OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. november 15., szerda 11:27

nmate írta:
nmate írta: Spinalis széket nyúz valaki közületek?
Halfkey írta: Majd aki ilyet használ beszámolhatna róla hogy ezek hogy lesznek kényelmesek, vagy mennyi idő kell megszokni.
kiserik írta: Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.
2 (1,75) munkanap alapján.

Felhívtam a számot, megrendeltem 1 hetes próbára. 2 napra rá hozta egy srác személyesen, ránézett hogyan ülök benne, kb. elmondta mit próbálgassak, majd egy "telón beszélünk" kommenttel elviharzott :lol:

Első nap túl magas volt a kartámla, beállt az egész vállam és nyakam, mint a gerely. Lejjebb raktam, másnap már sima, ennek nyoma sincs. Amit még éreztem, hogy a gerinc melletti izmaimat húzza rendesen, második nap már ezt sem igazán.

Labdánál azért többet ad, a háttámla miatt leginkább, illetve azért azon tényleg fárasztó ülni, ezt úgy érzem még 1-2 nap és teljesen megszokom.
1,5 hónapot volt nálam végül. :lol:

Nem igazán jött be végérvényben, nyakam sokszor beállt tőle: hosszasan a háttámlára hátradőlni nem igazán lehet, fejemet néha nem lenne rossz pihentetni, a nyakam meg ment előre, mintha nem lenne holnap, emiatt lettek is fájdalmaim. A kartámla kifejezett zavaró volt számomra, hiába próbálkoztam, nem tudtam rendesen beállítani - bár 1-2 napra néha úgy tűnt sikerül.

Szóval újra székkeresésben: kartámla nélküli, fejtámlás, állítható, minőségi deréktámaszos a cél.

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. november 15., szerda 9:20

Realista24 írta: kiserik beujitott:
https://x.com/digitalcerebro/status/172 ... 58997?s=20


Remelem ezen nem duzzogsz be :lol:
Má' mé' duzzognék be? Csak a loú' hiányzik elűle' :lol:

Amúgy régi story. Csináltak már terepes verziót is meg benzinmotorost :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 15., szerda 9:03

Realista24 írta: kiserik beujitott:
https://x.com/digitalcerebro/status/172 ... 58997?s=20


Remelem ezen nem duzzogsz be :lol:
akkurvanyamat :lol:
vegiggurulnek az andrasin :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 15., szerda 7:10

kiserik beujitott:
https://x.com/digitalcerebro/status/172 ... 58997?s=20


Remelem ezen nem duzzogsz be :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8502
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. november 14., kedd 12:00

nem tudom, otthon hogy megy, mert ott nem is vezettem meg videki falvakon kivul, de angliaban sajnos vagy nem sajnos, a kresz helyett sokszor inkabb a common sense ervenyesul az utakon.
azok a szabalyok, amiket az ember megtanult a kresz konyvbol, sokszor csak akkor ervenyesulnek, ha egy balesetnel a felelost keresik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 14., kedd 11:54

ferni írta: Nem tudom hogy tanítják ma ezt.

Én rendes előadásokat ültem végig ahol elmagyaráztak mindent alaposan, plusz a kresz kérdésekkel tanulsz is ám sokat. Tudásod is nő mikor látod mi a helyes/helytelen.

Vannak nagyon hülye kérdések, pont annyi hogy megbukj, ezért is érdemes pörgetni a kresz tesztet.

A legtöbbet jó esetben tudnád alapból is, mert vannak kérdések amiket tudsz röhögve.

Magának a kresz tesztnek sok értelme olyan szempontból nincs, hogy ha mi itt leülnénk csinálni egyet az emberek 80%a garantálom megbukna, mert botrány milyen faszságokat tudnak kérdezni.

Ha átmész rajta akkor van annyi minimum tudásod hogy oktatóval autóba ülj és kész.

Vezetési rutin lesz a lényeg a fontos, alapokkal tisztában legyél meg vezess, többi dolog feljön az emberre magától aminek kell a kilométerekkel.
A nagyon hulye kerdesekre kell idot szakitani es megerteni, hogy miert az a helyes valasz.
Persze egyszerubb bemagolni.

A tobbiben egyetertunk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. november 14., kedd 11:44

Nem tudom hogy tanítják ma ezt.

Én rendes előadásokat ültem végig ahol elmagyaráztak mindent alaposan, plusz a kresz kérdésekkel tanulsz is ám sokat. Tudásod is nő mikor látod mi a helyes/helytelen.

Vannak nagyon hülye kérdések, pont annyi hogy megbukj, ezért is érdemes pörgetni a kresz tesztet.

A legtöbbet jó esetben tudnád alapból is, mert vannak kérdések amiket tudsz röhögve.

Magának a kresz tesztnek sok értelme olyan szempontból nincs, hogy ha mi itt leülnénk csinálni egyet az emberek 80%a garantálom megbukna, mert botrány milyen faszságokat tudnak kérdezni.

Ha átmész rajta akkor van annyi minimum tudásod hogy oktatóval autóba ülj és kész.

Vezetési rutin lesz a lényeg a fontos, alapokkal tisztában legyél meg vezess, többi dolog feljön az emberre magától aminek kell a kilométerekkel.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 14., kedd 11:31

ferni írta: Nyomatni kell a kresz tesztet folyamat amíg a kérdések 80%át már tudod fejből mire mi a válasz.

Sokszor kell végigcsinálni, időt kell bele rakni, ennyi a titka.
Igen, es akkor rej (barki hasonlo) tudni fogja elmeletben, aztan kocsiba ül - bar mivel mar van jogsija, igy teljesen mindegy - es egy eles helyzetben cselekves helyett majd gondolkodik, es meg is van a baj.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. november 14., kedd 11:27

Nyomatni kell a kresz tesztet folyamat amíg a kérdések 80%át már tudod fejből mire mi a válasz.

Sokszor kell végigcsinálni, időt kell bele rakni, ennyi a titka.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 14., kedd 6:10

Mar elnezest de ki a tosz olvasgat szabadidejében kresz teszteket :lol:
Egyaltalan ki olvas barmit is mikor van tiktok vagy ytshorts :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 14., kedd 6:05

Alapvető értelmezési probléma van a megállni szóval kapcsolatban nála ahogy nézem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pátkán » 2023. november 14., kedd 5:57

zsuninnyo írta:
_Bushido_ írta:

3.
Szabad-e megállni útkereszteződésben?
(A: Igen, B Nem, soha. C: Általában nem)
Értelemszerűen mindenki a B-t nyomná szerintem, de a helyes válasz a C. Általában nem. DE akkor valamikor igen. Akkor mikor igen? HA megállok az útkereszteződésben, akkor a többiek "szétvernének", mert akadályozom őket, nem?

Telizoldnel hol allsz meg?
megkulonbozteto feny es hangjelzessel erkezo jarmu eseteben siman megallok akar a keresztezodes kozepen is ha "ot" nem zavarom.
joabulicsak

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. november 14., kedd 1:11

_Bushido_ írta:

3.
Szabad-e megállni útkereszteződésben?
(A: Igen, B Nem, soha. C: Általában nem)
Értelemszerűen mindenki a B-t nyomná szerintem, de a helyes válasz a C. Általában nem. DE akkor valamikor igen. Akkor mikor igen? HA megállok az útkereszteződésben, akkor a többiek "szétvernének", mert akadályozom őket, nem?

Telizoldnel hol allsz meg?

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 14., kedd 1:02

'shutterisland írta: most csalodott vagyok, mert mikor meglattam a kommentet meloban, vartam, hogy estere olvasgathatok egy jo kis tomeges raisen bullyinget, de egyelore csak par downvote erkezett. :sly:
Van amikor elfogynak a szavak.

Raisen, ez egy kivételével mind full egyértelmű (a kettest én se bökném). De ezek elsajátítására van a KRESZ tanfolyam, nem tesztekből kell a tudást visszafejteni mert az élet nem olyan lesz mint a KRESZ-teszt. És akkor a példa kedvéért tudnád hogy a várakozás a KRESZ-ben a parkolás szinonimája, míg a megállás a max 5 percig való ott tartózkodást jelenti, úgy hogy ott a sofőr is, és rögtön értelmet nyerne minden ezzel kapcsolatos kérdés, így a 3-as és 5-ös is.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8502
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. november 13., hétfő 23:52

most csalodott vagyok, mert mikor meglattam a kommentet meloban, vartam, hogy estere olvasgathatok egy jo kis tomeges raisen bullyinget, de egyelore csak par downvote erkezett. :sly:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2023. november 13., hétfő 23:43

_Bushido_ írta: ...

Add le a jogsid, mindenki jobban jar.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1986
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. november 13., hétfő 20:24

Elkezdtem KRESZ teszteket kitölteni, elég sok fura jellegű kérdés van benne. Vannak bizonyos kérdések, ahol 1et, akár 2t egyből ki is lehet zárni, így kijön a helyes válasz. Vagy épp a képes kérdésnél, ahol ha ügyesen kiokoskodod az áthaladási sorrendet vagy "Előzhetsz-e", akkor okés a dolog. Viszont vannak a sima kérdések, és "egyszerű válaszok" fajták.

Lenne pár, amit egyszerűen nem értek meg, hogy miért az a válasz, ami. Hátha ti okosabbak vagytok, vagy netán valaki közelmúltban vizsgázott. és tud értelmes magyarázatot adni rájuk.

1.
Szabad-e lakott területen belül a távolsági fényszórót fényjelzés céljából használni?
(A: Igen, ha az elsőbbségünkről kívánunk lemondani, B: Igen, ha ez a közlekedés többi résztvevőjét nem vakítja el, C: Nem). 15 évnyi tapasztalatból az A-t jelöltem meg, de mint kiderült a B a helyes. Holott a villantás szerintem nem vakít el senkit. Ha folyamat ég, az igen.

2.
Lakott területen kívül egy lassabban haladó járművet utolér. Használhat-e hangjelzést?
(A: Csak akkor, ha ezzel előzési szándékát kívánja jelezni, B: Nem, mert csak belesetek megelőzése érdekében szabad hangjelzést használni). Szintén számomra értelmetlen az A válasz, úgyhogy B-t nyomtam, de rosszul.... Sose hallottam még, hogy valaki így jelezte volna az előzést.

3.
Szabad-e megállni útkereszteződésben?
(A: Igen, B Nem, soha. C: Általában nem)
Értelemszerűen mindenki a B-t nyomná szerintem, de a helyes válasz a C. Általában nem. DE akkor valamikor igen. Akkor mikor igen? HA megállok az útkereszteződésben, akkor a többiek "szétvernének", mert akadályozom őket, nem?

4.
Szabad-e előzni vasúti átjáróban és közvetlenül előtte?
(A: Igen, a kézikocsit mindig, B: Általában nem, C: Igen, lassú mezőgazdasági vontatót). Helyes válasz a B. Újra, ha általában nem, akkor mikor igen? nálam az A lenne a helyes.

5.
Megállhat-e kapukijáró előtt? Itt simán Igen vagy nem.
Szerintem nem. Mondván, ha valaki ki vagy be akar menni/jönni, akkor azt akadályozom. De a helyes válasz igen... Megállni, szóval ott hagyom a kocsit... Itt volt magyarázat is, miszerint: "Olyan helyen, ahol az út menti ingatlanra a behajtást akadályozza várakozni tilos, de megállni szabad." Szerintem ez pont fordítva lenne, nem?

És a legnevetségesebb szerintem:
6.
Főúton közlekedik. Kényszerítheti-e Önt egy másik jármű fékezésre vagy irányváltoztatásra. Válaszlehetőségek: Nem / Csak balesetveszély esetén, a baleset megelőzése érdekében / Igne, mert számos olyan helyzet adódhat, amelyet csak a partner közreműködésével lehet biztonságosan megoldani. Értelemszerűen a NEM-et nyomtam, de a helyes válasz a harmadik volt. Amit full nem értek miért.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 12., vasárnap 11:22

whitemadrid írta: Sziasztok, nincs valaki képben az álláskeresesi jaradekkal kapcsolatban ?
Januarban voltam álláskeresesin aztan elhelyezkedik viszont a fennmaradó összeget megigenyeltem.
Ha megint allaskeresesire mennék akkor már nem jarna a jaradek mert azt felhasznaltamml ?
Hogy van ez ilyenkor ?
Azzal hogy a fennmaradót megigényelted, 3 évig lemondtál róla. Ha nem igényelted volna, járna.

Avatar
whitemadrid
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: whitemadrid » 2023. november 12., vasárnap 8:49

Sziasztok, nincs valaki képben az álláskeresesi jaradekkal kapcsolatban ?
Januarban voltam álláskeresesin aztan elhelyezkedik viszont a fennmaradó összeget megigenyeltem.
Ha megint allaskeresesire mennék akkor már nem jarna a jaradek mert azt felhasznaltamml ?
Hogy van ez ilyenkor ?

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. november 9., csütörtök 18:08

lordgabi írta:
zsuninnyo írta:

Akkor gondolom azt is tudod, ezek a dolgok hogyan mukodnek, foleg egy Xiaominal.
Nem tudok én semmit, hogyan működnek?
https://www.androidauthority.com/xiaomi ... e-1118444/

Tulajdonkeppen naluk nem igazan lopja senki sem jobban az adatokat. Ez mar a multban bebizonyosodott.
Aztan az aktualis user majd eldonti, neki megeri-e havi par ezerert ez az egesz.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 83 regisztrált és 0 vendég