OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. november 21., kedd 14:01

Nem kellenek táblák sem...csak valami hasonlóság legyen a valóság és a toronyban lévő dolgok között. ( persze nem mindig igaz ez ) leegyszerűsítve !

Írják itt többen az okosság miértjét...én is ezt mondtam, hogy az útviszonyokról és forgalmi "akadályokról " szeretek tájékozódni, képben lenni.

De utána már mehetünk fejbű.

Nika
Sima liba, fel a pályára, aztán híd, aztán ott is vagy, vagy nem kell híd sem, csak be a Pest tábláig, és szintén ott vagy.
attól függ, mely részét akarod betámadni újpestnek, miklósról.
( most mondtam valamit, nem szentírás ) :D :)

szrk
A sebességmérés is egy jó dolog, na azt én is benézném, idegen terepen.

Egyébként csuda dolgokat is tud művelni a navi, haver csak azzal megy....ültem már meleltte párszor. fogtam a fejem. ( nem hallgatott rám asszem,nem kell nagy dolgorka gondolni...cask alig fértünk be a kocsijával abba a pici "sikátorba", ahova bevitt a ketyere, miközben párhuzamosan mellette, volt sok más lehetőség is, de az ego miatt nem ugattam bele )
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. november 21., kedd 13:57

kierkegaard írta:
kiskorom óta azon csodálkozom, hogy apám hogy tudott eljutni különböző országokba mikor kocsival mentünk nyaralni. Számomra ez a mai napig felfoghatatlan. Ez az egyik oka annak, hogy még nincs jogsim.
Imádtam, amikor apám eltévedt, kihajtotta a térképet a motorháztetőn, majd összegyűrve kihajította, mondván hibás a térkép:D de így is eljutottunk mindenhova:D
mondjuk ő a gps-eket, wazet is megkérdőjelezi, amikor megyünk valahova bekapcsolom, aztán egyből mondja, hogy nem arra kell menni.:D

Én ha BP-re megyek is beteszem a wazét, hiába 40 km, bármi lehet, francnak sincs kedvem dugóban ülni.
plusz a trafikat is azért mutatja, persze nem mindet.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 21., kedd 13:55

de nem értem a problémát amúgy.
ha messzebb kell menni navi, térkép nélkül, akkor megnézed mielőtt indulsz, hogy hanyas számú út, milyen nagyobb városok, akár irsz egy pici feljegyzést (igen geci papirra ceruzával, tollal :lol: )
aztán csak követed a táblákat. kreszt meg ugye a faszom meg lordgábor fogja tudni....akkor inkább el se indulj :lol:

városon belül ugyanez, előtte megnézed hova kell menni, aztán vagy tömegközlekedés, vagy ha autó, ugyanígy követed a táblákat, utcanevek ki vannak irva mindenütt.
lehet hülyének fognak nézni páran, de te vállaltad :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. november 21., kedd 13:55

Nekem faterom beszarás, életében nem lakott BP-n, csak nagyon sokszor járt arra.
Minden kis utcát vág, honnan hova lehet a leghamarabb eljutni minden risszrossz úton, ahogy van egy minimális dugó vagy nagy a forgalom jön a B terv fejből.
Én meg nem tudom felfogni, hogy ezt hogy :lol:

Wazet ő is használja már amúgy, de ő is szimplán a dugók miatt, nem azért mert nem tudja hogyan kéne odajutni. Ez egy nagyon hasznos dolog, jóval több embernek kéne használnia.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferni 2023. november 21., kedd 13:56-kor.

realmadrid95
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. november 21., kedd 13:53

Realista24 írta: Az en peldamban nem az a lenyeg, hogy nem talal el A-bol B-be a gyerek, hanem konkretan be volt csokizva, hogy hova kerul, ha egyedul kell kilepnie az ajton :lol:
Ne aggodj, a proliknak atjott, amit irtal! :D

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. november 21., kedd 13:47

Mickey írta: Felfoghatatlan amit írsz :mrgreen:

De azért erősítse meg, hogy a haver az kukulofalvan él, ami a térképen sincs rajta, és még ember nem járt ott.
:smile:


Hehe megoldja
:lol:
közel a westendhez. :D Jó nyilván ha valaki x dologra hagyatkozik, akkor kevésbé memorizál.

Ezen viszont elszoktam gondolkodni, hogy mennyire problémás, hogy térkép nélkül nem találnék el olyan helyre ahol még nem voltam.

Én tudom irigyelni meg becsülni azokat akik gond nélkül táblák segítségével meg egy két útbaigazitással bárhova eljutnak. Gyerekkori haverom apja buszsoför volt, ő spanyolországig vezetett el. rocketscience.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 21., kedd 13:38

En pl. azert nyomom be a waze-t, mert sokszor segit a dugok elkeruleseben, illetve trafikat csekkolom.

Tipikus eset, hogy legutobb kinyomtam a magyar hatar utan, mondvan sogoreknal a sebesseget ugyis betartom. Hat nem egy mocskos nagy balesetbe futottam, es a lehajtot, ahol menekulni tudtam volna pont elhagytam :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 21., kedd 13:37

Én ha nem kapcsolok Wazet, 100% hogy baleset/dugó lesz útközben :D Tökéletesen tudom mi a rendes útvonal, de megsz*pat az élet. Mióta random 1,5 órát álltam múltkor egy laza csütörtök esti foci után az M7-en, inkább bekapcsolom már szinte mindig.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. november 21., kedd 13:35

kierkegaard írta: mintha rólam beszélnétek. google térkép nélkül a fürdőszobáig se jutnék el.

kiskorom óta azon csodálkozom, hogy apám hogy tudott eljutni különböző országokba mikor kocsival mentünk nyaralni. Számomra ez a mai napig felfoghatatlan. Ez az egyik oka annak, hogy még nincs jogsim.

Nagyon rá vagyok hagyatkozva. Pár hónapja tök büszke voltam magamra mikor lemerült a telefonom és eltaláltam haveromhoz akinél akkor voltam negyedjére. :D
Én ahol egyszer voltam, oda eltalálok utána bármikor.
Feleségem hétvégi sulija fent Újpesten van, Szigetszentmiklósról szoktam bejárni érte. 1x bementem waze-el, utána már nem használtam sose.
Amig egyetemre jártam, a hazautat "csukott szemmel" levezettem volna. A mai napig tudok minden kanyart.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. november 21., kedd 13:34

Felfoghatatlan amit írsz :mrgreen:

De azért erősítse meg, hogy a haver az kukulofalvan él, ami a térképen sincs rajta, és még ember nem járt ott.
:smile:


Hehe megoldja
:lol:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 21., kedd 13:33

na ezért kell keményen inni.
tudatalatt hazateleportálsz, nem kell gondolkodni semmin.
thereisonly1ronaldo

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. november 21., kedd 13:25

mintha rólam beszélnétek. google térkép nélkül a fürdőszobáig se jutnék el.

kiskorom óta azon csodálkozom, hogy apám hogy tudott eljutni különböző országokba mikor kocsival mentünk nyaralni. Számomra ez a mai napig felfoghatatlan. Ez az egyik oka annak, hogy még nincs jogsim.

Nagyon rá vagyok hagyatkozva. Pár hónapja tök büszke voltam magamra mikor lemerült a telefonom és eltaláltam haveromhoz akinél akkor voltam negyedjére. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 21., kedd 13:20

Az en peldamban nem az a lenyeg, hogy nem talal el A-bol B-be a gyerek, hanem konkretan be volt csokizva, hogy hova kerul, ha egyedul kell kilepnie az ajton :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. november 21., kedd 13:12

Akkor én meg a másik véglet lehetnek...
Mindenhova fejből megyek, kivéve mikor valami csoda folytán, bekapcsolom az offline Google térképet.
Waze is van mobilon, nem kér enni :mrgreen:

Útinform az persze kell, homokba se dugjuk a fejünket...vak szerencse sem mindig jó barát, ahogy a " ki ha nem én" hozzáállás,sem.

Külhonban, kevésbé bejáratott vidékeken...hatványozottan igaz ( odafigyelés, tájékozódás). De itt is előfordul,
csak Google Earth, aztán irány fejből, memoarbol...

Kva élet,hogy nagyon nem szeretek navira hagyatkozni.
Ellenben, ha gyalogosan mozgok.... előfordul hogy az óra térképét használom, még ott sem a mobilt.
De ehhez inkább hozzászoktam, mert a terepen, hegyekben, nem városi vagy éppen kevésbé lakott térségben, rendszeresen használom a tudását.( Persze az is bennem van, hogy drága Garmin...tegye a dolgát, a fenébe is) :kalapos:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2023. november 21., kedd 9:09

Nézik hehe, de baszod, nekem annyi volt az állításom, h azért ezt sugározzák, mert erre van igény, nem azért, h ostoba legyen a paraszt. Hiába nyomod az esszéket a dekadenciáról, abban egyetértünk, nem kell győzködnöd. :lol:

szerk.: amúgy a tömeg mindig ilyen volt. Régen a vallás volt az eszköz, most a tv/net. Napközben elfáradunk a kötelességünkben, este pihenünk, ennyi, nem?

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 21., kedd 8:57

Nem kell titokban, mert annyira ostoba az ember, hogy eszre se veszi, meg ha az orra elott zajlik is es vele tortenik, illetve ha észreveszi is, egyszerubb, kenyelmesebb beletorodni es kozben nyilvan rimankodni meg elegedetlenkedni a valtozasert. De azert megnezzuk a starboxot, sztarban sztart meg minden ilyen fost
thereisonly1ronaldo

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2023. november 21., kedd 8:53

Értem, hogy a hatalomnak jó, ha butul a tömeg, és ezáltal könnyebben befolyásolható. Annyi az állításom, hogy ezt nem lehet titokban, szerevezetten egy nagy összeesküvéselméletként megvalósítani, ha nem lenne rá fogadókészség az emberek részéről. De öngerjesztő folyamat, ebben (is) egyetértünk.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 21., kedd 8:48

arra valaszoltam. öngerjeszto folyamat, mindkettonknek igaza van.
sztem tudatos butitas, evtizedek ota, a kereskedelmi tv-k altal.
aztan nyilvan a lakossag nagy resze egyszeruen gyenge ehhez fejben, vagy epp szellemi, ertelmi szinten.
metafora: sokkal konnyebb lepunnyadni es plane ha szar kinn az ido, akkor otthon maradni, es nyitni egy csokit vagy sört es nezni egy filmet, vagy jatszani a gyerekkel, tudomisen, mint kimenni a szarba es edzeni, futni, szenvedni.
ez ugyanez, ezek a musorok ugy vannak megszerkesztve, hogy nezetik magukat, erdekli az embereket a celebseg, a gazdagsag, a penz, hogy ki hogy el, honnan van mije, stb, ezert beletunyulnak, hogy ezt nezzek, plane a mindennapokban kizsigerelt emberek, csak butulni akarnak este, mikor hazaesnek valahogy a munkabol, ahol szarer hugyer dolgoztatjak es megalazzak oket nap mint nap. vevo ra a tarsadalom, latszik a szamokbol, nyilvan ezt akkor mindenkepp "ki kell szolgalni", erre mondom, hogy roncstarsadalom, es mindenki a resze, aki reszt vesz benne.
de a folyamatot tudatosan kezdtek el 15-20 eve a sok szarral, valovilag, big brother, monika show, balazs show, gyozike show, stb, de meg jobban visszamegyek, frei tamas, meg friderikusz fos musorai... es akkor meg a balfasz szappanoperakrol nem is beszeltem.
aztan csodalkozunk, hogy mar fullostoba es nem tud az anyanyelven se mar szinte senki
thereisonly1ronaldo

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2023. november 21., kedd 8:40

hehetheoriginal írta:
Donát írta:

Mi a célja? A pénzcsinálás, nem? Emberi igényt szolgál ki. Nehezemre esik elhinni, hogy ez tudatos butítás. Inkább a tömegek "önkéntesen vállalt" elbutulásának kihasználását látom a média részéről, mint a célzott szellemi leépítést.
aranyos, hogy ilyen sokra tartod embertarsaid, es ugy gondolod, hogy ok szuveren, egyaltalan nem befolyasolhato, ertelmes lenyek ugy nagyaltalanossagban, plane az elmult 100-150 ev traumai utan.

biztos azert ilyen az oktatas is, mert gondolkodo, magukert es celjaikert kiallo eros, igazi 21. szazadi polgarokat nevelnek.
Értelmezd, amit írtam, és arra válaszolj, ne mellébeszélj! Mindeketten tudjuk, hogy befolyásolhatóak, ebben élünk. De az állítás nem ez volt, amit cáfolni kéne.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 21., kedd 8:25

Donát írta:
hehetheoriginal írta: Nyilvan senki se tokeletes.
Mindenki nezett mar trasht. Csak pl en kinottem szellemileg ebbol a monikashow es hasonlo szintbol. Kar, hogy sokan benneragadtak az en es a fiatalabb korosztalybol is...
De olyan ez, mint pl hogy hogy lehet megoldani a rasszizmus kerdeset. Nem beszelunk rola tobbe.
Hogyan lehet megoldani hogy az ilyen es ehhez hasonlo teljesen ostoba es semmifele kulturalis tartalmat nem ado musorok hogy ne kapjanak teret? Nem kellene nezni. Felismerni, hogy mi ez es mi a celja, es egyszeruen nem nezed meg.
Ha senki se nezi meg, nem gyartjak le piaci alapon.


Tudom ez lehetetlen, a sok nyuggernek ez van kb, de ok kihalnak ugyis.
A szomorú, hogy a fiatal generacio is lemegy proliba.
Mi a célja? A pénzcsinálás, nem? Emberi igényt szolgál ki. Nehezemre esik elhinni, hogy ez tudatos butítás. Inkább a tömegek "önkéntesen vállalt" elbutulásának kihasználását látom a média részéről, mint a célzott szellemi leépítést.
aranyos, hogy ilyen sokra tartod embertarsaid, es ugy gondolod, hogy ok szuveren, egyaltalan nem befolyasolhato, ertelmes lenyek ugy nagyaltalanossagban, plane az elmult 100-150 ev traumai utan.

biztos azert ilyen az oktatas is, mert gondolkodo, magukert es celjaikert kiallo eros, igazi 21. szazadi polgarokat nevelnek.
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 118 regisztrált és 0 vendég