OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 29., kedd 7:02

Spinalis széket nyúz valaki közületek?

Hosszas töprengés után Hackert rendeltem be 1 hetes próbára, kíváncsi leszek.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. augusztus 28., hétfő 21:32

Caraway írta: A folyamatos kepernyobamulas miatt mostansag kegyetlenul elfarad a szemem. Kekfenyszuros szemuveg ez ellen er valamit, vagy csak bullshit az egesz?

Nekem van.
Nem vennék még1x. Nem éri meg a pénzét közel sem.
ZIDANE

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 28., hétfő 20:55

nem a kékfényszürő lesz a megoldás hanem a fényerő csökkentése.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2023. augusztus 28., hétfő 20:52

A folyamatos kepernyobamulas miatt mostansag kegyetlenul elfarad a szemem. Kekfenyszuros szemuveg ez ellen er valamit, vagy csak bullshit az egesz?

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 28., hétfő 15:34

Nika91127 írta:

Az őssejt terápia annyira hatásos, hogy amiatt anno egy Kaposvári Magánklinikát alapito nagy plasztikaisebeszt börtönbe akartak rakni.

De viccet félretéve. Jól hangzik, hogy a pluripotens őssejteket csak befecskendezed és majd "eldönti, hogy porc lesz". Nem, ez zsákutca.

Viszont ha egy 3D mátrixra ültetsz ilyen sejteket és azokat megfelelő faktorokkal stimulalva eléred, hogy kialakuljon egy megfelelő porcszövet, majd azt beülteted. Abban már van ráció. A DOTE-n hallgattam egy előadást, ott már évek óta ezzel kísérleteznek - van is ígéretes eljárás. Folynak a klinikai vizsgálatok, stb. Talán ez most sikeres lehet.
Mert amúgy nem ez az első ilyen, próbálkoztak már sokfélével, eddig azok mind buktak már középtávon is. Mi is részt vettünk egy ilyen porcpótló kísérletben, expert térdsebész, fix műtéti módszer. Fél évet se élt túl a porc.
a picsába. :D
A nagy internet bedobta hirdetésnek dr. Berey Szilárd ortopéd szakembert aki prf, rms terápiás módszerekkel elvileg sikeres kezelésket végez.

Próbáltam utánaguglizni de se olyat nem találtam aki sarlatánnak tartaná se csodagyógyulásokat.
De akkor nem érdemes ezzel kisérletezni.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. augusztus 28., hétfő 15:21

kierkegaard írta:
Nika91127 írta: Baszki gyerekek, ügyeleti utáni napon korán lefekszem, majd másnap fél3ig beszopódok a műtőbe és ennyire hiányzok? :D.....
ha már ask the doctor pillanatokat tartunk, akkor én feldobnám mint kérdés, hogy mi a véleményed az össejt terápián alapuló térdizületi kezelésekkel kapcsolatban amik elvileg hatásosak és elkerülhető a protézis? :D
Az őssejt terápia annyira hatásos, hogy amiatt anno egy Kaposvári Magánklinikát alapito nagy plasztikaisebeszt börtönbe akartak rakni.

De viccet félretéve. Jól hangzik, hogy a pluripotens őssejteket csak befecskendezed és majd "eldönti, hogy porc lesz". Nem, ez zsákutca.

Viszont ha egy 3D mátrixra ültetsz ilyen sejteket és azokat megfelelő faktorokkal stimulalva eléred, hogy kialakuljon egy megfelelő porcszövet, majd azt beülteted. Abban már van ráció. A DOTE-n hallgattam egy előadást, ott már évek óta ezzel kísérleteznek - van is ígéretes eljárás. Folynak a klinikai vizsgálatok, stb. Talán ez most sikeres lehet.
Mert amúgy nem ez az első ilyen, próbálkoztak már sokfélével, eddig azok mind buktak már középtávon is. Mi is részt vettünk egy ilyen porcpótló kísérletben, expert térdsebész, fix műtéti módszer. Fél évet se élt túl a porc.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 28., hétfő 15:07

Nika91127 írta: Baszki gyerekek, ügyeleti utáni napon korán lefekszem, majd másnap fél3ig beszopódok a műtőbe és ennyire hiányzok? :D.....
ha már ask the doctor pillanatokat tartunk, akkor én feldobnám mint kérdés, hogy mi a véleményed az össejt terápián alapuló térdizületi kezelésekkel kapcsolatban amik elvileg hatásosak és elkerülhető a protézis? :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. augusztus 26., szombat 13:53

Én meg nem láttam roma tanuló vezetőt
egyebkent barki latott mar, vagy ha igen, tobbet kettonel ?

cserebe az osszes 15 eves c osztalytarsam altalanos 6-ban mar hajtotta az 1200es ladat a faluban :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 26., szombat 13:39

miro. írta:
hehetheoriginal írta: Back to the autozas tema:
Mikor a ket elitcigany kilo30cal versenyez a petofi hidon, es ezt hirdetik is instan, a sok kis rajongo ciganygyerek meg erre nedvesedik es ezt tuzi ki celul mikor elkezd drogokkal kereskedni, akkor ott milyen kresz valtozas hoz barmit is?
Max ha 50 meterenkent bekamerazzak az orszagot, de az meg senkinek se erdeke es penz sincs ra. Igy se mukodik a meglevo kamerak nagy resze
Ezen en is leakadtam tegnap.
Pontosan tudjak,hogy mi tortent ott par hettel ezelott,erre a fasszopo meg ki is rakja.
De gondolom megbuntetik oket 100.000 forinttal,aztan viszont latasra. Majd meg azt is kirakjak,hogy huhaaaa mennyi penz,meg kiszedik barmelyik gatyajukbol ezt.

Peldat kene statualni. Jol megbaszni penzzel,jogsit el,aztan lehet hoskodni a ruhedekeknek.
Jogsit el :lol:
Én meg nem láttam roma tanuló vezetőt :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 26., szombat 11:27

Van kozos fotod viktorral es a ner reszekent kapod a koncerteket meg a fellepeseket, hogy a cigany szavazatot is meg tudd szamolni, innentol kezdve jogosan erzik ezek magukat mindenkinel feljebbvalonak
A gazdag osbunko tanulatlan cigany amugyis is ilyen, szeret dicsekedni, hogy barmit megtehet a vilagon.
thereisonly1ronaldo

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. augusztus 26., szombat 11:23

hehetheoriginal írta: Back to the autozas tema:
Mikor a ket elitcigany kilo30cal versenyez a petofi hidon, es ezt hirdetik is instan, a sok kis rajongo ciganygyerek meg erre nedvesedik es ezt tuzi ki celul mikor elkezd drogokkal kereskedni, akkor ott milyen kresz valtozas hoz barmit is?
Max ha 50 meterenkent bekamerazzak az orszagot, de az meg senkinek se erdeke es penz sincs ra. Igy se mukodik a meglevo kamerak nagy resze
Ezen en is leakadtam tegnap.
Pontosan tudjak,hogy mi tortent ott par hettel ezelott,erre a fasszopo meg ki is rakja.
De gondolom megbuntetik oket 100.000 forinttal,aztan viszont latasra. Majd meg azt is kirakjak,hogy huhaaaa mennyi penz,meg kiszedik barmelyik gatyajukbol ezt.

Peldat kene statualni. Jol megbaszni penzzel,jogsit el,aztan lehet hoskodni a ruhedekeknek.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. augusztus 26., szombat 10:35

Hiába volt baleset, folyamat száguldoznak a hidakon, nem képesek odarakni egy kamerát vagy 1-2 rendőrt pedig rendszeres a dolog.

Le se szarják.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. augusztus 26., szombat 10:05

hehetheoriginal írta: Back to the autozas tema:
Mikor a ket elitcigany kilo30cal versenyez a petofi hidon, es ezt hirdetik is instan, a sok kis rajongo ciganygyerek meg erre nedvesedik es ezt tuzi ki celul mikor elkezd drogokkal kereskedni, akkor ott milyen kresz valtozas hoz barmit is?
Max ha 50 meterenkent bekamerazzak az orszagot, de az meg senkinek se erdeke es penz sincs ra. Igy se mukodik a meglevo kamerak nagy resze
Ez nem autózási, hanem politikai téma. Sajnos a mai Magyarországon senkinek nem érdeke, hogy bárminemű rend legyen, akár az utakon, akár máshol.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 26., szombat 6:45

Back to the autozas tema:
Mikor a ket elitcigany kilo30cal versenyez a petofi hidon, es ezt hirdetik is instan, a sok kis rajongo ciganygyerek meg erre nedvesedik es ezt tuzi ki celul mikor elkezd drogokkal kereskedni, akkor ott milyen kresz valtozas hoz barmit is?
Max ha 50 meterenkent bekamerazzak az orszagot, de az meg senkinek se erdeke es penz sincs ra. Igy se mukodik a meglevo kamerak nagy resze
thereisonly1ronaldo

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. augusztus 25., péntek 21:37

Tjacks írta:
Süti írta: Arra figyelj hogy ha osztalékot fizető ETF-et veszel, és nincs tényleges szükséged az osztalékra, akkor az adott ETFből az (acc)-ként megjelöltet vedd, ami visszaforgatja magába a fizetendő osztalékot, a (distr) jelzéssel ellátott helyett, ami kifizeti. Accumulative ETF esetén így árfolyamnyereségként kell (majd realizálásnál) fizened utána, míg a kifizetett osztalék után az osztalékot érintő adózás szerint, ami kevésbé kedvező.

Nem tudom milyen portfoliod van, de egyrészt szerintem próbáld meg regionálisan és szektorálisan is diverzifikálni, ne legyen US/tech orrnehéz pl.

Én keleti ETF-ekkel balanszoltam kicsit nemrég, kína pl. szerintem elég olcsó, illetve Global Corp. Bondok is jók lehetnek.
Google translator megnyitva, milyen nyelvet állítsak be? :mrgreen:
Probaljuk meg inkabb megoldani hehenek,hogy-hogy tud eltuntetni 50 meter kabelt a hazaban.
:mrgreen:
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. augusztus 25., péntek 21:36

Süti írta:
hehetheoriginal írta: Nem titok, gainzalgo a neve, keressetek ra, aztan mivel ti jobban vagjatok a temat, lehet egybol kiszurjatok, hogy foskamubalfasz dolog, nem tudom
Rövid távon biztos hogy rá tudsz húzni valami technical trendet bármilyen chartra, kismillió van belőlük, és ha bejon, lehet tapsolni.
De el kell választani a két fogalmat, az egyik kereskedés a másik pedig befektetés. Ha kereskedni szeretnél, hajrá, viszont egy cég fundamentumai, várható bevétele és hasonlók nem ebből olvashatók ki, hanem mondjuk egy éves beszámolóból. Persze az több meló. Szóval ha befektetni szeretnél, akkor a technical vonal sokat nem fog neked hozzátenni, mert nem a fundamentumokra épül valószínűleg az ilyen modell. (nem neztem meg, csak tipp. Minden massal is egyetertek amit Felkulcs irt, nem neked fogják par dollarert odaadni.)
Jogos,mindketto teriteken van, rovid es hosszutav is.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. augusztus 25., péntek 21:35

hehetheoriginal írta: Nem titok, gainzalgo a neve, keressetek ra, aztan mivel ti jobban vagjatok a temat, lehet egybol kiszurjatok, hogy foskamubalfasz dolog, nem tudom
Rövid távon biztos hogy rá tudsz húzni valami technical trendet bármilyen chartra, kismillió van belőlük, és ha bejon, lehet tapsolni.
De el kell választani a két fogalmat, az egyik kereskedés a másik pedig befektetés. Ha kereskedni szeretnél, hajrá, viszont egy cég fundamentumai, várható bevétele és hasonlók nem ebből olvashatók ki, hanem mondjuk egy éves beszámolóból. Persze az több meló. Szóval ha befektetni szeretnél, akkor a technical vonal sokat nem fog neked hozzátenni, mert nem a fundamentumokra épül valószínűleg az ilyen modell. (nem neztem meg, csak tipp. Minden massal is egyetertek amit Felkulcs irt, nem neked fogják par dollarert odaadni.)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. augusztus 25., péntek 21:32

csababarca írta:
Halfkey írta:
Ahh a zárójeles rész akkor a titok nyitja.

Viszont hogy a lámpáért miért nem kaptam? Papírt pedig adtak, szóval nemhinném hogy zsebbe ment.
Ezt a rendőr mondta, meg utána olvastam, és így van.

Papírt én is kaptam, rajta a 3 pont levonással.
Azért jó lenne tudni, mert nem mindegy:D
Igen, abszolút elhittem, csak eddig nem tudtam róla.

A 3 pont az sztem amúgy mindegy kb.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. augusztus 25., péntek 21:28

Halfkey írta:
Ahh a zárójeles rész akkor a titok nyitja.

Viszont hogy a lámpáért miért nem kaptam? Papírt pedig adtak, szóval nemhinném hogy zsebbe ment.
Ezt a rendőr mondta, meg utána olvastam, és így van.

Papírt én is kaptam, rajta a 3 pont levonással.
Azért jó lenne tudni, mert nem mindegy:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. augusztus 25., péntek 21:22

csababarca írta:
Halfkey írta:

Lassan, vagy sehogy. Egy idõben volt pár gyorshajtásom (hupsz, amíg szervízben volt a Passat kaptam helyette egy bika Ceed GT-at amit nem lehetett nem tolni), aztán hasonló módon mint téged lekapcsoltak pirosnál - csak engem fekete jelöletlen autóval.

Párhavonta kérdeztem ebben az idõszakban, mindig 0 volt.
Akkor sok értelme van a rendszernek:D
Na mindegy, igyekszem figyelni.
Gyorshajtásom nekem is volt egy, de azért nem vontak pontot, csak pénzbírság.
(elvileg ha nem állítanak meg, csak trafi fotóz nincs pontlevonás)
Ahh a zárójeles rész akkor a titok nyitja.

Viszont hogy a lámpáért miért nem kaptam? Papírt pedig adtak, szóval nemhinném hogy zsebbe ment.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég