
Az rogton utana jon, mar itt vagyok a to mellett :mrgreen:
Mondjuk kinezek az ablakon, suvito szel, tarajos hullamok meg 5 fok. Vagy ez vagy a melo :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 24., péntek 9:47

csak most egy nagy tendert kell befejeznem
nyilván.
kb hogy melyik oldalról hány ujjal fogd a horgászbotot bazmeg :lol: :lol: :mrgreen:
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég