OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. március 29., kedd 15:08

69erssam írta:
Nagyjából februárban írtuk alá az adásvételit a jelenlegi kecóra, a hónap végén voltam néhány győri kivitelezőnél és volt aki a kitört háború napján felhívott hogy már nem valós az árajánlat, mert figyelembe kell venni a háborút is és jelenleg 650ft egy darab tégla, de nem lepődne meg ha hirtelen akár egy ezres lenne. :roll: (egyébként nyilván jogos, mert nem foglalóztam).
Múlthéten kaptam egy frissebb ajánlatot a régi+5%-al, és ahonnan indultunk havi 120-130ezres törlesztőről már a 200 kapujában vagyunk az alapkamatnak hátha... Igazából úgy vagyunk vele, hogy most már azért is csak előre és nem hátra mert ebben az országban a spórólás csak rontja a készpénzedet. Bizakodunk, hogy a kövi 2 hónapban még valami történik mert akkor tudunk legkorábban a bankkal szerződni.

Hát igen, ezt meg tudom erősíteni.
Kellett ráhozni egy raklapnyi téglát, alig kaptunk. Nem az, hogy 550 volt a legolcsóbb (szerb), de nem is nagyon volt a telepen.
Mondták hogy a leier, wienerberger talán júniusban szállít legközelebb.
Ytongot sem kaptam, abból is kellene közfalakhoz, most várok, hogy legyen.

Megvehetném máshol, de itt letárolják ingyen két hónapig, ha kifizetem.
(mondjuk a környéken sehol nincs most annyi amennyi kellene)

Leier, wienerberger ahogy néztem már a 700at karcolja, és ezek sima 30as téglák.
3-4 éve építkezett haverom, 38as téglát 250ért vette.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2022. március 29., kedd 13:55

babaking írta: Nekünk is az lett volna a cél - ahhoz képest, hogy februárban még arról szóltak a hírek, hogy alig fogy, mert kevesen felelnek meg a feltételeknek elég gyorsan behúzták a féket. Egyébként nem baj ha lehűtik egy picit a piacot, mert brutális árak vannak. Hosszú távon tarthatatlan a dolog. Elvileg a családtámogatások nem szűnnek meg, biztos lesz még hasonló "akció". Ha nagyon akarná a nemzeti bank gondolom emelhetne a kereten.
Lehet, hogy az én információim hiányosak, de a hónapok óta bejelentett "kibővítjük a családi támogatásokat"-ról nem igazán hallottam frisset vagy konkrétabbat. Nyilván valami lesz valamikor mert hitelek/támogatások nélkül sok mindent nem tudsz megvalósítani.

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2022. március 29., kedd 13:53

csababarca írta:
69erssam írta:

Írigyellek...A zöld hitel volt nálunk is a cél..nem lesz meg és a jegbyanki alapkamat emelkedése és az árak megugrása végül majdhogynem megduplázza a jövőbeli törlesztőnket :(
lesz még ilyen, szinte biztos, a keret sem fogyott el egyébként.
csak gondolom most serkentik az embereket, hogy menjenek hitelért.
vagy nem tudom.

mindegy, még nekünk se száz. be lett adva, befogadták, jön az értékbecslő valamikor.

olyan mértékű drágulás van ami már nem emberi.
vas ára 800-1000 forint között van.
egy 6 méteres 240-es I gerenda 350ezer forint, január végén-február elején 80-120 ezer között lehetett kapni.
de tégla is duplájára nőtt, de legalább másfélszeresére, ha egyáltalán van. nem is nagyon kapni már nagy tételben.

már gondolkoztam, hogy most hogy állnak a falak, leállítom az építkezést egy időre.
de totál felesleges várni, hogy majd lejjebb menjenek az árak, maximum mérséklődni fognak majd.
Nagyjából februárban írtuk alá az adásvételit a jelenlegi kecóra, a hónap végén voltam néhány győri kivitelezőnél és volt aki a kitört háború napján felhívott hogy már nem valós az árajánlat, mert figyelembe kell venni a háborút is és jelenleg 650ft egy darab tégla, de nem lepődne meg ha hirtelen akár egy ezres lenne. :roll: (egyébként nyilván jogos, mert nem foglalóztam).
Múlthéten kaptam egy frissebb ajánlatot a régi+5%-al, és ahonnan indultunk havi 120-130ezres törlesztőről már a 200 kapujában vagyunk az alapkamatnak hátha... Igazából úgy vagyunk vele, hogy most már azért is csak előre és nem hátra mert ebben az országban a spórólás csak rontja a készpénzedet. Bizakodunk, hogy a kövi 2 hónapban még valami történik mert akkor tudunk legkorábban a bankkal szerződni.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. március 29., kedd 11:01

69erssam írta:

Írigyellek...A zöld hitel volt nálunk is a cél..nem lesz meg és a jegbyanki alapkamat emelkedése és az árak megugrása végül majdhogynem megduplázza a jövőbeli törlesztőnket :(
lesz még ilyen, szinte biztos, a keret sem fogyott el egyébként.
csak gondolom most serkentik az embereket, hogy menjenek hitelért.
vagy nem tudom.

mindegy, még nekünk se száz. be lett adva, befogadták, jön az értékbecslő valamikor.

olyan mértékű drágulás van ami már nem emberi.
vas ára 800-1000 forint között van.
egy 6 méteres 240-es I gerenda 350ezer forint, január végén-február elején 80-120 ezer között lehetett kapni.
de tégla is duplájára nőtt, de legalább másfélszeresére, ha egyáltalán van. nem is nagyon kapni már nagy tételben.

már gondolkoztam, hogy most hogy állnak a falak, leállítom az építkezést egy időre.
de totál felesleges várni, hogy majd lejjebb menjenek az árak, maximum mérséklődni fognak majd.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. március 29., kedd 10:51

Nekünk is az lett volna a cél - ahhoz képest, hogy februárban még arról szóltak a hírek, hogy alig fogy, mert kevesen felelnek meg a feltételeknek elég gyorsan behúzták a féket. Egyébként nem baj ha lehűtik egy picit a piacot, mert brutális árak vannak. Hosszú távon tarthatatlan a dolog. Elvileg a családtámogatások nem szűnnek meg, biztos lesz még hasonló "akció". Ha nagyon akarná a nemzeti bank gondolom emelhetne a kereten.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2022. március 29., kedd 7:54

csababarca írta:
69erssam írta:

Annó én is útközben változtattam pl olyanon, hogy hidegburkolat helyett melegburkolat legyen, más színű legyen a beltérben a szobák színe(tehát feláras) illetve stukkók, meg egyéb hülyeségek itt-ott és semmit nem kértek tőlem az UniCreditnél. Kivitelezővel, ha van árkülönbözet akkor azt külön elszámoljátok úgyis. Legalábbis ez az én sztorim.

Btw Ti is lemaradtok a Zöldről? Ismét építkezek és engem már megnyugtattak, hogy OTP a héten már nem fogad be, a többi bank meg úgy kezelő, hogy aki sorba tudott még állni azok közt a fennmaradó 80milliárdot arányosan szétosztják.
Köszi.
Nekem ma még befogadták, most rohangáltam papírért.
Elvileg rendben vagyunk.
Írigyellek...A zöld hitel volt nálunk is a cél..nem lesz meg és a jegbyanki alapkamat emelkedése és az árak megugrása végül majdhogynem megduplázza a jövőbeli törlesztőnket :(

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. március 28., hétfő 15:22

69erssam írta:

Annó én is útközben változtattam pl olyanon, hogy hidegburkolat helyett melegburkolat legyen, más színű legyen a beltérben a szobák színe(tehát feláras) illetve stukkók, meg egyéb hülyeségek itt-ott és semmit nem kértek tőlem az UniCreditnél. Kivitelezővel, ha van árkülönbözet akkor azt külön elszámoljátok úgyis. Legalábbis ez az én sztorim.

Btw Ti is lemaradtok a Zöldről? Ismét építkezek és engem már megnyugtattak, hogy OTP a héten már nem fogad be, a többi bank meg úgy kezelő, hogy aki sorba tudott még állni azok közt a fennmaradó 80milliárdot arányosan szétosztják.
Köszi.
Nekem ma még befogadták, most rohangáltam papírért.
Elvileg rendben vagyunk.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2022. március 28., hétfő 15:11

csababarca írta: Banki ügyintézés kérdés megint.

Beadjuk a háztervet hitelhez, elfogadják, indul a 20 évig tartó nyomor, lapozzunk.

Menet közben kitaláljuk építés közben, hogy nem barna lesz a cserép hanem sötétszürke.
Vagy a homlokzati színezés változik meg.

Ilyeneket lehet? Vagy ezek nem mérvadó változtatások nem?
Gondolom nem, de ki tudja az adminisztráció mennyire engedi ezeket, már tököm ki van pedig még fel sem vettük.

Csaba
Annó én is útközben változtattam pl olyanon, hogy hidegburkolat helyett melegburkolat legyen, más színű legyen a beltérben a szobák színe(tehát feláras) illetve stukkók, meg egyéb hülyeségek itt-ott és semmit nem kértek tőlem az UniCreditnél. Kivitelezővel, ha van árkülönbözet akkor azt külön elszámoljátok úgyis. Legalábbis ez az én sztorim.

Btw Ti is lemaradtok a Zöldről? Ismét építkezek és engem már megnyugtattak, hogy OTP a héten már nem fogad be, a többi bank meg úgy kezelő, hogy aki sorba tudott még állni azok közt a fennmaradó 80milliárdot arányosan szétosztják.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. március 28., hétfő 14:45

Banki ügyintézés kérdés megint.

Beadjuk a háztervet hitelhez, elfogadják, indul a 20 évig tartó nyomor, lapozzunk.

Menet közben kitaláljuk építés közben, hogy nem barna lesz a cserép hanem sötétszürke.
Vagy a homlokzati színezés változik meg.

Ilyeneket lehet? Vagy ezek nem mérvadó változtatások nem?
Gondolom nem, de ki tudja az adminisztráció mennyire engedi ezeket, már tököm ki van pedig még fel sem vettük.

Csaba
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. március 28., hétfő 11:41

Realista24 írta:
___Samy___ írta: Mivel itt mindenki kepben van mindennel :mrgreen:

Volt mar valakinek dolga a telekommal oszlop eltavolitas celjabol? Van a hazunk elott telekomos fa oszlop, amit szeretnenk, ha kivennenek onnan a picsaba, mert le van kotve rola minden.
Lancfuresz és ásó.
Hidd el, ez nem rajtam mulik. Szivesen el is tuzelnem a kazanban :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. március 28., hétfő 5:37

https://twitter.com/Zainab4Peace/status ... mb1sofiPZg

Milyen sallert vert Will 🤣🤣🤣🤣

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. március 26., szombat 21:08

maestrito46 írta: mi Bukarestből mennénk, Blue Airrel, itt sajnos nem volt ilyen opció.
Ja hogy már megvan. Az bajos, ilyen biztosítást ha jól tudom maximum 48 órával a repjegy megvasarlasa után lehet kötni.

De nincs miért aggódnod akkor :kalapos: már megvan, várni kell és menni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

maestrito46
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2017. május 24., szerda 13:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: maestrito46 » 2022. március 26., szombat 20:27

mi Bukarestből mennénk, Blue Airrel, itt sajnos nem volt ilyen opció.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. március 26., szombat 20:22

maestrito46 írta:
Realista24 írta:

Lehet kötni repjegyre is biztositast.
akkor lényegében, ha bemegyek bármelyik biztosító céghez tudnak segíteni?
Lehet már a foglalás során hozzá tudod adni a legitarsasagnal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

maestrito46
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2017. május 24., szerda 13:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: maestrito46 » 2022. március 26., szombat 20:17

Realista24 írta:
maestrito46 írta: köszönöm!
na remélhetőleg lassan sikerül dűlőre jutni.

Biztosítással kapcsolatosan tudtok valamit?
próbáltam keresgélni a neten is viszont semmi ilyesmit nem kaptam.. lényegében, amit keresünk, hogy ha valami gond lesz (pl covid) és nem tudunk elmenni, akkor az egész pénzünk ne legyen oda…
Szállással még nincs is baj, mert azt lemondható. A repjegy aggaszt picit
Lehet kötni repjegyre is biztositast.
akkor lényegében, ha bemegyek bármelyik biztosító céghez tudnak segíteni?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. március 26., szombat 19:59

maestrito46 írta: köszönöm!
na remélhetőleg lassan sikerül dűlőre jutni.

Biztosítással kapcsolatosan tudtok valamit?
próbáltam keresgélni a neten is viszont semmi ilyesmit nem kaptam.. lényegében, amit keresünk, hogy ha valami gond lesz (pl covid) és nem tudunk elmenni, akkor az egész pénzünk ne legyen oda…
Szállással még nincs is baj, mert azt lemondható. A repjegy aggaszt picit
Lehet kötni repjegyre is biztositast.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

maestrito46
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2017. május 24., szerda 13:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: maestrito46 » 2022. március 26., szombat 19:58

köszönöm!
na remélhetőleg lassan sikerül dűlőre jutni.

Biztosítással kapcsolatosan tudtok valamit?
próbáltam keresgélni a neten is viszont semmi ilyesmit nem kaptam.. lényegében, amit keresünk, hogy ha valami gond lesz (pl covid) és nem tudunk elmenni, akkor az egész pénzünk ne legyen oda…
Szállással még nincs is baj, mert azt lemondható. A repjegy aggaszt picit

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. március 26., szombat 17:37

Ja, és ha eddig még nem volt meg, akkor El Almendro (fehér) édesség kötelező, ha már Spanyolország.

Ha sehol nem találsz útközben, a reptéren fix lesz.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. március 26., szombat 16:33

maestrito46 írta: Valenciáról vélemény?
Gyönyörű hely!! 2-3 napra érdemes benézni.
Jó kis kaják, nyugis kis hely.

maestrito46
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2017. május 24., szerda 13:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: maestrito46 » 2022. március 26., szombat 16:26

Valenciáról vélemény?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég