OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2017. november 28., kedd 19:27

hagyd már
az a ronaldo szobor azóta már inkább hasonlít valamelyik figurára, az uborkából

:-*

#riphehestatue
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2017. november 28., kedd 19:23

az a ronaldo szobor az idei év legepikusabb művészeti alkotása.



te szemétláda. :mrgreen:
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. november 28., kedd 19:20

H.E.H.E. írta:programozóként ha nem kapsz azonnal munkát vhol, ha küldesz napi 3-4 helyre cv-t, akkor ott elég nagy bibi van.

sztem.

parlamenti közvetítéseket sztem kurvajó nézni amúgy, azok a kifinomult és kevésbé kifinomult alázások, jobb, mint egy stand-up comedy, olyan finoman küldik el egymást a kurvaanyjukba. nyilván a tartalomra nem kell figyelni, mert fél óra után öngyilkos lesz az ember, annyira fájnak a témák...
Hehe, fél óra után biztos a téma fáj? Nem az a ronaldo szobor?


:lol: :lol: :mrgreen: :|
Nem illik.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. november 28., kedd 19:10

H.E.H.E. írta:sztem ne nézd le a gyereket, inkább legyetek érdekhaverok, sose lehet tudni, lehet 20 év múlva neki megy majd az ütemes taps május 1-jén a hősök terén :mrgreen:



(és nyilván ezért a tippért én is csengetek majd nála és nálad is, amiatt ne aggódjál bazmeg.)
Isten Őrizzen! :mrgreen: :lol:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2017. november 28., kedd 19:05

sztem ne nézd le a gyereket, inkább legyetek érdekhaverok, sose lehet tudni, lehet 20 év múlva neki megy majd az ütemes taps május 1-jén a hősök terén :mrgreen:



(és nyilván ezért a tippért én is csengetek majd nála és nálad is, amiatt ne aggódjál bazmeg.)
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. november 28., kedd 19:00

H.E.H.E. írta:programozóként ha nem kapsz azonnal munkát vhol, ha küldesz napi 3-4 helyre cv-t, akkor ott elég nagy bibi van.

sztem.

parlamenti közvetítéseket sztem kurvajó nézni amúgy, azok a kifinomult és kevésbé kifinomult alázások, jobb, mint egy stand-up comedy, olyan finoman küldik el egymást a kurvaanyjukba. nyilván a tartalomra nem kell figyelni, mert fél óra után öngyilkos lesz az ember, annyira fájnak a témák...
Hazudnek ha azt írnám hogy en soha nem nézek igaz csak részleteket pont azokat amelyiken vagy sírsz a nevetestol, vagy sírsz a fájdalomtól amit okoznak a butasagukkal. Tavalyi téma volt amikor az volt a téma a parlamentben hogy ki a paraszt gyerekek? :lol:
De az amit a haver művel hogy fanatikusan hallgatni.... háááát. :mrgreen:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2017. november 28., kedd 18:45

programozóként ha nem kapsz azonnal munkát vhol, ha küldesz napi 3-4 helyre cv-t, akkor ott elég nagy bibi van.

sztem.

parlamenti közvetítéseket sztem kurvajó nézni amúgy, azok a kifinomult és kevésbé kifinomult alázások, jobb, mint egy stand-up comedy, olyan finoman küldik el egymást a kurvaanyjukba. nyilván a tartalomra nem kell figyelni, mert fél óra után öngyilkos lesz az ember, annyira fájnak a témák...
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. november 28., kedd 16:44

donor írta:
L.Miki írta:...
Ez mind szép és jó, de pont leírod a lényegét is. Az, hogy az Önkormányzatok mindenféle községi teendőket a közmunkásokkal végeztetnek egy dicséretes dolog, de semmi köze a közmunka programhoz. Ezt előtte is így csinálták. Sőt, még az előző tanács rendszerben is (ugye ez volt a gamesz). A probléma ott kezdődik, hogy míg korábban egy munkát elvégzett 5 ember, azt ma, ebben a rendszerben, 15 végzi, ugyan olyan hatékonysággal, mert az államnak az a lényeg, hogy ne legyen munkanélküli, az önkormányzatnak, meg hogy csináljanak valamit. És most azokról beszélünk ugye, akik dolgozni is akarnak, márpedig egyre kevesebben lesznek ilyenek, mert azt látják, hogy aki egész nap az árok parton ül, az is azt a kis pénzt kapja, mint aki tisztítja az árkot. A nagyobb probléma viszont ott van, hogy egyes szektorok (építőipar, mezőgazdaság, stb) egyszerűen olyan szintű munkaerő hiányban szenved, hogy sorra mennek tönkre a vállalkozások. A kétkezi munkás hülye lesz elmenni a vállalkozóhoz dolgozni, mert ott bizony keményen nyomni kell, még akkor sem, ha 2-szer annyi pénzt kínálnak neki, sőt. Így brutálmód emelkednek a segédmunkás fizetések, amit nem kis adóteher súlyt, de viszi magával a szakmunkás fizetést is, ami meg a következő lépcsőt, és így tovább. A gond ott kezdődik, mikor a vállalkozás egyszerűen nem tudja megtermelni a fizetéseket, hogy a profitról már ne is beszéljünk. Bezárnak a boltok, abbahagyják a mezőgazdasági termelők, mert nincs munkaerő, vagy megfizethetetlen. Esetenként külföldről lehet behozni olcsóbb munkaerőt, ami megint nem a helyes irány. Hosszú, összetett, bonyolult téma ez, de elhiheted, hogy a mostani rendszer Magyarország egyik legnagyobb rákfenéje.
És ez bizony integrációs probléma. Aki a közmunkán helyezkedik el, azok vagy olyanok, akik álláskeresők, és nem találnak, de addig valahonnan kell a pénz, vagy olyanok, akiknek tökéletesen megfelel az, hogy a polgármesterrel bratyiznak, és, hogy helyben vannak, nem kell a bejárást a munkahelyre fizetni, eléldegélnek ők 50 ezerből is, mellé meg maszekba elmennek hébe- hóba... és ez a többség. Ez a többség az, aki minden mindegy, csak legyen sörre való. Akik nem akarnak a munkától megszakadni, kevést fizetést kapnak ugyan, de cserébe 9-kor reggelizhetnek, 11-kor ebédelhetnek, 13-kor meg már mehetnek is vissza a telepre aláírásra 15-kor meg a kocsmában, jobb esetben otthon ül, vagy ha olyan jó haver a polgármester vagy a kft. vezető, akkor van vagy 50 nap szabija plusz 20 nap csúzstatás, . Bár én sok olyat is ismerek, akik rögtön utána mennek maszekba valakihez kubikolni. A közmunka programmal nem lenne gond, ha a minőségre törekednének és nem a mennyiségre, ha az önkormányzatok polgármesterei nem arra használnák, hogy több szavazót vegyenek maguknak. Ezek az emberek azt mondják, hogy oké, tök jó, helyben vagyok, eltudom a gyereket vinni az iskolába és haza is tudom hozni, nem kell költeni bérletre havi 20-40 ezret (igaz ha elmennének egyes gyárakba ingyenes buszokkal utaznának... de abban meg az nem tetszik nekik, hogy a munakidő előtt 2 órával már menni kell), és nem kell megszakadnom a munkától. És tevődik fel a kérdés, hogy ki a felelős ezért? A kormány, hogy ezt hagyja, vagy az emberek, akik nem akarnak többre törekedni?
Ismerek olyat, aki kitört a közmunkából, igaz nem messzire, hanem egy gyárba, de bekerült a versenyszférába. A többség egyáltalán nem akar bekerülni. Miért? Mert lusták és tudatlanok. Mert amikor jön az, hogy lejár a közmunka programban lévő szerződése és a munkaügyis felkínálja, hogy lesz targonca képzés ingyenesen, vagy egyéb OKJ képzés, hogy eltudjon a barma helyezkedni a versenyszférában, azt mondja: MICSODA? 35 éves vagyok és tanuljak?? vagy. 50 évesen én már nem tanulok semmit, nem érdekel.
Alapjaiban ezekkel van a gond, de miért? azért mert nincsenek rákényszerülve... mert most ugyan lejárt a szerződésük nem lettek megújítva, de tudják, hogyy tavasszal megint jönnek a GINOP-os pályázatok a munkaügyi k9zpont megint kiküld egy létszámot, hogy ennyit fel kell venni, különben elesik a falu a támogatástól... a pali ezt titkon tudja, jóban marad a polgival, a telet kihúzza maszekolással, aztán kezdődik előlről. Ha nincs nagy igényed, tökéletes az egész. És rengeteg egyszerű falusi embernek nincsenek nagy igényei. Legyen ház, egy kevéske pénz, amiből fát lehet venni a télire, legyen egy kis költőpénz, a többit az asszony hozza, mert van 5 gyerekünk. Társadalmi problémákról beszélünk, amit a kormány engedett szabadjára. Mert mi van most? ,,demokrácia" jogom van beállni a szociális segélyért, de jogom van nem beállni a sorba a munkáért.
Halkan jegyzem meg azt rebesgetik, hogy a 2018-as tavaszi választás felkavarja az állóvizet önkormányzatostul, és ezek az emberek, akik eddig a polgármesterből éltek, lesz jaj nekik. Kíváncsian várom.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3871
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. november 28., kedd 16:26

Aha itt is hasonló a helyzet, hetente,kéthetente hívnak.
Azért
Realista24 írta:
Saját tapasztalat. Itthonról, itthoni címmel és telefonszámmal mondjuk volt hetente, kéthetetne egy hívásom. Aztán kimentem, bankszámla, ni number, stb.t intéztem, barátomék címét megadtam, vettem egy angol sim kártyát vaterán, aztán naponta hívtak. Interjút úgy egyeztettem, hogy legyen időm jegyet venni és kimenni időben.

Köszi a válaszért.
Igen az a bajom, hogy kb 3 hónapja keresem már a külföldi melókat innen Magyarországról és eddig semmi.
Azon gondolkozom ha kiköltöznék (lehetőségem van rá, hogy Hollandiába lakjak), akkor lehet úgy könnyebben menne a dolog.
Csak annyi, hogy itt a melót meg fel kell mondani, de itt elég sok probléma van már vele, szóval amúgy is lassan lépnék innen, ha törik ha szakad.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62741
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. november 28., kedd 15:55

ikarus93 írta:Sziasztok.
Akik külföldön dolgoznak/dolgoztak vagy van tapasztalatuk, azoktól kérdezném, hogy mennyivel egyszerübb úgy munkát kapni az adott országba, ha ott van lakcímed, bankkártyád, esetleg ott is laksz 1-2 hete mint, hogy innen Magyarországról küldöd a CV-ket kifele és akkor itt laksz Magyarországon meg itt is dolgozol, de közbe külföldre szeretnél menni dolgozni?
Szóval ami engem érdekelne, hogy ha én külföldön akarok dolgozni, akkor az én helyembe ti mit választanátok. Dobni a Magyarországi munkát és kimenni külföldre elintézni a dolgokat és akkor már ott keresni a munkát vagy innen Magyarországról küldeni a CV-ket kifele és akkor várni, hogy kihívnak esetleg egy lehetőség kapcsán?
Nem tudom mennyire voltam érthető. :D
Köszi a válaszokat előre is.

Utóirat:
Programozó vagyok. Ebbe is dolgoznék külföldön.
Saját tapasztalat. Itthonról, itthoni címmel és telefonszámmal mondjuk volt hetente, kéthetetne egy hívásom. Aztán kimentem, bankszámla, ni number, stb.t intéztem, barátomék címét megadtam, vettem egy angol sim kártyát vaterán, aztán naponta hívtak. Interjút úgy egyeztettem, hogy legyen időm jegyet venni és kimenni időben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3871
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. november 28., kedd 15:53

Sziasztok.
Akik külföldön dolgoznak/dolgoztak vagy van tapasztalatuk, azoktól kérdezném, hogy mennyivel egyszerübb úgy munkát kapni az adott országba, ha ott van lakcímed, bankkártyád, esetleg ott is laksz 1-2 hete mint, hogy innen Magyarországról küldöd a CV-ket kifele és akkor itt laksz Magyarországon meg itt is dolgozol, de közbe külföldre szeretnél menni dolgozni?
Szóval ami engem érdekelne, hogy ha én külföldön akarok dolgozni, akkor az én helyembe ti mit választanátok. Dobni a Magyarországi munkát és kimenni külföldre elintézni a dolgokat és akkor már ott keresni a munkát vagy innen Magyarországról küldeni a CV-ket kifele és akkor várni, hogy kihívnak esetleg egy lehetőség kapcsán?
Nem tudom mennyire voltam érthető. :D
Köszi a válaszokat előre is.

Utóirat:
Programozó vagyok. Ebbe is dolgoznék külföldön.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2017. november 28., kedd 15:02

L.Miki írta:...
Ez mind szép és jó, de pont leírod a lényegét is. Az, hogy az Önkormányzatok mindenféle községi teendőket a közmunkásokkal végeztetnek egy dicséretes dolog, de semmi köze a közmunka programhoz. Ezt előtte is így csinálták. Sőt, még az előző tanács rendszerben is (ugye ez volt a gamesz). A probléma ott kezdődik, hogy míg korábban egy munkát elvégzett 5 ember, azt ma, ebben a rendszerben, 15 végzi, ugyan olyan hatékonysággal, mert az államnak az a lényeg, hogy ne legyen munkanélküli, az önkormányzatnak, meg hogy csináljanak valamit. És most azokról beszélünk ugye, akik dolgozni is akarnak, márpedig egyre kevesebben lesznek ilyenek, mert azt látják, hogy aki egész nap az árok parton ül, az is azt a kis pénzt kapja, mint aki tisztítja az árkot. A nagyobb probléma viszont ott van, hogy egyes szektorok (építőipar, mezőgazdaság, stb) egyszerűen olyan szintű munkaerő hiányban szenved, hogy sorra mennek tönkre a vállalkozások. A kétkezi munkás hülye lesz elmenni a vállalkozóhoz dolgozni, mert ott bizony keményen nyomni kell, még akkor sem, ha 2-szer annyi pénzt kínálnak neki, sőt. Így brutálmód emelkednek a segédmunkás fizetések, amit nem kis adóteher súlyt, de viszi magával a szakmunkás fizetést is, ami meg a következő lépcsőt, és így tovább. A gond ott kezdődik, mikor a vállalkozás egyszerűen nem tudja megtermelni a fizetéseket, hogy a profitról már ne is beszéljünk. Bezárnak a boltok, abbahagyják a mezőgazdasági termelők, mert nincs munkaerő, vagy megfizethetetlen. Esetenként külföldről lehet behozni olcsóbb munkaerőt, ami megint nem a helyes irány. Hosszú, összetett, bonyolult téma ez, de elhiheted, hogy a mostani rendszer Magyarország egyik legnagyobb rákfenéje.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. november 28., kedd 14:15

Pipita írta:Nekem viszonylag logikusabb válaszom van. Feltételezem BlancoMark a huszas évei elején, max közepén járhat. Fidesz szavazó meg negyven év alatt alig van. Feltételezem hogy egy 20 körüli srác főként a saját korosztályával érintkezik, hacsak nem fidelitas, fidesz vagy kdnp tag.

És ha nem idősek otthonába meg orbánbeszédekre jársz ismerkedni szingli nagymamákkal - márpedig feltételezem hogy nem oda jársz szabadidődben - akkor nem is fogsz túl sok Fidesz szavazóval találkozni. Az a két millió körüli megrögzött vallási fanatikus orbanista 98 óta megvan, oda újak elvétve jönnek de ők stabilan megmaradnak már életük végéig - vagy amíg Orbán el nem húz végre a búsba. De amíg ők élnek, addig megmarad Orbán stabil támogatása, ez ellen csak nagyon durva titkok feltárásával lehetne tenni, de azokat évtizedekre titkosították a hazafi honatyák. :) :) :)

Szerintem inkább ez a válasz, és nem az, hogy hogy mindenki olyan borzasztó elégedett ebben az országban. A tízmillió fős országban, ahol milliók éheznek. Ahol százezrek dolgoznak a mindenkit megmentő közmunkaprobramban méltánytalan éhbérért. Ahol a nyugdíjasok szerencsétlenebbik részébe tartozók télen választhatnak hogy ebben a hónapban halálra fagynak vagy inkább éhen halnak. Nem akartam belefolyni a témába de ez a szánalmas cinizmus ez még Lázár Jánostól is erős lett volna, nem hogy a Madridom fórumon.
Erről eszembe jut egy srác, akivel együtt végeztem anno. 19 éves volt, nagy Fidesz rajongó, az osztályból rajta kívül senki más nem volt az. Nyíltan felvállalta és még politikát is folytatott velünk és a tanárokkal szemben, arról próbált meggyőzni minket, hogy miért a Fidesz a jó és miért rájuk kell szavazni a következőn is. Hiába soroltunk fel megannyi ellenérvet, ő csak a jókat hangoztatta. De ami a legjobb volt, hogy azt hangoztatta, hogy ő otthon mindig élőben hallgatja a parlamenti gyűléseket... nevettünk, de ezt addig nem hittük el, míg az infó órán nem láttuk a saját szemünkkel, hogy mennyire élvezi... :mrgreen:

...Szóval de. Az, hogy melyik párt felé orientálódik az ember fia legyen 20,30,40 éves nem csak attól függ, hogy melyik korosztályban van az ember. Ismerek olyat, akinek fogalma sincs, hogy milyen pártok vannak jelenleg, viszont fideszes és arra fog szavazni. Megkérdeztem, hogy mégis miért, milyen indok, vagy érv alapján. Azt válaszolta, őt nem érdekli a politika, nem követi nyomon, ő a szüleire hallgat, és most ,,anyáéknak jó" így rájuk szavaz. Magyarország szavazó tábora több ágra is bontható: vannak akik követik a politikát és aszerint cselekednek, vannak a megrögzült fanatisták, és vannak a kitérdekel, megkérdezem anyát, aki szintén nem követi a politikát, de orbánt már 20 éve ismeri a tévéből, míg vonát csak 10. Ez van.
donor írta:
Pipita írta: Ahol százezrek dolgoznak a mindenkit megmentő közmunkaprobramban méltánytalan éhbérért.
Csak ez az egy, ami nem jogos. Főleg a dolgoznak kifejezés. A közmunka ténylegesen egy munkáról lenevelő vicc, ami tönkreteszi szépen lassan a komplett, kozmetikázott (mert tudjuk, hogy a számok azok jók :lol: ) gazdaságunkat. Persze, vannak olyan közhasznúak, akik munkavégzést/érdemi munkát is folytatnak (10-ből 2), de ők a közmunka előtt és után is ugyan ezt csinálták/fogják csinálni, max most kicsit dühösen, hogy ugyan annyit kapnak, mint akik hédereznek az árokparton, vagy épp otthon fekszenek.
Mint hivatali személyként mondanám, hogy van értelme a közmunka programnak: HA, normálisan állnak a dolgokhoz, és nem csak arra használják, hogy a szavazókat akik ebben dolgoznak megnyerjék. Mert egy községnek, ha a polgármester is olyan hasznára válik a közmunka projekt. Ahol én vagyok Hivatalban abban a községben a közmunkásokkal végeztetjük a legtöbb beruházást... persze amit bírnak szakértelemmel. van amit nem. De ilyet, hogy árkosítás, közterezés, kerítés húzás, a parkok rendben tartása, a füvek nyírása a kapuk előtt megkönnyítve a lakók dolgát, ha a víz elönti az utcákat, mert még nem olyan a vízelvezetés szippantózás, egyéb dolgok készítése sulinak, ovinak, idősek otthonának, tüzelés az iskolában és stb. Ahol érdemleges munka folyik ott jó lenne... de viszont ennek is van a hátoldala, hogy a munkaügyi központ meghatároz egy létszámot, tegyük fel 200-at és azt kötelező foglalkoztatni helyet szorítani nekik. Ez volt a nyáron is, amikor 300 közmunkásunk volt, ebből 100 akart dolgozni, és ők voltak azok akik a munkájukat tisztességesen elvégezték... míg a maradék 200 egy naplopó volt. De nem tehettünk másrt, mert erre kapja a támogatást a község. Ezek után... persze le lettek építve a semmirekellők... de mindig ezek a semmirekellők panaszkodnak, hogy nem bírják a munkát... a gyárba nem akarnak menni, mert dolgozni is kell, a közmunkán meg nem akarnak dolgozni ha már fel lettek véve, mert mi neki a munka... szóval alapjában vannak itt problémák.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2017. november 28., kedd 14:15

füst írta:
A műszaki felsőoktatásban tudom miért van így. Ott igaz a mondás hogy aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja. :)
A tehetséges mérnököket azonnal felszippantja az ipar, már a diploma előtt, akinek pedig nem sikerül annak mentőövként ott a tanári kar.

a felsőoktatás más tészta, ott egyébként egy egyetemi oktató is megkereshet jó pénzeket, főleg ha mellette kutat, fejleszt, stb munkákat is csinál.

a közoktatás van romokban főleg, tanárhiány van, mert hiába javult a fizetés, még mindig versenyképtelen. persze sose lesz olyan szinten, hogy egy céggel versenyezzen, de a kezdő fizukban nagy eltérések mutatkoznak, ami ezt okozza, hogy egy informatikus hallgató nem megy el középiskolába infót tanítani nettő 130ezres kezdőért, hanem elmegy a 3-5szöröséért céghez rabszolgának.
ami tök jogos, igaza van, meg kell élni.
de ez ellen tenni kellene, mert nem lesz pedagógus. főleg a reál szakok vannak veszélyben, fizika, kémia, biológia, de a nyelv szakok is ide tartoznak.

és ez még mindig nem magyarázat a pedagógusok megbecsültségére, mert nem a fizetés miatt kellene valakit megbecsülni, nem az az értékmérő.
szerintem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2017. november 28., kedd 14:05

Pipita írta: Ahol százezrek dolgoznak a mindenkit megmentő közmunkaprobramban méltánytalan éhbérért.
Csak ez az egy, ami nem jogos. Főleg a dolgoznak kifejezés. A közmunka ténylegesen egy munkáról lenevelő vicc, ami tönkreteszi szépen lassan a komplett, kozmetikázott (mert tudjuk, hogy a számok azok jók :lol: ) gazdaságunkat. Persze, vannak olyan közhasznúak, akik munkavégzést/érdemi munkát is folytatnak (10-ből 2), de ők a közmunka előtt és után is ugyan ezt csinálták/fogják csinálni, max most kicsit dühösen, hogy ugyan annyit kapnak, mint akik hédereznek az árokparton, vagy épp otthon fekszenek.

rashidm
Hozzászólások: 4548
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. november 28., kedd 14:03

füst írta:
A műszaki felsőoktatásban tudom miért van így. Ott igaz a mondás hogy aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja. :)
A tehetséges mérnököket azonnal felszippantja az ipar, már a diploma előtt, akinek pedig nem sikerül annak mentőövként ott a tanári kar.
Azért vannak az egyetemeken olyan tanárok hogy csak lesnél (most a BME ÉMK karáról beszélek). Nagy koponyák vannak ott azért. Nyílván van egy-kettő aki cotton szökevény, de ez nem így van ahogy mondod.

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2017. november 28., kedd 13:43

füst írta:
A műszaki felsőoktatásban tudom miért van így. Ott igaz a mondás hogy aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja. :)
A tehetséges mérnököket azonnal felszippantja az ipar, már a diploma előtt, akinek pedig nem sikerül annak mentőövként ott a tanári kar.
Ja a tehetségtelenek maradnak PHD-ra azt úgy is mindenki el tudja végezni. Vagy a Tescoba rakodonak az is kb egy szinten van az egyetemi tanárral akkor szerinted :lol:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. november 28., kedd 13:36

Ha megengeded hogy válaszoljak, ez azért van így, mert rendszerint az hallatja a hangját aki elégedetlen. Aki elégedett az inkább csendben van, hisz nincs miért panaszkodnia. Ezért nem is hallod a csendes többség hangját :)

:lol: :lol: :lol: :lol:

"a csendes többség", még a választásokon sincs meg a többség, nemhogy a teljes magyar társadalomban. :lol: Egyébként ezt komolyan így gondolod, vagy csak ennyire cinikus vagy? Mondjuk nem tudom, melyik a jobb.

Nekem viszonylag logikusabb válaszom van. Feltételezem BlancoMark a huszas évei elején, max közepén járhat. Fidesz szavazó meg negyven év alatt alig van. Feltételezem hogy egy 20 körüli srác főként a saját korosztályával érintkezik, hacsak nem fidelitas, fidesz vagy kdnp tag.

És ha nem idősek otthonába meg orbánbeszédekre jársz ismerkedni szingli nagymamákkal - márpedig feltételezem hogy nem oda jársz szabadidődben - akkor nem is fogsz túl sok Fidesz szavazóval találkozni. Az a két millió körüli megrögzött vallási fanatikus orbanista 98 óta megvan, oda újak elvétve jönnek de ők stabilan megmaradnak már életük végéig - vagy amíg Orbán el nem húz végre a búsba. De amíg ők élnek, addig megmarad Orbán stabil támogatása, ez ellen csak nagyon durva titkok feltárásával lehetne tenni, de azokat évtizedekre titkosították a hazafi honatyák. :) :) :)

Szerintem inkább ez a válasz, és nem az, hogy hogy mindenki olyan borzasztó elégedett ebben az országban. A tízmillió fős országban, ahol milliók éheznek. Ahol százezrek dolgoznak a mindenkit megmentő közmunkaprobramban méltánytalan éhbérért. Ahol a nyugdíjasok szerencsétlenebbik részébe tartozók télen választhatnak hogy ebben a hónapban halálra fagynak vagy inkább éhen halnak. Nem akartam belefolyni a témába de ez a szánalmas cinizmus ez még Lázár Jánostól is erős lett volna, nem hogy a Madridom fórumon.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2017. november 28., kedd 12:27

Spotify-on vagy a többi zenestreamelőn ajánlom figyelmetekbe, témába vág, Luke Benz - Abszurdisztán című számát. Itt van a dalszöveg
De érdemesebb hallgatni is, mert vannak benne még beszédrészek, amik a dalszövegben nincsenek leírva.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. november 28., kedd 12:23

Az oregek tisztelete meg.. Nyomatod itt a propagandat megint mint a partod hogy aki nem ugyanazt gondolja bizonyos kerdesekben mint te/ők az ertektelen. A kornak nem jar tisztelet, az embernek mar annal inkabb. Ez a Csabanak irt hozzszolasod is a tanarokrol borzaszto lekezelo, persze, csak gyenge mernok tanarok vannak a munkapiacon. Es nem tudod mi a problema a tanarok megbecsultsegevel? Ez komoly? Azert ritkan latni hogy valaki igy homokba dugja a fejet.
Mi ez a szalmabáb érvelés? Nem fogok olyan mondatokat megvédeni amiket te adsz a számba. :|
Egyebkent szamomra az a leghihetetlenebb, hogy az ismertsegi koromben is hasonlo aranyokat tapasztalok mint itt: jo ha tizbol egy ember tamogatja oket es megis 50% korulire merik oket, erthetetlen.
Ha megengeded hogy válaszoljak, ez azért van így, mert rendszerint az hallatja a hangját aki elégedetlen. Aki elégedett az inkább csendben van, hisz nincs miért panaszkodnia. Ezért nem is hallod a csendes többség hangját :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég